Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

26 czerwca 2022 r.
15:13

Nerwowo przed granicą. Zdesperowani kierowcy zaczęli blokować drogę krajową

Autor: Zdjęcie autora pab drs
44 6 A A

Nie kończą się problemy na granicy polsko-ukraińskiej w Dorohusku. Wszystko przez ogromny ruch w stronę Ukrainy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kolejka pojazdów oczekujących do granicy w Dorohusku wciąż ma około 30 kilometrów i sięga miejscowosci Stołpie między Chełmem, a Lublinem. Jak mówi nam kom. Ewa Czyż z chełmskiej policji, wczoraj kończyła się jeszcze dalej, bo aż do Jankowic.

Skąd takie kolejki na granicy polsko-ukraińskiej?

Po pierwsze ciężarówki po wwiezieniu ukraińskich towarów na teren Unii Europejskiej muszą tam wrócić. Transport drogowy wzrósł po tym, jak Rosja zaczęła blokować ukraińskie porty nad Morzem Czarnym.

Poza tym tysiące Ukraińców korzysta na czasowym zawieszeniu cła na importowane do tego kraju samochody. Zasady te kończą się 1 lipca i stąd też większe zainteresowanie wyjazdem z Polski przed tą datą.

Z powodu ogromnego natężenia ruchu na przejściu w Dorohusku w piątek straż graniczna ogłosiła, że zmienia zasady funkcjonujące na tym przejściu i zawiesza ruch samochodów osobowych. Od poniedziałku 27 czerwca, odprawa graniczna prowadzona będzie wyłącznie wobec pojazdów ciężarowych oraz czasowo regularnych połączeń autobusowych. Straż graniczna zaapelowała do osób przekraczających granicę środkami transportu o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 7,5 tony o kierowanie się na inne przejścia graniczne (Zosin, Hrebenne i Dołhobyczów).

Mimo że zmianę zasad ogłoszono w piątek, to część kierowców takich pojazdów i tak już znajdowała się w kolejce do przejścia. Wielu z nich nie zdąży przekroczyć granicy w niedzielę. I to właśnie oni zorganizowali dziś spontaniczny protest w Wólce Okopskiej, w odległości około 13 kilometrów do przejścia granicznego.

Około godziny 11.30 niektórzy kierowcy stojący tam w kolejce wyszli z samochodów i zaczęli blokować drogę krajową nr 12 chodząc po przejściu dla pieszych.

– Chodzą w kółko po przejściu dla pieszych – relacjonował pan Józef, mieszkaniec tej miejscowości, który poinformował nas o blokadzie. – Nie ma jak do nas dojechać.

– Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, kierowcy odstąpili od dalszego blokowania przejścia dla pieszych. Obyło się bez incydentów – uspokaja kom. Ewa Czyż, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Według informacji policji, protest już się zakończył.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jerzykraw56 / 27 czerwca 2022 r. o 15:30
Bracia Ukraińcy zbierają i zabierają co się da bo nie mają nic a teraz wszystko się przyda nawet konkretny samochód
Avatar
Labydnik / 27 czerwca 2022 r. o 12:00
Pakupili gieroye wozy bez cła i wracają bronić ? Slava?
 Polski kmiotek zeżarł poranny kawał kiełbasy i zaczyna wojnę z Ukraińcami? Chwała?
Avatar
TECZOWY--ZSL / 27 czerwca 2022 r. o 11:54
Pakupili gieroye wozy bez cła i wracają bronić ? Slava?
Avatar
antypiss / 26 czerwca 2022 r. o 18:28
Straż Graniczna pracuje za szybko. Korek winien sęgać Piask.
Avatar
_andy_ / 26 czerwca 2022 r. o 16:09
Jak widać to Straż Graniczna - to kolejna formacja, którą opuściło myślenie ! Zamiast szybko rozładować korek i pomóc ludziom (nie pojadą do siebie z zakupionymi samochodami) - to robi wszystko na złość.  A może taki rozkaz dostała - " Z Góry" ???  Niech władza się wypowie ?
   mam nadzieje, że jesteś bezpłodny - zatwardzenie jest po ukraińskiej stronie
Avatar
Przyjaciel_lub_NIE / 26 czerwca 2022 r. o 15:58
Jak widać to Straż Graniczna - to kolejna formacja, którą opuściło myślenie ! Zamiast szybko rozładować korek i pomóc ludziom (nie pojadą do siebie z zakupionymi samochodami) - to robi wszystko na złość. A może taki rozkaz dostała - " Z Góry" ??? Niech władza się wypowie ?
Avatar
jerzykraw56 / 27 czerwca 2022 r. o 15:30
Bracia Ukraińcy zbierają i zabierają co się da bo nie mają nic a teraz wszystko się przyda nawet konkretny samochód
Avatar
Labydnik / 27 czerwca 2022 r. o 12:00
Pakupili gieroye wozy bez cła i wracają bronić ? Slava?
 Polski kmiotek zeżarł poranny kawał kiełbasy i zaczyna wojnę z Ukraińcami? Chwała?
Avatar
TECZOWY--ZSL / 27 czerwca 2022 r. o 11:54
Pakupili gieroye wozy bez cła i wracają bronić ? Slava?
Avatar
antypiss / 26 czerwca 2022 r. o 18:28
Straż Graniczna pracuje za szybko. Korek winien sęgać Piask.
Avatar
_andy_ / 26 czerwca 2022 r. o 16:09
Jak widać to Straż Graniczna - to kolejna formacja, którą opuściło myślenie ! Zamiast szybko rozładować korek i pomóc ludziom (nie pojadą do siebie z zakupionymi samochodami) - to robi wszystko na złość.  A może taki rozkaz dostała - " Z Góry" ???  Niech władza się wypowie ?
   mam nadzieje, że jesteś bezpłodny - zatwardzenie jest po ukraińskiej stronie
Avatar
Przyjaciel_lub_NIE / 26 czerwca 2022 r. o 15:58
Jak widać to Straż Graniczna - to kolejna formacja, którą opuściło myślenie ! Zamiast szybko rozładować korek i pomóc ludziom (nie pojadą do siebie z zakupionymi samochodami) - to robi wszystko na złość. A może taki rozkaz dostała - " Z Góry" ??? Niech władza się wypowie ?
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kibice w Świdniku będą mogli zobaczyć zespoły z PlusLigi

Kibice w Świdniku będą mogli zobaczyć zespoły z PlusLigi

W pierwszy weekend września – 3 i 4 – zostanie rozegrany silnie obsadzony Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik

Kolejne atrakcje na Centralnym Placu Zabaw
14 sierpnia 2022, 12:00

Kolejne atrakcje na Centralnym Placu Zabaw

W niedzielę, 14 sierpnia, wystartują kolejne warsztaty w ramach Centralnego Placu Zabaw. W nadchodzącym tygodniu organizatorzy szykują wiele atrakcji.

Będzie nowy dyrektor pogotowia w Lublinie.  "Pewniakiem" zaufany człowiek marszałka
Tylko u nas

Będzie nowy dyrektor pogotowia w Lublinie. "Pewniakiem" zaufany człowiek marszałka

Szykuje się zmiana dyrektora Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie. Następca odchodzącego na emeryturę Zdzisława Kuleszy ma zostać wyłoniony w drodze konkursu, ale w Urzędzie Marszałkowskim można już usłyszeć o mocnej kandydaturze do objęcia tej funkcji.

Kreml manipuluje nie tylko w Rosji. Jak to robi za granicą?
Reportaż Uwagi! TVN
film

Kreml manipuluje nie tylko w Rosji. Jak to robi za granicą?

Kreml od lat, za pomocą kanału Russia Today, fabryk trolli oraz influencerów, manipuluje zagraniczną opinią publiczną. Jak to robi? W dzisiejszej Uwadze! reportaż w cyklu „Tu mówi Moskwa”.

Milionerów w Lubelskiem przybywa. Jeden miał do zapłacenia 15,6 mln zł podatku

Milionerów w Lubelskiem przybywa. Jeden miał do zapłacenia 15,6 mln zł podatku

Mimo pandemicznego roku w Lubelskim przybyło milionerów. Z naszych zeznań wynika też, że dużo więcej zapłaciliśmy podatków, byliśmy też bardziej hojni i bardzo, ale to bardzo polubiliśmy ulgę, dzięki której możemy zaoszczędzić na wymianie okien, drzwi, czy pieca.

Kiedy pojedziemy nowym mostem na Wieprzu?

Kiedy pojedziemy nowym mostem na Wieprzu?

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 801 w Dęblinie zbliża się do końca. Jej otwarcie przewidziane jest na wiosnę przyszłego roku. W planach jest również budowa nowego mostu na Wieprzu w Borowej oraz rozbiórka istniejącej przeprawy.

Kino Perła: "Pianista"
12 sierpnia 2022, 21:00

Kino Perła: "Pianista"

Słynny film Romana Polańskiego, "Pianista", będzie można zobaczyć na początek kolejnego weekendu w Kinie Perła (ul. Bernardyńska 15).

Misja Dubaj za miliony złotych. Efekty znikome, nagrody urzędnikom wypłacone
Pierwsza strona dziennika
galeria

Misja Dubaj za miliony złotych. Efekty znikome, nagrody urzędnikom wypłacone

Ponad 2,2 mln złotych kosztowała prezentacja naszego regionu podczas tygodnia lubelskiego na Expo 2020 w Dubaju. Mimo braku wymiernych gospodarczych efektów tej misji, 13 pracowników Urzędu Marszałkowskiego otrzymało nagrody uznaniowe.

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 8 sierpnia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 8 sierpnia 2022 r.

Motor Lublin rozbił u siebie Moje Bermudy Stal Gorzów. O medale powalczy z pozycji lidera

Motor Lublin rozbił u siebie Moje Bermudy Stal Gorzów. O medale powalczy z pozycji lidera

Motor Lublin zakończył rundę zasadniczą efektownym zwycięstwem na własnym torze. W niedzielę podopieczni duetu Maciej Kuciapa-Jacek Ziółkowski rozbili Moje Bermudy Stal Gorzów 59:31, a w dwumeczu 105:75. „Koziołki” przystąpią do play-off z pozycji lidera stawki

Olivier już jest gotowy. Teraz czas, żeby dla niego zagrać w Hrubieszowie

Olivier już jest gotowy. Teraz czas, żeby dla niego zagrać w Hrubieszowie

Jeden turnus rehabilitacyjny to minimum 3 tys. zł. Fotelik samochodowy dla niepełnosprawnego dziecka – 6 tys., wypożyczenie urządzenia, które spionizuje chłopca – drugie tyle. A jeszcze koszty dojazdów na zajęcia, dodatkowe lekcje... Wydatków jest mnóstwo. Ale dzięki piłkarskiej imprezie, rodzicom Oliviera będzie choć trochę łatwiej.

Piker Open Summer Jumping Cup. Czyli świetna zabawa na koniach
zdjęcia
galeria

Piker Open Summer Jumping Cup. Czyli świetna zabawa na koniach

W weekend odbyły się zawody jeździeckie, które były pierwszym etapem zmagań. Piker Open Summer Jumping Cup.

Bliżej roślin w Ogrodzie Botanicznym UMCS
zdjęcia
galeria

Bliżej roślin w Ogrodzie Botanicznym UMCS

W niedzielę w Ogrodzie Botanicznym UMCS odbyło się Święto Botaniki. Wydarzenie, będące częścią obchodów Jubileuszu 100-lecia Polskiego Towarzystwa Botanicznego oraz corocznych obchodów Roku Botaniki.

KS Wiązownica – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 1:2. Eksperymentalna obrona zdała egzamin

KS Wiązownica – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 1:2. Eksperymentalna obrona zdała egzamin

Mimo wielu problemów kadrowych Orlęta Spomlek na otwarcie nowego sezonu wywalczyły trzy punkty na trudnym terenie w Wiązownicy. Biało-zieloni pokonali beniaminka 2:1, a decydującą bramkę w końcówce strzelił Arkadiusz Maj