Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Edukacja

13 kwietnia 2019 r.
9:32

Związkowcy lubelskiej Solidarności chcą odwołania przewodniczącego. Niektórzy rezygnują ze strajku

Autor: Zdjęcie autora ask
0 100 A A
Ryszard Proksa zaraz po sygnowaniu dokumentu zaapelował do członków by nie brali udziału w strajku organizowanym przez ZNP
Ryszard Proksa zaraz po sygnowaniu dokumentu zaapelował do członków by nie brali udziału w strajku organizowanym przez ZNP (fot. TVN 24 / x-news)

– W związki z utratą zaufania do przewodniczącego Ryszarda Proksy Rada Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” z siedzibą w Lublinie żąda natychmiastowej rezygnacji z funkcji przewodniczącego – uchwałę o takiej treści podjęły właśnie lokalne struktury związku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Od poniedziałku nauczyciele z całej Polski składają rezygnacje z przynależności do oświatowej Solidarności. To efekt podpisania przez związek porozumienia z rządem w sprawie podwyżek, ale też słów przewodniczącego Proksy, który zaraz po sygnowaniu dokumentu zaapelował do członków by nie brali udziału w strajku organizowanym przez ZNP. Co więcej, w wywiadzie radiowym Proksa powiedział, że lokalnym działaczom za przystąpienie do protestu grozi odwołanie, a w niektórych przypadkach oddziały związku mogą wręcz zostać zlikwidowane.

– To żenująca wypowiedź – uważa członkini lubelskiej „S”. – Mnóstwo ludzi poczuło się nią dotknięta. Dlatego rezygnują z członkowstwa w związku.

– Poszczególni członkowie naszego związku otrzymali od nas informacje, że to czy przyłączą się do strajku zależy od ich indywidualnych decyzji. W takiej sytuacji straszenie karami było co najmniej niewłaściwe. Nie ma się co dziwić, że ludzie się oburzyli – mówi członkini związku z Zamościa. – Są oburzeni i chcą odejść.

Ruch w związku idzie jednak w dwu kierunkach.

– Po podpisaniu porozumienia niektórzy nauczyciele zapisują się jednak do naszych struktur ciesząc się, że udało się wypracować dobre porozumienie – zauważa nasza rozmówczyni. – Nie robiliśmy jeszcze statystyk i nie wiemy, czy więcej osób składa legitymacje, czy przystępuje do Solidarności.

Coraz więcej członków oświatowej Solidarności, którzy strajkowali ramię w ramię z kolegami ze Związku Nauczycielstwa Polskiego rezygnuje jednak z kontynuowania protestu.

– Mam wrażenie, że to nic nie da i nic nie osiągniemy – mówi pani Ewa, nauczycielka z ponad 20-letnim stażem. – Rząd się nie ugnie, a my nie dość, że nie dostaniemy podwyżki to jeszcze dużo stracimy, bo przecież za czas strajku nie pobieramy pensji.

Żeby przeciwdziałać ekonomicznej presji na strajkujących stworzyło Społeczny Komitet „Wspieram Nauczycieli”. W jej ramach prowadzą zbiórkę pieniędzy, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym strajkującym nauczycielom nie będącym członkami ZNP.

– Nie chciałabym żeby tak było, ale jestem przekonana, że strajk się dopala – uważa pani Beata, członkini ZNP. – Teraz zaczyna się wolne, bo święta, a potem długi majowy weekend. Nie szkodzi, że strajk w tym czasie nie będzie zawieszony. Minął trzy tygodnie i po naszym zapale nie zostanie ani śladu. Obawiam się, że rządzący już otwierają szampana, a wszystko dlatego, że termin strajku został wybrany niezbyt fortunnie.

Ryszard Proksa broni decyzji o podpisaniu porozumienia z rządem

Wideo: TVN 24 / x-news

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 100

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Beznick / 13 kwietnia 2019 r. o 17:10
+16
Złożyliśmy doniesienia na nauczycieli, którzy udzielają korepetycji bez wystawiania rachunku czyli działają w szarej strefie. Z jednej strony chcą podwyżek z budżetu państwa a z drugiej strony sami ten budżet okradają nie płacąc podatków. Zachęcam każdego do zawiadamiania urzędów skarbowych o takich przypadkach.
  Jak wynika z wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi, nauczyciel udzielający korepetycji nie spełnia warunku prowadzenia       działalności gospodarczej      . Oznacza to, że nie musi rejestrować działalności gospodarczej, prowadzić księgowości ani wystawiać faktur. Co powiesz tuczniku plus?
 Zobaczymy co postanowi Izba Skarbowa w Lublinie. Nauczyciel pobierający wynagrodzenie za korepetycję osiąga dochód, który należy wykazać w zeznaniu rocznym, jeżeli tego nie robi, to niech właściwe organy wypowiedzą się czy jest to zgodne z obowiązującym prawem czy też nie. Niepotrzebnie sie unosisz, jeżeli taki dochód jest zwolniony z opodatkowania, to nic im nie zrobią.
 Zobaczymy co postanowi Izba Skarbowa w Lublinie. Nauczyciel pobierający wynagrodzenie za korepetycję osiąga dochód, który należy wykazać w zeznaniu rocznym, jeżeli tego nie robi, to niech właściwe organy wypowiedzą się czy jest to zgodne z obowiązującym prawem czy też nie. Niepotrzebnie sie unosisz, jeżeli taki dochód jest zwolniony z opodatkowania, to nic im nie zrobią. rozwiń
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2019 r. o 21:08
+10
Człowiek jest człowiekiem ale człowieka poznajemy po jego czynach. Bardzo mądre i aktualne do dzisiejszych strajków nauczycieli. Strajk jaki zafundowali nauczyciele rządowi, bo to w obecny rząd on jest wymierzony działa tylko jako straszak a nie ma przełożenia na zainteresowanie tym co się dzieje przez rząd Nieumyślnie nauczyciele strajkują przeciw swoim uczniom i ich rodzicom. Co jest podłym niemającym nic wspólnego z etosem edukacji i zawodem nauczyciela. Będąc obserwatorem wydarzeń politycznych muszę przytoczyć kilka faktów z przeszłości. Poprzedni rząd koalicja PO-PSL w czasie swoich rządów likwiduje ponad 1000 szkół zwalnia ponad 400000 nauczycieli związki zawodowe jak i samo ZNP przyjmuje tą decyzję ze spokojem bez jakiejkolwiek reakcji ze swej istrony. Idąc dalej wszelkie podwyżki w swerze budżetowej zostają zawieszone poprzez kryzys jak to nam się wmawialo przez 8 lat i tu znów cisza że strony ZNP. W chwili obecnej strajki obejmują szkoły publiczne i lider związku pan Broniarz wręcz podsyca konflikt na linki nauczyciel rząd . Zapominając że przedstawiciele rządu nie chodzą do szkoły a organizując strajk jest wymierzony w dzieci i rodziców. Można dopatrzyć się również typowej hipokryzji oraz wykorzystaniu nauczycieli do politycznych zapędów pana Broniarza. Tu zachęca do strajku a niepubliczna szkoła w Łodzi której właścicielem jest ZNP jest otwarta i jak widać w różnych materiałach nauczyciele w tej że szkole nawet nie myślą i strajku. Więc gdzie tu sens i logika. Sam obserwuję niektórych sąsiadów będących nauczycielami jak spuszczają głowę mijając się z osobami znanymi z widzenia. Tak więc szanowni nauczyciele posiadacie duże przywileje płynące z zapisów Karty Nauczyciela większe niż w służbach mundurowych więc bądźcie ludźmi których poznamy po czynach a nie po profesji.
Człowiek jest człowiekiem ale człowieka poznajemy po jego czynach. Bardzo mądre i aktualne do dzisiejszych strajków nauczycieli. Strajk jaki zafundowali nauczyciele rządowi, bo to w obecny rząd on jest wymierzony działa tylko jako straszak a nie ma przełożenia na zainteresowanie tym co się dzieje przez rząd Nieumyślnie nauczyciele strajkują przeciw swoim uczniom i ich rodzicom. Co jest podłym niemającym nic wspólnego z etosem edukacji i zawodem nauczyciela. Będąc obserwatorem wydarzeń politycznych muszę przytoczyć kilka faktów z przeszłości... rozwiń
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2019 r. o 09:46
