Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Edukacja

31 stycznia 2022 r.
8:06

Nauczyciele chcą dodatkowej pensji za wirusa

145 17 A A
Związkowcy ZNP chcą, by podczas pracy zdalnej, która ma trwać do końca lutego, dodatek w wysokości 100 proc. podstawowego uposażenia otrzymywały osoby pracujące osobiście z dziećmi
Związkowcy ZNP chcą, by podczas pracy zdalnej, która ma trwać do końca lutego, dodatek w wysokości 100 proc. podstawowego uposażenia otrzymywały osoby pracujące osobiście z dziećmi (fot. Jacek Szydłowski)

Działacze lubelskiego ZNP uważają, że nauczyciele powinni otrzymywać dodatek covidowy. Argumentują, że ich praca wiąże się z większym ryzykiem zakażenia. – Nie można przecież nie przytulić dziecka płaczącego z tęsknoty za rodzicami – wyjaśnia przedszkolanka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Rodzice zwracają baczną uwagę, żeby nie przyprowadzić do szkoły chorego dziecka, ale wielu sytuacji nie można przewidzieć. Pod koniec listopada, rano, do szkoły przyszło uśmiechnięte, zdrowe dziecko, które po południu zaczęło źle się czuć. Błyskawicznie przyszły wymioty i biegunka. Powiadomiliśmy rodziców. Zanim przyjechali, przez cały czas byłam z nim w toalecie. Głaskałam. Wspierałam. Co miałam zrobić? W takich chwilach nie myśli się o sobie, tylko trzeba pomagać maluchowi – opowiada wychowawczyni klasy I-III w jednej z lubelskich szkół podstawowych. Dodaje, że jeszcze tego samego dnia dziecko, o którym opowiada zostało przyjęte w ciężkim stanie do szpitala. Udało mu się jednak pokonać infekcję koronawirusa.

Codzienne dylematy

Nauczyciele najmłodszych klas, z którymi rozmawiamy, przyznają, że zasady DDM (dystans, dezynfekcja i maseczka) w ich szkołach to fikcja.

– Można sobie pewne rzeczy zaplanować, siedząc za biurkiem w stolicy, kiedy się nie wie, jak wygląda prawdziwa praca w szkole. Jeśli sprowadzane do szatni dziecko podbiega do mnie, żeby się przytulić, mam je odepchnąć, mówiąc, że ważny jest dystans? Kiedy zapomni ołówka lub długopisu, mam mu ich nie dać, mówiąc, że to zabronione z uwagi na epidemię? – pyta inna pedagog.

– Naszym zadaniem jest nie tylko nauczanie, ale i wspieranie dzieci w tym trudnym czasie kwarantanny. One tęsknią za kontaktami interpersonalnymi. Musimy robić wszystko co w naszej mocy, żeby z tej sytuacji wyszło jak najmniej poranione psychicznie. Robimy to kosztem swojego zdrowia i ogromnych nerwów. Przyznaję, że się boję się, że przyniosę chorobę do domu. Przecież nie żyję w próżni – mówi inny nauczyciel.

Doceńcie nas!

Dlatego lubelski oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego zwrócił się do premiera Morawieckiego o przyznanie nauczycielom dodatków covidowych. Chcą, żeby podczas pracy zdalnej, która ma trwać do końca lutego, dodatek w wysokości 100 proc. podstawowego uposażenia otrzymywały osoby pracujące osobiście z dziećmi w trakcie V fali koronawirusa: przedszkolanki, nauczyciele wczesnoszkolni oraz pracownicy szkół specjalnych.

– Zachorowalność wśród tej grupy nauczycieli jest wysoka. Zdarzają się też zachorowania, po których są długotrwałe komplikacje zdrowotne, a nawet śmierć. Tak więc praca w oświacie bezpośrednio zagraża życiu i zdrowiu pracowników – pisze Celina Stasiak, prezes oddziału ZNP w Lublinie.

Zdaniem związkowców z ZNP, po powrocie do stacjonarnych lekcji dodatek w wysokości 50 proc. podstawowego uposażenia otrzymywać powinni wszyscy nauczyciele.

