Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Krótkowzroczność z dzieciństwa zazwyczaj pozostaje na całe życie. Rozwój wady można i należy spowolnić, ale ważne jest jej wychwycenie na wczesnym etapie. Sprawdź, kiedy można podejrzewać krótkowzroczność u dziecka i jakie są dostępne metody leczenia.
Pieniądze szczęścia nie dają. Od kilku miesięcy w Karczmiskach trwa spór na co wydać milion złotych. Wójt chce stawiać w parku tężnię solankową, opozycyjni radni - remontować drogi. Głos w sprawie zabierał już wojewoda i RIO. Pieniądze to wygrana w konkursie promującym szczepienia przeciwko Covid-19.
Przeważnie wygląda to tak: zgłaszasz się, przechodzisz kwalifikację, oddajesz krew, dostajesz czekolady i wychodzisz. Ale w Żdanowie będzie zupełnie inaczej, bo akcje organizowane przez honorowych dawców z gminy Zamość obfitują w atrakcje. Nie zabraknie ich też w tę niedzielę.
Kiedy Wiktor był mały, myślał, że musi urosnąć i że jak będzie już w wieku starszego o 4 lata brata, to wyzdrowieje. Później uświadomił sobie, że to jednak tak nie działa – mówi Monika Caban z Jawidza (powiat łęczyński), mama chłopca. 7-latek cierpi na bardzo rzadką chorobę mięśniową. Tylko intensywna i regularna fizjoterapia mogą go ustrzec przed poważną operacją kręgosłupa.
Jeszcze w 2013 roku szczepieniom obowiązkowym poddawane były niemal wszystkie dzieci z Zamościa i powiatu zamojskiego, które powinny. A już w 2021 roku, np. przeciwko błonicy, tężcowi i krztuściowi, zabezpieczonych zostało tylko 87 procent pacjentów.
Laryngolog dr n. med. Krzysztof Polberg jest od początku maja nowym zastępcą ds. lecznictwa dyrektora szpitala „papieskiego” w Zamościu. Zajął miejsce dr n. med. Marka Styczkiewicza, który kieruje kardiologią.
Od 16 maja stan epidemii będzie przekształcony w stan zagrożenia epidemicznego – poinformował w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski. Stan epidemii obowiązuje w Polsce od 20 marca 2020 r.
„Opaski życia” ma otrzymać bezpłatnie ok. 80 seniorów z Kraśnika. Przypominające zegarek, zakładane na rękę urządzenia służą do monitorowania stanu zdrowia, a w razie zagrożenia życia umożliwiają połączenie z centrum teleopieki. Rusza rekrutacja.
Ministerstwo Zdrowia przedstawiło raport pandemiczny. Teraz dane publikowane są co tydzień.
Według kolejności zgłoszeń przyznawane mają być przez miasto elektroniczne opaski wzywające pomoc do seniorów, których życie może być zagrożone. Miasto zdobyło pieniądze na 200 dodatkowych urządzeń
Pani Beata miała sobie tylko wstawić implanty zębów. Ale nie wybudziła się po zabiegu przeprowadzonym w gabinecie w Lublinie. Od dwóch tygodni leży na oddziale intensywnej terapii i nie ma z nią żadnego kontaktu. Siostra zawiadomiła prokuraturę.
Operacja antyrefluksowa zamieniła życie 28-letniego Przemysława Całki z Krzywdy (powiat łukowski) w koszmar. Podczas zabiegu doszło do komplikacji, na skutek których młody mężczyzna musi teraz rehabilitować się do końca życia.
Nalewka na pędach sosny, zwana sosnówką to jeden z największych skarbów przedwojennych apteczek, w których przechowywano medykamenty dla zdrowotności. Początek maja to dobry czas, żeby nastawić nalewkę z kwiatów mniszka, z czosnku niedźwiedziego, z pokrzywy i sosnówkę.
W połowie maja zniesiony zostanie stan epidemii w Polsce, pozostanie stan zagrożenia epidemicznego – powiedział PAP minister zdrowia Adam Niedzielski. Stan epidemii obowiązuje w Polsce od 20 marca 2020 r.
To pierwsza taka technologia, która pozwala na uzyskanie bardzo dużej rozdzielczości przy jednocześnie bardzo dużym powiększeniu. Tym się różni od klasycznego mikroskopu operacyjnego. Poza tym widzimy obraz trójwymiarowo, czyli mamy pełną głębię. Dzięki temu manewry chirurgiczne są precyzyjne i bezpieczne – mówi prof. Robert Rejdak, kierownik Kliniki Okulistyki Ogólnej SPSK 1 w Lublinie.
20-letni Rusłan sam został ciężko ranny w wybuchu, ale jeszcze ruszył na pomoc nastolatce. Razem z kolegą niósł ją na noszach do karetki. Niestety dziewczyna zmarła. Dziś Rusłan jest po dwóch operacjach w Lublinie. I myśli o powrocie do rodzinnego Czernihowa.
Problem z operacjami w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Podczas ulewy do sal w bloku operacyjnym dostała się woda.
Ponad 65 milionów złotych zapłacili podatnicy za działanie szpitala tymczasowego w Targach Lublin. Przez 15 miesięcy pomoc otrzymało tu około 1100 pacjentów, blisko 70 niestety zmarło. A już w czerwcu w opuszczonej przez medyków hali ma się odbyć koncert polskiej gwiazdy.
Nie do godz. 15, jak to jest obecnie, ale do 19 będzie od początku maja pracować rejestracja do poradni specjalistycznych w szpitalu w Hrubieszowie. Wydłużone zostaną też godziny pracy pracowni RTG.
Był tort, upominki, wspomnienia i balony. Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Chorobami Krwi w Lublinie, pomagające dzieciom leczonym na Oddziale Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej i ich rodzinom świętowało właśnie 31. urodziny.
W czwartek o godzinie 8 chirurg Jerzy Draus przyjdzie do szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie, gdzie przeprowadzi dwie pierwsze operacje z użyciem robota da Vinci. Z nowatorskiej metody, która jest bardziej precyzyjna i komfortowa dla pacjenta, ma korzystać nawet 400 osób rocznie.
Za okres 16-20 kwietnia 2022 r. w Polsce mamy 3483 zakażeń koronawirusem – podaje Ministerstwo Zdrowia w raporcie z 20 kwietnia.
Za kilka dni pod młotek pójdzie siedziba lubelskiej firmy, która w szczycie pandemii dostała od Ministerstwa Zdrowia zlecenie na dostawę ponad tysiąca respiratorów. Prokuratura ma już gotowe zarzuty dla prezesa, a sąd wniosek o areszt. Ale ten uciekł za granicę
Władze powiatu opolskiego uważają, że petycja rodziców małych dzieci jest zasadna, ale trudna do zrealizowania. Chodzi o oddział dla najmłodszych mieszkańców w szpitalu powiatowym. Od kilku miesięcy jest zamknięty, a rodzice maluchów martwią się, bo zostali bez pomocy. Liczą na organizację choćby dyżuru pediatry w nocy i święta.
Lubelska spółka, jedna z gwiazd warszawskiej giełdy okresu pandemii, po fiasku badań nad lekiem na Covid-19, chwali się dobrymi wynikami finansowymi.