Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zdrowie

21 grudnia 2018 r.
19:02

Kiedy będzie lepiej w polskiej służbie zdrowia? [komentarz]

0 19 A A

Razem z żoną i półrocznym synem pojechałem dziś na umówioną 1,5 miesiąca wcześniej wizytę w poradni preluksacyjnej w jednej z lubelskich przychodni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wizyta zaplanowana była na godz. 7.30, więce w przychodni pojawiliśmy się o 7.20. Rejestracja została otwarta o 7.30, wręczyliśmy skierowanie, dopełniliśmy formalności, czekamy. Po 30 minutach syn zaczyna się niecierpliwić i głośno to wyraża. Lekarza nie ma. Wreszcie o 8.10 podirytowany upewniam się w rejestracji, na którą godzinę jesteśmy zapisani, bo może się pomyliliśmy? Rejestratorka mówi, że rzeczywiście na 7.30 ale "nic nie poradzi, bo lekarz jest spóźniony".

W tym samym momencie pan doktor wpada do przychodni i nie przepraszając tłumaczy, że „utknął w korku, bo musi do pracy dojeżdżać 20 kilometrów”. Ale po chwili, kiedy zauważa, że nie ma innych pacjentów, pyta: „Ale jak to? Nie ma nikogo więcej? Czemu nie zadzwoniliście, że jadę dla jednego dziecka?”. Rejestratorka tłumaczy, że nie wiedziała, że inni pacjenci nie dotrą. Pan doktor: „A ja się tak śpieszyłem dla jednego dziecka”.

Tak, pan doktor uważa, że się śpieszył. Bo pewnie jakby się nie śpieszył, to by się spóźnił nie 40 minut a dwie godziny. Zależy mi na badaniu, więc gryzę się w język i nie pytam czy gdyby wiedział, że jesteśmy tylko my, to by nie przyjeżdżał. Bo pewnie tak by się stało.

Zbieram więc grzecznie szczękę z podłogi, wchodzimy do gabinetu. Wizyta razem z badaniem USG trwa jakieś cztery minuty, u młodego na szczęście wszystko w porządku. Po czym nie czekając nawet na nas, lekarz pierwszy wybiega z gabinetu, życzy wesołych świąt rejestratorce i znika. Czyżby skończył pracę? Kiedy my wychodzimy z gabinetu, pod drzwi podchodzi para z małym dzieckiem. Radzimy szybko iść do rejestracji, żeby dzwonili po doktora, bo jest jeszcze szansa, że wizyta na którą czekali ponad miesiąc nie przepadnie. Jeśli tylko pan doktor nie odjedzie i znowu nie utknie w korku.

Nie mam problemu z oczekiwaniem na wizytę u lekarza. Kilkadziesiąt minut to zresztą nie jest jeszcze tak dużo. Do niektórych poradni w kolejce trzeba się stawić w środku nocy, a potem stracić w oczekiwaniu na wizytę pół dnia. To kwestia niedoinwestowania służby zdrowia. Ale dopóki niektórzy lekarze nie zaczną chociaż w minimalnym stopniu szanować pacjentów, którym nie wystawiają rachunków, to nic się nie zmieni na lepsze.

>>> Przeczytaj także: 94-latek czekał 8 godzin na SOR. "Jesteśmy zawstydzeni i zażenowani tą sytuacją"

