Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Kiedy przychodzi kryzys, nawet drobny urasta on do takiego poziomu, że dziecko lub nastolatek nie jest w stanie samodzielnie sobie z tym poradzić. Nie umie też prosić o pomoc – Rozmowa z dr n. med. Agatą Makarewicz z I Kliniki Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji SPSK1 w Lublinie.
557 potwierdzonych zakażeń koronawirusem odnotowano ostatniej doby w Polsce. Łącznie wykonano 10 982 testów – podało w niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia.
Na ich dom w Ukrainie spadła rakieta. Olena granicę przekraczała, w ogóle nie widząc. Wzrok odzyskała dopiero w szpitalu w Lublinie, po dwóch operacjach w klinice u profesora Roberta Rejdaka. Przed jej synkami jeszcze długie leczenie. I co może być równie trudne, próba wyjścia z traumy po tym, co przeżyli.
Adam Fimiarz jest od dzisiaj pełniącym obowiązki dyrektora szpitala „papieskiego” w Zamościu. Zastąpił Małgorzatę Popławską, która przed upływem swojej kadencji złożyła rezygnację, a zarząd województwa tę dymisję przyjął.
2 kwietnia to od 2008 roku Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W Lublinie da się to zauważyć, dzięki podświetleniu kilku miejsc na niebiesko. Ale będą też inne wydarzenia
Dariusz Gałecki, były dyrektor SP ZOZ w Hrubieszowie został z 1 kwietnia powołany na stanowisko dyrektora szpitala w Tomaszowie Lubelskim. Zastąpił Andrzeja Kaczora, który kierował tą placówką blisko 30 lat, ale pod koniec zeszłego roku złożył wypowiedzenie.
Same, w obcym kraju, bez znajomości języka i bez wsparcia mężów lub partnerów. Ciężarne kobiety z Ukrainy zostały okradzione z przeżycia w spokoju porodu, który powinien być jedną z najpiękniejszych chwil w życiu każdej matki. Tym, którym udało się uciec przed wojną, pomagają polskie szpitale.
Około 1100 pacjentów dostało pomoc w szpitalu tymczasowym w Targach Lublin przez 15 miesięcy jego działalności. Po jego wyprowadzce nie trafią tu uchodźcy, bo zdaniem udziałowców obiektu, wojewoda zaoferował za mało pieniędzy na ośrodek zakwaterowania.
Od 1 kwietnia Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu będzie miał nowego dyrektora. Bo Małgorzata Popławska złożyła rezygnację, a zarząd województwa, któremu placówka podlega, przyjął tę dymisję.
Mniej zachorowań na grypę, całkowity brak chorych na odrę, różyczkę i rzeżączkę. Lokale gastronomiczne i producenci żywności coraz lepiej dbają o czystość. Wiewiórki i nietoperze mniej gryzą. Oprócz dobrych wieści są też złe. Coraz więcej ludzi uchyla się od szczepień ochronnych. Przybyło nowych przypadków zakażeniem HIV, nadal groźna jest gruźlica.
Powodem do kpin ze strony innych medyków stała się kartka umieszczona na drzwiach SOR szpitala w Parczewie. Jeden z lekarzy koordynatorów tłumaczył, że ze względów epidemiologicznych na tamtejszym oddziale nie będą wykonywane zabiegi przywracające prawidłową pracę serca. Dyrektor szpitala tłumaczy, że informacja została umieszczona samowolnie przez kogoś z załogi i już zniknęła, bo nie jest zgodna z prawdą.
Za dwa dni testy na COVID-19 niemal całkowicie znikną. Przychodniom nie będzie się już opłacało ich wykonywać, bo NFZ likwiduje dotychczasowe finansowanie. Szpital czy sanatorium, przyjmując pacjenta, nie będzie mógł już żądać wykonania testu. A minister zdrowia stara się stworzyć wrażenie, że COVID-19 to zwykła grypa
Tysiące uchodźców uciekają przed wojną, więc ruszasz z pomocą. Przyjmujesz pod swój dach matkę z dzieckiem, pomagasz załatwić dokumenty, kupujesz jedzenie. Ale po kilku dniach sytuacja zaczyna cię przerastać. SPSK 1 w Lublinie uruchomił teleporady, które mają wesprzeć psychicznie osoby zaangażowane w pomoc uchodźcom.
Wyniki z ostatniego tygodnia: 50 290 przypadków COVID-19 i 82 700 przypadków grypy. W następnych dniach nadal powinna dominować grypa – przekazał na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski.
Były dobre chęci. Ale to zdecydowanie za mało, aby w Zamościu mógł ponownie ruszyć oddział pediatryczny. Problemem jest brak kadry medycznej, a konkretniej wygórowane oczekiwania finansowe lekarzy specjalistów.
Blisko 3,5 tysiąca zakażeń koronawirusem zostało potwierdzonych ostatniej doby w Polsce. Zmarło siedem osób z infekcją COVID-19. W tej grupie nie ma mieszkańców województwa lubelskiego.
Od poniedziałku 28 marca zniesiony zostanie obowiązek zakrywania maseczką ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych, z wyjątkiem budynków, w których prowadzona jest działalność lecznicza oraz aptek – wynika z rozporządzenia, które w piątek opublikowano w Dzienniku Ustaw. Od maja również w tych miejscach nie będzie takiego obowiązku.
Magdalena Czarkowska została dyrektorem lubelskiego oddziału NFZ. To członkini Rady Medycznej ds. pandemii działającej przy premierze.
COVID-19 jest inną chorobą niż ta, z którą mieliśmy do czynienia dwa lata temu. Obecnie choroba jest wywoływana przez wirusa o tak odmiennej charakterystyce, że zmienił się nie tylko obraz choroby, ale także rokowanie co do następstw i zagrożenia życia - powiedział prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych prof. Robert Flisiak.
Spada liczba zakażeń koronawirusem w Polsce. Z danych z ostatniej doby wynika, że jest ich mniej o ponad 3,7 tysiąca niż tydzień temu.
Pacjent z województwa mazowieckiego, u którego zdiagnozowano zespół Guillain-Barré, otrzyma 45 tys. zł z Funduszu Kompensacyjnego Szczepień Ochronnych – poinformowano w piątek na stronach rządowych.
Bez maseczek w zatłoczonych autobusach. Bez obowiązkowej izolacji po zakażeniu koronawirusem i bez masowego testowania – tak będzie w Polsce już od poniedziałku. A specjaliści alarmują, że możemy całkowicie stracić kontrolę nad epidemią.
Kobiety w wieku 50-70 lat mogą wziąć udział w bezpłatnych badaniach przesiewowych w kierunku osteoporozy. Wystarczy zacząć od wizyty w jednej z przychodni biorących udział w akcji organizowanej przez szpital przy ul. Jaczewskiego w Lublinie.
Od 28 marca znika obowiązek noszenia maseczek – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.
Chaos organizacyjny, problemy z tłumaczem i sprzętem diagnostycznym. Szpital dziecięcy w Lublinie przyjmuje coraz więcej małych pacjentów z Ukrainy, a lekarze skarżą się, że nie działa to tak, jak powinno.