Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

e-Wydanie - promocja 1zł za miesiąc!

Lublin

25 marca 2020 r.
15:45

Lublin: Pracownicy socjalni pomagają z zakupami. Co kiedy ktoś zażyczy sobie krewetek?

31 0 A A
Katarzyna Fus, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie
Katarzyna Fus, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie

Rozmowa z Katarzyną Fus, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Jak w czasie epidemii wygląda praca lubelskiego MOPR?

– Ta niespodziewana w swoim zasięgu epidemia przeorganizowała nie tylko nasze życie osobiste, ale i urzędnicze. Zmusiła nas do innej organizacji pracy. Jako pomoc społeczna, czyli misja niosąca wsparcie potrzebującym musieliśmy się dostosować do istniejącej sytuacji. Żeby zminimalizować niebezpieczeństwo zakażenia moich pracowników musiałam podjąć szereg drastycznych rozwiązań.

• Czyli?

– Pracownicy socjalni nie chodzą w teren. Wywiady środowiskowe przeprowadzają telefonicznie spisując na kartce jakie wsparcie potrzebne jest konkretnym osobom. Przed wszystkimi naszymi filiami wystawiliśmy specjalnie opisane skrzyneczki, do których nasi podopieczni mogą wrzucać spisane prośby, wnioski, dokumenty. Sprawdzane są one sukcesywnie przez pracowników. Żeby zachować bezpieczeństwo i ułatwić składanie dokumentów przy skrzynkach wyłożyliśmy koperty, zszywacze i płyn dezynfekujący. Uruchomiliśmy też obsługiwaną przez naszych pracowników linię dedykowaną przede wszystkim seniorom i osobom niesamodzielnym, ale też wszystkim potrzebującym wsparcia w tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji kryzysowej.

• Jak ona działa?

– Pod numerami telefonów 81 466-53-30 oraz 882-431-094 czekamy na zgłoszenia. Dzwonić powinni wszyscy potrzebujący, także osoby nie będące dotychczas naszymi beneficjentami. Okazać może się przecież, że ktoś ma dobrą lub wręcz bardzo dobrą sytuację dochodową nie predysponującą do korzystania ze świadczeń opieki społecznej, ale z racji na samotność, czy brak najbliższej rodziny lub stan zdrowia nie jest w stanie wyjść z domu i zrobić sobie zakupów. Mogą to być seniorzy, dla których wirus jest bardzo groźny i po prostu boją się wyjść z domu i zrobić podstawowych zakupów. Przyjmujemy takie zgłoszenia i nasi pracownicy podstawowe zakupy wykonują.

• Podkreśla pani słowo „podstawowe” zakupy dlatego domyślam się, że prośby były różne.

– Mamy telefony, w których ludzie proszą o rzeczy bardzo szczegółowe np. jogurt lub krem do rąk w określonej pojemności i od ściśle określonego producenta. Ktoś chce otrzymać krewetki. Ktoś inny owoce niesezonowe. Takie zakupy wymagają dużego zaangażowania i odwiedzania wielu sklepów. Uczulamy na to, że jesteśmy pomocą społeczną i w pierwszej kolejności musimy zaspokoić najbardziej podstawowe potrzeby bytowe. Wygląda to w ten sposób, że pracownik socjalny bierze pieniądze od osoby zgłaszającej potrzebę wykonania niezbędnych zakupów, robi je w najbliższym sklepie i dostarcza.

• Wiele osób potrzebuje takiej pomocy?

– W miarę możliwości kadrowych staramy się sprostać tym potrzebom, ale nie ukrywam, że jest to coraz cięższe. Dlatego będziemy apelować do mieszkańców potrzebujących wsparcia żeby ograniczyli listę zakupów do najbardziej niezbędnych. Żebym nie absorbowała pracowników do szukania po całym mieście towarów luksusowych. Apelujemy też, by nie wzywać pracowników socjalnych w sytuacji, gdy okazuje się, że w sąsiedniej klatce mieszka jego córka, a na ulicy dalej wnuczka. To taki przykład, ale mieliśmy i takie zgłoszenia.

• A jak reagują w tej sytuacji pracownicy MOPR? Tak zwyczajnie, po ludzku. Boją się pomagać w ten sposób skoro wszyscy słyszymy apele do zostania w domu?

– Sytuacja zagrożenia koronawirusem nie jest komfortowa dla nikogo z nas. Budzi wiele leków i obaw. My też jesteśmy ludźmi, mamy swoje rodziny i boimy się o swoje i ich bezpieczeństwo. Ale jesteśmy też służbą i staramy się stanąć na wysokości zadania. Jestem bardzo dumna ze swoich pracowników, którzy robią w tej chwili, co mogą. Dwoją się i troją. Często podejmują działania, które są ponadetatowe. Taką priorytetową akcją jest szycie maseczek dla służb walczących z epidemią. Wspierają nas w tym zakonnice z dwóch zgromadzeń, ale też radni miejscy i osoby prywatne. W poniedziałek dzięki temu dostarczyli 600 maseczek do Szpitala Wojewódzkiego, Straży Miejskiej i Wojewódzkiej Stacji Pogotowia z ul. Kompozytorów Polskich. Chciałam im bardzo za to serdecznie podziękować.

