Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 lutego 2021 r.
19:02

Lublin. Solidarnie w obronie niezależnych mediów

Autor: Zdjęcie autora jsz
327 206 A A

W Lublinie protestowano dzisiaj w obronie wolnych mediów. Pikietujący zebrali się, by wyrazić solidarność z dziennikarzami i sprzeciwić się nakładaniu dodatkowego podatku na niezależnych wydawców.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Spontaniczny protest w Lublinie zorganizował Komitet Obrony Demokracji. Przed biurem Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Królewskiej zebrało się ok. 20 osób.

– Jest rodzaj tchórzostwa, który jest najbardziej żałosny i to tchórzostwo zarzucam Prawu i Sprawiedliwości – mówi Krzysztof Kamiński, z lubelskiego KOD. – To tchórzostwo przed prawdą, do której obywatele mają prawo. Od przekazywania obywatelom prawdy są wolne media, nie media rządowe czy partyjne, w których nie pracują dziennikarze, tylko płatni PiS-owscy propagandyści. Dlatego atak na wolne media pod pozorem obciążeń fiskalnych ma przede wszystkim doprowadzić do tego, żeby wolne media stały się mediami obajtkowymi. Nowy podatek od reklam, którego wprowadzenia zapowiedział rząd, uderzy w niezależne media. Niektórym wydawcom będzie groziła upadłość. Rząd oszacował, że z tytułu nowego podatku zbierze ok. 800 mln zł rocznie. Połowa tej kwoty miałaby trafić do NFZ, którego roczny budżet to ponad 100 mld zł. Sytuacji służby zdrowia to nie zmieni, ale znacznie osłabi wiele redakcji.

– Nie chcemy być na usługach partii, biznesu, wójtów, burmistrzów. Chcemy być wolni i pisać to, co jest naszą misją – mówił podczas pikiety Paweł Krysiak, redaktor naczelny lubelskiej Gazety Wyborczej. – Naszą misją jest przede wszystkim patrzeć władzy na ręce. Każdej władzy. Natomiast to, co zrobiła władza pisowska z mediami publicznymi to jest odwrócenie pojęć. Tam misją dziennikarza jest zrobić wszystko, żeby PiS wygrał kolejne wybory – dodał Krysiak.

Próbę wprowadzenia dodatkowego podatku od reklam ocenił jako „brutalny gwałt na wolności słowa”.

W ostatnią środę większość prywatnych mediów wspólnie zaprotestowała przeciwko wprowadzeniu nowego podatku. Zawieszono nadawanie programów telewizyjnych i radiowych. Strony portali pokryły się czernią. Zamiast informacji wyświetlano jedynie hasło „Media bez wyboru”. Czytelnicy mogli też zapoznać się z listem otwartym do władz i liderów partii politycznych. Podpisały się pod nim dziesiątki redakcji z całej Polski.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 206

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Bobek27 / 12 lutego 2021 r. o 19:17
+26
na szczecie ta lewacka postkomunistyczna szczujnia (biuletyn lewackiego ruchu miejskiego) juz nie długo z woli właściciela 72% udziałow niedługo przestanier nadawać, szczuć i demoralizować. Red Is Bad! SZYBKIE SĄDY! OBIEKTYWNE MEDIA, WIELKA POLSKA!
Avatar
kjsz / 13 lutego 2021 r. o 08:16
+19
"Wolne media", ale od czego? cytat: "Był to też przykład tego, że własność ma znaczenie, że kapitał ma znaczenie. Jeżeli jest kilka grup medialnych dominujących na rynku i na dodatek są to w większości wydawnictwa niepolskie, to opinia publiczna jest kształtowana z interesami właścicieli tych mediów. To jest abecadło."
Avatar
poker / 13 lutego 2021 r. o 08:39
+18
To ja sobie krzyknę: Wolność wyboru! Znowu ktoś za mnie ma decydować, co chcę oglądać? Bo komuniści wiedzą lepiej, co dla mnie jest lepsze? To ludzie powinni decydować, co chcą oglądać,a nie partyjne resztki z PO. Jestem przeciw likwidacji TVP Info! Wolny wybór stacji!!!!!
Avatar
poker / 13 lutego 2021 r. o 09:01
+17
Rynek, towarzysze, sam powinien dyktować, co chce oglądać. To ludzie, nie partyjne widzimisię, powinni decydować, co mogę oglądać. Dość PRL-Bis w wykonaniu PO !!
