Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

SIATKÓWKA

1 listopada 2009 r.
17:13
Edytuj ten wpis

Siatkówka: Bardzo słaba postawa świdniczan z ekipą z Bielska-Białej

0 7 A A

W drugim w tym sezonie występie przed własną publicznością świdnicka Avia nie dała powodów do radości kibicom. Ekipa trenera Krzysztofa Lemieszka przegrała w kiepskim stylu z BBTS Bielsko-Biała 0:3. Gospodarze byli gorsi od przeciwnika pod każdym względem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To spotkanie trzeba było wygrać i to najlepiej za trzy punkty. Z takim zamiarem przystępowali do walki z BBTS zawodnicy ze Świdnika. Przed czwartą kolejką miejscowi mieli trzy punkty na koncie, dlatego by nie stracić dystansu do drużyn ze środka tabeli, w obliczu pauzy w następnej kolejce, liczyli na punktową zdobycz.

Już pierwszy set pokazał, że o zwycięstwo nad podopiecznymi Przemysława Michalczyka, byłego zawodnika m.in. Jastrzębskiego Węgla, czy AZS Częstochowa, nie będzie łatwo. Po przekroczeniu dziesięciu punktów, to goście zaczęli powiększać przewagę. Przyjezdni prowadzili 13:11, 20:18 i 22:20. Tej przewagi goście już nie oddali.

Nadzieję na wygraną w czterech setach świdniccy kibice mieli na początku drugiej partii. W wyjściowej szóstce pojawił się przyjmujący Oskar Dziewit. Dzięki atakom tego gracza oraz Dominika Wójcickiego świdniczanie w jednym ustawieniu objęli prowadzenie 5:0. Jednak w taki sam sposób oddali kolejne sześć punktów.

Nic dziwnego, że jeszcze przy prowadzeniu 5:4, poirytowany grą swoich podopiecznych, trener Lemieszek skorzystał z regulaminowej przerwy. Przez kolejną część tego seta wynik długo oscylował wokół remisu. Kiedy gospodarze zepsuli dwa ataki, z prowadzenia 15:13 zrobił się remis. BBTS szybko wyszedł na prowadzenie 18:15, którego już nie oddali. Trzeci set także nie przyniósł zmiany w boiskowym układzie sił.

Świdniczanie zawiedli pod każdym względem. Słabo grali w przyjęciu, nie radzili sobie w bloku. Co gorsze, marnowali własny serwis, i to ten stacjonarny. Sporo zastrzeżeń można też mieć do rozgrywającego Łukasza Makowskiego. Od gospodarzy odwróciło się nawet szczęście. Wiele razy piłka po atakach gości i obronie miejscowych, trafiała w przęsła dachu hali. Natomiast po atakach miejscowych, po stronie przyjezdnych, w sobie tylko wiadomy sposób, piłka szybowała między stalową konstrukcją obiektu.

Avia Świdnik – BBTS Bielsko-Biała 0:3 (22;25, 22:25, 18:25)

