Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 listopada 2020 r.
22:04

Nie żyją motocykliści. Szpitale w Chełmie i we Włodawie ich nie przyjęły

2472 12 A A
(fot. Maciej Kaczanowski/KWP Lublin)

Dwóch ciężko rannych motocyklistów nie przyjęły szpitale w Chełmie i we Włodawie. Jeden z pacjentów zmarł w karetce, drugi po dwóch dniach w szpitalu w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do wypadku doszło 2 listopada po południu na trasie z Włodawy do Chełma. W pobliżu miejscowości Żłobek osobowy ford zderzył się z motocyklem. Jak ustalili policjanci, kierowca forda wyprzedzał ciężarówkę, kiedy z przeciwka nadjechał motocykl. Doszło do czołowego zderzenia. – Kierowca motocykla oraz jego pasażer doznali rozległych obrażeń ciała i zostali przewiezieni do szpitala – poinformowała podinsp. Bożena Szymańska z policji we Włodawie.

Ruszyli na pomoc

– Wysłaliśmy do tego wypadku dwa zespoły ratownictwa – z Woli Uhruskiej i Włodawy. Dwóch motocyklistów było w stanie ciężkim. Dyspozytorzy starali się o przyjęcie pacjentów  w różnych szpitalach – we Włodawie i w Chełmie – relacjonuje Anetta Szepel, pielęgniarka koordynująca w Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie.

– Niestety, Włodawa odmówiła przyjęcia pacjenta tłumacząc się, że są szpitalem covidowym i przyjmują tylko takich pacjentów. Z kolei w Chełmie, który też odmówił, są wstrzymane przyjęcia na chirurgię ze względu na zakażenia koronawirusem wśród personelu. Szpital tłumaczył, że nie ma możliwości zaopatrzenia pacjenta na sali operacyjnej. Ostatecznie pacjent nie dojechał do tego szpitala, zmarł w karetce – dodaje pielęgniarka.

Ma szpital na głowie

Jak informuje Szepel, drugi mężczyzna, który nie został przyjęty w szpitalu we Włodawie, trafił najpierw do Łęcznej, gdzie został wstępnie zaopatrzony i odesłany do Lublina. – Ostatecznie miał go przyjąć Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie. Przed szpitalem nastąpiło jednak zatrzymanie krążenia. W trakcie resuscytacji przejął go personel SOR – tłumaczy pielęgniarka i podkreśla: – Starania o przyjęcie pacjentów trwały około godziny i w tym czasie dyspozytorzy cały czas wykonywali telefony do okolicznych szpitali prosząc o przyjęcie.

Jak ustaliliśmy, drugi mężczyzna, który trafił do Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie, po dwóch dniach również zmarł. Tymczasem dyrektor szpitala we Włodawie zaprzecza, że szpital odmówił przyjęcia pacjenta. – Nikt z personelu SOR nie potwierdził, że odmówiliśmy przyjęcia pacjenta. Nie wiem, czyja to była decyzja – utrzymuje Teresa Szpilewicz, dyrektor szpitala we Włodawie.

Na pytanie o wyjaśnienie tej sprawy odpowiada: – Sama nie będę tego wyjaśniać, mam na głowie dużo pacjentów i cały szpital.

Będzie kontrola

Z kolei dyrektor szpitala w Chełmie tłumaczy, że chirurgia nie pracowała aż do wczoraj. – Byliśmy zmuszeni do czasowego wstrzymania przyjęć do oddziału chirurgicznego. Cały personel tego oddziału, ze względu na kontakt z pacjentem z koronawirusem, został objęty kwarantanną albo został skierowany do izolacji domowej. U części personelu także potwierdzono zakażenia – informuje Kamila Ćwik, dyrektor szpitala wojewódzkiego w Chełmie. – Dlatego 2 listopada nie mogliśmy przyjąć pacjenta z wypadku.

Dyrektor dodaje, że okoliczne szpitale były wcześniej poinformowane o tej sytuacji i pacjenci wymagający przeprowadzenia zabiegów mieli być kierowani do innych jednostek.

W związku z rozbieżnymi informacjami dotyczącymi szpitala we Włodawie, poprosiliśmy o wyjaśnienie wojewodę lubelskiego. Na jego wniosek sprawa została przekazana do NFZ. – Pracownicy NFZ w trybie pilnym przeprowadzą czynności kontrolne w szpitalu we Włodawie w związku z zaistniałą sytuacją – zapewnia Małgorzata Bartoszek, rzeczniczka lubelskiego NFZ.

Nie wiadomo, czy ciężko ranni motocykliści mieli szanse na przeżycie. Jednak dwa szpitale znajdujące się blisko miejsca wypadku ich nie przyjęły

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ElDupa / 10 listopada 2020 r. o 00:15
"Nikt się nie przyznał, więc nie ma tematu....i co mi zrobicie?" ~ powiedziała Dyrektor szpitala we Włodawie. Tłumaczenie z polskiego na nasze
Avatar
Krystyna89 / 9 listopada 2020 r. o 22:51
Najgorsze jest to że nikt za to nie odpowie... Brak koordynacji działań służby zdrowia przeraza. Wirus wirusem, ale takie decyzje albo raczej ich brak są równie groźne. Tak trudno dojść kto rozmawiał i odmówił?
Avatar
Apollo13 / 9 listopada 2020 r. o 22:39
To co się zaczyna dziać przeraża. Polska służba zdrowia już przestaje funkcjonować, ludzie mogliby żyć gdyby została im udzielona pomoc. Przecież miało być tak dobrze, jeszcze niedawno premier przekonywał że jesteśmy dobrze przygotowani. Kto za to wszystko odpowie?
Avatar
Apollo13 / 10 listopada 2020 r. o 00:11
PIS zrobił to co obiecał. Polska w Ruinie.
Avatar
fiej / 10 listopada 2020 r. o 01:03
PiS ma krew tych ofiar na rękach. Nieudacznicy u władzy i efekty ich działania.
Avatar
wypieprz-tv-radio / 10 listopada 2020 r. o 08:04
Trwa zaplanowana z premedytacją globalna operacja ludobójstwa pandemioterrorystyczna...
Avatar
MonikaSkowrońska / 10 listopada 2020 r. o 13:33
Szpital nfz będzie mieć kontrolę z nfz... Szkoda czasu. Może prokuratura?
Avatar
PiotrekPan / 9 listopada 2020 r. o 23:01
Czemu się dziwicie? lekarz czy w szpitalu czy na tapczanie przed telewizorem w domu 100% wynagrodzenia bierze - darmozjady mają super wymówkę w postaci Covida (sam go przechodziłem i co roku grypę gorzej znosiłem, ale ch...). Lekarze największa patologia w tym kraju, politycy przy nich to aniołki
Avatar
Iwon44 / 11 listopada 2020 r. o 10:22
Więcej ludzi umrze wskutek nie udzielenia niezbędnej należnej pomocy, ofiary wypadkow czy na raka, niż innych na tego całego ich covida. Dyrektor szpitala jednego i drugiego do aresztu!
Avatar
___K___ / 10 listopada 2020 r. o 07:50
Czemu się dziwicie? lekarz czy w szpitalu czy na tapczanie przed telewizorem w domu 100% wynagrodzenia bierze - darmozjady mają super wymówkę w postaci Covida (sam go przechodziłem i co roku grypę gorzej znosiłem, ale ch...). Lekarze największa patologia w tym kraju, politycy przy nich to aniołki
To, że przeszedłeś Covid nie oznacza jeszcze, że tak samo przechodzą go inni. Niegeneralizuj po jednym przypadku. Wirus jest, bywa zjadliwy, a gdyby wybuchło kolejne ognisko, to byłby lamemt nie z tej ziemi. Co więcej - generalizujesz także w kwestii lekarzy. Owszem, są tacy, którzy się pozamykali, ale nie sądzę, by do tej grupy można było zaliczyć tych, którzy pracują na oddziałach covidowych. Jestem krytyczny wobec wielu lekarzy siedzących w zamkniętych przychodniach, ale jest cała masa medyków (bo nie tylko lekarzy), którzy z narażeniem zdrowia i życia pomagają chorym. Tak więc sugerowałbym ci więcej powściągliwości w ocenach, bo nie wiesz, kiedy ten lekarz będzie ci naprawdę potrzebny...
To, że przeszedłeś Covid nie oznacza jeszcze, że tak samo przechodzą go inni. Niegeneralizuj po jednym przypadku. Wirus jest, bywa zjadliwy, a gdyby wybuchło kolejne ognisko, to byłby lamemt nie z tej ziemi. Co więcej - generalizujesz także w kwestii lekarzy. Owszem, są tacy, którzy się pozamykali, ale nie sądzę, by do tej grupy można było zaliczyć tych, którzy pracują na oddziałach covidowych. Jestem krytyczny wobec wielu lekarzy siedzących w zamkniętych przychodniach, ale jest cała masa medyków (bo nie tylko lekarzy), którzy... rozwiń
Avatar
Iwon44 / 11 listopada 2020 r. o 10:22
Więcej ludzi umrze wskutek nie udzielenia niezbędnej należnej pomocy, ofiary wypadkow czy na raka, niż innych na tego całego ich covida. Dyrektor szpitala jednego i drugiego do aresztu!
Avatar
bronsky / 10 listopada 2020 r. o 16:14
Po co tam jechali? Mondrzy motocykliści schowali motocykle bo zimno i blisko i mgły są!!!
Avatar
MonikaSkowrońska / 10 listopada 2020 r. o 13:33
Szpital nfz będzie mieć kontrolę z nfz... Szkoda czasu. Może prokuratura?
Avatar
wypieprz-tv-radio / 10 listopada 2020 r. o 08:04
Trwa zaplanowana z premedytacją globalna operacja ludobójstwa pandemioterrorystyczna...
Avatar
___K___ / 10 listopada 2020 r. o 07:50
Czemu się dziwicie? lekarz czy w szpitalu czy na tapczanie przed telewizorem w domu 100% wynagrodzenia bierze - darmozjady mają super wymówkę w postaci Covida (sam go przechodziłem i co roku grypę gorzej znosiłem, ale ch...). Lekarze największa patologia w tym kraju, politycy przy nich to aniołki
To, że przeszedłeś Covid nie oznacza jeszcze, że tak samo przechodzą go inni. Niegeneralizuj po jednym przypadku. Wirus jest, bywa zjadliwy, a gdyby wybuchło kolejne ognisko, to byłby lamemt nie z tej ziemi. Co więcej - generalizujesz także w kwestii lekarzy. Owszem, są tacy, którzy się pozamykali, ale nie sądzę, by do tej grupy można było zaliczyć tych, którzy pracują na oddziałach covidowych. Jestem krytyczny wobec wielu lekarzy siedzących w zamkniętych przychodniach, ale jest cała masa medyków (bo nie tylko lekarzy), którzy z narażeniem zdrowia i życia pomagają chorym. Tak więc sugerowałbym ci więcej powściągliwości w ocenach, bo nie wiesz, kiedy ten lekarz będzie ci naprawdę potrzebny...
To, że przeszedłeś Covid nie oznacza jeszcze, że tak samo przechodzą go inni. Niegeneralizuj po jednym przypadku. Wirus jest, bywa zjadliwy, a gdyby wybuchło kolejne ognisko, to byłby lamemt nie z tej ziemi. Co więcej - generalizujesz także w kwestii lekarzy. Owszem, są tacy, którzy się pozamykali, ale nie sądzę, by do tej grupy można było zaliczyć tych, którzy pracują na oddziałach covidowych. Jestem krytyczny wobec wielu lekarzy siedzących w zamkniętych przychodniach, ale jest cała masa medyków (bo nie tylko lekarzy), którzy... rozwiń
Avatar
fiej / 10 listopada 2020 r. o 01:03
PiS ma krew tych ofiar na rękach. Nieudacznicy u władzy i efekty ich działania.
Avatar
ElDupa / 10 listopada 2020 r. o 00:15
"Nikt się nie przyznał, więc nie ma tematu....i co mi zrobicie?" ~ powiedziała Dyrektor szpitala we Włodawie. Tłumaczenie z polskiego na nasze
Avatar
Apollo13 / 10 listopada 2020 r. o 00:11
PIS zrobił to co obiecał. Polska w Ruinie.
Avatar
jus tka / 9 listopada 2020 r. o 23:28
Gdyby szpitale ich przyjęły. to pisalibyście dlaczego od razu nie zawieziono ich do Lublina. Juz kiedyś się spotkałem z takim przypadkiem. Lublin ma większe możliwości leczenia.
Avatar
PiotrekPan / 9 listopada 2020 r. o 23:01
Czemu się dziwicie? lekarz czy w szpitalu czy na tapczanie przed telewizorem w domu 100% wynagrodzenia bierze - darmozjady mają super wymówkę w postaci Covida (sam go przechodziłem i co roku grypę gorzej znosiłem, ale ch...). Lekarze największa patologia w tym kraju, politycy przy nich to aniołki
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Edach Budowlani Lublin dostali walkowera za mecz ze Skrą i wskoczyli na podium