Avatar
_andy_ / 12 lutego 2021 r. o 19:59
+12
cenzura gorsza niż za komuny na tych kodziarskich portalach - puszczają tylko antypis ×Dziękujemy za dodanie komentarza. Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez Moderatora
Avatar
czesiek250 / 13 lutego 2021 r. o 12:12
+11
Te pokomunistyczne sieroty z KODu to totalne debile, protestuja przeciwko nidofinansowanym polskim pacjentom aby bogaci akcjonariusze mediow na Zachodzie byli jeszcze bogatsi.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 13 lutego 2021 r. o 11:11
+9
Tłumy młodych bolshevikow na ulicy... tej rewolucji nie powstrzymania Polacy.... BUAAHHHAAA HA :)
Avatar
_XD_ / 13 lutego 2021 r. o 09:47
+5
Rynek, towarzysze, sam powinien dyktować, co chce oglądać. To ludzie, nie partyjne widzimisię, powinni decydować, co mogę oglądać. Dość PRL-Bis w wykonaniu PO !!
 A no przecież. Bo to to znienawidzone PO chce decydować kto może ci oglądać.
Avatar
Jasin / 22 lutego 2021 r. o 01:25
+3
ASOC (od angielskiego: altered states of consciousness) - Odmienny Stan Świadomości. NKIT - Nie Karmić InternetowegoTrolla!  Nie wdawać się w przygłupiaste łubudubu trutututu, plastuplastuitede, muchysrajobedzie wiosna, patatajpatataj, wodolejstwo nawiedzonego bajkopisarza!!!! A gdzie ostatnio, w którym komentarzu, namiętny wodolej napisał choć słowo na temat, zamiast wrednych, złośliwych ataków na osoby? Non stop wodolejski serial kołtuństwa, agresji, impertynencji, arogancji, chamstwa, pomówień, wyzwisk, ciemnoty, prymitywizmu
mały buraczku, prostaczku, ktoś komu słoma z butów wystaje, kapusiu, to ty jesteś tępy w temacie
oszczerstw, obelg, kłamstw, bzdur, banialuk nie z tej ziemi i kompletny brak kultury...
oszczerstw, obelg, kłamstw, bzdur, banialuk nie z tej ziemi i kompletny brak kultury... rozwiń
Avatar
Jasin / 22 lutego 2021 r. o 00:33
+3
ASOC (od angielskiego: altered states of consciousness) - Odmienny Stan Świadomości. NKIT - Nie Karmić InternetowegoTrolla! Nie wdawać się w przygłupiaste łubudubu trutututu, plastuplastuitede, muchysrajobedzie wiosna, patatajpatataj, wodolejstwo nawiedzonego bajkopisarza!!!! A gdzie ostatnio, w którym komentarzu, namiętny wodolej napisał choć słowo na temat, zamiast wrednych, złośliwych ataków na osoby? Non stop wodolejski serial kołtuństwa, agresji, impertynencji, arogancji, chamstwa, pomówień, wyzwisk, ciemnoty, prymitywizmu
mały buraczku, prostaczku, ktoś komu słoma z butów wystaje, kapusiu, to ty jesteś tępy w temacie
oszczerstw, obelg, kłamstw, bzdur, banialuk nie z tej ziemi i kompletny brak kultury..
oszczerstw, obelg, kłamstw, bzdur, banialuk nie z tej ziemi i kompletny brak kultury.. rozwiń
Avatar
___K___ / 7 marca 2021 r. o 13:19
0
Filipek skasował swoje konto, w efekcie czego zniknęły też jego bzdurne wypociny, ale zarejestrował nowe i teraz sieje debilne wpisy jako  Nettanyahoo096-_.
Avatar
_XD_ / 4 marca 2021 r. o 13:04
+1
"A masa innych ine wierzy, że KK niemal nie płaci podatków i ma ogromne ulgi i dofinansowania." - Gdybyś był wierzący z pewnością nie przeszkadzałoby ci to, zapewniam cię, gdybyś rozumiał na czym polega działalność Kościoła to nie miałbyś tak negatywnego zdania, nie rozumiesz zaś nie dlatego, że jesteś ateistą ale dlatego, że i tak nie chcesz zrozumieć, bo nawet nie próbowałbyś, tobie nie pasuje sam fakt tego, że Kościół jest i duchowni są, bo w większości widzisz jakieś zło wcielone, hazardzistów, alkoholików, pedofili, zboków jakich. Nagadano ci różnych historyjek barwnych, przekrzywionych, podkoloryzowanych a ty we wszystko co popadnie ufałeś, uległeś socjotechnikom i manipulacjom, to nie twoja wina a niestety złych mediów, które bardzo namieszały ci w poglądach, wykorzystały twoją podatność na wpływ środowiskowy przeciwko tobie samemu. "świątynie pomagają?" - pomagają i dobrowolnie i z obowiązku moralnego, każdy kto jest w potrzebie na pewno nie zostanie odrzucony. "Pomoc można świadczyć bez sukienkowych pośredników." - ale czy ta pomoc zawsze jest bezinteresowna? nie zawsze, duchowni działają bezinteresownie dlatego, że wiedzą, że mają finansowe wsparcie państwa, mają datki, ofiary od darczyńców, ofiarodawców. Wszystko zatem jest w zdrowym obiegu - Kościół i duchowni dużo dobrego dostają i tym dobrem i miłosierdziem potrafią się dzielić, wierni doceniają ich działania, inicjatywy, powstają organizacje, stowarzyszenia, fundacje katolickie współpracujące z Kościołem. Wszystko dobrze współgra ze sobą. "finansowanie renowacji zabytkowych świątyń nie budzi mojego sprzeciwu," - to dobrze, bo nawet jeśli jesteś niewierzący, to sam przyznasz, że zabytkowe świątynie ładnie wyglądają w miastach, jak są ładnie odrestaurowane. "acz znane są - na szczęście nieliczne - przypadki, że księżom przy okazji "ginęły" cenne artefakty z kościołów..." - znaczy się, że dochodzić mogło do kradzieży? niewykluczone ale to wybitnie marginalne zdarzenia. "jeśli zasługują, to tak, jak przeciwko każdemu, kto zachowuje się niezgodine z prawem, albo w sposób nie licujący z piastowaną przez niego godnością." - nie mam krytycznych słów do tego fragmentu twojej wypowiedzi, chyba, że było tu jakieś ukryte dno jakiego nie dostrzegłem? jednakże nie sądzę.
