Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
– Od 4 maja wycofujemy ograniczenia dotyczące zabiegów planowych – zapowiedział podczas konferencji prasowej w Nałęczowie w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.
Rozpoczęła się opłacana przez miasto akcja szczepienia 12-letnich dziewczynek przeciwko wirusowi HPV.
W Kolejowym Szpitalu Uzdrowiskowym w Nałęczowie jest już pięciu ozdrowieńców skierowanych tu na rehabilitację po COVID-19. Na bezpłatne zajęcia przyjmuje też Instytut Medycyny Wsi w Lublinie.
Wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który wszedł w życie na początku tego roku, spowodował brak możliwości dokonania aborcji z powodu nieodwracalnych i śmiertelnych wad płodu. Co stało się z kobietami, które tuż przed wyrokiem planowały terminację ciąży?
Śniadanie nie bez powodu nazywane jest najważniejszym posiłkiem dnia. Oczywiście, by spełniać swoją rolę, musi być zdrowe i pożywne. Jakie błędy najczęściej popełniamy w tej kwestii? Sprawdź 6 szkodliwych nawyków śniadaniowych. Czy wiedziałeś, że sok grejpfrutowy może znacznie wzmocnić działanie przyjmowanych leków, a nawet 1 kawałek bekonu dziennie zwiększa ryzyko zachorowania na raka jelita grubego?
Ruch to zdrowie. To dobrze znane wszystkim hasło, które dziś bardziej niż kiedykolwiek wcześniej powinniśmy wziąć sobie do serca.
– Trafiłem tu kilka dni temu, przywiozło mnie pogotowie. Wcześniej została tu przywieziona moja żona. Leży dwa rzędy dalej. Szkoda, że od razu nie trafiła do szpitala, bo może byłaby teraz w lepszym stanie – mówi nam jeden z pacjentów szpitala tymczasowego, który leży na oddziale wewnętrznym covidowym. – Nadal jest wielu ludzi, którzy nie wierzą w tę chorobę, a ostatnio zmarły tu dwie osoby – zaznacza mężczyzna, wskazując na sąsiednie łóżka.
Osoby w wieku 40-49 lat, które wypełniły formularz zgłoszenia chęci na szczepienia przeciw COVID-19 i miały wystawione e-skierowanie 31 marca, mogą już się zapisać – poinformowano w czwartek rządowych stronach.
– Maseczki na zewnątrz nie są potrzebne, a zdecydowanie bardziej trzeba się skupić na miejscach, w których wirus znajduje się w większym stężeniu i dobrze się rozprzestrzenia – mówi prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych prof. Robert Flisiak.
W ciągu kilku dni nad głównym wejściem do Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie pojawi się nowy napis z nazwą placówki. Trwa montaż liter.
Pięć niezależnych stanowisk, szatnia, odseparowane wejście i wyjście dla pacjentów, poczekalnia. Oczywiście wszystko zorganizowane tak, aby maksymalnie ograniczyć kontakty ze sobą osób, które przyszły się zaszczepić. Wstępnie przyjęto, że będzie można zaszczepić 500 osób w osiem godzin. Powszechny punkt szczepień w Chełmie jest już praktycznie gotów.
Do 9 maja każdy, kto chce się zaszczepić przeciwko COVID-19 będzie miał wystawione e-skierowanie. Według zapowiedzi rządu, od najbliższego poniedziałku system szczepień ma przyśpieszyć.
Część pacjentów rezygnuje ze szczepień przeciwko COVID-19, a inni „polują” na wcześniejsze terminy. Najbardziej zdeterminowani czekają przed punktami szczepień.
W hali lodowiska Icemania przy Al. Zygmuntowskich powstanie punkt szczepień uruchamiany przez miasto ze szpitalem wojskowym. Dzisiaj na jego utworzenie zgodził się wojewoda
85 proc. pacjentów uważa, że apteki są teraz bardziej dostępne niż przychodnie i chętnie zamiast z teleporady lekarskiej zwracają się po pomoc do farmaceuty. Pandemia przyczyniła się do wzrostu zaufania społecznego do przedstawicieli tego zawodu. Może to teraz być wykorzystane w procesie szczepień przeciw Covid-19.
Pierwszy w województwie punkt szczepień powszechnych, który powstał w Kraśniku, przyjął w poniedziałek pierwszych pacjentów. – Mamy bardzo dużo wolnych terminów, zapraszamy nie tylko mieszkańców powiatu, ale całego województwa – zachęca dyrektor kraśnickiego szpitala.
11 placówek w województwie lubelskim może już przyjmować pacjentów na rehabilitację po przebytym COVID-19. Takich miejsc ma być w naszym regionie jeszcze więcej.
Pracownicy szpitala w Hrubieszowie zgłosili gotowość do strajku. To ich odpowiedź na zmianę dyrektora i konflikt z władzami powiatu. Mieszkańcy utworzyli w mediach społecznościowych grupę wsparcia. W trzy dni, blisko 1000 osób stanęło wirtualnie murem za medykami.
Najbliższe akcje terenowego poboru krwi w województwie lubelskim.
Ostatniej doby policjanci nałożyli ponad 4,6 tys. mandatów, skierowali 838 wniosków o ukaranie do sądu, a ponad 2,5 tys. osób pouczyli w związku z nieprzestrzeganiem nakazu zasłaniania ust i nosa maseczką - poinformował w niedzielę PAP rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka.
W województwie lubelskim potwierdzono 477 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 18 osób, które zachorowały na COVID-19.
O 12 153 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce poinformowało w niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia. To o ponad 9,5 tysiąca zakażeń mniej niż tydzień temu.
W ostatnich dniach coraz częściej można usłyszeć o amantadynie oraz trwających badaniach w kierunku jej potencjalnej skuteczności w leczeniu COVID-19. Sprawę komentuje dr Paweł Grzesiowski.
Większe zanieczyszczenie powietrza w miejscu zamieszkania ma wpływ na wzrost ryzyka hospitalizacji z powodu COVID-19 u osób z chorobami oddechowymi, takimi jak astma, czy przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) – informuje czasopismo „Respiratory Medicine”.
Wierzymy głęboko, że twarde dane i rzeczowa argumentacja broni się sama w wielu przypadkach – rozmowa z Anną Denslow, współzałożycielką Fundacji „Szczepienia – rozwiewamy wątpliwości”, która propaguje rzetelne informacje na temat szczepień, w tym przeciwko COVID-19.