Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

14 stycznia 2022 r.
18:09

Sejm przyjął "lex Czarnek". Minister edukacji mówi o odpolitycznieniu szkół, opozycja o zamordyzmie

Autor: Zdjęcie autora TVN24/x-news
0 10 A A

Warszawa. Sejm przyjął nowelizację prawa oświatowego, nazywaną lex Czarnek. Za zmianą prawa wzmacniającego rolę kuratorów w nadzorze nad dyrektorami szkół zagłosowało 227 posłów - w tym 219 klubu PiS, czworo z koła Porozumienie, dwóch z Kukiz’15 i dwóch niezrzeszonych. Przeciwko opowiedziało się 214. Nikt nie wstrzymał się od głosu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Znakomita ustawa. Prawo rodziców do wychowania dzieci w zgodzie z własnym światopoglądem, ochrona dzieci, odpolitycznienie szkoły – zachwalał minister edukacji Przemysław Czarnek.

- Minister Czarnek zawsze wygląda na bardzo zadowolonego z siebie, ale tak naprawdę zadowoleni nie są ani uczniowie ani rodzice ani nauczyciele. Nowe prawo to praktycznie zamordyzm, ściągnięcie cugli, jeśli chodzi o zarządzanie szkołami – skomentował Jan Grabiec z PO.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lbn / 14 stycznia 2022 r. o 18:13
+20
Czarnek dlaczego próbujesz robić z ludzi wariatów? Jakie odpolitycznienie? Zrobiliście "przepolitycznienie". Być może z poziomu guana w poziom głębokiego szamba.
Avatar
antypiss / 14 stycznia 2022 r. o 19:14
+16
czarnek-Przedstawiciel sekty kościelnej i darmozjadów w sukienkach.
Avatar
Palec_jenej_posel / 14 stycznia 2022 r. o 19:47
+14
Z Przemysławem już nawet Mateusz nie chciał się przywitać , a ten bił brawo
Avatar
Robik / 14 stycznia 2022 r. o 21:03
+13
Bezczelny kłamca rodem z KUL! Jak może być "odpolitycznienie", gdy wprowadza się "prawo wzmacniające rolę kuratorów w nadzorze nad dyrektorami szkół"?! ... Podstawy znane nawet Wikipedii, o "monokratycznym organie zespolonej administracji rządowej", których nieznajomość chce odgrywać p. Czarnek z kłamliwej "awangardy polskiej religijności ludowej" KRK: "Kurator oświaty – kierownik kuratorium oświaty jako jednostki organizacyjnej wchodzącej w skład zespolonej administracji rządowej, wykonujący w imieniu wojewody na terenie województwa zadania i kompetencje w zakresie oświaty określone w szczególności w ustawie z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz.U. z 2021 r. poz. 1082); zwaną dalej: „Prawo oświatowe”. Jest monokratycznym organem zespolonej administracji rządowej". ... Chcą na chama wciskać swój zabobon. I mają nadzieję, że uda im się dość długo zwiększać swą władzę nad ludźmi, jak Hitlerowi - "narodowemu socjaliście". Tak podziwianemu- przed wojną, oczywiście - przez p. Wyszyńskiego - obecnie "wynoszonego ku chwale ołtarzy".
Bezczelny kłamca rodem z KUL! Jak może być "odpolitycznienie", gdy wprowadza się "prawo wzmacniające rolę kuratorów w nadzorze nad dyrektorami szkół"?! ... Podstawy znane nawet Wikipedii, o "monokratycznym organie zespolonej administracji rządowej", których nieznajomość chce odgrywać p. Czarnek z kłamliwej "awangardy polskiej religijności ludowej" KRK: "Kurator oświaty – kierownik kuratorium oświaty jako jednostki organizacyjnej wchodzącej w skład zespolonej administracji rządowej, wykonujący w im... rozwiń
Avatar
stefanek / 15 stycznia 2022 r. o 07:55
+11
Profesorze Dudek nie wstyd Panu z takiego wsiowego chama było zrobić profesora?
Avatar
LLUbelak / 15 stycznia 2022 r. o 03:23
+5
