Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 listopada 2021 r.
12:09

SOR w lubelskim szpitalu nie przyjmuje pacjentów. Oświadczenie dyrekcji

396 9 A A
SOR w SPSK4
SOR w SPSK4 (fot. pab)

Blisko 40 ratowników medycznych, pielęgniarek i lekarzy SOR-u Szpitala Klinicznego nr 4 poszło na zwolnienia lekarskie, po tym jak dyrekcja nie zgodziła się na podwyżki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Praca na SOR jest bardzo specyficzna, ciężka, sytuacja zmienia się tu dynamicznie. Zwłaszcza teraz w szczycie czwartej fali. Aktualne dodatki dla pracowników SOR są kompletnie nieadekwatne do pracy, jaką wykonujemy. Wnioskowaliśmy też o dodatki za pracę z pacjentami covidowymi – mówi nam jeden z pracowników SOR przy Jaczewskiego, jednego z największych w regionie. Dodaje: - Dyrekcja początkowo przystała na kompromis, który udało nam się osiągnąć podczas rozmów, ale potem się z tego wycofała. Postanowiliśmy więc zadbać o swoje zdrowie, stąd zwolnienia lekarskie.

- Czujemy się oszukani! Po co były te wszystkie spotkania i rozmowy, skoro dyrekcja mimo obietnic i tak zrobiła, co chciała. Jak można tak traktować pracowników? – oburza się ratownik medyczny z SPSK4.

Jak aktualnie działa SOR przy Jaczewskiego? – Jest problem z obsadą, więc pracownicy, którzy mają nocne dyżury, czasem nie mogą z nich zejść, bo nie ma kto ich zmienić. Dzisiaj rano przed szpitalem czekały trzy karetki z pacjentami, bo ze względu na zbyt małą obsadę szpital nie był w stanie ich przyjąć – twierdzi nasz rozmówca. Zaznacza: – Część pracowników jest zastraszana, pojawiają się groźby zwolnień dyscyplinarnych. A my tylko walczymy o to, co tak naprawdę nam się należy.  

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, SOR przy Jaczewskiego nie będzie już dzisiaj przyjmował pacjentów. 

- Potwierdzamy, iż część pielęgniarek i ratowników medycznych oraz kilkoro lekarzy okazało zwolnienia lekarskie - jest to grupa stanowiąca znaczącą część całego personelu SOR w naszym szpitalu. Nikt nie złożył wypowiedzenia - czytamy w oficjalnym stanowisku szpitala przesłanym do mediów. - Nie mamy uprawnień, by weryfikować zasadność zwolnień, jednak przypuszczalnym motywem może być brak zakwalifikowania SOR do II poziomu zabezpieczenia covidowego przez Ministerstwo Zdrowia, co wiąże się z brakiem tzw. “dodatku covidowego” dla pracowników - komentuje dyrekcja SPSK4.

Jak czytamy w komunikacie, to "dyrekcja zaproponowała dodatek pieniężny ze środków własnych szpitala za pracę w strefie czerwonej SOR, ale pracownicy nie zgodzili się na to rozwiązanie".

- Aktywnie szukamy sposobu zabezpieczenia personelu do pracy w SOR. Do tego czasu karetki z chorymi mają być kierowane do innych szpitali, co wynika z decyzji przekazanej pracownikom Centrum Powiadamiania Ratunkowego, lekarzowi koordynatorowi ratownictwa medycznego i wojewodzie lubelskiemu - informuje dyrekcja szpitala. 

 

 

 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
stop_propagandzie / 26 listopada 2021 r. o 13:46
Kto wystawil te zwolnienia, na jakiej podstawie? Sami sobie powystwiali? 40 osob nagle, znienacka wymagalo leczenia, porzucenia obowiazkow sluzbowych, bo poczulo sie chorych? Moze ZUS by sie temu przyjrzal...
 W prywatnej firmie albo korporacji jakby ktoś poszedł na lewe zwolnienie to dostałby po premii, a po kilku takich przekrętach wyleciałby z roboty.
Avatar
stop_propagandzie / 26 listopada 2021 r. o 13:16
Lekarze bardzo dobrze zarabiają. Jak się nie podoba to niech się zwolnią i idą pracować do Biedronki albo Lidla.
To może sam pójdź pracować na SOR, skoro tam sa takie świetne zarobki! Nie szerz propagandy.
   Propagandę to szerzą sami lekarze udając pokrzywdzonych. Wielu z nich pracuje również prywatnie i zarabiają tyle, źe ludzie po dobrych studiach i uczciwie pracujący mogą tylko pomarzyć. Prawnicy i lekarze to najbadziej patogenne i roszczeniowe grupy społeczne.
Avatar
Wujek_Wladek / 26 listopada 2021 r. o 12:39
Kto wystawil te zwolnienia, na jakiej podstawie? Sami sobie powystwiali? 40 osob nagle, znienacka wymagalo leczenia, porzucenia obowiazkow sluzbowych, bo poczulo sie chorych? Moze ZUS by sie temu przyjrzal...
Avatar
swiat.wg.bankstera / 26 listopada 2021 r. o 13:40
Widać, że każdy chce kawałek tortu $$$$$$$$$ szwindel-pandemicznego. Ale spokojnie mieszkańcy, jak czytamy w artykule obok - "szykuje się jakościowy skok w lubelskim szpitalu. Dzięki robotowi" :))
Avatar
stop_propagandzie / 26 listopada 2021 r. o 12:53
Lekarze bardzo dobrze zarabiają. Jak się nie podoba to niech się zwolnią i idą pracować do Biedronki albo Lidla.
Avatar
Japolan / 26 listopada 2021 r. o 18:06
SOR'ry, ale "interes zamknięty".
Avatar
Max... / 26 listopada 2021 r. o 13:52
Minister Mejza wraz ze swoją firma zajmującą się leczeniem nieuleczalnie chorych może być jedynym rozwiązaniem tego problemu!
Avatar
Max... / 26 listopada 2021 r. o 17:04
Kto wystawil te zwolnienia, na jakiej podstawie? Sami sobie powystwiali? 40 osob nagle, znienacka wymagalo leczenia, porzucenia obowiazkow sluzbowych, bo poczulo sie chorych? Moze ZUS by sie temu przyjrzal...
W prywatnej firmie albo korporacji jakby ktoś poszedł na lewe zwolnienie to dostałby po premii, a po kilku takich przekrętach wyleciałby z roboty.
 Skąd przekonanie o jakichś lewych L4 ? Lekarze są fizycznie i psychicznie wypaleni! Historie o luksusach służby zdrowia może wypisywać jedynie osobnik kompletnie niezorientowany w specyfice ich pracy lub bezrefleksyjne indywiduum przeżarte złą wolą!  
 Skąd przekonanie o jakichś lewych L4 ? Lekarze są fizycznie i psychicznie wypaleni! Historie o luksusach służby zdrowia może wypisywać jedynie osobnik kompletnie niezorientowany w specyfice ich pracy lub bezrefleksyjne indywiduum przeżarte złą wolą!   rozwiń
Avatar
lubsuburbs / 26 listopada 2021 r. o 12:59
Lekarze bardzo dobrze zarabiają. Jak się nie podoba to niech się zwolnią i idą pracować do Biedronki albo Lidla.
 To może sam pójdź pracować na SOR, skoro tam sa takie świetne zarobki! Nie szerz propagandy.
Avatar
Japolan / 26 listopada 2021 r. o 18:06
SOR'ry, ale "interes zamknięty".
Avatar
Max... / 26 listopada 2021 r. o 17:04
Kto wystawil te zwolnienia, na jakiej podstawie? Sami sobie powystwiali? 40 osob nagle, znienacka wymagalo leczenia, porzucenia obowiazkow sluzbowych, bo poczulo sie chorych? Moze ZUS by sie temu przyjrzal...
W prywatnej firmie albo korporacji jakby ktoś poszedł na lewe zwolnienie to dostałby po premii, a po kilku takich przekrętach wyleciałby z roboty.
 Skąd przekonanie o jakichś lewych L4 ? Lekarze są fizycznie i psychicznie wypaleni! Historie o luksusach służby zdrowia może wypisywać jedynie osobnik kompletnie niezorientowany w specyfice ich pracy lub bezrefleksyjne indywiduum przeżarte złą wolą!  
 Skąd przekonanie o jakichś lewych L4 ? Lekarze są fizycznie i psychicznie wypaleni! Historie o luksusach służby zdrowia może wypisywać jedynie osobnik kompletnie niezorientowany w specyfice ich pracy lub bezrefleksyjne indywiduum przeżarte złą wolą!   rozwiń
Avatar
Max... / 26 listopada 2021 r. o 13:52
Minister Mejza wraz ze swoją firma zajmującą się leczeniem nieuleczalnie chorych może być jedynym rozwiązaniem tego problemu!
Avatar
stop_propagandzie / 26 listopada 2021 r. o 13:46
Kto wystawil te zwolnienia, na jakiej podstawie? Sami sobie powystwiali? 40 osob nagle, znienacka wymagalo leczenia, porzucenia obowiazkow sluzbowych, bo poczulo sie chorych? Moze ZUS by sie temu przyjrzal...
 W prywatnej firmie albo korporacji jakby ktoś poszedł na lewe zwolnienie to dostałby po premii, a po kilku takich przekrętach wyleciałby z roboty.
Avatar
swiat.wg.bankstera / 26 listopada 2021 r. o 13:40
Widać, że każdy chce kawałek tortu $$$$$$$$$ szwindel-pandemicznego. Ale spokojnie mieszkańcy, jak czytamy w artykule obok - "szykuje się jakościowy skok w lubelskim szpitalu. Dzięki robotowi" :))
Avatar
stop_propagandzie / 26 listopada 2021 r. o 13:16
Lekarze bardzo dobrze zarabiają. Jak się nie podoba to niech się zwolnią i idą pracować do Biedronki albo Lidla.
To może sam pójdź pracować na SOR, skoro tam sa takie świetne zarobki! Nie szerz propagandy.
   Propagandę to szerzą sami lekarze udając pokrzywdzonych. Wielu z nich pracuje również prywatnie i zarabiają tyle, źe ludzie po dobrych studiach i uczciwie pracujący mogą tylko pomarzyć. Prawnicy i lekarze to najbadziej patogenne i roszczeniowe grupy społeczne.
Avatar
lubsuburbs / 26 listopada 2021 r. o 12:59
Lekarze bardzo dobrze zarabiają. Jak się nie podoba to niech się zwolnią i idą pracować do Biedronki albo Lidla.
 To może sam pójdź pracować na SOR, skoro tam sa takie świetne zarobki! Nie szerz propagandy.
Avatar
stop_propagandzie / 26 listopada 2021 r. o 12:53
Lekarze bardzo dobrze zarabiają. Jak się nie podoba to niech się zwolnią i idą pracować do Biedronki albo Lidla.
Avatar
Wujek_Wladek / 26 listopada 2021 r. o 12:39
Kto wystawil te zwolnienia, na jakiej podstawie? Sami sobie powystwiali? 40 osob nagle, znienacka wymagalo leczenia, porzucenia obowiazkow sluzbowych, bo poczulo sie chorych? Moze ZUS by sie temu przyjrzal...
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

