Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Znakomity efekt akcji honorowego krwiodawstwa zorganizowanej w Puławach. Chętnych było mnóstwo i dzięki temu udało się zebrać aż 45 litrów bezcennego płynu, który może ratować życie chorych.
Produkt ma być wycofany z obrotu. Bo w jednej partii warzywnych chipsów stwierdzono obecność substancji, które mogą szkodzić zdrowiu.
Choroba lub przeziębienie mogą nas zaskoczyć w każdej chwili. Wirusy nie martwią się tym, że jest święto i przychodnie są nieczynne. Więc gdzie najlepiej udać się po pomoc w dzień świąteczny lub w środku nocy?
Teoretycznie może być skuteczny. Ale pewności nie ma. Na pewno natomiast należy unikać partii o numerze 20211218. W specyfiku o nazwie "Miód turecki na potencję" stwierdzono obecność niebezpiecznej substancji.
To jeden z dziesięciu w Polsce ośrodków ostrych zatruć: oficjalnie otwarto na nowo Kliniczny Oddział Toksykologiczno-Kardiologiczny w szpitalu przy al. Kraśnickiej. Teraz jest w wyposażony w najnowszy sprzęt i znajduje się już w samodzielnym budynku.
Nasz dramat rozpoczął się w marcu, Marcelinka miała wtedy 10 miesięcy. Siedząc na podłodze niefortunnie upadła na prawy policzek. Zwykły, jak wtedy myśleliśmy, upadek małego dziecka. Niestety, to właśnie wtedy rozpoczęła się nasza walka o życie ukochanej córki – opowiadają rodzice rocznej dziewczynki w opisie zbiórki na leczenie dziecka
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa robi rundę po regionie w poszukiwaniu dawców. To ostatnie w tym roku terenowe akcje poboru krwi.
Było 14 stanowisk dializacyjnych, a teraz jest ich 21. Na dodatek już nie w starej lokalizacji, gdzie znajdował się wyeksploatowany sprzęt, ale w gruntownie wyremontowanym budynku. W zamojskim szpitalu „papieskim” oficjalnie otwarto nową stację dializ. Na tej przeprowadzce skorzysta też oddział pediatryczny.
Wyjątkowy kefir z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krasnymstawie zdobył certyfikat "Najlepsze w Polsce". Wyróżnienie przyznano w 39. edycji prestiżowego Konsumenckiego Konkursu Jakości Produktów i Usług, organizowanego przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu.
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie zorganizowało świąteczną akcję dla dawców. Wszyscy, którzy w piątek do godziny 13 oddali krew, otrzymywali w prezencie choinkę.
Prezydent Andrzej Duda podpisał w piątek ustawę o refundacji in vitro z budżetu państwa.
Ja jestem twarda sztuka. Nie poddam się. Gdzieś ten mój bliźniak genetyczny jest i go znajdziemy. Ja mam wiele marzeń i zamierzam je spełnić – mówi z szerokim uśmiechem Anita Torbińska. Choruje na nowotwór krwi. Jedyną szansą na wyleczenie jest dla niej przeszczep szpiku. Dawca przez dwa dni najbliższego weekendu, w trzech miejscach będzie poszukiwany w Zamościu.
Dzisiaj w Lublinie otwarto laboratorium mikrobiologiczne BSL 3. Nowy obiekt kosztował 47 mln zł. Pozwoli na dokładniejsze badania niebezpiecznych dla zdrowia wirusów i bakterii, jak żółta febra, denga, czy gruźlica. To drugi obiekt tej klasy w regionie.
To forma podziękowania krwiodawcom za to, że dzielą się tym bezcennym płynem z potrzebującymi. Każdy, kto w piątek odda krew w terenowym oddziale w Zamościu albo w ambulansie w Biłgoraju, wróci do domu z choinką.
Oddział Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej USzD w Lublinie został dofinansowany. Pieniądze mają posłużyć na wyposażenie sal i kuchni dla rodziców.
To co zapowiadano latem, 1 stycznia 2024 roku stanie się faktem. W szpitalu w Tomaszowie Lubelskim rozpocznie działalność oddział rehabilitacji.
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie zakupił nowy aparat USG z możliwością biopsji fuzyjnej. Ma być bezpieczniej, precyzyjniej i bezboleśnie.
Otwarto nowe budynki Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy Centrum Profilaktyczno-Leczniczego w Lublinie. Ma to przyspieszyć diagnostykę, zwiększyć jakość świadczeń i odciążyć szpitale.
Uniwersytet Medyczny odwiedził wyjątkowy gość zza oceanu. Była to okazja, aby podpisać list intencyjny zakładający międzykontynentalną współpracę akademicką.
Im zimniej i im więcej śniegu tym lepiej. Morsują, bo to ich pasja i dzięki temu czują się dobrze. W niedzielę kolejny raz zanurzyli się w lodowatej wodzie.
To schorzenie dotyka młode osoby i może powodować inwalidztwo. Operacja stożka rogówki we wczesnych stadiach rozwoju jest od niedawna refundowana w Polsce.
Taką pasję ma tylko kilka osób na świecie. Bardzo często słyszy się o ludziach zbierających chociażby znaczki, pocztówki czy monety, ale mało kto zbiera sprzęty i przyrządy stomatologiczne z dawnych lat.
Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim zaprasza na koncert charytatywny. Cele zbiórki są dwa: pieniędze na leczenie chorego chłopca, Tymona Mareczko oraz zakup zabawek dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.
Bardzo chciałabym, aby się okazało, że mój szpik może pomóc tej pani albo jakiejś innej chorej osobie – mówi pani Joanna, która jako jedna z pierwszych zarejestrowała się w bazie dawców Fundacji DKMS podczas trwającej dzisiaj w Zamościu akcji.
Szacuje się, że około miliona polskich par ma problem z płodnością. Na pomoc ruszyli lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie.