Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA

2 listopada 2022 r.
12:12

Graf Chodywańce najbardziej nieobliczalnym zespołem w zamojskiej klasie okręgowej

Autor: Zdjęcie autora bs
Piotr Gozdek wierzy, że Graf Chodywańce zagra solidny mecz przeciwko Hetmanowi Zamość<br />
<br />
Piotr Gozdek wierzy, że Graf Chodywańce zagra solidny mecz przeciwko Hetmanowi Zamość

(fot. DW Archiwum)

Graf Chodywańce to najbardziej nieobliczalna drużyna w „najciekawszej lidze świata”. Zespół Piotra Gozdka potrafi poważnie postraszyć lub ograć faworyta, ale zdarza mu się zgubić punkty z zespołem walczącym o utrzymanie. W najbliższej kolejce beniaminek postara się o niespodziankę w starciu z Hetmanem Zamość

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Graf to jeden z beniaminków rozgrywek więc jego celem podstawowym w tym sezonie jest utrzymanie. Póki co ekipa z Chodywańców jest na dobrej drodze by cel minimum zrealizować. Po 13 kolejkach ekipa Piotra Gozdka ma na koncie cztery wygrane trzy remisy i sześć porażek co przekłada się na 15 punktów na jej koncie.

Co ciekawe Graf pokonywał głównie nie zespoły z dołu tabeli, lecz te, które plasują się wyżej. W piątej kolejce beniaminek okazał się lepszy o Omegi Stary Zamość (3:2), w siódmej urwał punkty Huczwie Tyszowce (2:2), później ograł Koronę Łaszczów (2:0), i Victorię Łukowa i to na jej terenie (2:0), a w minionej kolejce wywiózł komplet punktów pokonując w Krasnobrodzie tamtejszy Igros. Gola na wagę trzech punktów zdobył Kamil Murjas w drugiej połowie spotkania. – Faktycznie coś w tym jest, że z zespołami z czołówki gramy lepiej niż z rywalami, którzy tak jak, my skupiają się na walce o utrzymanie. W Krasnobrodzie mieliśmy nieco szczęścia, ale trzeba też zaznaczyć, że mogliśmy też zdobyć przynajmniej jeszcze jedną bramkę – mówi Piotr Gozdek, trener Grafa – Cieszymy się z tej wygranej. Mamy jednak świadomość, że nasza forma bywa nieco niestabilna. W niektórych meczach prezentujemy się bardzo dobrze, a w innych nasza gra wypada nieco gorzej, jak choćby dwa tygodnie temu przeciwko Granicy Lubycza Królewska kiedy podzieliśmy się punktami – dodaje szkoleniowiec.

Przed ekipą z Chodywańców jeszcze dwa mecze w rundzie jesiennej. I trzeba przyznać, że będą to dla beniaminka kolejne wyzwania. W najbliższy weekend Graf zagra u siebie z Hetmanem Zamość, a jego ostatnim rywalem będzie Olimpiakos Tarnogród. Zespół trenera Gozdka szykuje się na najbliższy mecz, który powinien być prawdziwym piłkarskim świętem. – W rundzie jesiennej gościliśmy już u siebie kilka czołowych ekip z Ładą 1945 Biłgoraj na czele. Teraz czeka nas starcie z Hetmanem. Będzie to dla moich zawodników duże wydarzenie i wyzwanie. Postaramy się zagrać dobre spotkanie i realizować nakreślone założenia taktyczne. Mamy bardzo duże wsparcie ze strony zarządu klubu, a także od władz gminy Jarczów. Dlatego zrobimy wszystko żeby zapewnić sobie utrzymanie w klasie okręgowej. A jeśli się uda to powalczymy o miejsce w górnej części tabeli – kończy trener beniaminka.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Marian Golianek, wójt gminy Niemce 
kontrowersja

Kolejny kłopot wójta Mariana Golianka

Wójt podlubelskich Niemiec, Marian Golianek, nie ma dobrej passy. Po kontrowersjach związanych z zatrudnieniem szwagra w gminnej instytucji komunalnej, teraz musi zmierzyć się z kolejnym problemem. Służby wojewody lubelskiego wykazały naruszenie procedur przy obsadzeniu stanowiska sekretarza gminy, dlatego urząd został zobowiązany do ogłoszenia nowego konkursu.

Fragment rywalizacji w Bratysławie

Polska pokonała Słowację na inaugurację kwalifikacji mistrzostw Europy

Droga na EuroBasket 2027 jest bardzo długa i prowadzi przez dwie fazy kwalifikacyjne. Pierwsza wydaje się być smutną koniecznością, bo Polska musi w niej rywalizować z zespołami znacznie niżej notowanymi.

Zgotowali rodzinom piekło. Teraz pójdą do aresztu

Zgotowali rodzinom piekło. Teraz pójdą do aresztu

Policjanci z regionu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy od dłuższego czasu znęcali się nad swoimi rodzinami. Obaj usłyszeli zarzuty i decyzją sądu trafili do tymczasowego aresztu.

W hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli odbył się I Memoriał Andrzeja Kasprzaka
galeria

W hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli odbył się I Memoriał Andrzeja Kasprzaka

Można się tylko cieszyć, że postać Andrzeja Kasprzaka doczekała się swojego uhonorowania.

Kolejna inwestycja na Ponikwodzie. Tym razem węzeł przesiadkowy

Kolejna inwestycja na Ponikwodzie. Tym razem węzeł przesiadkowy

Mieszkańcy północno-wschodniej części miasta muszą szykować się na kolejne zmiany w ich otoczeniu. Miasto zapowiada inwestycje związane z węzłem przesiadkowym stacji PKP Ponikwoda. Między innymi będzie to rozbudowa ulicy Trześniowskiej, która ma się połączyć z przedłużeniem Węglarza.

Spotkanie z Iloną Wiśniewską w Lublinie. Reporterka opowie o swojej nowej książce

Spotkanie z Iloną Wiśniewską w Lublinie. Reporterka opowie o swojej nowej książce

Polskie Towarzystwo Geograficzne Oddział Lubelski oraz Akademicki Dyskusyjny Klub Książki zapraszają na spotkanie z Iloną Wiśniewską – cenioną reporterką, fotografką i autorką książek o Północy.

Lubelskie hospicjum wyróżnione na ogólnopolskiej gali

Lubelskie hospicjum wyróżnione na ogólnopolskiej gali

Podczas uroczystej gali w Warszawie wręczono Nagrody BohaterON 2025 im. Powstańców Warszawskich – jedno z najważniejszych wyróżnień za działania na rzecz pamięci historycznej i współczesnego patriotyzmu. Wśród laureatów znalazło się Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, które zdobyło Złotego BohaterONa w kategorii Organizacja Non-Profit oraz nagrodę publiczności.

„Klasa” kontra „szpont”. Młodzież decyduje, kto będzie językowym „GOAT-em”
MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2025
galeria

„Klasa” kontra „szpont”. Młodzież decyduje, kto będzie językowym „GOAT-em”

Poznaliśmy finałową piętnastkę plebiscytu na Młodzieżowe Słowo Roku 2025. Boomersi mogą już szukać tłumaczeń i głosować na swoich faworytów. Organizatorem konkursu, który w tym roku odbywa się po raz dziesiąty, jest Wydawnictwo Naukowe PWN.

Akademicy z Białej Podlaskiej pokonali na wyjeździe SMS ZPRP I Kielce

AZS AWF Biała Podlaska z kolejną wygraną w lidze

W zaległym spotkaniu szóstej kolejki AZS AWF Biała Podlaska pokonał na wyjeździe SMS ZPRP I Kielce

Lubelscy onkolodzy z nowoczesnym sprzętem. Pomogą jeszcze skuteczniej walczyć z rakiem

Lubelscy onkolodzy z nowoczesnym sprzętem. Pomogą jeszcze skuteczniej walczyć z rakiem

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli zakończyło modernizację pracowni brachyterapii, jednej z najnowocześniejszych tego typu w kraju. Inwestycja warta blisko 8,6 mln zł obejmowała zakup specjalistycznego sprzętu, w tym tomografu i aparatu USG, oraz kompleksowy remont pomieszczeń.