• Przyłączamy się do podziękowań. Wróćmy jednak do potrzeb. Możemy wyobrazić sobie na razie teoretyczną sytuację, w której dobrze zarabiające do tej pory osoby z dnia na dzień tracą pracę i zostają bez dochodów. Czy mogą szukać u was wsparcia?

– Takich osób będzie przybywało. Ustawa o pomocy społecznej pozwala na objęcie ich pomocą. To przecież szczególny przypadek dotyczący klęski epidemii. Nawet jeśli ktoś straci nagle dochód to od razu może zwrócić się do nas. Jeżeli potrzebuje wsparcia to musimy zrobić wszystko żeby ich wesprzeć. Robimy to oczywiście w granicach prawa opierając się na oświadczeniu rodziny czy osoby, z którego wynika, że w konkretnym miesiącu nie posiada dochodu z racji na…W tym miejscu powinny paść argumenty. Takie osoby obejmiemy ją na pewno pomocą. Na zgłoszenia w takich przypadkach czekamy pod numerami telefonów, które już podałam lub drogą mailową na centrum@mopr.lublin.eu lub kontaktowanie się z konkretnymi filiami.

• Pomagacie też osobom objętym kwarantanną domową.

– W tej chwili mamy 27 takich rodzin, a w nich 43 osoby. Informuje nas o nich codziennie Centrum Zarządzania Kryzysowego przekazując konkretne listy osób. Moi pracownicy sukcesywnie na podstawie rozmów telefonicznych z nimi robią im zakupy, które potem wspólnie ze strażą miejską są dostarczane. Dzieje się to przy zachowaniu szczególnych zasad ostrożności. Na zakupy nie bierzemy pieniędzy. Są one finansowa z budżetu miasta Lublin. Pracownicy nie wchodzą do mieszkań, tylko zostawiają zakupy pod drzwiami. Kontaktu bezpośredniego nie ma.

• Długotrwałe pozostanie w domu rodzi też problemy nie tylko związane z koniecznością zaspokojenia potrzeb żywieniowych.

– Oczywiście dlatego uruchomiliśmy też wsparcie psychologiczne. Najważniejsze dla nas jest przeprowadzenie przez ten kryzys seniorów. Oni najbardziej tego wsparcia potrzebują. Koronawirus stał się wśród nich iskrą zapalną, która powoduje że coraz częściej pojawiają się lęki ksenofobiczne. Z myślą przede wszystkim o nich, ale i o wszystkich potrzebujących uruchomiliśmy całodobowy telefon zaufania funkcjonujący siedem dni w tygodniu. Psycholodzy czekają pod numerem 733-588-900. pomocą służą też psycholodzy pracujący w specjalistycznej poradni dla rodzin. Dyżurują oni od 7.30 do 19.00 pod telefonami.

• Potrzebne są zatem bardzo różne formy pomocy.

– Tak. Ta trudna sytuacja pokazuje też pozytywne zjawiska. Zgłaszają się do nas darczyńcy oferujący bardzo różnorodną pomoc. Ludzie w takich sytuacjach naprawdę umieją się jednoczyć i to jest miód na nasze serce.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 0

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.
Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dla dzieci: transmisja online spektaklu "Parchatka"
9 kwietnia 2020, 16:00

Dla dzieci: transmisja online spektaklu "Parchatka"

Centrum Kultury w Lublinie zaprasza najmłodszych na pokaz online spektaklu "Parchatka" w reżyserii Ilony Zgiet. Przedstawienie zostanie opublikowane na Facebooku Wielokulturowego Lublina w czwartek, 9 kwietnia o godz. 16.

Zmarło 18 osób chorych na COVID-19. 134 nowe przypadki zakażenia koronawirusem

Zmarło 18 osób chorych na COVID-19. 134 nowe przypadki zakażenia koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze informacje dotyczące sytuacji epidemiologicznej w Polsce. Są 134 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, a w szpitalach w całym kraju zmarło 18 osób.

Kwarantanna zakończona, wyniki są negatywne. Ciężarne mogą znowu rodzić w szpitalu w Świdniku

Kwarantanna zakończona, wyniki są negatywne. Ciężarne mogą znowu rodzić w szpitalu w Świdniku

Oddziały ginekologiczno-położniczy i noworodkowy wznawiają pracę i przyjęcia pacjentek. W związku z potwierdzonym przypadkiem koronawirusa u jednej z położnych, działalność oddziałów została zawieszona, a personel i pacjenci zostali objęci kwarantanną.

Piłkarze Górnika Łęczna czekają na powrót do normalności

Piłkarze Górnika Łęczna czekają na powrót do normalności

Trwa przymusowa przerwa w drugoligowych rozgrywkach. Jak w tej szczególnej sytuacji odnajdują się zawodnicy Górnika Łęczna?

Wyszedł z więzienia i złamał sądowy zakaz. Groził swojej sąsiadce śmiercią

Wyszedł z więzienia i złamał sądowy zakaz. Groził swojej sąsiadce śmiercią

46-latek z okolic Wilkowa groził, że zabije sąsiadkę. Mężczyzna wyszedł niedawno z więzienia i ma sądowy zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej w sprawie kobiety. Napastnik został zatrzymany przez policjantów.

