Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Blisko 5,6 tysiąca nowych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano ostatniej doby w Polsce. Zmarło 46 osób z infekcją COVID-19. Ministerstwo Zdrowia opublikowało w mediach społecznościowych najnowszy raport dotyczący sytuacji epidemicznej.
9-letni Oliver kilka miesięcy temu przeszedł operację usunięcia guza mózgu. Okazało się, że to nie koniec walki z chorobą. Przerzuty złośliwego rdzeniaka zmuszają lekarzy i rodziców do szukania środków na skuteczną terapię.
Zarząd lubelskiej kopalni Bogdanka pozbawia niezaszczepionych pracowników prawa do rozwoju zawodowego – uważa poseł Jakub Kulesza (Konfederacja) i pyta dlaczego w szkoleniach mogą brać udział tylko pracownicy posiadający certyfikaty covidowe. Kopalnia nie zgadza się z oskarżeniami.
Rodzice opisują podróże z chorymi dziećmi z Zamościa do Biłgoraja albo Lublina. Jak szukali pomocy dla kaszlących i gorączkujących maluchów, których stan się pogarszał. W Zamościu brak oddziału pediatrycznego zbiega się z falą jesiennych infekcji u najmłodszych. Mieszkańcy się buntują, mają dość takiej sytuacji.
Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek rano o 3931 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. W województwie lubelskim jest ich aż 998. O ponad 250 więcej niż w kolejnym województwie.
W sobotnich manifestacjach przeciwko przepustkom sanitarnym na ulice francuskich miasta wyszło ponad 40 tys. osób - podała w niedzielę AFP. W całym kraju odbyło się łącznie 171 akcji protestacyjnych. Są one organizowane już od 14 tygodni.
Ponad 2,5 tysiąca nowych zakażonych koronawirusem osób w kraju. Nie żyje jedna osoba z infekcją COVID-19. Pochodziła z województwa podlaskiego i miała choroby współistniejące. W niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze informacje dotyczące sytuacji epidemicznej.
Dzienna liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce przekroczyła 3 tysiące. Ministerstwo Zdrowia opublikowało właśnie najnowszy raport dotyczący sytuacji epidemicznej w kraju.
– Żebym choć kilka duszyczek uratowała, to będzie dobrze – mówi jedna z uczestniczek proszczepionkowej kampanii. Na ulicach pojawiły się billboardy, na których mieszkańcy mówią innym mieszkańcom dlaczego się zaszczepili przeciwko Covid. W Zamościu jeszcze takich reklam nie było
608 nowych zakażeń i 556 pacjentów z COVID-19 w szpitalach w województwie lubelskim. Mimo rosnących każdego dnia statystyk zakażeń koronawirusem, nie zanosi się na to, żeby szybko groziły nam jakieś obostrzenia.
Szczepienia przeciw pneumokokom ratują życie w równym stopniu, co szczepienia przeciw COVID-19 – podkreślają lekarze i wskazują, że powinny się na to zdecydować zwłaszcza osoby po 50. roku życia, z chorobami współistniejącymi i zaburzeniami odporności.
Lekarze ze szpitala dziecięcego alarmują, że do ich placówki są przysyłani mali pacjenci zakażeni wirusem RSV. Powód? Pozamykane oddziały pediatryczne w innych szpitalach.
Kilkuletni chłopiec z Rosji znalazł w Dorohusku swojego genetycznego bliźniaka. To nauczycielka, która właśnie oddała szpik choremu dziecku. – Zawsze się ma nadzieję, że telefon nie zadzwoni, bo bliźniak jest zdrowy – mówi Agata Radzięciak, która bardzo zachęca do rejestracji w bazie Fundacji DKMS.
W bialskim szpitalu z dnia na dzień przybywa pacjentów z Covid-19. W pełni zaszczepionych jest tylko 46,5 procent mieszkańców miasta. Szpital powołał sztab kryzysowy, który na bieżąco ma reagować na sytuację epidemiczną.
Rośnie liczba przypadków zakażenia wirusem RSV, który atakuje przede wszystkim dzieci do drugiego roku życia. Na ciężki przebieg choroby i leczenie w szpitalu narażone są szczególnie niemowlęta i wcześniaki.
Bezpłatne badania USG pod hasłem „NIE nowotworom u dzieci” organizują wspólnie Fundacja Ronalda McDonalda i Urząd Miasta Kraśnik. Akcja jest zaplanowana na początek listopada. Rodzice i opiekunowie mogą zapisać dziecko na badanie telefonicznie tylko jednego dnia: 29 października.
Sytuacja w psychiatrii dziecięcej jest dramatyczna – alarmują specjaliści. Do lubelskiej kliniki trafiają coraz młodsi pacjenci. Lekarze tłumaczą tu skutkami długotrwałej izolacji związanej z pandemią.
Miejski Program In Vitro, podobnie jak 16 innych zwycięskich projektów, będzie realizowany w przyszłym roku w Świdniku w ramach budżetu obywatelskiego. – To będzie pierwszy taki program w województwie lubelskim – cieszy się Edyta Lipniowiecka (Świdnik Wspólna Sprawa), radna powiatu świdnickiego, która wspólnie z radną miejską Magdaleną Szabałą zgłosiły tę inicjatywę.
Stan 84-latka z nowotworem miał się pogorszyć, bo nie dostawał odpowiednich leków. Tak według jego rodziny wyglądała opieka w szpitalu w Chełmie. Szpital odpiera zarzuty, a lekarz, który prowadził pacjenta rozważa złożenie pozwu.
Ponad 1,5 tysiąca nowych, potwierdzonych zakażeń koronawirusem w Polsce. Zmarło 5 osób z infekcją COVID-19. To mieszkańcy województw: kujawsko-pomorskiego (1), małopolskiego (1), mazowieckiego (2) i zachodniopomorskiego (1).
Chodzi o uszkodzenie konkretnego genu lub jego brak. Zolgensma daje szansę na prawidłowy rozwój. Lek podaje się dożylnie, raz w życiu – ROZMOWA z dr hab. n.med. Magdaleną Chrościńską-Krawczyk z Kliniki Neurologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie i konsultantem wojewódzkim w dziedzinie neurologii dziecięcej.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie będzie pytać naszych sąsiadów o to, co robimy podczas zwolnienia lekarskiego. Nie będzie też sprawdzać danych w bankach czy u operatorów sieci komórkowych. Instytucja dementuje doniesienia na ten temat.
Z nowoczesnego stołu operacyjnego będzie mógł już niedługo korzystać szpital w Janowie Lubelskim. Tomograf i aparat RTG trafi do szpitala w Lubartowie. Lecznice dostaną na to w sumie ponad 2 mln zł z rządowych pieniędzy.
25-letni Patryk Radomski z gminy Jabłoń to na co dzień mąż Patrycji i ojciec Kubusia. Ale zanik nerwu wzrokowego powoduje, że z dnia na dzień mężczyzna może stać się niewidomy. Pomóc może terapia komórkami macierzystymi. Jednak rodziny nie stać na takie kosztowne leczenie.
Jest porozumienie ratowników medycznych z dyrektorem szpitala MSWiA w Lublinie. Do końca roku szpitalny oddział ratunkowy przy ul. Grenadierów ma pracować bez zakłóceń.