9 marca 2024 r.
18:16

Kontrola do 80 minuty, nerwy w końcówce i wygrana Avii Świdnik w Tarnowie

Avia w końcówce o mały włos nie wypuściła zwycięstwa
Avia w końcówce o mały włos nie wypuściła zwycięstwa (fot. Wojciech Szubartowski)

Po 23 minutach wydawało się, że to będzie dla piłkarzy Avii spacerek po Tarnowie, bo goście prowadzili 2:0. Tymczasem Unia zdążyła napędzić wiceliderowi jeszcze niezłego stracha. Ostatecznie żółto-niebiescy pokonali jednak „Jaskółki” 3:2. W końcówce nerwów jednak nie brakowało.

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla przyjezdnych. W siódmej minucie Wojciech Kalinowski wrzucił z lewego skrzydła, Szymon Rak zgrał piłkę głową, a z bliska akcję gości skutecznie wykończył Arkadiusz Maj. Kwadrans później było już 0:2.

Tym razem Maj zagrał do Raka, a ten zaskoczył bramkarza Unii. Przed przerwą niezłą szansę zmarnował jeszcze Kalinowski, ale i tak goście mogli być zadowoleni.

Kiedy w 68 minucie Tomasz Zając strzelił trzeciego gola (pomógł rykoszet od jednego z rywali, który zmylił bramkarza) wydawało się, że nic złego piłkarzy Avii w Tarnowie spotkać już nie może. Podopieczni Łukasza Mierzejewskiego stracili jednak koncentrację. Efekt? Końcówka była jeszcze bardzo nerwowa, a kibice Avii na pewno najedli się mnóstwo strachu.

W 85 minucie Kacper Rojkowicz zaliczył pierwsze trafienie dla gospodarzy. Po chwili była doskonała szansa na złapanie kontaktu, ale Tadeusz Grabowski obronił rzut karny. Unia nadal się jednak nie poddawała.

Wydawało się, że sędzia w 89 minucie mógł gwizdnąć faul na bramkarzu, ale zamiast tego Rojkowicz zdobył drugą bramkę. I było już jedynie 2:3, ale do tego kilka minut, żeby jeszcze poszukać wyrównania. Świdniczanie nie dali się już jednak zaskoczyć i jednak zabrali do domu cenne trzy punkty.

– Wiadomo, że nerwy były niepotrzebne. Wydawało się, że mamy ten mecz pod kontrolą. Do 80 minuty pod naszą bramką było tak naprawdę spokojnie. Po raz kolejny okazało się jednak, że w piłce trzeba być skoncentrowanym cały czas. My zgubiliśmy koncentrację w końcówce i mogliśmy zostać za to ukarani. Było 1:3, rywale nie strzelili karnego, a to też był ważny moment. Gdyby wykorzystali jedenastkę, to mieliby jeszcze więcej czasu, żeby poszukać tej trzeciej bramki. Było nerwowo, ale konkretnej sytuacji na wyrównanie przeciwnik już nie miał. Mamy jednak za dużo doświadczenia w zespole, żeby doprowadzać do takich sytuacji – ocenia trener Mierzejewski.

Za tydzień żółto-niebiescy zagrają u siebie z Wisłoką Dębica.

Unia Tarnów – Avia Świdnik 2:3 (0:2)

Bramki: Rojkowicz (85, 89) – Maj (7), Rak (23), Zając (68).

Avia: Grabowski – Zagórski, Dobrzyński, Machała, Kalinowski, Galara, Uliczny, Zając (69 Stryjewski), Szczygieł, Rak (84 Lenard), Maj (35 Popiołek).

Emisje odcinków słuchowiska są w niedzielę, ale spotkanie twórców i słuchaczy zaplanowano na sobotę. 25 maja w Teatrze Starym wydarzenie organizowane z okazji emisji 400. odcinka słuchowiska „Bazarek”.

Robot Da Vinci w Lublinie ma już za sobą 500 operacji
Wideo i zdjęcia z operacji

Operuję robotem od 13 lat i w tej chwili widzę, że bardzo trudno jest wykonać zabieg bez tego narzędzia – mówi dr n. med. Jerzy Draus, chirurg, który szkoli personel medyczny w zakresie chirurgii robotycznej. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie wykonano już pół tysiąca operacji z pomocą robota da Vinci.

Kto zagra na puławskim "Truskawkobraniu"?

W pierwszą niedzielę lipca na stadionie w Górze Puławskiej odbędzie się festyn pod hasłem "Truskawkobranie". Organizatorzy imprezy finalizują rozmowy z gwiazdą wieczoru: zespołem założonym przez znanego aktora.

