Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

koronawirus

23 listopada 2021 r.
16:57

Lubelskie. Rekordowo dużo pacjentów pod respiratorem. Jeśli liczba spada, to najczęściej z powodu śmierci

76 18 A A
(fot. Jacek Szydłowski)

We wtorek w województwie lubelskim było najwięcej zajętych respiratorów, a także najwięcej zgonów w kraju. To kolejne rekordowe statystyki czwartej fali.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W naszym regionie potwierdzono we wtorek 1577 nowych zakażeń SARS-CoV-2. W porównaniu do ubiegłego wtorku to spadek o blisko 14 proc. Jak tłumaczy wojewoda, takie statystyki mogą sygnalizować, że Lubelskie ma za sobą szczyt czwartej fali. Rekord padł 11 listopada, kiedy potwierdzono 2123 nowe przypadki.

– To na razie nie przekłada się jednak na sytuację w szpitalach. Rekord hospitalizacji mieliśmy w poniedziałek - 1969 – zwraca uwagę Lech Sprawka, wojewoda lubelski. Dodaje: – Największego obłożenia łóżek w szpitalach spodziewamy się do 1 grudnia. To będzie problem tego tygodnia i połowy następnego. Potem mam nadzieję, że te liczby zaczną stopniowo spadać.

Na razie spadki w szpitalnych statystykach są niewielkie. We wtorek takiego leczenia wymagało 1933 chorych (na 2105 dostępnych łóżek covidowych). W poniedziałek pod respiratorem było 169 pacjentów, we wtorek – 164 (dostępnych jest 185 respiratorów).

– Niestety w większości przypadków przyczyną tych spadków są zgony. Dzisiaj było ich 65, najwięcej w kraju – zaznacza Sprawka. Dodaje: – W tym tygodniu musimy się spodziewać zgonów w przedziale 50-100. Mogą się nawet zdarzyć jednodniowe przypadki, kiedy będzie ich powyżej 100. To efekt tego, że obłożenie łóżek respiratorowych mamy najwyższe w kraju. Rekordowa była pod tym względem niedziela 21 listopada, kiedy pod respiratorem było 179 pacjentów.

We wtorek w szpitalach na oddziałach covidowych było też rekordowo dużo małych pacjentów – 47. Dlatego też zapadła decyzja o uruchomieniu kilku łóżek covidowych w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie.

