Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zdrowie

Respirator jeździ z Pawłem Iwaniukiem z tyłu na wózku

Respiratory domowe dają im szansę na normalne życie. Ale może być problem

Ten sprzęt jest im niezbędny do życia. Jednak pacjenci, którzy korzystają z respiratorów w warunkach domowych obawiają się, że wkrótce mogą stracić takie możliwości. Wśród nich jest Paweł Iwaniuk, który na co dzień pracuje jako koordynator ds. dostępności i osób z niepełnosprawnościami w bialskim magistracie.

Szpital tymczasowy w Targach Lublin rok temu przyjął pierwszego pacjenta z Covid-19. Do tej pory trafiło tam około tysiąc chorych, z czego aż ponad połowa w obecnej, czwartej fali

Szpital tymczasowy w Lublinie przyjął już tysiąc pacjentów. Lecznice w regionie szykują się na piątą falę

Czwarta fala jeszcze dobrze nie opadła, a szpitale w województwie lubelskim już przygotowują się do kolejnej. – Mamy znacznie mniej pacjentów, ale już w styczniu Omicron może pogorszyć te optymistyczne statystyki – słyszymy w lecznicach.

Ostatnio karetka OSP Wojciechów wyjeżdżała do działań związanych z wypadkiem w miejscowości Góra. 21 grudnia dachował tam samochód

Strażacy dostali karetki na kryzysowe sytuacje. Będą wspierać ratowników medycznych?

Karetki ochotniczych straży pożarnych mogłyby regularnie jeździć np. do wypadków, zwłaszcza w kryzysowych sytuacjach, kiedy wszystkie ambulanse są zajęte i czas oczekiwania automatycznie się wydłuża – uważa prezes Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Lublinie. Tymczasem takie pojazdy są przeważnie wykorzystywane do innych celów. Chociaż są wyjątki.

Szpital powiatowy w Lubartowie

Kryzys personalny w szpitalu w Lubartowie. Dyrektor nie może być szefem

Prawnicy wojewody uznali, że dyrektor lubartowskiego szpitala nie może zajmować stanowiska. W ich ocenie Mirosław Makarewicz nie ma wymaganego doświadczenia zawodowego.

Zdjęcie ilustracyjne
raport, 26.12.2021 r.

Ponad 6 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem w kraju. Lubelskie na przedostatnim miejscu

6 252 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Najwięcej na Mazowszu – 1002, natomiast w województwie lubelskim – 127. W kraju zmarło 16 osób z infekcją COVID-19. Żadna z tych osób nie pochodziła w naszego regionu.

Zdjęcie ilustracyjne

Koronawirus na uczelniach. Częściej zakażali się pracownicy administracji niż wykładowcy

Świat akademicki i polskie uczelnie poradziły sobie z pandemią. Większość zajęć prowadzono na nich w sposób kontaktowy. Uczelnie nie stały się rozsadnikami COVID-19, a ogniska zachorowań wśród społeczności akademickiej występowały jedynie punktowo - powiedział PAP prof. Tomasz Pietrzykowski.

Ewa Szpyt
Magazyn
galeria

Bohaterki swojego życia. Kobieca siła na niezwykłej wystawie w Lublinie

Jedne są już zdrowe, inne zmagają się z przerzutami. Łączy je to, że choroba dodała im siły, którą chcą się dzielić z innymi dziewczynami. Także tymi, którym pewnego dnia lekarz oznajmi, że są chore na raka.

Obowiązkowe szczepienia dla medyków. A co ze sprawą lekarza antyszczepionkowca?
Magazyn

Obowiązkowe szczepienia dla medyków. A co ze sprawą lekarza antyszczepionkowca?

„Szczepionki zrobione z ludzkich płodów” i ich „zabójcze dawki”. Sprawę kardiologa z województwa lubelskiego, który miał straszyć pacjentów antyszczepionkowymi teoriami bada nadal rzecznik odpowiedzialności zawodowej. Tymczasem minister zdrowia podpisał już rozporządzenie dotyczące obowiązkowych szczepień medyków.