Avia: Makowski, Wójcicki, Jaskulski, Jarosz, Malicki, Kowalski (libero) oraz Pawłowski, Michalski, Dziewit, Grabarczyk.
BBTS: Walendzik, Owczarski, Warda, Jajszczak, Dekker, Kałasz, Czauderna (libero) oraz Gutkowski.
Sędziowali: Mirosław Beń, Albert Błażewicz (obaj Białystok). Widzów: 500.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
senior / 3 listopada 2009 o 21:11
0
Z pustego to i Salomon nie naleje pasuje do ASPS Avia Świdnik. Brak odpowiedniej kasy nie pozwala na zatrudnienie zawodników reprezentujących wyższy poziom sportowy. Uważam że warto zastanowić się jak wrócić do tego, by tak jak dawniej zespół opierać na swoich wychowankach. Z tym od wielu lat nie jest dobrze a wręcz źle. Zespoły juniorskie od wielu lat nie notują żadnych sukcesów w mistrzostwach Polki.
Młodszym kibicom warto przypomnieć, że 2002 roku drugi zespół Avii oparty praktycznie na juniorach awansował i to bez porażki do II ligi. Inna sprawa że PZPS przy zielonym stoliku pozbawił ich możliwości w tej klasie rozgrywkowej.
Wydaję mi się że zajęcie się na poważnie szkoleniem młodzieży może przynieść rezultaty.
Sprawa nowoczesnego obiektu to już inna bajka.
Z pustego to i Salomon nie naleje pasuje do ASPS Avia Świdnik. Brak odpowiedniej kasy nie pozwala na zatrudnienie zawodników reprezentujących wyższy poziom sportowy. Uważam że warto zastanowić się jak wrócić do tego, by tak jak dawniej zespół opierać na swoich wychowankach. Z tym od wielu lat nie jest dobrze a wręcz źle. Zespoły juniorskie od wielu lat nie notują żadnych sukcesów w mistrzostwach Polki.
Młodszym kibicom warto przypomnieć, że 2002 roku drugi zespół Avii oparty praktycznie na juniorach awansował i to bez porażki do II lig... rozwiń
Avatar
sim / 3 listopada 2009 o 13:38
0
kolo napisał:
Niestety z tymi działaczami rodem z PZPR czy PZPN nie zrobimy nic!!!!! to są ludzie z poprzedniej epoki, których pokazują do połowy bo reszta ciała trzyma stołek na którym spoczywa. Rok temu była drużyna na playoff'y dwa lata temu też - teraz żenada. Prezesi obcinają wydatki i pensje chłopakom ale sobie nie odbiorą nic - małomiasteczkowa społeczność z kompleksami bez wizji i programu. Dlaczego w Zarządzie nie ma młodych ludzi - bo nikt im na to nie pozwoli. Lepiej samemu babrać się w sowim własnym sosie z przeświadczeniem nieomylności. Stara hala, brak zaplecza, brak siłowni, odnowy biologicznej i obsługi lekarskiej..baaa nawet brak ubikacji i porządnej szatni. Po prostu bród i zgnilizna to jest Avia Panów Prezesów....i to nie wina zawodników , że wciąż odchodzą a przychodzą przeciętniacy. Tam po prostu nie ma z kim rozmawiać - no chyba nie sądzicie , że z obecnym etatowym Prezesem można....przecież on się nawet dobrze po Polsku nie potrafi wypowiadać - ogólnie równia pochyła .........

Hala wybudowana 40 lat temu jaka ma być , nowa ? Na dzień dzisiejszy jest niechcianą własnością PZL . Nowej nie wybuduje nawet najlepszy Prezes . Jest to raczej w gestii miasta . Ale po co w Świdniku nowa hala ? Czemu i Komu miałaby służyć ?!
Budowę drużyny na miarę PLUS ligi , trzeba zacząć od wymiany niekompetentnych-nierefolmowalnych ludzi , na Menagerów , a potem personalnie budować zespół z zawodników nie tylko młodych , ale gwarantujących swój i drużyny rozwój sportowy .
Ale czy znajdzie się Ktoś odważny ?! Przy uwarunkowaniach ekonomicznych Świdnika i okolic , wątpię .
Dlatego kibicujmy chłopakom w utrzymaniu I ligi , chociaż ich poziom sportowy nie odpowiada temu szczeblowi rozgrywek !
Może kiedyś nadejdą lepsze czasy dla świdnickiej siatkówki ???!