– W poszczególnych rejonach województwa widzimy jednak zmiany. Dużo wolnych łóżek jest na przykład w szpitalu w Białej Podlaskiej. Jeśli nie będzie wzrostu, to będą pierwsze decyzje o ich odmrażaniu, żeby zwiększać przestrzeń dla leczenia pacjentów niezakażonych – zapowiada wojewoda.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Yorik / 23 listopada 2021 r. o 20:25
+5
"Zaledwie 0,77 proc. osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych. Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem 4,5 proc. stanowiły osoby zaszczepione, zgony nie są związane ze szczepieniem"
Avatar
TECZOWY_ZSL / 23 listopada 2021 r. o 19:54
+5
Respirator i remdesevir? Brzmi jak dobry schemat dobijania ludzi? Przecież włoscy lekarze juz ponad rok temu przestrzegali - NIE UŻYWAĆ RESPIRATOROW, tylko stosować tlenoterapie! Respiratorami tylko rozrywacie płuca, jak balon. Pacjenci z zapaleniem płuc podłączani są do respiratorów wysokociśnieniowych. Często mają zakrzepicę płucną. Co robią lekarze? Podkręcają ciśnienie, a ponieważ w płucach nie ma wymiany gazów, tkanka płucna zostaje rozrywana. Pacjent strasznie wówczas cierpi. Umiera. W statystykach i mediach zostaje okrzyknięty jako kolejna ofiara!  Preparat Remdesevir przez wielu lekarzy został ogloszony jako ZERO skuteczności - a nawet szkodzący, szybko uszkadza nerki/ wątrobę. Tymczasem jakoś nikt nie przypomina, że są TANIE i skuteczne leki przeciwwirusowe, bez patentów kartelu globalistow judeomasońskich z BIGpharma. Dodatkowo, profilaktycznie, codziennie warto dbać o dobry poziom wit. D, K2 i cynku, czasem dodac vit. C.
Jeśli płuca są w tak tragicznym stanie, że podłączenie pod respirator powoduje więcej problemów niż korzyści, takiego pacjenta podłącza się pod ECMO, który to aparat pozwala utlenować krew bez nadwyrężania praktycznie niedziałających płuc. Gdyby tylko jednak istniała jakaś prosta i szybka metoda uniknięcia doprowadzenia się do takiego stanu... No nie wiem, coś w rodzaju szczepionki...
 Ivermectine.... U Japończyków działa świetnie, kosztuje grosze.... I tu jest problem w Polin
 Ivermectine.... U Japończyków działa świetnie, kosztuje grosze.... I tu jest problem w Polin rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 23 listopada 2021 r. o 19:35
+5
ps kiedy lista płac z tej placówki?
Avatar
TECZOWY_ZSL / 23 listopada 2021 r. o 23:05
+3
Nie żyje burmistrz Połańca. Miał 54 lata. Promotor szczepień...zmarł nagle.
Avatar
_XD_ / 23 listopada 2021 r. o 19:49
+2
Respirator i remdesevir? Brzmi jak dobry schemat dobijania ludzi? Przecież włoscy lekarze juz ponad rok temu przestrzegali - NIE UŻYWAĆ RESPIRATOROW, tylko stosować tlenoterapie! Respiratorami tylko rozrywacie płuca, jak balon. Pacjenci z zapaleniem płuc podłączani są do respiratorów wysokociśnieniowych. Często mają zakrzepicę płucną. Co robią lekarze? Podkręcają ciśnienie, a ponieważ w płucach nie ma wymiany gazów, tkanka płucna zostaje rozrywana. Pacjent strasznie wówczas cierpi. Umiera. W statystykach i mediach zostaje okrzyknięty jako kolejna ofiara!  Preparat Remdesevir przez wielu lekarzy został ogloszony jako ZERO skuteczności - a nawet szkodzący, szybko uszkadza nerki/ wątrobę. Tymczasem jakoś nikt nie przypomina, że są TANIE i skuteczne leki przeciwwirusowe, bez patentów kartelu globalistow judeomasońskich z BIGpharma. Dodatkowo, profilaktycznie, codziennie warto dbać o dobry poziom wit. D, K2 i cynku, czasem dodac vit. C.
 Jeśli płuca są w tak tragicznym stanie, że podłączenie pod respirator powoduje więcej problemów niż korzyści, takiego pacjenta podłącza się pod ECMO, który to aparat pozwala utlenować krew bez nadwyrężania praktycznie niedziałających płuc. Gdyby tylko jednak istniała jakaś prosta i szybka metoda uniknięcia doprowadzenia się do takiego stanu... No nie wiem, coś w rodzaju szczepionki...
 Jeśli płuca są w tak tragicznym stanie, że podłączenie pod respirator powoduje więcej problemów niż korzyści, takiego pacjenta podłącza się pod ECMO, który to aparat pozwala utlenować krew bez nadwyrężania praktycznie niedziałających płuc. Gdyby tylko jednak istniała jakaś prosta i szybka metoda uniknięcia doprowadzenia się do takiego stanu... No nie wiem, coś w rodzaju szczepionki... rozwiń
Avatar
Yorik / 23 listopada 2021 r. o 20:20
+1
Tęczowy musisz być bardzo nieszczęśliwym człowiekiem.. Skoro za marne putinowskie profity sprzedajesz własny Naród. Współczuję żonie (jeśli ja jeszcze masz), że musi w takim wariatkowie egzystowac. Kwestia czasu kiedy odejdzie.
Avatar
Max... / 23 listopada 2021 r. o 17:16
+1
Respiratory Szumowskiego również są w użyciu?
Avatar
