Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 grudnia 2022 r.
6:39

Wiele kilometrów bez parkingu, toalety, stacji paliw. Tak wygląda jazda S19

Autor: Zdjęcie autora sko
0 18 A A
Jeden z otwartych latem MOP-ów przy S17
Jeden z otwartych latem MOP-ów przy S17 (fot. GDDKiA/Łukasz Minkiewicz)

Drogowcy zapewniali, że do końca roku zostaną uruchomione Miejsca Obsługi Podróżnych przy nowej części S19 w stronę Rzeszowa. I tak się nie stało.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Koniec roku już się zbliża i nic się nie zmieniło w tym temacie – zauważa pan Tymon i wskazuje na trasę S19 od Lublina do Rzeszowa. Wskazuje nie tyle na samą drogę, ale na Miejsca Obsługi Podróżnych.  – Oczywiście mijamy po drodze gotowe zamknięte MOP-y. Ponad 100 kilometrów bez żadnej możliwości zatrzymania się – punktuje.

MOP-y to wyznaczone przy trasach krajowych miejsca ze stacjami paliw, parkingami, restauracjami, ławeczkami, ubikacjami. Nie w każdej takiej lokalizacji muszą znajdować się wszystkie takie obiekty, ale generalnie MOP-y mają być przystankami, na których zatrzyma się znużony jazdą kierowca i odpocznie.

Problem w tym, że MOP-y są urządzane często dużo później, niż powstaje sama trasa. Tak było w przypadku S27 Lublin – Piaski. Dopiero latem tego roku udało się wybudować miejsca odpoczynku w Wierzchowiskach (kierunek Chełm/Zamość) oraz w Bystrzejowicach (kierunek Lublin). Chociaż kierowcy ekspresówką jeżdżą już od lat.

Teraz jest problem z MOP-ami przy nowej części S19. Ostatnie odcinki drogi z Lublina do Rzeszowa otwierano z wielką pompą 21 maja. Po latach wyczekiwania ekspresówka stała się faktem i kierowcy mogli w końcu pomknąć 120 km/h na północ lub na południe. Tylko, że już latem kierowcy narzekali, że nie ma się tam gdzie zatrzymać. Nawet MOP-y, które wyglądały na gotowe, były nieczynne. Nie dało się tam wjechać, a drogę blokowały biało-czerwone zapory.

GDDKiA przyznała, że na lubelskiej części S19  MOP-y od Kraśnika w stronę Rzeszowa są czynne, ale te pomiędzy Kraśnikiem a Lublinem są zamknięte. – Chodzi o MOP-y Radawiec, Zemborzyce, Rudnik, Obroki, Słodków Wschód i Słodków Zachód – wyliczali drogowcy i zapewniali, że zostaną otwarte z ostatnim kwartale tego roku.

I właśnie o to pyta pan Tymon. MOP-y nadal są nieczynne. Co się dzieje?

– W przypadku MOP Radawiec oraz MOP Zemborzyce, a także MOP Słodków Wschód, wykonawca (firma Aldesa) złożył wniosek do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego o wydanie pozwolenia na użytkowanie. Procedura jest w toku – wyjaśnia Łukasz Minkiewicz, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału GDDKiA.

Co do MOP-u Słodków Zachód, to już  takie pozwolenie jest. Ale drogowcy chcą mieć w ręku dokumenty umożliwiające otwarcie także Słodków Zachód i wówczas one zostaną przejęte przez GDDKiA.  - Wówczas rozpoczną się prace odbiorowe, po których podejmiemy decyzję, czy możemy udostępnić kierowcom oba MOP-y – uczula rzecznik.

Co do pary MOP-ów Rudnik, to trwają procedury odbiorowe, a miejsca zostaną udostępnione na przełomie stycznia i lutego.