– Nie jesteśmy tak narażeni na zakażenia koronawirusem jak medycy, ale w porównaniu z innymi grupami zawodowymi częściej chorujemy lub idziemy na kwarantanny. Dlatego chcielibyśmy, żeby nasza praca została doceniona takim dodatkiem – zauważa przedszkolanka z Lublina. – Przecież w naszej pracy dystans nie obowiązuje. Nie można nie przytulić dziecka płaczącego z tęsknoty za rodzicami. Nie można nie pomóc mu poprawić ubrania w toalecie. Zresztą w naszej pracy, w przeciwieństwie do szkół, nie można zachować dystansu między grupami dzieci. Dzieci przyprowadzane z samego rana są przecież w jednej sali. Dopiero po godz. 8.00 odprowadzane są do swoich pomieszczeń. Razem spędzają też czas popołudniami. Dlatego ryzyko zachorowania i ich, i nas jest znacznie większe.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Iwon44 / 31 stycznia 2022 r. o 09:56
Zaczyna się skamlanie. W Biedronce kasjer też może się bardzo łatwo zarazić, ale zapie&ala i nie marudzi. Nie dość że wiecznie kwarantanny, albo pozamyka szkoły, to jeszcze brakuje kasy. Ehh..
Avatar
Japolan / 31 stycznia 2022 r. o 09:53
Specjalnego dodatku "covid'owego" powinni żądać pasażerowie komunikacji zbiorowej - np. miejskiej, kolejowej, a nawet lotniczej. Kto to widział, by jechać jednym pojazdem z kimś innym (zwłaszcza obcym)?!? Klienci sklepów powinni zażądać analogicznego dodatku. Nauczyciel "stacjonarny" mógłby więc "przytulić" trzy "covid'ówki": nauczycielską, komunikacyjną oraz handlową. Gdyby nauczyciel "zdalny" kupował wirtualnie, to nie dostałby żadnej "covid'ówki", nawet komunikacyjnej (gdyby pracował zdalnie z domu".
Avatar
stop_propagandzie / 31 stycznia 2022 r. o 14:44
Lekarze dostali sowite dodatki za Covid, niektórzy pokupowali sobie nowe samochody albo mieszkania, a teraz kolejna roszczeniowa grupa wyciąga swoje ręce po państwowe pieniądze. Nie podoba się to poszukajcie sobie innej pracy.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 31 stycznia 2022 r. o 08:13
WTF? Apogeum tsunami V fali, alerty RCB w całym kraju, dzieci przechodzą na zdalne nauczanie, żeby się zarażać, tymczasem 120 000 dzieciaków wyszło na ulicę, gdy psa strach wygonić, a propos psa, to fajerwerki od Jurka odpalane z Trzaskowskim działają kojąco. ps Nikt nie pytał oddziałów joorasa o paszporty i testy !
Avatar
mgrM / 31 stycznia 2022 r. o 14:12
Normalnie zsikam sie ze śmiechu! 100-to %-cent płatne wakacje im zrobili a te roszczeniowce jeszce chcął dopłat? Moim zdaniem powinni za zadlne mieć płacone max 50-siąt % tego co normalnie. Taka prawda.
Avatar
kees22 / 31 stycznia 2022 r. o 08:47
Zlikwidować szkoły, gowniaki przyuczyć do kopania dołów czy rycia węgla i mają zapierda... Za miskę ryżu. Wolska marzeń. Zapomniałeś dodać,żeby tę miskę ryżu POkrasili szczawiem. 
 
Avatar
poker / 31 stycznia 2022 r. o 21:14
Zaczyna się skamlanie. W Biedronce kasjer też może się bardzo łatwo zarazić, ale zapie&ala i nie marudzi. Nie dość że wiecznie kwarantanny, albo pozamyka szkoły, to jeszcze brakuje kasy. Ehh..
Efekt powszechnego rozdawnictwa i rządów populistów i nieudaczników. Ale spoko - dodrukują pieniędzy, a Glapa jest rekomendowany na drugą kadencję. Rządzą nami idioci.
 Kogo w zamian proponujesz? Proszę o konkretną odpowiedź.
Avatar
___K___ / 1 lutego 2022 r. o 07:56
Zaczyna się skamlanie. W Biedronce kasjer też może się bardzo łatwo zarazić, ale zapie&ala i nie marudzi. Nie dość że wiecznie kwarantanny, albo pozamyka szkoły, to jeszcze brakuje kasy. Ehh..
Efekt powszechnego rozdawnictwa i rządów populistów i nieudaczników. Ale spoko - dodrukują pieniędzy, a Glapa jest rekomendowany na drugą kadencję. Rządzą nami idioci.
Kogo w zamian proponujesz? Proszę o konkretną odpowiedź.
Już ci pisałem przy innej okazji - kogokolwiek. PiS rządzi samodzielnie od niemal 6,5 roku. Po tych rządach pozostają zgliszcza i nic więcej. Nie sprawdzili się mając przez 4 lata swój Senat, przez cały czas swojego prezydenta i praktycznie przez te 6,5 roku większość sejmową. Wielka megalomania, ciągłe obietnice bez pokrycia, brak realizacji czegokolwiek poza programem redystrybucji środków (500+, 300+), galopujące zadłużenie kraju, postępująca inflacja, deprecjacja Polski na arenie międzynarodowej, skłócenie nas ze wszystkimi sąsiadami, skłócenie nas z Unią, de facto rozwalenie demokracji... A co w zamian? Afera za aferą, Pegasus używany do inwigilacji opozycji, narodowcy z realnym wpływem na władzę, miliardy dla Kościoła, wysokie ceny gazu (po wypowiedzeniu długoletnich umów na rzecz kontraktów krótkoterminowych, które zawsze windują cenę). PiS po prostu nie ma pomysłu na sprawowanie władzy z niemal 40-milionowym kraju i co tylko mógł, to już spieprzył, a gdzie napotkał na opór - wciąż jeszcze spieprzyć próbuje. Tak więc jeszcze raz: ktokolwiek, byle nie kaczyści.
Już ci pisałem przy innej okazji - kogokolwiek. PiS rządzi samodzielnie od niemal 6,5 roku. Po tych rządach pozostają zgliszcza i nic więcej. Nie sprawdzili się mając przez 4 lata swój Senat, przez cały czas swojego prezydenta i praktycznie przez te 6,5 roku większość sejmową. Wielka megalomania, ciągłe obietnice bez pokrycia, brak realizacji czegokolwiek poza programem redystrybucji środków (500+, 300+), galopujące zadłużenie kraju, postępująca inflacja, deprecjacja Polski na arenie międzynarodowej, skłócenie nas ze wszystkim... rozwiń
Avatar
___K___ / 8 lutego 2022 r. o 17:06
Już ci pisałem przy innej okazji - kogokolwiek. PiS rządzi samodzielnie od niemal 6,5 roku. Po tych rządach pozostają zgliszcza i nic więcej. Nie sprawdzili się mając przez 4 lata swój Senat, przez cały czas swojego prezydenta i praktycznie przez te 6,5 roku większość sejmową. Wielka megalomania, ciągłe obietnice bez pokrycia, brak realizacji czegokolwiek poza programem redystrybucji środków (500+, 300+), galopujące zadłużenie kraju, postępująca inflacja, deprecjacja Polski na arenie międzynarodowej, skłócenie nas ze wszystkimi sąsiadami, skłócenie nas z Unią, de facto rozwalenie demokracji... A co w zamian? Afera za aferą, Pegasus używany do inwigilacji opozycji, narodowcy z realnym wpływem na władzę, miliardy dla Kościoła, wysokie ceny gazu (po wypowiedzeniu długoletnich umów na rzecz kontraktów krótkoterminowych, które zawsze windują cenę). PiS po prostu nie ma pomysłu na sprawowanie władzy z niemal 40-milionowym kraju i co tylko mógł, to już spieprzył, a gdzie napotkał na opór - wciąż jeszcze spieprzyć próbuje. Tak więc jeszcze raz: ktokolwiek, byle nie kaczyści.