swiat.wg.bankstera / 23 listopada 2021 r. o 18:14
0
Respirator i remdesevir? Brzmi jak dobry schemat dobijania ludzi? Przecież włoscy lekarze juz ponad rok temu przestrzegali - NIE UŻYWAĆ RESPIRATOROW, tylko stosować tlenoterapie! Respiratorami tylko rozrywacie płuca, jak balon. Pacjenci z zapaleniem płuc podłączani są do respiratorów wysokociśnieniowych. Często mają zakrzepicę płucną. Co robią lekarze? Podkręcają ciśnienie, a ponieważ w płucach nie ma wymiany gazów, tkanka płucna zostaje rozrywana. Pacjent strasznie wówczas cierpi. Umiera. W statystykach i mediach zostaje okrzyknięty jako kolejna ofiara!  Preparat Remdesevir przez wielu lekarzy został ogloszony jako ZERO skuteczności - a nawet szkodzący, szybko uszkadza nerki/ wątrobę. Tymczasem jakoś nikt nie przypomina, że są TANIE i skuteczne leki przeciwwirusowe, bez patentów kartelu globalistow judeomasońskich z BIGpharma. Dodatkowo, profilaktycznie, codziennie warto dbać o dobry poziom wit. D, K2 i cynku, czasem dodac vit. C.
Respirator i remdesevir? Brzmi jak dobry schemat dobijania ludzi? Przecież włoscy lekarze juz ponad rok temu przestrzegali - NIE UŻYWAĆ RESPIRATOROW, tylko stosować tlenoterapie! Respiratorami tylko rozrywacie płuca, jak balon. Pacjenci z zapaleniem płuc podłączani są do respiratorów wysokociśnieniowych. Często mają zakrzepicę płucną. Co robią lekarze? Podkręcają ciśnienie, a ponieważ w płucach nie ma wymiany gazów, tkanka płucna zostaje rozrywana. Pacjent strasznie wówczas cierpi. Umiera. W statystykach i mediach zostaje okrzyknięty jako ko... rozwiń
Avatar
_XD_ / 24 listopada 2021 r. o 17:11
-1
Respirator i remdesevir? Brzmi jak dobry schemat dobijania ludzi? Przecież włoscy lekarze juz ponad rok temu przestrzegali - NIE UŻYWAĆ RESPIRATOROW, tylko stosować tlenoterapie! Respiratorami tylko rozrywacie płuca, jak balon. Pacjenci z zapaleniem płuc podłączani są do respiratorów wysokociśnieniowych. Często mają zakrzepicę płucną. Co robią lekarze? Podkręcają ciśnienie, a ponieważ w płucach nie ma wymiany gazów, tkanka płucna zostaje rozrywana. Pacjent strasznie wówczas cierpi. Umiera. W statystykach i mediach zostaje okrzyknięty jako kolejna ofiara!  Preparat Remdesevir przez wielu lekarzy został ogloszony jako ZERO skuteczności - a nawet szkodzący, szybko uszkadza nerki/ wątrobę. Tymczasem jakoś nikt nie przypomina, że są TANIE i skuteczne leki przeciwwirusowe, bez patentów kartelu globalistow judeomasońskich z BIGpharma. Dodatkowo, profilaktycznie, codziennie warto dbać o dobry poziom wit. D, K2 i cynku, czasem dodac vit. C.
Jeśli płuca są w tak tragicznym stanie, że podłączenie pod respirator powoduje więcej problemów niż korzyści, takiego pacjenta podłącza się pod ECMO, który to aparat pozwala utlenować krew bez nadwyrężania praktycznie niedziałających płuc. Gdyby tylko jednak istniała jakaś prosta i szybka metoda uniknięcia doprowadzenia się do takiego stanu... No nie wiem, coś w rodzaju szczepionki...
Ivermectine.... U Japończyków działa świetnie, kosztuje grosze.... I tu jest problem w Polin
 fakehunter.pap.pl/raport/7f89956e-295c-44ef-8b14-b3a3c2c840b8
 fakehunter.pap.pl/raport/7f89956e-295c-44ef-8b14-b3a3c2c840b8 rozwiń
Avatar
_XD_ / 23 listopada 2021 r. o 19:53
-2
W wyszczepionym Izraelu zanotowano największy skok zakażeń od X 2021. Współczynnik R (współ. zakażeń) w ubiegłym tygodniu wynosił 1, wczoraj 1,04 a dzisiaj 1,08. Próbują to wytłumaczyć niezaszczepionymi dziećmi, które jeszcze niedawno miały nie chorować. Obserwujcie ten kraj
 Jak to określa dziennik "Haaretz", w Izraelu koronawirus stał się "pandemią niezaszczepionych". We wrześniu liczba nowych przypadków COVID-19 zaczęła wyraźnie spadać. Rząd Izraela, w przeciwieństwie do wcześniejszych trzech fal koronawirusa, nie wprowadził lockdownu, nie zamknął szkół ani nie ograniczył wydarzeń kulturalnych czy działalności sklepów. ***s://***medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-europie,trzecia-dawka-dziala-w-izraelu--europa-powinna-brac-przyklad-,artykul,98570367.html
 Jak to określa dziennik "Haaretz", w Izraelu koronawirus stał się "pandemią niezaszczepionych". We wrześniu liczba nowych przypadków COVID-19 zaczęła wyraźnie spadać. Rząd Izraela, w przeciwieństwie do wcześniejszych trzech fal koronawirusa, nie wprowadził lockdownu, nie zamknął szkół ani nie ograniczył wydarzeń kulturalnych czy działalności sklepów. ***s://***medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-europie,trzecia-dawka-dziala-w-izraelu--europa-powinna-brac-przyklad-,artykul,98570367.html rozwiń
Avatar
_XD_ / 24 listopada 2021 r. o 17:11
-1