Koronawirus. Włochy z rekordową liczbą zakażeń w Wigilię

Koronawirus. Włochy z rekordową liczbą zakażeń w Wigilię

We Włoszech padł w Wigilię rekord liczby zakażeń od początku pandemii: ponad 50 tysięcy. Zmarło 141 osób. W związku z gwałtownym wzrostem nowych przypadków z 5 do 4 miesięcy skrócona została przerwa między drugą dawką a trzecią dawką szczepionki.

Szpitalny Oddział Ratunkowy

Koniec sporu o w szpitalu w Lublinie. Większe pieniądze dla ratowników i pielęgniarek

Jest porozumienie między dyrekcją szpitala przy Jaczewskiego a personelem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz trzech innych oddziałów intensywnego nadzoru nad pacjentami. Chodzi o stałe dodatki do wynagrodzeń.

Zdjęcie ilustracyjne

Gdzie i jak szukać pomocy medycznej w czasie świąt

Narodowy Fundusz Zdrowia przypomina, gdzie w nagłych przypadkach można szukać pomocy medycznej podczas Świąt Bożego Narodzenia. Centrala NFZ opublikowała w czwartek wskazówki dotyczące leczenia w czasie świąt, także w kontekście epidemii.

 Podczas 16-godzinnego zabiegu przeszczepili mu: krtań, tchawicę, gardło, przełyk, tarczycę, przytarczyce, przednią ścianę szyi i kość gnykową.

Polscy lekarze przeprowadzili udaną operację przeszczepu narządów szyi

Chirurdzy rekonstrukcyjni z Instytutu Onkologii w Gliwicach pomyślnie przeszczepili narządy szyi 31-letniemu Irakijczykowi, który w wyniku wcześniejszej choroby nowotworowej utracił krtań, nie mógł normalnie oddychać, jeść, ani mówić.

Lublin. Odliczanie do otwarcia wyremontowanej szkoły. Prace trwały dwa lata
zdjęcia
galeria

Lublin. Odliczanie do otwarcia wyremontowanej szkoły. Prace trwały dwa lata

Na 10 stycznia zaplanowano powrót uczniów do wyremontowanej siedziby Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Vetterów przy Bernardyńskiej. Prace, które przedłużyły się o rok, udało się już zakończyć, teraz trwają porządki i meblowanie pomieszczeń.

Pacjentka testowana do skutku skręcała się z bólu. "Jak szpital może na to pozwalać?"
Pierwsza strona Dziennika

Pacjentka testowana do skutku skręcała się z bólu. "Jak szpital może na to pozwalać?"

– Mama dosłownie skręcała się z bólu, wymiotowała, ale musiała czekać prawie dobę na przyjęcie na oddział – oburza się córka pacjentki szpitala Jana Bożego w Lublinie. Jego dyrektor tłumaczy, że konieczny był test na koronawirusa, tym bardziej, że 62-latka nie jest zaszczepiona

Frajda dla dzieci, sprzęt dla kliniki. Akcja OnkoOkno w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Frajda dla dzieci, sprzęt dla kliniki. Akcja OnkoOkno w Lublinie [zdjęcia]

Pokaz psiego zaprzęgu, występ iluzjonisty i świąteczne prezenty. Takie atrakcje czekały na pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie podczas dzisiejszej akcji OnkoOkno. Imprezę zorganizowała Fundacja „Gdy liczy się czas”, która przekazała też szpitalowi przydatny sprzęt.

Prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska z Katedry Wirusologii i Immunologii UMCS w Lublinie

W jakim stopniu szczepienia chronią przed Omicronem? "Wyniki badań nie są optymistyczne"

Szczepienie jak najbardziej ma sens. Dzięki dawce przypominającej poziom przeciwciał zdecydowanie wzrasta. Większa ilość przeciwciał to większa ochrona – mówi prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska z Katedry Wirusologii i Immunologii UMCS w Lublinie.

Covid może zabić, rak zabije na pewno - jeśli go nie będziemy leczyć

Covid może zabić, rak zabije na pewno - jeśli go nie będziemy leczyć

Covid może zabić, rak zabije na pewno, jeśli go nie będziemy leczyć – mówi urolog prof. Piotr Chłosta. Przestrzegł, aby pamiętać, że pandemia nie usypia patologicznej działalności nowotworów wywodzących się z układu moczowego.