NU-MED od siedmiu lat walczy z rakiem.1,5 tysiąca pacjentów rocznie i wszystko bez opłat

NU-MED od siedmiu lat walczy z rakiem.1,5 tysiąca pacjentów rocznie i wszystko bez opłat

Ruszyli wiosną 2016. Z każdym rokiem przybywało pacjentów. Po siedmiu latach działalności NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Zamościu, ściśle współpracującym z Samodzielnym Publicznym Szpitalem Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Zamościu, jest w stanie zapewnić leczenie aż 1500 pacjentom rocznie. Co ważne: leczenie w ośrodku w całości odbywa się w ramach kontraktu z NFZ, oznacza to, że pacjent nie ponosi opłat.

Tak się bawi XXIII Liceum Ogólnokształcące im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Lublinie
Studniówka 2023
galeria

Tak się bawi XXIII Liceum Ogólnokształcące im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Lublinie

Kolejna szkoła zorganizowała bal studniówkowy, a oznacza to, że uczniowie teraz muszą porzucić wszelkie rozrywki i skupić się na nauce. Że właśnie zaczynają przygotowania do matury.

Spółdzielnia zapytała urząd o powody podwyżki cen ciepła. Odpowiedź na blisko 600 stron

Spółdzielnia zapytała urząd o powody podwyżki cen ciepła. Odpowiedź na blisko 600 stron

Powtarzane wielokrotnie pytanie było proste. Z reguły brzmiało mniej więcej tak: z czego wynika wzrost cen energii cieplnej w Zamościu? Odpowiedzi też były podobne do siebie: nigdy nie zawierały wyjaśnień. Ale ostatnia, jaką Spółdzielnia Mieszkaniowa im. J. Zamoyskiego w Zamościu otrzymała z URE była wyjątkowa.

Górnik Łęczna - Legionovia Legionowo 2:2. Dali szansę klubowej młodzieży

Górnik Łęczna - Legionovia Legionowo 2:2. Dali szansę klubowej młodzieży

Górnik Łęczna w piątek poza sparingiem z Motorem Lublin zmierzył się jeszcze z Legionovią Legionowo. Skład desygnowany do gry przeciwko ekipie z trzeciej ligi zagrał na remis 2:2, a jedną z bramek dla zielono-czarnych strzelił 15-letni Michał Wachowicz

Studniówka Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego im. Paderewskiego w Lublinie. Zdjęcia
galeria

Studniówka Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego im. Paderewskiego w Lublinie. Zdjęcia

Uczniowie kolejnej szkoły ponadpodstawowej w Lublinie zaczęli odliczanie do matury. To LO Paderewski.