Hala wybudowana 40 lat temu jaka ma być , nowa ? Na dzień dzisiejszy jest niechcianą własnością PZL . Nowej nie wybuduje nawet najlepszy Prezes . Jest to raczej w gestii miasta . Ale po co w Świdniku nowa hala ? Czemu i Komu miałaby służyć ?!
Budowę drużyny na miarę PLUS ligi , trzeba zacząć od wymiany niekompetentnych-nierefolmowalnych ludzi , na Menagerów , a potem personalnie budować zespół z zawodników nie tylko młodych , ale gwarantujących swój i drużyny rozwój sportowy .
Ale czy znajdzie się Ktoś od... rozwiń
Avatar
kolo / 2 listopada 2009 o 23:53
0
Niestety z tymi działaczami rodem z PZPR czy PZPN nie zrobimy nic!!!!! to są ludzie z poprzedniej epoki, których pokazują do połowy bo reszta ciała trzyma stołek na którym spoczywa. Rok temu była drużyna na playoff'y dwa lata temu też - teraz żenada. Prezesi obcinają wydatki i pensje chłopakom ale sobie nie odbiorą nic - małomiasteczkowa społeczność z kompleksami bez wizji i programu. Dlaczego w Zarządzie nie ma młodych ludzi - bo nikt im na to nie pozwoli. Lepiej samemu babrać się w sowim własnym sosie z przeświadczeniem nieomylności. Stara hala, brak zaplecza, brak siłowni, odnowy biologicznej i obsługi lekarskiej..baaa nawet brak ubikacji i porządnej szatni. Po prostu bród i zgnilizna to jest Avia Panów Prezesów....i to nie wina zawodników , że wciąż odchodzą a przychodzą przeciętniacy. Tam po prostu nie ma z kim rozmawiać - no chyba nie sądzicie , że z obecnym etatowym Prezesem można....przecież on się nawet dobrze po Polsku nie potrafi wypowiadać - ogólnie równia pochyła .........
Niestety z tymi działaczami rodem z PZPR czy PZPN nie zrobimy nic!!!!! to są ludzie z poprzedniej epoki, których pokazują do połowy bo reszta ciała trzyma stołek na którym spoczywa. Rok temu była drużyna na playoff'y dwa lata temu też - teraz żenada. Prezesi obcinają wydatki i pensje chłopakom ale sobie nie odbiorą nic - małomiasteczkowa społeczność z kompleksami bez wizji i programu. Dlaczego w Zarządzie nie ma młodych ludzi - bo nikt im na to nie pozwoli. Lepiej samemu babrać się w sowim własnym sosie z przeświadcze... rozwiń
Avatar
jaro / 2 listopada 2009 o 18:40
0
bolo napisał:
"sporo zastrzeżeń do Ł.Makowskiego" może pan red.przy okazji wyjaśni za co?chłopak się stara jak może a czym pomogli mu doświadczeni zawodnicy czy trener?punkt widzenia zależy od punktu siedzenia może trzeba popatrzeć z innej perspektywy...