 Kolejny wysryw gębosraja.
 Kolejny wysryw gębosraja. rozwiń
Avatar
_XD_ / 4 marca 2021 r. o 13:03
+1
@ ___K___:  "skoro kraj jest neutralny światopoglądowo i zaleca się nieafiszowanie z symbolami religijnymi, to jaka islamizacja?" - nie udawaj, że nic nie wiesz, problem islamizacji jest, sam Macron w końcu to zaczął dostrzegać. "To, że najechało się wielu muzułmanów?" - wielu? olbrzymie ilości!. "Ale trzyma się tam religie w ryzach." - żebyś się jeszcze kiedyś nie zdziwił, problemy to się tam jeszcze zaczną i to niemałe. "Wszystkie." - muzułmanie nie dadzą się tak łatwo ujarzmić, zorganizują się, urosną w siłę i naprawdę będzie groźnie, już zresztą jest, paryskimi uliczkami strach jest chodzić w godzinach wieczornych. "Fanatyków - żadnych - nigdy nie utrzyma się całkowicie pod kontrolą." - to po cholerę tylu uchodźców nasprowadzano do Francji, kiedy oczywistym jest, że pośród muzułmanów zdarzają się ekstremiści i fanatycy z m.in ISIS a oni tworzą mniejsze lub większe komórki i przyczółki, obmyślają po cichu strategie przeprowadzenia zamachu i atakują z dużą brutalnością? Naprawdę nie wiedziano o tym kiedy na oścież otwarto granice dla uchodźców? wątpię. Jest prosta zasada - nie chcesz mieć problemów? to nie ściągaj zagrożenia. Francja będzie miała okazje się przekonać czy faktycznie dobrze na tym "ubogaceniu kulturowym" wyszła. "cholera, nie wiedziałem, że powinienem się bać..." - to zależy kiedy byłeś we Francji, przed 2015 rokiem było zdecydowanie spokojniej, po kryzysie migracyjnym zaczęło się z roku na rok robić niebezpiecznie. "dobry przykład, poważnie. Bo tam, jak jakaś organizacja religijna, bez względu na wyznawaną wiarę, coś odwali, to się nie patyczkują." - znaczy potrafią ich pogonić tak? tylko w zasadzie nie wiadomo kogo mieliby pogonić, na Śląsku muzułmanów-ekstremistów nie ma.  "Żadna religia nie doi też budżetu państwa francuskiego na taką skalę, jak robi to KK w Polsce." - bo Francja ma wpisany laicki charakter państwa do Konstytucji to raz a dwa przeginasz z tym dojeniem budżetu państwa przez Kościół Katolicki w Polsce. "argument, który można podsumować stwierdzeniem, jakby KK był okupantem Polski..." - cóż poradzić, że ateiści jak ty i tobie podobni tak postrzegają Kościół Katolicki jak jakiegoś okupanta. "musi, bo co?" - pieniądze nie są najważniejsze ale bez nich wiele rzeczy się nie zrobić, każdy mniej lub bardziej ich potrzebuje, nawet twój ulubiony "kler" i Kościół, jakby żyli duchowni i Kościół gdyby nie mieli pieniędzy, które bardzo często w dodatku pochodzą z darowizn, jałmużny, datków dobrowolnych? mieliby liczyć tylko na cud? no weź się zastanów, a wsparcie od państwa jest dlatego, że Polska jest państwem katolickim i nie został ogłoszony żaden oficjalny rozdział Państwa od Kościoła. "Znam masę katolików, którym nie podoba się czerpanie przez KK pełnymi garściami z budżeu." - sorry ale mnie nie nabierzesz na taki tekst, w dodatku bardzo powierzchowny, katolicy wcale tak nie uważają jakoby Kościół Katolicki pełnymi garściami czerpał z budżetu, pieniądze przyznawane na cele wiary i by służyć bliźnim co często robi Kościół i duchowni to nie zmarnowane pieniądze, ale dla niewiernych, ateistów pewnie tak, bo oni jakby tylko chcieli wywaliliby Kościół i duchownych bo uważają ich za pasibrzuchów, nierobów, darmozjadów i, że państwo marnuje pieniądze - wybacz, ale większość w kraju stanowią katolicy i religia katolicka jest wiodąca, na tego typu procedery nie ma i nie będzie zgody, stajemy w obronie wiary, tradycji, Kościoła i kultu religijnego. Polska jest krajem katolickim a nie laickim jak Francja.