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
m / 21 grudnia 2018 r. o 20:34
Nie będzie!!! np we Francji dobry prywatny lekarz ma grupę pacjentów i nie opłaca mu się tej grupy powiększać. Podobnie jest w Niemczech. Chcesz lekarza to dostanie się do różnych specjalności to problem. Nie będzie dobrze bo Polacy to hipokryci. Chcesz dobrze musisz zapłacić. Można mieć tylko tzw pakiet podstawowy. Pakiet ratujący np niezbędne operacje. Potem albo czekasz albo płacisz. Lekarz powinien być albo prywatny i nie korzysta z publicznego sprzętu albo państwowy bez możliwości prywatnej praktyki. A dziś lekarz bierze 100 i więcej złotych w Krakowie Poznaniu raczej od 200 zł i robi badania pacjenta na sprzęcie państwowym. Kolejna rzecz kolejki...są właśnie z tego powodu braku przejrzystości. Jeśli ktoś idzie prywatnie to szybciej ląduje w państwowej placówce. To jest robienie sztucznych kolejek. Powinien być rejestr pacjentów u danych lekarzy. Powinien być rejestr uniemożliwiający zapisywanie się do kilku kolejek i oznaczenie pacjentów pod względem konieczności przeprowadzenia zabiegu jak w izbie z paskami. A tak mamy niby państwową służbę zdrowia a tak naprawdę prywatną a wszyscy udają że jest inaczej
Nie będzie!!! np we Francji dobry prywatny lekarz ma grupę pacjentów i nie opłaca mu się tej grupy powiększać. Podobnie jest w Niemczech. Chcesz lekarza to dostanie się do różnych specjalności to problem. Nie będzie dobrze bo Polacy to hipokryci. Chcesz dobrze musisz zapłacić. Można mieć tylko tzw pakiet podstawowy. Pakiet ratujący np niezbędne operacje. Potem albo czekasz albo płacisz. Lekarz powinien być albo prywatny i nie korzysta z publicznego sprzętu albo państwowy bez możliwości prywatnej praktyki. A dziś lekarz bierze 100 i więcej z... rozwiń
Avatar
Gość / 21 grudnia 2018 r. o 19:49
Lekarz dostał pewnie z 15zł za ten przyjazd.. dołożył na paliwo.
Avatar
logik / 21 grudnia 2018 r. o 20:18
ale to chyba pointa powinno być że reszta pacjentów olała temat i tak też tworzą się kolejki, nie wszystko na świecie jest wina lekarza, a komentarze prostaków z inwektywami powinno się karać finansowo, niczego to nie wnosi oprócz pokazania że są żałośni
Avatar
Rycho / 22 grudnia 2018 r. o 07:57
Reszta pacjentów powinna dostać kary po 500 pln za zablokowanie kolejki i nie zgłoszenie się na badanie, inni w tym czasie czekają! 
Avatar
orwell1990 / 21 grudnia 2018 r. o 20:54
Wtedy kiedy KASA na 500 PLUS przejdzie na Zdrowie - demografia wtedy się poprawi ale laicy z nauk ekonomiczno-społecznych tego nie rozumieją
Avatar
Gość / 21 grudnia 2018 r. o 20:58
Nie będzie . Partie boją się tematu. PiS też tego nie ruszy tak jak jak sędziów się przestraszył
Avatar
pac-jęt / 21 grudnia 2018 r. o 22:21
Jaka "Służba Zdrowia"?. Takowej nie ma już od lat. Teraz to jest O P I E K A M E D Y C Z N A(sic!). Służba ludowi a opieka to opiekuje się lub nie wszystko zależy od kasy!.
Avatar
krzysiek / 22 grudnia 2018 r. o 00:19
w służbie zdrowia nie będzie lepiej, gdyż NIE MA służby zdrowia! jest opieka medyczna i nie rozumiem dlaczego redaktorzy nie potrafią tego zrozumieć
Avatar
Gość / 21 grudnia 2018 r. o 19:34
Było dobrze jak Kopacz nosiła kanapki strajkującym 3 mieś . Pielęgniarkom obok SEJMU .
Avatar
Piotr / 22 grudnia 2018 r. o 12:58
Lepiej to już było i nie wróci więcej........
Avatar
Ola / 23 grudnia 2018 r. o 07:11
Opieka medyczna, nie służba..
Avatar
Piotr / 22 grudnia 2018 r. o 12:58
Lepiej to już było i nie wróci więcej........
Avatar
Gość / 22 grudnia 2018 r. o 11:33
Jak ma być lepiej społeczeństwo się starzeje najniższy wskaźnik lekarzy i pielęgniarek w całej Europie najniższe nakłady na opiekę medyczną . 
Avatar
wieloszczet / 22 grudnia 2018 r. o 10:46
leków na nadciśnienie brakuje, witamin nawet, w szpitalach brudno, lekarze różni, jakby agresją maskowali strach, bo kiedyś pacjentom ciśnienie dekiel wywali, wszyscy chcą żyć...i żyć... zaufanie padło na twarz. ZDROWIE nasze w ręce WASZE!!!
Avatar
Gość / 22 grudnia 2018 r. o 08:03
Jaśniepan zjawił się w przychodni i myślał ze będą bić mu pokłony hahahaha i się zdziwił. Typowy Janusz Cebularz!!! Jeszcze napisał do gazety hahaha
Avatar
Rycho / 22 grudnia 2018 r. o 07:57
Reszta pacjentów powinna dostać kary po 500 pln za zablokowanie kolejki i nie zgłoszenie się na badanie, inni w tym czasie czekają! 
Avatar
1988Afgan / 22 grudnia 2018 r. o 05:57
W Polsce nie będzie dobrze w służbie zdrowia ponieważ nie jest to w interesie lekarzy : co by to było gdybyś w ciągu np. trzech dni mógł dostać się do lekarza specjalisty ? Padła by cała praktyka prywatna ... Kasty sędziów , lekarzy , polityków mogą wszystko zrobić co jest w ich interesie . Reszt ich nie bardzo obchodzi ...
Avatar
krzysiek / 22 grudnia 2018 r. o 00:19
w służbie zdrowia nie będzie lepiej, gdyż NIE MA służby zdrowia! jest opieka medyczna i nie rozumiem dlaczego redaktorzy nie potrafią tego zrozumieć
Avatar
Gość / 21 grudnia 2018 r. o 23:03
tak to jest ,jak rzecz robi sie publiczna ,zaraz brak szekli ,brak czasu chęci ,a jak było dawniej ,dla plebsu była guślarka szaman zielarz znachor i trawa w rowie ,a reszta z kasą, miała lekarzy akademickich profesorów .trzeba wrócić do początku ,i bedzie lepiej ,biedakom kowal wyrwie ząb,fryzjer przetnie wrzód ,a grabarz pochowa w dole z wapnem
Avatar
pac-jęt / 21 grudnia 2018 r. o 22:21
Jaka "Służba Zdrowia"?. Takowej nie ma już od lat. Teraz to jest O P I E K A M E D Y C Z N A(sic!). Służba ludowi a opieka to opiekuje się lub nie wszystko zależy od kasy!.
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Syn uderzał swoją matkę młotkiem w głowę. Kobieta trafiła do szpitala, gdzie zmarła

Syn uderzał swoją matkę młotkiem w głowę. Kobieta trafiła do szpitala, gdzie zmarła

88-latka otrzymała kilka ciosów w głowę młotkiem, trafiła do szpitala z poważnymi obrażeniami i tam zmarła. Policjanci z Chełma zatrzymali jej 61-letniego syna, który usłyszał już zarzut zabójstwa. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności

Dwa miesiące plenerowych atrakcji. Wraca Centralny Plac Zabaw
2 lipca 2022, 16:00

Dwa miesiące plenerowych atrakcji. Wraca Centralny Plac Zabaw

Warsztaty dla osób w każdym wieku, koncerty, spektakle i wiele więcej. 2 lipca wystartuje letnia inicjatywa dla wszystkich mieszkańców, czyli Centralny Plac Zabaw. Na atrakcje można liczyć codziennie nie tylko na placu przed Centrum Kultury, bowiem podobnie jak przed rokiem CPZ zawita także w inne rejony miasta: do Domu Kultury LSM i Muzeum Osiedli Mieszkaniowych.

Wypadek w szpitalu w Szczebrzeszynie. Zerwał się przewód z tlenem

Wypadek w szpitalu w Szczebrzeszynie. Zerwał się przewód z tlenem

Pracownik techniczny szpitala w Szczebrzeszynie został poszkodowany, gdy w poniedziałek, w pomieszczeniu, gdzie znajduje się instalacja tlenowa, doszło do zerwania jednego z przewodów.

Sąd nad drzewami, których już nie ma. Ratusz i deweloper odwołują się

Sąd nad drzewami, których już nie ma. Ratusz i deweloper odwołują się

Do sali rozpraw przenosi się spór o legalność zgód na wycinkę 37 drzew kolidujących z planami zaprzyjaźnionego z prezydentem dewelopera. Zezwolenia zostały unieważnione z powodu „rażącego naruszenia prawa”. Ratusz i deweloper odwołali się do sądu.

Nowe twarze w Keeza lubelskiej klasie okręgowej

Nowe twarze w Keeza lubelskiej klasie okręgowej

KS Góra Puławska, Tur Milejów i Stok Zakrzówek to nowi beniaminkowie rozgrywek

Niech łąka i las poukładają nam w głowie. "Wegetarianizm dał mi większą świadomość żywieniową i człowieczeństwa"
Magazyn

Niech łąka i las poukładają nam w głowie. "Wegetarianizm dał mi większą świadomość żywieniową i człowieczeństwa"

W Polsce rośnie ponad 3000 roślin, z tego około 1000 jest jadalnych. Nie ma atlasu ani książki, gdzie wszystkie te rośliny jadalne były zebrane - rozmowa z Justyną Pargiełą, zielarzem fitoterapeutą, dyplomowanym ziołoznawcą, uczennicą Łukasza Łuczaja, wegetarianką, pasjonatką dzikich roślin jadalnych

Po utonięciu 17-latka w zamojskim zalewie jest śledztwo. Ktoś przyczynił się do jego śmierci?
galeria

Po utonięciu 17-latka w zamojskim zalewie jest śledztwo. Ktoś przyczynił się do jego śmierci?

Prokuratura Rejonowa w Zamościu wyjaśnia, jak doszło do tragicznej śmierci 17-letniego mieszkańca gminy Tyszowce, którego zwłoki wyłowiono w weekend z zalewu w Zamościu. Śledztwo prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci.

Młodzieżówka Radzyń Podlaski – Grom Kąkolewnica 3:2. Wyniki Keeza bialskiej klasy okręgowej

Młodzieżówka Radzyń Podlaski – Grom Kąkolewnica 3:2. Wyniki Keeza bialskiej klasy okręgowej

Albert Krukow utrzelił hat-tricka dla ŁKS Łazy w spotkaniu z Tytanem Wisznice. Bramki gości bronił 59-letni prezes Zenon Stawecki. Bizon Jeleniec pokonał Orła Czemierniki 1:0 po ładnym golu Arkadiusza Osiaka

Lublin. Koniec bezpłatnej komunikacji miejskiej dla uchodźców z Ukrainy

Lublin. Koniec bezpłatnej komunikacji miejskiej dla uchodźców z Ukrainy

Od 1 lipca obywatele Ukrainy nie będą już zwolnieni z opłat za przejazdy lubelskimi autobusami i trolejbusami. Władze miasta postanowiły nie przedłużać ulgi wprowadzonej po napaści Rosji na naszego wschodniego sąsiada.

Sukienki z odkrytymi plecami – jak je nosić? 5 zasad, o których warto pamiętać

Sukienki z odkrytymi plecami – jak je nosić? 5 zasad, o których warto pamiętać

Sukienki bez pleców – czy istnieje fason, który sprawia, że czujemy się bardziej kobieco? To także jeden z najlepszych elementów garderoby na lato. Pozwala przetrwać największy upał, a do tego przykuwa uwagę. Warto poświęcić chwilę na to, by wybrać odpowiednią sukienkę – wbrew pozorom seksowne wycięcia da się dopasować do każdej figury. Żeby ci to ułatwić, zebraliśmy kilka zasad co do tego, jak nosić odkryte plecy w sukience.

Gdzie nowy proboszcz, a gdzie wikariusz? Zmiany w archidiecezji lubelskiej. Pełna lista

Gdzie nowy proboszcz, a gdzie wikariusz? Zmiany w archidiecezji lubelskiej. Pełna lista

Nowi proboszczowie w – Lublinie – parafie – archikatedralna i pw. św. Urszuli Ledóchowskiej (ul. Roztocze), w Kumowie, Żmudzi, Fajsławicach i Chełmie – parafia pw. Chrystusa Odkupiciela (ul. ks. Księdza Marcelego Mrozka). Zmiany są też w lubelskiej Kurii Metropolitalnej. Dotyczą też 50 wikariuszy, który zmianą miejsce swojej posługi. Niektórzy idą na roczny urlop.

Dyplomy, książki, świadectwa. Koniec roku w SP nr 23 w Lublinie
galeria

Dyplomy, książki, świadectwa. Koniec roku w SP nr 23 w Lublinie

Wręczeniem dyplomów absolwenta i nagród książkowych rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku w Szkole Podstawowej nr 23 w Lublinie.

Miał być program in vitro w Lublinie. Ale miasto ma problemy finansowe

Miał być program in vitro w Lublinie. Ale miasto ma problemy finansowe

Władze Lublina nie uruchomią w tym roku zapowiadanego programu dopłat do zabiegów sztucznego zapłodnienia in vitro. Za wprowadzeniem takich dopłat niemal trzy lata temu opowiedziała się Rada Miasta. Dotychczas niewiele z tego wynikło.

Pogoń 96 Łaszczówka – Błękitni Obsza 0:3. Pozostałe wyniki Keeza zamojskiej klasy okręgowej

Pogoń 96 Łaszczówka – Błękitni Obsza 0:3. Pozostałe wyniki Keeza zamojskiej klasy okręgowej

Pogoń 96 Łaszczówka nie zdołała wykorzystać atutu własnego boiska i przegrała z Błękitnymi Obsza aż 0:3 w ostatniej kolejce rozgrywek. Zespół Jerzego Bojko może jednak mieć powody do zadowolenia, bo zaliczył świetną rundę wiosenną. Z kolei Błękitni wciąż wierzą, że to oni znajdą się na koniec sezonu na pierwszym miejscu.

Zamość. Elvis dla pań. Kobiecy wieczór w kinie
30 czerwca 2022, 19:30

Zamość. Elvis dla pań. Kobiecy wieczór w kinie

Zaplanowano seans filmowy, a przed nim konkursy z nagrodami dla pań, które zasiądą na widowni. W czwartek Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza na „Kobiecy wieczór”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!