"bolo" zamilcz w swojej sprawie .
Avatar
bolo / 2 listopada 2009 o 17:34
0
"sporo zastrzeżeń do Ł.Makowskiego" może pan red.przy okazji wyjaśni za co?chłopak się stara jak może a czym pomogli mu doświadczeni zawodnicy czy trener?punkt widzenia zależy od punktu siedzenia może trzeba popatrzeć z innej perspektywy...
Avatar
klus / 2 listopada 2009 o 15:27
0
A dlaczego wyjechał ze Świdnika , Gorzkiewicz , Węgrzyn , Żurek i wcześniej inni ? Bo widzieli , że tu nic się nie zmieni , że tu nie ma szans na rozwój , że tu rządzą siatkówką ludzie nie mający zielonego pojęcia przede wszystkim o biznesie i perspektywie rozwoju tej dyscypliny w Świdniku ! PZL dawało kasę , no to gramy (drużyna personalnie przygotowana na II ligę ) z rozpędu w I lidze . " walczymy o pierwszą czwórkę - a potem zobaczymy" A teraz po sprzedaniu PZL , obudzą się z rękami w nocniku lub uciekną jak szczury z tonącego statku . Oczywiście trzeba "nowej krwi" w zarządzie , ale wym sezonie już jest za późno , dlatego kibicujmy tej II ligowej drużynie w utrzymaniu się w I . Może przed przyszłym sezonem znajdzie się ktoś energiczny i umiejący myśleć nowymi kategoriami biznesu i uratuje dla Świdnika-Lublina siatkówkę na wysokim poziomie . Jeżeli nie , widzę czarny scenariusz i upadek z którego świdnicka siatkówka szybko się nie podniesie .
A dlaczego wyjechał ze Świdnika , Gorzkiewicz , Węgrzyn , Żurek i wcześniej inni ? Bo widzieli , że tu nic się nie zmieni , że tu nie ma szans na rozwój , że tu rządzą siatkówką ludzie nie mający zielonego pojęcia przede wszystkim o biznesie i perspektywie rozwoju tej dyscypliny w Świdniku ! PZL dawało kasę , no to gramy (drużyna personalnie przygotowana na II ligę ) z rozpędu w I lidze . " walczymy o pierwszą czwórkę - a potem zobaczymy" A teraz po sprzedaniu PZL , obudzą się z rękami w nocniku lub uciekną jak szczury z... rozwiń
Avatar
kibic / 1 listopada 2009 o 20:59
0
dno i koniec - niech dalej rządzi PRL-owski prezes Hałas i jego załoga - to tragicznie się zapowiada - w Świdniku nie zmieniło się nic od 30 lat - niech działacze zaczną od siebie - nie należy utrzymywać ich tylko zainwestować w młodzież a pozbyć się betonu!!!
Avatar
senior / 3 listopada 2009 o 21:11
0
Z pustego to i Salomon nie naleje pasuje do ASPS Avia Świdnik. Brak odpowiedniej kasy nie pozwala na zatrudnienie zawodników reprezentujących wyższy poziom sportowy. Uważam że warto zastanowić się jak wrócić do tego, by tak jak dawniej zespół opierać na swoich wychowankach. Z tym od wielu lat nie jest dobrze a wręcz źle. Zespoły juniorskie od wielu lat nie notują żadnych sukcesów w mistrzostwach Polki.
Młodszym kibicom warto przypomnieć, że 2002 roku drugi zespół Avii oparty praktycznie na juniorach awansował i to bez porażki do II ligi. Inna sprawa że PZPS przy zielonym stoliku pozbawił ich możliwości w tej klasie rozgrywkowej.
Wydaję mi się że zajęcie się na poważnie szkoleniem młodzieży może przynieść rezultaty.
Sprawa nowoczesnego obiektu to już inna bajka.
Z pustego to i Salomon nie naleje pasuje do ASPS Avia Świdnik. Brak odpowiedniej kasy nie pozwala na zatrudnienie zawodników reprezentujących wyższy poziom sportowy. Uważam że warto zastanowić się jak wrócić do tego, by tak jak dawniej zespół opierać na swoich wychowankach. Z tym od wielu lat nie jest dobrze a wręcz źle. Zespoły juniorskie od wielu lat nie notują żadnych sukcesów w mistrzostwach Polki.
Młodszym kibicom warto przypomnieć, że 2002 roku drugi zespół Avii oparty praktycznie na juniorach awansował i to bez porażki do II lig... rozwiń
Avatar
sim / 3 listopada 2009 o 13:38
0
kolo napisał:
Niestety z tymi działaczami rodem z PZPR czy PZPN nie zrobimy nic!!!!! to są ludzie z poprzedniej epoki, których pokazują do połowy bo reszta ciała trzyma stołek na którym spoczywa. Rok temu była drużyna na playoff'y dwa lata temu też - teraz żenada. Prezesi obcinają wydatki i pensje chłopakom ale sobie nie odbiorą nic - małomiasteczkowa społeczność z kompleksami bez wizji i programu. Dlaczego w Zarządzie nie ma młodych ludzi - bo nikt im na to nie pozwoli. Lepiej samemu babrać się w sowim własnym sosie z przeświadczeniem nieomylności. Stara hala, brak zaplecza, brak siłowni, odnowy biologicznej i obsługi lekarskiej..baaa nawet brak ubikacji i porządnej szatni. Po prostu bród i zgnilizna to jest Avia Panów Prezesów....i to nie wina zawodników , że wciąż odchodzą a przychodzą przeciętniacy. Tam po prostu nie ma z kim rozmawiać - no chyba nie sądzicie , że z obecnym etatowym Prezesem można....przecież on się nawet dobrze po Polsku nie potrafi wypowiadać - ogólnie równia pochyła .........