Ksawery może trzeba uświadamiać takie małe dzieci bo lekcji religii w szkole dużo i mogą trafić na nie do końca poprawnego kapłana - historia zna takie przypadki. A przy obecnej władzy w Pl ta kasta nadal bezkarna i nie trzeba mieć papierza po ich stronie . A ten pan ma słaby dorobek to i kadencja taka , jego publikacja to jakieś religijne dywagacje nikomu nie potrzebne- ze wszystkiego można profesurę zrobić nawet z bzdur
Avatar
Kroll / 14 stycznia 2022 r. o 19:10
+5
To rzeczywiście wspaniała wiadomość. Ale jest mały haczyk. Jak zawsze. Rodzice będą zadowoleni ale tylko wtedy gdy ich światopogląd jest zgodny z światopoglądem Przemka Czarka. Proponuję stronę www - matrycę do sprawdzenia światopoglądu własnego z urzędowo-katolickim czyli ministerialnym. Jak wyjdzie wam zgodność powyżej 75% to możecie po rękach całować ministra - wasze pociechy będą jak Janusz Kowalski, Suski, Piebiak, Szydło i Piotrowicz (Pawłowicz przy zgodności powyżej 90%).. A jak niżej - no to klapa. Wyrosną wam jakieś Tokarczuki, Bartoszewskie albo inne Miłosze. Okropieństwo.
To rzeczywiście wspaniała wiadomość. Ale jest mały haczyk. Jak zawsze. Rodzice będą zadowoleni ale tylko wtedy gdy ich światopogląd jest zgodny z światopoglądem Przemka Czarka. Proponuję stronę www - matrycę do sprawdzenia światopoglądu własnego z urzędowo-katolickim czyli ministerialnym. Jak wyjdzie wam zgodność powyżej 75% to możecie po rękach całować ministra - wasze pociechy będą jak Janusz Kowalski, Suski, Piebiak, Szydło i Piotrowicz (Pawłowicz przy zgodności powyżej 90%).. A jak niżej - no to klapa. Wyrosną wam jakieś Tokarczuki, Ba... rozwiń
Avatar
-Christopher. / 14 stycznia 2022 r. o 23:24
+2
Ksawier, taka sytuacja u ciebie mówisz. Ty masz dziwne erotyczne fantazje chłopie. Może sam masz jakieś sekrety . Spójrz na siebie oczami innych, to może być pomocne.
Avatar
Ksawyer / 14 stycznia 2022 r. o 21:52
-13
Parę pytań do krytyków ministra Czarnka: Czy są rodzice, w których nie burzy się krew na myśl, że ich 6. letnie dziecko będzie edukowane jak zaspakajać popęd seksualny? Czy są rodzice godzący się na namawianie ich kilkunastoletnich dzieci na zmianę płci z biologicznej na kulturową? Czy są rodzice bezkrytycznie przyglądający się stymulacji ich dzieci do zachowań LGBT?
Avatar
poker / 14 stycznia 2022 r. o 20:30
-14
Nareszcie dobra wiadomość!
Avatar
stefanek / 15 stycznia 2022 r. o 07:55
+11
Profesorze Dudek nie wstyd Panu z takiego wsiowego chama było zrobić profesora?
Avatar
LLUbelak / 15 stycznia 2022 r. o 03:23
+5
Ksawery może trzeba uświadamiać takie małe dzieci bo lekcji religii w szkole dużo i mogą trafić na nie do końca poprawnego kapłana - historia zna takie przypadki. A przy obecnej władzy w Pl ta kasta nadal bezkarna i nie trzeba mieć papierza po ich stronie . A ten pan ma słaby dorobek to i kadencja taka , jego publikacja to jakieś religijne dywagacje nikomu nie potrzebne- ze wszystkiego można profesurę zrobić nawet z bzdur
Avatar
-Christopher. / 14 stycznia 2022 r. o 23:24
+2
Ksawier, taka sytuacja u ciebie mówisz. Ty masz dziwne erotyczne fantazje chłopie. Może sam masz jakieś sekrety . Spójrz na siebie oczami innych, to może być pomocne.
Avatar
Ksawyer / 14 stycznia 2022 r. o 21:52
-13
Parę pytań do krytyków ministra Czarnka: Czy są rodzice, w których nie burzy się krew na myśl, że ich 6. letnie dziecko będzie edukowane jak zaspakajać popęd seksualny? Czy są rodzice godzący się na namawianie ich kilkunastoletnich dzieci na zmianę płci z biologicznej na kulturową? Czy są rodzice bezkrytycznie przyglądający się stymulacji ich dzieci do zachowań LGBT?
