Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Do Polski zostanie dostarczonych około 16 mln sztuk szczepionki firmy Johnson & Johnson – poinformował w piątek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds, szczepień Michał Dworczyk. Zgodnie z deklaracjami producenta do końca drugiego kwartału do Polski może dotrzeć około 2,5 mln tych szczepionek – dodał.
W nocy nadeszła informacja o zmniejszeniu dostawy szczepionki przeciwko Covid-19. Tymczasem resort zdrowia raportuje o kolejnych 18775 chorych.
– Osoby zwolnione z nakazu zasłaniania nosa i ust niezależnie od tego, gdzie przebywają, muszą posiadać przy sobie zaświadczenie lekarskie wskazujące jednostkę chorobową z rozporządzenia – powiedział w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski.
Bartłomiej Chmielowiec zamierza wyjaśniać zgon, do którego doszło przed łęczyńskim szpitalem. W środę z budynku wyszła młoda kobieta, zasłabła i zmarła.
Każdego dnia rośnie w Polsce liczba osób zakażonych koronawirusem. O godzinie 14 na konferencji prasowej wystąpi minister zdrowia Adam Niedzielski. Czy zostaną wprowadzone nowe obostrzenia?
– Kondycja psychiczna uczniów pogarsza się – alarmuje poseł Riad Haidar z Białej Podlaskiej. Jego zdaniem, pomocą mogłoby się okazać zatrudnienie psychologa w każdej szkole. Postuluje o to również Fundacja na rzecz Praw Ucznia. Jej prezes, 18-letni licealista napisał już projekt ustawy w tej sprawie. Program wsparcia zapowiedziało też w czwartek Ministerstwo Edukacji i Nauki.
Prof. Konrad Rejdak i prof. Krzysztof Tomasiewicz znaleźli się w gronie stu najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie i systemie ochrony zdrowia. Ranking od 19 lat publikuje „Puls Medycyny”. Kandydaci byli oceniani m.in. pod kątem osiągnięć w 2020 roku i wpływów w środowisku.
Po 56 latach znad głównego wejścia do szpitala przy ul. Jaczewskiego w Lublinie zniknął napis „Państwowy Szpital Kliniczny”. Historyczne, 15-kilogramowe litery nie wylądują jednak na śmietniku. Pojawią się przy głównym wjeździe do SPSK4.
Blisko 90 tysięcy zakażeń i 3 tysiące zgonów. Tak wygląda koronawirusowy bilans po 12 miesiącach epidemii w województwie lubelskim. Dokładnie rok temu potwierdzono w naszym regionie pierwszy przypadek SARS-CoV-2. Tzw. pacjentem zero był mieszkaniec Niedrzwicy Dużej, który najpierw trafił do szpitala w Bełżycach, a po kilku dniach, już w stanie stabilnym, został przetransportowany do Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie.
Istnieje zagrożenie, że w przypadku wysokiej trzeciej fali może zabraknąć personelu medycznego, stąd zalecenie NFZ, by ograniczyć planowe zabiegi - wytłumaczył rano w TVN24 rzecznik prasowy ministra zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Dodał, że zabiegów ratujących życie, onkologicznych nie można odwoływać.
Bardziej restrykcyjne obostrzenia zostały wprowadzone w kolejnym województwie - pomorskim. Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej także o planowanych zmianach w funkcjonowaniu teleporad.
Szef KPRM, Michał Dworzczuk podał najbliższe terminy zapisywania się na szczepienia. Rząd chce, aby w kwietniu około 30 tys. dodatkowych osób otrzymało uprawnienia do podawania szczepionki.
Mimo pandemii szpitale w regionie wracają do porodów rodzinnych. Będzie to jednak dotyczyć tylko planowych przyjęć i konieczne będą testy na SARS-CoV-2.
Ministerstwo Zdrowia podało dane o medykach czy farmaceutach, do których śmierci przyczynił się koronawirus.
– Mamy dziewięć województw, w których rzeczywiście podjęta została decyzja o tym, żeby szpitale tymczasowe zostały dopuszczone do funkcjonowania – przyznał w środę szef resortu zdrowia.
Od 11 marca uzdrowiska znowu będą przyjmować kuracjuszy. Warunkiem przyjazdu na leczenie jest negatywny wynik testu na koronawirusa lub szczepienie przeciwko COVID-19.
Od poniedziałku Bialska Onkologia rozpoczęła działalność. Na początek, do nowego pawilonu szpitala przeniesiono poradnie. To inwestycja za 63 mln zł.
Z bezpłatnych konsultacji okulistycznych będzie można skorzystać w najbliższą sobotę w Klinice Okulistyki Ogólnej SPSK 1 w Lublinie. Zapisy ruszają już w czwartek.
W województwie lubelskim większość łóżek covidowych jest już zajęta. W trzech szpitalach nie było wczoraj wolnych miejsc
Zapominają słów, mają problemy z koncentracją, przestają radzić sobie w pracy. Pacjenci z takimi powikłaniami po Covid-19 coraz częściej zgłaszają się do neurologów i psychiatrów.
W ciągu tygodnia powinna zakończyć się akcja szczepień przeciwko Covid-19 dla nauczycieli akademickich. Chęć przyjęcia szczepionki wyraziło ok. 70 proc. uprawnionych. Władze lubelskich szkół wyższych na razie jednak wstrzymują się od deklaracji w sprawie daty powrotu do zajęć stacjonarnych
U każdej zakażonej osoby podczas namnażania wirusa w komórkach mogą tworzyć się jego odmienne wersje, a konsekwencje tych zmian mogą być różne – Rozmowa z prof. Agnieszką Szuster-Ciesielską z Katedry Wirusologii i Immunologii UMCS w Lublinie.
Kilkudziesięciu pacjentów zostało na razie włączonych do badania klinicznego immunoglobuliny wyprodukowanej przez lubelski Biomed, która może stać się lekiem na Covid-19. To wciąż za mało, by nawet wstępnie ocenić skuteczność tego preparatu.
Miasto wyłoży dodatkowe fundusze na szczepienie 12-letnich dziewczynek przeciwko wirusowi HPV, który wywołuje raka szyjki macicy. Dzięki temu możliwe będzie podanie preparatu 500 dziewczynkom.
Zamiast nowej umowy, dostali wypowiedzenia. Część lekarzy w trakcie specjalizacji, którzy pracowali w szpitalu jako wolontariusze, zostało na lodzie. – Musimy szukać sobie innego miejsca, a to będzie bardzo trudne – alarmuje lekarka, która robiła specjalizację w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie.