Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza do wirydarza na kolejny weekend w ramach akcji Centralny Plac Zabaw. Tym razem jedną z głównych atrakcji będą gry planszowe. Przez trzy dni, od 21 do 23 sierpnia, będzie można skorzystać z biblioteki ponad 200 tytułów.
Tulipany między staromiejskimi kamienicami to nie jedyna artystyczna instalacja, która w poniedziałek pojawiła się na ulicach Lublina. 17 sierpnia wystartował też festiwal Utajone miasto/Otwarte miasto organizowany przez Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych Rozdroża.
W sobotę, 22 sierpnia o godz. 9 ze Skweru Niepodległości w Puławach wyruszy (nie)Winny Rajd Pieszy trasą prowadzącą do regionalnej winnicy w miejscowości Las Stocki.
"Moja wystawa pokazuje, że nagość nie musi bezpośrednio łączyć się z erotyką" - pisze artystka Natalia Sobańska, której wystawę pt. "Kobiecość" będzie można podziwiać od 20 sierpnia w Galerii Pomost (DDK Czechów, ul. Kiepury 5a).
W niedzielę, w Lublinie odbyła się trzecia już odsłona „Zmysłów Ogrodu Saskiego". To inicjatywa Fundacji Krajobrazy, która zaprasza mieszkańców miasta na plenerowe koncerty fortepianowe, galerię sztuki w przestrzeni i spacery tematyczne prowadzone przez ekspertów. To była tylko część atrakcji, jakie w niedzielę przygotowała fundacja.
To już druga edycja inicjatywy studentek KUL - "Gdzie jest sztuka?", której celem jest aktywizacja dzieci w dziedzinie sztuki współczesnej. W Galerii Labirynt od 11 sierpnia realizowane są warsztaty, których efektem będzie wrześniowa wystawa.
Dwa dni atrakcji, na które złożą się m.in. wystawa, kino plenerowe i koncert, czeka na mieszkańców Puław z okazji Święta Wojska Polskiego w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej. Wydarzenia odbywać się będą w różnych przestrzeniach miasta 15 i 16 sierpnia.
W tym roku bez pikniku wojskowego czy pokazu sprzętu. Lubelskie obchody Święta Wojska Polskiego ograniczyły się do oficjalnych uroczystości. Niemal z samego rana została odprawiona msza a archikatedrze, a następie uczestnicy uroczystości przeszli na pl. Litewski. Tam złożyli wieńce i odbył się uroczysty apel. Przez pandemię koronawirusa 100. rocznica Cudu nad Wisłą była obchodzona dosyć skromnie.
W wieku 79 lat zmarła Ewa Demarczyk. Wokalistka, która na zawsze zapisała się w polskiej kulturze. I to nie tylko „Karuzelą z Madonnami".
Dwa są już gotowe i czekają na odsłonięcie, trzeci jest w budowie, czwarty jest projektowany. Pierwsza uroczystość czeka nas już w sobotę na Bronowicach, gdzie stanął pomnik prymasa Wyszyńskiego.
Tegoroczne obchody będą skromne. Nie będzie pikniku wojskowego, ani przemarszu żołnierzy. Organizatorzy uroczystości proszą, aby w 100-lecie Bitwy Warszawskiej stosować się do wytycznych służb sanitarnych.
W ten weekend Lubelskie Stowarzyszenie Pilotów i Przewodników Turystycznych Pogranicze zaprasza m.in. na spacer szlakiem lubelskich pałaców.
Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza do Zamku w Janowcu, gdzie 15 sierpnia odbędą się uroczyste obchody 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej.
Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na "Weekend z historią". To wydarzenie, dzięki któremu uczestnicy będą mogli w aktywny sposób odkrywać przeszłość tego miejsca. Start 16 sierpnia o godz. 9.
Klub Plener (Park Ludowy) zaprasza na wieczór ze stand-upem, który odbędzie się 14 sierpnia o godz. 18. Wystąpią: Paweł Konkiel, Tomasz Kwiatkowski i Maciej Twarowski.
Puławski Ratusz opublikował czternaście projektów murali. W wyborze dwóch najlepszych pomóc mieszkańcy miasta. Pod uwagę urzędnicy wezmą także koszty oraz doświadczenie wykonawcy. W budżecie na ten cel zabezpieczono 60 tys. złotych.
Przed nami kolejny weekend atrakcji na Centralnym Placu Zabaw. Odwiedzających w najbliższych dniach Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) czekają m.in. koncerty zespołów Jazzpospolita i Alameda 5.
19 sierpnia obchodzony jest Światowy Dzień Fotografii. Z tej okazji Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) zaprasza miłośników fotografii na specjalne spotkanie w przestrzeniach budynku.
Już po raz trzeci w Lublinie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie plenerowe rozgrywające się w przestrzeni najstarszego parku w mieście - Zmysły Ogrodu Saskiego. 16 sierpnia Fundacja Krajobrazy zaprosi mieszkańców do udziału w koncertach, wystawie i spacerach tematycznych.
Przed nami drugi weekend emocji na Centralnym Placu Zabaw przed Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) Tym razem w Wirydarzu CK wystąpią Marek Dyjak, Baasch i Ale Kwintet.
Aż cztery trasy, w tym symboliczną na 1920 metrów, przygotowali organizatorzy wyjątkowej sportowej akcji w Puławach na 100. rocznicę Cudu nad Wisłą. 16 sierpnia w Pałacu Czartoryskich odbędzie się wspólne świętowanie z inicjatywą "Pobiegnij z Marszałkiem" na czele.
W niedzielę, 9 sierpnia o godz. 14 w ośrodku Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się tegoroczna edycja Święta Kolorów w Lublinie.
Dom Chemika zaprasza dzieci do udziału w plenerowej zabawie "Taneczna podróż", która odbędzie się 8 sierpnia o godz. 17 na placu Chopina.
Warsztaty Kultury zapraszają do udziału w spacerze fotograficznym śladami Edwarda Hartwiga, który odbędzie się 8 sierpnia. Start o godz. 11 w Zaułku Hartwigów (ul. Kowalska 3).