Avatar
Robik / 14 stycznia 2022 r. o 21:03
+13
Bezczelny kłamca rodem z KUL! Jak może być "odpolitycznienie", gdy wprowadza się "prawo wzmacniające rolę kuratorów w nadzorze nad dyrektorami szkół"?! ... Podstawy znane nawet Wikipedii, o "monokratycznym organie zespolonej administracji rządowej", których nieznajomość chce odgrywać p. Czarnek z kłamliwej "awangardy polskiej religijności ludowej" KRK: "Kurator oświaty – kierownik kuratorium oświaty jako jednostki organizacyjnej wchodzącej w skład zespolonej administracji rządowej, wykonujący w imieniu wojewody na terenie województwa zadania i kompetencje w zakresie oświaty określone w szczególności w ustawie z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz.U. z 2021 r. poz. 1082); zwaną dalej: „Prawo oświatowe”. Jest monokratycznym organem zespolonej administracji rządowej". ... Chcą na chama wciskać swój zabobon. I mają nadzieję, że uda im się dość długo zwiększać swą władzę nad ludźmi, jak Hitlerowi - "narodowemu socjaliście". Tak podziwianemu- przed wojną, oczywiście - przez p. Wyszyńskiego - obecnie "wynoszonego ku chwale ołtarzy".
Bezczelny kłamca rodem z KUL! Jak może być "odpolitycznienie", gdy wprowadza się "prawo wzmacniające rolę kuratorów w nadzorze nad dyrektorami szkół"?! ... Podstawy znane nawet Wikipedii, o "monokratycznym organie zespolonej administracji rządowej", których nieznajomość chce odgrywać p. Czarnek z kłamliwej "awangardy polskiej religijności ludowej" KRK: "Kurator oświaty – kierownik kuratorium oświaty jako jednostki organizacyjnej wchodzącej w skład zespolonej administracji rządowej, wykonujący w im... rozwiń
Avatar
poker / 14 stycznia 2022 r. o 20:30
-14
Nareszcie dobra wiadomość!
Avatar
Palec_jenej_posel / 14 stycznia 2022 r. o 19:47
+14
Z Przemysławem już nawet Mateusz nie chciał się przywitać , a ten bił brawo
Avatar
antypiss / 14 stycznia 2022 r. o 19:14
+16
czarnek-Przedstawiciel sekty kościelnej i darmozjadów w sukienkach.
Avatar
Kroll / 14 stycznia 2022 r. o 19:10
+5
To rzeczywiście wspaniała wiadomość. Ale jest mały haczyk. Jak zawsze. Rodzice będą zadowoleni ale tylko wtedy gdy ich światopogląd jest zgodny z światopoglądem Przemka Czarka. Proponuję stronę www - matrycę do sprawdzenia światopoglądu własnego z urzędowo-katolickim czyli ministerialnym. Jak wyjdzie wam zgodność powyżej 75% to możecie po rękach całować ministra - wasze pociechy będą jak Janusz Kowalski, Suski, Piebiak, Szydło i Piotrowicz (Pawłowicz przy zgodności powyżej 90%).. A jak niżej - no to klapa. Wyrosną wam jakieś Tokarczuki, Bartoszewskie albo inne Miłosze. Okropieństwo.
To rzeczywiście wspaniała wiadomość. Ale jest mały haczyk. Jak zawsze. Rodzice będą zadowoleni ale tylko wtedy gdy ich światopogląd jest zgodny z światopoglądem Przemka Czarka. Proponuję stronę www - matrycę do sprawdzenia światopoglądu własnego z urzędowo-katolickim czyli ministerialnym. Jak wyjdzie wam zgodność powyżej 75% to możecie po rękach całować ministra - wasze pociechy będą jak Janusz Kowalski, Suski, Piebiak, Szydło i Piotrowicz (Pawłowicz przy zgodności powyżej 90%).. A jak niżej - no to klapa. Wyrosną wam jakieś Tokarczuki, Ba... rozwiń
Avatar
lbn / 14 stycznia 2022 r. o 18:13
+20
Czarnek dlaczego próbujesz robić z ludzi wariatów? Jakie odpolitycznienie? Zrobiliście "przepolitycznienie". Być może z poziomu guana w poziom głębokiego szamba.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Miasto jednak nie sprzeda działek nad brzegiem Czerniejówki

Lublin: Miasto jednak nie sprzeda działek nad brzegiem Czerniejówki

Jednak nie dojdzie do sprzedaży miejskich gruntów na brzegu Czerniejówki koło dawnej drożdżowni. Prezydent wycofał ten pomysł z Rady Miasta. Teren, który chciał sprzedać deweloperowi, jest częścią Ekologicznego Systemu Obszarów Chronionych.

Jak buduję zespół MNP Super Team?

Jak buduję zespół MNP Super Team?

Prowadzenie agencji nieruchomości nie stanowi prostego przedsięwzięcia. Najważniejsze jest zadbanie o to, aby posiadać odpowiednich pracowników. Zespół MNP Super Team został stworzony ze świetnie wyszkolonych profesjonalistów, potrafiących odpowiedzieć na potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Jak udało mi się go skompletować?

Wideorejestratory w samochodach flotowych – jakie są zalety takiego rozwiązania? Jaki system wybrać?

Wideorejestratory w samochodach flotowych – jakie są zalety takiego rozwiązania? Jaki system wybrać?

Transport dalekobieżny zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem i wystąpieniem nieoczekiwanych zdarzeń na drodze. Większość nowoczesnych flot inwestuje w wideorejestratory, które pozwalają utrwalić niebezpieczne wydarzenia na drodze. Czym charakteryzują się takie urządzenia i dlaczego doskonale zabezpieczają interesy przewoźników?

Ministerstwo Edukacji i Nauki podaje termin powrotu uczniów do szkół. Najmłodsi też zdalnie?

Ministerstwo Edukacji i Nauki podaje termin powrotu uczniów do szkół. Najmłodsi też zdalnie?

Ostatniego dnia lutego jest powrót do nauki stacjonarnej we wszystkich typach szkół; nie zakładamy innego wariantu - powiedział w czwartek wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski. Nie przewidujemy możliwości zamknięcia przedszkoli ani klas od 1 do 4 - dodał.

Kiedy Dentysta Przyjmie Bez Kolejki

Kiedy Dentysta Przyjmie Bez Kolejki

W jakich sytuacjach wejdziemy do stomatologa poza kolejnością. Co zrobić w przypadku bólu zęba. Sprawdź, kiedy masz prawo do natychmiastowej wizyty!

Sportowiec 2021 roku: Cztery piłkarki MKS FunFloor Perła w grze o tytuł

Sportowiec 2021 roku: Cztery piłkarki MKS FunFloor Perła w grze o tytuł

Joanna Szarawaga, Weronika Gawlik, Kinga Achruk i Romana Roszak są nominowane w plebiscycie na Sportowca Roku 2021.

Puławy: Do urzędników pojedziemy windą

Puławy: Do urzędników pojedziemy windą

Budynek Urzędu Miasta w Puławach, mimo ostatnich inwestycji w poprawę jego dostępności przez osoby niepełnosprawne, wciąż nie jest łatwo dostępny dla osób mających problemy z poruszaniem się. Urzędnicy chcą dobudować zewnętrzną windę. Jej projekt ma kosztować ok. 50 tys. zł.

