Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

30 września 2021 r.
6:28

Ambasadorzy Województwa Lubelskiego wyrzuceni ze szkoły

107 33 A A
Rok 2019 - zwycięski konkurs w Turcji
Rok 2019 - zwycięski konkurs w Turcji (fot. Spice Gears)

Sala, w której młodzi ludzie tworzyli roboty a później zdobywali międzynarodowe nagrody, została zamieniona na „magazyn szczotek”. Laureaci prestiżowego tytułu Ambasador Województwa Lubelskiego zostali poproszeni o wyprowadzenie się ze szkoły i oddanie kluczy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Dowiedziałem się, że w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku nie ma już miejsca dla młodzieży z drużyny Spice Gears – dociekał na środowej sesji rady powiatu opozycyjny radny Andrzej Maj (PSL), były starosta kraśnicki. To za jego kadencji ta robotyczna drużyna, złożona z uczniów szkół średnich z terenu powiatu kraśnickiego, się ukształtowała i zaczęła odnosić pierwsze sukcesy na międzynarodowych konkursach robotycznych. – Z sali, którą dysponowali, w której budowali roboty, dzięki czemu zdobyli Mistrzostwo Świata dla Polski i dla powiatu kraśnickiego został zrobiony magazynek. Drużynie nie zostało zaproponowane nic innego.

Radny Maj chciał wiedzieć, dlatego została podjęta taka decyzja. – Nie sądzę, że pan starosta nic o tym nie wiedział – nie dowierza Andrzej Maj. – Mówił pan (do starosty-red.) o wyniosłej roli Ambasadora Województwa Lubelskiego, a za 2018 r. decyzją kapituły marszałka, kraśnicka drużyna otrzymała ten tytuł. Przed tak wielkimi instytucjami jak UMCS. Tak więc potrafią nas doceniać na zewnątrz, kapituła, marszałek (pochodzący z Kraśnika Jarosław Stawiarski z PiS-red.), starostwo, a dyrekcja nie potrafi docenić, co ta młodzież robi. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca – akcentował radny Maj, który liczy na to, że starosta „stanie w obronie swojego ambasadora”. – Mam nadzieję, że pan (do starosty Andrzeja Rolli-red.) to naprawi i doprowadzi do takiej sytuacji, że nie będziemy musieli się wstydzić na zewnątrz – podkreślił Maj, który chwilę wcześniej przyznał, że o sytuację z drużyną dopytywali go Polacy mieszkający za granicą.

– Byłem ogromnie zaskoczony kiedy we wrześniu pojawiłem się w szkole i tej drużyny nie zastałem – przekonywał na sesji Andrzej Rolla (PiS), starosta kraśnicki. – Zapytałem co się stało. W odpowiedzi usłyszałem, że pani dyrektor Aneta Jabłońska-Ośka (która od 1 września br. nie kieruje już tą powiatową szkołą, zastąpiła ją na tym stanowisku Anna Gromek-red.) kazała wyprowadzić się drużynie. Ja takich kroków nie poczyniłem. Cały czas zapraszam drużynę. To pomieszczenie było i jest dla nich.

– Chyba nikt nie jest w stanie uwierzyć w to, że pani dyrektor (Aneta Jabłońska-Ośka-red.), która przez ostatnie 5 lat chętnie z nami współpracowała i nas wspierała, wyrzuciła nas tuż przed początkiem nowego roku szkolnego – podkreśla jedna z osób z kraśnickiej drużyny.

Podobnego zdania jest też radny Andrzej Maj. – Nie wierzę, że tak zdecydowała pani dyrektor Jabłońska-Ośka, a jeśli tak zrobiła, to na pewno nie była to jej suwerenna decyzja – przekonuje Maj. – W tej całej sytuacji coś nie gra.  

O to jak dokładnie wyglądało pożegnanie z ZS nr 3 zapytaliśmy jednego ze współzałożycieli Spice Gears. – Ostatniego dnia sierpnia pracownik szkoły, który zajmuje się sprawami administracyjnymi powiedział, żebyśmy posprzątali salę i oddali klucze do pracowni – relacjonuje. – W drzwiach zostały wymienione zamki. Powstał „magazynek szczotek”, bo sala nie nadaje się do prowadzenia lekcji. Od tego momentu nie możemy już korzystać z pracowni.

Do tej pory nie zostało też wyznaczone nowe miejsce dla drużyny robotycznej. – Mamy już inny warsztat, w budynku Szkoły Podstawowej nr 5 w Kraśniku, który jest trzy razy większy od poprzedniego. I chyba do ZS nr 3 już nie wrócimy – przewiduje nasz rozmówca, który podkreśla, że nigdy nie było planów, aby całkowicie opuścić szkołę powiatową. – W ZS nr 3 chcieliśmy, aby mieściła się siedziba Spice Gears. Byłoby to miejsce reprezentacyjne, gdzie moglibyśmy pokazać nasze nagrody, pochwalić się  pucharami i przyjmować gości. Pracowaliby tam też członkowie naszej drużyny odpowiedzialni za social media. I dodaje: – Mieliśmy już gotowy projekt jak to wszystko po przeniesieniu warsztatu do „piątki” w „trójce” urządzić.

– Udzieliliśmy już wsparcia kraśnickim robotykom i drużynie Spice Gears, udostępniając pomieszczenia na warsztaty w SP nr 5. Jeśli potrzebne jest dodatkowe miejsce na siedzibę, to chętnie omówię szczegóły z przedstawicielami drużyny – deklaruje Wojciech Wilk, burmistrz Kraśnika. – Dla nas Spice Gears to wizytówka Kraśnika, odgrywają nie tylko ważną rolę edukacyjną, ale także promocyjną. Dlatego od dwóch lat wspieramy działalność drużyny.     

