Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Nieleczone niedowidzenie prowadzi do nieodwracalnego pogorszenia widzenia. Dzięki wsparciu resortów edukacji i nauki oraz zdrowia będziemy kontynuować badania - rozmowa z prof. Robertem Rejdakiem, kierownikiem Kliniki Okulistyki Ogólnej SPSK1 w Lublinie.
Do szpitali w województwie lubelskim trafia coraz więcej dzieci z Covid-19. Liczba pacjentów przekroczyła już rekord z czwartej fali. Prawie wszyscy są niezaszczepieni.
Preparaty medyczne i „leki ze staropolskiej apteki” odtwarzają i analizują we wspólnym projekcie badacze z Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Receptury znajdują w pamiętnikach, listach, diariuszach i prywatnych notatkach prowadzonych od XVI do XVIII w.
Zakaźność wariantu Omikron jest bardzo wysoka, jest on w czołówce chorób zakaźnych, wspólnie z takimi patogenami, jak wirus odry. Kto jeszcze tego nie zrobił - powinien się jak najszybciej zaszczepić, szczególnie osoby z grup ryzyka – powiedział PAP wirusolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie prof. Krzysztof Pyrć.
Robert Oleniacz, ratownik medyczny, który „zasłynął” wystąpieniem na marszu antyszczepionkowców, znalazł się pod lupą lubelskiej prokuratury.
Pacjent ze złośliwym nowotworem, który w ostatniej chwili miał odwołaną operację w szpitalu wojskowym w Lublinie, jest już po zabiegu.
W aptece będzie można zrobić darmowy test na Covid-19. W czwartek wchodzą w życie nowe przepisy, które na to pozwalają. Farmaceuci mają jednak obawy, czy uda im się w ogóle zorganizować punkty wymazowe
Robert Oleniacz na nagraniu mówi, że szpital tymczasowy w Lublinie jest niepotrzebny. Ratownik medyczny został zwolniony z pracy po wystąpieniu podczas marszu antyszepionkowców w Lublinie.
Przekonywał, że szpital tymczasowy był celowo „zapychany” chorymi, a „chciwi i kupieni” lekarze biorą pieniądze za covidowych pacjentów. Ratownik medyczny za swoje wystąpienie na sobotnim marszu antyszczepionkowców stracił pracę.
Dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie dziękuje pielęgniarkom i pielęgniarzom, którzy w ostatniej chwili zrezygnowali z zaplanowanego na dziś strajku.
Na poniedziałek pielęgniarki pracujące w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie zapowiedziały 2-godzinny strajk ostrzegawczy. Czy faktycznie do niego dojdzie?
Katarzyna Prus, dziennikarka Dziennika Wschodniego, została nagrodzona w konkursie na Dziennikarza Medycznego Roku 2021.
40 876 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce, z czego w województwie lubelskim – 1800. W Polsce zmarły 193 osoby z infekcją COVID-19. Ministerstwo Zdrowia opublikowało właśnie najnowszy raport dotyczący sytuacji epidemicznej.
W poniedziałek pielęgniarki ze szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie na dwie godziny odejdą od łóżek pacjentów w ramach strajku ostrzegawczego. – Nie opuszczajcie pacjentów – apeluje dyrektor.
Ponad 1100 pacjentów skorzystało z poradni pocovidowej uruchomionej rok temu w bialskim szpitalu. Po pomoc mogą zgłosić się ozdrowieńcy zmagający z powikłaniami po przebytym koronawirusie.
Ważne komunikaty sanepidu skierowane do wiernych z parafii pw. Najświętszej Maryi Panny w Białej Podlaskiej i Świętej Trójcy w Terespolu. Chodzi o Covid-19.
– Jest grupa pacjentek, które być może ze wstydu lub strachu przed wykryciem czegoś niepokojącego po prostu nie korzysta z badań. Tłumaczą się też brakiem czasu, a w czasie pandemii dochodzi do tego strach przed wizytami w gabinecie lekarskim – ROZMOWA dr hab. n. med Rafałem Tarkowskim, kierownikiem Katedry i Kliniki Ginekologii Onkologicznej SPSK1 w Lublinie
Szpital zamknął oddział, ale oficjalnie nadal ma tam wolne miejsca dla rezydentów. A ten, który działa, nie może szkolić, mimo że są chętni. Wszystko przez nieaktualne dane.
66-letni pacjent z nowotworem już trzy razy miał przekładaną operację urologiczną w szpitalu wojskowym w Lublinie. W piątek, tuż przed zabiegiem okazało się, że nie ma anestezjologa.
14 667 osób zostało zakażonych koronawirusem, a 12 312 chorych wyzdrowiało. Ministerstwo Zdrowia opublikowało właśnie najnowsze informacje związane z sytuacją epidemiczną w kraju.
Jakub Kulesza z Konfederacji interweniuje w szpitalach w Lublinie i Białej Podlaskiej. Chodzi o zapowiadane obowiązkowe szczepienia medyków.
Od kwietnia w Zamościu ma znowu działać pediatria. Oddział dziecięcy wróci do Zamojskiego Szpitala Niepublicznego albo powstanie w szpitalu „papieskim”. Tak przynajmniej zapowiada wojewoda lubelski Lech Sprawka.
W sprawie reakcji alergicznych i stanów zapalnych skóry występujących u dzieci uczęszczających do przedszkoli pisze do burmistrza Świdnika radny Marcin Magier. Urzędnicy potwierdzają, że sygnały w tej sprawie otrzymali o kilkoro rodziców dzieci uczęszczających do Zespołu Przedszkoli nr 2.
Pracodawca będzie zobowiązany do rozwiązania umowy – zapowiada dyrektor Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie. To konsekwencje, z którymi muszą liczyć się pracownicy bez szczepień przeciwko COVID-19 albo ważnego certyfikatu ozdrowieńca.
Według prokuratury medycy są winni „niedbalstwa”. Przed sądem staną 66-letni lekarz Krzysztof B., który przeprowadzał operację usunięcia nerki i asystująca przy zabiegu 36-letnia pielęgniarka Aleksandra Z.