Respirator i remdesevir? Brzmi jak dobry schemat dobijania ludzi? Przecież włoscy lekarze juz ponad rok temu przestrzegali - NIE UŻYWAĆ RESPIRATOROW, tylko stosować tlenoterapie! Respiratorami tylko rozrywacie płuca, jak balon. Pacjenci z zapaleniem płuc podłączani są do respiratorów wysokociśnieniowych. Często mają zakrzepicę płucną. Co robią lekarze? Podkręcają ciśnienie, a ponieważ w płucach nie ma wymiany gazów, tkanka płucna zostaje rozrywana. Pacjent strasznie wówczas cierpi. Umiera. W statystykach i mediach zostaje okrzyknięty jako kolejna ofiara!  Preparat Remdesevir przez wielu lekarzy został ogloszony jako ZERO skuteczności - a nawet szkodzący, szybko uszkadza nerki/ wątrobę. Tymczasem jakoś nikt nie przypomina, że są TANIE i skuteczne leki przeciwwirusowe, bez patentów kartelu globalistow judeomasońskich z BIGpharma. Dodatkowo, profilaktycznie, codziennie warto dbać o dobry poziom wit. D, K2 i cynku, czasem dodac vit. C.
Jeśli płuca są w tak tragicznym stanie, że podłączenie pod respirator powoduje więcej problemów niż korzyści, takiego pacjenta podłącza się pod ECMO, który to aparat pozwala utlenować krew bez nadwyrężania praktycznie niedziałających płuc. Gdyby tylko jednak istniała jakaś prosta i szybka metoda uniknięcia doprowadzenia się do takiego stanu... No nie wiem, coś w rodzaju szczepionki...
Ivermectine.... U Japończyków działa świetnie, kosztuje grosze.... I tu jest problem w Polin
 fakehunter.pap.pl/raport/7f89956e-295c-44ef-8b14-b3a3c2c840b8
 fakehunter.pap.pl/raport/7f89956e-295c-44ef-8b14-b3a3c2c840b8 rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 24 listopada 2021 r. o 08:30
-3
Radosław Fijołek nie żyje. Komendant jeleniogórskiej straży pożarnej zmarł w nocy we własnym domu. Jeszcze dzień przed śmiercią sumiennie wykonywał swoje obowiązki. Odszedł nagle.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 23 listopada 2021 r. o 23:05
+3
Nie żyje burmistrz Połańca. Miał 54 lata. Promotor szczepień...zmarł nagle.
Avatar
pb88 / 23 listopada 2021 r. o 22:51
-6
W tytule artykułu powinno być "oddycha za pomocą respiratorów". Przecież ci wszyscy pacjenci naraz nie korzystają z jednego respiratora, a to sugeruje tytuł.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 23 listopada 2021 r. o 22:37
-5
KOINCYDENCJA?????   Niemiecka agencja informacyjna wymienia przypadki 75 wybitnych sportowców, którzy .... nagle zmarli na ataki serca tylko w ciągu ost 5 miesięcy..  Żaden z tych graczy nie miał COVID w czasie meczu czy treningu, ponieważ wszyscy zostali przetestowani. Jeśli to nie szczepionki powodują uszkodzenie serca, to co powoduje, że wszystkie te zdarzenia zdarzają się w tak szybkim tempie? ?? conservativedailypost.com/german-news-agency-tracks-75-prominent-athletes-suddenly-dead-of-heart-attacks-after-covid-vax/
KOINCYDENCJA?????   Niemiecka agencja informacyjna wymienia przypadki 75 wybitnych sportowców, którzy .... nagle zmarli na ataki serca tylko w ciągu ost 5 miesięcy..  Żaden z tych graczy nie miał COVID w czasie meczu czy treningu, ponieważ wszyscy zostali przetestowani. Jeśli to nie szczepionki powodują uszkodzenie serca, to co powoduje, że wszystkie te zdarzenia zdarzają się w tak szybkim tempie? ?? conservativedailypost.com/german-news-agency-tracks-75-prominent-athletes-... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 23 listopada 2021 r. o 21:40
-4
W wyszczepionym na full Izraelu zanotowano największy skok zakażeń od X 2021. Współczynnik R (współ. zakażeń) w ubiegłym tygodniu wynosił 1, wczoraj 1,04 a dzisiaj 1,08. Próbują to wytłumaczyć niezaszczepionymi dziećmi, które jeszcze niedawno miały nie chorować. Obserwujcie ten kraj
Avatar
TECZOWY_ZSL / 23 listopada 2021 r. o 21:40
-3
UK; 83.6% pacjentow w szpitalach jest w pelni wyszczepiona. Pobudka ....
Avatar
TECZOWY_ZSL / 23 listopada 2021 r. o 21:39
-3
JUŻ NIEBAWEM biedni i oberwani medycy w swej  trosce o chorych Polaków przełamią od daawna nieosiągalną wręcz granicę 500 000 zgonów Polek i Polaków w ciągu roku. GRATULUJEMY!!!
Avatar
Yorik / 23 listopada 2021 r. o 20:25
+5
"Zaledwie 0,77 proc. osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych. Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem 4,5 proc. stanowiły osoby zaszczepione, zgony nie są związane ze szczepieniem"
Avatar
Yorik / 23 listopada 2021 r. o 20:20
+1
Tęczowy musisz być bardzo nieszczęśliwym człowiekiem.. Skoro za marne putinowskie profity sprzedajesz własny Naród. Współczuję żonie (jeśli ja jeszcze masz), że musi w takim wariatkowie egzystowac. Kwestia czasu kiedy odejdzie.
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wieczór ze Stanisławem Lemem na UMCS
9 grudnia 2021, 18:00