Włodzimierz Czarzasty twardo. Liderzy Lewicy chcą dymisji Przemysława Czarnka

Włodzimierz Czarzasty twardo. Liderzy Lewicy chcą dymisji Przemysława Czarnka

Lider Nowej Lewicy zaapelował do całej opozycji o przedyskutowanie zgłoszenia wotum nieufności wobec ministra Przemysława Czarnka. Chodzi o aferę dotyczącą milionowych dotacji dla organizacji pozarządowych związanych z PiS na zakup nieruchomości. Jednocześnie Włodzimierz Czarzasty poinformował o porozumieniu z prezydentem Lublina.

Demolka w meczu na szczycie. MKS Funfloor rozbity w Lubinie 24:38

Demolka w meczu na szczycie. MKS Funfloor rozbity w Lubinie 24:38

Nie było niespodzianki w meczu na szczycie PGNiG Superligi kobiet. Zdecydowany lider tabeli nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem drugiej drużyny. Wyrównana walka toczyła się tak naprawdę przez 10 minut. Od stanu 5:5 Zagłębie Lubin zdobyło jednak sześć bramek z rzędu i już do przerwy prowadziło aż 19:9. Ostatecznie „Miedziowie” rozbiły MKS FunFloor 38:24.

Balony, wstęga i ksiądz. Tak otwarto pracownię komputerową w LO w Lublinie. Zdjęcia
galeria

Balony, wstęga i ksiądz. Tak otwarto pracownię komputerową w LO w Lublinie. Zdjęcia

W V Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie powstały dwie nowe pracownie informatyczne. Uczniowie mają do dyspozycji 36 stanowisk komputerowych.

Światowy Dzień Mokradeł czyli na UMCS nie tylko naukowo o bagnach. Zdjęcia
galeria

Światowy Dzień Mokradeł czyli na UMCS nie tylko naukowo o bagnach. Zdjęcia

Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie już po raz szósty wiązł udział w Światowym Dniu Mokradeł. Święto było okazją do przedstawienia globalnej akcji edukacyjnej, która ukazuje problemy ochrony tych ważnych, a zarazem wyjątkowych dla ludzi i przyrody, ekosystemów.

Lublin będzie dopłacał do in vitro. Miasto szuka kliniki dla 150 par

Lublin będzie dopłacał do in vitro. Miasto szuka kliniki dla 150 par

150 par z Lublina do końca 2025 roku będzie mogło skorzystać z dopłat do zabiegów leczenia niepłodności metodą in vitro. Ratusz ogłosił właśnie konkurs na realizację programu polityki zdrowotnej w tym zakresie.

Kacper Wełniak (Motor Lublin): Zawsze było widać, że Kuba Kiwior ma wielki potencjał

Kacper Wełniak (Motor Lublin): Zawsze było widać, że Kuba Kiwior ma wielki potencjał

Rozmowa z Kacprem Wełniakiem, nowym napastnikiem Motoru Lublin

To może być hit. "Nowy wspaniały świat". W sobotę premiera w teatrze im. Osterwy
galeria

To może być hit. "Nowy wspaniały świat". W sobotę premiera w teatrze im. Osterwy

W sobotę, 4 lutego o godz. 19 na deskach Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie zadebiutuje spektakl „Nowy wspaniały świat” w reżyserii Piotra Ratajczaka. To adaptacja słynnej powieści Aldousa Huxleya.

Startuje nowy cykl spacerów po Lublinie. Gdzie i jak kupić bilety
4 lutego 2023, 0:00

Startuje nowy cykl spacerów po Lublinie. Gdzie i jak kupić bilety

Startuje kolejna edycja cyklu spacerów organizowanych przez Lokalną Organizację Turystyczną Metropolia Lublin. Mieszkańcy i turyści będą mogli odkrywać uroki Lublina z przewodnikami.

Padwa Zamość zaczyna domowy maraton

Padwa Zamość zaczyna domowy maraton

Po raz pierwszy w tym roku kibice w Zamościu będą mieli okazję zobaczyć swoich pupili w akcji. KPR Padwa podejmie w sobotę MKS Wieluń. Początek meczu zaplanowano na godz. 18.

Lublin wystąpi w dwóch produkcjach Netflixa. Jedna z nich to remake „Znachora”. Zdjęcia
galeria

Lublin wystąpi w dwóch produkcjach Netflixa. Jedna z nich to remake „Znachora”. Zdjęcia

Za dwa tygodnie premierę będzie miał „Dziewczyna i kosmonauta”. To serial Netflixa, do którego sceny powstawały w Lublinie. Trwają też prace nad nową wersją „Znachora”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!