Hala wybudowana 40 lat temu jaka ma być , nowa ? Na dzień dzisiejszy jest niechcianą własnością PZL . Nowej nie wybuduje nawet najlepszy Prezes . Jest to raczej w gestii miasta . Ale po co w Świdniku nowa hala ? Czemu i Komu miałaby służyć ?!
Budowę drużyny na miarę PLUS ligi , trzeba zacząć od wymiany niekompetentnych-nierefolmowalnych ludzi , na Menagerów , a potem personalnie budować zespół z zawodników nie tylko młodych , ale gwarantujących swój i drużyny rozwój sportowy .
Ale czy znajdzie się Ktoś odważny ?! Przy uwarunkowaniach ekonomicznych Świdnika i okolic , wątpię .
Dlatego kibicujmy chłopakom w utrzymaniu I ligi , chociaż ich poziom sportowy nie odpowiada temu szczeblowi rozgrywek !
Może kiedyś nadejdą lepsze czasy dla świdnickiej siatkówki ???!

Hala wybudowana 40 lat temu jaka ma być , nowa ? Na dzień dzisiejszy jest niechcianą własnością PZL . Nowej nie wybuduje nawet najlepszy Prezes . Jest to raczej w gestii miasta . Ale po co w Świdniku nowa hala ? Czemu i Komu miałaby służyć ?!
Budowę drużyny na miarę PLUS ligi , trzeba zacząć od wymiany niekompetentnych-nierefolmowalnych ludzi , na Menagerów , a potem personalnie budować zespół z zawodników nie tylko młodych , ale gwarantujących swój i drużyny rozwój sportowy .
Ale czy znajdzie się Ktoś od... rozwiń
Avatar
kolo / 2 listopada 2009 o 23:53
0
Niestety z tymi działaczami rodem z PZPR czy PZPN nie zrobimy nic!!!!! to są ludzie z poprzedniej epoki, których pokazują do połowy bo reszta ciała trzyma stołek na którym spoczywa. Rok temu była drużyna na playoff'y dwa lata temu też - teraz żenada. Prezesi obcinają wydatki i pensje chłopakom ale sobie nie odbiorą nic - małomiasteczkowa społeczność z kompleksami bez wizji i programu. Dlaczego w Zarządzie nie ma młodych ludzi - bo nikt im na to nie pozwoli. Lepiej samemu babrać się w sowim własnym sosie z przeświadczeniem nieomylności. Stara hala, brak zaplecza, brak siłowni, odnowy biologicznej i obsługi lekarskiej..baaa nawet brak ubikacji i porządnej szatni. Po prostu bród i zgnilizna to jest Avia Panów Prezesów....i to nie wina zawodników , że wciąż odchodzą a przychodzą przeciętniacy. Tam po prostu nie ma z kim rozmawiać - no chyba nie sądzicie , że z obecnym etatowym Prezesem można....przecież on się nawet dobrze po Polsku nie potrafi wypowiadać - ogólnie równia pochyła .........
Niestety z tymi działaczami rodem z PZPR czy PZPN nie zrobimy nic!!!!! to są ludzie z poprzedniej epoki, których pokazują do połowy bo reszta ciała trzyma stołek na którym spoczywa. Rok temu była drużyna na playoff'y dwa lata temu też - teraz żenada. Prezesi obcinają wydatki i pensje chłopakom ale sobie nie odbiorą nic - małomiasteczkowa społeczność z kompleksami bez wizji i programu. Dlaczego w Zarządzie nie ma młodych ludzi - bo nikt im na to nie pozwoli. Lepiej samemu babrać się w sowim własnym sosie z przeświadcze... rozwiń
Avatar
jaro / 2 listopada 2009 o 18:40
0
bolo napisał:
"sporo zastrzeżeń do Ł.Makowskiego" może pan red.przy okazji wyjaśni za co?chłopak się stara jak może a czym pomogli mu doświadczeni zawodnicy czy trener?punkt widzenia zależy od punktu siedzenia może trzeba popatrzeć z innej perspektywy...

