Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

INNE

14 czerwca 2018 r.
16:45

Speed Car Motor juniorami stoi

Autor: Zdjęcie autora MM
0 6 A A
(fot. Wojciech Nieśpiałowski)

ŻUŻEL W poprzedniej kolejce Speed Car Motor Lublin ponownie rozgromił swojego rywala. W spotkaniu z Euro Finannce Polonią Piła zadebiutował w tym sezonie Emil Peroń i od razu pozostawił po sobie dobre wrażenie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wychowanek Speed Car Motoru Lublin – Emil Peroń, w obliczu kontuzji Oskara Bobera, otrzymał swoją szansę startu w meczu ligowym Nice 1. Ligi Żużlowej. Okazję do pokazania się wykorzystał w stu procentach. Zdobył sześć punktów z bonusem. – Mogło być lepiej, ale i tak jest rewelacyjnie. Udało im się przywieźć te sześć punktów z bonusem. Dziękuję bardzo kibicom za doping oraz sponsorom – powiedział 19-latek tuż po spotkaniu.

Młody zawodnik z Lublina największe brawa otrzymał po szóstym biegu dnia. Spod taśmy startował z czwartego pola i pod bandą bez problemu wyprzedził Pawła Łagutę, a następnie rzucił się w pogoń za Rafałem Okoniewskim. Ogromną robotę w tym biegu dla Peronia zrobił Andreas Jonsson, który od samego początku oglądał się za swoim młodszym kolegą z pary i umiejętnie prowadził bieg, aby junior mógł wyprzedzić doświadczonego zawodnika z Piły. Udało mu się to na drugim łuku drugiego okrążenia i następnie z ogromną przewagą wygrał bieg. – Wielkie podziękowania dla Andreasa Jonssona za bieg szósty, który rozegrał kapitalnie i to dzięki niemu jest ta trójka. Miejsca pod bandą nie było za dużo, ale od samego startu wiedziałem, że Andreas mnie cały czas szuka. Nie bałem się wejść pod bandę i przejść na prowadzenie.

Po dwóch podwójnych zwycięstwach Emil Peroń w kolejnych startach zdobył jeden punkt. Było to spowodowane nieco słabszymi startami, ponieważ nie jest to mocna strona juniora z Lublina. – Przegrywałem starty. Jeden punkt udało mi się nadrobić na dystansie. W czternastym biegu nie udało się tego powtórzyć. Muszę cały czas pracować nad tymi startami i mam nadzieję, że będzie coraz lepiej – kończy Emil Peroń.

Po tym udanym debiucie kilku sponsorów lubelskiego klubu, którzy byli na stadionie, zainteresowało się wsparciem Emila Peronia. – Emil jest naszym wychowankiem. Od początku związany z naszym klubem. Po tym występie zainteresowało się kilku sponsorów i myślę, że będzie to moment zwrotny w jego karierze - dodaje menedżer lubelskiego zespołu Piotr Więckowski. Od początku sezonu podstawową parą młodzieżowców byli Wiktor Lampart oraz Oskar Bober. Jak się okazało, Emil Peroń także jest w dobrej dyspozycji. Czy w takim razie właściciele klubu oraz trener Dariusz Śledź będą mieć problem z wystawieniem zawodników do składu? – Przede wszystkim jesteśmy drużyną. O tym kto będzie startował decyduje trener. Lepiej jest mieć w dobrej formie kilku zawodników, niż mieć zawodników bez formy – dodaje i kończy Piotr Więckowski.

Na pomeczowej konferencji prasowej po niedzielnym spotkaniu, kapitan pilskiej Polonii Tomasz Gapiński żartobliwie zwrócił się do trenera Śledzia i starszego z braci Lampartów. – Skoro już trzech juniorów u was jedzie, to oddajcie nam jednego. Jednak na obecną chwilę nie zanosi się na to, aby skład Speed Car Motoru się uszczuplił.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 czerwca 2018 o 06:45
+1
Ale propaganda, w Speed Car KM Cross Lublin juniorów jak na lekarstwo, napiszcie prawdę że w zawodach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów nie mogą sklecić drużyny i zamiast trzyosobowej drużyny jeżdżą we dwóch: Wiktor Lampart i Emil Peroń, bo trzeci tj. Oskar Bober jest kontuzjowany. DMPJ są to zawody dla juniorów co mało jeżdżą w lidze, ale w Klubie Więckowskiego i Kepy takich nie ma. Ważne, że kasa na tzw. szkółkę się zgadza. Napiszcie w końcu prawdę ilu szkółkowiczów zdało w 2017 lub 2018 licencję żużlową. Podpowiem, żaden. Tak wygląda szkolenie za grubą kasę ze środków publicznych. Żużel to objazdowy cyrk, a zawodnicy jeżdżą w różnych klubach i nie identyfikują się z miastem. Patrz przypadek braci Lampartów, obrazili się na Rzeszów to za pieniądze zostali miłośnikami Lublina. Tak to wygląda, a szumne zapowiedzi Więckowskiego że będzie drużyna będzie jeździła wychowankami to ściema, ale kasa była prawdziwa.
Ale propaganda, w Speed Car KM Cross Lublin juniorów jak na lekarstwo, napiszcie prawdę że w zawodach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów nie mogą sklecić drużyny i zamiast trzyosobowej drużyny jeżdżą we dwóch: Wiktor Lampart i Emil Peroń, bo trzeci tj. Oskar Bober jest kontuzjowany. DMPJ są to zawody dla juniorów co mało jeżdżą w lidze, ale w Klubie Więckowskiego i Kepy takich nie ma. Ważne, że kasa na tzw. szkółkę się zgadza. Napiszcie w końcu prawdę ilu szkółkowiczów zdało w 2017 lub 2018 licencję żużlową. Podpowiem, żaden. Tak wygląda... rozwiń
Avatar
Fan Sportu / 15 czerwca 2018 o 19:22
+1
Czy to art sponsorowany? A może to nieformalny fan zin klubu spidkar? Jakoś nikt nie pokusi się o informację ilu konkretnie jest tych wychowanków. Ilu ma licencję? Art tylko robi wodę z mózgu i jest stronniczy.
Avatar
Lublin to nie tylko żużel. / 15 czerwca 2018 o 09:53
+1
Marketing klubu obecny wszędzie. Juniorami to stoją piłkarskie szkółki. W 2017 roku żaden z adeptów szkółki żużlowej nie zdał egzaminu na licencję . młodzież i dzieci nie garną się do szkółki, czasami tato - fan żużla przyprowadzi syna na trening ale okazuje się że dziecko nawet na rowerze nie jeździ. Straszne jest ciśnienie w mediach na speedcar. chyba przygotowują grunt do zmian w budżecie na sport i będą chcieli przeforsować zwiększenie dotacji miejskich na ten prywatny klub. Lublin to nie tylko żużel. Kadra zespołu to 10 zawodników. Dlaczego sport uprawiany przez nielicznych ma być nr w mieście, które reprezentują mistrzynie polski w szczypiorniaku, a w innych dziedzinach sportu trenuje zdecydowanie więcej młodzieży.Podejrzewam,że szachy uprawia więcej osób niż żużel.
Marketing klubu obecny wszędzie. Juniorami to stoją piłkarskie szkółki. W 2017 roku żaden z adeptów szkółki żużlowej nie zdał egzaminu na licencję . młodzież i dzieci nie garną się do szkółki, czasami tato - fan żużla przyprowadzi syna na trening ale okazuje się że dziecko nawet na rowerze nie jeździ. Straszne jest ciśnienie w mediach na speedcar. chyba przygotowują grunt do zmian w budżecie na sport i będą chcieli przeforsować zwiększenie dotacji miejskich na ten prywatny klub. Lublin to nie tylko żużel. Kadra zespołu to 10 zawodników. Dla... rozwiń
Avatar
lubelak / 15 czerwca 2018 o 09:12
+1
A czemu autor tego artykułu nie podpisał się imieniem i nazwiskiem ? co wstyd firmować takie brednie co wypisał ? żużel juniorami stoi, ha, ha, ha, iloma z 15 ich tam jest -dowcip dnia,ubaw po pachy,w szkolnym klubie koszykówki tych juniorów jest więcej niż w tej śmiesznej niby szkółce żużlowej
Avatar
Gość / 14 czerwca 2018 o 18:57
+1
Coś malo tych co sie zawsze udzielają, a ... są zajęci wydrukowaniem karteczek z napisem ZAJĘTE, albo stoją w kolejce bo browarek im się skończył, nie już wiem stoją po papierosy by zrobić zasłone dymną co by nie zobaczyli wszyscy ilu jest wychowankòw w składzie
Avatar
Gość / 14 czerwca 2018 o 18:17
+1
Brawo!!! Gratulacje!!! Na trybunach gromkie Hop hop. Jeden junior w seniorach. Przecież pozostałych 23 jeździ w lidze młodzieżowej, a kolejne 400 od najmłodszych lat mocno trenuje. Tylko czekam, aż kolejny pseudodziennikarz napisze, że każde dziecko, które dostało na komunię rower to wychowanek spidkaru.
Avatar
Gość / 16 czerwca 2018 o 06:45
+1
Ale propaganda, w Speed Car KM Cross Lublin juniorów jak na lekarstwo, napiszcie prawdę że w zawodach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów nie mogą sklecić drużyny i zamiast trzyosobowej drużyny jeżdżą we dwóch: Wiktor Lampart i Emil Peroń, bo trzeci tj. Oskar Bober jest kontuzjowany. DMPJ są to zawody dla juniorów co mało jeżdżą w lidze, ale w Klubie Więckowskiego i Kepy takich nie ma. Ważne, że kasa na tzw. szkółkę się zgadza. Napiszcie w końcu prawdę ilu szkółkowiczów zdało w 2017 lub 2018 licencję żużlową. Podpowiem, żaden. Tak wygląda szkolenie za grubą kasę ze środków publicznych. Żużel to objazdowy cyrk, a zawodnicy jeżdżą w różnych klubach i nie identyfikują się z miastem. Patrz przypadek braci Lampartów, obrazili się na Rzeszów to za pieniądze zostali miłośnikami Lublina. Tak to wygląda, a szumne zapowiedzi Więckowskiego że będzie drużyna będzie jeździła wychowankami to ściema, ale kasa była prawdziwa.
Ale propaganda, w Speed Car KM Cross Lublin juniorów jak na lekarstwo, napiszcie prawdę że w zawodach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów nie mogą sklecić drużyny i zamiast trzyosobowej drużyny jeżdżą we dwóch: Wiktor Lampart i Emil Peroń, bo trzeci tj. Oskar Bober jest kontuzjowany. DMPJ są to zawody dla juniorów co mało jeżdżą w lidze, ale w Klubie Więckowskiego i Kepy takich nie ma. Ważne, że kasa na tzw. szkółkę się zgadza. Napiszcie w końcu prawdę ilu szkółkowiczów zdało w 2017 lub 2018 licencję żużlową. Podpowiem, żaden. Tak wygląda... rozwiń
Avatar
Fan Sportu / 15 czerwca 2018 o 19:22
+1
Czy to art sponsorowany? A może to nieformalny fan zin klubu spidkar? Jakoś nikt nie pokusi się o informację ilu konkretnie jest tych wychowanków. Ilu ma licencję? Art tylko robi wodę z mózgu i jest stronniczy.
Avatar
Lublin to nie tylko żużel. / 15 czerwca 2018 o 09:53
+1
Marketing klubu obecny wszędzie. Juniorami to stoją piłkarskie szkółki. W 2017 roku żaden z adeptów szkółki żużlowej nie zdał egzaminu na licencję . młodzież i dzieci nie garną się do szkółki, czasami tato - fan żużla przyprowadzi syna na trening ale okazuje się że dziecko nawet na rowerze nie jeździ. Straszne jest ciśnienie w mediach na speedcar. chyba przygotowują grunt do zmian w budżecie na sport i będą chcieli przeforsować zwiększenie dotacji miejskich na ten prywatny klub. Lublin to nie tylko żużel. Kadra zespołu to 10 zawodników. Dlaczego sport uprawiany przez nielicznych ma być nr w mieście, które reprezentują mistrzynie polski w szczypiorniaku, a w innych dziedzinach sportu trenuje zdecydowanie więcej młodzieży.Podejrzewam,że szachy uprawia więcej osób niż żużel.
Marketing klubu obecny wszędzie. Juniorami to stoją piłkarskie szkółki. W 2017 roku żaden z adeptów szkółki żużlowej nie zdał egzaminu na licencję . młodzież i dzieci nie garną się do szkółki, czasami tato - fan żużla przyprowadzi syna na trening ale okazuje się że dziecko nawet na rowerze nie jeździ. Straszne jest ciśnienie w mediach na speedcar. chyba przygotowują grunt do zmian w budżecie na sport i będą chcieli przeforsować zwiększenie dotacji miejskich na ten prywatny klub. Lublin to nie tylko żużel. Kadra zespołu to 10 zawodników. Dla... rozwiń
Avatar
lubelak / 15 czerwca 2018 o 09:12
+1
A czemu autor tego artykułu nie podpisał się imieniem i nazwiskiem ? co wstyd firmować takie brednie co wypisał ? żużel juniorami stoi, ha, ha, ha, iloma z 15 ich tam jest -dowcip dnia,ubaw po pachy,w szkolnym klubie koszykówki tych juniorów jest więcej niż w tej śmiesznej niby szkółce żużlowej
Avatar
Gość / 14 czerwca 2018 o 18:57
+1
Coś malo tych co sie zawsze udzielają, a ... są zajęci wydrukowaniem karteczek z napisem ZAJĘTE, albo stoją w kolejce bo browarek im się skończył, nie już wiem stoją po papierosy by zrobić zasłone dymną co by nie zobaczyli wszyscy ilu jest wychowankòw w składzie
Avatar
Gość / 14 czerwca 2018 o 18:17
+1
Brawo!!! Gratulacje!!! Na trybunach gromkie Hop hop. Jeden junior w seniorach. Przecież pozostałych 23 jeździ w lidze młodzieżowej, a kolejne 400 od najmłodszych lat mocno trenuje. Tylko czekam, aż kolejny pseudodziennikarz napisze, że każde dziecko, które dostało na komunię rower to wychowanek spidkaru.
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ilu obcokrajowców pracuje w woj. lubelskim? Ukraińców mniej, przybyło osób z innego kraju

Ilu obcokrajowców pracuje w woj. lubelskim? Ukraińców mniej, przybyło osób z innego kraju 0 3

Obywatele Ukrainy nie wybierają już tak chętnie województwa lubelskiego na miejsce pracy. W Polsce liczba Ukraińców ubezpieczonych w ZUS w ciągu kilku ostatnich miesięcy rosła, tymczasem w naszym regionie – spadła. Tę lukę częściowo zapełniają Białorusini.

Krzysztof Krawczyk wystąpi na urodziny klubu Radość
10 sierpnia 2019, 20:00

Krzysztof Krawczyk wystąpi na urodziny klubu Radość 0 0

Legenda polskiej sceny muzycznej, Krzysztof Krawczyk, zaśpiewa 10 sierpnia Radości (ul. Bernardyńska 15) na III urodziny klubu. Start koncertu o godz. 20.

Wybieg dla psów, chodnik czy plac zabaw? Co wybiorą mieszkańcy Białej Podlaskiej

Wybieg dla psów, chodnik czy plac zabaw? Co wybiorą mieszkańcy Białej Podlaskiej 0 0

Na 19 projektów będą mogli głosować mieszkańcy w tegorocznej, czwartej już edycji budżetu obywatelskiego w Białej Podlaskiej. Najwięcej propozycji dotyczy budowy chodników czy miejsc do rekreacji.

Cyrk w Lublinie, czyli będziecie przecierać oczy ze zdumienia. Co trzeba zobaczyć na Carnavalu Sztukmistrzów 2019
Magazyn
25 lipca 2019, 16:00
galeria

Cyrk w Lublinie, czyli będziecie przecierać oczy ze zdumienia. Co trzeba zobaczyć na Carnavalu Sztukmistrzów 2019 0 6

W czwartek rozpocznie się w Lublinie festiwal Carnaval Sztukmistrzów, który obchodzi w tym roku dziesiąte urodziny.

Tratwą po Bugu. To protest

Tratwą po Bugu. To protest 17 2

Łukasz Długowski, dziennikarz i zapalony podróżnik od "Mikrowypraw" rozpoczął właśnie spływ tratwą flisacką po rzece Bug. To protest przeciwko planom regulacji rzek w Polsce.

Szkoła i biznes. Czym Lubelska Szkoła Realna będzie się różnić od innych liceów?
Lubelski Biznes

Szkoła i biznes. Czym Lubelska Szkoła Realna będzie się różnić od innych liceów? 2 1

Z Agnieszką Kantor-Kołodyńską, jedną z pomysłodawczyń powołania Lubelskiej Szkoły Realnej rozmawiamy o nowym liceum na edukacyjnej mapie Lublina.

"Wzywałam wszystkich zmarłych, bo myślałam, że to jest już koniec mojego życia". Jak się żyje miesiąc po nawałnicy
Reportaż
galeria

"Wzywałam wszystkich zmarłych, bo myślałam, że to jest już koniec mojego życia". Jak się żyje miesiąc po nawałnicy 0 1

Genowefa Jaskowska: Ten szum wody cały czas mi się śni. Florian Wołoszynek: Jednego dnia siedem pomp wypompowywało wodę naraz w naszym gospodarstwie. Andrzej Wołoszynek: Wszyściutko było zniszczone. Zaraz po ulewie zaczęło się sprzątanie. Później remont. Wczoraj minął dokładnie miesiąc od dnia, kiedy w ciągu kilku godzin wielu rodzinom w gminie Modliborzyce, w tym z Wierzchowisk II, nawałnica zabrała dorobek życia.

Jarosław Kaczyński na pikniku rodzinnym PiS w Chełmie [zdjęcia]
galeria

Jarosław Kaczyński na pikniku rodzinnym PiS w Chełmie [zdjęcia] 121 36

Działacze Prawa i Sprawiedliwości ruszyli w objazd po kraju – to realizacja przyjętych na niedawnej konwencji programowej w Katowicach. W Chełmie europosłanka Beata Mazurek z marszałkiem województwa lubelskiego Jarosławem Stawiarskim przedstawiła Jacka Sasina, obecnego wicepremiera, jako jedynkę PiS na listach w okręgu 7.

Stało się najgorsze. Policja znalazła ciało dziecka, to prawdopodobnie 5-letni Dawid

Stało się najgorsze. Policja znalazła ciało dziecka, to prawdopodobnie 5-letni Dawid 404 16

Martwy chłopiec znaleziony przez policjantów to najprawdopodobniej 5-letni Dawid poszukiwany od 10 lipca.

Radomiak – Górnik 0:0. Teraz pora na ligę!

Radomiak – Górnik 0:0. Teraz pora na ligę! 0 1

W ostatnim przedsezonowym meczu kontrolnym „zielono-czarni” zremisowali bezbramkowo w Radomiu z beniaminkiem Fortuna I Ligi Radomiakiem. Już w przyszłą sobotę Górnika czeka pierwszy mecz o punkty