Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

SUPERLIGA

2 października 2024 r.
13:19

Mistrz Polski będzie dzisiaj rywalem Azotów Puławy

Autor: Zdjęcie autora grom
W 6. kolejce Azoty Puławy zagrają z mistrzem Polski Orlen Wisłą Płock
W 6. kolejce Azoty Puławy zagrają z mistrzem Polski Orlen Wisłą Płock (fot. KS Azoty Puławy)

W środowy wieczór Azoty Puławy zmierzą się na wyjeździe z Orlen Wisłą Płock. Pierwszy gwizdek o godzinie 20.30, transmisja w stacji Polsat Sport 3.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przed puławianami wyzwanie z najwyższej półki. Wieczorem przyjdzie im rywalizować z mistrzem Polski. Nafciarze wiosną wygrali batalię o mistrzowską koronę z odwiecznym rywalem, wielokrotnym zdobywcą trofeum, Industrią Kielce.

We wrześniu do kolekcji dołożyli kolejny puchar, tym razem za zwycięstwo w Superpucharze, po raz pierwszy w historii rozgrywek w naszym kraju. Pokonali ponownie zespół z Kielc.

W rozgrywkach Orlen Superligi płocczanie mają za sobą cztery mecze, wszystkie wygrane. Na inaugurację ograli PGE Wybrzeże Gdańsk, następnie rozbili we własnej hali Chrobrego Głogów 35:14, ponownie u siebie zwyciężyli REBUD KPR Ostrovię Ostrów Wielkopolski 30:23. W minionej kolejce, na wyjeździe, pokonali Górnika Zabrze 27:20. Spotkanie trzeciej kolejki z Energa MMTS Kwidzyn zostało przełożone. W tabeli zajmują drugą pozycję.

Równolegle z rywalizacją na krajowym podwórku drużyna Xaviego Sabate występuje w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Na tym polu Nafciarzom, na razie, nie wiedzie się najlepiej. Za nimi już trzy kolejki i komplet porażek. Na inaugurację przegrali ze Sportingiem Lizbona, następnie z Dinamem Bukareszt i ostatnio, we własnej hali z PSG (23:24). W tym spotkaniu była szansa na zakończenie meczu remisem. Niestety, dla gospodarzy, rzutu karnego już po końcowej syrenie nie wykorzystał Michał Daszek. Jego rzut obronił reprezentant Szwecji Andreas Palicka. W 4. kolejce Orlen Wisła zagra w Berlinie z wracającym do Ligi Mistrzów Fuechse.

Po zakończonym minionym sezonie płocki klub podjął kroki co do przyszłości hiszpańskiego szkoleniowca. Xavi Sabate pracuje w Wiśle od lipca 2018 roku. Nowy kontrakt miał się zakończyć w 2026 roku. Zdecydowano się przedłużyć umowę do końca sezonu 2027/2028.

- Sezon 2023/2024 w wykonaniu naszego klubu zapisze się na kartach historii szczypiorniaka na długie lata. ORLEN Wisła Płock w roku jubileuszu 60-lecia istnienia Sekcji Piłki Ręcznej w naszym mieście po 13 latach zakończyła rozgrywki z Podwójną Koroną, zdobywając upragnione Mistrzostwo Polski, a także po raz trzeci z rzędu obroniła ORLEN Puchar Polski. Nie byłoby to możliwe bez trenera Xaviego Sabate, dlatego z wielką radością i dumą w imieniu Zarządu pragnę ogłosić, że poprowadzi on drużynę Nafciarzy do czerwca 2028 roku. To wyraz kredytu zaufania, jaki pokładamy w Xavim, który przez ostatnie sześć lat spowodował, że nasz klub poczynił ogromny postęp. Wierzymy, że pod jego wodzą wspólnie będziemy kontynuować budowę wielkiej Wisły i walczyć o miejsce w Final Four Ligi Mistrzów - mówił Artur Stanowski, prezes zarządu SPR Wisła Płock, cytowany przez klubowe media.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę kontynuować moją misję w ORLEN Wiśle Płock. Z każdym sezonem robimy krok naprzód, bardzo się rozwijając. Realizujemy ambitny projekt zarówno w Polsce, jak i w Europie. Mamy jasne cele do osiągnięcia, a także wsparcie naszych sponsorów i niesamowitych fanów. Dla mnie to przywilej pracować dzień po dniu z zawodnikami i sztabem w Płocku. Czuję się tutaj jak w domu i nie widzę lepszego miejsca, w którym mógłbym się teraz znajdować - skomentował Xavi Sabate.

W środowy wieczór faworytem będą mistrzowie Polski. Jeśli Azotom, które w tabeli sąsiadują z Wisłą (3. lokata) uda osiągnąć korzystny rezultat, będzie to sensacja 6. kolejki.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 1 w Lublinie po raz kolejny wyróżniony

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 1 w Lublinie po raz kolejny wyróżniony

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 1 w Lublinie został uhonorowany prestiżowym wyróżnieniem „Wymagaj Jakości”, przyznawanym przez Rzecznika Praw Pacjenta i Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Nagrodę odebrała 23 września Dyrektor Naczelna placówki Beata Gawelska.

Jesteś mistrzem scrabble? Zgłoś się do tego turnieju

Jesteś mistrzem scrabble? Zgłoś się do tego turnieju

W weekend Politechnika Lubelska zaprasza na V Otwarte Mistrzostwa Lublina w Scrabble. Turniej odbędzie się w budynku Wydziału Budownictwa i Architektury przy ul. Nadbystrzyckiej 40.

Tętent kopyt, rżenie i skoki. Święto Konia 2025
NASZ PATRONAT
galeria

Tętent kopyt, rżenie i skoki. Święto Konia 2025

To były dwa wyjątkowe dni, podczas których w Sitnie, na placu Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli królowały rumaki i jeźdźcy. Piątą edycję Święta Konia zorganizowało Terenowe Koło Hodowców Koni w Zamościu wspólnie ze Szwadronem Kawalerii Ochotniczej w Barwach 9 Pułku Ułanów Małopolskich w Zamościu.

Drugie derby w tym miesiącu. AZS AWF Biała Podlaska zmierzy się z KPR Padwą Zamość

Drugie derby w tym miesiącu. AZS AWF Biała Podlaska zmierzy się z KPR Padwą Zamość

W piątek, o godzinie 17, AZS AWF Biała Podlaska zmierzy się z KPR Padwą Zamość

Zdjęcie ilustracyjne
BOGDANKA

Morderstwo w Boże Narodzenie. Brat zabił brata

Do Sądu Okręgowego w Lublinie wpłynął akt oskarżenia przeciwko 36-letniemu górnikowi, który miał zabić swojego brata. W tle dramatu pojawiają się alkohol, konflikt o majątek i porachunki miłosne.

Motor Lublin przegrywa w Gdyni po dogrywce i żegna się z STS Pucharem Polski już po pierwszej rundzie
galeria

Motor Lublin przegrywa w Gdyni po dogrywce i żegna się z STS Pucharem Polski już po pierwszej rundzie

Od dłuższego czasu mecze pomiędzy Arką Gdynia, a Motorem Lublin budzą ogromne emocje i tak też było w „Pucharze Tysiąca Drużyn”. Do wyłonienia zwycięzcy w czwartkowym starciu potrzebna była dogrywka, w której gola na wagę awansu zdobył zespół znad morza

Ścianka i defibrylatory to niektóre ze zwycięskich projektów puławskiego BO 2026
Puławy

Wyniki budżetu obywatelskiego w Puławach. Te projekty wygrały

Niecałe trzy tysiące puławian oddało ważne głosy na projekty budżetu obywatelskiego 2026. Finansowanie otrzyma 8 z 38 finałowych propozycji. Najwięcej pieniędzy pochłonie nowa ścianka wspinaczkowa na puławskich błoniach.

Avia Świdnik sensacyjnie pokonała u siebie pierwszoligowy Ruch Chorzów
galeria

Sensacja w Świdniku. Avia zasłużenie pokonała Ruch Chorzów w STS Pucharze Polski! [ZDJĘCIA]

Takie historie kochają kibice piłki nożnej. W czwartkowe popołudnie Avia Świdnik postarała się o nie lada niespodziankę i w pierwszej rundzie „Pucharu Tysiąca Drużyn” niespodziewanie pokonała u siebie grający w Betclic I Lidze Ruch Chorzów

Od lewej: ul. Sadowa, ul. 4 Pułku Piechoty oraz ul. Powstańców Listopadowych w Puławach
zdjęcia
galeria

Puławy remontują ulice. Pomagają państwowe dotacje

W tym roku rozpoczęte zostały długo oczekiwane remonty kilku puławskich dróg. Na odcinku za stacją transformatorową do wału wiślanego, rozpoczęto przebudowę ul. 4 Pułku Piechoty. Z kolei na os. Niwa trwa remont ul. Sadowej. W lecie do użytku oddano przedłużenie ul. Powstańców Listopadowych.

Fragment meczu w Piotrkowie Trybunalskim

PGE MKS El-Volt Lublin sensacyjnie przegrał w Piotrkowie Trybunalskim

Ten wynik to potężne zaskoczenie, bo przecież PGE MKS El-Volt Lublin ma w tym sezonie mocarstwowe plany.

Trwa VI Polski Kongres Górniczy.

Drugi dzień kongresu górniczego. Jakie wyzwania czekają sektor wydobywczy?

Od środy w Lublinie i częściowo na terenie kopalni Bogdanka odbywa się VI Polski Kongres Górniczy. Czwartek był dniem poświęconym obradom w sesjach tematycznych. W obliczu transformacji energetycznej nie sposób uciec od kwestii wyzwań, jakie czekają górnictwo w najbliższych latach i dekadach.

Oni w Polsce już nie pomieszkają. Zostali wydaleni i dostali zakaz wjazdu

Oni w Polsce już nie pomieszkają. Zostali wydaleni i dostali zakaz wjazdu

Dwójka mężczyzn decyzją policji i straży granicznej została wydalona z Polski. Obcokrajowcy nie mają także możliwości wjazdu do krajów strefy Schengen.

Lubelszczyzna na weekend: co zobaczyć, jadąc samochodem z Ukrainy? Przewodnik 2025

Lubelszczyzna na weekend: co zobaczyć, jadąc samochodem z Ukrainy? Przewodnik 2025

Bliskość granicy, malownicze krajobrazy i bogactwo historii sprawiają, że Lubelszczyzna jest idealnym kierunkiem na weekendową podróż samochodem dla gości z Ukrainy. To region, który zachwyca na każdym kroku – od renesansowych perełek architektury, przez tętniące życiem miasta, po spokojne oazy natury. Zapomnij o pośpiechu i odkryj z nami najciekawsze zakątki województwa lubelskiego.

Kiedy autostradą do Białej Podlaskiej? Nowe aneksy przesunęły terminy
drogi

Kiedy autostradą do Białej Podlaskiej? Nowe aneksy przesunęły terminy

Z Siedlec do Warszawy od kilku miesięcy można już dojechać autostradą A2. Kiedy z takiej możliwości skorzystają kierowcy z Białej Podlaskiej? Zarządca drogi próbuje mobilizować wykonawców, ale nowe aneksy dają wykonawcom więcej czasu.

Nawierzchnia ulicy Chemicznej pozostawia wiele do życzenia.
Lublin

Chemiczna do remontu? Chcą tego przedsiębiorcy

Każdy kierowca, który zmierzył się z przejechaniem ulicy Chemicznej wie, że jest to ciężkie przeżycie, szczególnie dla zawieszenia samochodu. Od lat jest to jedna z najbardziej zaniedbanych i wysłużonych nawierzchni w Lublinie. Pojawiła się szansa na zmiany.

ORLEN SUPERLIGA MĘŻCZYZN
4. KOLEJKA

Wyniki:

Chrobry Głogów - Zagłębie Lubin 27:26
MMTS Kwidzyn - Orlen Wisła Płock 26:37
Ostrovia Ostrów Wlkp. - Piotrkowianin 35:29
Zepter Legionowo - Wybrzeże Gdańsk 31:33
Azoty Puławy - Gwardia Opole 26:34
Stal Mielec - Netland MKS Kalisz
Industria Kielce -  pauza

Tabela:

1. ORLEN Wisła Płock 3 9 114-71
2. Kielce 3 9 116-77
3. Wybrzeże 4 8 129-134
4. Ostrovia 3 7 98-82
5. Chrobry Głogów 3 6 79-74
6. Stal Mielec 3 6 76-75
7. MKS Kalisz 3 6 86-92
8. MMTS Kwidzyn 3 5 85-95
9. Piotrkowianin 4 4 109-133
10. Gwardia Opole 4 3 107-133
11. Azoty Puławy 4 2 113-132
12. Legionowo 4 1 98-106
13. Zagłębie Lubin 3 0 92-98

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!