W środę kilka razy dzwoniliśmy do ZS nr 3, aby porozmawiać z nową panią dyrektor. Niestety bezskutecznie. W sekretariacie szkoły za każdym razem słyszeliśmy, że pani dyrektor jest zajęta i ma kolejne spotkania. Później, przy kolejnych próbach kontaktu nikt już nawet nie odbierał telefonu.

SPICE GEARS

To pierwsza w Polsce drużyna First Robotics Competition, który jest międzynarodowym konkursem dla uczniów szkół średnich. Celem konkursu, w którym w finałowych rozgrywkach rywalizują młodzieżowe drużyny z całego świata, jest zbudowanie robota wykonującego określone czynności.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Harpagan / 30 września 2021 r. o 07:33
+43
Piękną lekcję odebrała młodzież. Zapamiętają ją do końca życia.
Avatar
Janusz_Paliwas / 30 września 2021 r. o 06:39
+41
Słusznie. Ministrant garnek nie może pozwolić na samodzielne myślenie i rozwój młodych ludzi w szkołach. Mają być zaszufladkowani, bezmyślni i naciskać właściwy przycisk zgodnie z wolą pana. Będą zapier.... za miskę ryżu. Wolska marzeń.
Avatar
tadek68 / 30 września 2021 r. o 07:31
+27
Zapewne nie odmawiali pacierza, a to już trochę ,,nienormalne", Roboty?? Robota jest za miskę rużu, jak Mati obiecał, w łebach się poprzewracało będom goje cudactwa jakieś wymyślać, brawo rebe Mati. Szalom.
Avatar
Max... / 30 września 2021 r. o 11:33
+19
Tej cholernej młodzieży już się miesza w głowach i nastawia opozycyjnie do wybrańców "narodu"! Kto to widział, aby pozwalać im na abstrakcyjne myślenie, zaangażowanie w coś kompletnie nie zrozumiałego dla miejscowego parafianina i wojażowania po tym zepsutym świecie? Zamiast zdzierać trzewiki podczas licznych pielgrzymek młokosy uprawiają coś kompletnie zbytecznego i trudnego do ogarniecia nawet dla wytrawnych egzorcystów! Jedynym rozwiązaniem tego konfliktu wydaje mi się być przydzielenie im kapelana oraz zmycie grzechów święconą wodą. Tym bardziej, że nawet na zdjęciu widzimy jakiś niezrozumiały napis udowadniający ich bytność w islamskim kraju! Oburzające i świadczące o odstępstwach mogących zakłócić rozwój ekumeniczny oraz drogę do osiągniecia perfekcji w hołubieniu cnót niewieścich!
Tej cholernej młodzieży już się miesza w głowach i nastawia opozycyjnie do wybrańców "narodu"! Kto to widział, aby pozwalać im na abstrakcyjne myślenie, zaangażowanie w coś kompletnie nie zrozumiałego dla miejscowego parafianina i wojażowania po tym zepsutym świecie? Zamiast zdzierać trzewiki podczas licznych pielgrzymek młokosy uprawiają coś kompletnie zbytecznego i trudnego do ogarniecia nawet dla wytrawnych egzorcystów! Jedynym rozwiązaniem tego konfliktu wydaje mi się być przydzielenie im kapelana oraz zmycie grzechów święconą... rozwiń
Avatar
Jasek / 30 września 2021 r. o 08:50
+18
Przecież pni tak 5 G robili :):):):):):):):):)
Avatar
komentatordw / 30 września 2021 r. o 08:24
+18
Panie Burmistrzu Wilk - jest szansa na pomoc innowacyjnej i kreatywnej młodzieży, która dodatkowo promuje miasto. Cały czas robi się imprezy dla seniorów, udostępnia kolejne sale na ich spotkania to może znalazła by się też jakaś sala dla Spice Gears. Skoro szkoła nadzorowana przez powiat (PIS) nie chce postawić na młodość, nowoczesność i innowacyjność to z całą mocą niech postawi na tą młodzież miasto !
Avatar
Sir_Fred / 30 września 2021 r. o 09:54
+15
I słusznie ich pogonili. Roboty to diabelski wynalazek ! Trzeba teraz egzorcysty do tego pomieszczenia co tam wyprawiali swe bezeceństwa 
Avatar
___K___ / 30 września 2021 r. o 10:02
+14
Cała ta sprawa jest idealnym dowodem na to, co PiS robi z Polską. Za poprzedniego burmistrza nie działo się w Kraśniku zbyt wiele - teraz trudno przez miasto przejechać, tyle inwestycji drogowych. Szkoła podległa PiSowskim władzom powiatu wyrzuca zdolną młodzież - chlubę miasta - a przytulają ją platformerskie władze miasta. PiS tylko rozpieprza wszystko, władze wywodzące się z innych środowisk Polskę rozwijają. Taka właśnie jest prawda.
Avatar
___K___ / 30 września 2021 r. o 10:04
+12
Widać, że mamy zdolną młodzież, która na lekcji informatyki prowadzonej przez członka partii opozycyjnej, z zapałem klika w łapki. A sedno sprawy zawarte jest w treści artykułu: radny Maj "nie sądzi", żeby starosta wiedział lub nie, oraz pomieszczenie nie nadaje się do prowadzenia zajęć lekcyjnych. Jeśli spełniało wszystkie normy, to przecież można sprawę załatwić wewnątrz szkoły lub poskarżyć się staroście. I dopiero w razie niemożności rozwiązania konfliktu, prosić media o pomoc.  A tak? Wygląda to na artykuł sponsorowany przez radnego Maja.