Psy służbowe wywęszyły przemyt papierosów z Białorusi

Psy służbowe wywęszyły przemyt papierosów z Białorusi

Ponad 1,9 tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy wykryli funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej w Koroszczynie. Do odkrycia przemytu przyczyniły się służbowe labradory Vigo i Zora, wyszkolone do wykrywania wyrobów tytoniowych.

Moda, ekologia i działania społeczne w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lublinie
17 listopada 2025, 13:00

Moda, ekologia i działania społeczne w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lublinie

Już w najbliższym tygodniu w dniach 17–21 listopada Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie (filie nr 6 i 27) stanie się miejscem spotkań mody, ekologii i społecznego zaangażowania. Biblioteka, we współpracy z Fundacją Mody Cyrkularnej, organizuje wydarzenie ,,Biblioteka w Obiegu’’, które połączy ze sobą pokolenia poprzez ciekawe wykłady, kreatywne zajęcia oraz stylowe pokazy mody. Uczestników czekają lekcje gotowania i rękodzieła oraz przestrzeń do wymiany ubrań i akcesoriów.

Kolejny przegrany proces Warbusa. Sąd apelacyjny po stronie Lublina

Kolejny przegrany proces Warbusa. Sąd apelacyjny po stronie Lublina

Spółka Warbus ponownie przegrała w sądzie z Gminą Lublin. Sąd Apelacyjny w Lublinie oddalił apelację przewoźnika i podtrzymał wcześniejszy, korzystny dla miasta wyrok dotyczący wielomilionowych roszczeń. To już kolejna sprawa zakończona na korzyść lubelskiego Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego (dawniej ZTM).

Fragment środowych zawodów

PGE Start Lublin pokonał Rilski Sportist w FIBA Europe Cup

Biorąc pod uwagę serię ostatnich porażek, to mecz z Rilskim Sportis był bardzo ważny. Mistrz Bułgarii to drużyna absolutnie w zasięgu lubelskiej ekipy i to było widać od pierwszych akcji w hali Globus.

Bogdanka LUK Lublin przegrała z Aluronem CMC Wartą Zawiercie 2:3

W meczu na szczycie Bogdanka LUK Lublin przegrała z Aluronem CMC Wartą Zawiercie 2:3

W spotkaniu 13. kolejki rozegranym awansem Bogdanka LUK Lublin przegrała z Aluronem CMC Wartą Zawiercie 2:3

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA
14. KOLEJKA

Wyniki:

Graf Chodywańce - Grom Różaniec 3-0
Victoria Łukowa - Omega Stary Zamość 1-2
BKS Bodaczów - Andoria Mircze 2-1
Roztocze Szczebrzeszyn 1925 - Huczwa Tyszowce 0-1
Huragan Gmina Hrubieszów - Pogoń 96 Łaszczówka 1-2
Gryf Gmina Zamość - Olimpiakos Tarnogród 4-1
Sparta Łabunie - Błękitni Obsza 1-3
Korona Łaszczów - Potok Sitno 1-0

Tabela:

1. Graf 14 38 38-7
2. Victoria 14 36 41-8
3. Bodaczów 14 31 41-14
4. Andoria 14 26 40-14
5. Gryf 14 25 43-20
6. Huczwa 14 22 29-30
7. Huragan 14 21 24-26
8. Pogoń 14 20 27-27
9. Korona 14 19 19-29
10. Omega 14 19 36-31
11. Błękitni 14 18 21-23
12. Sparta 14 15 22-42
13. Grom 14 15 33-45
14. Olimpiakos 14 9 25-49
15. Roztocze 14 5 14-51
16. Potok 14 4 17-54

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!