"bolo" zamilcz w swojej sprawie .
Avatar
bolo / 2 listopada 2009 o 17:34
0
"sporo zastrzeżeń do Ł.Makowskiego" może pan red.przy okazji wyjaśni za co?chłopak się stara jak może a czym pomogli mu doświadczeni zawodnicy czy trener?punkt widzenia zależy od punktu siedzenia może trzeba popatrzeć z innej perspektywy...
Avatar
klus / 2 listopada 2009 o 15:27
0
A dlaczego wyjechał ze Świdnika , Gorzkiewicz , Węgrzyn , Żurek i wcześniej inni ? Bo widzieli , że tu nic się nie zmieni , że tu nie ma szans na rozwój , że tu rządzą siatkówką ludzie nie mający zielonego pojęcia przede wszystkim o biznesie i perspektywie rozwoju tej dyscypliny w Świdniku ! PZL dawało kasę , no to gramy (drużyna personalnie przygotowana na II ligę ) z rozpędu w I lidze . " walczymy o pierwszą czwórkę - a potem zobaczymy" A teraz po sprzedaniu PZL , obudzą się z rękami w nocniku lub uciekną jak szczury z tonącego statku . Oczywiście trzeba "nowej krwi" w zarządzie , ale wym sezonie już jest za późno , dlatego kibicujmy tej II ligowej drużynie w utrzymaniu się w I . Może przed przyszłym sezonem znajdzie się ktoś energiczny i umiejący myśleć nowymi kategoriami biznesu i uratuje dla Świdnika-Lublina siatkówkę na wysokim poziomie . Jeżeli nie , widzę czarny scenariusz i upadek z którego świdnicka siatkówka szybko się nie podniesie .
A dlaczego wyjechał ze Świdnika , Gorzkiewicz , Węgrzyn , Żurek i wcześniej inni ? Bo widzieli , że tu nic się nie zmieni , że tu nie ma szans na rozwój , że tu rządzą siatkówką ludzie nie mający zielonego pojęcia przede wszystkim o biznesie i perspektywie rozwoju tej dyscypliny w Świdniku ! PZL dawało kasę , no to gramy (drużyna personalnie przygotowana na II ligę ) z rozpędu w I lidze . " walczymy o pierwszą czwórkę - a potem zobaczymy" A teraz po sprzedaniu PZL , obudzą się z rękami w nocniku lub uciekną jak szczury z... rozwiń
Avatar
kibic / 1 listopada 2009 o 20:59
0
dno i koniec - niech dalej rządzi PRL-owski prezes Hałas i jego załoga - to tragicznie się zapowiada - w Świdniku nie zmieniło się nic od 30 lat - niech działacze zaczną od siebie - nie należy utrzymywać ich tylko zainwestować w młodzież a pozbyć się betonu!!!
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Odra nadal groźna. 1992 odmowy szczepień w Lubelskiem

Odra nadal groźna. 1992 odmowy szczepień w Lubelskiem 0 0

Rozmowa z Irminą Nikiel, dyrektorem Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie

Dwulatek miał 1,8 promila alkoholu. Dorośli upili go... dla żartu
film

Dwulatek miał 1,8 promila alkoholu. Dorośli upili go... dla żartu 29 2

Bełchatów (woj. łódzkie). Dwuletni chłopiec z 1,8 promila alkoholu we krwi trafił do szpitala w Bełchatowie.

Tak się zmienia Dom Chemika w Puławach. Postęp prac [zdjęcia]
galeria

Tak się zmienia Dom Chemika w Puławach. Postęp prac [zdjęcia] 3 1

Trwają intensywne prace w ramach przebudowy Domu Chemika. Jak informuje Termochem, zakończono już wymianę górnego dachu - nad salą widowiskową. Za kilka miesięcy zobaczymy natomiast nowy symbol budynku - zadaszoną kolumnadę od strony Placu Chopina.

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej 0 3

Klub rotarian z Białej Podlaskiej przekazał I LO im. J.I. Kraszewskiego pieniądze na zakup anglojęzycznej literatury.

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie 0 4

Czy pieniądze ulokowane na kontach w Getin Banku są bezpieczne? W ostatnim miesiącu coraz częściej słychać o kłopotach finansowych wszystkich spółek należących do Leszka Czarneckiego. Ich akcje tanieją, a klienci zaczynają obawiać się o to, czy bank zachowa wypłacalność. Klienci mogą liczyć co prawda na państwowe gwarancje depozytów do wysokości 100 tys. euro, ale niektórzy z nich na swoich rachunkach i lokatach mają zgromadzone znacznie większe środki.