Jak "w razie niemożności rozwiązania konfliktu"? Tu mamy do czynienia z faktami dokonanymi. Ktoś drużynę wyrzucił, zapewne na czyjeś polecenie, a teraz nie ma winnych. Nie dorabiaj ideologii i nie pieprz o jakichś opozycyjnych nauczycielach, bo na Lubelszczyźnie większość pedagogów głosuje na PiS. Część z przekonania, a część, bo się boi o pracę.
Jak "w razie niemożności rozwiązania konfliktu"? Tu mamy do czynienia z faktami dokonanymi. Ktoś drużynę wyrzucił, zapewne na czyjeś polecenie, a teraz nie ma winnych. Nie dorabiaj ideologii i nie pieprz o jakichś opozycyjnych nauczycielach, bo na Lubelszczyźnie większość pedagogów głosuje na PiS. Część z przekonania, a część, bo się boi o pracę. rozwiń
Avatar
___K___ / 30 września 2021 r. o 09:58
+7
Panie Burmistrzu Wilk - jest szansa na pomoc innowacyjnej i kreatywnej młodzieży, która dodatkowo promuje miasto. Cały czas robi się imprezy dla seniorów, udostępnia kolejne sale na ich spotkania to może znalazła by się też jakaś sala dla Spice Gears. Skoro szkoła nadzorowana przez powiat (PIS) nie chce postawić na młodość, nowoczesność i innowacyjność to z całą mocą niech postawi na tą młodzież miasto !
O ile dobrze zrozumiałem artykuł, to miasto od dwóch lat wspiera drużynę, a obecna siedziba SG mieści się w szkole podległej miastu.
O ile dobrze zrozumiałem artykuł, to miasto od dwóch lat wspiera drużynę, a obecna siedziba SG mieści się w szkole podległej miastu. rozwiń
Avatar
___K___ / 4 dni temu o 14:11
0
Widać, że mamy zdolną młodzież, która na lekcji informatyki prowadzonej przez członka partii opozycyjnej, z zapałem klika w łapki. A sedno sprawy zawarte jest w treści artykułu: radny Maj "nie sądzi", żeby starosta wiedział lub nie, oraz pomieszczenie nie nadaje się do prowadzenia zajęć lekcyjnych. Jeśli spełniało wszystkie normy, to przecież można sprawę załatwić wewnątrz szkoły lub poskarżyć się staroście. I dopiero w razie niemożności rozwiązania konfliktu, prosić media o pomoc.  A tak? Wygląda to na artykuł sponsorowany przez radnego Maja.
Jak "w razie niemożności rozwiązania konfliktu"? Tu mamy do czynienia z faktami dokonanymi. Ktoś drużynę wyrzucił, zapewne na czyjeś polecenie, a teraz nie ma winnych. Nie dorabiaj ideologii i nie pieprz o jakichś opozycyjnych nauczycielach, bo na Lubelszczyźnie większość pedagogów głosuje na PiS. Część z przekonania, a część, bo się boi o pracę.
"Zapewne na czyjeś polecenie" - czyli masz pewność. Zatem kto i na czyje polecenie? Nie wiesz? Bo łżesz, jak zwykle. Jeśli nie, to pisz bez owijania w bawełnę. Ale w twoich postach jest tyle prawdy, co w twierdzeniu, że większość pedagogów głosuje na PiS. Skąd to wiesz? Masz informacje z lokali wyborczych?! Ktoś patrzył i widział? Może przewodnicząca nauczycielskiej S, jednocześnie członek komitetu powiatowego PO? A może radny Kurek, też nauczyciel, który załatwił nową podwyżkę cen wody w Kraśniku? A może nieśmiertelni i wieczni nie do ruszenia nauczyciele ZNP, których nie można zaprosić na emeryturę, bo są zbratani z PO? Pieprzysz Misiu Puchatku...
Pisałem ci już przy innej okazji - nie błaźnij się. "Zapewne", to coś innego, niż "na pewno". W efekcie cała reszta twojego wywodu jest zwyczajnie głupia. Ile klas podstawówki skończyłeś?
Dwie. Wystarczy, żeby przekazać prawdę. Zaprzeczysz Kubusiu?
Nie kituj - z tej drugiej świadectwa pewnie nawet nie masz, bo nie zdałeś. A co do prawdy, to twoje wpisy tyle mają z nią wspólnego, co ty z sensownym wykształceniem.
Ot i cała merytoryka :) A jakieś odniesienie do faktów? Nie ma? :) Zaprzeczysz, że to co napisałem jest prawdą? W którym miejscu napisałem nieprawdę?
 Zawsze i wszędzie piszesz nieprawdę :-)
ote>  Zawsze i wszędzie piszesz nieprawdę :-) rozwiń
Avatar
___K___ / 4 dni temu o 14:10
0
Cała ta sprawa jest idealnym dowodem na to, co PiS robi z Polską. Za poprzedniego burmistrza nie działo się w Kraśniku zbyt wiele - teraz trudno przez miasto przejechać, tyle inwestycji drogowych. Szkoła podległa PiSowskim władzom powiatu wyrzuca zdolną młodzież - chlubę miasta - a przytulają ją platformerskie władze miasta. PiS tylko rozpieprza wszystko, władze wywodzące się z innych środowisk Polskę rozwijają. Taka właśnie jest prawda.
