Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

5 września 2018 r.
7:48

Nastolatkowie pobili policjanta w parku?

11 15 A A

Osiemnaste urodziny w parku w Wołominie zakończyły się bójką z policjantem, który interweniował po służbie. Świadkowie, do których dotarliśmy, oskarżają policjanta, że był pijany i użył broni. Policja i prokuratura zaprzeczają.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To był jeden z ostatnich dni wakacji. Nastolatkowie z Wołomina spotkali się w parku przed pomnikiem marszałka Piłsudskiego. Cześć osób świętowało osiemnaste urodziny jednego z kolegów. Nagle na miejscu pojawił się policjant w cywilu. Powodem jego interwencji miała być bójka nastolatków.

- Powiedział, że jest policjantem i, że ich zachowanie musi być zgodne z prawem. Funkcjonariusz obezwładnił jednego z mężczyzn. W tym momencie został uderzony w głowę. Upadł, był kopany i uderzany kastetem. Kopano go po głowie, klatce piersiowej – mówi kom. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji.

Policjant został ranny. - Ma stłuczenie głowy, ze wstrząśnieniem mózgu, krwiak okularowy jednego z oczodołów, liczne otarcia, zasinienia okolic twarzy, ucha, klatki piersiowej, kończyn górnych – wylicza Marcin Saduś, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie.

Funkcjonariusz pracuje w policji 22 lata. Najpierw służył w pobliskiej Kobyłce, a potem w Wołominie. Patrolował ulice w nieoznakowanych radiowozach. Tuż przed bójką zakończył pracę.

Matka głównego podejrzanego 16-latka oskarża go, o sprowokowanie zajścia w parku. - Mój syn zaczął się wygłupiać. Interweniujący doszedł do wniosku, że jest to jakaś bijatyka. Zaczął krzyczeć do dzieci wulgarnymi słowami, żeby się stąd wynosiły – opowiada.

Zdaniem matki, mężczyzna nie poinformował młodzieży, że jest policjantem.

Pani Danuta ma siedmioro dzieci. Jej 16-letni syn z dziewczyną świętowali osiemnaste urodziny kolegi. - Policjant coś powiedział do syna, który podobno mu coś odpyskował. Koło mojego syna stała jego dziewczyna. Ten pan podszedł, zamachnął się i ją uderzył. Ona upadła. To jest dziecko, które nie pozwoli, żeby była bita kobieta. Na dokładkę była to jego dziewczyna – mówi pani Danuta.
- Ten pan obezwładnił mojego syna chwytem stosowanym przez funkcjonariuszy policji. Usiadł na moim synu i podobno zaczął go bić – dodaje.

Matka drugiego 16-latka, który jest oskarżony o pobicie policjanta, także uważa, że funkcjonariusz był agresywny wobec nastolatków. - Żadne dziecko nie kopało [policjanta – red.]. Tylko chłopczyk 13-letni wziął hulajnogę i zdzielił go – mówi.

To właśnie 13-latek zadał policjantowi najpoważniejsze ciosy. Jego matka jest zszokowana, że syn będąc w parku przyłączył się do bójki. - Gdyby wiedział, że to policjant, to pierwszy by uciekał – uważa.

Czwarta matka, z którą rozmawialiśmy, uważa że jej 15-letni syn nie uczestniczył w bójce z policjantem. W czasie zajścia rozmawiał z nią przez telefon, co powinno być zarejestrowane na pobliskim monitoringu.

- Myślę, że mój syn został objęty hurtem, ponieważ wcześniej miał przewinienia i trafił do młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Powiedział mi, że naprawdę nie uderzył policjanta – mówi.

Dotarliśmy do świadków, którzy widzieli wydarzenia w parku. O sprowokowanie bójki oskarżają policjanta. Funkcjonariusz miał być też pijany. Jedna z osób twierdzi, że użył broni.

- Byłam w mieszkaniu. Usłyszałam dwa strzały. Mam kota, który boi się wystrzałów, i przez to oblałam się piciem. Wyszłam zobaczyć, kto jest taki mądry? Patrzę, że przy ławce jest dorosły facet, który kłóci się z dziećmi. Widziałam jak dziewczynka stanęła przodem do tego pana, tyłem do chłopaka. I mówi, żeby mężczyzna zostawił ich w spokoju. Dostała w twarz. Przewróciła się, zaczęła płakać. On tego chłopaka powalił na ziemię, zaczął go okładać pięściami. On na nim klęczał. Później się podniósł i go kopnął, chyba trzy razy. Młodzież go nie biła – opowiada Teresa Klepacka świadek. I zaznacza. - Policjant stał, rozmawiał przez telefon. Był pijany. Chwiał się na nogach i po bełkocie było czuć, że jest wypity.

