Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

5 września 2018 r.
7:48

Nastolatkowie pobili policjanta w parku?

11 15 A A

Osiemnaste urodziny w parku w Wołominie zakończyły się bójką z policjantem, który interweniował po służbie. Świadkowie, do których dotarliśmy, oskarżają policjanta, że był pijany i użył broni. Policja i prokuratura zaprzeczają.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To był jeden z ostatnich dni wakacji. Nastolatkowie z Wołomina spotkali się w parku przed pomnikiem marszałka Piłsudskiego. Cześć osób świętowało osiemnaste urodziny jednego z kolegów. Nagle na miejscu pojawił się policjant w cywilu. Powodem jego interwencji miała być bójka nastolatków.

- Powiedział, że jest policjantem i, że ich zachowanie musi być zgodne z prawem. Funkcjonariusz obezwładnił jednego z mężczyzn. W tym momencie został uderzony w głowę. Upadł, był kopany i uderzany kastetem. Kopano go po głowie, klatce piersiowej – mówi kom. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji.

Policjant został ranny. - Ma stłuczenie głowy, ze wstrząśnieniem mózgu, krwiak okularowy jednego z oczodołów, liczne otarcia, zasinienia okolic twarzy, ucha, klatki piersiowej, kończyn górnych – wylicza Marcin Saduś, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie.

Funkcjonariusz pracuje w policji 22 lata. Najpierw służył w pobliskiej Kobyłce, a potem w Wołominie. Patrolował ulice w nieoznakowanych radiowozach. Tuż przed bójką zakończył pracę.

Matka głównego podejrzanego 16-latka oskarża go, o sprowokowanie zajścia w parku. - Mój syn zaczął się wygłupiać. Interweniujący doszedł do wniosku, że jest to jakaś bijatyka. Zaczął krzyczeć do dzieci wulgarnymi słowami, żeby się stąd wynosiły – opowiada.

Zdaniem matki, mężczyzna nie poinformował młodzieży, że jest policjantem.

Pani Danuta ma siedmioro dzieci. Jej 16-letni syn z dziewczyną świętowali osiemnaste urodziny kolegi. - Policjant coś powiedział do syna, który podobno mu coś odpyskował. Koło mojego syna stała jego dziewczyna. Ten pan podszedł, zamachnął się i ją uderzył. Ona upadła. To jest dziecko, które nie pozwoli, żeby była bita kobieta. Na dokładkę była to jego dziewczyna – mówi pani Danuta.
- Ten pan obezwładnił mojego syna chwytem stosowanym przez funkcjonariuszy policji. Usiadł na moim synu i podobno zaczął go bić – dodaje.

Matka drugiego 16-latka, który jest oskarżony o pobicie policjanta, także uważa, że funkcjonariusz był agresywny wobec nastolatków. - Żadne dziecko nie kopało [policjanta – red.]. Tylko chłopczyk 13-letni wziął hulajnogę i zdzielił go – mówi.

To właśnie 13-latek zadał policjantowi najpoważniejsze ciosy. Jego matka jest zszokowana, że syn będąc w parku przyłączył się do bójki. - Gdyby wiedział, że to policjant, to pierwszy by uciekał – uważa.

Czwarta matka, z którą rozmawialiśmy, uważa że jej 15-letni syn nie uczestniczył w bójce z policjantem. W czasie zajścia rozmawiał z nią przez telefon, co powinno być zarejestrowane na pobliskim monitoringu.

- Myślę, że mój syn został objęty hurtem, ponieważ wcześniej miał przewinienia i trafił do młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Powiedział mi, że naprawdę nie uderzył policjanta – mówi.

Dotarliśmy do świadków, którzy widzieli wydarzenia w parku. O sprowokowanie bójki oskarżają policjanta. Funkcjonariusz miał być też pijany. Jedna z osób twierdzi, że użył broni.

- Byłam w mieszkaniu. Usłyszałam dwa strzały. Mam kota, który boi się wystrzałów, i przez to oblałam się piciem. Wyszłam zobaczyć, kto jest taki mądry? Patrzę, że przy ławce jest dorosły facet, który kłóci się z dziećmi. Widziałam jak dziewczynka stanęła przodem do tego pana, tyłem do chłopaka. I mówi, żeby mężczyzna zostawił ich w spokoju. Dostała w twarz. Przewróciła się, zaczęła płakać. On tego chłopaka powalił na ziemię, zaczął go okładać pięściami. On na nim klęczał. Później się podniósł i go kopnął, chyba trzy razy. Młodzież go nie biła – opowiada Teresa Klepacka świadek. I zaznacza. - Policjant stał, rozmawiał przez telefon. Był pijany. Chwiał się na nogach i po bełkocie było czuć, że jest wypity.