Jest jeszcze jeden problem. To stacje paliw. Jadąc S19 często nie ma gdzie zatankować. GDDKiA nie zawsze znajduje firmy, które chcą otworzyć stacje przy trasach. – W przypadku pary MOP Janów Lubelski, to są one dostępne dla kierowców (podobnie, jak MOP Felinów przy S19). MOP-y ze stacjami benzynowymi i gastronomią dzierżawione są wyspecjalizowanym firmom – informuje Minkiewicz i przyznaje: -   Ogłaszamy przetargi i jesteśmy gotowi udostępnić teren MOP, jak tylko znajdą się chętni na jego dzierżawę i budowę stacji. Cały czas szukamy dzierżawcy, który zagospodaruje parę MOP Janów Lubelski. Do tej pory niestety nie było chętnych, na co nie mamy wpływu. Nie poddajemy się i wkrótce ogłosimy kolejny, już czwarty przetarg na dzierżawę. Na razie kierowcy muszą zjechać z trasy i tankować przy dawnej DK19.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
___K___ / 23 grudnia 2022 r. o 07:41
"proszę wymienić przynajmniej trzy sukcesy PO"? I zapadła kłopotliwa cisza:). Tak było. A potem dowiedzieliśmy się, że 500+ leżało w szufladzie u Kopaczowej, tunel w Świnoujściu mieliśmy w planie, itp, itd.. A tak na prawdę to biedne dzieci były odbierane rodzicom, autostrady zostały na papierze, a PGE Narodowy ma felery. I jeszcze jedno: wszystkie telewizje były obsadzone sprzyjającymi PO i PSL dziennikarzami. Tych, którzy mieli mniej zachwytu dla władzy, po prostu wyrzucono. A mimo to naród pokazał KO środkowy palec.
A co wesoły pokerku powiesz o obecnej tvP ?' , 2 dni temu w info a raczej infekcji cały dzień wałkowali temat paczki którą to radny z PO w  Jaworze "przytulił" . O swoich pisich radnych amatorów cudzych traktorów i wielbicieli zielonych roślin żadnej wzmianki nie widziałem . Tak oglądam też "reżimówkę " w myśl zasady warto wiedzieć co wróg mówi
Cieszę się że masz możliwość i dowiadujesz się, że wśród tych, co tak straszą, że posądzają wszystkich jest wielu takich, co szybciej zamieszkają w pace. Pewnie dlatego Platforma ma lepsze od PiS wyniki wyborów w więzieniach.
Może skazani nie wierzyli, że PiS uprzyjemni im odsiadkę... Na co poszła masa kasy z Funduszu Sprawiedliwości? Było coś o obiektach rekreacyjnych w więzieniach, które nie powstały, albo powstały żalosne, ale kasy z FS poszło mnóstwo. Ktoś ją najwyraźnie przytulił. A dysponentem tych pieniędzy jest Ziobro, więc powstaje pytanie - czy politycy Zjednoczonej Prawicy albo ich totumfaccy kradną nawet taką kasę?
Może skazani nie wierzyli, że PiS uprzyjemni im odsiadkę... Na co poszła masa kasy z Funduszu Sprawiedliwości? Było coś o obiektach rekreacyjnych w więzieniach, które nie powstały, albo powstały żalosne, ale kasy z FS poszło mnóstwo. Ktoś ją najwyraźnie przytulił. A dysponentem tych pieniędzy jest Ziobro, więc powstaje pytanie - czy politycy Zjednoczonej Prawicy albo ich totumfaccy kradną nawet taką kasę? rozwiń
Avatar
___K___ / 23 grudnia 2022 r. o 07:39
"proszę wymienić przynajmniej trzy sukcesy PO"? I zapadła kłopotliwa cisza:). Tak było. A potem dowiedzieliśmy się, że 500+ leżało w szufladzie u Kopaczowej, tunel w Świnoujściu mieliśmy w planie, itp, itd.. A tak na prawdę to biedne dzieci były odbierane rodzicom, autostrady zostały na papierze, a PGE Narodowy ma felery. I jeszcze jedno: wszystkie telewizje były obsadzone sprzyjającymi PO i PSL dziennikarzami. Tych, którzy mieli mniej zachwytu dla władzy, po prostu wyrzucono. A mimo to naród pokazał KO środkowy palec.
A ta cisza o sukcesach PO, to gdzie zapadała? Na masówce PiSu? Chłopcze z biura propagandy - do tunelu w Świnoujściu PiS się nie dołożył, jedynie piersi do orderów wypinają. To inwestycja samorządowa wsparta mocno finansami przez Unię. Nie kłam, nie przypisuj swojej PiSowskiej bandzie zasług, do których ona nie ma prawa. "Autostrady zostały na papierze"??? Jeżdżę sporo po Polsce i wiem, że za czasów PO/PSL zbudowano wiele dróg szybkiego ruchu, w tym autostrady (choćby nieodległy podkarpacki odcinek A4), a dla wielu innych przygotowano dokumentację, ogłoszono i rozstrzygnięto przetargi, a - co najważniejsze - zapewniono finansowanie. PiSiory chętnie otwierały odcinki S17 i S19, ale to wszystko inwestycje, jakie zapewniamy poprzednikom. Taka jest prawda. Ileż to tych dzieci odebrano rodzicom za czasów PO? Podaj konkretne dane. Zabierano je, tak jak i zabiera się dzisiaj, z rodzin patologicznych. Tylko dziś o tym w TVPiS nie usłyszysz, bo to byłby strzał w kolano. Stadion Narodowy ma feler? Owszem, ujawnił się jeden po 10 latach użytkowania obiektu. Takie rzeczy się zdarzają. A może to PiSiorki czegoś nie konserwowały i stąd ten feler? Co do telewizji - nawet TV Republika? Nawet TV Trwam? Szereg mediów było w rękach ludzi sprzyjających PiSowi, w rękach różnych spółek, także kościelnych. Kłamiesz w każdej swojej wypowiedzi. Napisz coś jeszcze, chętnie znowu cię ośmieszę.