Lublin. Miasto zaszczepi seniorów

Lublin. Miasto zaszczepi seniorów

Tysiąc osób w wieku powyżej 65 lat będzie mogło się zaszczepić w przyszłym roku na koszt miasta przeciw pneumokokom. W kolejnych latach szczepionych ma być również po tysiąc osób. Taki program profilaktyczny zatwierdziła Rada Miasta.

Lubelscy lekarze sprawdzili jak sobie radzi Da Vinci na sali operacyjnej
Magazyn
galeria

Lubelscy lekarze sprawdzili jak sobie radzi Da Vinci na sali operacyjnej

To bardzo zaawansowane narzędzie chirurgiczne, pozwala na większą precyzję, minimalizuje ryzyko powikłań. Robot sam jednak nie operuje. Tylko od lekarza zależy, jaka będzie jakość zabiegu, aby pacjent odniósł jak najwięcej korzyści – tłumaczą lubelscy lekarze, którzy po raz pierwszy operują z pomocą robota da Vinci.

Rozpoczęły się szczepienia dzieci. Jednym z pierwszych w Lublinie był Ksawery
zdjęcia
galeria

Rozpoczęły się szczepienia dzieci. Jednym z pierwszych w Lublinie był Ksawery

- Powikłania po covidzie są cięższe, niż ewentualne efekty uboczne po szczepionce. Nie ma się co zastanawiać - przekonują rodzice, którzy zdecydowali się na zaszczepienie dzieci przeciwko COVID-19. Od dzisiaj szczepionkę można już podawać pacjentom, którzy skończyli 5 lat.

Odbierz darmowy pulsoksymetr, kup materac za 14 900 zł. Tak wyglądają prezentacje dla seniorów
film

Odbierz darmowy pulsoksymetr, kup materac za 14 900 zł. Tak wyglądają prezentacje dla seniorów

– Akcja nazywa się „Mazowieckie dba o zdrowie”, na spotkanie przygotowaliśmy dla państwa darmowe pulsoksymetry – zachwalała konsultantka. Aby wziąć udział w wydarzeniu adresowanym głównie do seniorów, nasza reporterka zmieniła wygląd. Co wydarzyło się na miejscu?

Niebezpieczne powikłania u nastoletnich chłopców

Niebezpieczne powikłania u nastoletnich chłopców

Ryzyko wystąpienia u dziecka wieloukładowego zespołu zapalnego powiązanego z COVID-19 (ang. Pediatric Inflammatory Multisystem Syndrome, PIMS) jest zależne od płci i od wieku. To immunologiczne powikłanie po przebytym zakażeniu SARS-CoV-2 częściej dotyka nastoletnich chłopców

Szpital powiatowy w Hrubieszowie

W Hrubieszowie kusili stypendiami za pracę w szpitalu. Pieniędzy na razie nikt nie widział

Studenci pielęgniarstwa zobowiązali się do pracy w hrubieszowskim szpitalu w zamian za stypendium od władz powiatu. – Jest prawie koniec roku, a mu nadal nie mamy ani umów, ani pieniędzy – napisali do naszej redakcji prosząc o pomoc.

Dojdzie do konsolidacji szpitali w Radzyniu Podlaskim i Suchowoli

Lubelskie. Z dwóch szpitali chcą zrobić jeden

To połączenie ma przynieść korzyści obu szpitalom. Mowa o placówkach w Radzyniu Podlaskim i Suchowoli. Na ich bazie powstać ma centrum zdrowia psychicznego. Wszystko w ramach wdrażanej reformy psychiatrii.

Na mszę z zaświadczeniem o szczepieniu? Pytamy lubelskich proboszczów

Na mszę z zaświadczeniem o szczepieniu? Pytamy lubelskich proboszczów

– Nikogo kontrolować nie będziemy – mówią zgodnie proboszczowie lubelskich parafii zapytani o nowe rządowe wytyczne, które wprowadzają 30-procentowe limity wiernych. Policja też do kościołów wchodzić nie zamierza.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium