Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

24 sierpnia 2019 r.
16:58

"To wielki bzdet i gniot polityczny". Co tak oburzyło przewodniczącego rady z PSL?

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
35 41 A A
Przewodniczący Mariusz Kiczyński
Przewodniczący Mariusz Kiczyński (fot. E.Burda)

"Gniot polityczny i PRL bis" – tak o rządowej ustawie o funduszu rozwoju przewozów autobusowych mówi Mariusz Kiczyński (PSL) przewodniczący rady powiatu bialskiego. Jako jedyny zagłosował przeciw uchwale na piątkowej sesji rady.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ustawa weszła w życie 18 lipca. Województwo lubelskie z tego funduszu dostanie 24 mln zł. Wojewodowie uruchamiają nabory wniosków od organizatorów publicznego transportu zbiorowego o dofinansowanie deficytowych linii komunikacyjnych.

Uchwałę w tej sprawie przygotował też powiat bialski i wskazał że dopłatą należy objąć trzy linie: z Drelowa do Międzyrzeca Podlaskiego przez AleksandrówkęBerezę, z Międzyrzeca Podlaskiego do miejscowości Strzakły oraz z Janowa Podlaskiego przez Terespol do Kodnia. Wyceniono to na 45 tys. zł, z czego powiat bialski musi wyłożyć 25 tys. zł.

Ta ustawa i w następstwie nasza uchwała to wielki bzdet, gniot polityczny, typowy populizm wyborczy uważa Mariusz Kiczyński przewodniczący rady. Ta uchwała to w prostej linii komunizm, wracamy do czasu przed 1989 roku, PRL bis to mało powiedziane. Wprowadzamy połączenia międzywiejskie, za chwilę może międzysąsiedzkie. Ludzie opanujcie się mówił w emocjach przewodniczący.

Jego zdaniem projekt nie został wystarczająco skonsultowany z mieszkańcami powiatu. Na ankiety odpowiedziało 11 osób, podczas gdy nasz powiat zamieszkuje ponad 110 tys. ludzi zwracał uwagę Kiczyński. W jego ocenie, to kolejny przykład zrzucania zadań na samorządy. Nie było czasu na analizę. To populizm PiSowski. Wywalimy w błoto 45 tys. zł stwierdził przewodniczący. Na mapce pokazywał kolegom radnym, że projekt nie obejmuje miejscowości z których nie można nigdzie dojechać.

Wicestarosta Janusz Skólimowski (PiS) przypomina że to na razie projekt pilotażowy opracowany na 4 miesiące.  –Zobaczymy czy zda egzamin. Takie połączenia są potrzebne, bo ludzie dojeżdżają do pracy, a dzieci i młodzież do szkół – zauważa Skólimowski i ubolewa że radni nie skorzystali z konsultacji. – Intencja jest taka że ma to służyć mieszkańcom – zaznacza wicestarosta.

Z kolei, radny Marian Tomkowicz z PiS również podkreśla że idea jest słuszna. – Sprawa z dowozami jest skomplikowana, bo busy często jeżdżą puste, samochodów jest teraz dużo. Ale program jest słuszny, a pan zaatakował rząd we wściekły sposób – zwrócił uwagę przewodniczącemu Tomkowicz.

Również radny Tomasz Bylina z PiS zarzucił przewodniczącemu zbyt ekspresyjny ton wystąpienia. – Chciałbym przypomnieć e wielkim gniotem była likwidacja PKS w Białej Podlaskiej, a to się działo za rządów PO i PSL– zaznaczył.

A Daniel Dragan z Porozumienia Samorządowego uważa że z ustawy trzeba skorzystać. – Potrzeby komunikacyjne są bardzo duże. Jeżeli my z tych pieniędzy nie skorzystamy, to zrobią to inne powiaty. Jeżeli to się nie sprawdzi, to poszukamy innego rozwiązania, bo wiele gmin jest komunikacyjnie wykluczonych  – zauważa Dragan i proponuje aby w kolejnym roku przygotować program który obejmie wszystkie gminy. Radny Marek Sulima z PSL miał zastrzeżenia do programu, ale poparł go w głosowaniu. – Trzeba dać szansę temu projektowi, żeby ludzie zobaczyli, a później i tak to padnie– stwierdził.

Ostatecznie za uchwałą zagłosowało 13 radnych, 2 się wstrzymało, a przewodniczący Mariusz Kiczyński głosował przeciwko. – Przykro mi że nie macie jaj samorządowych, dziwię się że głosujecie za, a uważacie inaczej– stwierdził na koniec Kiczyński.

 

e-Wydanie

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Tyrak / 24 sierpnia 2019 o 17:12
+17
Liczyłem, że jak Kmiotki z POkrakami wygrali z PIS w 2007 r to polska wieś dostanie: szosy przez swój teren, kanalizację, gaz i wodociągi. A polska wieś dostała od swojaków "O". I PO co ta teraz mowa kmiotku. Spójrz co Wy i POkraki w latach 2007 do 2015 zrobiliście dla polskiej wsi.
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2019 o 09:30
+13
I znowu się pojawia faryzejstwo typowe dla PSL-u!!! Wszystko jest jedynie dobre ,to co PSL robi,a robi tylko pod siebie.Pawlak jak był premierem to z URM-u wyjeżdżał do domu polonezem,ale w Łomiankach przesiadał się do mercedesa by kontynuować następne 100 km !!! Kalinowski jak podpisał układ stowarzyszeniowy/jeszcze nie przetłumaczony/ niekorzystny dla rolników ,to wytłumaczył ,że"całe szczęście,że pojechał ,bo i tego co jest by nie było" itd itp.To jest własnie faryzejstwo PSL-u ,ktore się przeniosło na dół.Powiaty powinny mieć na wyposażeniu taczki na żelaznych kołach ,by w odpowiednim czasie stosownego szkodnika wywieźć!
I znowu się pojawia faryzejstwo typowe dla PSL-u!!! Wszystko jest jedynie dobre ,to co PSL robi,a robi tylko pod siebie.Pawlak jak był premierem to z URM-u wyjeżdżał do domu polonezem,ale w Łomiankach przesiadał się do mercedesa by kontynuować następne 100 km !!! Kalinowski jak podpisał układ stowarzyszeniowy/jeszcze nie przetłumaczony/ niekorzystny dla rolników ,to wytłumaczył ,że"całe szczęście,że pojechał ,bo i tego co jest by nie było" itd itp.To jest własnie faryzejstwo PSL-u ,ktore się przeniosło na dół.Powiaty powinny mieć ... rozwiń
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2019 o 22:27
+13
PSL to organizacja, która przez dziesięciolecia udawała, że złodziejstwo może się przedawnić i ludzie zapomną o krzywdzie im wyrządzonej. To ludzie, którzy usadowili się na cudzej ziemi i udają kryształowo czystych.
Avatar
JarekS / 24 sierpnia 2019 o 20:22
+12
Wymyśl lepszą! Nie daj Panie aby tacy znów dorwali się do władzy! Wszystko źle, nie dają- źle, dają też źle.
Avatar
miki / 24 sierpnia 2019 o 17:30
+11
a sam to pewnie wozi dupsko limuzyną z szoferem
Avatar
Gość 51 / 25 sierpnia 2019 o 08:10
+10
Liczyłem, że jak Kmiotki z POkrakami wygrali z PIS w 2007 r to polska wieś dostanie: szosy przez swój teren, kanalizację, gaz i wodociągi. A polska wieś dostała od swojaków "O". I PO co ta teraz mowa kmiotku. Spójrz co Wy i POkraki w latach 2007 do 2015 zrobiliście dla polskiej wsi.
Bardzo dużo zostało wybudowanych dróg, buraku pisdowski, dbano o Stadninę Koni która przynosiła 3,2 miliona zysku a obecnie za Misiewiczów 3,2 miliona strat. Na FERMĘ TROLI to są pieniądze a na rozwój polskiej wsi nie ma.
 PSL dba o Polaków, chłopek - roztropek Waldemar Pawlak zagwarantowal Rosji, sprzedaż Polsce gazu o najwyższej  w Europie cenie, przez 30 lat. Kiedyś ktoś przeanalizuje jak to wpłynęło na ubóstwo Polski i Polaków. A teraz Pawlak jest kandydatem do senatu. Bezczelność ludzi PSL nie zna granic. 
 PSL dba o Polaków, chłopek - roztropek Waldemar Pawlak zagwarantowal Rosji, sprzedaż Polsce gazu o najwyższej  w Europie cenie, przez 30 lat. Kiedyś ktoś przeanalizuje jak to wpłynęło na ubóstwo Polski i Polaków. A teraz Pawlak jest kandydatem do senatu. Bezczelność ludzi PSL nie zna granic.  rozwiń
Avatar
Gosc / 24 sierpnia 2019 o 22:00
+10
Za likwidacją poloczen autobusowych, stoją działacze PSL,nikt inny.
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2019 o 18:02
+10
Zniszczenie transportu publicznego to dzieło sorosowców. Kolejny etap tego planu realizuje właśnie dr zuczek, wygaszając komunikacje miejską w Kozim Grodzie.
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2019 o 17:02
+7
A co w sprawie przewozów zrobił pan przewodniczący przez ostatnie lata? Palcem wodził po mapie?
Avatar
KOPACZ - prezes koła ZSL / 25 sierpnia 2019 o 18:01
+6
"Na posiedzeniu klubu Ewa Kopacz przyznała, że partia zatrudnia internetowych hejterów"
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2019 o 14:09
0
Dlaczego pan Kiczyński dotychczas wydawałoby się wywarzony, spokojny zareagował histerycznie? Krytykuje i ośmiesza władzę wybraną w demokratycznych wyborach. Ma się wrażenie jakby PSL miało absolutorium i mogło robić i dawać nasze pieniądze jak chce i komu chce. A w razie potrzeby wszystko co się nie udaje to wina rządu, który w ich mniemaniu ma siedzieć cicho i dawać kasę. To jakaś farsa jak w brazylijskim serialu najpierw jeden radny płacze i prawie rozrywa szaty z żalu, że ktoś śmie zadawać pytania odnośnie jego eskapad teraz drugi toczy pianę nienawiści.
Avatar
Gosc / 29 sierpnia 2019 o 09:55
-3
Dzięki PO-spolitym oszustom i PSL-owskim złodziejom 
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2019 o 23:11
+2
Gazprom płaci Ukrainie 3 mld $ za tranzyt gazu. Polska dostaje marne 5,5 mln $. Wiecie dzięki komu?
Avatar
Stara żydokomuna / 27 sierpnia 2019 o 13:20
+3
Jedni drugich warci: PSL dobry, a PiS jeszcze lepszy - koryto najważniejsze
Avatar
fARMA TROLI PIS / 27 sierpnia 2019 o 08:01
-2
BRUDNE ŁBY PISOWSKIE hejtują, ile jeszcze ich zostało w stajni troli u Ziobry ?
Avatar
koń z Janowa / 27 sierpnia 2019 o 06:50
0
Pewien tęczowy gumofilc z prokomunistycznego ZSL  umorzył Rosjanom 460mln zł kary z tytułu umowy na ropę i 1,2mld zł Rosjanom za tranzyt gazu...  spoko co nie ?1
 Przekręt stulecia jak pewien wnuk żyda spod Odessy sprzedał Stocznie Gdańską w listopadzie 2007 roku ukraincom, a  19 lipca 2018 odkupił i nie wiadomo za ile,WON z PIS
Avatar
Lew / 27 sierpnia 2019 o 05:34
+1
Wszyscy jesteście gumofilce nie warzone czy z PSL czy PiS. Poprostu chan chana pogania 
Avatar
Gosc / 26 sierpnia 2019 o 15:49
+1
PSL,dla stanowisk i kasy zrobi wszystko, nawet wyrzeknie się Boga, zaprzyjazni z ludźmi, którzy chcą związków homoseksualnych i adopcji dzieci przez nich. PSL,to spadkobiercy ZSL, i postępuje dokładnie tak samo jak jego poprzednicy. 
Avatar
juz nie w psl. / 26 sierpnia 2019 o 14:06
0
Gonic platformiarzy i arbuzów -psl- tyle narobili zla m,in podniesli wiek emerytalny do 67 lat,rolnik na traktorze 67 letni on niw wyjdzie na traktor a co mówic robić. Zabrali nam pieniądze z OFE tj 260 mld zl  i to ktor był wnioskodawcą projektu ustawy arbuz . Gonic PO i PSL. Oni juz byli.
Avatar
Tadeyt / 26 sierpnia 2019 o 13:57
+3
Od kiedy PSL zrobił sie taki dobry dla ludzi zwykłych. Co powiedział Sawicki mnie interesują biznesmeni a nie frajerzy rolnicy.Gdzie byli jak podnośniki wiek emerytalny.gdzie.
Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Prezydent zabrał order księdzu z pedofilskimi skłonnościami. Duchowny komentuje

Prezydent zabrał order księdzu z pedofilskimi skłonnościami. Duchowny komentuje 9 22

Ks. prof. Walerian S. będzie musiał zwrócić przyznane 11 lat temu państwowe odznaczenie. Taką decyzje podjął prezydent RP Andrzej Duda. O odebranie byłemu wykładowcy KUL Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski wystąpił Piotr Halliop – ofiara pedofilskich skłonności kapłana

Niezwykły gest małych uczniów z Lublina. Występowali i zbierali na odbudowę Domu Pomocy Społecznej [zdjęcia]
galeria

Niezwykły gest małych uczniów z Lublina. Występowali i zbierali na odbudowę Domu Pomocy Społecznej [zdjęcia] 54 2

Na wyżyny aktorstwa wspinali się we wtorek mali uczniowie z podstawówki przy al. Długosza, żeby wesprzeć odbudowę spalonego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Głowackiego. To jeden wielu takich gestów wobec placówki, która była domem dla ponad 100 starszych ludzi. Jak prędko uda się ją odbudować?

Cała prawda o pracy w firmie informatycznej. Warsztaty w Lublinie

Cała prawda o pracy w firmie informatycznej. Warsztaty w Lublinie 0 0

Jakie są wymogi na rynku pracy oraz jak w firmie IT pracują humaniści? Między innymi na te pytania specjaliści z lubelskiego rynku informatycznego opowiedzą podczas warsztatów „Uczeń na Wyżynie IT – czyli branża IT od podszewki”.

17-latek zabił ojca stając w obronie matki. "Był cichym, zamkniętym uczniem. W szkole nie pokazywał emocji"

17-latek zabił ojca stając w obronie matki. "Był cichym, zamkniętym uczniem. W szkole nie pokazywał emocji" 88 15

Rodzinna awantura zakończyła się tragedią. 17-letni Michał P., stając w obronie matki, śmiertelnie dźgnął nożem swojego agresywnego ojca. Chłopcu grozi teraz nawet dożywocie

Wyjazdowe przełmanie Motoru. Czy pójdą za ciosem?

Wyjazdowe przełmanie Motoru. Czy pójdą za ciosem? 0 4

Motor Lublin wywiózł komplet punktów z ciężkiego terenu w Sandomierzu i odniósł drugą wygraną w obecnym sezonie, a pierwszą na obcym terenie. Czy zawodnicy trenera Mirosława Hajdo pójdą za ciosem?

SPSK 1: Otwarcie Kliniki Chirurgii Onkologicznej i "hotelu" dla pacjentów [zdjęcia]
galeria

SPSK 1: Otwarcie Kliniki Chirurgii Onkologicznej i "hotelu" dla pacjentów [zdjęcia] 18 2

Nowoczesne sale dydaktyczne i komfortowe noclegi dla pacjentów korzystających z radioterapii. We wtorek został oddany do użytku odrestaurowany Pałac Lubomirskich przy Radziwiłłowskiej, który razem z sąsiednim budynkiem Zakładu Radioterapii oraz Kliniki Chirurgii Onkologicznej kończy pierwszy etap wieloletniej przebudowy i rozbudowy szpitala klinicznego nr 1.

80. rocznica napaści Rosji Sowieckiej na Polskę [zdjęcia]
galeria

80. rocznica napaści Rosji Sowieckiej na Polskę [zdjęcia] 0 8

W 80. rocznicę napaści Rosji Sowieckiej na Polskę 17 września 1939 roku w Lublinie odbyły się uroczystości upamiętniające tamte tragiczne wydarzenia.

Umowa podpisana. Szpital w Puławach gotowy na termomodernizację [zdjęcie]
galeria

Umowa podpisana. Szpital w Puławach gotowy na termomodernizację [zdjęcie] 4 6

Wiosną przyszłego roku rozpocznie się remont puławskiego SP ZOZ-u. W jego ramach docieplone zostaną ściany i dach o łącznej powierzchni ponad 17 tysięcy metrów kwadratowych. Na wymianę czeka blisko tysiąc okien i drugie tyle kaloryferów. Dzisiaj podpisano umowę gwarantująca dofinansowanie tego zadania.

MKS Avia Świdnik poza zasięgiem rywali na turnieju w Warszawie

MKS Avia Świdnik poza zasięgiem rywali na turnieju w Warszawie 0 1

Nie było mocnych na Avię Świdnik podczas V Międzynarodowego Turnieju City Volley Club 2019

Lublin: To nie był zwykły pożar? Znaleźli coś co może wyjaśnić zagadkę śmierci kobiety

Lublin: To nie był zwykły pożar? Znaleźli coś co może wyjaśnić zagadkę śmierci kobiety 7 1

Kobieta, która zginęła w pożarze domu przy ul. Nowy Świat w Lublinie mogła popełnić samobójstwo. To wstępne ustalenia śledczych, którzy wyjaśniają okoliczności tragedii.

Mieszkańcy od lat czekają na tę drogę. Za rok pojedziemy obwodnicą Stężycy

Mieszkańcy od lat czekają na tę drogę. Za rok pojedziemy obwodnicą Stężycy 17 4

Pięć przedsiębiorstw rywalizowało o kontrakt na budowę obwodnicy Stężycy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 801. Za najkorzystniejszą uznano ofertę złożoną przez Strabag. Jej wartość to niecałe 27 mln zł

Zawodniczki AZS UMCS Lublin wzięły udział w 10. LOTTO Memoriale Kamili Skolimowskiej

Zawodniczki AZS UMCS Lublin wzięły udział w 10. LOTTO Memoriale Kamili Skolimowskiej 0 0

Trzy z czterech startujących stanęły na podium chorzowskiej imprezy

Popularna marka odzieżowa znika z Polski. Po 23 latach

Popularna marka odzieżowa znika z Polski. Po 23 latach 5 6

Pracę straci 146 osób. Popularna marka odzieżowa znika z Polski.

Żużlowa podprowadzająca miss PGE Ekstraligi . Sukces Klaudii Kraski z Lublina
galeria
film

Żużlowa podprowadzająca miss PGE Ekstraligi . Sukces Klaudii Kraski z Lublina 516 31

Klaudia Kraska, podprowadzająca Speed Car Motoru Lublin, została wybrana Miss Startu PGE Ekstraligi 2019 w internetowym głosowaniu

Przyjechał do Polski po pomoc, zastał co innego. Dramatyczny apel Rosjanina i jego dzieci

Przyjechał do Polski po pomoc, zastał co innego. Dramatyczny apel Rosjanina i jego dzieci 2 42

Pan Bagaudin, który z dwójką małych dzieci przebywa w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej napisał do nas list z apelem o pomoc. - Trzymają mnie tu z dziećmi już 10 miesięcy - pisze cudzoziemiec.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.