Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Reprezentacja

30 maja 2023 r.
14:15

16 minut Błaszczykowskiego? Fernando Santos ogłosił powołania do kadry Polski

Wszystko wskazuje na to, że przeciwko Niemcom Jakub Błaszczywkowski zagra 16 minut i oficjalnie pożegna się z reprezentacją
Wszystko wskazuje na to, że przeciwko Niemcom Jakub Błaszczywkowski zagra 16 minut i oficjalnie pożegna się z reprezentacją (fot. X-NEWS/PRESS FOCUS)

We wtorek Fernando Santos podał nazwiska piłkarzy powołanych na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski. Biało-czerwoni zagrają mecz towarzyski z Niemcami (16.06) i spotkanie eliminacji Euro 2024 z Mołdawią (20.06). Portugalczyk znów zaskoczył i nie powołał do niedawna etatowych kadrowiczów. Na liście są za to kolejni debiutanci

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przypomnijmy, że nasza kadra mecze w ramach eliminacji do Euro 2024 rozegrała w marcu. W debiucie Santosa dostaliśmy zimny prysznic od Czechów ulegając im w Pradze 1:3, a pierwsze dwa gole nasza drużyna straciła już na samym początku spotkania. W drugim spotkaniu, na PGE Stadionie Narodowym Robert Lewandowski i spółka uporali się z Albanią zwyciężając ledwie 1:0 po golu Karola Świderskiego.

Mało udany początek eliminacji zmusił portugalskiego trenera do przemyśleń i poszukiwania nowych twarzy do naszej reprezentacji. I tak wśród powołanych na mecze z Niemcami i Mołdawią znaleźli się: Tomasz Kędziora, Arkadiusz Reca, Mateusz Wieteska czy absolutny debiutant, Przemysław Wiśniewski. Wśród pomocników nowe twarze to Mateusz Łęgowski i Bartosz Slisz. Dużą niespodzianką jest za to brak nominacji dla Matty’ego Casha. Nadal w kadrze nie ma Kamila Glika, Grzegorza Krychowiaka czy Dawida Kownackiego, których domagali się eksperci i kibice. Miejsce w kadrze stracili także Michał Karbownik, Robert Gumny i Krzysztof Piątek. Szykują się duże zmiany w wyglądzie reprezentacji Polski.

 – Mam ogromny szacunek dla wszystkich zawodników i dla tego co zrobili dla reprezentacji. Nasza decyzja była jednak taka, że postanowiliśmy powołać innych zawodników. Rozumiem, że dla niektórych jest to rozczarowujące, ale muszę dbać o dobro drużyny – skomentował swoje decyzje Portugalczyk.

Na liście powołanych nie ma także Jakuba Błaszczykowskiego, który w meczu z Niemcami ma oficjalnie zakończyć reprezentacyjną karierę. Czy wobec tego piłkarz Wisły Kraków nie doczeka się pożegnania z reprezentacją? – Mamy duży szacunek do jego dokonań. Wiem, że tutaj częścią tradycji pożegnań jest rozegranie spotkania i oczywiście to szanuję – zapewnił portugalski szkoleniowiec. – Miałem okazję mierzyć się z nim, gdy grał w reprezentacji. Chcemy go pożegnać z pewną ceremonią. Porozmawiamy jeszcze jak ma to wyglądać. Chcielibyśmy, żeby Błaszczykowski zagrał 16 minut. Prawdopodobnie zostanie potem zmieniony i wszyscy go udekorujemy. Ja też będę w tym uczestniczyć, razem ze wszystkimi Polakami – podkreślił selekcjoner reprezentacji Polski. (bs)

Lista powołanych na mecze z Niemcami i Mołdawią (16.06 i 20.06)

Bramkarze: Wojciech Szczęsny, Bartłomiej Drągowski, Łukasz Skorupski.

Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Tomasz Kędziora, Jakub Kiwior, Arkadiusz Reca, Mateusz Wieteska, Przemysław Wiśniewski.

Pomocnicy: Krystian Bielik, Ben Lederman, Karol Linetty, Mateusz Łęgowski, Bartosz Slisz, Damian Szymański, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Przemysław Frankowski, Jakub Kamiński, Michał Skóraś, Nicola Zalewski

Napastnicy: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Karol Świderski.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Marian Golianek, wójt gminy Niemce 
kontrowersja

Kolejny kłopot wójta Mariana Golianka

Wójt podlubelskich Niemiec, Marian Golianek, nie ma dobrej passy. Po kontrowersjach związanych z zatrudnieniem szwagra w gminnej instytucji komunalnej, teraz musi zmierzyć się z kolejnym problemem. Służby wojewody lubelskiego wykazały naruszenie procedur przy obsadzeniu stanowiska sekretarza gminy, dlatego urząd został zobowiązany do ogłoszenia nowego konkursu.

Fragment rywalizacji w Bratysławie

Polska pokonała Słowację na inaugurację kwalifikacji mistrzostw Europy

Droga na EuroBasket 2027 jest bardzo długa i prowadzi przez dwie fazy kwalifikacyjne. Pierwsza wydaje się być smutną koniecznością, bo Polska musi w niej rywalizować z zespołami znacznie niżej notowanymi.

Zgotowali rodzinom piekło. Teraz pójdą do aresztu

Zgotowali rodzinom piekło. Teraz pójdą do aresztu

Policjanci z regionu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy od dłuższego czasu znęcali się nad swoimi rodzinami. Obaj usłyszeli zarzuty i decyzją sądu trafili do tymczasowego aresztu.

W hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli odbył się I Memoriał Andrzeja Kasprzaka
galeria

W hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli odbył się I Memoriał Andrzeja Kasprzaka

Można się tylko cieszyć, że postać Andrzeja Kasprzaka doczekała się swojego uhonorowania.

Kolejna inwestycja na Ponikwodzie. Tym razem węzeł przesiadkowy

Kolejna inwestycja na Ponikwodzie. Tym razem węzeł przesiadkowy

Mieszkańcy północno-wschodniej części miasta muszą szykować się na kolejne zmiany w ich otoczeniu. Miasto zapowiada inwestycje związane z węzłem przesiadkowym stacji PKP Ponikwoda. Między innymi będzie to rozbudowa ulicy Trześniowskiej, która ma się połączyć z przedłużeniem Węglarza.

Spotkanie z Iloną Wiśniewską w Lublinie. Reporterka opowie o swojej nowej książce

Spotkanie z Iloną Wiśniewską w Lublinie. Reporterka opowie o swojej nowej książce

Polskie Towarzystwo Geograficzne Oddział Lubelski oraz Akademicki Dyskusyjny Klub Książki zapraszają na spotkanie z Iloną Wiśniewską – cenioną reporterką, fotografką i autorką książek o Północy.

Lubelskie hospicjum wyróżnione na ogólnopolskiej gali

Lubelskie hospicjum wyróżnione na ogólnopolskiej gali

Podczas uroczystej gali w Warszawie wręczono Nagrody BohaterON 2025 im. Powstańców Warszawskich – jedno z najważniejszych wyróżnień za działania na rzecz pamięci historycznej i współczesnego patriotyzmu. Wśród laureatów znalazło się Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, które zdobyło Złotego BohaterONa w kategorii Organizacja Non-Profit oraz nagrodę publiczności.

„Klasa” kontra „szpont”. Młodzież decyduje, kto będzie językowym „GOAT-em”
MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2025
galeria

„Klasa” kontra „szpont”. Młodzież decyduje, kto będzie językowym „GOAT-em”

Poznaliśmy finałową piętnastkę plebiscytu na Młodzieżowe Słowo Roku 2025. Boomersi mogą już szukać tłumaczeń i głosować na swoich faworytów. Organizatorem konkursu, który w tym roku odbywa się po raz dziesiąty, jest Wydawnictwo Naukowe PWN.

Akademicy z Białej Podlaskiej pokonali na wyjeździe SMS ZPRP I Kielce

AZS AWF Biała Podlaska z kolejną wygraną w lidze

W zaległym spotkaniu szóstej kolejki AZS AWF Biała Podlaska pokonał na wyjeździe SMS ZPRP I Kielce

Lubelscy onkolodzy z nowoczesnym sprzętem. Pomogą jeszcze skuteczniej walczyć z rakiem

Lubelscy onkolodzy z nowoczesnym sprzętem. Pomogą jeszcze skuteczniej walczyć z rakiem

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli zakończyło modernizację pracowni brachyterapii, jednej z najnowocześniejszych tego typu w kraju. Inwestycja warta blisko 8,6 mln zł obejmowała zakup specjalistycznego sprzętu, w tym tomografu i aparatu USG, oraz kompleksowy remont pomieszczeń.

Psy służbowe wywęszyły przemyt papierosów z Białorusi

Psy służbowe wywęszyły przemyt papierosów z Białorusi

Ponad 1,9 tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy wykryli funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej w Koroszczynie. Do odkrycia przemytu przyczyniły się służbowe labradory Vigo i Zora, wyszkolone do wykrywania wyrobów tytoniowych.

Moda, ekologia i działania społeczne w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lublinie
17 listopada 2025, 13:00

Moda, ekologia i działania społeczne w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lublinie

Już w najbliższym tygodniu w dniach 17–21 listopada Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie (filie nr 6 i 27) stanie się miejscem spotkań mody, ekologii i społecznego zaangażowania. Biblioteka, we współpracy z Fundacją Mody Cyrkularnej, organizuje wydarzenie ,,Biblioteka w Obiegu’’, które połączy ze sobą pokolenia poprzez ciekawe wykłady, kreatywne zajęcia oraz stylowe pokazy mody. Uczestników czekają lekcje gotowania i rękodzieła oraz przestrzeń do wymiany ubrań i akcesoriów.

Kolejny przegrany proces Warbusa. Sąd apelacyjny po stronie Lublina

Kolejny przegrany proces Warbusa. Sąd apelacyjny po stronie Lublina

Spółka Warbus ponownie przegrała w sądzie z Gminą Lublin. Sąd Apelacyjny w Lublinie oddalił apelację przewoźnika i podtrzymał wcześniejszy, korzystny dla miasta wyrok dotyczący wielomilionowych roszczeń. To już kolejna sprawa zakończona na korzyść lubelskiego Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego (dawniej ZTM).

Fragment środowych zawodów

PGE Start Lublin pokonał Rilski Sportist w FIBA Europe Cup

Biorąc pod uwagę serię ostatnich porażek, to mecz z Rilskim Sportis był bardzo ważny. Mistrz Bułgarii to drużyna absolutnie w zasięgu lubelskiej ekipy i to było widać od pierwszych akcji w hali Globus.

Bogdanka LUK Lublin przegrała z Aluronem CMC Wartą Zawiercie 2:3

W meczu na szczycie Bogdanka LUK Lublin przegrała z Aluronem CMC Wartą Zawiercie 2:3

W spotkaniu 13. kolejki rozegranym awansem Bogdanka LUK Lublin przegrała z Aluronem CMC Wartą Zawiercie 2:3

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!