Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 listopada 2021 r.
12:09

SOR w lubelskim szpitalu nie przyjmuje pacjentów. Oświadczenie dyrekcji

396 9 A A
SOR w SPSK4
SOR w SPSK4 (fot. pab)

Blisko 40 ratowników medycznych, pielęgniarek i lekarzy SOR-u Szpitala Klinicznego nr 4 poszło na zwolnienia lekarskie, po tym jak dyrekcja nie zgodziła się na podwyżki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Praca na SOR jest bardzo specyficzna, ciężka, sytuacja zmienia się tu dynamicznie. Zwłaszcza teraz w szczycie czwartej fali. Aktualne dodatki dla pracowników SOR są kompletnie nieadekwatne do pracy, jaką wykonujemy. Wnioskowaliśmy też o dodatki za pracę z pacjentami covidowymi – mówi nam jeden z pracowników SOR przy Jaczewskiego, jednego z największych w regionie. Dodaje: - Dyrekcja początkowo przystała na kompromis, który udało nam się osiągnąć podczas rozmów, ale potem się z tego wycofała. Postanowiliśmy więc zadbać o swoje zdrowie, stąd zwolnienia lekarskie.

- Czujemy się oszukani! Po co były te wszystkie spotkania i rozmowy, skoro dyrekcja mimo obietnic i tak zrobiła, co chciała. Jak można tak traktować pracowników? – oburza się ratownik medyczny z SPSK4.

Jak aktualnie działa SOR przy Jaczewskiego? – Jest problem z obsadą, więc pracownicy, którzy mają nocne dyżury, czasem nie mogą z nich zejść, bo nie ma kto ich zmienić. Dzisiaj rano przed szpitalem czekały trzy karetki z pacjentami, bo ze względu na zbyt małą obsadę szpital nie był w stanie ich przyjąć – twierdzi nasz rozmówca. Zaznacza: – Część pracowników jest zastraszana, pojawiają się groźby zwolnień dyscyplinarnych. A my tylko walczymy o to, co tak naprawdę nam się należy.  

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, SOR przy Jaczewskiego nie będzie już dzisiaj przyjmował pacjentów. 

- Potwierdzamy, iż część pielęgniarek i ratowników medycznych oraz kilkoro lekarzy okazało zwolnienia lekarskie - jest to grupa stanowiąca znaczącą część całego personelu SOR w naszym szpitalu. Nikt nie złożył wypowiedzenia - czytamy w oficjalnym stanowisku szpitala przesłanym do mediów. - Nie mamy uprawnień, by weryfikować zasadność zwolnień, jednak przypuszczalnym motywem może być brak zakwalifikowania SOR do II poziomu zabezpieczenia covidowego przez Ministerstwo Zdrowia, co wiąże się z brakiem tzw. “dodatku covidowego” dla pracowników - komentuje dyrekcja SPSK4.

Jak czytamy w komunikacie, to "dyrekcja zaproponowała dodatek pieniężny ze środków własnych szpitala za pracę w strefie czerwonej SOR, ale pracownicy nie zgodzili się na to rozwiązanie".

- Aktywnie szukamy sposobu zabezpieczenia personelu do pracy w SOR. Do tego czasu karetki z chorymi mają być kierowane do innych szpitali, co wynika z decyzji przekazanej pracownikom Centrum Powiadamiania Ratunkowego, lekarzowi koordynatorowi ratownictwa medycznego i wojewodzie lubelskiemu - informuje dyrekcja szpitala. 

 

 

 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
stop_propagandzie / 26 listopada 2021 r. o 13:46
+62
Kto wystawil te zwolnienia, na jakiej podstawie? Sami sobie powystwiali? 40 osob nagle, znienacka wymagalo leczenia, porzucenia obowiazkow sluzbowych, bo poczulo sie chorych? Moze ZUS by sie temu przyjrzal...
 W prywatnej firmie albo korporacji jakby ktoś poszedł na lewe zwolnienie to dostałby po premii, a po kilku takich przekrętach wyleciałby z roboty.
Avatar
stop_propagandzie / 26 listopada 2021 r. o 13:16
+62
Lekarze bardzo dobrze zarabiają. Jak się nie podoba to niech się zwolnią i idą pracować do Biedronki albo Lidla.
To może sam pójdź pracować na SOR, skoro tam sa takie świetne zarobki! Nie szerz propagandy.
   Propagandę to szerzą sami lekarze udając pokrzywdzonych. Wielu z nich pracuje również prywatnie i zarabiają tyle, źe ludzie po dobrych studiach i uczciwie pracujący mogą tylko pomarzyć. Prawnicy i lekarze to najbadziej patogenne i roszczeniowe grupy społeczne.
Avatar
Wujek_Wladek / 26 listopada 2021 r. o 12:39
+57
Kto wystawil te zwolnienia, na jakiej podstawie? Sami sobie powystwiali? 40 osob nagle, znienacka wymagalo leczenia, porzucenia obowiazkow sluzbowych, bo poczulo sie chorych? Moze ZUS by sie temu przyjrzal...
Avatar
swiat.wg.bankstera / 26 listopada 2021 r. o 13:40
+40
Widać, że każdy chce kawałek tortu $$$$$$$$$ szwindel-pandemicznego. Ale spokojnie mieszkańcy, jak czytamy w artykule obok - "szykuje się jakościowy skok w lubelskim szpitalu. Dzięki robotowi" :))
Avatar
stop_propagandzie / 26 listopada 2021 r. o 12:53
+33
Lekarze bardzo dobrze zarabiają. Jak się nie podoba to niech się zwolnią i idą pracować do Biedronki albo Lidla.
Avatar
Japolan / 26 listopada 2021 r. o 18:06
+25
SOR'ry, ale "interes zamknięty".
Avatar
Max... / 26 listopada 2021 r. o 13:52
+15
Minister Mejza wraz ze swoją firma zajmującą się leczeniem nieuleczalnie chorych może być jedynym rozwiązaniem tego problemu!
Avatar
Max... / 26 listopada 2021 r. o 17:04
-16
Kto wystawil te zwolnienia, na jakiej podstawie? Sami sobie powystwiali? 40 osob nagle, znienacka wymagalo leczenia, porzucenia obowiazkow sluzbowych, bo poczulo sie chorych? Moze ZUS by sie temu przyjrzal...
W prywatnej firmie albo korporacji jakby ktoś poszedł na lewe zwolnienie to dostałby po premii, a po kilku takich przekrętach wyleciałby z roboty.
 Skąd przekonanie o jakichś lewych L4 ? Lekarze są fizycznie i psychicznie wypaleni! Historie o luksusach służby zdrowia może wypisywać jedynie osobnik kompletnie niezorientowany w specyfice ich pracy lub bezrefleksyjne indywiduum przeżarte złą wolą!  
 Skąd przekonanie o jakichś lewych L4 ? Lekarze są fizycznie i psychicznie wypaleni! Historie o luksusach służby zdrowia może wypisywać jedynie osobnik kompletnie niezorientowany w specyfice ich pracy lub bezrefleksyjne indywiduum przeżarte złą wolą!   rozwiń
Avatar
lubsuburbs / 26 listopada 2021 r. o 12:59
-29
Lekarze bardzo dobrze zarabiają. Jak się nie podoba to niech się zwolnią i idą pracować do Biedronki albo Lidla.
 To może sam pójdź pracować na SOR, skoro tam sa takie świetne zarobki! Nie szerz propagandy.
Avatar
Japolan / 26 listopada 2021 r. o 18:06
+25
SOR'ry, ale "interes zamknięty".
Avatar
Max... / 26 listopada 2021 r. o 17:04
-16
Kto wystawil te zwolnienia, na jakiej podstawie? Sami sobie powystwiali? 40 osob nagle, znienacka wymagalo leczenia, porzucenia obowiazkow sluzbowych, bo poczulo sie chorych? Moze ZUS by sie temu przyjrzal...
W prywatnej firmie albo korporacji jakby ktoś poszedł na lewe zwolnienie to dostałby po premii, a po kilku takich przekrętach wyleciałby z roboty.
 Skąd przekonanie o jakichś lewych L4 ? Lekarze są fizycznie i psychicznie wypaleni! Historie o luksusach służby zdrowia może wypisywać jedynie osobnik kompletnie niezorientowany w specyfice ich pracy lub bezrefleksyjne indywiduum przeżarte złą wolą!  
 Skąd przekonanie o jakichś lewych L4 ? Lekarze są fizycznie i psychicznie wypaleni! Historie o luksusach służby zdrowia może wypisywać jedynie osobnik kompletnie niezorientowany w specyfice ich pracy lub bezrefleksyjne indywiduum przeżarte złą wolą!   rozwiń
Avatar
Max... / 26 listopada 2021 r. o 13:52
+15
Minister Mejza wraz ze swoją firma zajmującą się leczeniem nieuleczalnie chorych może być jedynym rozwiązaniem tego problemu!
Avatar
stop_propagandzie / 26 listopada 2021 r. o 13:46
+62
Kto wystawil te zwolnienia, na jakiej podstawie? Sami sobie powystwiali? 40 osob nagle, znienacka wymagalo leczenia, porzucenia obowiazkow sluzbowych, bo poczulo sie chorych? Moze ZUS by sie temu przyjrzal...
 W prywatnej firmie albo korporacji jakby ktoś poszedł na lewe zwolnienie to dostałby po premii, a po kilku takich przekrętach wyleciałby z roboty.
Avatar
swiat.wg.bankstera / 26 listopada 2021 r. o 13:40
+40
Widać, że każdy chce kawałek tortu $$$$$$$$$ szwindel-pandemicznego. Ale spokojnie mieszkańcy, jak czytamy w artykule obok - "szykuje się jakościowy skok w lubelskim szpitalu. Dzięki robotowi" :))
Avatar
stop_propagandzie / 26 listopada 2021 r. o 13:16
+62
Lekarze bardzo dobrze zarabiają. Jak się nie podoba to niech się zwolnią i idą pracować do Biedronki albo Lidla.
To może sam pójdź pracować na SOR, skoro tam sa takie świetne zarobki! Nie szerz propagandy.
   Propagandę to szerzą sami lekarze udając pokrzywdzonych. Wielu z nich pracuje również prywatnie i zarabiają tyle, źe ludzie po dobrych studiach i uczciwie pracujący mogą tylko pomarzyć. Prawnicy i lekarze to najbadziej patogenne i roszczeniowe grupy społeczne.
Avatar
lubsuburbs / 26 listopada 2021 r. o 12:59
-29
Lekarze bardzo dobrze zarabiają. Jak się nie podoba to niech się zwolnią i idą pracować do Biedronki albo Lidla.
 To może sam pójdź pracować na SOR, skoro tam sa takie świetne zarobki! Nie szerz propagandy.
Avatar
stop_propagandzie / 26 listopada 2021 r. o 12:53
+33
Lekarze bardzo dobrze zarabiają. Jak się nie podoba to niech się zwolnią i idą pracować do Biedronki albo Lidla.
Avatar
Wujek_Wladek / 26 listopada 2021 r. o 12:39
+57
Kto wystawil te zwolnienia, na jakiej podstawie? Sami sobie powystwiali? 40 osob nagle, znienacka wymagalo leczenia, porzucenia obowiazkow sluzbowych, bo poczulo sie chorych? Moze ZUS by sie temu przyjrzal...
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rekordowa obsada 21. Turnieju Juniorów w futsalu o Puchar Starosty Świdnickiego

Rekordowa obsada 21. Turnieju Juniorów w futsalu o Puchar Starosty Świdnickiego

W sobotę 29 stycznia, w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Świdniku, zostanie rozegrana 21. edycja Międzypowiatowego Turnieju Juniorów w futsalu o Puchar Starosty Świdnickiego

Największa ubojnia w regionie już działa, spłaca i chce zatrudniać

Największa ubojnia w regionie już działa, spłaca i chce zatrudniać

Na gospodarczą mapę gminy po dłuższej przerwie spowodowanej upadłością Pini Beef, wraca jego następca: Końskowola Meat. Największa ubojnia w regionie w zeszłym tygodniu uruchomiła działalność. W planach jest wzrost zatrudnienia i produkcji oraz częściowa spłata wierzytelności

Lublin: Miasto jednak nie sprzeda działek nad brzegiem Czerniejówki

Lublin: Miasto jednak nie sprzeda działek nad brzegiem Czerniejówki

Jednak nie dojdzie do sprzedaży miejskich gruntów na brzegu Czerniejówki koło dawnej drożdżowni. Prezydent wycofał ten pomysł z Rady Miasta. Teren, który chciał sprzedać deweloperowi, jest częścią Ekologicznego Systemu Obszarów Chronionych.

Jak buduję zespół MNP Super Team?

Jak buduję zespół MNP Super Team?

Prowadzenie agencji nieruchomości nie stanowi prostego przedsięwzięcia. Najważniejsze jest zadbanie o to, aby posiadać odpowiednich pracowników. Zespół MNP Super Team został stworzony ze świetnie wyszkolonych profesjonalistów, potrafiących odpowiedzieć na potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Jak udało mi się go skompletować?

Wideorejestratory w samochodach flotowych – jakie są zalety takiego rozwiązania? Jaki system wybrać?

Wideorejestratory w samochodach flotowych – jakie są zalety takiego rozwiązania? Jaki system wybrać?

Transport dalekobieżny zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem i wystąpieniem nieoczekiwanych zdarzeń na drodze. Większość nowoczesnych flot inwestuje w wideorejestratory, które pozwalają utrwalić niebezpieczne wydarzenia na drodze. Czym charakteryzują się takie urządzenia i dlaczego doskonale zabezpieczają interesy przewoźników?

Ministerstwo Edukacji i Nauki podaje termin powrotu uczniów do szkół. Najmłodsi też zdalnie?

Ministerstwo Edukacji i Nauki podaje termin powrotu uczniów do szkół. Najmłodsi też zdalnie?

Ostatniego dnia lutego jest powrót do nauki stacjonarnej we wszystkich typach szkół; nie zakładamy innego wariantu - powiedział w czwartek wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski. Nie przewidujemy możliwości zamknięcia przedszkoli ani klas od 1 do 4 - dodał.

Kiedy Dentysta Przyjmie Bez Kolejki

Kiedy Dentysta Przyjmie Bez Kolejki

W jakich sytuacjach wejdziemy do stomatologa poza kolejnością. Co zrobić w przypadku bólu zęba. Sprawdź, kiedy masz prawo do natychmiastowej wizyty!

Sportowiec 2021 roku: Cztery piłkarki MKS FunFloor Perła w grze o tytuł

Sportowiec 2021 roku: Cztery piłkarki MKS FunFloor Perła w grze o tytuł

Joanna Szarawaga, Weronika Gawlik, Kinga Achruk i Romana Roszak są nominowane w plebiscycie na Sportowca Roku 2021.

Puławy: Do urzędników pojedziemy windą

Puławy: Do urzędników pojedziemy windą

Budynek Urzędu Miasta w Puławach, mimo ostatnich inwestycji w poprawę jego dostępności przez osoby niepełnosprawne, wciąż nie jest łatwo dostępny dla osób mających problemy z poruszaniem się. Urzędnicy chcą dobudować zewnętrzną windę. Jej projekt ma kosztować ok. 50 tys. zł.

Zamykają sklep z tanią odzieżą, bo dobiły ich rachunki za prąd i ogrzewanie
Rozmowa

Zamykają sklep z tanią odzieżą, bo dobiły ich rachunki za prąd i ogrzewanie

– Nie jesteśmy już w stanie płacić rachunków, nie sięgając do własnych oszczędności. Rachunki za prąd i ogrzewanie – już za grudzień – są wyższe o około 50 proc. od tych w listopadzie, a to przecież nie koniec podwyżek – Rozmowa z Sylwestrem Iżowskim, współwłaścicielem sklepu z używaną odzieżą „Różana szafa” w Lublinie.

Od niemal roku walczą z plagą pluskiew. Czy problem uda się rozwiązać?
Reportaż Uwagi! TVN
film

Od niemal roku walczą z plagą pluskiew. Czy problem uda się rozwiązać?

- Wszystkie ubrania i pościel muszę dzień w dzień gotować w 90 stopniach, by zabić ich jaja, bądź żywego intruza – skarży się pani Małgorzata. Kobieta od blisko roku walczy z plagą pluskiew w jednej z łódzkich kamienic. Bezskutecznie. Od blisko roku sen z powiek kobiety i kilku jej sąsiadów spędza walka z plagą pluskiew.

"Anna & Anna" - koncert w puławskim Domu Chemika
18 lutego 2022, 19:00

"Anna & Anna" - koncert w puławskim Domu Chemika

W piątek, 18 lutego o godz. 19 w Domu Chemika w Puławach (ul. Wojska Polskiego 4) odbędzie się fabularyzowany koncert "Anna & Anna" poświęcony twórczości Anny German i Anny Jantar.

Lublin wyludnia się w galopującym tempie. Zaskakujące prognozy Ratusza
Pierwsza strona Dziennika

Lublin wyludnia się w galopującym tempie. Zaskakujące prognozy Ratusza

W zeszłym roku ubyło ponad 3200 zameldowanych mieszkańców. Chociaż miasto się kurczy, to jego władze bronią optymistycznego założenia, że mieszkańców będzie przybywać. Właśnie tym argumentem tłumaczyły przeznaczanie nowych terenów pod budownictwo.

Od dziś znowu lekcje z domu

Od dziś znowu lekcje z domu

Od dziś uczniowie starszych klas podstawówek oraz szkół ponadpodstawowych uczą się zdalnie. Do szkolnych ławek wrócą dopiero po feriach.

Muzeum wypożyczyło eksponat. Został zezłomowany

Muzeum wypożyczyło eksponat. Został zezłomowany

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie straciło jeden ze swoich eksponatów – ciężarówkę Star 660, która w przeszłości pracowała przy obsłudze lotniska. Pojazd po wypożyczeniu miał wrócić na miejsce, ale tak się nie stało. Człowiek, który przed laty zawarł umowę z muzeum twierdzi, że samochód został już zezłomowany.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!