Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biłgoraj

15 czerwca 2018 r.
9:32

Lubelskie: Pielęgniarki z kolejnego szpitala poszły masowo na zwolnienia

0 35 A A

Już blisko 50 z 220 pielęgniarek ze szpitala w Biłgoraju wzięło zwolnienia lekarskie. Podobnie jak ich koleżanki z Lublina chcą więcej zarabiać

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ponad 130 pielęgniarek z biłgorajskiego szpitala ma 1700–1800 zł brutto zasadniczego wynagrodzenia i to są już kwoty po dodaniu tzw. zembalowego. Wcześniej było to nawet 1400 zł brutto. To jedne z najniższych zarobków pielęgniarek w woj. lubelskim – podkreśla Maria Olszak-Winiarska, przewodnicząca Zarządu Regionu Lubelskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

– Jeśli ta sytuacja się nie zmieni, pielęgniarki uciekną do innych placówek, gdzie zarobki są znacznie wyższe, np. do Lublina (tu pielęgniarki, biorąc zwolnienia lekarskie, wywalczyły 1000 zł podwyżki – dop. red.).

Dyrektor szpitala twierdzi, że pielęgniarki poszły na zwolnienia bez formułowania postulatów. – Na spotkaniach z pracownikami pojawiały się głosy od pielęgniarek, że ich wynagrodzenia są za niskie i że chcą podwyżek. Nie dostałem jednak żadnego oficjalnego komunikatu dotyczącego np. proponowanych kwot – komentuje dyr. Tomasz Kwiatkowski. – W związku z nieobecnością części pielęgniarek w pracy byliśmy zmuszeni do zamknięcia oddziału chorób wewnętrznych i przeniesienia pacjentów na inne oddziały, a także wstrzymania zabiegów planowych i pobytów diagnostycznych. Musimy się też posiłkować personelem z sąsiednich szpitali, a także z nocnej i świątecznej opieki – dodaje.

W tym momencie biłgorajskim szpitalem zarządza syndyk. – Wyrok o upadłości spółki Arion Szpitale, która prowadziła szpital, jest nieprawomocny, więc syndyk nie podejmuje żadnych radykalnych działań, które mogłyby zwiększyć koszty funkcjonowania placówki – tłumaczy Kwiatkowski. – W tym momencie chodzi przede wszystkim o to, żeby na bieżąco wypłacać pensje i pokrywać koszty zakupów dla szpitala.

Na poniedziałek zostało zaplanowane spotkanie pielęgniarek z dyrekcją, starostą, przedstawicielami NFZ i wojewody oraz syndykiem.

– Musimy przekonać pielęgniarki, że takim działaniem tylko pogrążają szpital. Im mniej świadczeń z kontraktu wykona szpital w drugim kwartale, tym mniejsze pieniądze z NFZ dostanie w trzecim – zaznacza Kazimierz Paterak, starosta biłgorajski. – A jeśli oczekuje się podwyżek to nie można pogarszać sytuacji finansowej. Nie można podcinać gałęzi, na której się siedzi.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 czerwca 2018 r. o 07:15
+2
A kto odpowiada panie starosto za taki stan rzeczy ludzka cierpliwość też ma swoje granice ,przestań pan obarczać winą pielęgniarki .To pan i pana poprzednicy doprowadzili do takiego stanu Tokarski Schodziński i św.pamięci Onyszkiewicz pozbyli żeście się problemu ale waszym obowiązkiem był nadzór i kontrola ponad 12 tys poborów panie starosto do czegoś zobowiązuje .Gdzie jest honorowy obywatel tego miasta panie Rosłan tytuł za nic nie robienie gdzie jest jego czcigodna małżonka pani poseł której na sercu tak leży dobro mieszkańców.Wystarczy trochę posłuchać ludzi i pochylić się nad ich problemami .Kiedy pan i pana podwładni zajmą się weryfikacja pomiarów geodezyjnych wykonywanych przez kolegów biegłych geodetów i fałszowaniem przez map geodezyjnych.Gdzie jest rada powiatu zbliżają się wybory znów będziecie skomleć by na was głosować miejcie ludzie trochę honoru .Do mieszkańców apel czas zmienić to towarzystwo wzajemnej adoracji utrzymywanych z naszych podatków.
A kto odpowiada panie starosto za taki stan rzeczy ludzka cierpliwość też ma swoje granice ,przestań pan obarczać winą pielęgniarki .To pan i pana poprzednicy doprowadzili do takiego stanu Tokarski Schodziński i św.pamięci Onyszkiewicz pozbyli żeście się problemu ale waszym obowiązkiem był nadzór i kontrola ponad 12 tys poborów panie starosto do czegoś zobowiązuje .Gdzie jest honorowy obywatel tego miasta panie Rosłan tytuł za nic nie robienie gdzie jest jego czcigodna małżonka pani poseł której na sercu tak leży dobro mieszkańców.Wystarc... rozwiń
Avatar
Pacjent / 17 czerwca 2018 r. o 00:13
+2
Czy wy durni ludzie nie rozumiecie? To,ze nie ma pielegniarek do opieki nad ludźmi chorymi,starszymi jest celowym działaniem rzadu,żeby takich po prostu wyeliminować! Przecież bez należytej opieki,po prostu szybciej umrą. Mało płaca,praca bardzo ciężka i odpowiedzialna,chętnych brak! Płacicie na ZUS, i to właśnie nie do pielegniarki powinny być pretensje,ale do rzadu,do dyrektora szpitala,ze za mała obsada pielegniarek! Przecież sie nie rozerwa,wszystkiego nie dadzą radę zrobic za dwie,albo trzy. A ze sa nie uśmiechnięte,wcale sie nie dziwie. Durny narodzie ,pretensje nie w tym kierunku. Rząd na inne rzeczy pieniądze ma, wasze pieniądze,z waszych podatków! Ludzie w szpitalach dają do "kieszeni" lekarzom,salowym,ale pielęgniarkom nie,bo one sa z powołania. A co ,to sa siostry zakonne? Durni,co jeszcze tak myślą,co krytykują,co wymagają. ZaSluguja na płace,adekwatna do odpowiedzialności ,jaka ponoszą i do bardzo ciężkiej,często nieprzyjemnej pracy i oczywiście wiedzy,jaka musza posiadać!
Czy wy durni ludzie nie rozumiecie? To,ze nie ma pielegniarek do opieki nad ludźmi chorymi,starszymi jest celowym działaniem rzadu,żeby takich po prostu wyeliminować! Przecież bez należytej opieki,po prostu szybciej umrą. Mało płaca,praca bardzo ciężka i odpowiedzialna,chętnych brak! Płacicie na ZUS, i to właśnie nie do pielegniarki powinny być pretensje,ale do rzadu,do dyrektora szpitala,ze za mała obsada pielegniarek! Przecież sie nie rozerwa,wszystkiego nie dadzą radę zrobic za dwie,albo trzy. A ze sa nie uśmiechnięte,wcale sie nie dziwi... rozwiń
Avatar
Marlenka / 16 czerwca 2018 r. o 07:00
+2
Tam już trzeba walczyć o wypłate bieżących należności a co dopiero o podwyżki! Ariony nakradli ile mogli. Nawet z socjalu okradali położne i pielęgniarki. Tyrać po 12h brać odpowiedzialnosć za ludzkie życie i zdrowie za śmieszne pieniądze o które jeszcze trzeba się prosić. Średnia wieku 50+ a młodych chętnych do pracy za te psie pieniądze brak.
Avatar
Bartek / 20 czerwca 2018 r. o 18:21
+1
a ja nie zasluguje na lepsza pensje? czym jestem gorsza od pielegniarki? i co moge zrobic, gdzie protestowac i strajkowac...? dlaczego igra sie moim zyciem? to nie feer, kazda pielegniarka idac w tym kierunku wiedziala na co sie pisze, mogla zostac prawniczka a nie teraz pretensje, ile ludzi pracuje ciezko za takie pensje i nikogo nie interesuje ze maja za to życ, bo i tak ich nikt nie slucha, a to wszystko rowniez z moich pieniedzy...
  Jaki zawód Pani wykonuje?   "Projekt nowelizacji ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej, który znalazł się w wykazie prac legislacyjnych KPRM zakłada możliwość zdobycia tytuł licencjata z pielęgniarstwa i położnictwa na... studiach zaocznych"  Przy odrobinie wysiłku udało by sie Pani przekwalifikować i dołączyć to tego grona, które ma przywilej strajkowania.  Według Pani dlaczego lekarze zarabiją tak wiele? Skoro uczyli się za nasze pieniądze, mogą pracować za tyle samo co pielęgniarki.   P.S. To nie są tylko Pani pieniądze. 
  Jaki zawód Pani wykonuje?   "Projekt nowelizacji ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej, który znalazł się w wykazie prac legislacyjnych KPRM zakłada możliwość zdobycia tytuł licencjata z pielęgniarstwa i położnictwa na... studiach zaocznych"  Przy odrobinie wysiłku udało by sie Pani przekwalifikować i dołączyć to tego grona, które ma przywilej strajkowania.  Według Pani dlaczego lekarze zarabiją tak wiele? Skoro uczyli się za nasze pieniądze, mogą pracować za tyle samo co pielęgniarki.   ... rozwiń
Avatar
Bartek / 20 czerwca 2018 r. o 18:18
+1
Jaki zawód Pani wykonuje?  "Projekt nowelizacji ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej, który znalazł się w wykazie prac legislacyjnych KPRM zakłada możliwość zdobycia tytuł licencjata z pielęgniarstwa i położnictwa na... studiach zaocznych" Przy odrobinie wysiłku udało by sie Pani przekwalifikować i dołączyć to tego grona, które ma przywilej strajkowania.  Według Pani dlaczego lekarze zarabiją tak wiele? Skoro uczyli się za nasze pieniądze, mogą pracować za tyle samo co pielęgniarki.  P.S. To nie są tylko Pani pieniądze. 
Jaki zawód Pani wykonuje?  "Projekt nowelizacji ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej, który znalazł się w wykazie prac legislacyjnych KPRM zakłada możliwość zdobycia tytuł licencjata z pielęgniarstwa i położnictwa na... studiach zaocznych" Przy odrobinie wysiłku udało by sie Pani przekwalifikować i dołączyć to tego grona, które ma przywilej strajkowania.  Według Pani dlaczego lekarze zarabiją tak wiele? Skoro uczyli się za nasze pieniądze, mogą pracować za tyle samo co pielęgniarki.  P.S. To ni... rozwiń
Avatar
Wwwww / 20 czerwca 2018 r. o 10:24
+1
Śmiać się czy płakać nagle tyle narzekania na pielegniarki bo jedemu czy drgiemu pacjentowi cos  sie nie podobało .Z doswiadczenia wiem że wina ležy po obu stronach dlaczego jak ktos jest dla mnie gburowaty i cham mowie tu o pacjentach to ja mam sie usmiechac w imie czego...?
Avatar
Gość / 16 czerwca 2018 r. o 23:41
+1
To takie zarobki po 1700 brutto to gałęzi nie podcinają. Oczywiście niezasadne L4 trzeba zwalczać.
Avatar
Pielegniarka / 16 czerwca 2018 r. o 21:50
+1
Skoro nic nie robimy my pielęgniarki, tylko kawa i ciasteczko to o co tyle szumu -doprawdy drodzy pacjenci. Trochę empatii.
Avatar
Fox / 16 czerwca 2018 r. o 07:12
+1
Jak sie czyta wypowiedzi takich ignorantow to az glowa boli. Ktos tez musi wykonywac brudną robote. Po 12h na nogach z wiecznie ciążącą nad głową odpowiedzialnością za czyjeś życie i zdrowie. Ale co tam mogły byc prawniczkami. Wiesz co? Ty też mogles i miej pretensje rowniez sam do siebie ze tak Ci zle w zyciu. Albo zacznij walczyc o swoje jezeli rzeczywiscie robisz cos tak pozytecznego dla ogolu jak pielegniarki i położne. A jak nie to prosze podejdz do ściany i uderz w nią glową z calej sily. Bo niektorych osob nie da sie nikim zastapic i prawniczka Ci doopy kiedys w szpitalu nie umyje
Jak sie czyta wypowiedzi takich ignorantow to az glowa boli. Ktos tez musi wykonywac brudną robote. Po 12h na nogach z wiecznie ciążącą nad głową odpowiedzialnością za czyjeś życie i zdrowie. Ale co tam mogły byc prawniczkami. Wiesz co? Ty też mogles i miej pretensje rowniez sam do siebie ze tak Ci zle w zyciu. Albo zacznij walczyc o swoje jezeli rzeczywiscie robisz cos tak pozytecznego dla ogolu jak pielegniarki i położne. A jak nie to prosze podejdz do ściany i uderz w nią glową z calej sily. Bo niektorych osob nie da sie nikim zastapic i ... rozwiń
Avatar
Gość / 16 czerwca 2018 r. o 00:24
+1
za taką kasę to cud że ktoś tam pracuje nie do uwierzenia
Avatar
Bartek / 20 czerwca 2018 r. o 18:21
+1
a ja nie zasluguje na lepsza pensje? czym jestem gorsza od pielegniarki? i co moge zrobic, gdzie protestowac i strajkowac...? dlaczego igra sie moim zyciem? to nie feer, kazda pielegniarka idac w tym kierunku wiedziala na co sie pisze, mogla zostac prawniczka a nie teraz pretensje, ile ludzi pracuje ciezko za takie pensje i nikogo nie interesuje ze maja za to życ, bo i tak ich nikt nie slucha, a to wszystko rowniez z moich pieniedzy...
  Jaki zawód Pani wykonuje?   "Projekt nowelizacji ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej, który znalazł się w wykazie prac legislacyjnych KPRM zakłada możliwość zdobycia tytuł licencjata z pielęgniarstwa i położnictwa na... studiach zaocznych"  Przy odrobinie wysiłku udało by sie Pani przekwalifikować i dołączyć to tego grona, które ma przywilej strajkowania.  Według Pani dlaczego lekarze zarabiją tak wiele? Skoro uczyli się za nasze pieniądze, mogą pracować za tyle samo co pielęgniarki.   P.S. To nie są tylko Pani pieniądze. 
  Jaki zawód Pani wykonuje?   "Projekt nowelizacji ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej, który znalazł się w wykazie prac legislacyjnych KPRM zakłada możliwość zdobycia tytuł licencjata z pielęgniarstwa i położnictwa na... studiach zaocznych"  Przy odrobinie wysiłku udało by sie Pani przekwalifikować i dołączyć to tego grona, które ma przywilej strajkowania.  Według Pani dlaczego lekarze zarabiją tak wiele? Skoro uczyli się za nasze pieniądze, mogą pracować za tyle samo co pielęgniarki.   ... rozwiń
Avatar
Bartek / 20 czerwca 2018 r. o 18:18
+1
Jaki zawód Pani wykonuje?  "Projekt nowelizacji ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej, który znalazł się w wykazie prac legislacyjnych KPRM zakłada możliwość zdobycia tytuł licencjata z pielęgniarstwa i położnictwa na... studiach zaocznych" Przy odrobinie wysiłku udało by sie Pani przekwalifikować i dołączyć to tego grona, które ma przywilej strajkowania.  Według Pani dlaczego lekarze zarabiją tak wiele? Skoro uczyli się za nasze pieniądze, mogą pracować za tyle samo co pielęgniarki.  P.S. To nie są tylko Pani pieniądze. 
Jaki zawód Pani wykonuje?  "Projekt nowelizacji ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej, który znalazł się w wykazie prac legislacyjnych KPRM zakłada możliwość zdobycia tytuł licencjata z pielęgniarstwa i położnictwa na... studiach zaocznych" Przy odrobinie wysiłku udało by sie Pani przekwalifikować i dołączyć to tego grona, które ma przywilej strajkowania.  Według Pani dlaczego lekarze zarabiją tak wiele? Skoro uczyli się za nasze pieniądze, mogą pracować za tyle samo co pielęgniarki.  P.S. To ni... rozwiń
Avatar
Wwwww / 20 czerwca 2018 r. o 10:24
+1
Śmiać się czy płakać nagle tyle narzekania na pielegniarki bo jedemu czy drgiemu pacjentowi cos  sie nie podobało .Z doswiadczenia wiem że wina ležy po obu stronach dlaczego jak ktos jest dla mnie gburowaty i cham mowie tu o pacjentach to ja mam sie usmiechac w imie czego...?
Avatar
Gość / 17 czerwca 2018 r. o 07:15
+2
A kto odpowiada panie starosto za taki stan rzeczy ludzka cierpliwość też ma swoje granice ,przestań pan obarczać winą pielęgniarki .To pan i pana poprzednicy doprowadzili do takiego stanu Tokarski Schodziński i św.pamięci Onyszkiewicz pozbyli żeście się problemu ale waszym obowiązkiem był nadzór i kontrola ponad 12 tys poborów panie starosto do czegoś zobowiązuje .Gdzie jest honorowy obywatel tego miasta panie Rosłan tytuł za nic nie robienie gdzie jest jego czcigodna małżonka pani poseł której na sercu tak leży dobro mieszkańców.Wystarczy trochę posłuchać ludzi i pochylić się nad ich problemami .Kiedy pan i pana podwładni zajmą się weryfikacja pomiarów geodezyjnych wykonywanych przez kolegów biegłych geodetów i fałszowaniem przez map geodezyjnych.Gdzie jest rada powiatu zbliżają się wybory znów będziecie skomleć by na was głosować miejcie ludzie trochę honoru .Do mieszkańców apel czas zmienić to towarzystwo wzajemnej adoracji utrzymywanych z naszych podatków.
A kto odpowiada panie starosto za taki stan rzeczy ludzka cierpliwość też ma swoje granice ,przestań pan obarczać winą pielęgniarki .To pan i pana poprzednicy doprowadzili do takiego stanu Tokarski Schodziński i św.pamięci Onyszkiewicz pozbyli żeście się problemu ale waszym obowiązkiem był nadzór i kontrola ponad 12 tys poborów panie starosto do czegoś zobowiązuje .Gdzie jest honorowy obywatel tego miasta panie Rosłan tytuł za nic nie robienie gdzie jest jego czcigodna małżonka pani poseł której na sercu tak leży dobro mieszkańców.Wystarc... rozwiń
Avatar
Pacjent / 17 czerwca 2018 r. o 00:13
+2
Czy wy durni ludzie nie rozumiecie? To,ze nie ma pielegniarek do opieki nad ludźmi chorymi,starszymi jest celowym działaniem rzadu,żeby takich po prostu wyeliminować! Przecież bez należytej opieki,po prostu szybciej umrą. Mało płaca,praca bardzo ciężka i odpowiedzialna,chętnych brak! Płacicie na ZUS, i to właśnie nie do pielegniarki powinny być pretensje,ale do rzadu,do dyrektora szpitala,ze za mała obsada pielegniarek! Przecież sie nie rozerwa,wszystkiego nie dadzą radę zrobic za dwie,albo trzy. A ze sa nie uśmiechnięte,wcale sie nie dziwie. Durny narodzie ,pretensje nie w tym kierunku. Rząd na inne rzeczy pieniądze ma, wasze pieniądze,z waszych podatków! Ludzie w szpitalach dają do "kieszeni" lekarzom,salowym,ale pielęgniarkom nie,bo one sa z powołania. A co ,to sa siostry zakonne? Durni,co jeszcze tak myślą,co krytykują,co wymagają. ZaSluguja na płace,adekwatna do odpowiedzialności ,jaka ponoszą i do bardzo ciężkiej,często nieprzyjemnej pracy i oczywiście wiedzy,jaka musza posiadać!
Czy wy durni ludzie nie rozumiecie? To,ze nie ma pielegniarek do opieki nad ludźmi chorymi,starszymi jest celowym działaniem rzadu,żeby takich po prostu wyeliminować! Przecież bez należytej opieki,po prostu szybciej umrą. Mało płaca,praca bardzo ciężka i odpowiedzialna,chętnych brak! Płacicie na ZUS, i to właśnie nie do pielegniarki powinny być pretensje,ale do rzadu,do dyrektora szpitala,ze za mała obsada pielegniarek! Przecież sie nie rozerwa,wszystkiego nie dadzą radę zrobic za dwie,albo trzy. A ze sa nie uśmiechnięte,wcale sie nie dziwi... rozwiń
Avatar
Gość / 16 czerwca 2018 r. o 23:41
+1
To takie zarobki po 1700 brutto to gałęzi nie podcinają. Oczywiście niezasadne L4 trzeba zwalczać.
Avatar
Pielegniarka / 16 czerwca 2018 r. o 21:50
+1
Skoro nic nie robimy my pielęgniarki, tylko kawa i ciasteczko to o co tyle szumu -doprawdy drodzy pacjenci. Trochę empatii.
Avatar
Ja / 16 czerwca 2018 r. o 15:36
0
Pomijając kwestię czy pielęgniarki mają powody do protestu czy nie, chcialbym zwrocic uwagę ze jak się idzie na zwolnienie lekarskie to jakis lekarz musi takie zwolnienie wystawic i sie na nim podpisac. Gdzie jest odpowiedzialność tych ludzi? Przeciez to sa lewe zwolnienia i poswiadczenie nieprawdy. Przeciez tu nawet nikt nie ma zludzen ze osoby ktore wziely zwolnienia sa rzeczywiscie "niezdolne do pracy". Czy szpital zwrocil sie do Zusu z prosba o kontrole tych pielegniarek?
Avatar
Gość / 16 czerwca 2018 r. o 14:44
-1
Jak można jawnie pójść na oszukane l4, a do tego "oficjalny" portal to popiera.... W du.pach się babom przewraca. Wszyscy wiedzą jak jest z ich pomocą....
Avatar
Mol / 16 czerwca 2018 r. o 11:50
-1
Zwolnić jak nie chcą pracować. Niewychowane, gburowate wiedźmy pozbawione empatii.
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ryanair przywraca od lipca część pierwotnego rozkładu lotów. W tym loty ze Świdnika

Ryanair przywraca od lipca część pierwotnego rozkładu lotów. W tym loty ze Świdnika

Linie lotnicze Ryanair zapowiedziały, że od 1 lipca przywracają 40 proc. pierwotnego rozkładu lotów. Stanie się tak o ile rządy poszczególnych krajów zniosą restrykcje na lotach wewnątrzunijnych a także zostaną wprowadzone odpowiednie środki bezpieczeństwa na lotniskach. W przypadku Polski loty mają być wznowione także z lotniska w Świdniku.

221 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Najwięcej na Śląsku

221 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Najwięcej na Śląsku

Na 221 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce aż 178 dotyczy Śląska. W sobotę o godz. 10 Ministerstwo Zdrowia opublikowało dane z ostatniej doby dotyczące sytuacji epidemicznej w kraju.

 Brakuje numerów na posesjach. Radni zauważyli problem podczas dystrybucji maseczek

Brakuje numerów na posesjach. Radni zauważyli problem podczas dystrybucji maseczek

W powiecie puławskim nadal istnieją jednak posesje „widma” nieoznaczone żadnym numerem. Czas dojazdu służb ratunkowych pod takie adresy może być znacznie dłuższy. Trudności tego rodzaju uwypukliła dystrybucja masek ochronnych.

ARiMR: Trwają nabory wniosków na popularne w Lubelskiem działania

ARiMR: Trwają nabory wniosków na popularne w Lubelskiem działania

Do 30 czerwca rolnicy mogą składać wnioski na „Modernizację gospodarstw rolnych (tzw. obszar D)” i „Restrukturyzacja małych gospodarstw”, które są popularne w Lubelskiem.

Zakaz wjazdu do parku będzie obowiązywać. Rada nie zgodziła się na propozycję Zjednoczonej Prawicy

Zakaz wjazdu do parku będzie obowiązywać. Rada nie zgodziła się na propozycję Zjednoczonej Prawicy

Nie będzie poluzowania zakazu wjazdu do parku Radziwiłłowskiego. Chcieli tego radni Zjednoczonej Prawicy, ale projekt uchwały przepadł w głosowaniu.

Budowa eksperesówki S19. Jak przebiegają prace? Kiedy kierowcy pojadą nową drogą?

Budowa eksperesówki S19. Jak przebiegają prace? Kiedy kierowcy pojadą nową drogą?

Kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość, bo czeka ich dwa lata trudności i korków. Nagrodą będzie nowa droga ekspresowa łącząca Lublin z Rzeszowem

Za trzy tygodnie matura. Jak się przygotować?
Magazyn

Za trzy tygodnie matura. Jak się przygotować?

Matury i egzaminy ósmoklasisty zbliżają się wielkimi krokami. Czy, ci, którzy jeszcze nie wzięli się uczciwie do pracy zdążą się przygotować? Jak powinna wyglądać nauka?

Ruszyło kino w Muszli Ogrodu Saskiego. Kolejny seans w sobotę
galeria

Ruszyło kino w Muszli Ogrodu Saskiego. Kolejny seans w sobotę

„Biały, biały dzień” to pierwszy film, jaki w piątek oglądać można było w Muszli. W sobotę wyświetlony zostanie „Oficer i szpieg”.

Puławy lub Zamość Rowerową Stolicą Polski? Pobierz aplikację i kręć dla miasta

Puławy lub Zamość Rowerową Stolicą Polski? Pobierz aplikację i kręć dla miasta

Od 1 czerwca do 16 sierpnia puławscy rowerzyści mogą jeździć nie tylko dla przyjemności, ale także pomagając swojemu miastu. Puławy i Zamość dołączyły do rywalizacji o miano "Rowerowej Stolicy Polski". Żeby rozpocząć zabawę, wystarczy pobrać odpowiednią aplikację śledzącą treningi.

Nauczyciele nękani podczas lekcji online. "Jesteśmy bezradni wobec tych cyberataków"
film

Nauczyciele nękani podczas lekcji online. "Jesteśmy bezradni wobec tych cyberataków"

Od kilku tygodni nauczyciele w całej Polsce mierzą się z nowym problemem, tzw. rajdowaniem lekcji. Problem został nagłośniony i publicznie napiętnowany, mimo to każdego dnia internetowi trolle mają pożywkę na e-lekcjach.

Kolumny, żyletki i czerwone fotele, czyli Dom Chemika w nowej odsłonie [zdjęcia]
galeria

Kolumny, żyletki i czerwone fotele, czyli Dom Chemika w nowej odsłonie [zdjęcia]

Nowy Dom Chemika jest już niemal gotowy. Wewnątrz są już meble, które czekają na zdjęcie ochronnych folii. Trwają próby nagłośnienia oraz testowanie systemów sterowania. Na zewnątrz powstaje nowy trawnik od strony pawilonu. Ogrodzenie ma zniknąć w połowie czerwca. Data otwarcia obiektu nie została ustalona.

PKP Lublin Zachodni: miejski chodnik do osiedla, do autobusu... droga tymczasowa

PKP Lublin Zachodni: miejski chodnik do osiedla, do autobusu... droga tymczasowa

Prowizoryczna droga, której zarys już widać, ułatwi dotarcie z peronu PKP Lublin Zachodni do pętli autobusowej przy os. Poręba. Co ciekawe, droga powstaje w innym celu i nie buduje jej miasto. Ratusz ma inny plan: zapowiada budowę chodnika prowadzącego do ul. Szafirowej, skąd do pętli trzeba kluczyć przez osiedle

Zmarł Jerzy Pilch

Zmarł Jerzy Pilch

W wieku 68 lat zmarł Jerzy Pilch, laureat Literackiej Nagrody Nike. Autor wyjątkowych felietonów, poruszających powieści i scenariuszy do lubianych filmów.

Smaki Rosji. Bliny, soljanka i ucha polecają się na lubelski stół
Magazyn

Smaki Rosji. Bliny, soljanka i ucha polecają się na lubelski stół

Śledź na zakuskę, kapuśniak i soljanka, bliny, pielmieni, strogonow - to rosyjskie potrawy, które przeniknęły do polskiej kuchni. W czasach carskich rosyjscy kucharze zadziwiali Europejczyków wyszukanymi daniami. Dziś rosyjskie dania znajdziemy w menu polskich restauracji

Teatr Andersena stworzy baśń wspólnie z dziećmi
22 maja 2020, 9:00

Teatr Andersena stworzy baśń wspólnie z dziećmi

- Stwórz z nami baśń, której jeszcze nikt nie wymyślił! - zachęca swoich młodych odbiorców Teatr Andersena. Dzieci w ramach projektu Teatralne podróże Live! będą mogły zaangażować się w powstanie opowieści, której będzie można wysłuchać na żywo 20 czerwca.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!