Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Defibrylatory rozmieszczone w przestrzeni publicznej mogą uratować życie. Do jego obsługi nie potrzeba kursu ani wykształcenia medycznego.
To miejsce dla osób, które potrzebują wsparcia psychologicznego w czasie walki z nowotworem. Chętni mogą wziąć udział w warsztatach, grupach wsparcia i spotkaniach edukacyjnych ze specjalistami.
Miejski program in vitro staje się faktem. Pierwsze procedury zapłodnienia pozaustrojowego zostały już przeprowadzone.
Sejm obraduje kolejny dzień. Na agendzie m.in. nowela ustawy w sprawie dostępu do tzw. tabletki "dzień po".
To jeden z częściej występujących nowotworów u Polaków. Placówki medyczne na Lubelszczyźnie, robią bezpłatne badania w ramach programu badań przesiewowych raka jelita grubego.
To, co z dużym trudem jest pozyskiwane i finalnie trafia do szpitala, powinno być optymalnie wykorzystywane, zwiększając dostępność do terapii i diagnostyki dla naszych pacjentów oraz skracając ich czas hospitalizacji – Rozmowa z Michałem Szabelskim, zastępcą dyrektora ds. Finansów i Rozwoju Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie.
Ogólnopolska sieć siłowni Endorfina otworzy drugą placówkę w Lublinie. Otwarty od dwóch lat klub w Galerii Diamentowa Park zdobył uznanie jako jedno z najwyżej ocenianych miejsc do aktywności fizycznej w Lublinie.
Ponad 220 osób, głównie z Biłgoraja i okolic, ale również Zamościa podpisało się pod listem otwartym do prezydenta Andrzeja Dudy, Episkopatu Polski, a także parlamentarzystów. W piśmie, które trafiło też do naszej redakcji wyrażają sprzeciw wobec ustawy o finansowaniu in vitro, ale też np. planom sprzedaży tabletek „dzień po” bez recepty.
Ministerstwo Zdrowia szacuje, że papierosy pali około 9 mln dorosłych Polaków, a z tego powodu umiera 60 tys. osób rocznie. Aby zapobiec skutkom nałogu ważna jest świadomość problemu i odpowiednia profilaktyka.
Szpital przy al. Kraśnickiej w Lublinie właśnie świętuje 400. operację z użyciem nowoczesnego robota. Wkrótce ma zacząć pomagać przy operacjach z kolejnych specjalizacji.
Mobilny gabinet z dentystą na pokładzie odwiedzi 10 niewielkich miejscowości w regionie. W „Dentobusie” dzieci i młodzież do 18 lat będą mogły bezpłatnie sprawdzić stan uzębienia, uzyskać informacje o profilaktyce próchnicy oraz podjąć niezbędne leczenie.
Tylko w 2023 r. Polacy dostali blisko 12 mln SMS-ów z przypomnieniem o badaniu, wizycie lekarskiej czy hospitalizacji. Problem dotyczy głównie wizyt u ortopedy czy kardiologa.
4 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Rakiem oraz równocześnie 5-lecie istnienia Zakładu Radioterapii USK nr 1 w Lublinie. Z tej okazji, szpital wychodzi na z inicjatywą dla obecnych i przyszłych pacjentów onkologicznych.
Ok. 500 światowej klasy okulistów z 12 krajów, z dwóch kontynentów spotka się w Lublinie by dzielić się doświadczeniami w zakresie najnowszych odkryć w tej dziedzinie medycyny. Lubelski wkład w jej rozwój dostrzegany jest nie tylko w Europie
Podczas rutynowego patrolu, funkcjonariusze włodawskiej policji uratowali życie mężczyźnie choremu na epilepsję.
Szklanka do połowy pusta, czy do połowy pełna? O tym jak postrzegamy rzeczywistość, z mieszkańcami Lublina rozmawiał nasz reporter Artur Siekaczyński. Z kolei Krzysztof Kot, w rozmowie z psycholog z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie dr Marleną Stradomską, pytał o przepis na pozytywne myślenie.
Wcześniej przy ratuszu, teraz przy szkołach. Miasto montuje ogólnodostępne defibrylatory.
Mobilne punkty badań kolejny raz zaparkują pod sklepami Kaufland. W lutym, kobiety mogą zrobić bezpłatną mammografię w sześciu miastach regionu.
Sprawami medycznymi lubartowskiego szpitala od czwartku będzie zajmował się nowy wicedyrektor - dr Piotr Chęć, które ostatnie lata spędził w szpitalu powiatowym w Rykach. "Nowy nabytek" SP ZOZ-u mówił o dużym potencjale placówki oraz drodze do jej dobrej transformacji.
Naczelna Rada Lekarska pisemnie poprosiła premiera o zwiększenie dostępności do znieczuleń podczas porodów naturalnych. Minister zdrowia zapowiada zmiany w dostępie do środków łagodzących bóle porodowe.
Seniorzy z Radzynia Podlaskiego nie skorzystają z unijnego wsparcia. Wszystko przez Samorządową Kartę Praw Rodzin. Opozycyjni radni chcą wyjaśnień od burmistrza z Prawa i Sprawiedliwości.
Krwią można podzielić się w trakcie akcji terenowych. W najbliższych dniach Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa dotrze do 11 lokalizacji w regionie.
Ministerstwo Zdrowia zachęca do skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych. W ramach programu Profilaktyka 40 plus można wykonać kilkanaście różnych badań.
Czy tegoroczny wynik Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znowu zostanie pobity? Tego jeszcze nie wiemy. Wiemy natomiast, że w Świdniku zebrano więcej niż w ubiegłych latach.
Ta wrodzona wada serca może powodować udar. Kardiolodzy z bialskiego szpitala podjęli się pierwszych zabiegów zamknięcia otworu w przegrodzie między prawym, a lewym przedsionkiem serca.