A ta cisza o sukcesach PO, to gdzie zapadała? Na masówce PiSu? Chłopcze z biura propagandy - do tunelu w Świnoujściu PiS się nie dołożył, jedynie piersi do orderów wypinają. To inwestycja samorządowa wsparta mocno finansami przez Unię. Nie kłam, nie przypisuj swojej PiSowskiej bandzie zasług, do których ona nie ma prawa. "Autostrady zostały na papierze"??? Jeżdżę sporo po Polsce i wiem, że za czasów PO/PSL zbudowano wiele dróg szybkiego ruchu, w tym autostrady (choćby nieodległy podkarpacki odcinek A4), a dla wielu i... rozwiń
Avatar
Labydnik / 23 grudnia 2022 r. o 04:02
Chłopina Jasina niczym  Jožin z bažin: " kouše, saje, rdousí" )))
Avatar
Jasin / 23 grudnia 2022 r. o 03:44
Labydłoza - betonoza. Tępy głupcze!
Avatar
Labydnik / 23 grudnia 2022 r. o 03:22
gdyby to robili popaprańcy z gumofilcami toby na pewno było dobrze
Fakty mówią właśnie tak - inwestycje tego typu z czasów PO/PSL nie miały tego typu problemów. Tak więc ten, tego...
Faktycznie. Szczególnie te, których nie było. Więc ten, tego...
poker, PiSowski propagandzisto. Za PO/PSL to drogi szybkiego ruchu akurat w Polsce powstawały. Może znowu zarzucisz mi kłamstwo? Śmiało - chętnie znowu wystawię cię na pośmiewisko.
 Jak widać, "poker", "pisowski propagandysta" i "katolik" w jednym, jakoś już nic o "drogach szybkiego ruchu" nie napisał. Przerzucił się na "biedne dzieci" za PO i jakieś ogólniki, i jakieś głupawki, np. " PGE Narodowy ma felery" . Przygwożdżony zaczyna o czym innym - "letnie nauki o manipulacji" u p. Rydzyka.
 Jak widać, "poker", "pisowski propagandysta" i "katolik" w jednym, jakoś już nic o "drogach szybkiego ruchu" nie napisał. Przerzucił się na "biedne dzieci" za PO i jakieś ogólniki, i jakieś głupawki, np. " PGE Narodowy ma felery" . Przygwożdżony zaczyna o czym innym - "letnie nauki o manipulacji" u p. Rydzyka. rozwiń
Avatar
Palec_jenej_posel / 22 grudnia 2022 r. o 23:28
"proszę wymienić przynajmniej trzy sukcesy PO"? I zapadła kłopotliwa cisza:). Tak było. A potem dowiedzieliśmy się, że 500+ leżało w szufladzie u Kopaczowej, tunel w Świnoujściu mieliśmy w planie, itp, itd.. A tak na prawdę to biedne dzieci były odbierane rodzicom, autostrady zostały na papierze, a PGE Narodowy ma felery. I jeszcze jedno: wszystkie telewizje były obsadzone sprzyjającymi PO i PSL dziennikarzami. Tych, którzy mieli mniej zachwytu dla władzy, po prostu wyrzucono. A mimo to naród pokazał KO środkowy palec.
A co wesoły pokerku powiesz o obecnej tvP ?' , 2 dni temu w info a raczej infekcji cały dzień wałkowali temat paczki którą to radny z PO w  Jaworze "przytulił" . O swoich pisich radnych amatorów cudzych traktorów i wielbicieli zielonych roślin żadnej wzmianki nie widziałem . Tak oglądam też "reżimówkę " w myśl zasady warto wiedzieć co wróg mówi
Cieszę się że masz możliwość i dowiadujesz się, że wśród tych, co tak straszą, że posądzają wszystkich jest wielu takich, co szybciej zamieszkają w pace. Pewnie dlatego Platforma ma lepsze od PiS wyniki wyborów w więzieniach.
 Za to pis w wielu DPS-ach szczególnie tam gdzie  pensjonariusze nie cierpią na" dolegliwości ruchowe"- jak u wŁadimira . uczy aLeksadryja miał 100%
 Za to pis w wielu DPS-ach szczególnie tam gdzie  pensjonariusze nie cierpią na" dolegliwości ruchowe"- jak u wŁadimira . uczy aLeksadryja miał 100% rozwiń
Avatar
poker / 22 grudnia 2022 r. o 22:49
"proszę wymienić przynajmniej trzy sukcesy PO"? I zapadła kłopotliwa cisza:). Tak było. A potem dowiedzieliśmy się, że 500+ leżało w szufladzie u Kopaczowej, tunel w Świnoujściu mieliśmy w planie, itp, itd.. A tak na prawdę to biedne dzieci były odbierane rodzicom, autostrady zostały na papierze, a PGE Narodowy ma felery. I jeszcze jedno: wszystkie telewizje były obsadzone sprzyjającymi PO i PSL dziennikarzami. Tych, którzy mieli mniej zachwytu dla władzy, po prostu wyrzucono. A mimo to naród pokazał KO środkowy palec.
A co wesoły pokerku powiesz o obecnej tvP ?' , 2 dni temu w info a raczej infekcji cały dzień wałkowali temat paczki którą to radny z PO w  Jaworze "przytulił" . O swoich pisich radnych amatorów cudzych traktorów i wielbicieli zielonych roślin żadnej wzmianki nie widziałem . Tak oglądam też "reżimówkę " w myśl zasady warto wiedzieć co wróg mówi
 Cieszę się że masz możliwość i dowiadujesz się, że wśród tych, co tak straszą, że posądzają wszystkich jest wielu takich, co szybciej zamieszkają w pace. Pewnie dlatego Platforma ma lepsze od PiS wyniki wyborów w więzieniach.
 Cieszę się że masz możliwość i dowiadujesz się, że wśród tych, co tak straszą, że posądzają wszystkich jest wielu takich, co szybciej zamieszkają w pace. Pewnie dlatego Platforma ma lepsze od PiS wyniki wyborów w więzieniach. rozwiń
Avatar
Palec_jenej_posel / 22 grudnia 2022 r. o 22:22
"proszę wymienić przynajmniej trzy sukcesy PO"? I zapadła kłopotliwa cisza:). Tak było. A potem dowiedzieliśmy się, że 500+ leżało w szufladzie u Kopaczowej, tunel w Świnoujściu mieliśmy w planie, itp, itd.. A tak na prawdę to biedne dzieci były odbierane rodzicom, autostrady zostały na papierze, a PGE Narodowy ma felery. I jeszcze jedno: wszystkie telewizje były obsadzone sprzyjającymi PO i PSL dziennikarzami. Tych, którzy mieli mniej zachwytu dla władzy, po prostu wyrzucono. A mimo to naród pokazał KO środkowy palec.
 A co wesoły pokerku powiesz o obecnej tvP ?' , 2 dni temu w info a raczej infekcji cały dzień wałkowali temat paczki którą to radny z PO w  Jaworze "przytulił" . O swoich pisich radnych amatorów cudzych traktorów i wielbicieli zielonych roślin żadnej wzmianki nie widziałem . Tak oglądam też "reżimówkę " w myśl zasady warto wiedzieć co wróg mówi
 A co wesoły pokerku powiesz o obecnej tvP ?' , 2 dni temu w info a raczej infekcji cały dzień wałkowali temat paczki którą to radny z PO w  Jaworze "przytulił" . O swoich pisich radnych amatorów cudzych traktorów i wielbicieli zielonych roślin żadnej wzmianki nie widziałem . Tak oglądam też "reżimówkę " w myśl zasady warto wiedzieć co wróg mówi rozwiń
Avatar
poker / 22 grudnia 2022 r. o 19:36
"proszę wymienić przynajmniej trzy sukcesy PO"? I zapadła kłopotliwa cisza:). Tak było. A potem dowiedzieliśmy się, że 500+ leżało w szufladzie u Kopaczowej, tunel w Świnoujściu mieliśmy w planie, itp, itd.. A tak na prawdę to biedne dzieci były odbierane rodzicom, autostrady zostały na papierze, a PGE Narodowy ma felery. I jeszcze jedno: wszystkie telewizje były obsadzone sprzyjającymi PO i PSL dziennikarzami. Tych, którzy mieli mniej zachwytu dla władzy, po prostu wyrzucono. A mimo to naród pokazał KO środkowy palec.
Avatar
___K___ / 22 grudnia 2022 r. o 13:33
gdyby to robili popaprańcy z gumofilcami toby na pewno było dobrze
Fakty mówią właśnie tak - inwestycje tego typu z czasów PO/PSL nie miały tego typu problemów. Tak więc ten, tego...
Faktycznie. Szczególnie te, których nie było. Więc ten, tego...
poker, PiSowski propagandzisto. Za PO/PSL to drogi szybkiego ruchu akurat w Polsce powstawały. Może znowu zarzucisz mi kłamstwo? Śmiało - chętnie znowu wystawię cię na pośmiewisko.
Avatar
___K___ / 23 grudnia 2022 r. o 07:41
"proszę wymienić przynajmniej trzy sukcesy PO"? I zapadła kłopotliwa cisza:). Tak było. A potem dowiedzieliśmy się, że 500+ leżało w szufladzie u Kopaczowej, tunel w Świnoujściu mieliśmy w planie, itp, itd.. A tak na prawdę to biedne dzieci były odbierane rodzicom, autostrady zostały na papierze, a PGE Narodowy ma felery. I jeszcze jedno: wszystkie telewizje były obsadzone sprzyjającymi PO i PSL dziennikarzami. Tych, którzy mieli mniej zachwytu dla władzy, po prostu wyrzucono. A mimo to naród pokazał KO środkowy palec.
A co wesoły pokerku powiesz o obecnej tvP ?' , 2 dni temu w info a raczej infekcji cały dzień wałkowali temat paczki którą to radny z PO w  Jaworze "przytulił" . O swoich pisich radnych amatorów cudzych traktorów i wielbicieli zielonych roślin żadnej wzmianki nie widziałem . Tak oglądam też "reżimówkę " w myśl zasady warto wiedzieć co wróg mówi
Cieszę się że masz możliwość i dowiadujesz się, że wśród tych, co tak straszą, że posądzają wszystkich jest wielu takich, co szybciej zamieszkają w pace. Pewnie dlatego Platforma ma lepsze od PiS wyniki wyborów w więzieniach.
Może skazani nie wierzyli, że PiS uprzyjemni im odsiadkę... Na co poszła masa kasy z Funduszu Sprawiedliwości? Było coś o obiektach rekreacyjnych w więzieniach, które nie powstały, albo powstały żalosne, ale kasy z FS poszło mnóstwo. Ktoś ją najwyraźnie przytulił. A dysponentem tych pieniędzy jest Ziobro, więc powstaje pytanie - czy politycy Zjednoczonej Prawicy albo ich totumfaccy kradną nawet taką kasę?
Może skazani nie wierzyli, że PiS uprzyjemni im odsiadkę... Na co poszła masa kasy z Funduszu Sprawiedliwości? Było coś o obiektach rekreacyjnych w więzieniach, które nie powstały, albo powstały żalosne, ale kasy z FS poszło mnóstwo. Ktoś ją najwyraźnie przytulił. A dysponentem tych pieniędzy jest Ziobro, więc powstaje pytanie - czy politycy Zjednoczonej Prawicy albo ich totumfaccy kradną nawet taką kasę? rozwiń