Oczywiście, te drogi w Kraśniku są budowane za pieniądze PO? Całe szczęście! Bo wziąć forsę od rządu, czyli z rąk pisiorów, to zdrada, obciach i niewdzięczność. Ale jeżeli PiS tak wszystko rozpieprza, to należy zostawić go na następną kadencję i niech wypija piwo, którego sobie nawarzył. A co?! Zobaczymy, jak mu się uda!
Nie, matołku, to nie są pieniądze "od rządu" ani "z rąk pisiorów". to kasa nas wszystkich wniesiona do budżetu w formie podatków. A zapewne przeszło połowa budżetu tych remontów pochodzi ze środków unijnych. Widać, że tego też nie rozumiesz...
Znowu widzisz coś, czego nie powinienieś. Masz omamy. Podpowiem ci: Dolny Śląsk, region, który jak ty, nienawidzi pisiorów, ślepo zakochany w PO i PSL, może przyjeżdżać na wycieczki do nas i patrzeć, jak Lubelszczyzna wygląda i jak się rozwija. Ale miś o bardzo małym rozumku nie ogarnie tego, że PO nigdy nie miała nikogo, kto byłby dobrym gospodarzem, PSL wszędzie wpychało rodziny, żeby im podnieść stopę życiową, a SLD produkowało nowych baronów kradnąc gdzie popadnie.
Co ty pieprzysz? Owszem, są na Dolnym Śląsku lokalne drogi w stanie dość kiepskim, ale i na Lubelszczyźnie znajdę masę podobnych. A może masz na myśli domy, które stoją na tamtejszych wsiach? to prawda - u nas są okazalasze, ale to nie ma nic wspólnego z tym, kto rządzi. Pod każdym innym względem, infrastrukturalnym, gospodarczym, finansowym, Dolny Śląsk jest daleko przed Lubelszczyzną. OK, w dużej mierze jest to efekt tego, że do II WŚ były to tereny niemieckie, ale opowiadanie banialuków, jakoby Lubelszczyzna była lepsza, bardziej rozwinięta od Dolnego Śląska, to kłamstwa i nic poza tym. A twierdzenie, że to "zasługa" PiSiorów jest tanią propagandą rodem z TVPiS. Co zaś się tyczy okradani kraju przez polityków, to zapewniam cię, że ZP nakradła dużo więcej, niż wszystkie inne rządy przed nią razem wzięte!
Ale się motasz, ale kręcisz... A jeśli masz dowody na złodziejstwo to wal bez owijania w bawełnę. Jeśli nie...? Łżesz jak zwykle!
To, że nie rozumiesz, nie oznacza jeszcze, że się motam, czy kręcę.
To, że nie rozumiesz, nie oznacza jeszcze, że się motam, czy kręcę. rozwiń
Avatar
___K___ / 4 dni temu o 14:09
0
Czyli PiS beee, a PLatformPSL great? Bez przesady, technika i technologia powinny być ponadpartyjne. To, że politycy PiS mają młodych w poważaniu to wiemy, ale PO nie jest wcale lepsza, to to samo.
Zaytaj rodziny z dziećmi, tymi troszkę podrośniętymi, jak im się żyło w czasach PO i PSL, a jak dzisiaj. Przekonasz się. Tylko małolaty, które nie pamiętają tamtych czasów, łykają tanią propagandę lewicy i liberałów. Szkoda, że tak mało rozmawiają ze starszymi. Poznali by prawdę.
Ja doskonale pamiętam. Zarówno w latach 2005-2007, jak i od 2015 żyje mi się dużo gorzej. Za PO/PSL, a nawet za SLD żyło mi się lepiej. A ty sobie poszukaj słownika ortograficznego.
Rozumiem i współczuję. 40 letni emeryt z UB może czuć się źle, jak pisiory odebrały mu 50% emerytury i kazały żyć bez przywilejów i za forsę, jaką dostają "zwykli" ludzie. To boli. Bo cała reszta społeczeństwa odczuwa i docenia podniesienie stopy życiowej. Nigdy więcej u władzy złodziei, których wymieniłeś wyżej!
A to samo społeczeństwo nie odczuwa rosnących cen - zaiste ciekawy sposób odczuwania rzeczywistości.
A to samo społeczeństwo nie odczuwa rosnących cen - zaiste ciekawy sposób odczuwania rzeczywistości. rozwiń
Avatar
poker / 5 października 2021 r. o 19:04
+1
Widać, że mamy zdolną młodzież, która na lekcji informatyki prowadzonej przez członka partii opozycyjnej, z zapałem klika w łapki. A sedno sprawy zawarte jest w treści artykułu: radny Maj "nie sądzi", żeby starosta wiedział lub nie, oraz pomieszczenie nie nadaje się do prowadzenia zajęć lekcyjnych. Jeśli spełniało wszystkie normy, to przecież można sprawę załatwić wewnątrz szkoły lub poskarżyć się staroście. I dopiero w razie niemożności rozwiązania konfliktu, prosić media o pomoc.  A tak? Wygląda to na artykuł sponsorowany przez radnego Maja.
Jak "w razie niemożności rozwiązania konfliktu"? Tu mamy do czynienia z faktami dokonanymi. Ktoś drużynę wyrzucił, zapewne na czyjeś polecenie, a teraz nie ma winnych. Nie dorabiaj ideologii i nie pieprz o jakichś opozycyjnych nauczycielach, bo na Lubelszczyźnie większość pedagogów głosuje na PiS. Część z przekonania, a część, bo się boi o pracę.
"Zapewne na czyjeś polecenie" - czyli masz pewność. Zatem kto i na czyje polecenie? Nie wiesz? Bo łżesz, jak zwykle. Jeśli nie, to pisz bez owijania w bawełnę. Ale w twoich postach jest tyle prawdy, co w twierdzeniu, że większość pedagogów głosuje na PiS. Skąd to wiesz? Masz informacje z lokali wyborczych?! Ktoś patrzył i widział? Może przewodnicząca nauczycielskiej S, jednocześnie członek komitetu powiatowego PO? A może radny Kurek, też nauczyciel, który załatwił nową podwyżkę cen wody w Kraśniku? A może nieśmiertelni i wieczni nie do ruszenia nauczyciele ZNP, których nie można zaprosić na emeryturę, bo są zbratani z PO? Pieprzysz Misiu Puchatku...
Pisałem ci już przy innej okazji - nie błaźnij się. "Zapewne", to coś innego, niż "na pewno". W efekcie cała reszta twojego wywodu jest zwyczajnie głupia. Ile klas podstawówki skończyłeś?
Dwie. Wystarczy, żeby przekazać prawdę. Zaprzeczysz Kubusiu?
Nie kituj - z tej drugiej świadectwa pewnie nawet nie masz, bo nie zdałeś. A co do prawdy, to twoje wpisy tyle mają z nią wspólnego, co ty z sensownym wykształceniem.
 Ot i cała merytoryka :) A jakieś odniesienie do faktów? Nie ma? :) Zaprzeczysz, że to co napisałem jest prawdą? W którym miejscu napisałem nieprawdę?
ote>  Ot i cała merytoryka :) A jakieś odniesienie do faktów? Nie ma? :) Zaprzeczysz, że to co napisałem jest prawdą? W którym miejscu napisałem nieprawdę? rozwiń
Avatar
poker / 5 października 2021 r. o 19:01
+1
Cała ta sprawa jest idealnym dowodem na to, co PiS robi z Polską. Za poprzedniego burmistrza nie działo się w Kraśniku zbyt wiele - teraz trudno przez miasto przejechać, tyle inwestycji drogowych. Szkoła podległa PiSowskim władzom powiatu wyrzuca zdolną młodzież - chlubę miasta - a przytulają ją platformerskie władze miasta. PiS tylko rozpieprza wszystko, władze wywodzące się z innych środowisk Polskę rozwijają. Taka właśnie jest prawda.
Oczywiście, te drogi w Kraśniku są budowane za pieniądze PO? Całe szczęście! Bo wziąć forsę od rządu, czyli z rąk pisiorów, to zdrada, obciach i niewdzięczność. Ale jeżeli PiS tak wszystko rozpieprza, to należy zostawić go na następną kadencję i niech wypija piwo, którego sobie nawarzył. A co?! Zobaczymy, jak mu się uda!
Nie, matołku, to nie są pieniądze "od rządu" ani "z rąk pisiorów". to kasa nas wszystkich wniesiona do budżetu w formie podatków. A zapewne przeszło połowa budżetu tych remontów pochodzi ze środków unijnych. Widać, że tego też nie rozumiesz...
Znowu widzisz coś, czego nie powinienieś. Masz omamy. Podpowiem ci: Dolny Śląsk, region, który jak ty, nienawidzi pisiorów, ślepo zakochany w PO i PSL, może przyjeżdżać na wycieczki do nas i patrzeć, jak Lubelszczyzna wygląda i jak się rozwija. Ale miś o bardzo małym rozumku nie ogarnie tego, że PO nigdy nie miała nikogo, kto byłby dobrym gospodarzem, PSL wszędzie wpychało rodziny, żeby im podnieść stopę życiową, a SLD produkowało nowych baronów kradnąc gdzie popadnie.
Co ty pieprzysz? Owszem, są na Dolnym Śląsku lokalne drogi w stanie dość kiepskim, ale i na Lubelszczyźnie znajdę masę podobnych. A może masz na myśli domy, które stoją na tamtejszych wsiach? to prawda - u nas są okazalasze, ale to nie ma nic wspólnego z tym, kto rządzi. Pod każdym innym względem, infrastrukturalnym, gospodarczym, finansowym, Dolny Śląsk jest daleko przed Lubelszczyzną. OK, w dużej mierze jest to efekt tego, że do II WŚ były to tereny niemieckie, ale opowiadanie banialuków, jakoby Lubelszczyzna była lepsza, bardziej rozwinięta od Dolnego Śląska, to kłamstwa i nic poza tym. A twierdzenie, że to "zasługa" PiSiorów jest tanią propagandą rodem z TVPiS. Co zaś się tyczy okradani kraju przez polityków, to zapewniam cię, że ZP nakradła dużo więcej, niż wszystkie inne rządy przed nią razem wzięte!
 Ale się motasz, ale kręcisz... A jeśli masz dowody na złodziejstwo to wal bez owijania w bawełnę. Jeśli nie...? Łżesz jak zwykle!
 Ale się motasz, ale kręcisz... A jeśli masz dowody na złodziejstwo to wal bez owijania w bawełnę. Jeśli nie...? Łżesz jak zwykle! rozwiń
Avatar
poker / 5 października 2021 r. o 18:58
0
Czyli PiS beee, a PLatformPSL great? Bez przesady, technika i technologia powinny być ponadpartyjne. To, że politycy PiS mają młodych w poważaniu to wiemy, ale PO nie jest wcale lepsza, to to samo.
Zaytaj rodziny z dziećmi, tymi troszkę podrośniętymi, jak im się żyło w czasach PO i PSL, a jak dzisiaj. Przekonasz się. Tylko małolaty, które nie pamiętają tamtych czasów, łykają tanią propagandę lewicy i liberałów. Szkoda, że tak mało rozmawiają ze starszymi. Poznali by prawdę.
