Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Miasto zamówi seniorom więcej elektronicznych opasek wzywających pomoc w razie zaburzenia funkcji życiowych. Tak postanowił Ratusz ze uwagi na duże zainteresowanie osób chcących otrzymać tego typu urządzenie. O funduszach na ten cel zdecydują dziś radni.
– Nasz oddział znowu będzie zapchany, to kwestia najbliższych tygodni – przyznaje szefowa SOR szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie, jednego z najbardziej obleganych w regionie. Naukowcy prognozują, że pod koniec marca trzecia fala epidemii uderzy najsilniej
– To raczej będzie dość kategoryczny zakaz używania takich rzeczy, z jednoczesną rekomendacją, czego powinniśmy używać – mówi o rządowych planach Wojciech Andrusiewicz.
We wtorek będzie można korzystać z bezpłatnych konsultacji psychologicznych zorganizowanych przez samorząd Lublina z okazji Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją.
To działa jak puzzle, przenosimy fragment jednej części ciała do drugiej i dopasowujemy, co do milimetra – tłumaczy szef Kliniki Chirurgii Szczękowo-Twarzowej SPSK1 w Lublinie, która wykonuje zabiegi rekonstrukcyjne.
– Będą zmiany w sprawie noszenia przyłbic i zakrywania twarzy szalikiem czy arafatką. Będziemy musieli wszyscy nosić maseczki – mówił w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk.
Mieszkanki gminy Kurów, jako jedyne w Polsce, mogą do końca roku bezpłatnie korzystać z urządzeń do pomiaru KTG, czyli kardiotokografii. Monitoring zdrowia dziecka mogą wykonywać same, w warunkach domowych.
Dwa razy więcej niż spodziewał się Ratusz będzie kosztować miejską kasę akcja szczepienia 12-letnich dziewczynek przeciw wirusowi HPV, który może powodować raka szyjki macicy.
290 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie lubelskim.
Nieco ponad 7 tysięcy nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, najwięcej na Mazowszu (1339). W niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało także o śmierci 94 osób z infekcją COVID-19.
W obawie przed rozprzestrzenianiem się nowych, bardziej zaraźliwych wariantów koronawirusa w kilku krajach Europy zaostrzono już regulacje dotyczące zasłaniania nosa i ust. W Austrii i Bawarii w sklepach i pojazdach komunikacji zbiorowej trzeba nosić maskę typu FFP2, od wtorku podobny obowiązek będzie istniał w Czechach.
W Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku ma dojść do transplantacji płuc u 40-letniego mężczyzny, u którego jest stosowane ECMO, technika zastępująca pracę jego płuc, całkowicie uszkodzonych przez COVID-19.
W ciągu ostatniej doby odnotowano 313 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie lubelskim. Najwięcej w Lublinie (61), w powiecie puławskim – 26, zaś w powiecie lubelskim – 20. Zmarło 16 osób z infekcją COVID-19.
O 8510 nowych i potwierdzonych zakażeniach koronawirusem poinformowało w sobotę rano Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej nowych zakażeń odnotowano na Mazowszu – 1393.
Na początku pandemii, kiedy wiedza na temat wirusa była bardziej ograniczona, zalecano izolowanie zakażonej matki od noworodka. Teraz te rekomendacje są zupełnie inne. Rozmowa z prof. Tomaszem Paszkowskim, kierownikiem Oddziału Klinicznego Ginekologii Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie
Wykryty w grudniu 2020 roku w Republice Południowej Afryki nowy, bardziej zakaźny wariant koronawirusa 501Y.V2, został już zidentyfikowany w 31 krajach. Wyniki badań przeprowadzone w RPA sugerują, że jest bardziej odporny na szczepionki przeciwko Covid-19 niż wariant podstawowy wirusa.
Nad szczepionką przeciw SARS-CoV2, która zdrowym osobom miałaby zapewnić odporność, a już zakażonym - zastąpić terapię, pracuje zespół prof. Andrzeja Mackiewicza z Poznania.
Zleciliśmy wojewodom przegląd szpitali tymczasowych, żebyśmy wiedzieli jak szybko mogą być uruchomione w pełni swojej funkcjonalności. Mam nadzieję, że one nie będą potrzebne, ale musimy mieć bufor bezpieczeństwa na wypadek trzeciej fali pandemii - powiedział w piątek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
Gorączka, ból mięśni, czasem wymioty – na takie dolegliwości po podaniu szczepionki AstraZeneca skarży się wielu nauczycieli. W kilku wypadkach nie obyło się bez zwolnień lekarskich. – To normalna reakcja organizmu – uspokajają eksperci.
Nie tylko politycy opozycji krytykują wydanie milionów złotych na szpital tymczasowy. – To nie miało sensu. Chodziło o efekt propagandowy i podtrzymanie psychozy strachu – komentuje jeden z miejskich radnych PiS.
Od 1 kwietnia NFZ zapłaci więcej za leczenie pacjentów onkologicznych. Wzrosną m.in. wyceny świadczeń w zakresie chirurgii onkologicznej. - W tym zakresie to pierwsza taka zmiana. Roczny efekt finansowy podniesienia wycen to ponad 200 mln zł - powiedział Adam Niedzielski, minister zdrowia.
Już widać nowe skrzydło szpitala w Łęcznej. Mimo mrozu prace budowlane trwają. Inwestycja ma być gotowa pod koniec 2021 roku.
265 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie lubelskim. Nie żyje 20 zakażonych mieszkańców regionu. W sobotę rano Ministerstwo Zdrowia opublikowało w internecie najnowszy raport dotyczący sytuacji epidemicznej.
Mamy 6586 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem – podało w sobotę rano Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej na Mazowszu – 1090. W Polsce zmarły 284 osoby z infekcją COVID-19.
Mamy 6 379 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem – podało w piątek rano za pośrednictwem mediów społecznościowych Ministerstwo Zdrowia. Zmarło 247 osób z infekcją COVID-19.