 Kolejny wysryw gębosraja.
 Kolejny wysryw gębosraja. rozwiń
Avatar
_XD_ / 4 marca 2021 r. o 13:02
+1
@ Komentator: "Szkoda się odnosić do wszystkich bzdur Filipa..." - a to się nie odnoś jak to dla ciebie wszystko bzdury ani do komentowania ani do czytania nikogo nie zmuszam. "ale tutaj nie mogę się powstrzymać." - gdybyś się powstrzymał, nie miałbym pretensji ani żalu. "Wiesz jak wyglądały zarazy dżumy czy cholery? W jaki sposób z nimi walczono? Widocznie nie wiesz, bo "nie doczytałeś"." - wiem i mogę się domyślać( domyślać, bo przecież nie żyłem w tamtych czsach), czytałem trochę. "Zamykano całe miasta," - zamykano ale przed przyjezdnymi, w mieście lokalni mieszkańcy musieli przecież jakoś żyć, pracować, funkcjonować, gdyby i ich zamykano to jakby to wyglądało? nic przecież samo by się nie zrobiło, a zdalnej pracy nie było. "chorych zamurowywano we własnych domach," - tak nie było, to byłoby równoznaczne z pogrzebaniem żywcem, izolowano ich owszem ale nie zamurowywano. "ludzie zakładali maski z dzibami ptasimi" - było tak. "a na dziedzińcach palono ogniska"- by przeciwdziałać morowemu powietrzu, a ogień i dym zabijały zarazki, odkażały przestrzenie "i gotowano ocet..." - to też miało właściwości odkażające, antybakteryjne. "Zamykano całe gospodarki," - nie zamykano całych gospodarek, a zamykano je częściowo, nie mogliby wszystkiego pozamykać bo jak by żyli? pracy zdalnej nie było. Jakieś reżimy, ograniczenia stosowano to oczywiste ale całkowitych zamknięć nie było. "życie społecznie nie istniało" - istniało ale z dużymi ograniczeniami, izolacjami, na pewno całkowitych zamknięć nie było. "co więcej, nie było żadnej pomocy ze strony służb." - a mimo to instynkt samozachowawczy i wola przetrwania były takie, że ludzie myśleli i robili takie rozwiązania  by było one jak najmniej dotkliwe, radzono sobie na różne sposoby, o jakich pewnie się nam nie śniło. "Taka to była walka z "czarną śmiercią"i innymi chorobami... takie boje o gospodarkę i ludzi." - owszem były ale myśleli, radzili sobie, potrafili zachować zimną krew i nie poddawali się, wymyślali różne sposoby by odgonić zarazę i były to sposoby skuteczne, owszem mnóstwo ludzi zginęło ale wiele i przetrwało. "Chciałbyś tak teraz?" - Nie absolutnie nie chciałbym, ale momentami odnoszę wrażenie, że ku temu jakby świat zmierzał, jakby ta pandemia korona-wirusa urastała rangą do dżumy, cholery, hiszpanki czy jakiejś innej epidemii sprzed dawnych dziejów, tamci przedwieczni mieli naprawdę grozę i poważne zagrożenie, nasz korona-wirus jest naprawdę niczym przy tamtych epidemiach, a ludzie i świat zachowują się jakby jakaś zagłada, istna apokalipsa z tym korona-wirusem była.
 Kolejny wysryw gębosraja.
