Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 lutego 2021 r.
19:02

Lublin. Solidarnie w obronie niezależnych mediów

Autor: Zdjęcie autora jsz
327 180 A A

W Lublinie protestowano dzisiaj w obronie wolnych mediów. Pikietujący zebrali się, by wyrazić solidarność z dziennikarzami i sprzeciwić się nakładaniu dodatkowego podatku na niezależnych wydawców.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Spontaniczny protest w Lublinie zorganizował Komitet Obrony Demokracji. Przed biurem Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Królewskiej zebrało się ok. 20 osób.

– Jest rodzaj tchórzostwa, który jest najbardziej żałosny i to tchórzostwo zarzucam Prawu i Sprawiedliwości – mówi Krzysztof Kamiński, z lubelskiego KOD. – To tchórzostwo przed prawdą, do której obywatele mają prawo. Od przekazywania obywatelom prawdy są wolne media, nie media rządowe czy partyjne, w których nie pracują dziennikarze, tylko płatni PiS-owscy propagandyści. Dlatego atak na wolne media pod pozorem obciążeń fiskalnych ma przede wszystkim doprowadzić do tego, żeby wolne media stały się mediami obajtkowymi. Nowy podatek od reklam, którego wprowadzenia zapowiedział rząd, uderzy w niezależne media. Niektórym wydawcom będzie groziła upadłość. Rząd oszacował, że z tytułu nowego podatku zbierze ok. 800 mln zł rocznie. Połowa tej kwoty miałaby trafić do NFZ, którego roczny budżet to ponad 100 mld zł. Sytuacji służby zdrowia to nie zmieni, ale znacznie osłabi wiele redakcji.

– Nie chcemy być na usługach partii, biznesu, wójtów, burmistrzów. Chcemy być wolni i pisać to, co jest naszą misją – mówił podczas pikiety Paweł Krysiak, redaktor naczelny lubelskiej Gazety Wyborczej. – Naszą misją jest przede wszystkim patrzeć władzy na ręce. Każdej władzy. Natomiast to, co zrobiła władza pisowska z mediami publicznymi to jest odwrócenie pojęć. Tam misją dziennikarza jest zrobić wszystko, żeby PiS wygrał kolejne wybory – dodał Krysiak.

Próbę wprowadzenia dodatkowego podatku od reklam ocenił jako „brutalny gwałt na wolności słowa”.

W ostatnią środę większość prywatnych mediów wspólnie zaprotestowała przeciwko wprowadzeniu nowego podatku. Zawieszono nadawanie programów telewizyjnych i radiowych. Strony portali pokryły się czernią. Zamiast informacji wyświetlano jedynie hasło „Media bez wyboru”. Czytelnicy mogli też zapoznać się z listem otwartym do władz i liderów partii politycznych. Podpisały się pod nim dziesiątki redakcji z całej Polski.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 180

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
-felipe_96. / 12 lutego 2021 r. o 19:22
+36
A jakież to są wolne media? to są medialne tuby propagandowe, korporacje, koncerny medialne, satelity na smyczy obcych wpływów, obcego kapitału, kreują światopoglądy dokonując inżynierii socjotechnicznych, manipulacji oraz siejąc propagandę - wszystko po to by uczyć ludzi jak powinni myśleć, jakie mieć poglądy, jak definiować postęp, nowoczesność - inżynieria socjotechniczna pełną gębą. Żeby znaleźć treści obiektywne, niestronnicze i zgodne z prawdą należy przeczesywać internet, dokopać się głębiej( a nie pierwsze lepsze artykuły przedstawić), ktoś kto jedynie ogląda telewizję, słucha radia czy kupuje gazety to nie ma niezależnego poglądu na rzeczywistość, nie ma własnego zdania, nie jest asertywny tylko powtarza to co albo usłyszał albo zobaczył ale nie ma wyrobionego zdania, bo nie ma porównania( to od człowieka zależy czy lubi tkwić w fałszu i zakłamaniu czy jednak chce się dowiedzieć jakiejś niewygodnej prawdy o jakiej w mediach głównego nurtu nigdy się nie dowie, tylko prawda jest ciekawa i człowiek mający rozum i inteligencję powinien dążyć do jej poznania).
A jakież to są wolne media? to są medialne tuby propagandowe, korporacje, koncerny medialne, satelity na smyczy obcych wpływów, obcego kapitału, kreują światopoglądy dokonując inżynierii socjotechnicznych, manipulacji oraz siejąc propagandę - wszystko po to by uczyć ludzi jak powinni myśleć, jakie mieć poglądy, jak definiować postęp, nowoczesność - inżynieria socjotechniczna pełną gębą. Żeby znaleźć treści obiektywne, niestronnicze i zgodne z prawdą należy przeczesywać internet, dokopać się głębiej( a nie pierwsze lepsze artykuły przedstawić... rozwiń
Avatar
Bobek27 / 12 lutego 2021 r. o 19:17
+26
na szczecie ta lewacka postkomunistyczna szczujnia (biuletyn lewackiego ruchu miejskiego) juz nie długo z woli właściciela 72% udziałow niedługo przestanier nadawać, szczuć i demoralizować. Red Is Bad! SZYBKIE SĄDY! OBIEKTYWNE MEDIA, WIELKA POLSKA!
Avatar
kjsz / 13 lutego 2021 r. o 08:16
+18
"Wolne media", ale od czego? cytat: "Był to też przykład tego, że własność ma znaczenie, że kapitał ma znaczenie. Jeżeli jest kilka grup medialnych dominujących na rynku i na dodatek są to w większości wydawnictwa niepolskie, to opinia publiczna jest kształtowana z interesami właścicieli tych mediów. To jest abecadło."
Avatar
poker / 13 lutego 2021 r. o 08:39
+17
To ja sobie krzyknę: Wolność wyboru! Znowu ktoś za mnie ma decydować, co chcę oglądać? Bo komuniści wiedzą lepiej, co dla mnie jest lepsze? To ludzie powinni decydować, co chcą oglądać,a nie partyjne resztki z PO. Jestem przeciw likwidacji TVP Info! Wolny wybór stacji!!!!!
Avatar
poker / 13 lutego 2021 r. o 09:01
+16
Rynek, towarzysze, sam powinien dyktować, co chce oglądać. To ludzie, nie partyjne widzimisię, powinni decydować, co mogę oglądać. Dość PRL-Bis w wykonaniu PO !!
Avatar
_andy_ / 12 lutego 2021 r. o 19:59
+12
cenzura gorsza niż za komuny na tych kodziarskich portalach - puszczają tylko antypis ×Dziękujemy za dodanie komentarza. Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez Moderatora
Avatar
czesiek250 / 13 lutego 2021 r. o 12:12
+10
Te pokomunistyczne sieroty z KODu to totalne debile, protestuja przeciwko nidofinansowanym polskim pacjentom aby bogaci akcjonariusze mediow na Zachodzie byli jeszcze bogatsi.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 13 lutego 2021 r. o 11:11
+8
Tłumy młodych bolshevikow na ulicy... tej rewolucji nie powstrzymania Polacy.... BUAAHHHAAA HA :)
Avatar
Jasin / 2 dni temu o 00:33
+4
ASOC (od angielskiego: altered states of consciousness) - Odmienny Stan Świadomości. NKIT - Nie Karmić InternetowegoTrolla! Nie wdawać się w przygłupiaste łubudubu trutututu, plastuplastuitede, muchysrajobedzie wiosna, patatajpatataj, wodolejstwo nawiedzonego bajkopisarza!!!! A gdzie ostatnio, w którym komentarzu, namiętny wodolej napisał choć słowo na temat, zamiast wrednych, złośliwych ataków na osoby? Non stop wodolejski serial kołtuństwa, agresji, impertynencji, arogancji, chamstwa, pomówień, wyzwisk, ciemnoty, prymitywizmu
mały buraczku, prostaczku, ktoś komu słoma z butów wystaje, kapusiu, to ty jesteś tępy w temacie
oszczerstw, obelg, kłamstw, bzdur, banialuk nie z tej ziemi i kompletny brak kultury..
oszczerstw, obelg, kłamstw, bzdur, banialuk nie z tej ziemi i kompletny brak kultury.. rozwiń
Avatar
_XD_ / 13 lutego 2021 r. o 09:47
+4
Rynek, towarzysze, sam powinien dyktować, co chce oglądać. To ludzie, nie partyjne widzimisię, powinni decydować, co mogę oglądać. Dość PRL-Bis w wykonaniu PO !!
 A no przecież. Bo to to znienawidzone PO chce decydować kto może ci oglądać.
Avatar
-felipe_96. / 13 minut temu
0
"To do tego piję." - No i ja już wyjaśniłem. "po pierwsze - nie wspomnialem słowem o eutanazji," - fakt może i nie wspomniałeś, ale idę dalej, "to ty do tego nawiązałeś." - tak nawiązałem, bo temat zaczynał niebezpiecznie blisko tego zagadnienia zahaczać. "Po drugie - twierdząc, że jestem za eutanazją jesteś zwyczajnie głupi." - a nie jesteś? przypomnij sobie rozmowy z dalekiej przeszłości, brakuje ci argumentów do obrony to i piszesz, że jestem "głupi". "nauka i wiedza dla niektórych są bolesnymi procesami..." - ten złośliwy cynizm to sobie daruj, dla takich jak ty najwidoczniej są. "widzisz, jednak jestem lepszy od ciebie nawet w takiej dziedzinie." -tylko dlatego, że nie wiedziałem co znaczy "opracowanie leków"?, na takiej podstawie już twierdzisz, że jesteś lepszy ode mnie? aleś doprawdy małą osobą jest. "to, że czegoś nie dostrzegasz, nie znaczy, że tego nie ma." - nie bądź śmieszny. "To po prostu twoje ograniczenia." - ty jesteś bardzo ograniczony ale co gorsza nie widzisz( bo i nawet nie chcesz widzieć) tego.
"To do tego piję." - No i ja już wyjaśniłem. "po pierwsze - nie wspomnialem słowem o eutanazji," - fakt może i nie wspomniałeś, ale idę dalej, "to ty do tego nawiązałeś." - tak nawiązałem, bo temat zaczynał niebezpiecznie blisko tego zagadnienia zahaczać. "Po drugie - twierdząc, że jestem za eutanazją jesteś zwyczajnie głupi." - a nie jesteś? przypomnij sobie rozmowy z dalekiej przeszłości, brakuje ci argumentów do obrony to i piszesz, że jestem "głupi". "nauka i wiedza dla niektórych są... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 13 minut temu
0
@ ___K___: "o nie, młody człowieku," - o tak, stary człowieku. "stawiasz konkretny zarzut, to teraz weź to na klatę" -a jak nie wezmę na klatę to co? zgłosisz ten zarzut gdzieś, panie prokuratorze? daj spokój "i udowodnij, gdzie niby udowadniałem ci cwaniacki charakter i wyrafinowanie." - ciągle myślisz, że próbuję cię oszukać, wprowadzać w błąd, manipulować tobą, to mogłoby paradoksalnie świadczyć o tym, że zapewne masz mnie za kawał cwaniaka i człowieka wyrafinowanego, nie potrzebuję tego udowadniać, tak po prostu jest, to widać, że masz o mnie złe zdanie, nie umiesz tego ukryć. "ja tak, ty - jak widać - kompletnie." - uważaj sobie co chcesz. "Nie wiem, skąd pochodzisz, być może w swoim środowisku uchodzisz za inteligenta," - z tego samego kraju co ty - z Polski, a co do środowiska ja się twoim nie interesuję ty się nie interesuj moim. "bo się na studia dostałeś," - dzisiaj na studia się dostać to jak wiesz nie żaden wyczyn, nie ma egzaminów wstępnych, są jakieś konkursy świadectw dojrzałości, a na studiach drugiego stopnia wystarczy jak są miejsca jeszcze złożyć dokumenty w postaci dyplomu z pierwszego stopnia i nie powinno być problemu z przyjęciem. "ale zapewniam cię - masz potężne braki w wiedzy." - pogwizduję sobie na takie zapewnienia, jeśli gdzieś mam jakieś braki w wiedzy to się dokształcę w zakresie takim jaki uznam za stosowny. "Ty nawet manię prześladowczą utożsamiałeś z prześladowaniem." - fakt, tam pokiełbasiło mi się trochę, honor mogę zwrócić, jestem przyzwoitym człowiekiem, stać mnie na przyznanie się do błędu w przeciwieństwie do niektórych. "i znowu nie rozumiesz, o co chodzi." - lecz uzasadnienia brak. "nigdy nie zmienisz zdania na mój temat, ale jest mi to kompletnie obojętne," - no i wzruszaj sobie ramionami jak chcesz, jak ci to obojętne, nie zmienię zdania, bo po sporo zdążyłem się już dowiedzieć po pisaniu z tobą, jaki masz charakter. "zwłaszcza, że doskonale wiem, jak jest naprawdę.." - tutaj w tym momencie tylko potwierdzasz pyszałkowaty charakterek i mur zakłamania jaki wokół siebie tworzysz. "A przy okazji - nie "mniemanie o sobie", bo to masło maślane." - do czego pijesz? tak się mówi, że ktoś ma " duże mniemanie o sobie" , nie ma tu nic nadzwyczajnego. "a ja cię wcale nie chcę" - chcesz czy nie chcesz, twoja sprawa. "Naucz się brać na klatę odpowiedzialność za swoje słowa." - Umiem brać odpowiedzialność na klatę za własne słowa, nie boję się krytyki, a nawet krytykanctwa, w czym lubują się pewne tutaj osoby. "i to mi zarzucasz przeskakiwanie z tematu na temat, gdy brakuje argumentów?" - nie mi tam argumentów nie brakowało, stwierdziłem fakty, że covid przy innych dolegliwościach płucnych może być czymś śmiesznym. "Poza tym, katoliku miłosierny," - nie do twarzy ci z tym cynizmem. "powiedz to o tym covidowym kabarecie rodzinom tych blisko 43 tysięcy ofiar śmiertelnych w Polsce." - skąd wiesz, czy ci ludzie nie zginęli z innych powodów niż covid, a ów covid sam stanowił maksymalnie do 10% wszystkich zgonów? ludzie ginęli bo nie byli diagnozowani w czasie kiedy powinni być, bo ważniejsi byli ludzie ci, którzy złapali wirusa grypopodobnego, a reszta mimo że wymagała(lub mogła wymagać) operacji czy hospitalizacji została zepchnięta na dalszy plan, choroby czy dolegliwości nieleczone, bagatelizowane i odsuwane w czasie atakują z większą siłą, a potem bywa, że na leczenie jest już za późno. "Na pewno też się ubawią." - covid jest niczym przy nowotworach, udarach, zawałach, chorobach z autoagresji. "nie, stawiałeś zarzuty o ogromnych zyskach koncernów farmaceutycznych" - nawet nie zdajesz sobie sprawy ile te koncerny jeszcze zarobią na leczeniu powikłań poszczepiennych, o to właśnie chodzi, problemy się dopiero pojawią, ale grunt, że na chorobach i cierpieniu można się bogacić - socjalistyczne podejście opanowało świat - wywołajmy problem(pandemia) a potem bawmy się w dzielne jego rozwiązywanie, wszystko jest wyreżyserowane. "i ich działaniach wyłącznie z myślą o owych zyskach." - bo są nastawione bardziej na zysk aniżeli na pomoc, a jak nakręcić zysk bardziej? poprzez szczepionki, będą powikłania to i będzie leczenie, wciskanie preparatów i specyfików często drogich, na cierpieniu i chorobach można kręcić niebywale czarny biznes.
@ ___K___: "o nie, młody człowieku," - o tak, stary człowieku. "stawiasz konkretny zarzut, to teraz weź to na klatę" -a jak nie wezmę na klatę to co? zgłosisz ten zarzut gdzieś, panie prokuratorze? daj spokój "i udowodnij, gdzie niby udowadniałem ci cwaniacki charakter i wyrafinowanie." - ciągle myślisz, że próbuję cię oszukać, wprowadzać w błąd, manipulować tobą, to mogłoby paradoksalnie świadczyć o tym, że zapewne masz mnie za kawał cwaniaka i człowieka wyrafinowanego, nie potrzebuję tego udowadniać, tak po pr... rozwiń
Avatar
___K___ / 38 minut temu
+2
""widzisz - polactwo, a nawet polaczkowość przez ciebie przemawia." - och jaśnie hrabio, wybacz, że uraziłem twoją dumę" - jaką dumę? Jakie urazileś? Nie pochlebiaj sobie. "besztasz krytyką bo sprawia ci to jakąś dziką satysfakcję, dziwną przyjemność"-  nie besztam cię krytyką, tylko zwalczam nieprawdy, jakie tu wypisujesz. ""słyszałeś o humanizmie?." - tak, ale do rzeczy, konkrety" - inteligentny interlokutor by zajarzył... ""Ale łaskawie ci wytłumaczę" -zamieniam się w słuch. "rządy (po 1989 roku) sprzyjają KK z czystego politycznego wyrachowania." - nie sądzę, a poza tym czyli podobałoby ci się jak to było sprzed 1989 roku towarzyszu? stare czasy się marzą, wszystko rozumiem, sierpy i młoty, cenzury, milicja na drogach, czułbyś się swojsko ma się rozumieć?" - nie mam pojęcia, na jakiej podstawie wysnułeś swój wniosek - jest debilny. ""zajrzyj do Konstytucji." - nie ma oficjalnego zapisu w Konstytucji o rozdziale państwa od Kościoła, chyba, że któryś zapis interpretujesz po swojemu rozumowaniu" - i znowu się mylisz. Polecam lekturę art. 25 Ustawy Zasadniczej (***s://***sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/kon1.htm).
""widzisz - polactwo, a nawet polaczkowość przez ciebie przemawia." - och jaśnie hrabio, wybacz, że uraziłem twoją dumę" - jaką dumę? Jakie urazileś? Nie pochlebiaj sobie. "besztasz krytyką bo sprawia ci to jakąś dziką satysfakcję, dziwną przyjemność"-  nie besztam cię krytyką, tylko zwalczam nieprawdy, jakie tu wypisujesz. ""słyszałeś o humanizmie?." - tak, ale do rzeczy, konkrety" - inteligentny interlokutor by zajarzył... ""Ale łaskawie ci wytłumaczę" -zamieniam się w słuch.... rozwiń
Avatar
Jasin / 45 minut temu
+1
Na kondycję drzew w mieście może mieć wpływ promieniowanie elektromagnetyczne, drzewa je pochłaniają(są dipolem, zawierają w sobie wodę) i mogą przez to podsychać a na korze pojawiać się liszaje, wypadałoby porządnie zmierzyć profesjonalnym miernikiem poziom promieniowania elektromagnetycznego w różnych częściach miasta, dobrze pamiętam jeszcze miasto sprzed kilkunastu lat i drzewa były zdrowiutkie jak nigdy, może więc jednak jakiś związek z dużym promieniowaniem a słabą kondycją drzew jest? to wymaga sprawdzenia, należy mieć też świadomość, że im więcej wycinek będzie tym promieniowanie będą bardziej pochłaniać organizmy żywe, w tym także i człowiek - jeżeli czujemy dużą senność, zawroty głowy, zniechęcenie do aktywności to nie musi świadczyć o chorobie a o fakcie, że w naszym otoczeniu jest silne promieniowanie elektromagnetyczne, na które mniej lub bardziej nasz organizm może być wyczulony
Na temat tych bredni napisz coś jeszcze, bo jak na razie , w swoim stylu, robisz uniki, psychomundralo...
Na temat tych bredni napisz coś jeszcze, bo jak na razie , w swoim stylu, robisz uniki, psychomundralo... rozwiń
Avatar
Jasin / 54 minuty temu
+1
 tak się nie da, by z jednej strony dużo pisać ale nie napisać nic
Ale Ty dajesz radę, hahahahaha...   Sam napadasz - sam się broń.... 
Avatar
-felipe_96. / 54 minuty temu
-1
@ Jasin: "Ale Ty dajesz radę," - daję daję, mimo, żeście mnie obsiedli w kilku "hahahahaha" - ale cieszę się, że chociaż ci humor poprawiłem.
Avatar
-felipe_96. / 56 minut temu
-2
@ _XD_: "Jak ty możesz temu takie lewackie teksty proponować do czytania?" - to, że Konstytucja powstała za czasów rządów prezydenta Kwaśniewskiego nie oznacza od razu, że jest lewacka, ale, że teoretycznie może mieć lewicowe naleciałości to owszem może być prawdą, w końcu to za rządów SLD było. "Przecież to jest stosowanie socjotechnik i pranie mózgu..." - E tam, wcale nie odczułem tej socjotechniki i prania mózgu, może dlatego, że wy mnie zapewne określacie jako "beton" XD
Avatar
Jasin / 58 minut temu
+2
Epidemia była może i owszem, pandemii nie ma i nie było, świat jest pogrążony w horrendalnym kłamstwie
Jako komentarz do tych bredni - scenka z C. K. Dezerterów. Oberleutnant von Nogay trafia na obserwacje do szpitala psychiatrycznego. Badania za pomocą kolorowej planszy z kurą przeprowadza C. K. Generał Lekarz: - Co to jest – pyta generał? - kura - spokojnie odpowiada von Nogay - Na pewno kura? – dociekliwej ale jeszcze bardziej spokojnie pyta generał - Na pewno - A może pan się myli, może to nie jest kura. Dajmy na to pies - To nie jest pies! To jest kura – odpowiada podirytowany von Nogay - Niech się pan dobrze przypatrzy – nadal spokojnie mówi Generał – Twierdzi pan kategorycznie, że to nic innego jak zwierzę nazywane kurą? - Twierdzę kategorycznie, że to jest osioł– ze wściekłością wyrzuca z siebie von Nogay. Yyyyy to znaczy przepraszam. Chciałem powiedzieć, kura! - Osioł? Z zaciekawieniem w głosie mówi Generał? - Nie, przejęzyczyłem się, To jest kura - a skąd pan do głowy przyszedł osioł, a może to zwierzę przypomina osła?
Jako komentarz do tych bredni - scenka z C. K. Dezerterów. Oberleutnant von Nogay trafia na obserwacje do szpitala psychiatrycznego. Badania za pomocą kolorowej planszy z kurą przeprowadza C. K. Generał Lekarz: - Co to jest – pyta generał? - kura - spokojnie odpowiada von Nogay - Na pewno kura? – dociekliwej ale jeszcze bardziej spokojnie pyta generał - Na pewno - A może pan się myli, może to nie jest kura. Dajmy na to pies - To nie jest pies! To jest kura – odpowiada podirytowany von Nogay - Niech się pan dobrze przypatrzy – n... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 59 minut temu
-2
@ ___K___: "twoje wypowiedzi dowodzą, że nie wiedziałeś.." - lecz uzasadnienia brak. "jeśli miałeś co do tego jakieś wątpliwości, to naprawdę przeceniałem twoją inteligencję..." - dobrze zrobiłeś z tym przecenianiem bo wcale w istocie nie przeceniłeś mojej inteligencji, twoje poglądy są tak obce, niepolskie, że poddawałem w wątpliwość czy faktycznie jesteś Polakiem. "jak ty niewiele rozumiesz..." - a uzasadnienia nadal brak. "ty polemizujesz z praktycznie każdą prawdą, więc nie dziwi mnie twpje stwierdzenie." - z prawdą nie polemizowałbym, z próbami zakłamywania, szerzenia półprawdy a i owszem tak, mnie dziwi zaś, że ciebie nie dziwi moje stwierdzenie, ale już mniejsza o to. "widzisz - polactwo, a nawet polaczkowość przez ciebie przemawia." - och jaśnie hrabio, wybacz, że uraziłem twoją dumę, zapomniałem przecież, że ty jesteś nieomylny i bezkrytyczny wobec siebie, pomyślenie jest zbrodnią wobec ciebie. "twoja opinia mi zwisa, ine znasz mnie, a oceniasz." - a niech ci zwisa, jak sobie uważasz, ty też mnie nie znasz, a besztasz krytyką bo sprawia ci to jakąś dziką satysfakcję, dziwną przyjemność. "A potem placzesz, gdy ktoś ocenia ciebie na dokładnie takiej samej zasadzie." - nie płaczę, nie oceniałbyś krytycznie i nie komentował moich wypowiedzi i mnie to ja bym się do ciebie nie doczepiał, to ty masz przyjemność odpowiadać na wszystkie moje komentarze, próbując podważyć co tylko się da w moich tezach, jednakże nieudolnie. "Typowy polaczek (bo nie Polak).." - nie to właśnie ty, i nawet by się rymowało polaczek-lewaczek. "słyszałeś o humanizmie?." - tak, ale do rzeczy, konkrety. "i znowu nie rozumiesz. Ja piszę o oficjalnym rozdziale, a nie faktycznym." - wybacz, że myślałem, że to jedno i to samo. "Doczytaj, zrozum, co czytasz, a potem dopiero się odzywaj." - jak sobie życzysz. "Ale łaskawie ci wytłumaczę" -zamieniam się w słuch. "rządy (po 1989 roku) sprzyjają KK z czystego politycznego wyrachowania." - nie sądzę, a poza tym czyli podobałoby ci się jak to było sprzed 1989 roku towarzyszu? stare czasy się marzą, wszystko rozumiem, sierpy i młoty, cenzury, milicja na drogach, czułbyś się swojsko ma się rozumieć? ach szkoda gadać. "I nie pisz, że wszystkie," - te po 1989 roku tak, o patologicznym ustroju komunistycznym nie rozmawiajmy. "bo ja odnosiłem się do mojego kilkudziesięcioletniego życia, a w tym okresie były też takie, które KK trzymały dość krótko." - ach bo zapomniałem, że ty człowiek międzypokoleniowy jesteś i pamiętasz jak to było za czasów okupanta ZSRR, przed 1989 rokiem może faktycznie Kościół Katolicki był trzymany dość krótko. "zajrzyj do Konstytucji." - nie ma oficjalnego zapisu w Konstytucji o rozdziale państwa od Kościoła, chyba, że któryś zapis interpretujesz po swojemu rozumowaniu
@ ___K___: "twoje wypowiedzi dowodzą, że nie wiedziałeś.." - lecz uzasadnienia brak. "jeśli miałeś co do tego jakieś wątpliwości, to naprawdę przeceniałem twoją inteligencję..." - dobrze zrobiłeś z tym przecenianiem bo wcale w istocie nie przeceniłeś mojej inteligencji, twoje poglądy są tak obce, niepolskie, że poddawałem w wątpliwość czy faktycznie jesteś Polakiem. "jak ty niewiele rozumiesz..." - a uzasadnienia nadal brak. "ty polemizujesz z praktycznie każdą prawdą, więc nie dziwi mnie twpje stwierdzenie... rozwiń
Avatar
___K___ / dzisiaj o 20:24
0
""Powiedz to zwolennikom wkładania im tych bzdur do głów podczas "lekcji" religii." - lekcje religii są w szkole podstawowej jakbyś nie wiedział, w przedszkolu są zajęcia pod okiem katechety czy siostry zakonnej tudzież księdza ale są one bardzo uproszczone, w końcu kilkuletnie dziecko za dużo z tego nie wyniesie"-  a mimo to indoktrynacja trwa. "zasadnicze nauczanie religii rozpoczyna się w szkole podstawowej, w przedszkolu uczy się np. najprostszych modlitw, śpiewać kolędy czy dziecięce piosenki religijne" - czyli indoktrynacja trwa. "nie spotykaliśmy się nigdzie, w knajpce żadnej też nie byliśmy, rodziną nie jesteśmy, ani bliskimi znajomymi" - no co ty, Filip, wujka nie poznajesz? :-) ""Pamiętaj, że bylem wierzący i jakoś nie przeszkadzało mi, gdy ktoś sobie stroił żarty." - tylko tak mówisz, jak silnie byłeś wierzący to inna kwestia, natomiast jeśli byłeś wierzący( i praktykujący - bo to ma znaczenie) i nie przeszkadzało ci, że ktoś sobie drwił, kpił czy robił żarty z wyznawanej przez ciebie wiary to świadczy, że paradoksalnie wiara w tobie była słabiutka, nie pielęgnowałeś jej, to i szybko straciłeś, a pewne środowiska mogły ci w tym dopomóc" - psychoanalitykiem też nie jesteś... ""podaj więc obiektywne źródło prawdziwych danych i zacytuj, jakie one są." - prawdziwe dane przez nikogo nie są przedstawione jawnie i do wiadomości, bo pandemia jest jedną wielką mistyfikacją, w gruncie rzeczy 90% chorych mogło być chorych całkowicie na inne choroby czy dolegliwości a raptem 10% mogło mieć tylko samego covida" - aha, czyli znowu nie wiesz, ale głosisz, jak prawdy objawione. Daruj sobie te bzdury. "(...) ta cała psychoza i paranoja jaka ma miejsce" - tu jestem gotów ci uwierzyć. Na psychozach i paranojach możesz się znać... "Epidemia była może i owszem, pandemii nie ma i nie było, świat jest pogrążony w horrendalnym kłamstwie, dezinformacji, manipulacji i propagandzie, potężne siły zainwestowały w te cyrki i światowe wariactwo, nie spoczną póki nie zrealizują swoich celów" - nie chorowałeś na Covida. Ja tak, więc z łaski swojej przesta n mi pieprzyć te banialuki, bo nie masz pojęcia, o czym piszesz. ""Więc jeszcze raz - wierzysz w JEZUSA (napisałem kapitalikami, żebyś zapamiętał, że to nie Mojżesz...) chodzącego po wodzie," - tak wierzę, to w nawiasie jakbyś tam chciał zrobić ze mnie głupiego" - ine muszę, sam jesteś w tym idealny. ""a nie wierzysz w koronawirusa i efekt jego rozprzestrzeniania się?" - wiara w wyznawaną religię nie ma nic wspólnego z wiarą w korona-wirusa, który jest światowym oszustwem, rozbuchaną manipulacją, propagandą, socjotechniką daleko posuniętą" - jesteś tak ograniczony, że szok. "korona-wirus nie jest częścią religii chrześcijańskiej" - masz rację, bo jest realnym zagrożeniem dla milionów ludzi na świecie.
""Powiedz to zwolennikom wkładania im tych bzdur do głów podczas "lekcji" religii." - lekcje religii są w szkole podstawowej jakbyś nie wiedział, w przedszkolu są zajęcia pod okiem katechety czy siostry zakonnej tudzież księdza ale są one bardzo uproszczone, w końcu kilkuletnie dziecko za dużo z tego nie wyniesie"-  a mimo to indoktrynacja trwa. "zasadnicze nauczanie religii rozpoczyna się w szkole podstawowej, w przedszkolu uczy się np. najprostszych modlitw, śpiewać kolędy czy dziecięce piosenki religijne... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 180

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ul. Lipowa. Drogowcy rozbierają to, co zbudowali
Zdjęcia
galeria

Ul. Lipowa. Drogowcy rozbierają to, co zbudowali

Zaczęła się wymiana uszkodzonych przez pożar elementów podziemnego zbiornika na deszczówkę zainstalowanego w ramach przebudowy ul. Lipowej. Prace wymagają częściowego rozebrania już zbudowanej jezdni w rejonie V Liceum Ogólnokształcącego.

Przyłbice, szaliki i chusty do kosza. Podsumowanie dnia

Przyłbice, szaliki i chusty do kosza. Podsumowanie dnia

Ministerstwo Zdrowia zaostrza przepisy dotyczące obowiązku zakrywania ust i nosa. Od soboty nie będzie już można zastępować maseczek przyłbicami, chustami czy szalikami.

Bolesna porażka Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin z Enea AZS Poznań

Bolesna porażka Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin z Enea AZS Poznań

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin nie zaliczy środowego spotkania do udanych. Lublinianki przegrały na wyjeździe z Enea AZS Poznań 72:87. W drugiej odsłonie gospodynie zdominowały rywalizację

Na nocleg do lasu. Gdzie legalnie można rozbić namiot w Lubelskiem?

Na nocleg do lasu. Gdzie legalnie można rozbić namiot w Lubelskiem?

Leśnicy wyznaczą kolejne obszary, gdzie będzie można legalnie biwakować. – To efekt pilotażu, który odbywał się przez ostatni rok. Jego rezultaty okazały się przełomowe – informują Lasy Państwowe.

Kto dostał złotą szuflę do śniegu? W Zamościu gorąco z powodu zimy
Zobacz zdjęcia
galeria

Kto dostał złotą szuflę do śniegu? W Zamościu gorąco z powodu zimy

Władze miasta dostały złotą szuflę i setki komentarzy na portalach społecznościowych. Mieszkańcy nagrywali filmiki pokazując jak brną z wózkami przez zaspy. Miasto zapowiada, że w przyszłym sezonie inaczej zorganizuje odśnieżanie, a za ten zapłaci wykonawcy mniej.

Zobaczyła, że dom sąsiadów płonie. Uratowała im życie

Zobaczyła, że dom sąsiadów płonie. Uratowała im życie

Płomienie wydobywające się z poddasza domu zauważyła sąsiadka, która skoczyła na ratunek czteroosobowej rodzinie, zupełnie nie świadomej zagrożenia. Dlatego nikomu się nie stało, a mieszkańcy bezpiecznie opuścili płonący dom.

Kraśnik: Rada powiatu nie uchyliła uchwały antyLGBT. "Na litość Boga, nie flekujmy innych ludzi"

Kraśnik: Rada powiatu nie uchyliła uchwały antyLGBT. "Na litość Boga, nie flekujmy innych ludzi"

Część ludowców zmieniła zdanie, w przeciwieństwie do radnych z klubu Prawa i Sprawiedliwości. Rada Powiatu Kraśnickiego nie uchyliła w środę podjętego w 2019 roku stanowiska w sprawie "ideologii" LGBT.

Smutny finał historii sarny wyłowionej z Krzny

Smutny finał historii sarny wyłowionej z Krzny

We wtorek informowaliśmy o uratowanej młodej sarnie, która wpadła do Krzny. Niestety, finał tej historii jest smutny.

Pożyczył 7,5 tys. a musiał oddać ponad 30 tys. zł. Sąd Najwyższy zajmie się sprawą z Lublina

Pożyczył 7,5 tys. a musiał oddać ponad 30 tys. zł. Sąd Najwyższy zajmie się sprawą z Lublina

Prokurator Generalny skierował do Sądu Najwyższego skargę nadzwyczajną od decyzji Sądu Rejonowego Lublin - Zachód. Chodzi o pożyczkę, w której bank "usankcjonował niedozwolone, lichwiarskie odsetki".

Lublin. W tym miejscu za nocleg płaci tylko co trzecia osoba

Lublin. W tym miejscu za nocleg płaci tylko co trzecia osoba

Za pobyt w miejskiej „wytrzeźwiałce” nie płaci większość jej klientów – przyznaje Ratusz.

Jakie maseczki trzeba nosić zamiast przyłbic? Wyjaśniamy

Jakie maseczki trzeba nosić zamiast przyłbic? Wyjaśniamy

– Dopuszczone są wszystkie rodzaje maseczek, a rekomendowane maseczki chirurgiczne - przekazał w środę rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Wypadek w Puławach. Jedna osoba ranna

Wypadek w Puławach. Jedna osoba ranna

W środę około godz. 14 doszło do wypadku na ul. Czartoryskich w Puławach. W tył suzuki wjechał bus. Pasażerka pierwszego samochodu została przewieziona do szpitala. Do czasu uprzątnięcia miejsca zdarzenia, droga była zablokowana.

Lubelskie. Chciał skoczyć pod pociąg. Musieli skuć go kajdankami

Lubelskie. Chciał skoczyć pod pociąg. Musieli skuć go kajdankami

Tylko szybka i zdecydowana interwencja Straży Ochrony Kolei w Chełmie zapobiegła tragedii. Musieli użyć kajdanek i obezwładnić szarpiącego się desperata, którego sprowadzili bezpiecznie z nasypu, tuż przed nadjeżdżającym pociągiem. 19-latek trafił na szpitalną obserwację.

Pożar w Parczewie. Straż, OSP, policja i pogotowie energetyczne
zdjęcia
galeria

Pożar w Parczewie. Straż, OSP, policja i pogotowie energetyczne

Około dwóch godzin trwała akcja strażaków przy ul. Kościelnej w Parczewie.

Obostrzenia i Wielkanoc. Na razie nie ma żadnych obietnic

Obostrzenia i Wielkanoc. Na razie nie ma żadnych obietnic

– Na razie rząd nie rozważa konkretnego rozwiązania dotyczącego obostrzeń w czasie Wielkanocy, ale nastawienie jest takie, że jeżeli tylko będzie przestrzeń, to będziemy podejmowali decyzje luzujące – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.