Ja doskonale pamiętam. Zarówno w latach 2005-2007, jak i od 2015 żyje mi się dużo gorzej. Za PO/PSL, a nawet za SLD żyło mi się lepiej. A ty sobie poszukaj słownika ortograficznego.
 Rozumiem i współczuję. 40 letni emeryt z UB może czuć się źle, jak pisiory odebrały mu 50% emerytury i kazały żyć bez przywilejów i za forsę, jaką dostają "zwykli" ludzie. To boli. Bo cała reszta społeczeństwa odczuwa i docenia podniesienie stopy życiowej. Nigdy więcej u władzy złodziei, których wymieniłeś wyżej!
 Rozumiem i współczuję. 40 letni emeryt z UB może czuć się źle, jak pisiory odebrały mu 50% emerytury i kazały żyć bez przywilejów i za forsę, jaką dostają "zwykli" ludzie. To boli. Bo cała reszta społeczeństwa odczuwa i docenia podniesienie stopy życiowej. Nigdy więcej u władzy złodziei, których wymieniłeś wyżej! rozwiń
Avatar
___K___ / 5 października 2021 r. o 12:54
-1
Widać, że mamy zdolną młodzież, która na lekcji informatyki prowadzonej przez członka partii opozycyjnej, z zapałem klika w łapki. A sedno sprawy zawarte jest w treści artykułu: radny Maj "nie sądzi", żeby starosta wiedział lub nie, oraz pomieszczenie nie nadaje się do prowadzenia zajęć lekcyjnych. Jeśli spełniało wszystkie normy, to przecież można sprawę załatwić wewnątrz szkoły lub poskarżyć się staroście. I dopiero w razie niemożności rozwiązania konfliktu, prosić media o pomoc.  A tak? Wygląda to na artykuł sponsorowany przez radnego Maja.
Jak "w razie niemożności rozwiązania konfliktu"? Tu mamy do czynienia z faktami dokonanymi. Ktoś drużynę wyrzucił, zapewne na czyjeś polecenie, a teraz nie ma winnych. Nie dorabiaj ideologii i nie pieprz o jakichś opozycyjnych nauczycielach, bo na Lubelszczyźnie większość pedagogów głosuje na PiS. Część z przekonania, a część, bo się boi o pracę.
"Zapewne na czyjeś polecenie" - czyli masz pewność. Zatem kto i na czyje polecenie? Nie wiesz? Bo łżesz, jak zwykle. Jeśli nie, to pisz bez owijania w bawełnę. Ale w twoich postach jest tyle prawdy, co w twierdzeniu, że większość pedagogów głosuje na PiS. Skąd to wiesz? Masz informacje z lokali wyborczych?! Ktoś patrzył i widział? Może przewodnicząca nauczycielskiej S, jednocześnie członek komitetu powiatowego PO? A może radny Kurek, też nauczyciel, który załatwił nową podwyżkę cen wody w Kraśniku? A może nieśmiertelni i wieczni nie do ruszenia nauczyciele ZNP, których nie można zaprosić na emeryturę, bo są zbratani z PO? Pieprzysz Misiu Puchatku...
Pisałem ci już przy innej okazji - nie błaźnij się. "Zapewne", to coś innego, niż "na pewno". W efekcie cała reszta twojego wywodu jest zwyczajnie głupia. Ile klas podstawówki skończyłeś?
Dwie. Wystarczy, żeby przekazać prawdę. Zaprzeczysz Kubusiu?
Nie kituj - z tej drugiej świadectwa pewnie nawet nie masz, bo nie zdałeś. A co do prawdy, to twoje wpisy tyle mają z nią wspólnego, co ty z sensownym wykształceniem.
ote> Nie kituj - z tej drugiej świadectwa pewnie nawet nie masz, bo nie zdałeś. A co do prawdy, to twoje wpisy tyle mają z nią wspólnego, co ty z sensownym wykształceniem. rozwiń
Avatar
___K___ / 5 października 2021 r. o 12:53
-1
Cała ta sprawa jest idealnym dowodem na to, co PiS robi z Polską. Za poprzedniego burmistrza nie działo się w Kraśniku zbyt wiele - teraz trudno przez miasto przejechać, tyle inwestycji drogowych. Szkoła podległa PiSowskim władzom powiatu wyrzuca zdolną młodzież - chlubę miasta - a przytulają ją platformerskie władze miasta. PiS tylko rozpieprza wszystko, władze wywodzące się z innych środowisk Polskę rozwijają. Taka właśnie jest prawda.
Oczywiście, te drogi w Kraśniku są budowane za pieniądze PO? Całe szczęście! Bo wziąć forsę od rządu, czyli z rąk pisiorów, to zdrada, obciach i niewdzięczność. Ale jeżeli PiS tak wszystko rozpieprza, to należy zostawić go na następną kadencję i niech wypija piwo, którego sobie nawarzył. A co?! Zobaczymy, jak mu się uda!
Nie, matołku, to nie są pieniądze "od rządu" ani "z rąk pisiorów". to kasa nas wszystkich wniesiona do budżetu w formie podatków. A zapewne przeszło połowa budżetu tych remontów pochodzi ze środków unijnych. Widać, że tego też nie rozumiesz...
Znowu widzisz coś, czego nie powinienieś. Masz omamy. Podpowiem ci: Dolny Śląsk, region, który jak ty, nienawidzi pisiorów, ślepo zakochany w PO i PSL, może przyjeżdżać na wycieczki do nas i patrzeć, jak Lubelszczyzna wygląda i jak się rozwija. Ale miś o bardzo małym rozumku nie ogarnie tego, że PO nigdy nie miała nikogo, kto byłby dobrym gospodarzem, PSL wszędzie wpychało rodziny, żeby im podnieść stopę życiową, a SLD produkowało nowych baronów kradnąc gdzie popadnie.
