Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 listopada 2021 r.
12:09

SOR w lubelskim szpitalu nie przyjmuje pacjentów. Oświadczenie dyrekcji

396 9 A A
SOR w SPSK4
SOR w SPSK4 (fot. pab)

Blisko 40 ratowników medycznych, pielęgniarek i lekarzy SOR-u Szpitala Klinicznego nr 4 poszło na zwolnienia lekarskie, po tym jak dyrekcja nie zgodziła się na podwyżki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Praca na SOR jest bardzo specyficzna, ciężka, sytuacja zmienia się tu dynamicznie. Zwłaszcza teraz w szczycie czwartej fali. Aktualne dodatki dla pracowników SOR są kompletnie nieadekwatne do pracy, jaką wykonujemy. Wnioskowaliśmy też o dodatki za pracę z pacjentami covidowymi – mówi nam jeden z pracowników SOR przy Jaczewskiego, jednego z największych w regionie. Dodaje: - Dyrekcja początkowo przystała na kompromis, który udało nam się osiągnąć podczas rozmów, ale potem się z tego wycofała. Postanowiliśmy więc zadbać o swoje zdrowie, stąd zwolnienia lekarskie.

- Czujemy się oszukani! Po co były te wszystkie spotkania i rozmowy, skoro dyrekcja mimo obietnic i tak zrobiła, co chciała. Jak można tak traktować pracowników? – oburza się ratownik medyczny z SPSK4.

Jak aktualnie działa SOR przy Jaczewskiego? – Jest problem z obsadą, więc pracownicy, którzy mają nocne dyżury, czasem nie mogą z nich zejść, bo nie ma kto ich zmienić. Dzisiaj rano przed szpitalem czekały trzy karetki z pacjentami, bo ze względu na zbyt małą obsadę szpital nie był w stanie ich przyjąć – twierdzi nasz rozmówca. Zaznacza: – Część pracowników jest zastraszana, pojawiają się groźby zwolnień dyscyplinarnych. A my tylko walczymy o to, co tak naprawdę nam się należy.  

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, SOR przy Jaczewskiego nie będzie już dzisiaj przyjmował pacjentów. 

- Potwierdzamy, iż część pielęgniarek i ratowników medycznych oraz kilkoro lekarzy okazało zwolnienia lekarskie - jest to grupa stanowiąca znaczącą część całego personelu SOR w naszym szpitalu. Nikt nie złożył wypowiedzenia - czytamy w oficjalnym stanowisku szpitala przesłanym do mediów. - Nie mamy uprawnień, by weryfikować zasadność zwolnień, jednak przypuszczalnym motywem może być brak zakwalifikowania SOR do II poziomu zabezpieczenia covidowego przez Ministerstwo Zdrowia, co wiąże się z brakiem tzw. “dodatku covidowego” dla pracowników - komentuje dyrekcja SPSK4.

Jak czytamy w komunikacie, to "dyrekcja zaproponowała dodatek pieniężny ze środków własnych szpitala za pracę w strefie czerwonej SOR, ale pracownicy nie zgodzili się na to rozwiązanie".

- Aktywnie szukamy sposobu zabezpieczenia personelu do pracy w SOR. Do tego czasu karetki z chorymi mają być kierowane do innych szpitali, co wynika z decyzji przekazanej pracownikom Centrum Powiadamiania Ratunkowego, lekarzowi koordynatorowi ratownictwa medycznego i wojewodzie lubelskiemu - informuje dyrekcja szpitala. 

 

 

 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
stop_propagandzie / 26 listopada 2021 r. o 13:46
+62
Kto wystawil te zwolnienia, na jakiej podstawie? Sami sobie powystwiali? 40 osob nagle, znienacka wymagalo leczenia, porzucenia obowiazkow sluzbowych, bo poczulo sie chorych? Moze ZUS by sie temu przyjrzal...
 W prywatnej firmie albo korporacji jakby ktoś poszedł na lewe zwolnienie to dostałby po premii, a po kilku takich przekrętach wyleciałby z roboty.
Avatar
stop_propagandzie / 26 listopada 2021 r. o 13:16
+62
Lekarze bardzo dobrze zarabiają. Jak się nie podoba to niech się zwolnią i idą pracować do Biedronki albo Lidla.
To może sam pójdź pracować na SOR, skoro tam sa takie świetne zarobki! Nie szerz propagandy.
   Propagandę to szerzą sami lekarze udając pokrzywdzonych. Wielu z nich pracuje również prywatnie i zarabiają tyle, źe ludzie po dobrych studiach i uczciwie pracujący mogą tylko pomarzyć. Prawnicy i lekarze to najbadziej patogenne i roszczeniowe grupy społeczne.
Avatar
Wujek_Wladek / 26 listopada 2021 r. o 12:39
+57
Kto wystawil te zwolnienia, na jakiej podstawie? Sami sobie powystwiali? 40 osob nagle, znienacka wymagalo leczenia, porzucenia obowiazkow sluzbowych, bo poczulo sie chorych? Moze ZUS by sie temu przyjrzal...
Avatar
swiat.wg.bankstera / 26 listopada 2021 r. o 13:40
+40
Widać, że każdy chce kawałek tortu $$$$$$$$$ szwindel-pandemicznego. Ale spokojnie mieszkańcy, jak czytamy w artykule obok - "szykuje się jakościowy skok w lubelskim szpitalu. Dzięki robotowi" :))
Avatar
stop_propagandzie / 26 listopada 2021 r. o 12:53
+33
Lekarze bardzo dobrze zarabiają. Jak się nie podoba to niech się zwolnią i idą pracować do Biedronki albo Lidla.
Avatar
Japolan / 26 listopada 2021 r. o 18:06
+25
SOR'ry, ale "interes zamknięty".
Avatar
Max... / 26 listopada 2021 r. o 13:52
+15
Minister Mejza wraz ze swoją firma zajmującą się leczeniem nieuleczalnie chorych może być jedynym rozwiązaniem tego problemu!
Avatar
Max... / 26 listopada 2021 r. o 17:04
-16
Kto wystawil te zwolnienia, na jakiej podstawie? Sami sobie powystwiali? 40 osob nagle, znienacka wymagalo leczenia, porzucenia obowiazkow sluzbowych, bo poczulo sie chorych? Moze ZUS by sie temu przyjrzal...
W prywatnej firmie albo korporacji jakby ktoś poszedł na lewe zwolnienie to dostałby po premii, a po kilku takich przekrętach wyleciałby z roboty.
 Skąd przekonanie o jakichś lewych L4 ? Lekarze są fizycznie i psychicznie wypaleni! Historie o luksusach służby zdrowia może wypisywać jedynie osobnik kompletnie niezorientowany w specyfice ich pracy lub bezrefleksyjne indywiduum przeżarte złą wolą!  
 Skąd przekonanie o jakichś lewych L4 ? Lekarze są fizycznie i psychicznie wypaleni! Historie o luksusach służby zdrowia może wypisywać jedynie osobnik kompletnie niezorientowany w specyfice ich pracy lub bezrefleksyjne indywiduum przeżarte złą wolą!   rozwiń
Avatar
lubsuburbs / 26 listopada 2021 r. o 12:59
-29
Lekarze bardzo dobrze zarabiają. Jak się nie podoba to niech się zwolnią i idą pracować do Biedronki albo Lidla.
 To może sam pójdź pracować na SOR, skoro tam sa takie świetne zarobki! Nie szerz propagandy.
Avatar
Japolan / 26 listopada 2021 r. o 18:06
+25
SOR'ry, ale "interes zamknięty".
Avatar
Max... / 26 listopada 2021 r. o 17:04
-16
Kto wystawil te zwolnienia, na jakiej podstawie? Sami sobie powystwiali? 40 osob nagle, znienacka wymagalo leczenia, porzucenia obowiazkow sluzbowych, bo poczulo sie chorych? Moze ZUS by sie temu przyjrzal...
W prywatnej firmie albo korporacji jakby ktoś poszedł na lewe zwolnienie to dostałby po premii, a po kilku takich przekrętach wyleciałby z roboty.
 Skąd przekonanie o jakichś lewych L4 ? Lekarze są fizycznie i psychicznie wypaleni! Historie o luksusach służby zdrowia może wypisywać jedynie osobnik kompletnie niezorientowany w specyfice ich pracy lub bezrefleksyjne indywiduum przeżarte złą wolą!  
 Skąd przekonanie o jakichś lewych L4 ? Lekarze są fizycznie i psychicznie wypaleni! Historie o luksusach służby zdrowia może wypisywać jedynie osobnik kompletnie niezorientowany w specyfice ich pracy lub bezrefleksyjne indywiduum przeżarte złą wolą!   rozwiń
Avatar
Max... / 26 listopada 2021 r. o 13:52
+15
Minister Mejza wraz ze swoją firma zajmującą się leczeniem nieuleczalnie chorych może być jedynym rozwiązaniem tego problemu!
Avatar
stop_propagandzie / 26 listopada 2021 r. o 13:46
+62
Kto wystawil te zwolnienia, na jakiej podstawie? Sami sobie powystwiali? 40 osob nagle, znienacka wymagalo leczenia, porzucenia obowiazkow sluzbowych, bo poczulo sie chorych? Moze ZUS by sie temu przyjrzal...
 W prywatnej firmie albo korporacji jakby ktoś poszedł na lewe zwolnienie to dostałby po premii, a po kilku takich przekrętach wyleciałby z roboty.
Avatar
swiat.wg.bankstera / 26 listopada 2021 r. o 13:40
+40
Widać, że każdy chce kawałek tortu $$$$$$$$$ szwindel-pandemicznego. Ale spokojnie mieszkańcy, jak czytamy w artykule obok - "szykuje się jakościowy skok w lubelskim szpitalu. Dzięki robotowi" :))
Avatar
stop_propagandzie / 26 listopada 2021 r. o 13:16
+62
Lekarze bardzo dobrze zarabiają. Jak się nie podoba to niech się zwolnią i idą pracować do Biedronki albo Lidla.
To może sam pójdź pracować na SOR, skoro tam sa takie świetne zarobki! Nie szerz propagandy.
   Propagandę to szerzą sami lekarze udając pokrzywdzonych. Wielu z nich pracuje również prywatnie i zarabiają tyle, źe ludzie po dobrych studiach i uczciwie pracujący mogą tylko pomarzyć. Prawnicy i lekarze to najbadziej patogenne i roszczeniowe grupy społeczne.
Avatar
lubsuburbs / 26 listopada 2021 r. o 12:59
-29
Lekarze bardzo dobrze zarabiają. Jak się nie podoba to niech się zwolnią i idą pracować do Biedronki albo Lidla.
 To może sam pójdź pracować na SOR, skoro tam sa takie świetne zarobki! Nie szerz propagandy.
Avatar
stop_propagandzie / 26 listopada 2021 r. o 12:53
+33
Lekarze bardzo dobrze zarabiają. Jak się nie podoba to niech się zwolnią i idą pracować do Biedronki albo Lidla.
Avatar
Wujek_Wladek / 26 listopada 2021 r. o 12:39
+57
Kto wystawil te zwolnienia, na jakiej podstawie? Sami sobie powystwiali? 40 osob nagle, znienacka wymagalo leczenia, porzucenia obowiazkow sluzbowych, bo poczulo sie chorych? Moze ZUS by sie temu przyjrzal...
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przejazd w Terespolu otworzą, a później znowu zamkną

Przejazd w Terespolu otworzą, a później znowu zamkną

Przejazd kolejowo-drogowy w Terespolu będzie tymczasowo otwarty, ale wykonawca nie zakończył tu jeszcze swoich prac.

XII Ogólnopolski Przegląd Zespołów i Grup Kolędniczych w Lublinie. Zaprezentują się 42 zespoły [zdjęcia]
galeria

XII Ogólnopolski Przegląd Zespołów i Grup Kolędniczych w Lublinie. Zaprezentują się 42 zespoły [zdjęcia]

W sali widowiskowej Domu Kultury LSM rozpoczął się XII Ogólnopolski Przegląd Zespołów i Grup Kolędniczych zorganizowany przez Stowarzyszenie „Nasz Piast”.

Trzeci transfer Wisły Puławy. Portugalska kolonia coraz większa

Trzeci transfer Wisły Puławy. Portugalska kolonia coraz większa

W piątek klub z Puław pozyskał trzeciego zawodnika podczas zimowego okienka transferowego. Do Wisły dołączył obrońca z Portugalii Pedro Gaio, który podpisał z beniaminkiem II ligi 1,5-roczny kontrakt.

MKS FunFloor Perła Lublin w niedzielę zmierzy się z EKS Start Elbląg

MKS FunFloor Perła Lublin w niedzielę zmierzy się z EKS Start Elbląg

Ekipa Moniki Marzec wciąż szuka swojego miejsca po wznowieniu rozgrywek

Rząd ma nową strategię walki z koronawirusem. Zmiany już od poniedziałku

Rząd ma nową strategię walki z koronawirusem. Zmiany już od poniedziałku

Teraz głównym przeciwnikiem jest wariant Omikron. Odpowiada w Polsce za około 30 procent zakażeń. Lada moment będzie dominujący.

Spektakl "Kiedy wyjdziesz za mąż?"
28 stycznia 2022, 19:00

Spektakl "Kiedy wyjdziesz za mąż?"

Spektakl Marcina Wąsowskiego "Kiedy wyjdziesz za mąż?" będzie można zobaczyć w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16). Na pokaz twórcy zapraszają 28 stycznia o godz. 19.

Lublin: Duża podstawówka idzie na zdalne. Na trzy tygodnie!

Lublin: Duża podstawówka idzie na zdalne. Na trzy tygodnie!

Aż trzy tygodnie zdalnej nauki czeka uczniów Szkoły Podstawowej nr 30 w Lublinie. Liczba placówek ograniczających zajęcia stacjonarne rośnie z dnia na dzień

Remonty dróg wojewódzkich? Na pewno nie w Puławach

Remonty dróg wojewódzkich? Na pewno nie w Puławach

Stan nawierzchni głównych arterii komunikacyjnych miasta Puławy, nie licząc wyjątków, pozostawia wiele do życzenia. Lata swojej świetności asfalt na al. Partyzantów, ul. Centralnej, czy ul. Piłsudskiego już dawno ma za sobą. Tymczasem Zarząd Dróg Wojewódzkich remontów nawet nie ma w planach.

Lublin. Zielony skwer na razie ocalał

Lublin. Zielony skwer na razie ocalał

Nie było chętnych na zakup skweru przy ul. Spadochroniarzy, który został wystawiony przez wojsko na sprzedaż. Teoretycznie można tu postawić budynek handlowo-usługowy. Zainteresowanie zakupem tej działki znów wyraża Urząd Miasta.

Na darmowy test na Covid-19 pójdziemy do apteki

Na darmowy test na Covid-19 pójdziemy do apteki

Przygotowanie kolejnych łóżek covidowych oraz wprowadzenie od 27 stycznia w każdej aptece darmowych testów antygenowych na obecność koronawirusa - zapowiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki. Ponadto szef rządu zaleca przejście na pracę zdalną „tam, gdzie tylko można”.

W Tomaszowie Lubelskim odbędzie się Ogólnopolski Bieg Hetmański

W Tomaszowie Lubelskim odbędzie się Ogólnopolski Bieg Hetmański

Oczy całej Polski będą w weekend zwrócone na Tomaszów Lubelski, gdzie odbędzie się Ogólnopolski Bieg Hetmański

Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie [21-23.01]
21 stycznia 2022, 8:00

Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie [21-23.01]

Na ekrany lubelskich kin trafi w nadchodzący weekend "Gierek" z Michałem Koterskim w roli tytułowego sekretarza KCPZPR. W wybranych instytucjach będzie można także zobaczyć nowość z Joaquinem Phoenixem "C'Mon C'Mon". Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Skąd pozyskiwać wykwalifikowanego pracownika?

Skąd pozyskiwać wykwalifikowanego pracownika?

Coraz więcej przedsiębiorców jest świadomych, że kapitał ludzki jest jednym z najważniejszych zasobów organizacji. Dlatego do wysoko wykwalifikowanych pracowników najtrudniej dotrzeć. Media społecznościowe, ogłoszenia na portalach internetowych, system poleceń pracowniczych, a może współpraca z agencją rekrutacyjną? Gdzie szukać najlepszych osób do pracy? Sprawdź!

Kolej chce unijnych pieniędzy na park w Małaszewiczach

Kolej chce unijnych pieniędzy na park w Małaszewiczach

Spółka Cargotor stara się o unijne pieniądze na budowę parku logistycznego w Małaszewiczach. Inwestycja ma pochłonąć 3,2 mld złotych.

Zmiany w policji. Z Kielc do Lublina

Zmiany w policji. Z Kielc do Lublina

Nadkomisarz Olgierd Oleksiak został nowym zastępcą komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie. Do tej pory służył w Kielcach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!