18-letni Wojciech i Julia tego wieczoru byli w pobliżu parku. Nie wiedzą, co spowodowało interwencję policjanta. Całe zajście znają od momentu, gdy funkcjonariusz próbował obezwładnić 16-letniego chłopaka.

- Ten policjant podchodził do niego, łapał go za szyję, próbował go bić – mówią.

Czy policjant był kopany? - Nie było nic takiego. To jest nieprawda – mówią.

Czy funkcjonariusz mówił, że jest z policji? - Nie. On prawdopodobnie był pod wpływem alkoholu. Stał kawałek ode mnie i czuć było alkohol. Myślałem, że to jest normalny gościu, który zaczepił ich, że siedzą. To jest problem, że go przy nas nie zbadali alkomatem – mówi Wojciech.

18-latkowie zostali przesłuchani. - Nie potraktowali naszych zeznań zbyt poważnie. Pomyślałem, że może chcą bronić tego policjanta. Jak powiedziałem, że czułem od tego policjanta alkohol, to ta pani się śmiała. Powiedziała, że to niemożliwe – opowiada Wojciech.

Policja i prokuratura bronią policjanta. Materiał dowodowy zebrany podczas śledztwa wskazuje na to, że policjant interweniował zgodnie z prawem.

- Nie ma tam możliwości, że to policjant sprowokował tę sytuację. Pojawiły się też informacje, że policjant był nietrzeźwy. Zostało to bardzo szybko obalone. Wskazaliśmy, że policjant został zbadany na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie pokazało 0,0 promila. Pojawiły się oskarżenia, że miał używać broni palnej. Też takiej możliwości nie ma, bo policjant nie ma, ani broni palnej, a służbowa broń była pozostawiona w służbowej szafie – mówi kom. Sylwester Marczak i dodaje. - W naszej ocenie, jako policjantów stołecznej policji i w mojej, była to wzorowa postawa policjanta.

- Na tę chwile nie da się w sposób jednoznaczny ustalić, w którym momencie funkcjonariusz powiedział, że jest policjantem. Z jego zeznań wynika, że nastąpiło to niemal na początkowym etapie interwencji. Jeśli chodzi o wyjaśnienia podejrzanego, czy też innych osób, które były przesłuchane, miało to miejsce, kiedy już doszło do kontaktu fizycznego między funkcjonariuszem policji, a pozostałymi uczestnikami zdarzenia – mówi prokurator Marcin Saduś.

18–latkowi, który w parku świętował swoje urodziny grozi 10 lat więzienia. Chłopak nie przyznaje się do pobicia funkcjonariusza, oskarżył o to swoich kolegów. Został wypuszczony przez sąd. Czterech nastolatków trafiło do schroniska dla nieletnich, gdyż już wcześniej byli notowani.