Avatar
___K___ / 23 grudnia 2022 r. o 07:39
"proszę wymienić przynajmniej trzy sukcesy PO"? I zapadła kłopotliwa cisza:). Tak było. A potem dowiedzieliśmy się, że 500+ leżało w szufladzie u Kopaczowej, tunel w Świnoujściu mieliśmy w planie, itp, itd.. A tak na prawdę to biedne dzieci były odbierane rodzicom, autostrady zostały na papierze, a PGE Narodowy ma felery. I jeszcze jedno: wszystkie telewizje były obsadzone sprzyjającymi PO i PSL dziennikarzami. Tych, którzy mieli mniej zachwytu dla władzy, po prostu wyrzucono. A mimo to naród pokazał KO środkowy palec.
A ta cisza o sukcesach PO, to gdzie zapadała? Na masówce PiSu? Chłopcze z biura propagandy - do tunelu w Świnoujściu PiS się nie dołożył, jedynie piersi do orderów wypinają. To inwestycja samorządowa wsparta mocno finansami przez Unię. Nie kłam, nie przypisuj swojej PiSowskiej bandzie zasług, do których ona nie ma prawa. "Autostrady zostały na papierze"??? Jeżdżę sporo po Polsce i wiem, że za czasów PO/PSL zbudowano wiele dróg szybkiego ruchu, w tym autostrady (choćby nieodległy podkarpacki odcinek A4), a dla wielu innych przygotowano dokumentację, ogłoszono i rozstrzygnięto przetargi, a - co najważniejsze - zapewniono finansowanie. PiSiory chętnie otwierały odcinki S17 i S19, ale to wszystko inwestycje, jakie zapewniamy poprzednikom. Taka jest prawda. Ileż to tych dzieci odebrano rodzicom za czasów PO? Podaj konkretne dane. Zabierano je, tak jak i zabiera się dzisiaj, z rodzin patologicznych. Tylko dziś o tym w TVPiS nie usłyszysz, bo to byłby strzał w kolano. Stadion Narodowy ma feler? Owszem, ujawnił się jeden po 10 latach użytkowania obiektu. Takie rzeczy się zdarzają. A może to PiSiorki czegoś nie konserwowały i stąd ten feler? Co do telewizji - nawet TV Republika? Nawet TV Trwam? Szereg mediów było w rękach ludzi sprzyjających PiSowi, w rękach różnych spółek, także kościelnych. Kłamiesz w każdej swojej wypowiedzi. Napisz coś jeszcze, chętnie znowu cię ośmieszę.
A ta cisza o sukcesach PO, to gdzie zapadała? Na masówce PiSu? Chłopcze z biura propagandy - do tunelu w Świnoujściu PiS się nie dołożył, jedynie piersi do orderów wypinają. To inwestycja samorządowa wsparta mocno finansami przez Unię. Nie kłam, nie przypisuj swojej PiSowskiej bandzie zasług, do których ona nie ma prawa. "Autostrady zostały na papierze"??? Jeżdżę sporo po Polsce i wiem, że za czasów PO/PSL zbudowano wiele dróg szybkiego ruchu, w tym autostrady (choćby nieodległy podkarpacki odcinek A4), a dla wielu i... rozwiń
Avatar
Labydnik / 23 grudnia 2022 r. o 04:02
Chłopina Jasina niczym  Jožin z bažin: " kouše, saje, rdousí" )))
Avatar
Jasin / 23 grudnia 2022 r. o 03:44
Labydłoza - betonoza. Tępy głupcze!
Avatar
Labydnik / 23 grudnia 2022 r. o 03:22
gdyby to robili popaprańcy z gumofilcami toby na pewno było dobrze
Fakty mówią właśnie tak - inwestycje tego typu z czasów PO/PSL nie miały tego typu problemów. Tak więc ten, tego...
Faktycznie. Szczególnie te, których nie było. Więc ten, tego...
poker, PiSowski propagandzisto. Za PO/PSL to drogi szybkiego ruchu akurat w Polsce powstawały. Może znowu zarzucisz mi kłamstwo? Śmiało - chętnie znowu wystawię cię na pośmiewisko.
 Jak widać, "poker", "pisowski propagandysta" i "katolik" w jednym, jakoś już nic o "drogach szybkiego ruchu" nie napisał. Przerzucił się na "biedne dzieci" za PO i jakieś ogólniki, i jakieś głupawki, np. " PGE Narodowy ma felery" . Przygwożdżony zaczyna o czym innym - "letnie nauki o manipulacji" u p. Rydzyka.
 Jak widać, "poker", "pisowski propagandysta" i "katolik" w jednym, jakoś już nic o "drogach szybkiego ruchu" nie napisał. Przerzucił się na "biedne dzieci" za PO i jakieś ogólniki, i jakieś głupawki, np. " PGE Narodowy ma felery" . Przygwożdżony zaczyna o czym innym - "letnie nauki o manipulacji" u p. Rydzyka. rozwiń
Avatar
Palec_jenej_posel / 22 grudnia 2022 r. o 23:28
"proszę wymienić przynajmniej trzy sukcesy PO"? I zapadła kłopotliwa cisza:). Tak było. A potem dowiedzieliśmy się, że 500+ leżało w szufladzie u Kopaczowej, tunel w Świnoujściu mieliśmy w planie, itp, itd.. A tak na prawdę to biedne dzieci były odbierane rodzicom, autostrady zostały na papierze, a PGE Narodowy ma felery. I jeszcze jedno: wszystkie telewizje były obsadzone sprzyjającymi PO i PSL dziennikarzami. Tych, którzy mieli mniej zachwytu dla władzy, po prostu wyrzucono. A mimo to naród pokazał KO środkowy palec.
A co wesoły pokerku powiesz o obecnej tvP ?' , 2 dni temu w info a raczej infekcji cały dzień wałkowali temat paczki którą to radny z PO w  Jaworze "przytulił" . O swoich pisich radnych amatorów cudzych traktorów i wielbicieli zielonych roślin żadnej wzmianki nie widziałem . Tak oglądam też "reżimówkę " w myśl zasady warto wiedzieć co wróg mówi
Cieszę się że masz możliwość i dowiadujesz się, że wśród tych, co tak straszą, że posądzają wszystkich jest wielu takich, co szybciej zamieszkają w pace. Pewnie dlatego Platforma ma lepsze od PiS wyniki wyborów w więzieniach.
 Za to pis w wielu DPS-ach szczególnie tam gdzie  pensjonariusze nie cierpią na" dolegliwości ruchowe"- jak u wŁadimira . uczy aLeksadryja miał 100%
 Za to pis w wielu DPS-ach szczególnie tam gdzie  pensjonariusze nie cierpią na" dolegliwości ruchowe"- jak u wŁadimira . uczy aLeksadryja miał 100% rozwiń
Avatar
poker / 22 grudnia 2022 r. o 22:49
"proszę wymienić przynajmniej trzy sukcesy PO"? I zapadła kłopotliwa cisza:). Tak było. A potem dowiedzieliśmy się, że 500+ leżało w szufladzie u Kopaczowej, tunel w Świnoujściu mieliśmy w planie, itp, itd.. A tak na prawdę to biedne dzieci były odbierane rodzicom, autostrady zostały na papierze, a PGE Narodowy ma felery. I jeszcze jedno: wszystkie telewizje były obsadzone sprzyjającymi PO i PSL dziennikarzami. Tych, którzy mieli mniej zachwytu dla władzy, po prostu wyrzucono. A mimo to naród pokazał KO środkowy palec.
A co wesoły pokerku powiesz o obecnej tvP ?' , 2 dni temu w info a raczej infekcji cały dzień wałkowali temat paczki którą to radny z PO w  Jaworze "przytulił" . O swoich pisich radnych amatorów cudzych traktorów i wielbicieli zielonych roślin żadnej wzmianki nie widziałem . Tak oglądam też "reżimówkę " w myśl zasady warto wiedzieć co wróg mówi
 Cieszę się że masz możliwość i dowiadujesz się, że wśród tych, co tak straszą, że posądzają wszystkich jest wielu takich, co szybciej zamieszkają w pace. Pewnie dlatego Platforma ma lepsze od PiS wyniki wyborów w więzieniach.
 Cieszę się że masz możliwość i dowiadujesz się, że wśród tych, co tak straszą, że posądzają wszystkich jest wielu takich, co szybciej zamieszkają w pace. Pewnie dlatego Platforma ma lepsze od PiS wyniki wyborów w więzieniach. rozwiń
Avatar
Palec_jenej_posel / 22 grudnia 2022 r. o 22:22
"proszę wymienić przynajmniej trzy sukcesy PO"? I zapadła kłopotliwa cisza:). Tak było. A potem dowiedzieliśmy się, że 500+ leżało w szufladzie u Kopaczowej, tunel w Świnoujściu mieliśmy w planie, itp, itd.. A tak na prawdę to biedne dzieci były odbierane rodzicom, autostrady zostały na papierze, a PGE Narodowy ma felery. I jeszcze jedno: wszystkie telewizje były obsadzone sprzyjającymi PO i PSL dziennikarzami. Tych, którzy mieli mniej zachwytu dla władzy, po prostu wyrzucono. A mimo to naród pokazał KO środkowy palec.
 A co wesoły pokerku powiesz o obecnej tvP ?' , 2 dni temu w info a raczej infekcji cały dzień wałkowali temat paczki którą to radny z PO w  Jaworze "przytulił" . O swoich pisich radnych amatorów cudzych traktorów i wielbicieli zielonych roślin żadnej wzmianki nie widziałem . Tak oglądam też "reżimówkę " w myśl zasady warto wiedzieć co wróg mówi
 A co wesoły pokerku powiesz o obecnej tvP ?' , 2 dni temu w info a raczej infekcji cały dzień wałkowali temat paczki którą to radny z PO w  Jaworze "przytulił" . O swoich pisich radnych amatorów cudzych traktorów i wielbicieli zielonych roślin żadnej wzmianki nie widziałem . Tak oglądam też "reżimówkę " w myśl zasady warto wiedzieć co wróg mówi rozwiń
Avatar
poker / 22 grudnia 2022 r. o 19:36
"proszę wymienić przynajmniej trzy sukcesy PO"? I zapadła kłopotliwa cisza:). Tak było. A potem dowiedzieliśmy się, że 500+ leżało w szufladzie u Kopaczowej, tunel w Świnoujściu mieliśmy w planie, itp, itd.. A tak na prawdę to biedne dzieci były odbierane rodzicom, autostrady zostały na papierze, a PGE Narodowy ma felery. I jeszcze jedno: wszystkie telewizje były obsadzone sprzyjającymi PO i PSL dziennikarzami. Tych, którzy mieli mniej zachwytu dla władzy, po prostu wyrzucono. A mimo to naród pokazał KO środkowy palec.
Avatar
___K___ / 22 grudnia 2022 r. o 13:33
gdyby to robili popaprańcy z gumofilcami toby na pewno było dobrze
Fakty mówią właśnie tak - inwestycje tego typu z czasów PO/PSL nie miały tego typu problemów. Tak więc ten, tego...
Faktycznie. Szczególnie te, których nie było. Więc ten, tego...
poker, PiSowski propagandzisto. Za PO/PSL to drogi szybkiego ruchu akurat w Polsce powstawały. Może znowu zarzucisz mi kłamstwo? Śmiało - chętnie znowu wystawię cię na pośmiewisko.
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Górnik Zabrze – Azoty Puławy 26:30. Witamy w ćwierćfinale PGNiG Pucharu Polski