18-letni Wojciech i Julia tego wieczoru byli w pobliżu parku. Nie wiedzą, co spowodowało interwencję policjanta. Całe zajście znają od momentu, gdy funkcjonariusz próbował obezwładnić 16-letniego chłopaka.

- Ten policjant podchodził do niego, łapał go za szyję, próbował go bić – mówią.

Czy policjant był kopany? - Nie było nic takiego. To jest nieprawda – mówią.

Czy funkcjonariusz mówił, że jest z policji? - Nie. On prawdopodobnie był pod wpływem alkoholu. Stał kawałek ode mnie i czuć było alkohol. Myślałem, że to jest normalny gościu, który zaczepił ich, że siedzą. To jest problem, że go przy nas nie zbadali alkomatem – mówi Wojciech.

18-latkowie zostali przesłuchani. - Nie potraktowali naszych zeznań zbyt poważnie. Pomyślałem, że może chcą bronić tego policjanta. Jak powiedziałem, że czułem od tego policjanta alkohol, to ta pani się śmiała. Powiedziała, że to niemożliwe – opowiada Wojciech.

Policja i prokuratura bronią policjanta. Materiał dowodowy zebrany podczas śledztwa wskazuje na to, że policjant interweniował zgodnie z prawem.

- Nie ma tam możliwości, że to policjant sprowokował tę sytuację. Pojawiły się też informacje, że policjant był nietrzeźwy. Zostało to bardzo szybko obalone. Wskazaliśmy, że policjant został zbadany na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie pokazało 0,0 promila. Pojawiły się oskarżenia, że miał używać broni palnej. Też takiej możliwości nie ma, bo policjant nie ma, ani broni palnej, a służbowa broń była pozostawiona w służbowej szafie – mówi kom. Sylwester Marczak i dodaje. - W naszej ocenie, jako policjantów stołecznej policji i w mojej, była to wzorowa postawa policjanta.

- Na tę chwile nie da się w sposób jednoznaczny ustalić, w którym momencie funkcjonariusz powiedział, że jest policjantem. Z jego zeznań wynika, że nastąpiło to niemal na początkowym etapie interwencji. Jeśli chodzi o wyjaśnienia podejrzanego, czy też innych osób, które były przesłuchane, miało to miejsce, kiedy już doszło do kontaktu fizycznego między funkcjonariuszem policji, a pozostałymi uczestnikami zdarzenia – mówi prokurator Marcin Saduś.

18–latkowi, który w parku świętował swoje urodziny grozi 10 lat więzienia. Chłopak nie przyznaje się do pobicia funkcjonariusza, oskarżył o to swoich kolegów. Został wypuszczony przez sąd. Czterech nastolatków trafiło do schroniska dla nieletnich, gdyż już wcześniej byli notowani.