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA)
galeria

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA) 0 0

Właśnie na taki mecz liczyli w piątek kibice TBV Startu. Ekipa z Lublina rozbiła w hali Globus AZS Koszalin 81:59. Mecz był rozstrzygnięty w zasadzie po... kwadransie.

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek 0 3

Trzy pytania do Leszka Włodarskiego, burmistrza-elekta Łęcznej.

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo 2 7

Były szef firmy Honker odpowie za nielegalny handel sprzętem wojskowym. Zbigniew T. wysyłał do Nigerii samochody, bez niezbędnej koncesji. Specjalistyczny osprzęt kazał ukrywać przed celnikami – ustaliła prokuratura.

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby 0 0

Rachunki za wodę i ścieki można obniżyć stosując oszczędne baterie i spłuczki oraz uszczelniając cieknące krany. Dużo też zyskamy, gdy będziemy korzystać z prysznica zamiast wanny. W sumie 3-osobowa rodzina może zaoszczędzić rocznie prawie 1 400 zł.

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel
18 listopada 2018, 10:00

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel 0 0

Planujesz ślub i wesele? Szukasz inspiracji? Szukaj ich u profesjonalistów. Odwiedź w niedzielę, 18 listopada, targi Wernisaż Ślubny w hotelu In Between Hotel (Panieńszczyzna 15, k. Jastkowa).

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo]
film

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo] 3 15

Senator PiS Grzegorz Bierecki stwierdził, że Leszek Czarnecki jest osobą niewiarygodną, gdyż znajduje się w trudnej sytuacji prawnej i finansowej. Zasugerował również, że po przesłuchaniu przez prokuraturę może mieć problemy z prawem.

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo]
film

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo] 12 5

Historia Bajmu rozpoczęła się w domu kultury w Lublinie.

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny
film

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny 0 1

Zatrzymano 49-letniego Zbigniewa P., oskarżonego o zabójstwo 14-latka w Gogolewie w Wielkopolsce. Chłopiec był synem jego konkubiny. Mężczyzna po usłyszeniu zarzutów przyznał się do winy.

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka?

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka? 39 11

Projektanci pracują nad wyborem optymalnego przebiegu drogi ekspresowej S12 od obwodnicy Puław do Radomia. W spotkaniach informacyjnych dotyczących tego, którędy wytyczona zostanie nowa trasa, uczestniczą mieszkańcy gminy Puławy oraz lokalne władze.

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym
18 listopada 2018, 9:00

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym 0 2

W niedzielę 18 listopada, wraki wrócą na tor. Tym razem impreza pod nazwą „Wrak Atak Lublin No 15 „Dobra zmiana” odbędzie się nie na Majdanku, lecz w Łuszczowie Pierwszym, trasa na Kijany.

II LIGA MĘŻCZYZN
Półfinały

Wyniki:

Karpaty Krosno - Neobus Niebylec 0:3
Karpaty Krosno - Neobus Niebylec 3:1
Neobus Niebylec - Karpaty Krosno 1:3
Neobus Niebylec - Karpaty Krosno 3:2
Karpaty Krosno - Neobus Niebylec 3:2
Politechnika Lublin - Avia Świdnik 2:3
Politechnika Lublin - Avia Świdnik 3:1
Avia Świdnik - Politechnika Lublin 3:0
Avia Świdnik - Politechnika Lublin 3:2

Tabela:

1. Karpaty Krosno 16 41 45:16
2. Politechnika Lublin 16 35 39:22
3. Avia Świdnik 16 33 41:25
4. Niebylec 16 22 30:34
5. Błękitni Ropczyce 16 19 27:37
6. KKS Kozienice 16 18 28:36
7. RCS Radom 16 17 26-36
8. Skórzani/SMS 16 16 25:38
9. AKS Rzeszów 16 15 20:37

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.