Wieczór ze Stanisławem Lemem na UMCS

9 grudnia o godz. 18 w Muzeum UMCS (ul. Radziszewskiego 11) zostanie zorganizowany "Wieczór ze Stanisławem Lemem".

Szpital w Międzyrzecu Podlaskim kolejny rok ze stratą

Szpital w Międzyrzecu Podlaskim kolejny rok ze stratą

Szpital powiatowy w Międzyrzecu Podlaskim z kolejnym programem naprawczym. Powód, to ponad 3 mln zł straty za ubiegły rok. Radni pytają dyrektora, ile jeszcze takich programów trzeba będzie przyjąć.

Strażacy, alpaki, orkiestra i mnóstwo prezentów dla dzieci z lubelskich szpitali
galeria

Strażacy, alpaki, orkiestra i mnóstwo prezentów dla dzieci z lubelskich szpitali

A do tego strażacy i Mikołaj z bajkową świtą – tak wyglądały tegoroczne „Strażackie Mikołajki” w Lublinie.

Próbowała się leczyć atomizerem tlenu. Do szpitala trafiła w stanie krytycznym, osierociła dwoje małych dzieci

Próbowała się leczyć atomizerem tlenu. Do szpitala trafiła w stanie krytycznym, osierociła dwoje małych dzieci

Leczą się w domu amantadyną, witaminami albo tlenem w atomizerze. W szczepienia nie wierzą. Do szpitala trafiają często w stanie krytycznym. – Zdarzało się, że umierali na izbie przyjęć. Nie zdążyliśmy ich nawet przyjąć na oddział – opowiada ordynator oddziału covidowego w jednym z lubelskich szpitali.

LUK Lublin – Cerrad Enea Czarni Radom 3:1. Rozbili rywala zagrywką
galeria

LUK Lublin – Cerrad Enea Czarni Radom 3:1. Rozbili rywala zagrywką

W 10. kolejce PlusLigi LUK Lublin pokonał Cerrad Enea Czarnych Radom 3:1. MVP wybrany został środkowy gospodarzy Jan Nowakowski

Anna Dąbrowska Wolontariuszką Roku 2021. A lubelskie klasztory przyjmą uchodźców
galeria

Anna Dąbrowska Wolontariuszką Roku 2021. A lubelskie klasztory przyjmą uchodźców

– Jesteście państwo prawdziwą duszą Polski i Polaków i w ogóle człowieczeństwa – usłyszała Anna Dąbrowska, prezeska stowarzyszenia Homo Faber nagrodzona w niedzielę tytułem Wolontariuszki Roku 2021 Lubelszczyzny. Podczas Gali Wolontariatu ogłoszono również, że lubelskie klasztory będą przyjmować uchodźców, a za ich utrzymanie będą płacić m.in. biskupi.

GKS Górnik Łęczna – KKS Czarni Antrans Sosnowiec 1:2. Puchar nie dla nich [ZDJĘCIA]
galeria

GKS Górnik Łęczna – KKS Czarni Antrans Sosnowiec 1:2. Puchar nie dla nich [ZDJĘCIA]

Puchar Polski piłkarek nożnych Górnik Łęczna w dramatycznych okolicznościach przegrywa z Czarnymi Sosnowiec i odpada z rozgrywek już na poziomie 1/16 finału. To oznacza, że w pucharowych zmaganiach województwo lubelskie nie ma już żadnego reprezentanta