Górnik Zabrze – Azoty Puławy 26:30. Witamy w ćwierćfinale PGNiG Pucharu Polski

Udane wejście w nowy rok zanotowali piłkarze ręczni Azotów. We wtorek wywalczyli awans do ćwierćfinału PGNiG Pucharu Polski. A wcale nie było o to łatwo, bo drużyna Roberta Lisa musiała zagrać w Zabrzu z tamtejszym Górnikiem. Tak, jak w lidze znalazła jednak sposób na rywala i wygrała 30:26.

Tauron Puchar Polski: Arka Chełm robiła co mogła, ale dalej gra Jastrzębski Węgiel

Tauron Puchar Polski: Arka Chełm robiła co mogła, ale dalej gra Jastrzębski Węgiel

Świetny mecz w Chełmie. Tamtejsza CHKS Arka napsuła mnóstwo krwi faworytowi z PlusLigi. Około 1,5 tysiąca kibiców oglądało bardzo wyrównane zawody, ale spotkanie ćwierćfinałowe zakończyło się tak, jak wszyscy się spodziewali – wygraną Jastrzębskiego Węgla 3:0.

Ktoś się nie bał i... Radny gminy nadal bez swojego poroża

Ktoś się nie bał i... Radny gminy nadal bez swojego poroża

Wciąż nie udało się odnaleźć myśliwskich trofeów, które zaginęły podczas dożynek powiatowych. Apel Gminnego Ośrodka Kultury nie pomógł.

Polski Cukier AZS UMCS Lublin kontra Casademont Saragossa, czyli jedno z najważniejszych starć w tym sezonie

Polski Cukier AZS UMCS Lublin kontra Casademont Saragossa, czyli jedno z najważniejszych starć w tym sezonie

W środę Polski Cukier AZS UMCS Lublin rozegra jedno z najważniejszych spotkań w tym sezonie – zmierzy się z Casademont Saragossa. Wicemistrzynie Polski po meczu rozegranym w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli mają trzypunktową zaliczkę. Stawką jest awans do ćwierćfinału

Setki rąk do pracy. Mieszkańcy Hrubieszowa sami przeprowadzili swoją bibliotekę. Zdjęcia
zdjęcia
galeria

Setki rąk do pracy. Mieszkańcy Hrubieszowa sami przeprowadzili swoją bibliotekę. Zdjęcia

„Podaj książkę, podaj książkę. Niech przechodzi z rąk do rąk. Niechaj biegnie, by odnaleźć nowy dom” – pod takim hasłem i ze śpiewem na ustach mali, więksi i całkiem duzi mieszkańcy Hrubieszowa przeprowadzali we wtorek swoją bibliotekę ze starej do zupełnie nowej, większej siedziby.

Sportowiec 2022 roku: Koszulka Roberta Lewandowskiego znalazła właściciela, inne aukcje trwają

Sportowiec 2022 roku: Koszulka Roberta Lewandowskiego znalazła właściciela, inne aukcje trwają

Już po raz 19 wybieramy najlepszego sportowca roku. Tym razem nasz plebiscyt jest jednak wyjątkowy, bo przy okazji zapraszamy do licytacji ciekawych pamiątek. A pieniądze, które uda się w ten sposób zebrać zostaną przekazane na cele charytatywne.

Górnik Łęczna na ostatniej prostej przed startem Fortuna I Ligi

Górnik Łęczna na ostatniej prostej przed startem Fortuna I Ligi

Piłkarze Górnika Łęczna wrócili z obozu w Opalenicy i powoli zaczynają myśleć o pierwszym meczu rundy rewanżowej. Zanim jednak zagrają o punkty w lidze czekają ich jeszcze dwie gry kontrolne

Puławy. Chętnych na siłownię w hali nadal brak. Tak miasto traci pieniądze

Puławy. Chętnych na siłownię w hali nadal brak. Tak miasto traci pieniądze

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Puławach od dwóch lat bezskutecznie próbuje znaleźć najemcę dla 556-metrowego lokalu w nowej hali sportowej przy Lubelskiej. Niewykorzystywana przestrzeń nie zarabia i generuje koszty.

 Biała Podlaska: Tyszkiewicz i Bury o samorządzie. Może być bezpartyjny?

Biała Podlaska: Tyszkiewicz i Bury o samorządzie. Może być bezpartyjny?

Czy samorząd może być bezpartyjny? To pytanie z pewnością padnie w poniedziałek podczas spotkania otwartego z senatorami Jackiem Burym (Polska 2050) i Wadimem Tyszkiewiczem (niezależny).

"Beksiński w Lublinie". Wiemy, ile osób obejrzało wystawę w CSK
galeria

"Beksiński w Lublinie". Wiemy, ile osób obejrzało wystawę w CSK

Prace Zdzisława Beksińskiego, w Centrum Spotkania Kultur, można było oglądać przez niespełna trzy miesiące, od 9 listopada do 29 stycznia.

Sukces KS Lublin na mistrzostwach Polski w Zawierciu

Sukces KS Lublin na mistrzostwach Polski w Zawierciu

KS Lublin najlepszą drużyną XXXII Mistrzostw Polski Oldbojów w Piłce Halowej. W wielkim finale lubelska ekipa pokonała Pogoń Szczecin, a najlepszym piłkarzem imprezy został uznany Grzegorz Bonin

O książce "Ostateczne rozwiązania. Ludobójcy i ich dzieło" w Bramie Grodzkiej
7 lutego 2023, 18:00

O książce "Ostateczne rozwiązania. Ludobójcy i ich dzieło" w Bramie Grodzkiej

We wtorek, 7 lutego o godz. 18 w siedzibie Bramy Grodzkiej - Teatru NN (ul. Grodzka 21) odbędzie się spotkanie wokół książki Konstantego Geberta "Ostateczne rozwiązania. Ludobójcy i ich dzieło".

Burmistrz chce nad zalewem Zimna Woda hotelu ze SPA. Radni wolą domki letniskowe

Burmistrz chce nad zalewem Zimna Woda hotelu ze SPA. Radni wolą domki letniskowe

Latem 2021 roku w Łukowie otwarto zmodernizowany zalew Zimna Woda. Urzędnicy uważają, że brakuje tam bazy hotelowej. Jednak taki plan nie dojdzie do skutku.

Lublin będzie gospodarzem finałowych zmagań Lotto 3x3 Liga

Lublin będzie gospodarzem finałowych zmagań Lotto 3x3 Liga

Impreza odbędzie się 25 lutego w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli. Wystąpi w niej 8 drużyn, które zdobyły kwalifikacje w dwóch turniejach eliminacyjnych

Premiera w Teatrze Osterwy: "Nowy wspaniały świat"
4 lutego 2023, 19:00

Premiera w Teatrze Osterwy: "Nowy wspaniały świat"

4 lutego o godz. 19 na deskach Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie zadebiutuje spektakl "Nowy wspaniały świat" w reżyserii Piotra Ratajczaka. To adaptacja słynnej powieści Aldousa Huxleya.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!