Umowa na budowę podpisana. Za blisko 95 milionów powstanie piłkarska perełka

Przed niespełna dwoma tygodniami rozstrzygnięto przetarg na budowę Lubelskiego Centrum Piłki Nożnej, a dzisiaj (22 maja) prezydent Chełma Jakub Banaszek podpisał umowę z wykonawcą. Za blisko 95 milionów w Chełmie powstanie piłkarska perełka.

Łódź w centrum Hrubieszowa. Interweniowała policja

Wczoraj w centrum Hrubieszowa ulicami miasta jechał Chevrolet, który ciągnął na przyczepie potężną łódź motorową. Policjanci zatrzymali więc kierowcę do kontroli.

Ostatnie spektakle przed wakacjami, czyli koniec sezonu w Teatrze Andersena
25 maja 2024, 16:00

Koniec sezonu w Teatrze Andersena coraz bliżej. To ostatni moment, żeby odwiedzić teatr przed wakacjami. A jakie spektakle możemy jeszcze zobaczyć?

Średniowieczna ostroga i podkowa oraz starożytne ciosło na hrubieszowskiej ziemi

O tym, że w naszym regionie możemy znaleźć relikty z dawnych epok nie trzeba nikogo przekonywać. Do konserwatora zabytków trafiły kolejne artefakty.

Dni Tomaszowa Lubelskiego 2024. Imprezy przez cały tydzień
24 maja 2024, 12:00

Od najbliższego piątku (24 maja) aż do kolejnej niedzieli (2 czerwca) potrwają tegoroczne Dni Tomaszowa Lubelskiego. Będą koncerty, wystawy, imprezy sportowe i wiele trakcji dla najmłodszych.

„Łowcy głów” z Lublina i Szczecina złapali pedofila
WIDEO

Działania policjantów z KWP w Lublinie oraz KWP w Szczecinie doprowadziły do zatrzymania poszukiwanego listem gończym pedofila. Mężczyzna najbliższe dwa lata spędzi w więzieniu.

Michał Wasilewski W 2019 roku otrzymał Fryderyka w kategorii płyta roku muzyka elektroniczna za album „Gradient” XXANAXXU. Ma na swoim koncie współpracę z indywidualnymi artystami takimi jak: Ania Karwan, Bovska, Quebonafide, Marika, Pezet, Małolat, Reni Jusis, Vnm, Wojciech Waglewski, Ras czy Ten Typ Mes.

Beksiński.Live 2024: muzyka inspirowana obrazami Beksińskiego

Dziś w Lublinie: spektakl Beksiński.Live 2024. Muzykę do spektaklu skomponowali: Michał Wasilewski i Kamil Zawiślak Wishlake. Z Michałem Wasilewskim rozmawiamy o inspiracjach, muzyce i obrazach Zdzisława Beksińskiego.

Sport to zdrowie, ale z głową
WIDEO

W kolejnym odcinku Dziennika dla Zdrowia zapytaliśmy trenera personalnego Wojciecha Brodaczewskiego jak wygląda jego praca, co należy zrobić aby osiągnąć najlepsze efekty na siłowni i dlaczego na początku lepiej zacząć ćwiczyć z trenerem niż samemu.

Lotniczy Dzień Dziecka: loty, skoki i rozmowy
NASZ PATRONAT
26 maja 2024, 10:00

Już w najbliższą niedzielę na terenie Lubelskiego Aeroklubu w Radawcu: Lotniczy Dzień Dziecka. A przy okazji będzie można wesprzeć szczytny cel.

Darmowa atrakcja z Pepsi

Do niedzieli (26 maja) w Lublinie w pobliżu placu Litewskiego i deptaka, przy Galerii Centrum można spotkać wyjątkową atrakcję, która z pewnością przypadnie do gustu fanom nietypowych instalacji miejskich.

Dni Łukowa 2024: Ania Wyszkoni będzie gwiazda ostatniego dnia imprezy

Dni Łukowa 2024: Ania Wyszkoni, Kubańczyk i Andrzej Rybiński

Do tego triathlon w Zimnej Wodzie, zlot motocyklowy i jeszcze więcej koncertów. Wszystko przez trzy dni: w najbliższy weekend w Łukowie.

Skąd biorą się ubrania w lumpeksie?

Lumpeksy, zwane także second-handami, zyskały ogromną popularność w ostatnich latach. Dla jednych są sposobem na odnalezienie unikalnych, modnych ubrań za niewielkie pieniądze, dla innych – świadomym wyborem ekologicznym. Ale skąd właściwie pochodzą te ubrania? Odpowiedź na to pytanie prowadzi nas do miejsc, które są kluczowym ogniwem w tym procesie – hurtowni ubrań używanych.