Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

INNE

1 września 2020 r.
8:16

W Parczewie odbyły się mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport

0 0 A A
Zwycięzcy zawodów w Parczewie
Zwycięzcy zawodów w Parczewie (fot. Tomasz Ostapiuk/Materiały prasowe organizatora)

Impreza na starcie zgromadziła mnóstwo zawodników z całej Polski

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Silna był oczywiście reprezentacja województwa lubelskiego, ale na starcie pojawili się nawet zawodnicy z Pomorza Zachodniego. Organizatorzy przygotowali dla uczestników trasę idealną do jazdy indywidualnej na czas, ponieważ była zupełnie płaska. Nie było na niej żadnych podjazdów, więc rozpędzony zawodnik mógł utrzymywać jednostajne tempo praktycznie przez cały wyścig.

Najwięcej emocji wzbudziła rywalizacja mężczyzn w kategorii M30, gdzie o złoto walczyli Piotr Klin oraz Michał Ładosz. Obaj to bardzo utytułowani kolarze. Klin, na co dzień zawodnik Inżynierii Rowerowej Lublin, jest aktualnym rekordzistą świata amatorów UCI w jeździe godzinnej na czas na torze. Ładosz jest z kolei specjalistą od tandemów, gdzie wspólnie z Marcinem Polakiem zdobył wiele medali mistrzostw świata zarówno na szosie, jak i na torze. Duet Polak-Ładosz to zresztą jedna z nadziei polskiego kolarstwa na medale Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio. Z tego pojedynku zwycięsko wyszedł Klin, który wyprzedził Ładosza zaledwie o 14 sek. Jego średnia prędkość na liczącej 20 km trasie przekroczyła 51 km/h.

Warto też wspomnieć o Michale Kostuchu, mistrzu Polski kategorii M 40. On również jechał w fantastycznym tempie, a trasę pokonał ze średnią prędkością przekraczającą 50 km/h.

Panie również nie ustępowały panom, chociaż jeździły trochę wolniej. Wśród kobiet najbardziej wartościowy wynik uzyskała Anna Rząsowska. Na co dzień jest urzędniczką, a do kolarstwa trafiła w wyniku wypadku na koniu. Rząsowska to czołowa kolarka-amatorka na świecie. Nic więc dziwnego, że zwyciężyła w Parczewie i osiągnęła średnią prędkość blisko 44 km/h. W sobotę w kategorii K 30 dzielny opór stawiała jej Alina Myłka z RSC Aaretal Munsingen, która do Rząsowskiej straciła tylko 23 sek. W kategorii K 20 wartościowy wynik uzyskała Marianna Hall, która pewnie zdobyła złoty medal.

Mistrzowie Polski

Kobiety – kategoria CK 20: Marianna Hall, K 30: Anna Rząsowska, K 40: Monika Szotowicz (STC Stargard), K 50+: Małgorzata Czerny (Serafin Team). Mężczyźni – kategoria CM 20: Michał Brauliński (Power of Science Performance Lab Team), M 30: Piotr Klin (Inżynieria Rowerowa Lublin), M 40A: Michał Kostuch, M 40B: Grzegorz Golonko (Active Jet), M 50A: Adam Muzyczuk, M 50B: Robert Krawczyk (Mayday Team Lublin), M 60A: Mirosław Jaszkowski (Merx Team Wągrowiec), M 60B: Leszek Sadowski (FTI Racing Team), M 70A: Zygmunt Pfeifer (Rawex Energy Saving), M 70B: Stanisław Paterka (Team Merx Wągrowiec), M 80B: Józef Misiak (Rycerze Rolanda Maciejewski Team).

Brożyna bez sukcesu

Ewa Brożyna w piątek wystąpiła w mistrzostwach Europy juniorek w Plouay. Zawodniczka Mayday Team Lublin nie zdołała jednak utrzymać się w peletonie i na metę wpadła z ponad 10 minutami straty do grupy zasadniczej. Ostatecznie dało jej 45 miejsce. Wygrała Włoszka Eleonora Camilla Gasparrini, która wyprzedziła Marith Vanhove z Belgii oraz inną Belgijkę Katrijn de Clercq. Najlepsza z Polek, Natalia Krześlak, była 21.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Z szafy na komendę. Kryjówka nie wyszła

Z szafy na komendę. Kryjówka nie wyszła

Poszukiwany przez sąd 33-latek ukrył się przed policjantami w szafie. Nic to nie dało. Mężczyzna spędzi rok za kratkami.

Urządzamy pokój dla nastolatka w 2024!

Urządzamy pokój dla nastolatka w 2024!

Pokój nastolatka to nie tylko miejsce do spania czy nauki – to przestrzeń, w której młodzi ludzie mogą wyrażać siebie, odpoczywać i rozwijać swoje pasje. W 2024 roku trendy w aranżacji tego wyjątkowego miejsca kładą nacisk na funkcjonalność, personalizację oraz technologię, aby sprostać potrzebom i życzeniom młodego pokolenia. Oto kilka kluczowych kierunków, które pomogą stworzyć idealną przestrzeń dla każdego nastolatka.

Filmowcy znowu będą kręcić. Szlabany na niektórych ulicach

Filmowcy znowu będą kręcić. Szlabany na niektórych ulicach

Lublin znów stanie się planem zdjęciowym. Ekipa filmowa będzie kręcić od 2 do 5 kwietnia. A mieszkańców czekają utrudnienia, bo niektóre ulice będą zamknięte.