Policjant, który podjął interwencję w parku nie zgodził się na wypowiedź przed kamerą. Możemy streścić to, co nam powiedział. Uważa, że musiał interweniować, bo widział bijących się nastolatków. Był trzeźwy, nie miał broni i nie uderzył dziewczyny. Dodał, że nastolatkowie, którzy go pobili znają w tym mieście każdego policjanta i doskonale wiedzieli, z kim mają do czynienia.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 września 2018 o 08:38
+23
Tak tak, a gość sam się pobił... To nie fight club, patologia wszczyna burdy, a potem jest lament, że 'mój synek to taki dobry jest...'
Avatar
Zenek / 5 września 2018 o 08:34
+20
Motyla noga, same niewiniatka! Nie bronię policjanta ale skąd u niego takie obrażenia?? Chyba nie pobił się sam..
Avatar
Gość / 5 września 2018 o 09:17
+18
Bandziorów przykładnie uziemić bez względu na okoliczności to są przyszli BANDYCI i ile nie ZABÓJCY
Avatar
Gość / 5 września 2018 o 09:28
+14
teraz gnoje jak będą siedzieć w szkołach po 9 godzin dziennie nie bedą mieli czasu ani siły na takie akcje.za dużo wolnego za mało obowiązków i w dupach sie szczylom przewraca.kiedyś policjant dla zasady nawkładał gum jak spotkał dzieciaka wieczorem samego a stary jeszcze poprawił.to o sie dziś dzieje to jest kur.a nie do pomyślenia
Avatar
ix / 5 września 2018 o 09:48
+11
Jeden był w poprawczaku, drugi - 13 letni (!?) uderzył policjanta ... HULAJNOGĄ! Trzeci - uciekłby, gdyby wiedział że to policjant, kolejny broni się że to nie on bił. Nieciekawy obraz się wyłania - banda pryszczatych patoli i konfidentów, ćpunów, potencjalnych morderców! I grupa mamuś, które nie widziały ale łykają jak pelikany wersję swoich ... "dzieci"
Avatar
jojoj / 5 września 2018 o 09:45
+11
Policjant sam sie uderzyl w głowę hulajnogą, następnie sam uderzał głową o podłoże, a młodzież, któea przyszła świetować urodziny pewnie  syto zakrapiane alkoholem była niewinna. " Gdy ludu kupa to i Herkules dupa". Teraz wszystkich pampersów pozamykać w zakładach karnych lub poprawczych, ale niezależny sąd ukarze. Kpina. 
Avatar
Gość / 5 września 2018 o 08:45
+11
To dobry chłopak był i mało pił...
Avatar
jak / 5 września 2018 o 11:47
+10
W Warszawie kilka lat temu policjant po służbie, zwrócił uwagę dwóm ''grzecznym' , a potem sam się przytrzymał i zadżgał nożem. Osierocił dwoje dzieci.
Avatar
Gość / 5 września 2018 o 10:01
+10
Toż to aniołki według mamuś ale pewnie i one też takim się czują,a policjant to sam się pobił żeby dokuczyć wzorowym dzieciom a jak trzeba to sąsiadka usłyszy strzały co przestraszyły kotka iż tych emocji rozlała napój w kolorze fioletu
Avatar
dre / 5 września 2018 o 11:27
+3
dokładnie są media typu wybiorcza tfn czy dziennik fschodni co żeby mieć oglądalność i wyswietlenia pokazują różnych "prawilnych"  a ci klamia w zywe oczy, pomawiaja policjanta. Na szczescie prokuratura miała jaja i trafili  gdzie ich miejsce.
Avatar
Gość / 6 września 2018 o 11:44
0
Jak bym tam był to bym pomógł temu policjantowi lać pałą po łydkach tych kłamliwych rozpieszczonych młodych przestępców!
Avatar
dziadzia / 5 września 2018 o 15:23
0
Ale wstyd, policjant oberwał hulajnogą od 13-latka. Uhahahaha. Ja daję wiarę młodym! Pan władza chciał pokazać kto tu rządzi i że może wszystko! Nie spodziewał się, że zaatakowana młodzież będzie się bronić!
Avatar
Gość / 5 września 2018 o 14:19
0
Skąd wiemy, że ten milicjant był trzeźwy? Bo jego koledzy tak mówią? Jest to jakoś udokumentowane? Poza tym - jakbym miał 13 lat i widział jak na moim koledze siedzi dorosły chłop i okłada go pięściami to też bym chwycił hulajnogę... Chciał interweniować zgodnie z prawem? Mógł zadzwonić po radiowóz. Gnoje od razu widzą co i jak. A tu - wyskakuje z krzaków podchmielony cap i rzuca urwami twierdząc, że jest milicjantem. Pokazał blachę? To się kupy nie trzyma i powinni się do niego dobrać ci ze Spraw Wewnętrznych. Ewidentnie koleś ma jekieś problemy z psyche; jest niebezpieczny dla otoczenia. Policjant powinien być opanowany. A to jest zakompleksiony gó..arz.
Skąd wiemy, że ten milicjant był trzeźwy? Bo jego koledzy tak mówią? Jest to jakoś udokumentowane? Poza tym - jakbym miał 13 lat i widział jak na moim koledze siedzi dorosły chłop i okłada go pięściami to też bym chwycił hulajnogę... Chciał interweniować zgodnie z prawem? Mógł zadzwonić po radiowóz. Gnoje od razu widzą co i jak. A tu - wyskakuje z krzaków podchmielony cap i rzuca urwami twierdząc, że jest milicjantem. Pokazał blachę? To się kupy nie trzyma i powinni się do niego dobrać ci ze Spraw Wewnętrznych. Ewidentnie koleś ma jekieś pro... rozwiń
Avatar
Garbaty / 5 września 2018 o 12:35
-1
Szkoda że rowerów nie mieli to by ze szpitala nie wyszedł po hulajnoga to tylko podrapala
Avatar
jak / 5 września 2018 o 11:47
+10
W Warszawie kilka lat temu policjant po służbie, zwrócił uwagę dwóm ''grzecznym' , a potem sam się przytrzymał i zadżgał nożem. Osierocił dwoje dzieci.
Avatar
dre / 5 września 2018 o 11:27
+3
dokładnie są media typu wybiorcza tfn czy dziennik fschodni co żeby mieć oglądalność i wyswietlenia pokazują różnych "prawilnych"  a ci klamia w zywe oczy, pomawiaja policjanta. Na szczescie prokuratura miała jaja i trafili  gdzie ich miejsce.
Avatar
Gość / 5 września 2018 o 10:01
+10
Toż to aniołki według mamuś ale pewnie i one też takim się czują,a policjant to sam się pobił żeby dokuczyć wzorowym dzieciom a jak trzeba to sąsiadka usłyszy strzały co przestraszyły kotka iż tych emocji rozlała napój w kolorze fioletu
Avatar
ix / 5 września 2018 o 09:48
+11
Jeden był w poprawczaku, drugi - 13 letni (!?) uderzył policjanta ... HULAJNOGĄ! Trzeci - uciekłby, gdyby wiedział że to policjant, kolejny broni się że to nie on bił. Nieciekawy obraz się wyłania - banda pryszczatych patoli i konfidentów, ćpunów, potencjalnych morderców! I grupa mamuś, które nie widziały ale łykają jak pelikany wersję swoich ... "dzieci"
Avatar
jojoj / 5 września 2018 o 09:45
+11
Policjant sam sie uderzyl w głowę hulajnogą, następnie sam uderzał głową o podłoże, a młodzież, któea przyszła świetować urodziny pewnie  syto zakrapiane alkoholem była niewinna. " Gdy ludu kupa to i Herkules dupa". Teraz wszystkich pampersów pozamykać w zakładach karnych lub poprawczych, ale niezależny sąd ukarze. Kpina. 
Avatar
Gość / 5 września 2018 o 09:28
+14
teraz gnoje jak będą siedzieć w szkołach po 9 godzin dziennie nie bedą mieli czasu ani siły na takie akcje.za dużo wolnego za mało obowiązków i w dupach sie szczylom przewraca.kiedyś policjant dla zasady nawkładał gum jak spotkał dzieciaka wieczorem samego a stary jeszcze poprawił.to o sie dziś dzieje to jest kur.a nie do pomyślenia
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kajakiem po Chodelce. Trasa spływu ma być bardziej atrakcyjna dla turystów

Kajakiem po Chodelce. Trasa spływu ma być bardziej atrakcyjna dla turystów 0 0

Chodelka będzie bardziej dostępna dla kajakarzy. 17-kilometrowa trasa spływu pobiegnie przez Opole Lubelskie, Karczmiska i Wilków.

Wieczne Czytanie: Józef Łobodowski w DDK Węglin
27 września 2018, 18:00

Wieczne Czytanie: Józef Łobodowski w DDK Węglin 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 września o godz. 18 w Muzeum Józefa Czechowicza (ul. Złota 3) odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu DDK Węglin Wieczne Czytanie, które będzie poświęcone twórczości Józefa Łobodowskiego.

Pomysł na biznes w Lublinie. Otworzył pierwszy w mieście automat z kebabami

Pomysł na biznes w Lublinie. Otworzył pierwszy w mieście automat z kebabami 121 5

Rozmowa z Pawłem Zasadą, właścicielem Kebab Box, pierwszego automatu na kebaby.

Były obawy o kolejne połączenie lotnicze z Lublina. Ważna deklaracja Wizz Air

Były obawy o kolejne połączenie lotnicze z Lublina. Ważna deklaracja Wizz Air 37 2

Loty linii Wizz Air do Londynu Luton pozostaną siatce połączeń Portu Lotniczego Lublin w przyszłorocznym sezonie letnim. Przewoźnik potwierdza natomiast, że do rozkładów nie wrócą zawieszane z końcem października rejsy do Sztokholmu i Kijowa.

Z opóźnieniem, ale są. Nowe trolejbusy wyjeżdżają na ulice Lublina

Z opóźnieniem, ale są. Nowe trolejbusy wyjeżdżają na ulice Lublina 8 11

Na ulice Lublina wyjeżdżają dziś nowe, przegubowe trolejbusy marki Ursus. Są klimatyzowane, wyposażone w biletomaty, a dzięki akumulatorom mogą kursować tam, gdzie nie ma nad jezdnią sieci zasilającej. Miasto kupiło w sumie 15 takich pojazdów za ponad 34 mln zł

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [21-23.09]
21 września 2018, 10:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [21-23.09] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Na ekrany lubelskich kin wkracza polski film kostiumowy Kamerdyner. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Miasto pozwało radną. Urząd domaga się przeprosin

Miasto pozwało radną. Urząd domaga się przeprosin 4 2

Władze Białej Podlaskiej pozwały radną niezależną Alicję Łagowską. Sprawa o ochronę dóbr osobistych toczy się przed Sądem Okręgowym w Lublinie.

Lubelskie: W przychodni zadrwili z RODO. Terminator, Jogi, Batman i inni na liście
galeria

Lubelskie: W przychodni zadrwili z RODO. Terminator, Jogi, Batman i inni na liście 209 11

Jogi, Batman, Szogun, Izaura, Masa, Skrzat – to tylko niektóre z zabawnych pseudonimów, jakie mieli otrzymać pacjenci przychodni w miejscowości Wohyń koło Radzynia, w województwie lubelskim. Chodzi o zachowanie anonimowości w związku z RODO (czyli nowego prawa o danych osobowych, które obowiązuje od 25 maja).

Motor gra z Sokołem Sieniawa bez nowego trenera. Rehabilitacja za Hutnika?

Motor gra z Sokołem Sieniawa bez nowego trenera. Rehabilitacja za Hutnika? 4 4

Piłkarze i kibice Motoru chcą, jak najszybciej zapomnieć o tym, co stało się w Krakowie. Ma w tym pomóc sobotni występ żółto-biało-niebieskich. Lublinianie zmierzą się na Arenie z Sokołem Sieniawa (godz. 18). Wszystko wskazuje na to, że na ławce trenerskiej „awaryjnie” zasiądzie Robert Chmura

Wypadek na al. Solidarności. Kierowca wjechał na czerwonym świetle?

Wypadek na al. Solidarności. Kierowca wjechał na czerwonym świetle? 10 6

Jedna osoba została ranna w wypadku na al. Solidarności w Lublinie.

Armia ukraińska przejęła dowództwo nad brygadą wielonarodową. Uroczystości na pl. Litewskim
galeria

Armia ukraińska przejęła dowództwo nad brygadą wielonarodową. Uroczystości na pl. Litewskim 0 10

Na placu Litewskim w Lublinie odbyły się w piątek dwie ceremonie wojskowe Wielonarodowej Brygady. Dowództwo nad brygadą przejęła armia ukraińska, zaś Batalion Dowodzenia otrzymał sztandar.

The World Biggest Eye Contact Experiment także w Lublinie
22 września 2018, 15:00

The World Biggest Eye Contact Experiment także w Lublinie 3 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny na całym świecie przeprowadzona zostanie wyjątkowa akcja, podczas której ludzie zatrzymają się, aby popatrzeć sobie w oczy. Ponownie The World Biggest Eye Contact Experiment zorganizowany zostanie także w Lublinie - 22 września w Tarasach Zamkowych.

W Polsce na tę chorobę cierpią tylko dwie osoby. Pomóżmy Michalinie w walce z "zarazą"

W Polsce na tę chorobę cierpią tylko dwie osoby. Pomóżmy Michalinie w walce z "zarazą" 12 5

Rodzina Lubańskich z Białej Podlaskiej zbiera pieniądze na zdiagnozowanie córki Michaliny. Potrzeba 15 tys. zł. na badania genetyczne.

Filip Springer w Zielonej Sali Wykładowej w Lublinie
21 września 2018, 17:00

Filip Springer w Zielonej Sali Wykładowej w Lublinie 2 0

W piątek, 21 września, Pracownia W Przestrzeni zaprasza do Zielonej Sali Wykładowej (róg ulicy Cyruliczej i Furmańskiej) na rozmowę z reporterem i fotografem Filipem Springerem. Początek pierwszego spotkania w ramach projektu „Mistrzowie Mówią” o godz. 17. Wstęp wolny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!