WOŚP pomaga szpitalom w czasie epidemii. "Przekazujemy łóżka, zamówiliśmy też milion masek ochronnych"
film

WOŚP pomaga szpitalom w czasie epidemii. "Przekazujemy łóżka, zamówiliśmy też milion masek ochronnych"

Warszawa. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy włączyła się w walkę z koronawirusem. Pomoże nie tylko szpitalom zakaźnym, ale również pozostałym placówkom. Fundacja Jerzego Owsiaka wysłała do szpitali już 230 tys. masek ochronnych. Łącznie przekaże ich milion. Zakupiono też szpitalne łóżka dla szpitali jednoimiennych, w planach są kolejne zakupy.

Dzieci rysują medykom ze szpitala zakaźnego w Puławach. "Dla nas jesteście bohaterami"
Zdjęcia
galeria

Dzieci rysują medykom ze szpitala zakaźnego w Puławach. "Dla nas jesteście bohaterami"

Szpital zakaźny w Puławach otrzymał dzisiaj zdjęcia prawie 40 laurek przygotowanych własnoręcznie przez dzieciaki i pracowników z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Radzyniu Podlaskim. To podziękowanie dla wszystkich pracowników służby zdrowia.

Perła wstrzymała produkcję piwa w Lublinie. Jeden z pracowników browaru jest zakażony koronawirusem

Perła wstrzymała produkcję piwa w Lublinie. Jeden z pracowników browaru jest zakażony koronawirusem

Perła – Browary Lubelskie wstrzymała produkcję w swoim browarze w Lublinie. Powód? U jednego z pracowników potwierdzono zakażenie koronawirusem

Gamedec: Nowy świat w grze (wideo)
film

Gamedec: Nowy świat w grze (wideo)

Półtora tygodnia - tyle potrzebowała społeczność graczy zgromadzona wokół gry Gamedec, żeby nie tylko zapewnić sukces zbiórki na Kickstarterze, ale jeszcze osiągnąć drugi kamień milowy kampanii związany z osiągnięciem progu 100 000 dolarów.

Zwolnienia grupowe w Lublinie. Trzy firmy zgłosiły się do urzędu pracy

Zwolnienia grupowe w Lublinie. Trzy firmy zgłosiły się do urzędu pracy

Miejski Urząd Pracy w Lublinie otrzymał trzy wnioski od firm, które planują grupowe zwolnienia. W jednym przypadku ludzie mają stracić pracę do końca tego miesiąca, a w pozostałych dwóch do końca roku.

Największy transportowy samolot świata ma dostarczyć do Polski 400 ton sprzętu do walki z koronawirusem

Największy transportowy samolot świata ma dostarczyć do Polski 400 ton sprzętu do walki z koronawirusem

Największy transportowy samolot świata, po Wielkanocy przywiezie do Polski 400 ton sprzętu do walki z koronawirusem - nawet 7 milionów masek, kilkaset tysięcy kombinezonów ochronnych i kilkaset tysięcy przyłbic zakupionych przez KGHM i Lotos - poinformowała we wtorek spółka KGHM Polska Miedź.

Lublin: Rozpylą alkohol na ulicach. Ratusz zarządził odkażanie

Lublin: Rozpylą alkohol na ulicach. Ratusz zarządził odkażanie

Jutro na ulicach Lublina rozpocznie się odkażanie elementów, z którymi mogą mieć kontakt przechodnie. Operacja będzie prowadzona tam, gdzie pieszych jest najwięcej oraz na wybranych placach w centrum miasta. Dezynfekcja ma trwać trzy dni

Rząd przedstawił projekt uzupełnienia "tarczy antykryzysowej". Ma być 11 mld zł więcej dla biznesu

Rząd przedstawił projekt uzupełnienia "tarczy antykryzysowej". Ma być 11 mld zł więcej dla biznesu

Całość rozwiązań pakietu uzupełniającego do tarczy antykryzysowej wyniesie ponad 11 mld zł - poinformował szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber, który przedstawiał we wtorek szczegóły kolejnego rządowego projektu ustawy z "tarczy antykryzysowej".

Brytyjski premier Boris Johnson w dobrym nastroju i oddycha bez wspomagania

Brytyjski premier Boris Johnson w dobrym nastroju i oddycha bez wspomagania

Brytyjski premier Boris Johnson jest w dobrym nastroju, nie jest podłączony do respiratora i nie wymaga wspomagania, żeby oddychać - poinformował we wtorek wczesnym popołudniem rzecznik rządu.

Chełm: W Kamenie będzie poczekalnia. Zakażonych koronawirusem odizolują w hotelu MOSiR

Chełm: W Kamenie będzie poczekalnia. Zakażonych koronawirusem odizolują w hotelu MOSiR

Własny pokój z łazienką, trzy posiłki dziennie i stały nadzór służb medycznych, czeka na pacjentów, którzy niebawem trafią do izolatoriów, bo Lubelszczyzna szykuje się na atak koronawirusa.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.