Cyberpunk 2077 za darmo. Ale tylko na pięć godzin (wideo)
film

Cyberpunk 2077 za darmo. Ale tylko na pięć godzin (wideo)

Dziś rozpoczyna się darmowy weekend z grą Cyberpunk 2077 na konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series S|X. Night City zostanie otwarte o godzinie 16.

Bez świateł po północy i z promilami. A pasażerką była 10-latka

Bez świateł po północy i z promilami. A pasażerką była 10-latka

47-latka jechała fordem bez świateł. Zatrzymała ją policja i po badaniu okazało się, że miała ponad promil alkoholu we krwi. Jechała z 10-letnią pasażerką.

Do wyborów - gościem Piotr Rybak, kandydat PiS
Do wyborów
film

Do wyborów - gościem Piotr Rybak, kandydat PiS

Do wyborów — w naszym cyklu dzisiaj Piotr Rybak. Kandydat PiS do sejmiku województwa. Jak mówi o sobie samorządowiec, a nie polityk. Znany powszechnie jako dyrektor szpitali w regionie w Łęcznej a obecnie Puławach. Zapraszamy do obejrzenia.

Dał się zamknąć w więzieniu i jeszcze dopłacił
galeria

Dał się zamknąć w więzieniu i jeszcze dopłacił

Pan Michał dał się zamknąć w więzieniu i jeszcze za to zapłacił. Ale spokojnie, nic nie ma na sumieniu. Pobyt za kratami wylicytował podczas finału WOŚP w Białej Podlaskiej.

Tajemnice nadwiślańskiego miasteczka. Spaceruj i poznaj Kazimierz

Tajemnice nadwiślańskiego miasteczka. Spaceruj i poznaj Kazimierz

Dobrobyt i bogactwo Kazimierza nad Wisłą czy poznawanie tajemnic miejscowych kamienic to przykłady nowych, tematycznych spacerów z przewodnikiem. Do skorzystania z tej oferty w zbliżającym się sezonie zachęca ich organizator - Muzeum Nadwiślańskie.

Włoskie ziarna do parzenia espresso i nie tylko

Włoskie ziarna do parzenia espresso i nie tylko

Picie espresso o poranku daje możliwość błyskawicznego pobudzenia organizmu do działania. Już sam zapach mocnej kawy sprawia, że organizm otrzymuje zastrzyk energii, a każdy łyk aromatycznego naparu natychmiast przegania oznaki zmęczenia. Do przyrządzenia espresso doskonale sprawdzają się kawy ziarniste, które można zmielić w ekspresie z młynkiem. Najlepszym wyborem nie tylko do espresso są kawy włoskie tradycyjne o doskonałym składzie. Sprawdź, jakie ziarna kawy warto wybierać do espresso i nie tylko.

Bakterie lubią place zabaw. Naukowcy badają lubelskie piaskownice

Bakterie lubią place zabaw. Naukowcy badają lubelskie piaskownice

Place zabaw – uwielbiają je dzieci i…bakterie. Naukowcy z KUL badają, na jakie patogeny narażone są maluchy w tych miejscach.

Najlepsze programy do pulpitu zdalnego

Najlepsze programy do pulpitu zdalnego

Czy warto kupić łóżka tapicerowane?

Czy warto kupić łóżka tapicerowane?

Łóżka tapicerowane bez zagłówka, z zagłówkiem czy szufladami, wybór nie należy do prostych. Wydawać się może, że takie łóżka sprawdzą się wszędzie, lecz nie jest to prawda. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej.

Ludzie teatru z medalami. Złota Maska dla Magdaleny Sztejman
Zdjęcia
galeria

Ludzie teatru z medalami. Złota Maska dla Magdaleny Sztejman

Międzynarodowy Dzień Teatru po raz pierwszy świętowano w 1961 roku. Został zainicjowany przez Międzynarodowy Instytut Teatralny ITI, którego obecna siedziba znajduje się w Paryżu. Święto uchwalono, aby upamiętnić otwarcie festiwalu „Teatr Narodów” 27 marca 1957 roku. 

Pociągiem na święta. Kolej uruchamia dodatkowe wagony

Pociągiem na święta. Kolej uruchamia dodatkowe wagony

PKP Intercity uruchomiły dodatkowe wagony na Wielkanoc. Wzmocnione zostały najpopularniejsze kursy, również do Lublina czy Białej Podlaskiej.

Racibórz: Nieodkryty Skarb Polski

Racibórz: Nieodkryty Skarb Polski

W sercu Polski, z dala od zgiełku popularnych turystycznych destynacji, leży Racibórz – miasto o niepowtarzalnym uroku i bogatej historii, które czeka, by zostać odkryte przez ciekawych świata podróżników. Niniejszy artykuł ma na celu odkrycie rodzinnych atrakcji i aktywności w Raciborzu, przemawiając zarówno do serc dorosłych, jak i budząc zachwyt w oczach najmłodszych. Racibórz, choć mniej znany, skrywa w sobie mnóstwo atrakcji, które sprawiają, że jest to idealne miejsce dla rodzin poszukujących wyjątkowych doświadczeń. Zapraszamy do odkrycia tego, co sprawia, że Racibórz jest obowiązkowym punktem na mapie każdego podróżnika pragnącego poznać autentyczne piękno Polski.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!