Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Lubelska policja powiększyła się o 55 nowych stróżów prawa. 9 kobiet oraz 46 mężczyzn w czwartek złożyli uroczyste ślubowanie.
To cykliczne wydarzenie, które odbywa się od 2005 roku, a oparte jest na postaci bimbrownika, egzorcysty-amatora Jakuba Wędrowycza; pochodzącej z okolic Wojsławic fikcyjnej postaci literackiej stworzonej przez Andrzeja Pilipiuka, która rozsławiła wieś lubelską.
Oddział ZUS w Lublinie zaprasza pracowników i przedsiębiorców z województwa lubelskiego na bezpłatne szkolenia.
Łukowski szpital co miesiąc dokłada 2 mln zł, żeby móc normalnie funkcjonować. Placówka ma być objęta programem restrukturyzacji, który niedawno ogłosiło Ministerstwo Zdrowia. Póki co, dyrektor chce inwestować w ortopedię.
Przedsiębiorcy, rolnicy, menedżerowie, giełdowi gracze, spadkobiercy oraz osoby, które sprzedały drogie nieruchomości. Milionerów zamieszkujących województwo lubelskie jest 1270. To wyraźnie mniej, niż rok wcześniej. Najbogatszy z nich w zeszłym roku zarobił ponad 46 mln zł.
Zapasy krwi szybko się kończą. Obecnie najbardziej potrzebne są grupy A RhD-, B RhD- i 0 RhD-. Specjalnie przygotowany ambulans przejedzie przez region i poszuka dawców.
Sejmik województwa lubelskiego wybrał nowe składy rad społecznych dla kilku wojewódzkich instytucji. Zmiany nastąpiły m.in. w ośrodku doradztwa rolniczego, sanatorium oraz zakładzie opiekuńczo-leczniczym.
Wakacje to czas relaksu, odpoczynku i niezapomnianych przygód. Niestety, nawet najstaranniej zaplanowany wyjazd może napotkać niespodziewane trudności. Jak poradzić sobie z problemami podczas podróży, jak dochodzić swoich praw i jakie kroki podjąć, gdy coś pójdzie nie tak? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w najnowszym odcinku podcastu (do)Radcy.
Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór u kobiet. Mammografia trwa tylko 5 minut, a może uratować życie.
Przed nami kolejne dni z niestabilną pogodą. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydaje kolejne alerty.
Połamane drzewa, podtopienia i uszkodzone dachy. Straż pożarna usuwa skutki wczorajszych burz. Największe zniszczenia odnotowano w powiecie świdnickim.
Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego odcinka podcastu, w którym zagłębiamy się w fascynujący i często niezrozumiany temat zaburzenia osobowości typu borderline!
Ukrainiec chciał zwerbować Rafała Meklera do działalności agenturalnej. Oleksandr D. zaproponował mu 15 tysięcy euro za robienie zdjęć transportów z uzbrojeniem jadących na Ukrainę. – Nie wiem, czy chodziło o prowokację, czy próbę werbunku, natychmiast zawiadomiłem służby – mówi Mekler, przedsiębiorca, polityk Konfederacji i organizator strajku przewoźników. Dziś Ukrainiec czeka na proces. Grozi mu minimum 8-letnia odsiadka.
Woda zbiera żniwo. W Woli Przybysławskiej 56-letni mężczyzna wskoczył do stawu i już nie wypłynął. Jego ciało wyłowili płetwonurkowie.
Dzisiaj zapraszamy na rozmowę z Mateuszem Winiarskim, dyrektorem Lubelskiego Oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) oraz działaczem Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL). Porozmawiamy o polityce i rolnictwie. Nie zabraknie pytań dotyczących głosowania przez PSL w sejmie w sprawie depenalizacji pomocy w aborcji, sytuacji w powiecie lubelskim oraz wypadkach w rolnictwie. Zapraszamy do obejrzenia.
Najpierw termometry wskazujące nawet 35 stopni Celsjusza w cieniu, a potem gwałtowne burze z porywami wiatru do 110 km/h. IMGW wydaje dwa alerty dla Lubelszczyzny.
Najpierw msza święta, później uroczysty apel i wręczenie awansów oraz medali. A na końcu pokaz sprzętu i akcje edukacyjne. W Lublinie odbyły się obchody Święta Policji.
Pogoda nie odpuszcza. Po weekendowych burzach, w trakcie których strażacy interweniowali ponad 200 razy w tym tygodniu czeka nas kolejna fala upałów.
Zespół wokalny Hubal z Hrubieszowa zadbał dzisiaj o oprawę muzyczną uroczystości odsłonięcia w Domostawie, na granicy województw lubelskiego i podkarpackiego, 100 km nieopodal Lublina, tuż przy drodze ekspresowej Via Carpatia, pomnika upamiętniającego Polaków pomordowanych przez ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.
Przedstawicielki 17 kół gospodyń wzięły udział w powiatowych eliminacjach do Bitwy Regionów, które w niedzielę odbyły się w Parczewie. Zwyciężyło Koło Gospodyń Wiejskich w Jabłoniu, którego przedstawicielki przygotowały przepyszny udziec z dzika w otoczce z sękacza wytrawnego w towarzystwie pasty z podagrycznika.
W Domostawie na granicy województw lubelskiego i podkarpackiego, 100 km od Lublina, tuż przy drodze ekspresowej Via Carpatia, odsłonięto w niedzielę pomnik upamiętniający Polaków pomordowanych przez ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. W uroczystościach udział wzięło wielu mieszkańców naszego regionu.
W niedzielę na Placu Wolności w Parczewie odbył się coroczny Jarmark Jagielloński. Ten wyjątkowy festiwal kultury i sztuki ludowej przyciągnął miłośników produktów tradycyjnych, rękodzieła artystycznego, rzeźby, ceramiki, garncarstwa, haftu, malarstwa, wikliniarstwa i regionalnych smakołyków.
Przed 44 laty postawa lubelskich kolejarzy stała się symbolem masowych protestów zwanych po latach Lubelskim Lipcem 80. W niedzielę bohaterowie tamtych dni wspominali wydarzenia, do których doszło w lubelskim węźle kolejowym.
Nie macie pomysłu na niedzielny obiad? A może pikantna zupa rybna i juki ułańskie. Sprawdźcie nasze przepisy.
Nadal będzie burzowo w regionie. Ostrzeżenie o piorunach i gradzie obowiązuje w kilkunastu powiatach.