 Kolejny wysryw gębosraja. rozwiń
Avatar
_XD_ / 4 marca 2021 r. o 13:00
+1
@ ___K___: "medycyna swoje," - testy fałszywie dodatnie swoje, "a Filipek wie i tak lepiej." - a ignorant ___K___ wie i tak lepiej, bo on zaufa każdemu komu popadnie. "skąd taka teoria?" - nie taka teoria tylko tak po prostu jest, człowiek ma receptory bólu, jak ulegną one drastycznemu wyeksploatowaniu to i mózg je odłącza, człowiek traci czucie, bo unerwienie nie reaguje, następuje śmierć mózgowa i śmierć. "nie znasz się," - ty się pewnie znasz, no na pewno. "a twoje teoryjki rodem z kruchty można sobie o kant doopy potłuc." - ale inteligentna odpowiedź, nie wiedziałeś co powiedzieć to napisałeś byle tylko napisać.  "jest mnóstwo osób ciężko, nieuleczalnie chorych, którzy żyją tak miesiącami, a nawet latami." - mnóstwo nie, ale owszem takie przypadki są i czasem bywają częste, nie martw się medycyna potrafi im pomóc, na pewno panaceum na wszystko nie jest oferowanie eutanazji. "I wśród nich są tacy, którzy chcą odejść." - mają myśli takie ale to nie oznacza, że od razu chcą, poza tym to myślenie pojawia się wtedy kiedy występuje ból, ten ból da się uśmierzyć, są tak mocne leki przeciwbólowe i preparaty o narkotycznym działaniu, że taka osoba wtedy nie czuje bólu, a potrafi normalnie funkcjonować, nawet się uśmiecha, proste czynności domowe wykonuje. "Ale ty wiesz lepiej, jasne..." - tak nie powiedziałem, ja ci mówię jak jest, a ty i tak chcesz zaprzeczać i tak podważasz, jakbym cię wszędzie chciał kłamać i oszukiwać - nie mam absolutnie takich intencji. "daruj sobie tę ewangelizację." - to nie ewangelizacja, chciałem cię odrobinę poruszyć, jakieś ludzkie emocje z ciebie wykrzesać.  "chłopcze - wybierz się do jakiegokolwiek hospicjum, a jak wrócisz, to wredy zabieraj głos." - nie mam takiej potrzeby, żeby się przekonać to nie trzeba się koniecznie udawać tam od razu, nawet w hospicjum małym pacjentom dają różne silne medykamenty na ich dolegliwości i choroby, nikt tam absolutnie nie myśli i nie śmie sugerować eutanazji, wszelkie środki uśmierzające ból w zależności od częstotliwości podawania i w zależności od siły takiego środka są dobre by pomóc choremu, cierpiącemu, ale ty i tak wiesz swoje - eutanazja - tym byś rozwiązał temat, takie ulżenie byś zaproponował, nawet nie wiesz jaką przykrość wówczas sprawiłbyś takiej osobie, która do końca swoich dni ma nadzieję, że jednak jakoś z choroby wyjdzie. "Bo na razie gdybasz." - nie gdybam, raz jeszcze powtórzę, żeby coś wiedzieć to nie trzeba od razu to widzieć czy się o tym na własnej skórze przekonywać - ty zaś chyba tylko taką formę uznajesz, że jak nie zobaczysz/nie doświadczysz/nie usłyszysz to pozostaniesz twardym niedowiarkiem. "Bezpodstawnie i bez sensu." - takie twoje zdanie, powątpiewałbym. "to nie wiedziałem, że kler w Polsce posługuje się językiem marksistowskim!!!" - co ty gadasz człowieku? cyniczna, złośliwa ironia - chyba to taka specjalność już lewicy.
 Kolejny wysryw gębosraja
 Kolejny wysryw gębosraja rozwiń
Avatar
_XD_ / 4 marca 2021 r. o 12:59
+1
"Ciebie, który walczysz o każdą zygotę?" - co to ma do rzeczy? zygoty nie chorują na covida, ja nie walczę o każdą zygotę ja bronię ochrony życia istot nienarodzonych. "Hipokryta." - Brak podstaw ku temu byś mnie tak nazywał. "czyli znowu wszystko od siebie..." - nie, stwierdziłem ci fakty po prostu. "myśliciel się znalazł," - a żebyś wiedział "zwolennik teorii spiskowych." - nie wszystkich, ale wiele z nich o dziwo okazało się lub okazuje prawdą, może więc nie do końca takie spiskowe. "nie wiesz, wydaje ci się." - wiem, w przeciwieństwie do ciebie, który zaufa w każdą szmirę, ściemę, manipulację i socjotechnikę, bo nie umie samodzielnie myśleć, tylko dla zasady, że "jak jesteś pośród wron to kracz jak one". "widziałeś wszystkie akty zgonu i robiłeś sekcje zwłok?" - a ty widziałeś wszystkie akty zgonu i robiłeś sekcje zwłok? nie, po cholerę zadajesz takie pytania nic nie wnoszące. "Jeśli nie, to nie pieprz bez sensu." - nie, ale nie pieprzę bez sensu, nie łykam każdej manipulacji i ściemy jak ty, a samodzielnie myślę. "nie wierzę, dalej brniesz w to absurdalne porównanie!" - to niby jak by wszystko funkcjonowało? nie mieli przecież wielu dzisiejszych udogodnień i usprawnień a przetrwali naprawdę koszmarne epidemie, my zaś mamy mnóstwo różnych udogodnień i usprawnień a zlękliśmy się grypopodobnego wirusa - śmiech. "spisek przeciwko Filipkowi." - nie przeciwko mnie i nie spisek, a fakty, kiedyś nauka naprawdę pomagała i służyła ludziom, dopiero znacznie potem kiedy była pokusa zarabiania na niej dla niecnych zysków i podejrzanych interesów zaczęło się pogarszać.