Edach Budowlani Lublin dostali walkowera za mecz ze Skrą i wskoczyli na podium

Edach Budowlani otrzymali w końcu walkowera za mecz z OKS Up Fitness Skra Warszawa. Tym samym lublinianie zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli.

Lustra Arsztajnowej. Najważniejsza w lubelskiej kulturze
zdjęcia
galeria

Lustra Arsztajnowej. Najważniejsza w lubelskiej kulturze

W piątkowy wieczór w Muzeum Józefa Czechowicza w Lublinie odbył się wernisaż wystawy „Lustra. Franciszka Arnsztajnowa”.

Pomnik w centrum Włodawy musi zniknąć? Mieszkańcy powiedzieli czego chcą

Pomnik w centrum Włodawy musi zniknąć? Mieszkańcy powiedzieli czego chcą

Mieszkańcy nie chcą pomnika „walk i męczeństwa żołnierzy polskich i sowieckich” w centrum miasta. Tak wynika z przeprowadzonej przez magistrat ankiety. Decyzja w sprawie przyszłości monumentu ma zapaść w najbliższych dniach

22 artystów w Galerii Białej. Zdjęcia z wernisażu
zdjęcia
galeria

22 artystów w Galerii Białej. Zdjęcia z wernisażu

Tytuł wystawy „art. dekoracyjne” podkreśla wieloznaczność słowa „artykuł”. Będzie ją można zobaczyć do 29 lipca.

Komunikacja miejska w Lublinie. Jest 210 złotych, a będzie więcej

Komunikacja miejska w Lublinie. Jest 210 złotych, a będzie więcej

Nie tylko o wysokości ceny biletów zdecydują radni na najbliższej sesji. Decyzja na „tak” oznacza, że wzrośnie także wysokość kary dla gapowiczów.

Pewna wygrana Motoru Lublin z Arged Malesa Ostrowem w PGE Ekstralidze

Pewna wygrana Motoru Lublin z Arged Malesa Ostrowem w PGE Ekstralidze

Żużlowcy Motoru Lublin nie mieli większych problemów z tym, żeby zabezpieczyć swoją szóstą wygraną w tym sezonie. Żółto-biało-niebiescy pokonali w piątek na wyjeździe Arged Malesa Ostrów 55:35

Bełżec. Cerkiew otwarta przez trzy dni. Można zwiedzać
20 maja 2022, 16:00

Bełżec. Cerkiew otwarta przez trzy dni. Można zwiedzać

Taka okazja nie zdarza się często, ale w ten weekend (20-22 maja) będzie można zwiedzać cerkiew pw. Świętego Bazylego w Bełżcu. Wydarzenie pod hasłem „Wielka Fala w Bełżcu” uświetni wystawa drzeworytu japońskiego autorstwa słynnego rysownika – Hokusai.

4DX Day w Cinema City. To pierwsza taka akcja w Polsce
22 maja 2022, 8:00

4DX Day w Cinema City. To pierwsza taka akcja w Polsce

W niedzielę, 22 maja, w lubelskim Cinema City Felicity (al. Wincentego Witosa 32) przez cały dzień wyświetlane będą jedynie filmy w formacie 4DX. To pierwsza taka akcja w Polsce.

Puławy. Spotykają się dwa razy w tygodniu. Po schodach wchodzą już bez zadyszki

Puławy. Spotykają się dwa razy w tygodniu. Po schodach wchodzą już bez zadyszki

Rośnie popularność bezpłatnych treningów plenerowych organizowanych przez fundację BezMiar. Z tej formy aktywności najchętniej korzystają osoby starsze. Jak mówią, dzięki ćwiczeniom na świeżym powietrzu, czują się o wiele lepiej, a po schodach wchodzą już bez zadyszki.

Program TV 20-22 maja 2022. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?
20 maja 2022, 20:00

Program TV 20-22 maja 2022. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

Weekend w telewizji będzie obfitował w rozrywkę. Nie zabraknie polskich klasyków pokroju "Nie ma mocnych", komedii romantycznych ("Moje wielkie greckie wesele") czy akcji ("Cobra"). Sprawdź wybrane propozycje filmowe w naziemnej telewizji cyfrowej na weekend.

Jest oficjalna data otwarcia S19 Niedrzwica-Kraśnik
galeria

Jest oficjalna data otwarcia S19 Niedrzwica-Kraśnik

Urząd wojewódzki oficjalnie podał datę i czas otwarcia dla ruchu nowej części drogi ekspresowej w województwie lubelskim.

Szefową była kobieta. Dom w powiecie puławskim nie był spokojnym kątem
zdjęcia
galeria

Szefową była kobieta. Dom w powiecie puławskim nie był spokojnym kątem

W ręce policji wpadła szefowa grupy zarabiającej na prostytucji i jej dwóch pomocników. Dom, w którym były świadczone usługi seksualne znajduje się w powiecie puławskim.

Arged Malesa Ostrów - Motor Lublin. Lider PGE Ekstraligi dalej niepokonany 35:55 [zapis relacji na żywo]

Arged Malesa Ostrów - Motor Lublin. Lider PGE Ekstraligi dalej niepokonany 35:55 [zapis relacji na żywo]

Motor Lublin pojedzie w pełnym zestawieniu, a Arged Malesa Ostrów będzie się bronić bez jednego z najbardziej doświadczonych żużlowców. Wicemistrzowie Polski powalczą dzisiaj (godz. 18) o swoje szóste z rzędu zwycięstwo w PGE Ekstralidze. Transmisję zapewnia stacja Eleven Sports. Zapraszamy również do śledzenia naszej relacji na żywo!

Ceny paliw. Sytuacja wraca do normalności, czyli nadal jest fatalnie

Ceny paliw. Sytuacja wraca do normalności, czyli nadal jest fatalnie

Eksperci przewidują, że zajdzie poważna zmiana na stacjach paliw. Chodzi oczywiście o ceny.

Jak bezpiecznie kupić samochód używany?

Jak bezpiecznie kupić samochód używany?

Branża motoryzacyjna jest jedną z najbardziej rozwiniętych dziedzin gospodarki na świecie. Niemal co kilka chwil sprzedawane jest nowe albo używane auto. Jednak galopująca inflacja oraz sytuacja geopolityczna sprawiła, że coraz częściej zakup nowego auta zaczyna przerastać nasze możliwości finansowe.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!