Policjant, który podjął interwencję w parku nie zgodził się na wypowiedź przed kamerą. Możemy streścić to, co nam powiedział. Uważa, że musiał interweniować, bo widział bijących się nastolatków. Był trzeźwy, nie miał broni i nie uderzył dziewczyny. Dodał, że nastolatkowie, którzy go pobili znają w tym mieście każdego policjanta i doskonale wiedzieli, z kim mają do czynienia.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 września 2018 o 08:38
+23
Tak tak, a gość sam się pobił... To nie fight club, patologia wszczyna burdy, a potem jest lament, że 'mój synek to taki dobry jest...'
Avatar
Zenek / 5 września 2018 o 08:34
+20
Motyla noga, same niewiniatka! Nie bronię policjanta ale skąd u niego takie obrażenia?? Chyba nie pobił się sam..
Avatar
Gość / 5 września 2018 o 09:17
+18
Bandziorów przykładnie uziemić bez względu na okoliczności to są przyszli BANDYCI i ile nie ZABÓJCY
Avatar
Gość / 5 września 2018 o 09:28
+14
teraz gnoje jak będą siedzieć w szkołach po 9 godzin dziennie nie bedą mieli czasu ani siły na takie akcje.za dużo wolnego za mało obowiązków i w dupach sie szczylom przewraca.kiedyś policjant dla zasady nawkładał gum jak spotkał dzieciaka wieczorem samego a stary jeszcze poprawił.to o sie dziś dzieje to jest kur.a nie do pomyślenia
Avatar
ix / 5 września 2018 o 09:48
+11
Jeden był w poprawczaku, drugi - 13 letni (!?) uderzył policjanta ... HULAJNOGĄ! Trzeci - uciekłby, gdyby wiedział że to policjant, kolejny broni się że to nie on bił. Nieciekawy obraz się wyłania - banda pryszczatych patoli i konfidentów, ćpunów, potencjalnych morderców! I grupa mamuś, które nie widziały ale łykają jak pelikany wersję swoich ... "dzieci"
Avatar
jojoj / 5 września 2018 o 09:45
+11
Policjant sam sie uderzyl w głowę hulajnogą, następnie sam uderzał głową o podłoże, a młodzież, któea przyszła świetować urodziny pewnie  syto zakrapiane alkoholem była niewinna. " Gdy ludu kupa to i Herkules dupa". Teraz wszystkich pampersów pozamykać w zakładach karnych lub poprawczych, ale niezależny sąd ukarze. Kpina. 
Avatar
Gość / 5 września 2018 o 08:45
+11
To dobry chłopak był i mało pił...
Avatar
jak / 5 września 2018 o 11:47
+10
W Warszawie kilka lat temu policjant po służbie, zwrócił uwagę dwóm ''grzecznym' , a potem sam się przytrzymał i zadżgał nożem. Osierocił dwoje dzieci.
Avatar
Gość / 5 września 2018 o 10:01
+10
Toż to aniołki według mamuś ale pewnie i one też takim się czują,a policjant to sam się pobił żeby dokuczyć wzorowym dzieciom a jak trzeba to sąsiadka usłyszy strzały co przestraszyły kotka iż tych emocji rozlała napój w kolorze fioletu
Avatar
dre / 5 września 2018 o 11:27
+3
dokładnie są media typu wybiorcza tfn czy dziennik fschodni co żeby mieć oglądalność i wyswietlenia pokazują różnych "prawilnych"  a ci klamia w zywe oczy, pomawiaja policjanta. Na szczescie prokuratura miała jaja i trafili  gdzie ich miejsce.
Avatar
Gość / 6 września 2018 o 11:44
0
Jak bym tam był to bym pomógł temu policjantowi lać pałą po łydkach tych kłamliwych rozpieszczonych młodych przestępców!
Avatar
dziadzia / 5 września 2018 o 15:23
0
Ale wstyd, policjant oberwał hulajnogą od 13-latka. Uhahahaha. Ja daję wiarę młodym! Pan władza chciał pokazać kto tu rządzi i że może wszystko! Nie spodziewał się, że zaatakowana młodzież będzie się bronić!
Avatar
Gość / 5 września 2018 o 14:19
0
Skąd wiemy, że ten milicjant był trzeźwy? Bo jego koledzy tak mówią? Jest to jakoś udokumentowane? Poza tym - jakbym miał 13 lat i widział jak na moim koledze siedzi dorosły chłop i okłada go pięściami to też bym chwycił hulajnogę... Chciał interweniować zgodnie z prawem? Mógł zadzwonić po radiowóz. Gnoje od razu widzą co i jak. A tu - wyskakuje z krzaków podchmielony cap i rzuca urwami twierdząc, że jest milicjantem. Pokazał blachę? To się kupy nie trzyma i powinni się do niego dobrać ci ze Spraw Wewnętrznych. Ewidentnie koleś ma jekieś problemy z psyche; jest niebezpieczny dla otoczenia. Policjant powinien być opanowany. A to jest zakompleksiony gó..arz.
Skąd wiemy, że ten milicjant był trzeźwy? Bo jego koledzy tak mówią? Jest to jakoś udokumentowane? Poza tym - jakbym miał 13 lat i widział jak na moim koledze siedzi dorosły chłop i okłada go pięściami to też bym chwycił hulajnogę... Chciał interweniować zgodnie z prawem? Mógł zadzwonić po radiowóz. Gnoje od razu widzą co i jak. A tu - wyskakuje z krzaków podchmielony cap i rzuca urwami twierdząc, że jest milicjantem. Pokazał blachę? To się kupy nie trzyma i powinni się do niego dobrać ci ze Spraw Wewnętrznych. Ewidentnie koleś ma jekieś pro... rozwiń
Avatar
Garbaty / 5 września 2018 o 12:35
-1
Szkoda że rowerów nie mieli to by ze szpitala nie wyszedł po hulajnoga to tylko podrapala
Avatar
jak / 5 września 2018 o 11:47
+10
W Warszawie kilka lat temu policjant po służbie, zwrócił uwagę dwóm ''grzecznym' , a potem sam się przytrzymał i zadżgał nożem. Osierocił dwoje dzieci.
Avatar
dre / 5 września 2018 o 11:27
+3
dokładnie są media typu wybiorcza tfn czy dziennik fschodni co żeby mieć oglądalność i wyswietlenia pokazują różnych "prawilnych"  a ci klamia w zywe oczy, pomawiaja policjanta. Na szczescie prokuratura miała jaja i trafili  gdzie ich miejsce.
Avatar
Gość / 5 września 2018 o 10:01
+10
Toż to aniołki według mamuś ale pewnie i one też takim się czują,a policjant to sam się pobił żeby dokuczyć wzorowym dzieciom a jak trzeba to sąsiadka usłyszy strzały co przestraszyły kotka iż tych emocji rozlała napój w kolorze fioletu
Avatar
ix / 5 września 2018 o 09:48
+11
Jeden był w poprawczaku, drugi - 13 letni (!?) uderzył policjanta ... HULAJNOGĄ! Trzeci - uciekłby, gdyby wiedział że to policjant, kolejny broni się że to nie on bił. Nieciekawy obraz się wyłania - banda pryszczatych patoli i konfidentów, ćpunów, potencjalnych morderców! I grupa mamuś, które nie widziały ale łykają jak pelikany wersję swoich ... "dzieci"
Avatar
jojoj / 5 września 2018 o 09:45
+11
Policjant sam sie uderzyl w głowę hulajnogą, następnie sam uderzał głową o podłoże, a młodzież, któea przyszła świetować urodziny pewnie  syto zakrapiane alkoholem była niewinna. " Gdy ludu kupa to i Herkules dupa". Teraz wszystkich pampersów pozamykać w zakładach karnych lub poprawczych, ale niezależny sąd ukarze. Kpina. 
Avatar
Gość / 5 września 2018 o 09:28
+14
teraz gnoje jak będą siedzieć w szkołach po 9 godzin dziennie nie bedą mieli czasu ani siły na takie akcje.za dużo wolnego za mało obowiązków i w dupach sie szczylom przewraca.kiedyś policjant dla zasady nawkładał gum jak spotkał dzieciaka wieczorem samego a stary jeszcze poprawił.to o sie dziś dzieje to jest kur.a nie do pomyślenia
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Narodów. Portugalia – Polska 1:1
film

Liga Narodów. Portugalia – Polska 1:1 0 1

W ostatnim meczu grupy 3 Dywizji A Polska zremisowała w Guimaraes z Portugalią 1:1 i dzięki temu zachowała miejsce w pierwszym koszyku przed eliminacjami do mistrzostw Europy

Kurów: Nowy wójt i radni zaprzysiężeni. Pierwszy raz głosowali elektronicznie [zdjęcia]
galeria

Kurów: Nowy wójt i radni zaprzysiężeni. Pierwszy raz głosowali elektronicznie [zdjęcia] 13 1

Pierwsza sesja nowej kadencji w powiecie puławskim odbyła się w Kurowie. We wtorek ślubowanie złożyli radni, a także nowy wójt Arkadiusz Małecki. Rada wybrała również swojego przewodniczącego. Po raz pierwszy zastosowano cyfrowy system liczenia głosów.

Zbigniew Ziobro nie zgodził się na kandydatkę do zarządu województwa lubelskiego? "Nominacja może być sporym zaskoczeniem"

Zbigniew Ziobro nie zgodził się na kandydatkę do zarządu województwa lubelskiego? "Nominacja może być sporym zaskoczeniem" 2 5

W środę radni sejmiku wybiorą nowy zarząd województwa. Niewiadomą pozostaje obsada stanowiska należnego Solidarnej Polsce. To miejsce miała zająć Bogna Bender-Motyka, ale – według naszych informacji – nie zgodził się na to Zbigniew Ziobro.

Lublin: Pijany kierowca spowodował stłuczkę i uciekł, złapali go kilkaset metrów dalej [zdjęcia]
galeria

Lublin: Pijany kierowca spowodował stłuczkę i uciekł, złapali go kilkaset metrów dalej [zdjęcia] 7 3

Do zdarzenia doszło po godz. 20 na skrzyżowaniu al. Solidarności z ul. Wodopojną.

Azoty Puławy – MMTS Kwidzyn 26:17. Obrona na piątkę

Azoty Puławy – MMTS Kwidzyn 26:17. Obrona na piątkę 1 2

W spotkaniu rozegranym awansem Azoty Puławy pokonały MMTS Kwidzyn 26:17. W drugiej połowie gospodarze stracili tylko pięć bramek, sami zdobywając 14

Sprawa molestowania lekarek w szpitalu w Lublinie. Skazany nie zgadza się z wyrokiem

Sprawa molestowania lekarek w szpitalu w Lublinie. Skazany nie zgadza się z wyrokiem 10 3

Sprawa molestowania młodych lekarek przez byłego już ordynatora oddziału gastroenterologii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie znów trafi na wokandę. Pełnomocnik skazanego mężczyzny złożył apelację od wyroku skazującego lekarza.

Sklepy na kolejnej kamienicy w Lublinie z estetycznymi szyldami

Sklepy na kolejnej kamienicy w Lublinie z estetycznymi szyldami 0 5

Były warsztaty z zakresu brandingu i reklamy zewnętrznej dla przedsiębiorców. Są efekty. Na kamienicy przy Lubartowskiej 74 pojawiły się szyldy semaforowe oraz płaskie. Robił je kowal artystyczny Kamil Słowik.

Nowe śmieciarki jeżdżące po Lublinie są zasilane gazem

Nowe śmieciarki jeżdżące po Lublinie są zasilane gazem 0 2

We flocie Kom-Eko znalazły się ostatnio trzy nowe śmieciarki Scania, w tym dwie zasilane gazem CNG. Pięć kolejnych pojazdów CNG zostanie dostarczonych w pierwszym kwartale przyszłego roku. Są to najczystsze pojazdy komunalne obsługujące Lublin i okolice.

Czarnoziem: Bus wypadł z drogi i przewrócił się na bok
galeria

Czarnoziem: Bus wypadł z drogi i przewrócił się na bok 0 1

W poniedziałek rano w miejscowości Czarnoziem (pow. krasnostawski) doszło do wypadku.

Odpowie za włamanie do kiosku w Radzyniu Podlaskim

Odpowie za włamanie do kiosku w Radzyniu Podlaskim 0 0

Radzyńscy policjanci zatrzymali 31-latka, który włamał się do kiosku.

Zabójstwo przy ul. Królewskiej w Lublinie. Szkolny kolega 18-letniej dziewczyny skazany

Zabójstwo przy ul. Królewskiej w Lublinie. Szkolny kolega 18-letniej dziewczyny skazany 18 9

Na 15 lat więzienia i blisko 160 tys. zł zadośćuczynienia skazał Sąd Okręgowy w Lublinie Jana W. Mężczyzna odpowiadał za zabicie swojej szkolnej koleżanki. 18-letnia Marlena zginęła rok temu. Wykrwawiła się po serii ciosów zadanych nożem.

Poszukiwany przez policję wpadł na zakupach w Dysie

Poszukiwany przez policję wpadł na zakupach w Dysie 13 2

Policjant w dniu wolnym od służby, wchodząc do sklepu w miejscowości Dys rozpoznał poszukiwanego mężczyznę.

Koncert Sylwii Grzeszczak w Hali Globus w Lublinie
31 marca 2019, 18:30

Koncert Sylwii Grzeszczak w Hali Globus w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek, Sylwia Grzeszczak, zawita do Lublina w ramach trasy na 10-lecie pracy artystycznej. Jedyny koncert odbędzie się 31 marca o godz. 18.30 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

Nowy starosta tomaszowski. Po 12 latach

Nowy starosta tomaszowski. Po 12 latach 0 1

Po wyborach Henryk Karwan nowym starostą powiatu tomaszowskiego. Jego zastępcą będzie Jarosław Korzeń.

31-latka z Lubelskiego odsiaduje wyrok dożywocia w Irlandii. To jej ostatnia szansa na obronę

31-latka z Lubelskiego odsiaduje wyrok dożywocia w Irlandii. To jej ostatnia szansa na obronę 90 15

31-letnia Marta Herda z woj. lubelskiego, tytułowana przez irlandzkie media jako „Ice Queen Killer” (Zimna Królowa Zabójczyni – red.) i odsiadująca dożywocie w tamtejszym więzieniu o zaostrzonym rygorze, prosi o pomoc Europejski Trybunał Praw Człowieka. To jej ostatnia szansa na obronę w sprawie morderstwa, którego – jak twierdzi – nie popełniła.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!