Zamykają sklep z tanią odzieżą, bo dobiły ich rachunki za prąd i ogrzewanie
Rozmowa

Zamykają sklep z tanią odzieżą, bo dobiły ich rachunki za prąd i ogrzewanie

– Nie jesteśmy już w stanie płacić rachunków, nie sięgając do własnych oszczędności. Rachunki za prąd i ogrzewanie – już za grudzień – są wyższe o około 50 proc. od tych w listopadzie, a to przecież nie koniec podwyżek – Rozmowa z Sylwestrem Iżowskim, współwłaścicielem sklepu z używaną odzieżą „Różana szafa” w Lublinie.

Od niemal roku walczą z plagą pluskiew. Czy problem uda się rozwiązać?
Reportaż Uwagi! TVN
film

Od niemal roku walczą z plagą pluskiew. Czy problem uda się rozwiązać?

- Wszystkie ubrania i pościel muszę dzień w dzień gotować w 90 stopniach, by zabić ich jaja, bądź żywego intruza – skarży się pani Małgorzata. Kobieta od blisko roku walczy z plagą pluskiew w jednej z łódzkich kamienic. Bezskutecznie. Od blisko roku sen z powiek kobiety i kilku jej sąsiadów spędza walka z plagą pluskiew.

"Anna & Anna" - koncert w puławskim Domu Chemika
18 lutego 2022, 19:00

"Anna & Anna" - koncert w puławskim Domu Chemika

W piątek, 18 lutego o godz. 19 w Domu Chemika w Puławach (ul. Wojska Polskiego 4) odbędzie się fabularyzowany koncert "Anna & Anna" poświęcony twórczości Anny German i Anny Jantar.

Lublin wyludnia się w galopującym tempie. Zaskakujące prognozy Ratusza
Pierwsza strona Dziennika

Lublin wyludnia się w galopującym tempie. Zaskakujące prognozy Ratusza

W zeszłym roku ubyło ponad 3200 zameldowanych mieszkańców. Chociaż miasto się kurczy, to jego władze bronią optymistycznego założenia, że mieszkańców będzie przybywać. Właśnie tym argumentem tłumaczyły przeznaczanie nowych terenów pod budownictwo.

Od dziś znowu lekcje z domu

Od dziś znowu lekcje z domu

Od dziś uczniowie starszych klas podstawówek oraz szkół ponadpodstawowych uczą się zdalnie. Do szkolnych ławek wrócą dopiero po feriach.

Muzeum wypożyczyło eksponat. Został zezłomowany

Muzeum wypożyczyło eksponat. Został zezłomowany

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie straciło jeden ze swoich eksponatów – ciężarówkę Star 660, która w przeszłości pracowała przy obsłudze lotniska. Pojazd po wypożyczeniu miał wrócić na miejsce, ale tak się nie stało. Człowiek, który przed laty zawarł umowę z muzeum twierdzi, że samochód został już zezłomowany.

Znakomity mecz lubelskich koszykarek we Francji. Pszczółka Polski Cukier w czołowej "ósemce" EuroCup

Znakomity mecz lubelskich koszykarek we Francji. Pszczółka Polski Cukier w czołowej "ósemce" EuroCup

Po raz kolejny w tym sezonie koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin pokazały, jak mocnym są zespołem, kiedy czują na sobie presję. Zielono-białe nie tylko odrobiły straty z pierwszego spotkania 1/8 finału EuroCup z Villeneuve d’Ascq LM, ale kompletnie rozbiły rywala z Francji 85:59. I to na jego parkiecie. Awansu do „ósemki” nikt im już nie odbierze

Ruszyły kontrole cen w sklepach. Będzie taniej? Na razie jest coraz drożej

Ruszyły kontrole cen w sklepach. Będzie taniej? Na razie jest coraz drożej

Rozpoczęły się zapowiadane kontrole cen na sklepowych półkach. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ma sprawdzać, czy handlowcy zareagują na obniżkę VAT. Grozi karami dla tych, którzy cen nie obniżą. Na razie niektóre produkty zdrożały.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!