Oj długi ten sms z Czerskiej. Wyjdź do ludzi, porozmawiaj z normalnymi mieszkańcami Polski, a przekonasz się, że to, co ci wmawiają to kłamstwa. A skoro jest tak źle, jak mówisz, to po co się pchać do władzy? Żeby przez następne lata jęczeć, że "piniędzy nie ma i nie będzie", "bo może są gdzieś zakopane?" jak powiedział w Zakopanem słynny dowcipniś Donald Tusk? Odpuść, niech się kaczyści dalej męczą i wyprowadzają Polskę z tego "bagna"!
  Znowu pokazałeś, że odnieść się do meritum, do konkretnych spraw, nie potrafisz. Mam rozmawiać z normalnymi mieszkańcami Polski? Rozmawiam. I widzę, że PiS narobił bigosu. Nie interesują mnie przy tym rozmowy z motłochem, który z trudem ukończył podstawówkę i nie rozumie, jak kręci się świat. A więc z elektoratem PiSu. Nikt mi nic nie wmawia - ja doskonale widzę, jak PiS porąża Polskę. Dzięki takim, jak ty - prosto myślącym i nierozumiejącym zasad współczesnego świata.
  Znowu pokazałeś, że odnieść się do meritum, do konkretnych spraw, nie potrafisz. Mam rozmawiać z normalnymi mieszkańcami Polski? Rozmawiam. I widzę, że PiS narobił bigosu. Nie interesują mnie przy tym rozmowy z motłochem, który z trudem ukończył podstawówkę i nie rozumie, jak kręci się świat. A więc z elektoratem PiSu. Nikt mi nic nie wmawia - ja doskonale widzę, jak PiS porąża Polskę. Dzięki takim, jak ty - prosto myślącym i nierozumiejącym zasad współczesnego świata. rozwiń
Avatar
poker / 4 lutego 2022 r. o 19:12
Zaczyna się skamlanie. W Biedronce kasjer też może się bardzo łatwo zarazić, ale zapie&ala i nie marudzi. Nie dość że wiecznie kwarantanny, albo pozamyka szkoły, to jeszcze brakuje kasy. Ehh..
Efekt powszechnego rozdawnictwa i rządów populistów i nieudaczników. Ale spoko - dodrukują pieniędzy, a Glapa jest rekomendowany na drugą kadencję. Rządzą nami idioci.
Kogo w zamian proponujesz? Proszę o konkretną odpowiedź.
Już ci pisałem przy innej okazji - kogokolwiek. PiS rządzi samodzielnie od niemal 6,5 roku. Po tych rządach pozostają zgliszcza i nic więcej. Nie sprawdzili się mając przez 4 lata swój Senat, przez cały czas swojego prezydenta i praktycznie przez te 6,5 roku większość sejmową. Wielka megalomania, ciągłe obietnice bez pokrycia, brak realizacji czegokolwiek poza programem redystrybucji środków (500+, 300+), galopujące zadłużenie kraju, postępująca inflacja, deprecjacja Polski na arenie międzynarodowej, skłócenie nas ze wszystkimi sąsiadami, skłócenie nas z Unią, de facto rozwalenie demokracji... A co w zamian? Afera za aferą, Pegasus używany do inwigilacji opozycji, narodowcy z realnym wpływem na władzę, miliardy dla Kościoła, wysokie ceny gazu (po wypowiedzeniu długoletnich umów na rzecz kontraktów krótkoterminowych, które zawsze windują cenę). PiS po prostu nie ma pomysłu na sprawowanie władzy z niemal 40-milionowym kraju i co tylko mógł, to już spieprzył, a gdzie napotkał na opór - wciąż jeszcze spieprzyć próbuje. Tak więc jeszcze raz: ktokolwiek, byle nie kaczyści.
 Oj długi ten sms z Czerskiej. Wyjdź do ludzi, porozmawiaj z normalnymi mieszkańcami Polski, a przekonasz się, że to, co ci wmawiają to kłamstwa. A skoro jest tak źle, jak mówisz, to po co się pchać do władzy? Żeby przez następne lata jęczeć, że "piniędzy nie ma i nie będzie", "bo może są gdzieś zakopane?" jak powiedział w Zakopanem słynny dowcipniś Donald Tusk? Odpuść, niech się kaczyści dalej męczą i wyprowadzają Polskę z tego "bagna"!
 Oj długi ten sms z Czerskiej. Wyjdź do ludzi, porozmawiaj z normalnymi mieszkańcami Polski, a przekonasz się, że to, co ci wmawiają to kłamstwa. A skoro jest tak źle, jak mówisz, to po co się pchać do władzy? Żeby przez następne lata jęczeć, że "piniędzy nie ma i nie będzie", "bo może są gdzieś zakopane?" jak powiedział w Zakopanem słynny dowcipniś Donald Tusk? Odpuść, niech się kaczyści dalej męczą i wyprowadzają Polskę z tego "bagna"! rozwiń
Avatar
___K___ / 8 lutego 2022 r. o 17:06
Już ci pisałem przy innej okazji - kogokolwiek. PiS rządzi samodzielnie od niemal 6,5 roku. Po tych rządach pozostają zgliszcza i nic więcej. Nie sprawdzili się mając przez 4 lata swój Senat, przez cały czas swojego prezydenta i praktycznie przez te 6,5 roku większość sejmową. Wielka megalomania, ciągłe obietnice bez pokrycia, brak realizacji czegokolwiek poza programem redystrybucji środków (500+, 300+), galopujące zadłużenie kraju, postępująca inflacja, deprecjacja Polski na arenie międzynarodowej, skłócenie nas ze wszystkimi sąsiadami, skłócenie nas z Unią, de facto rozwalenie demokracji... A co w zamian? Afera za aferą, Pegasus używany do inwigilacji opozycji, narodowcy z realnym wpływem na władzę, miliardy dla Kościoła, wysokie ceny gazu (po wypowiedzeniu długoletnich umów na rzecz kontraktów krótkoterminowych, które zawsze windują cenę). PiS po prostu nie ma pomysłu na sprawowanie władzy z niemal 40-milionowym kraju i co tylko mógł, to już spieprzył, a gdzie napotkał na opór - wciąż jeszcze spieprzyć próbuje. Tak więc jeszcze raz: ktokolwiek, byle nie kaczyści.
Oj długi ten sms z Czerskiej. Wyjdź do ludzi, porozmawiaj z normalnymi mieszkańcami Polski, a przekonasz się, że to, co ci wmawiają to kłamstwa. A skoro jest tak źle, jak mówisz, to po co się pchać do władzy? Żeby przez następne lata jęczeć, że "piniędzy nie ma i nie będzie", "bo może są gdzieś zakopane?" jak powiedział w Zakopanem słynny dowcipniś Donald Tusk? Odpuść, niech się kaczyści dalej męczą i wyprowadzają Polskę z tego "bagna"!
  Znowu pokazałeś, że odnieść się do meritum, do konkretnych spraw, nie potrafisz. Mam rozmawiać z normalnymi mieszkańcami Polski? Rozmawiam. I widzę, że PiS narobił bigosu. Nie interesują mnie przy tym rozmowy z motłochem, który z trudem ukończył podstawówkę i nie rozumie, jak kręci się świat. A więc z elektoratem PiSu. Nikt mi nic nie wmawia - ja doskonale widzę, jak PiS porąża Polskę. Dzięki takim, jak ty - prosto myślącym i nierozumiejącym zasad współczesnego świata.
  Znowu pokazałeś, że odnieść się do meritum, do konkretnych spraw, nie potrafisz. Mam rozmawiać z normalnymi mieszkańcami Polski? Rozmawiam. I widzę, że PiS narobił bigosu. Nie interesują mnie przy tym rozmowy z motłochem, który z trudem ukończył podstawówkę i nie rozumie, jak kręci się świat. A więc z elektoratem PiSu. Nikt mi nic nie wmawia - ja doskonale widzę, jak PiS porąża Polskę. Dzięki takim, jak ty - prosto myślącym i nierozumiejącym zasad współczesnego świata. rozwiń
Avatar
poker / 4 lutego 2022 r. o 19:12
Zaczyna się skamlanie. W Biedronce kasjer też może się bardzo łatwo zarazić, ale zapie&ala i nie marudzi. Nie dość że wiecznie kwarantanny, albo pozamyka szkoły, to jeszcze brakuje kasy. Ehh..
Efekt powszechnego rozdawnictwa i rządów populistów i nieudaczników. Ale spoko - dodrukują pieniędzy, a Glapa jest rekomendowany na drugą kadencję. Rządzą nami idioci.
Kogo w zamian proponujesz? Proszę o konkretną odpowiedź.
Już ci pisałem przy innej okazji - kogokolwiek. PiS rządzi samodzielnie od niemal 6,5 roku. Po tych rządach pozostają zgliszcza i nic więcej. Nie sprawdzili się mając przez 4 lata swój Senat, przez cały czas swojego prezydenta i praktycznie przez te 6,5 roku większość sejmową. Wielka megalomania, ciągłe obietnice bez pokrycia, brak realizacji czegokolwiek poza programem redystrybucji środków (500+, 300+), galopujące zadłużenie kraju, postępująca inflacja, deprecjacja Polski na arenie międzynarodowej, skłócenie nas ze wszystkimi sąsiadami, skłócenie nas z Unią, de facto rozwalenie demokracji... A co w zamian? Afera za aferą, Pegasus używany do inwigilacji opozycji, narodowcy z realnym wpływem na władzę, miliardy dla Kościoła, wysokie ceny gazu (po wypowiedzeniu długoletnich umów na rzecz kontraktów krótkoterminowych, które zawsze windują cenę). PiS po prostu nie ma pomysłu na sprawowanie władzy z niemal 40-milionowym kraju i co tylko mógł, to już spieprzył, a gdzie napotkał na opór - wciąż jeszcze spieprzyć próbuje. Tak więc jeszcze raz: ktokolwiek, byle nie kaczyści.
 Oj długi ten sms z Czerskiej. Wyjdź do ludzi, porozmawiaj z normalnymi mieszkańcami Polski, a przekonasz się, że to, co ci wmawiają to kłamstwa. A skoro jest tak źle, jak mówisz, to po co się pchać do władzy? Żeby przez następne lata jęczeć, że "piniędzy nie ma i nie będzie", "bo może są gdzieś zakopane?" jak powiedział w Zakopanem słynny dowcipniś Donald Tusk? Odpuść, niech się kaczyści dalej męczą i wyprowadzają Polskę z tego "bagna"!
 Oj długi ten sms z Czerskiej. Wyjdź do ludzi, porozmawiaj z normalnymi mieszkańcami Polski, a przekonasz się, że to, co ci wmawiają to kłamstwa. A skoro jest tak źle, jak mówisz, to po co się pchać do władzy? Żeby przez następne lata jęczeć, że "piniędzy nie ma i nie będzie", "bo może są gdzieś zakopane?" jak powiedział w Zakopanem słynny dowcipniś Donald Tusk? Odpuść, niech się kaczyści dalej męczą i wyprowadzają Polskę z tego "bagna"! rozwiń
Avatar
___K___ / 1 lutego 2022 r. o 07:56
Zaczyna się skamlanie. W Biedronce kasjer też może się bardzo łatwo zarazić, ale zapie&ala i nie marudzi. Nie dość że wiecznie kwarantanny, albo pozamyka szkoły, to jeszcze brakuje kasy. Ehh..
Efekt powszechnego rozdawnictwa i rządów populistów i nieudaczników. Ale spoko - dodrukują pieniędzy, a Glapa jest rekomendowany na drugą kadencję. Rządzą nami idioci.
Kogo w zamian proponujesz? Proszę o konkretną odpowiedź.
Już ci pisałem przy innej okazji - kogokolwiek. PiS rządzi samodzielnie od niemal 6,5 roku. Po tych rządach pozostają zgliszcza i nic więcej. Nie sprawdzili się mając przez 4 lata swój Senat, przez cały czas swojego prezydenta i praktycznie przez te 6,5 roku większość sejmową. Wielka megalomania, ciągłe obietnice bez pokrycia, brak realizacji czegokolwiek poza programem redystrybucji środków (500+, 300+), galopujące zadłużenie kraju, postępująca inflacja, deprecjacja Polski na arenie międzynarodowej, skłócenie nas ze wszystkimi sąsiadami, skłócenie nas z Unią, de facto rozwalenie demokracji... A co w zamian? Afera za aferą, Pegasus używany do inwigilacji opozycji, narodowcy z realnym wpływem na władzę, miliardy dla Kościoła, wysokie ceny gazu (po wypowiedzeniu długoletnich umów na rzecz kontraktów krótkoterminowych, które zawsze windują cenę). PiS po prostu nie ma pomysłu na sprawowanie władzy z niemal 40-milionowym kraju i co tylko mógł, to już spieprzył, a gdzie napotkał na opór - wciąż jeszcze spieprzyć próbuje. Tak więc jeszcze raz: ktokolwiek, byle nie kaczyści.
Już ci pisałem przy innej okazji - kogokolwiek. PiS rządzi samodzielnie od niemal 6,5 roku. Po tych rządach pozostają zgliszcza i nic więcej. Nie sprawdzili się mając przez 4 lata swój Senat, przez cały czas swojego prezydenta i praktycznie przez te 6,5 roku większość sejmową. Wielka megalomania, ciągłe obietnice bez pokrycia, brak realizacji czegokolwiek poza programem redystrybucji środków (500+, 300+), galopujące zadłużenie kraju, postępująca inflacja, deprecjacja Polski na arenie międzynarodowej, skłócenie nas ze wszystkim... rozwiń
Avatar
poker / 31 stycznia 2022 r. o 21:14
Zaczyna się skamlanie. W Biedronce kasjer też może się bardzo łatwo zarazić, ale zapie&ala i nie marudzi. Nie dość że wiecznie kwarantanny, albo pozamyka szkoły, to jeszcze brakuje kasy. Ehh..
Efekt powszechnego rozdawnictwa i rządów populistów i nieudaczników. Ale spoko - dodrukują pieniędzy, a Glapa jest rekomendowany na drugą kadencję. Rządzą nami idioci.
 Kogo w zamian proponujesz? Proszę o konkretną odpowiedź.
Avatar
stop_propagandzie / 31 stycznia 2022 r. o 14:44
Lekarze dostali sowite dodatki za Covid, niektórzy pokupowali sobie nowe samochody albo mieszkania, a teraz kolejna roszczeniowa grupa wyciąga swoje ręce po państwowe pieniądze. Nie podoba się to poszukajcie sobie innej pracy.
Avatar
mgrM / 31 stycznia 2022 r. o 14:12
Normalnie zsikam sie ze śmiechu! 100-to %-cent płatne wakacje im zrobili a te roszczeniowce jeszce chcął dopłat? Moim zdaniem powinni za zadlne mieć płacone max 50-siąt % tego co normalnie. Taka prawda.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 31 stycznia 2022 r. o 14:02
.... to 3 dawki ZBAWCZEGO ELIKSIRU już im nie wystarczają ????
Avatar
Normalny54 / 31 stycznia 2022 r. o 12:43
Ponad rok temu mówiłem, że rozdawnictwo się źle skończy, wcale się nie dziwię już nikomu, niech wszyscy zastrajkują, Poczta, Biedra, baba na targu i wszyscy. A co? PiS nam zgotował ten los, myśleli, że na Medykach się skończy? Oni i tak nadal przecież niezadowoleni i strajkują
Avatar
___K___ / 31 stycznia 2022 r. o 10:35
Zaczyna się skamlanie. W Biedronce kasjer też może się bardzo łatwo zarazić, ale zapie&ala i nie marudzi. Nie dość że wiecznie kwarantanny, albo pozamyka szkoły, to jeszcze brakuje kasy. Ehh..
Efekt powszechnego rozdawnictwa i rządów populistów i nieudaczników. Ale spoko - dodrukują pieniędzy, a Glapa jest rekomendowany na drugą kadencję. Rządzą nami idioci.
Avatar
Iwon44 / 31 stycznia 2022 r. o 09:56
Zaczyna się skamlanie. W Biedronce kasjer też może się bardzo łatwo zarazić, ale zapie&ala i nie marudzi. Nie dość że wiecznie kwarantanny, albo pozamyka szkoły, to jeszcze brakuje kasy. Ehh..
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Studniówka Technikum Elektronicznego i X Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. Dużo zdjęć
galeria

Studniówka Technikum Elektronicznego i X Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. Dużo zdjęć

Tuż przed zakończeniem ferii i powrotem do nauki przed maturą na balu studniówkowym bawią się uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych, w ramach którego funkcjonuje Zespół Szkół Elektronicznych im. Obrońców Lublina 1939 roku i X Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego.

Dwie Bystrzyce, jeden most. Poprzedni trzeba było rozebrać

Dwie Bystrzyce, jeden most. Poprzedni trzeba było rozebrać

Ponad 4 mln zł kosztowała budowa mostu na rzece Bystrzycy w miejscowości Bystrzyca w gminie Zakrzówek. W piątek oficjalnie przecięto wstęgę.

Ciemno na przejściach dla pieszych. Radni proponują „kocie oczka”

Ciemno na przejściach dla pieszych. Radni proponują „kocie oczka”

Przejścia dla pieszych są niedoświetlone – uważają radni klubu Radzyń Moje Miasto i proponują zamontowanie tzw. „kocich oczek”. Burmistrz Jerzy Rębek (PiS) odpowiada, że miasta na to nie stać.

Stand-up Sebastiana Rejenta w Kraśniku
2 lutego 2023, 19:00

Stand-up Sebastiana Rejenta w Kraśniku

Restauracja Dworska w Kraśniku (ul. Dworska 6) zaprasza na występ stand-upera Sebastiana Rejenta. Wydarzenie odbędzie się 2 lutego o godz. 19.

Chciał zarobić na handlu kryptowalutami. Dorobili się tylko oszuści

Chciał zarobić na handlu kryptowalutami. Dorobili się tylko oszuści

65-letni mieszkaniec Lublina namawiany przez „doradcę” zainstalował na swoim komputerze tzw. zdalny pulpit. Dzięki temu oszust wyprowadził z jego bankowego rachunku wszystkie oszczędności.

Dwa sparingi, dwa zwycięstwa i sześć goli Motoru

Dwa sparingi, dwa zwycięstwa i sześć goli Motoru

Piłkarze Motoru mają za sobą kolejne mecze kontrolne. W piątek podopieczni Goncalo Feio znowu pojawili się na boisku dwa razy. Tym razem sprawdzili formę na tle trzecioligowców z grupy czwartej. Najpierw pokonali Chełmiankę 3:0, a następnie wbili trzy bramki KS Wiązownica.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu "Lubelszczyzna miała kluczowe znaczenie"

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu "Lubelszczyzna miała kluczowe znaczenie"

Rozmowa z dr hab. Adamem Kopciowskim, prof. UMCS, p.o. Kierownika Pracowni Kultury i Historii Żydów w Instytucie Kulturoznawstwa UMCS.

Pożegnanie ferii 2023. Superfajna „Pchła Szachrajka” – to dopiero była bajka!
galeria

Pożegnanie ferii 2023. Superfajna „Pchła Szachrajka” – to dopiero była bajka!

Na pożegnanie ferii w Domu Kultury LSM odbyła się premiera bajki Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka”. To wyczekiwane wydarzenie przyciągnęło na widownię tłumy, a przede wszystkim: mamusie i tatusiów, babcie i dziadków aktorów animujących kukiełki oraz dzieci z pobliskiego przedszkola.

Poszukiwany za narkotyki wpadł z narkotykami

Poszukiwany za narkotyki wpadł z narkotykami

39-letni mieszkaniec Świdnika ukrywał się nie chcąc trafić do więzienia. Wpadł w czwartek. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli narkotyki.

Zderzenie między Piaskami a Krasnymstawem

Zderzenie między Piaskami a Krasnymstawem

Policjanci wyjaśniają okoliczności zderzenia Mercedesa z samochodem ciężarowym, do którego doszło w piątek po południu w Łopienniku Górnym na DK 17.

Kobieta była na torach. Właśnie nadjeżdżał pociąg

Kobieta była na torach. Właśnie nadjeżdżał pociąg

W czwartek po południu wzdłuż torowiska na stacji kolejowej w Świdniku szła kobieta. Z przeciwnego kierunku przejeżdżał pociąg.

"Optima Forma" - stand-up w Zamościu
1 lutego 2023, 19:00

"Optima Forma" - stand-up w Zamościu

Już 1 lutego o godz. 19 w restauracji Brama Spotkań w Zamościu (ul. Królowej Jadwigi 2) wystąpi popularny komiks Sebastian Rejent. Autor wykona swój najnowszy program "Optima Forma".

Teren przy Prochowni będzie nie do poznania. Altana i miniaturowy ogród

Teren przy Prochowni będzie nie do poznania. Altana i miniaturowy ogród

Miejskie targowisko w Terespolu zmieni się nie do poznania. Za pieniądze z Polskiego Ładu przy ulicy Granicznej powstanie też altana rekreacyjna i ogród w stylu XVIII–wiecznym.

Rzuciła się na męża z nożyczkami. Wcześniej miała się nad nim znęcać

Rzuciła się na męża z nożyczkami. Wcześniej miała się nad nim znęcać

Policjanci ze Świdnika zatrzymali 50-latkę, która zraniła swojego męża nożyczkami. Kobieta wcześniej miała się też nad nim znęcać psychicznie i fizycznie.

Piszczac będzie się starał o prawa miejskie

Piszczac będzie się starał o prawa miejskie

Piszczac w powiecie bialskim może starać się o status miasta. Ale najpierw władze gminy spytają o zdanie mieszkańców.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!