Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Zgodnie z danymi Światowej Organizacji Zdrowia w 2021 roku rak piersi stał się najczęściej diagnozowanym nowotworem na świecie, wyprzedzając raka płuc. Co roku chorobę tę rozpoznaje się u 12 proc. kobiet na świecie. W Polsce żyje z nią ok. 140 tys. pacjentek, a corocznie diagnozowanych jest 20 tys. nowych przypadków. Polki jednak niechętnie wykonują badania profilaktyczne, w tym mammografię, mimo prowadzonych programów bezpłatnej diagnostyki.
Najwięcej nowych zakażeń odnotowano w województwach: mazowieckim (1820), małopolskim (1469) i na Śląsku (1262). Natomiast w Lubelskiem zostało potwierdzonych 468 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.
Blisko 11 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem w Polsce, z czego w województwie lubelskim – 436. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemicznej w kraju.
Od 100 do 1500 euro wynosić będą we Włoszech kary dla osób od 50. roku życia, które nie zaszczepią się przeciwko Covid-19 i tych w każdym wieku, które naruszą przepisy o wymogu przepustki sanitarnej. Poinformowały o tym źródła rządowe w związku z wejściem w życie obowiązku szczepień dla osób powyżej 50 lat.
Omicron jest bardzo zakaźny zbliżając się tym współczynnikiem do odry – mówi prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska z Katedry Wirusologii i Immunologii UMCS w Lublinie.
Łódzka prokuratura wysłała do sądu akt oskarżenia przeciwko 33-letniej łodziance, która w grudniu 2020 roku została zakażona koronawirusem. Pomimo obowiązku izolacji, kilka razy wychodziła z domu. Teraz, jak informuje prokuratura, chce dobrowolnie poddać karze.
Nie zaszczepiła się przeciwko COVID-19, teraz walczy o życie w lubelskim szpitalu. Mąż 50-latki nie zgodził się na hospitalizację, zmarł w domu. Martwego ojca znalazło dziecko.
Co trzeci uczeń ma nadwagę – to oficjalne wyniki badań prowadzonych na zlecenie miasta wśród najmłodszych uczniów podstawówek. Na alarm bije też Najwyższa Izba Kontroli, która twierdzi, że system ochrony zdrowia nie zdaje w tej sprawie egzaminu.
Aż o 300 procent wyższe rachunki za gaz będzie płacić szpital wojewódzki w Chełmie. – Obawiamy się sytuacji, w której będziemy musieli wybierać za co zapłacimy, a na co nam nie wystarczy – przyznaje dyrektorka lecznicy.
Nie będzie na razie nowych obostrzeń epidemicznych w związku z wariantem omikron. – Trwający od kilku dni wzrost zakażeń to poświąteczna anomalia, a nie odwrócenie trendu – tłumaczył na dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia.
W województwie lubelskim potwierdzono dwa kolejne przypadki zakażenia nowym wariantem omikron. Pacjenci nie wymagają hospitalizacji
Siedem kolejnych osób z województwa lubelskiego może być zakażonych wariantem omikron. Pięć z nich miało kontakt z pierwszym zakażonym z Lublina
Blisko 100 pacjentów dowiedziało się, że ma zmiany skórne wymagające pilnej konsultacji dermatologicznej. Z tego prawie połowa wyszła z przychodni z podejrzeniem czerniaka. Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Lublinie podsumował badania profilaktyczne raka skóry.
Planowane przez Urząd Marszałkowski połączenie trzech szpitali psychiatrycznych w Lublinie, Radecznicy i Celejowie stanęło pod znakiem zapytania. – Sprawa jest zawieszona – przyznaje dyrektor jednego ze szpitali.
Cztery osoby, które miały kontakt ze studentem zakażonym omikronem też mają dodatnie wyniki. Na razie nie wiadomo czy to ten sam wariant koronawirusa.
7 179 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano ostatniej doby w kraju. Najwięcej – ponad tysiąc w województwie mazowieckim, najmniej na Podlasiu – ponad 60.
W Lublinie potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia nowym wariantem omikron. To zagraniczny student.
Protest pielęgniarek ze szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie wisi na włosku. Być może już w styczniu odejdą od łóżek pacjentów w ramach strajku ostrzegawczego. Domagają się podwyżek, a „rozmowy ostatniej szansy” z dyrektorem nic nie dały.
Władze powiatu postanowiły walczyć o szefa miejscowego szpitala Mirosława Makarewicza. Prawnicy wojewody uznali, że nie może kierować lecznicą.
28 łóżek dla przewlekle chorych osób, dwu- i trzyosobowe sale, każda z nich z łazienką. Zaraz po nowym roku rozpoczyna działalność Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Świdniku. Właśnie został oficjalnie otwarty.
Od stycznia w województwie lubelskim zmarło już blisko 5 tysięcy osób z powodu COVID-19 lub COVID-19 i chorób współistniejących. To ponad dwukrotnie więcej niż rok wcześniej.
15 571 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło 794 osoby z infekcją COVID-19 – poinformowało w środę rano Ministerstwo Zdrowia.
Badania potwierdziły 15 571 nowych zakażeń koronawirusem, zmarły 794 osoby z COVID-19, rekordowo dużo w obecnej fali – przekazał w środę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
Być może już w styczniu pielęgniarki ze szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie odejdą od łóżek pacjentów. Domagają się poprawy warunków pracy i zaległych podwyżek. Rozmowy z dyrektorem, ani interwencje u marszałka nic nie dały.
Ten sprzęt jest im niezbędny do życia. Jednak pacjenci, którzy korzystają z respiratorów w warunkach domowych obawiają się, że wkrótce mogą stracić takie możliwości. Wśród nich jest Paweł Iwaniuk, który na co dzień pracuje jako koordynator ds. dostępności i osób z niepełnosprawnościami w bialskim magistracie.