Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Milionowe koszty organizacji, wysokie utrzymania i tylko piętnastu pacjentów – tak wygląda bilans działania szpitala tymczasowego dla chorych na Covid-19 w Targach Lublin. Wczoraj leżał tam jeden pacjent.
Pacjenci czekający w kolejce przed SOR w Łęcznej przez półtorej godziny stali na mrozie. Szpital tłumaczy to koniecznością dezynfekcji, bo u bezobjawowego pacjenta wykryto Covid-19. – Zamiast czekać na dworze, wystarczyło przejść do szpitalnego holu – stwierdza dyrekcja placówki.
– Pacjentów z poważnymi powikłaniami po Covid-19 jest coraz więcej – przyznają lekarze. – Wiek nie jest tu żadnym wyznacznikiem.
Większa precyzja i krótszy czas leczenia pacjenta. Zabiegi radioterapii śródoperacyjnej wracają do Lublina po siedmioletniej przerwie. Już w połowie lutego będą z nich mogły skorzystać pacjentki chore na raka piersi.
Nowy budynek powstaje w ramach przebudowy i rozbudowy Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie.
5 965 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem – wynika z sobotniego raportu Ministerstwa Zdrowia zamieszczonym na Twitterze. Inne dane widnieją w raporcie zamieszczonym na stronie internetowej www.gov.pl.
Nie żyje mieszkanka powiatu bialskiego, która była zaszczepiona przeciwko COVID-19. Informacja o zgonie została podana w raporcie dotyczącym niepożądanych odczynów poszczepiennych (NOP). – Mam informację o tym, że takie zgłoszenie nastąpiło – mówi krótko Lech Sprawka, wojewoda lubelski. Szczegółów nie podaje.
Szybciej na operację usunięcia zaćmy w bialskim szpitalu. Placówka zachęca pacjentów do kontaktu telefonicznego.
Na początku lutego ubiegłego roku naukowcy już wskazywali na wiele znaków zapytania i niepokojących sygnałów dotyczących nowego koronawirusa z Chin, ale nikt nie mówił jeszcze o pandemii (WHO ogłosiła ją 11 marca).
Czy amantadyna, stosowana w chorobie Parkinsona jest skuteczna w leczeniu pacjentów zakażonych koronawirusem? Odpowiedź mają dać badania kliniczne. SPSK4 w Lublinie, który jest liderem tego projektu podpisał już umowę z Agencją Badań Medycznych.
Zabiegi przerywania ciąży z powodu ciężkich wad płodu są niezwykle rzadkie w naszym województwie. W 2019 roku było ich zaledwie osiem. Ale lekarze mówią, że statystyki nie uwzględniają tzw. turystyki aborcyjnej.
– Jesteśmy lekceważone – skarżą się pielęgniarki z Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii SPSK4 w Lublinie. To kolejni pracownicy tego szpitala, którzy nie mogą doczekać się dodatków za pracę z pacjentami zakażonymi koronawirusem
Powierzchnie w galeriach handlowych oraz bankomaty okazały się najbrudniejszymi miejscami w Lublinie pod względem liczby wykrytych bakterii.
Pierwsza w województwie lubelskim poradnia leczenia marihuaną medyczną zacznie działać jeszcze w tym miesiącu w Lublinie. Będą mogli z niej korzystać m.in. pacjenci z przewlekłym bólem, a także z padaczką lekooporną, czy stwardnieniem rozsianym.
Udało się. Międzyrzecki szpital dostał urządzenie do tlenoterapii z Agencji Rezerw Materiałowych. Placówka wnioskowała o to kilka razy. Agencja przydzieliła też inne sprzęty.
– Nie czujemy się bezpiecznie – skarżą się mieszkańcy bloku przy ul. Lubartowskiej w Lublinie. Twierdzą, że przychodnia naraża ich na zakażenie koronawirusem. Spółdzielnia na pomoc wzywa sanepid, a lekarze policję.
Baner powieszono na wyremontowanym właśnie budynku przy ulicy Okólnej 1 w Lublinie. Z Rafałem Kowalskim, właścicielem CWI, bo tak nazywał będzie się sklep rozmawiamy o miejscu, które powstało w odpowiedzi na potrzeby osób z niepełnosprawnościami.
227 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie lubelskim. Zmarły 4 osoby z infekcją COVID-19. To mieszkańcy powiatów: tomaszowskiego, radzyńskiego, włodawskiego i bialskiego.
4 706 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce – podało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. Zmarło 98 osób z infekcją COVID-19.
Choć niektóre państwa i firmy widzą w elektronicznych "paszportach szczepionkowych" klucz do odblokowania międzynarodowych podróży i turystyki, to nie wszyscy są zachwyceni takimi rozwiązaniami. Pomysł wywołuje opór instytucji oraz budzi kontrowersje etyczne.
Ponad 200 punktów szczepień przeciwko Covid-19 w naszym województwie nie ma mobilnych zespołów.
Najwięcej szczepień przeciw Covid-19 przeprowadzono do tej pory w województwie mazowieckim - ogółem wykonano ich już 157 tys. 546. Najmniej szczepień wykonano w Lubuskiem - 23 tys. 973. W całym kraju zaszczepiono dotąd ponad milion osób.
Rada Miasta odrzuciła petycję w sprawie sieci telekomunikacyjnej 5G złożoną przez mieszkańca podpoznańskich Kamionek, który śle swój apel do samorządów w całej Polsce. Oczekuje od nich, że wezwą rząd do wprowadzenia obowiązku „bieżącego badania” wpływu 5G na ludzi.
Kontrolą z NFZ zakończy się spór o to, kto został zaszczepiony w hrubieszowskim szpitalu bez kolejki. Mieszkańcy podzielili się na oburzonych podaniem dawek domniemanym, wysoko postawionym osobom. I na krytykujących władze starostwa, które powołały komisję i wysłały ją do szpitala celem zbadania sprawy.
Rozmowa z prof. Agnieszką Szuster-Ciesielską z Katedry Wirusologii i Immunologii UMCS w Lublinie.