+10
Z każdym dniem tego strajku o 17mld zł - uczniowie i rodzice coraz bardziej tracą szacunek do tzw. nauczycieli !!!!
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2019 r. o 22:01
+9
Szanowni rodzice!!!! W dniu dzisiejszym z informacji internetowej dowiedziałem się że w niektórych szkołach na terenie Polski doszło do aktów przemocy psychicznej w stosunku do nauczycieli którzy poczuwając się do spełnienia obowiązku względem naszych dzieci zasiedli w komisjach egzaminacyjnych jakich dopuszczają się nauczyciele związani ze strajkiem i ligitymujacy się ZNP oraz związku spuścizna OPZZ. Nauczyciele którzy byli z naszymi dziećmi są szykanowani zmuszani niczym z czasów komuny przejściem przez utworzony szpaler z nauczycieli którzy w chwili obecnej strajkują. Jest to poniżający gest wobec nauczycieli kierujących się dobrem naszych dzieci a jednocześnie pokazujący podłość i zaciekłość oraz wrogość ludzi którzy powinni być wzorem i wykładnia wychowawcza dla swoich wychowanków. Większość Polaków z dnia na dzień poznaje to środowisko które nie ma nic wspólnego z dobrem dziecka które mu nie zależy na edukacji młodych ludzi mających budować silna Polskę
Szanowni rodzice!!!! W dniu dzisiejszym z informacji internetowej dowiedziałem się że w niektórych szkołach na terenie Polski doszło do aktów przemocy psychicznej w stosunku do nauczycieli którzy poczuwając się do spełnienia obowiązku względem naszych dzieci zasiedli w komisjach egzaminacyjnych jakich dopuszczają się nauczyciele związani ze strajkiem i ligitymujacy się ZNP oraz związku spuścizna OPZZ. Nauczyciele którzy byli z naszymi dziećmi są szykanowani zmuszani niczym z czasów komuny przejściem przez utworzony szpaler z nauczycieli któr... rozwiń
Avatar
PiS podpisał porozumienie z Pisem! / 13 kwietnia 2019 r. o 10:37
+9
Oszukali nauczycieli, prawda wychodzi na jaw! Podpisali sami ze sobą porozumienie, a nauczycieli maja gdzieś!
Avatar
Brawo Solidarność !!! / 13 kwietnia 2019 r. o 10:30
+9
Nie może być tak ze rząd PiS podpisuje porozumienie z radnym PiS Proksa! Dość kłamstw i obłudy!
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2019 r. o 20:25
+8
Ratownik medyczny podejmie pracę w szkole średniej o profilu ratownictwo medyczne lub  bezpieczeństwo wewnetrzne. Nadmieniam że posiadam wymagana liczbę godzin dydaktyki poświadczone dyplomem państwowym oraz świadectwem kwalifikacyjntm. Wszystkie zainteresowane szkoły proszę o kontakt.
Avatar
strajk POLITYCZNY ! inspirowany przez PO i ZNP !!! / 13 kwietnia 2019 r. o 14:52
+8
Przez 4 lata nauczyciele nie otrzymali ani grosza podwyżki od tuskopawlaczy z PO-ZSL. Dlaczego teraz strajkujący dewastują dzieciom PRZYSZŁOSĆ? strajk jest POLITYCZNY !!! i tyle, ZNP to postkomunistyczno - platformerska przybudówka strajk POLITYCZNY ! inspirowany przez PO, postkomunistów z ZNP !!! ZŁODZIEJE Z PO wspierają politycznie ten STRAJK mam nadzieję że funkcjonariusze PO /ZSL / SLD będą osądzeni i zamknięci w więzieniach za swe poczynania poprzednie w rządzie i w samorządach
Avatar
Piłka nożna / 13 kwietnia 2019 r. o 12:34
+8
Skoro nauczycielom jest tak źle to dlaczego tak kurczowo trzymają się tego zawodu????
Avatar
PRECZ Z ANTYPOLSKĄ PO I ZNP GEJUSAMI !!! / 13 kwietnia 2019 r. o 11:45
+7
POSTKOMUNIŚCI Z ZNP WON !!! STRAJK JEST TYPOWY POLITYCZNY, Dość kłamstwom PO / SLD / ZNP i INNEJ RÓŻOWEJ POSTKOMUNY I GEJUSOM !!!!!!
Avatar
otua / 14 kwietnia 2019 r. o 12:25
+3
Stara mośkowa demokracja. Tylko PO nasiemu mości Panowie i Panie. A kto inaczej to trefny. Co to za "S" jak szczeka jak POkraczna sekta Pancernej Brzozy. Jak emeryt ma dostać 1100 Ln/rok to rozdawnictwo wg POkrak i nasi "S". A jak sami wyciągają łapska PO 1000 PLN/m-c to git.
 W tym wypadku sprawdza się POwiedzenie "Jasińskiego" z filmu "Dom". Cyt. "demokracja jest dla nas i dla tych co myślą tak jak my. Czy mówi wam to coś?"
Avatar
moher / 14 kwietnia 2019 r. o 12:09
+1
W solidarności są juz tylko zdrajcy starych idei
 Rozumiem, że nowe idee przyniosą ci takie pseudopartyjki jak pokon, wiosna, ltgb itp. U nich nie ma zdrajców. Działają dla dobra Polaków, tak jak nauczyciele - dla dobra uczniów i swej godności???. Nowoczesność, zachodniość itp. 
Avatar
dalej! / 14 kwietnia 2019 r. o 11:50
+2
Kochani nauczyciele jestem z wami macie rację nie odpuszczajcie ty skurwsnom z PiS to przestępcy i skorupowani i złodzieje żywności dla biednych z pck ci kochani ***one pisowskie trole co was opluwaja będą siedzieć razem z pisowcami
 "Juzef" sądzę, że zaczynasz trzeźwieć. Idź pod sklep wyciągnij łapkę z grosikami do każdego i pokazując, że brak ci 50 gr. proś o datek. Jak już  "odświerzysz muzg swuj"- to z ropędu wyrżnij "świerzym łbem" w drzewo,słupa. Powinno ci POmóc.
Avatar
Chętny do pracy w szkole / 14 kwietnia 2019 r. o 11:43
+3
Strajk powoli wygasa, wielu nauczycieli chciało zakończyć strajk. Po strajku wykorzystać należy sytuację i zwolnić część nauczycieli i zatrudnić młodych, chętnych do pracy, których nie brakuje. Trzeba przewietrzyć kadry, bo w obecnych czuć stęchlizną. Niech te panie idą pracować gdzie indziej i wówczas zobaczą, jak wygląda 40h tydzień pracy i ile wytrzymają w innych zawodach.
Avatar
antytotal / 14 kwietnia 2019 r. o 11:37
-1
...dla córki już mam załatwioną robotę przy taśmie a syn na budowie zarobi więcej od głupka co to się na lekarza wykształcił. U mnie w domu nie to, że nikt nie czyta jakichś głupich książek, ale w ogóle czegoś takiego nie mamy. A nauczyciele jeszcze chcą więcej od mojej Grażyny  zarabiać, co to w Biedronce na magazynie robi. To skandal i na szczęście Kościół potępia takie durnoty ...
 Durny Janusz?- to POwiedziane delikatnie.
Avatar
znp zmanipulował nauczycieli / 14 kwietnia 2019 r. o 11:34
0
Koniec obłudy i kłamstw Pisu! Proksa radny pisu do dymisji !!!!!
 Broniasza POwinniście wyrzucić z znp. To on was wpuścił w "POkrzywy". Uczynił z postulatów finansowych strajk POlityczny. Nauczyciele nie POwinni być, należeć do żadnej partii, tak jak sędziowie (też bezpartyjni).
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2019 r. o 11:28
+3
Ilu członków nauczycielskiej Solidarności jest aktywistami PO? Oni tylko szkodzą związkowi. Niech odchodzą, bo dzięki temu związek się oczyści z tych szkodników.
Avatar
tzw.moher / 14 kwietnia 2019 r. o 11:27
+4
NAUCZYCIELE TRZYMAJCIE SIĘ !!! w zasadzie żaden termin na strajk u Was nie jest dobry, ale teraz kiedy rząd rozda wszystkie realne i "na kredyt" pieniądze, to jeśli nie teraz,  to nigdy już nie dostaniecie - bo nie będzie z czego dawać; co prawda to prawdopodobnie się skończy załamaniem finansów publicznych, ale wtedy będą Wam "ciąć" (innym też) z wyższego pułapu; POPIERAM WAS !!! mimo że jestem emerytem wsparłem fundusz strajkowy i za m-c też to zrobię
 A kto wesprze dzieci, które nie przystąpią do egzaminu?. Emerycie "jasnowidzu" widzący na czarno, chyba sam diabeł ci podpowiada, snuje wizje przed tobą. No skoro tak widzisz do przodu to wyjaw nam co się stanie w przypadku gdy abiturienci nie zostaną dopuszczeni do egzaminów maturalnych??. Też jestem emerytem i to co wyprawiają (szantażują) ci pseudonauczyciele to "woła o pomstę do nieba". Kto to słyszał, żeby zakładnikami "robić" dzieci. Wstyd i hańba. Tak prawdziwi patriotyczni Polacy nie robią.
 A kto wesprze dzieci, które nie przystąpią do egzaminu?. Emerycie "jasnowidzu" widzący na czarno, chyba sam diabeł ci podpowiada, snuje wizje przed tobą. No skoro tak widzisz do przodu to wyjaw nam co się stanie w przypadku gdy abiturienci nie zostaną dopuszczeni do egzaminów maturalnych??. Też jestem emerytem i to co wyprawiają (szantażują) ci pseudonauczyciele to "woła o pomstę do nieba". Kto to słyszał, żeby zakładnikami "robić" dzieci. Wstyd i hańba. Tak prawdziwi patriotyczni Polacy nie robią. rozwiń
Avatar
Opozycjon / 14 kwietnia 2019 r. o 09:38
+6
Stara mośkowa demokracja. Tylko PO nasiemu mości Panowie i Panie. A kto inaczej to trefny. Co to za "S" jak szczeka jak POkraczna sekta Pancernej Brzozy. Jak emeryt ma dostać 1100 Ln/rok to rozdawnictwo wg POkrak i nasi "S". A jak sami wyciągają łapska PO 1000 PLN/m-c to git.
Avatar
Ana / 14 kwietnia 2019 r. o 09:17
-5
Twoja głupota jest porażająca. Do spotkania w  KAS
Zobacz wszystkie komentarze 100

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koncert online Moriah Woods
6 czerwca 2020, 20:30

Koncert online Moriah Woods

6 czerwca o godz. 20.30 Moriah Woods wystąpi w Cafe Heca w Lublinie. Koncert odbędzie się bez publiczności, ale będzie transmitowany online.

Dodatkowe opłaty u dentysty? Prezes UOKiK apeluje do prywatnych placówek medycznych

Dodatkowe opłaty u dentysty? Prezes UOKiK apeluje do prywatnych placówek medycznych

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny zaapelował do prywatnych placówek medycznych o uczciwość i rzetelne informowanie konsumentów o cenach i opłatach związanych z koronawirusem przed realizacją usług - podał Urząd w komunikacie.

Żużlowcy Motoru Lublin zaspokoili głód jazdy, ale czekają na więcej

Żużlowcy Motoru Lublin zaspokoili głód jazdy, ale czekają na więcej

– Jestem zadowolony z tego, co chłopaki pokazali na torze – mówi nam Maciej Kuciapa, trener Motoru Lublin. Żużlowcy mieli okazję w weekend wyjechać na tor i po raz pierwszy odbyć wspólny trening przed startem PGE Ekstraligi

Samsung Odyssey G7: Monitor 1000R i 240 Hz

Samsung Odyssey G7: Monitor 1000R i 240 Hz

Za tymi liczbami kryją się najważniejsze informacje o Samsung Odyssey G7. Ten monitor dla graczy do sprzedaży trafi jeszcze w czerwcu. Nie wiadomo tylko, ile będzie kosztował.

Już wiemy, kiedy otworzą baseny w Lublinie. Co z aquaparkiem i saunami?

Już wiemy, kiedy otworzą baseny w Lublinie. Co z aquaparkiem i saunami?

Od najbliższej soboty będzie można korzystać z dwóch miejskich pływalni: przy Łabędziej i Al. Zygmuntowskich.

Bury: To korupcja polityczna. Czarnek: Znów pan się błaźni

Bury: To korupcja polityczna. Czarnek: Znów pan się błaźni

„Korupcję polityczną” zarzuca senator Jacek Bury (KO) posłowi Przemysławowi Czarnkowi (PiS). Chodzi o słowa jakie padły na sesji sejmiku województwa lubelskiego wiosną 2019 r.

Nowy Jork: Podpalenia, kradzieże, zamieszki po śmierci George'a Floyda
film

Nowy Jork: Podpalenia, kradzieże, zamieszki po śmierci George'a Floyda

W Nowym Jorku we wszystkich pięciu miejskich dzielnicach protesty po zabójstwie George'a Floyda. Na ulice kolejną noc z rzędu wyszły tysiące ludzi. Doszło do okradania sklepów, starć z policją i aresztowań.

Lublin: Budowa nowej drogi wyjazdowej z osiedla będzie kosztować dwa razy więcej

Lublin: Budowa nowej drogi wyjazdowej z osiedla będzie kosztować dwa razy więcej

Jeszcze w czerwcu ma się zacząć przebudowa skrzyżowania ul. Jana Pawła II z ul. Roztocze i Jantarową. Efektem ma być łatwiejszy wyjazd z pobliskiego osiedla. Miasto wybrało już firmę, której zleci prace, ale przebudowa będzie kosztowała dwa razy więcej niż spodziewały się wydać władze Lublina.

Chełm. Co i po co przerzuca dźwig nad murem więzienia?

Chełm. Co i po co przerzuca dźwig nad murem więzienia?

Nowe pomieszczenia dla administracji, ale i hala produkcyjna, w której pracować będą osadzeni - w Zakładzie Karnym w Chełmie trwa rozbudowa. Budowlańcy nawet nie muszą otwierać bram więzienia. Dźwig podaje materiały budowlane ponad murem zwieńczonym kolczastym drutem.

Wójt Markuszowa ma na pieńku z radnymi. Obniżyli mu zarobki

Wójt Markuszowa ma na pieńku z radnymi. Obniżyli mu zarobki

Współpraca od początku nie układała się najlepiej, ale takiej decyzji radnych nikt się nie spodziewał. Leszek Łuczywek został najgorzej opłacanym wójtem gminy w powiecie puławskim.

Kabaret Starszych Pań i Panów online
5 czerwca 2020, 20:00

Kabaret Starszych Pań i Panów online

Centrum Kultury w Lublinie zaprasza na pokaz online spektaklu Kabaret Starszych Pań i Panów w wykonaniu Teatru Seniora. Wydarzenie odbędzie się 5 czerwca o godz. 20 na Facebooku CK.

Tragiczny pożar w powiecie włodawskim. Strażacy znaleźli ciało mężczyzny

Tragiczny pożar w powiecie włodawskim. Strażacy znaleźli ciało mężczyzny

Nocny pożar domku jednorodzinnego w miejscowości Osowa (gmina Hańsk).

Pędził do pracy o ponad 120km/h za szybko

Pędził do pracy o ponad 120km/h za szybko

174 km/h miał na liczniku kierowca mazdy, 38-latek z gminy Stanin. Mężczyzna mówił mundurowym, że śpieszy się do pracy i nie zauważył, że porusza się odcinkiem drogi biegnącej w obszarze zabudowanym.

Puławy: Nietypowa lekcja plastyki. Uczniowie wcielili się w postacie ze znanych obrazów
galeria

Puławy: Nietypowa lekcja plastyki. Uczniowie wcielili się w postacie ze znanych obrazów

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Puławach wykazali się wyjątkową kreatywnością. W domowych warunkach stworzyli własne interpretacje dzieł mistrzów malarstwa, m.in. Pabla Picassa , czy Józefa Chełmońskiego. Za swoje prace otrzymali oceny celujące.

Finał Pucharu Polski na Arenie Lublin!
film

Finał Pucharu Polski na Arenie Lublin!

To już pewne, najważniejszy mecz Totolotek Pucharu Polski zostanie rozegrany w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.