 Kolejny wysryw gębosraja
 Kolejny wysryw gębosraja rozwiń
Avatar
_XD_ / 4 marca 2021 r. o 12:58
+1
@ ___K___: "czy ty sam widzisz, co za bzdury wypisujesz?" - chodziło mi o pewne porównanie tego co było dawno temu i kiedy faktycznie to były prawdziwe i śmiercionośne epidemie a tego co się odpiernicza w obecnych czasach na tle grypopodobnego wirusa, którego zagrożenie śmiertelnością jest nikłe. "A ja tracę na ciebie czas." - A to nie trać, nie czytaj, nie komentuj, nie zmuszam. "kto, konkretnie. Nazwiska." - Rotszyldy, Gates, Soros także, oraz poniekąd przedstawiciele środowisk IT, gigantów technologicznych - nawet nie wiesz jak oni wszyscy się wzbogacili i śmieją się ludziom w oczy, jaka ta ludzkość głupia, że wystraszyła się grypopodobnego wirusa i pod jego pretekstem pozwoli sobie odebrać m.in prawa, wolności obywatelskie, prywatność, a oni pozaprowadzają nowe (nie)normalności i (nie)porządki. "wymierały całe miasta i wsie." - a teraz też tak jest? nie ale będzie ale wiesz od czego? od zamknięcia gospodarek, zapaści finansowych, bankructw i szczepień - bo się ludzkość grypopodobnego wirusa zlękła tak i psychozy medialne, lęki, strach poprzez socjotechniki i manipulacje tak mocno rozprzestrzeniły, że świat postanowił popełniać zbiorowe samobójstwo na tym tle - a finansjery i miliarderzy rżą do rozpuku. "jeśli już, to nie na żarty..." - ok, racja, głupi błąd. "sam trzęsiesz portkami," - nie to ty i lewica najbardziej trzęsie portkami, bo oni najbardziej ufają pierwszym lepszym mediom i są przerażeni, jak trzeba to wyzbędą się wszelkich praw i wolności licząc, że to ich od pandemii uchroni - przeliczą się i wyjdą na durniów jak tak dalej będą postępować. "ale na forum zgrywasz chojraka." - o popatrz powiedziałeś prawdę o sobie, ty zgrywasz chojraka i masz niby wiele do powiedzenia, ciekawe czy w realnej rzeczywistości miałbyś tyle do gadania? wątpię. "w Polsce. W innych krajach poradzili sobie nieźle z gospodarką, wypłacając odszkodowania." - w nielicznych krajach, tych, które było na to stać, które były bogate i mogły sobie na to pozwolić. "W Polsce ZP parła do wyborów za wszelką cenę, więc ne wprowadziła żadnego ze stanów wyjątkowych" - wtedy nie było takiej potrzeby i po wyborach też nie było takiej potrzeby, w 2020 roku trzeba było postępować jak Białoruś - całkowicie olać reżimy, restrykcje i obostrzenia i na pewno lepiej na tym byśmy wyszli, dopiero w 2021 można by się było zastanawiać nad czymkolwiek, Szwecja też w 2020 roku nic niemal nie wprowadzała żadnych obostrzeń, restrykcji i dobrze się miała. "i faktycznie niejedną firmę doprowadziła na skraj, albo nawet do bankructwa." - to się dopiero zaczęło dziać od jesieni, w okresie lata nie było tak źle, wybory wygrali i zaczęło się jesienne zamykanie czego popadnie, które trwa do dziś, a nawet jak otwierają coś to na krótko a potem zamykają. "mania prześladowcza." - nieprawda, niewygodna prawda dla ciebie i nie wiedziałeś co odpowiedzieć. "nikt nie mówi o zagrożeniu dla ludzkości, ale sto kilkanaście milionów oficjalnie potwierdzonych chorób i dobrze ponad dwa miliony ofiar śmiertelnych, to dla ciebie nic?" - ofiary śmiertelne to jest efekt zamknięć gospodarek, bankructw, szczepień, izolacji od życia towarzyskiego, przestawienie służby zdrowia jedynie na pomoc covidowcom( inni byli mniej ważni a wielu olewano, bagatelizowano) - to są realne przyczyny co się dzieje, co do zachorowania - dane są wyssane z palca, zarażona covidem może być koza albo sok pomarańczowy, testy fałszywie dodatnie.
 Kolejny wysryw gębosraja
 Kolejny wysryw gębosraja rozwiń
Avatar
_XD_ / 4 marca 2021 r. o 12:56
+1
"Na medycynie wszak się nie znasz, co już wielokrotnie ci udowodniłem." - ty się pseudo-ekspercie znasz na medycynie, nie wiedziałeś co to odporność immunologiczna, łatwo ci krytykować, ale czasem chyba za łatwo. "nie trafiali, bo i sami się bali," - nie bali się, trafiliby bo czuli przecież, że jest coś z nimi nie tak, tylko mieli to utrudnione lub uniemożliwione, a telemedycyna to kpiny, jak tak ich chciano leczyć to nic dziwnego, że odeszli, bo zdalne leczenie to fikcja. "i służba zdrowia okazała się niewydolna," - służba zdrowia już przed pandemią była w trudnej sytuacji, wina wszystkich rządów, że tak bardzo ją zaniedbywano. "i jeszcze rząd pokpił sprawę." - tak to akurat prawda, kiedy zawczasu trzeba było pomóc służbie zdrowia rząd lekką ręką wydał chociażby 2 miliardy na telewizję, jakby potrzebniejszych wydatków nie było. "rozumiesz, co znaczy "spośród pacjentów z Covidem"?" - rozumiem, ale czy to oznacza, że pozostali nie byli ważni? covidowcy ważniejsi niż wszyscy inni? podwójne standardy jak widać. "Chyba nie." - czy pacjenci byli z covidem czy bez covida należało leczyć takich, którzy wymagali najwięcej uwagi, a uwagę zaczęto przenosić na tych, którzy nie wymagali pilnych interwencji i wzmożonego leczenia. Po prostu niektórzy zbyt długo na tych łóżkach szpitalnych leżeli, potem nie było miejsc i nastąpił paraliż. "ty, maniak," - nie maniak, stwierdziłem niewygodne fakty, dla ciebie jak widać zbyt niewygodne. "zgłoś się na wolontariusza, już ci pisałem." - nie jesteś dla mnie nikim bliskim ani przyjacielem ani członkiem rodziny byś mi mówił co mam robić, daruj sobie taki tryb rozkazujący. "Zobaczysz, jakie są fakty." - a ty może byłeś wolontariuszem i widziałeś wszyściutko? ta akurat. "mając jeden respirator na dwie osoby kogoś byś musiał. Kogo?" -a to ma być jakieś stawianie mnie przed próbą? widać, że chcesz sobie ostro zakpić, poza tym to z łóżkami był problem a nie z respiratorami, tych akurat było i jest dość dużo. "widziałeś tam "np.'? Wyjaśnić, co ten skrót oznacza?" - nie nie trzeba, ale po prostu wcześniej rozmawiałem o Hiszpanii toteż twoje dziwne odskoczenie w kierunku włoskich lekarzy było dla mnie co najmniej dziwne. "bo lewica tam rządzi, nie?" - niestety ale taka prawda, rządzą socjaliści w porozumieniu z komunistami, natomiast sami socjaliści to już od długiego czasu Hiszpanią władają, kilkanaście lat temu ten piękny kraj był jeszcze całkiem inny, miał jakiś prestiż, dziś lewica doprowadza go do nędzy, ruiny, upadku, są nawet kolejki za żywnością, bezrobocie jest duże także.
 Kolejny wysryw gębosraja.
 Kolejny wysryw gębosraja. rozwiń
Avatar
_XD_ / 4 marca 2021 r. o 12:53
+1
@ ___K___: "napisałem,że nie zamierzasz pomóc," - znasz mnie tylko z tego co piszę, nawet żeś mnie na oczy nie widział i nie wiesz jaki jestem w realnym, a nie cyfrowym i pisanym świecie. "a to znaczy, że tak sam z siebie," - już to widzę jak ty sam z siebie pomagasz, jak ktoś poprosi nie odmówię, co innego jakby ktoś był niemy to wtedy z taką osobą należy inaczej się porozumieć, należy wtedy owszem samemu z siebie wychodzić z inicjatywą, pytać co potrzeba, zainteresować się. "nie mówimy tu o sytuacjach koniecznych - to co innego." - pewnie że co innego, ale ty i tak już z góry twierdzisz, że nie pomagam lub nie zamierzam pomagać, mimo iż opinię o mnie wyrabiasz sobie tylko z tego co piszę. "gdyby chcieli, to dałbym im prawo i do eutanazji," - to byłoby jedno z twoich potencjalnych rozwiązań. "ale pamiętaj (wiem, nie wierzysz w to), że pomagałem osobie niepełnosprawnej." - najwidoczniej była to dość bliska ci osoba albo znajomy, nic dziwnego, każdy by tak zrobił. "I nie dlatego, że musiałem." - nawet jeśli nie musiałeś zrobiłeś to dlatego, że byłeś w jakimś stosunku emocjonalnym do tej osoby. "Że stanęła na mojej drodze." - wystarczy, że taką osobę znałeś, była ci w jakiejś mierze bliska. "skoro trafiali, to znaczy, że potrzebowali." - bardzo wiele trafiało takich osób, które wystarczyło, żeby przeczekali w domu, przechorowali i nic by im nie było, domowymi sposobami udałoby się ich wyleczyć plus jakieś leki z apteki i to wszystko. "powtarzam po raz nie wiem który: powiedz to ofiarom czterdziestu kilku tysięcy osób, które zmarły w związku z Covidem, że to kpina. Śmiało!" - zmarły, ale niekoniecznie w związku z covidem, media wryły im w psychikę tego covida i uwierzyli, że to od niego, że to on jest głównym winowajcą, a prawda mogła być i z pewnością była inna, że takie osoby chorowały na inne dolegliwości i choroby parokrotnie przewyższające bólem, cierpieniem i śmiertelnością. Nie zamierzam rozmawiać z takimi osobami, one tak są mediami głównego nurtu często oszołomione, że nic do nich nie dociera, socjotechniki, manipulacje i propagandy poszły w ruch, a że ludzie nie chcą samodzielnie myśleć i informacji zaczerpywać z innych źródeł niż klasyczne media to cóż poradzić? co innego jak nie mają do nich dostępu a co innego jak mają, ale nie chcą poznawać tego co jest zakryte przed nimi. "a skąd ty wiesz, że nie wymagały?" - wiem, bo sam covid to choroba trywialna, podobna do grypy tylko odrobinę cięższej, od tego się nie umiera, to trzeba przejść, przechorować, wziąć medykamenty i jest dobrze.
 Kolejny wysryw gębosraja.
 Kolejny wysryw gębosraja. rozwiń
Avatar
___K___ / 4 marca 2021 r. o 10:33
+2
""A masa innych ine wierzy, że KK niemal nie płaci podatków i ma ogromne ulgi i dofinansowania." - Gdybyś był wierzący z pewnością nie przeszkadzałoby ci to" - nie wypowiadaj się w moim imieniu, bardzo cię proszę. "zapewniam cię, gdybyś rozumiał na czym polega działalność Kościoła to nie miałbyś tak negatywnego zdania, nie rozumiesz zaś nie dlatego, że jesteś ateistą ale dlatego, że i tak nie chcesz zrozumieć, bo nawet nie próbowałbyś, tobie nie pasuje sam fakt tego, że Kościół jest i duchowni są, bo w większości widzisz jakieś zło wcielone, hazardzistów, alkoholików, pedofili, zboków jakich" - po raz kolejny proszę, nie wypowiadaj się w moim imieniu. "Nagadano ci różnych historyjek barwnych, przekrzywionych, podkoloryzowanych a ty we wszystko co popadnie ufałeś, uległeś socjotechnikom i manipulacjom, to nie twoja wina a niestety złych mediów, które bardzo namieszały ci w poglądach, wykorzystały twoją podatność na wpływ środowiskowy przeciwko tobie samemu" - a tobie nie nagadano? To ty wierzysz w Jezusa chodzącego po wodzie. Ja do swojego zdania doszedłem sam, ty wierzysz w gusła. ""świątynie pomagają?" - pomagają i dobrowolnie i z obowiązku moralnego, każdy kto jest w potrzebie na pewno nie zostanie odrzucony" - jasne. Nawet DW pisał o księdzu, który pozbył się psa, a co dopiero człowieka. Nie przeczę, są wspaniali księża, ale jednak masa przedstawicieli tego zawodu, to hipokryci zapatrzeni tylko we własną kabzę. ""Pomoc można świadczyć bez sukienkowych pośredników." - ale czy ta pomoc zawsze jest bezinteresowna? nie zawsze, duchowni działają bezinteresownie" - aleś mnie ubawił!!! "dlatego, że wiedzą, że mają finansowe wsparcie państwa, mają datki, ofiary od darczyńców, ofiarodawców. Wszystko zatem jest w zdrowym obiegu - Kościół i duchowni dużo dobrego dostają i tym dobrem i miłosierdziem potrafią się dzielić" - pobierając niemała prowizję... "wierni doceniają ich działania, inicjatywy, powstają organizacje, stowarzyszenia, fundacje katolickie współpracujące z Kościołem. Wszystko dobrze współgra ze sobą" - na cudzy koszt. Zechciej zauważyć, że zwolnienie czy ulga podatkowa, to koszt dla budżetu. ""acz znane są - na szczęście nieliczne - przypadki, że księżom przy okazji "ginęły" cenne artefakty z kościołów..." - znaczy się, że dochodzić mogło do kradzieży? niewykluczone ale to wybitnie marginalne zdarzenia" - tak, księża zawłaszczali sobie te np. rzeźby. Ale to prawda - jest takich przypadków mało. Nawet bardzo mało.
""A masa innych ine wierzy, że KK niemal nie płaci podatków i ma ogromne ulgi i dofinansowania." - Gdybyś był wierzący z pewnością nie przeszkadzałoby ci to" - nie wypowiadaj się w moim imieniu, bardzo cię proszę. "zapewniam cię, gdybyś rozumiał na czym polega działalność Kościoła to nie miałbyś tak negatywnego zdania, nie rozumiesz zaś nie dlatego, że jesteś ateistą ale dlatego, że i tak nie chcesz zrozumieć, bo nawet nie próbowałbyś, tobie nie pasuje sam fakt tego, że Kościół jest i duchowni są, bo w większości wid... rozwiń