Co ty pieprzysz? Owszem, są na Dolnym Śląsku lokalne drogi w stanie dość kiepskim, ale i na Lubelszczyźnie znajdę masę podobnych. A może masz na myśli domy, które stoją na tamtejszych wsiach? to prawda - u nas są okazalasze, ale to nie ma nic wspólnego z tym, kto rządzi. Pod każdym innym względem, infrastrukturalnym, gospodarczym, finansowym, Dolny Śląsk jest daleko przed Lubelszczyzną. OK, w dużej mierze jest to efekt tego, że do II WŚ były to tereny niemieckie, ale opowiadanie banialuków, jakoby Lubelszczyzna była lepsza, bardziej rozwinięta od Dolnego Śląska, to kłamstwa i nic poza tym. A twierdzenie, że to "zasługa" PiSiorów jest tanią propagandą rodem z TVPiS. Co zaś się tyczy okradani kraju przez polityków, to zapewniam cię, że ZP nakradła dużo więcej, niż wszystkie inne rządy przed nią razem wzięte!
Co ty pieprzysz? Owszem, są na Dolnym Śląsku lokalne drogi w stanie dość kiepskim, ale i na Lubelszczyźnie znajdę masę podobnych. A może masz na myśli domy, które stoją na tamtejszych wsiach? to prawda - u nas są okazalasze, ale to nie ma nic wspólnego z tym, kto rządzi. Pod każdym innym względem, infrastrukturalnym, gospodarczym, finansowym, Dolny Śląsk jest daleko przed Lubelszczyzną. OK, w dużej mierze jest to efekt tego, że do II WŚ były to tereny niemieckie, ale opowiadanie banialuków, jakoby Lubelszczyzna była lepsza, ba... rozwiń
Avatar
___K___ / 5 października 2021 r. o 12:47
0
Czyli PiS beee, a PLatformPSL great? Bez przesady, technika i technologia powinny być ponadpartyjne. To, że politycy PiS mają młodych w poważaniu to wiemy, ale PO nie jest wcale lepsza, to to samo.
Zaytaj rodziny z dziećmi, tymi troszkę podrośniętymi, jak im się żyło w czasach PO i PSL, a jak dzisiaj. Przekonasz się. Tylko małolaty, które nie pamiętają tamtych czasów, łykają tanią propagandę lewicy i liberałów. Szkoda, że tak mało rozmawiają ze starszymi. Poznali by prawdę.
Ja doskonale pamiętam. Zarówno w latach 2005-2007, jak i od 2015 żyje mi się dużo gorzej. Za PO/PSL, a nawet za SLD żyło mi się lepiej. A ty sobie poszukaj słownika ortograficznego.
Ja doskonale pamiętam. Zarówno w latach 2005-2007, jak i od 2015 żyje mi się dużo gorzej. Za PO/PSL, a nawet za SLD żyło mi się lepiej. A ty sobie poszukaj słownika ortograficznego. rozwiń
Avatar
poker / 4 października 2021 r. o 19:45
0
Widać, że mamy zdolną młodzież, która na lekcji informatyki prowadzonej przez członka partii opozycyjnej, z zapałem klika w łapki. A sedno sprawy zawarte jest w treści artykułu: radny Maj "nie sądzi", żeby starosta wiedział lub nie, oraz pomieszczenie nie nadaje się do prowadzenia zajęć lekcyjnych. Jeśli spełniało wszystkie normy, to przecież można sprawę załatwić wewnątrz szkoły lub poskarżyć się staroście. I dopiero w razie niemożności rozwiązania konfliktu, prosić media o pomoc.  A tak? Wygląda to na artykuł sponsorowany przez radnego Maja.
Jak "w razie niemożności rozwiązania konfliktu"? Tu mamy do czynienia z faktami dokonanymi. Ktoś drużynę wyrzucił, zapewne na czyjeś polecenie, a teraz nie ma winnych. Nie dorabiaj ideologii i nie pieprz o jakichś opozycyjnych nauczycielach, bo na Lubelszczyźnie większość pedagogów głosuje na PiS. Część z przekonania, a część, bo się boi o pracę.
"Zapewne na czyjeś polecenie" - czyli masz pewność. Zatem kto i na czyje polecenie? Nie wiesz? Bo łżesz, jak zwykle. Jeśli nie, to pisz bez owijania w bawełnę. Ale w twoich postach jest tyle prawdy, co w twierdzeniu, że większość pedagogów głosuje na PiS. Skąd to wiesz? Masz informacje z lokali wyborczych?! Ktoś patrzył i widział? Może przewodnicząca nauczycielskiej S, jednocześnie członek komitetu powiatowego PO? A może radny Kurek, też nauczyciel, który załatwił nową podwyżkę cen wody w Kraśniku? A może nieśmiertelni i wieczni nie do ruszenia nauczyciele ZNP, których nie można zaprosić na emeryturę, bo są zbratani z PO? Pieprzysz Misiu Puchatku...
Pisałem ci już przy innej okazji - nie błaźnij się. "Zapewne", to coś innego, niż "na pewno". W efekcie cała reszta twojego wywodu jest zwyczajnie głupia. Ile klas podstawówki skończyłeś?
 Dwie. Wystarczy, żeby przekazać prawdę. Zaprzeczysz Kubusiu?
ote>  Dwie. Wystarczy, żeby przekazać prawdę. Zaprzeczysz Kubusiu? rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Piaskovia Piaski – Błękit Cyców 1:0. Pozostałe wyniki Keeza lubelskiej klasy okręgowej

Piaskovia Piaski – Błękit Cyców 1:0. Pozostałe wyniki Keeza lubelskiej klasy okręgowej

Piaskovia Piaski to największa rewelacja tego sezonu. Podopieczni Daniela Krakiewicza w sobotę pokonali Błękit Cyców

Lubelskie. Szokujące odkrycie. Zakrwawione ciało kobiety w samochodzie

Lubelskie. Szokujące odkrycie. Zakrwawione ciało kobiety w samochodzie

Dożywocie grozi 39-latkowi, który zabił swoją żonę. Kobieta została przez niego zaatakowana podczas powrotu do domu samochodem.

Lublin. Miasto podniesie podatek

Lublin. Miasto podniesie podatek

Od stycznia mają obowiązywać nowe stawki podatku od nieruchomości. Ich podwyżkę planuje prezydent Lublina. Już w czwartek nad jego propozycją ma głosować Rada Miasta.

Edach Budowlani Lublin – Arka Gdynia 36:29. Odczarowali Arenę [zdjęcia]
galeria

Edach Budowlani Lublin – Arka Gdynia 36:29. Odczarowali Arenę [zdjęcia]

W meczu na Arenie Lublin Edach Budowlani pokonali Arkę Gdynia 36:29. Była to czwarta wygrana lubelskiego zespołu w sezonie

Koronawirus w Polsce, poniedziałek 18 października. Ile zakażeń w Lubelskiem?

Koronawirus w Polsce, poniedziałek 18 października. Ile zakażeń w Lubelskiem?

W całej Polsce jest 1537 nowych zakażeń koronawirusem – informuje Ministerstwo Zdrowia w raporcie z 18 października 2021 r.

Omega Stary Zamość – Pogoń 96 Łaszczówka 3:1. Bramkarz trafił z jedenastki

Omega Stary Zamość – Pogoń 96 Łaszczówka 3:1. Bramkarz trafił z jedenastki

Omega Stary Zamość grając przez ponad godzinę w przewadze jednego zawodnika musiała długo drżeć o wynik w domowym starciu przeciwko Pogoni 96 Łaszczówka. Ostatecznie jednak gospodarze strzelili trzy bramki i dopisali na swoje konto kolejny w tym sezonie komplet punktów

Lubelskie. Potworny wypadek na drodze krajowej. Nie żyje kierowca osobowego mercedesa
galeria

Lubelskie. Potworny wypadek na drodze krajowej. Nie żyje kierowca osobowego mercedesa

Do tragicznego wypadku doszło po godzinie 4 w miejscowości Lechówka (gmina Siedliszcze) na drodze krajowej nr 12 Lublin – Chełm.

Lublin. Płatne parkowanie na tej ulicy? Znaki wprowadzają w błąd

Lublin. Płatne parkowanie na tej ulicy? Znaki wprowadzają w błąd

Niezgodnie z prawem oznakowana została zatoka parkingowa na ul. Prusa koło siedziby PZMot. Ustawiono tu znaki mówiące, że postój w tym miejscu jest płatny, chociaż miasto nie może pobierać tu opłat. Po naszej interwencji znaki mają zniknąć.

Lublin. Kolejne zmiany na rondzie obok Orfeusza

Lublin. Kolejne zmiany na rondzie obok Orfeusza

Do środy włącznie mają obowiązywać wprowadzane dziś zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu al. Smorawińskiego z al. Kompozytorów Polskich. Przebudowywana jest tutaj sieć ciepłownicza

Sygnał Lublin – Sokół Konopnica 3:5. Wróciła skuteczność [ZDJĘCIA]
galeria

Sygnał Lublin – Sokół Konopnica 3:5. Wróciła skuteczność [ZDJĘCIA]

Znakomite widowisko przy ul. Zemborzyckiej w Lublinie. Miejscowy Sygnał przegrał z Sokołem Konopnica, ale kibice nie mogli narzekać na nudę

Stół marszałka Piłsudskiego zostaje w Puławach

Stół marszałka Piłsudskiego zostaje w Puławach

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku musi obejść się smakiem. Ich starania o wejście w posiadania historycznego, drewnianego stołu, przy którym marszałek planował ofensywę podczas wojny polsko-bolszewickiej, zakończyły się fiaskiem. Zabytek pozostanie w puławskim Pałacu Czartoryskich.

"Niewidzialne serce formacji przestaje bić". Pracownicy policji szykują się do strajku
Pierwsza Strona Dziennika

"Niewidzialne serce formacji przestaje bić". Pracownicy policji szykują się do strajku

Równego traktowania z policjantami oraz tysiąca złotych podwyżki domagają się cywilni pracownicy policji. W lubelskim garnizonie chodzi aż o 1281 osób. Jeśli ich postulaty nie zostaną spełnione, zapowiadają strajk.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 października 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 października 2021 r.

Polacy ze srebrem Speedway of Nations. Mikkel Michelsen stanął na najniższym stopniu podium

Polacy ze srebrem Speedway of Nations. Mikkel Michelsen stanął na najniższym stopniu podium

Trzeci rok z rzędu Polacy muszą zadowolić się srebrnym medalem Speedway of Nations. Wcześniej na ich drodze stawali Rosjanie, a teraz Brytyjczycy, którzy triumfowali po dwudniowej rywalizacji na torze w Manchesterze

Motor II Lublin – POM Iskra Piotrowice 3:1, pozostałe wyniki grupy pierwszej Hummel IV ligi

Motor II Lublin – POM Iskra Piotrowice 3:1, pozostałe wyniki grupy pierwszej Hummel IV ligi

Po porażce u siebie z Orlętami Łuków szybko pozbierały się rezerwy Motoru. Tym razem drużyna Wojciecha Stefańskiego pokonała POM Iskrę Piotrowice 3:1.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium