Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 marca 2019 r.
17:30

Prezes TBV składa przyrzeczenie ws. budowy parku. Ile bloków ma powstać na górkach czechowskich?

731 340 A A
We wtorek na konferencji prasowej w hotelu Mercure Wojciech Dzioba podpisał oświadczenie, w którym zobowiązał się, że TBV Investment Sp. z o. o urządzi 75 ha parku naturalistycznego i przekaże go miastu za 1 zł w ciągu pięciu lat od rozpoczęcia pierwszego etapu inwestycji mieszkaniowych na górkach Czechowskich. Prezes przyrzekł także, że „pierwszy etap realizacji parku” odda jeszcze przed oddaniem kluczy do pierwszych mieszkań
We wtorek na konferencji prasowej w hotelu Mercure Wojciech Dzioba podpisał oświadczenie, w którym zobowiązał się, że TBV Investment Sp. z o. o urządzi 75 ha parku naturalistycznego i przekaże go miastu za 1 zł w ciągu pięciu lat od rozpoczęcia pierwszego etapu inwestycji mieszkaniowych na górkach Czechowskich. Prezes przyrzekł także, że „pierwszy etap realizacji parku” odda jeszcze przed oddaniem kluczy do pierwszych mieszkań (fot. Krzysztof Mazur)

5 lat – tyle czasu daje sobie TBV na zbudowanie parku naturalistycznego na 75 ha i oddanie go miastu. Warunek jest ciągle ten sam: Rada Miasta zgodzi się na taką zmianę przeznaczenia tego terenu, by na 30 ha deweloper mógł zbudować bloki i lokale usługowe.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zegar do referendum tyka. Ten na stronie dewelopera odlicza do referendum tygodnie, dni, godziny, minuty i sekundy. Na wtorkowej konferencji prasowej prezes TBV Investment Wojciech Dzioba „przyrzekł publicznie”, że w ciągu pięciu lat od rozpoczęcia budowy na górkach odda miastu urządzony park naturalistyczny.

– Sfinansujemy ten park niezależnie od tego czy będzie to kosztowało 8 czy kilkanaście milionów – zapowiada prezes Dzioba. – W oświadczeniu powołujemy się na wiążące rozstrzygnięcie referendum. Ale to tylko jeden ze scenariuszy. Jeśli będziemy mogli realizować inwestycję mieszkaniową to zobowiązujemy się, że miasto ten park otrzyma. Niezależnie od frekwencji na referendum.

Prezes Dzioba przekonuje, że wydaje pieniądze na kampanię, by „uzmysłowić mieszkańcom, że decyzja podjęta 7 kwietnia jest bardzo ważna”. – Mieszkańcy nie są zorientowani, niektórzy myślą, że to teren publiczny, albo że nie można na nim realizować żadnych inwestycji. My staramy się ich uświadamiać.

Referendum o budowie parku czy osiedla mieszkaniowego?

Patrząc na bilbordy wywieszone w całym mieście można odnieść wrażenie, że głosowanie dotyczy TAK czy NIE dla powstania parku, a nie dużego osiedla mieszkaniowego. Jednak zdaniem dewelopera to „czytelne i dobitne”, że chce  tam budować mieszkania.

– Wszystkie nasze materiały: gazetki, ulotki czy strona internetowa odnosi się do istoty referendum czyli zamiany zabudowy komercyjnej i usługowej na mieszkaniową. Na niektórych wizualizacjach w tle pokazujemy budynki – przekonuje.

Ale o konkretnej liczbie bloków nie mówi.

– Zabudowa może być punktowa albo bardziej intensywna. Jest za wcześnie, by o tym pisać, bloków może być i 20, i 60, w zależności od tego jakich zapisów dokona rada miasta w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego – tłumaczy. – Nasze szacunki zakładają, że będzie tam ok. 3 tys. mieszkań. Do każdego z mieszkań należy zapewnić od 1 do 1,4 miejsca parkingowego.

Jak wysokie będą to budynki? – 7-8 kondygnacji przy ul. Poligonowej i ok. 4-5 pięter przy ul. Koncertowej – podaje prezes TBV.

Zdaniem architekta Bolesława Stelmacha Lublinowi potrzebna jest „zwarta zabudowa o wysokim standardzie jak najbliżej śródmieścia”, a nie domy na przedmieściach.

– Nie jest też prawdą, że jeśli na górkach nic się nie zmieni to Lublin zyska. Jeśli nie zadziałamy to za kilkanaście lat te cenne w skali europejskiej rośliny wyginą – przekonuje. – My chcemy doprowadzić do tego, by wartościowe ekosystemy zachować. Tylko część parku będzie przeznaczona na aktywny wypoczynek. By można bezpiecznie spacerować czy uprawiać jogging.

Lublin skorzysta na budowie osiedla?

Więcej konkretów można wyczytać z opracowania przygotowanego przez dr. Mariusza Kicię z Wydziału Ekonomicznego UMCS. Można w nim przeczytać, że inwestycja jest obliczona na 11 lat, na 28 ha powstaną bloki, a na 2 ha setka lokali usługowych. Powierzchnia wszystkich planowanych lokali mieszkalnych to 240 tys. mkw. (w 40-50 blokach).

Na podstawie tych danych naukowiec wyliczył, że z tytułu podatku od nieruchomości do budżetu miasta wpłynie 2,6 mln zł, a po jej zakończeniu 460 tys. zł rocznie. Obliczył też PIT z lokali mieszkalnych i usługowych (300-400 tys. rocznie), CIT z prac wykończeniowych (ok. 770 tys. zł) i liczbę nowych miejsc pracy (430-730 w czasie budowy i 360 docelowo w usługach).

* W piątek TBV Investment zaprasza na kolejną konferencję. Architekt krajobrazu Piotr Szkołut z Garden Concept opowie m.in. o ekofarmie na 100-200 owiec, która ma być częścią parku.

* A w niedzielę o godz. 17 przed ratuszem odbędzie się „Marsz dla Górek Czechowskich - NIE dla blokowisk”. Organizator demonstracji (Towarzystwo dla Natury i Człowieka) zachęca do przyjścia w zielonych i kolorowych strojach i z papierowymi kwiatami. – Stwórzmy pod Ratuszem kolorową kwietną łąkę przeciwko betonowaniu Zielonych Płuc Lublina – apelują.

"Wolimy wycinać i wycinać". Biolog o zmianach nie tylko na górkach czechowskich

e-Wydanie

Komentarze 340

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 marca 2019 o 17:55
+36
O co chodzi z tymi górkami? Przecież to jest zwykłe za przeproszeniem śmietnisko. Teren o charakterze nieużytku, zaśmiecony, zdewastowany, trudno dostępny, bez żadnych unikalnych walorów przyrodniczych czy rekreacyjnych. Byłem tam kilka razy w różnych porach roku i o różnych godzinach i zwykle nie było tam żywej duszy. Pomijam tu zawodu motokrosowe. Nie lepiej ten obszar zagospodarować? Powstaną trakty piesze, ścieżki rowerowe, boiska, place zabaw, zadbana zieleń, wreszcie będzie bezpiecznie. W końcu tylko drobna część tego terenu ma zostać zabudowana. Reszta to będą tereny zielone, tyle, że znacznie wyższej jakości niż obecnie. Teraz strach tam chodzić, jest tak brudno i brzydko.
O co chodzi z tymi górkami? Przecież to jest zwykłe za przeproszeniem śmietnisko. Teren o charakterze nieużytku, zaśmiecony, zdewastowany, trudno dostępny, bez żadnych unikalnych walorów przyrodniczych czy rekreacyjnych. Byłem tam kilka razy w różnych porach roku i o różnych godzinach i zwykle nie było tam żywej duszy. Pomijam tu zawodu motokrosowe. Nie lepiej ten obszar zagospodarować? Powstaną trakty piesze, ścieżki rowerowe, boiska, place zabaw, zadbana zieleń, wreszcie będzie bezpiecznie. W końcu tylko drobna część tego terenu ma zostać ... rozwiń
Avatar
górki som "pinkne": / 26 marca 2019 o 17:46
+36
facebook.com/parknagorkachczechowskich/photos/pcb.722746628126160/722740601460096/?type=3&theater
Avatar
ja / 26 marca 2019 o 17:54
+35
to ja proszę o odpowiedź Pana prezesa, jak Jego zdaniem da się wyegzekwować tą obietnicę... otóż ja odpowiem za Niego... Obietnica nie ma mocy prawnej... nie da się jej wyegzekwować...  Kolejne obrzydliwe działanie pod publiczkę... Błagam, nie dajcie się mamić takimi obietnicami. Będzie tam jedna wielka budowa przez wiele lat, a na koniec kilka zasadzonych drzewek wokół bloków...
 Przecież jest mnóstwo możliwości zabezpieczenia interesu miasta. Spokojnie można podpisać jakąś umowę prawnie wiążącą i nakładającą karę umowną w razie nie wybudowania tego parku. 
 Przecież jest mnóstwo możliwości zabezpieczenia interesu miasta. Spokojnie można podpisać jakąś umowę prawnie wiążącą i nakładającą karę umowną w razie nie wybudowania tego parku.  rozwiń
Avatar
Gość / 26 marca 2019 o 17:50
+32
niech buduje te bloki tylko trzeba dopilnować żeby ten park faktycznie powstał
Avatar
Gość / 26 marca 2019 o 17:44
+29
NA GÓRKACH POSTĘPUJE NATURALNA DEGRADACJA. ZA KILKA LAT NIE BĘDZIE JUŻ KOMPLETNIE CZEGO TAM CHRONIĆ I OBROŃCY GÓREK DOBRZE O TYM WIEDZĄ A MIMO TO BARDZO CHCĄ UTRZYMANIA STATUS QUO CZYLI DALSZEJ DEGRADACJI, ŚMIETNISKA I COROCZNYCH PODPALEŃ ZAMIAST PARKU KTÓRY SŁUŻYŁBY WSZYSTKIM MIESZKAŃCOM. TO JEST CHORA I NIEZROZUMIAŁA SYTUACJA.
Avatar
Łukasz / 26 marca 2019 o 17:52
+27
Nie wiem jak inni ale ja tam wolę ogólnodostępny park z traktami pieszymi, ścieżkami rowerowymi, placami zabaw i boiskami zamiast zarośniętego śmietniska z którego oprócz śmieciarzy korzystają wyłącznie właściciele psów.
Avatar
kilka słów prawdy / 26 marca 2019 o 17:45
+27
Warto wspomnieć o tym, że ci co są najbardziej zagorzałymi przeciwnikami zabudowy Górek, sami już je zabudowali, bo zbudowali swoje domy niemal na SAMYM ŚRODKU GÓREK. Rzecz jasna nie zwracając przy tym zupełnie uwagi ani na rzekomo cenne zwierzęta ani na rzekomo cenną zieleń. Po prostu robią was w bambuko podszywając się pod ekologów a tak naprawdę chodzi im wyłącznie o to, żeby mieć ten teren wyłącznie dla siebie.
Avatar
Gość / 26 marca 2019 o 17:40
+23
Największą wartością obecnych górek jest możliwość nieodpłatnego wywożenia tam wszelkiego rodzaju odpadów przez mieszkańców którzy niekoniecznie chcą płacić za wywóz śmieci. Niech żyją górki!
Avatar
Blob / 26 marca 2019 o 18:16
+22
Właściciel może już budować ale nie bloki i o to chodzi. Przypominam że poprzedni właściciel ECHO chciał przebudować skrzyżowanie Ducha-Solidarności ( szacowany koszt ok. 60 mln) w zamian za przekształcenie terenów po byłym poligonie. TBV chce się wykpić za 10 mln. Na dodatek pozbędą się terenów, których nie da się zabudować oddając kukułcze jajo miastu. Bez uczciwej propozycji właściciela nadal będzie tam śmietnik i tyle w temacie.
 Ale Echo ostatecznie się wycofało, więc nie wiem czy można ich propozycję traktować poważnie. Równie dobrze mogli obiecać wyremontowanie wszystkich ścieżek rowerowych w mieście...
 Ale Echo ostatecznie się wycofało, więc nie wiem czy można ich propozycję traktować poważnie. Równie dobrze mogli obiecać wyremontowanie wszystkich ścieżek rowerowych w mieście... rozwiń
Avatar
Gość / 26 marca 2019 o 17:43
+22
ilość bloków i ich wysokość zależy nie od dewelopera od rady miasta, także tutaj można być spokojnym o to, że zdrowe proporcje zostaną zachowane
Avatar
gość / 3 kwietnia 2019 o 21:25
-3
Halo, obrońcy? Kto was opłaca? Czy to jest jakiś inny deweloper? Ile wam płacą? Kim jesteście?
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2019 o 22:43
-3
Oby szybko sie wzieli za ten smietnik.
Avatar
Gość / 31 marca 2019 o 08:57
-3
Dobrze, że powstanie park - nie dla śmietniska.
Avatar
park na górkach już jest! / 29 marca 2019 o 10:11
+3
Miasto powinno się rozwijać, poglądy mieszkańców również powinny to zrobić
 rolka papieru toaletowego także się rozwija, tylko czy o taki rozwój chodzi?
Avatar
Dlaczego nie / 28 marca 2019 o 18:10
-3
Miasto powinno się rozwijać, poglądy mieszkańców również powinny to zrobić
Avatar
młody , przystojny oraz atrakcyjny / 28 marca 2019 o 15:00
-10
Reasumując, mądrzy wykształceni ludzie z przyszłością zagłsuja na tak, a zwykłe tepe głowy bez przyszłosci zagłosują na nie. Teraz to ty obywatelu musisz zdecydowac czy jesteś młody wykształcony atrakcyjny, czy jesteś obszczymurkiem z marną emeryturą. Jak jesteś biedakiem to głosuj sobie na NIE, my wszyscy mądrzy i szczęśliwi zagłosujemy za tak.
Avatar
Sd / 28 marca 2019 o 13:45
+8
Osiedla budowane przez TBV znane są z gęstości zabudowy niczym w Hongkongu, więc nie zdziwiło by mnie gdyby i na Górkach planowano podobne zagęszczenie budynków. Poza tym, utrzymywanie gruntów , czyt. "parku" nie leży w interesie dewelopera. Nie musi płacić podatku za 75 ha i go utrzymywać , stąd wspaniałomyślnie tenże "filantrop" przekaże go miastu, niczym kukułcze jajo.
Avatar
Gość / 28 marca 2019 o 12:40
0
bez nowych dróg i szkoły basenu zgody na budowę dodatkowych bloków nie będzie!
Avatar
klika pseudoekologów terroryzuje wszystkich / 28 marca 2019 o 12:37
-7
Wy obrońcy jesteście nieźle porypani. Jest was kilkunastu a rozpaczliwie próbujecie stworzyć wrażenie, że stoi za wami co najmniej pół miasta. Czechów ma 50 tyś mieszkańców, nie mieszkacie w tej dzielnicy sami i na pewno nie będziecie decydować za wszystkich czy na prywatnym terenie park powstanie czy nie. Pora zejść na ziemię i dostrzec coś więcej niż tylko czubek własnego nosa. Pobudowaliście się na Górkach? Super, to teraz pozwólcie też innym. I przestańcie bredzić o tym, że naturalistyczny park na 75 ha trudno dostępnego i zaniedbanego terenu to będzie koniec świata i wszyscy od tego poumieramy bo to brednia większa niż można usłyszeć w publicznej telewizji.
Wy obrońcy jesteście nieźle porypani. Jest was kilkunastu a rozpaczliwie próbujecie stworzyć wrażenie, że stoi za wami co najmniej pół miasta. Czechów ma 50 tyś mieszkańców, nie mieszkacie w tej dzielnicy sami i na pewno nie będziecie decydować za wszystkich czy na prywatnym terenie park powstanie czy nie. Pora zejść na ziemię i dostrzec coś więcej niż tylko czubek własnego nosa. Pobudowaliście się na Górkach? Super, to teraz pozwólcie też innym. I przestańcie bredzić o tym, że naturalistyczny park na 75 ha trudno dostępnego i zaniedbanego t... rozwiń
Avatar
Gość / 28 marca 2019 o 12:36
-5
Obrońcy górek albo bredzą o smogu(przypomnę powoduje go niska emisja a nie zabudowa mieszkaniowa) albo o tym jakie to górki czechowskie są piękne(a jakie są piękne to najlepiej widać na zdjęciach krążących po internecie które przedstawiają stan faktyczny - mnóstwo śmieci które podrzucają tam okoliczni mieszkańcy, w tym pewnie i sami obrońcy).
Zobacz wszystkie komentarze 340

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nauczyciele odpuścili, strajk zawieszony. "Teraz wszyscy będą się z nas tylko śmiać"

Nauczyciele odpuścili, strajk zawieszony. "Teraz wszyscy będą się z nas tylko śmiać" 0 37

Strajk nauczycieli zawieszony, po weekendzie pedagodzy wrócą do klas. – Walka o lepszą szkołę wcale się nie zakończyła – grzmią związkowcy. Nie wszyscy jednak w to wierzą. – Mieliśmy gigantyczne wsparcie ze strony uczniów i ich rodziców, protest powinien trwać. Teraz wszyscy będą się z nas już tylko śmiać – komentuje jeden z nauczycieli

Pierwsze urodziny Wielokranu Browaru Zakładowego. Impreza na patio
26 kwietnia 2019, 19:00

Pierwsze urodziny Wielokranu Browaru Zakładowego. Impreza na patio 0 0

Grill, muzyka, leżaki i duuużo piwa rzemieślniczego. W piątek Browar Zakładowy Wielokran, czyli lokal firmowy browaru z Poniatowej świętuje 1. urodziny.

Ogromne emocje w sejmiku. Radni PiS i PSL przeciwko "ideologii LGBT"
galeria

Ogromne emocje w sejmiku. Radni PiS i PSL przeciwko "ideologii LGBT" 0 17

Sejmik województwa lubelskiego zaprotestował w sprawie „wprowadzania ideologii LGBT” do wspólnot samorządowych. Projekt PiS poparli także radni PSL

Lublin: Był stok narciarski, a jest tor rowerowy. Pierwsza impreza już w niedzielę

Lublin: Był stok narciarski, a jest tor rowerowy. Pierwsza impreza już w niedzielę 0 30

Nowy tor do jazdy rowerem ma być otwarty od przyszłego tygodnia na górce Globus w miejscu stroku narciarskiego. Już w niedzielę odbędzie się tu pierwsza impreza sportowa, później trasy powinny być dostępne dla wszystkich chętnych rowerzystów – bez ograniczeń i bez opłat

Rolnicy rozmawiają o ciężkiej sytuacji. Zaprosili ministra, ale nie przyjechał

Rolnicy rozmawiają o ciężkiej sytuacji. Zaprosili ministra, ale nie przyjechał 0 15

Rolnicy z powiatu bialskiego debatowali wczoraj o tym, jak wyjść z dramatycznej sytuacji, w której się znaleźli. Zaprosili ministra rolnictwa, ale ten nie przyjechał

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 26-28 kwietnia

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 26-28 kwietnia 0 0

Wydarzeniem weekendu będzie gala KSW 48, która w sobotni wieczór odbędzie się w hali Globus przy ul. Kazimierza Wielkiego 8.

Nowa przeszkoda dla pieszych. Krzyż wmurowany na środku chodnika

Nowa przeszkoda dla pieszych. Krzyż wmurowany na środku chodnika 0 14

W Białej Podlaskiej trwa budowa ścieżek rowerowych. Jednak na ulicy Brzeskiej można się natknąć na architektoniczną przeszkodę.

Weekend majowy 2019. Lublin pełen darmowych atrakcji. Co będzie się działo? [lista wydarzeń]

Weekend majowy 2019. Lublin pełen darmowych atrakcji. Co będzie się działo? [lista wydarzeń] 0 6

Żeby w majowy weekend nudzić się w Lublinie, trzeba będzie się mocno uprzeć. Wiele darmowych atrakcji będzie czekać na mieszkańców i gości od 26 kwietnia do 5 maja. Można będzie pójść na koncert, potańcówkę lub jedną z wielu wycieczek tematycznych. Poniżej spis wydarzeń, na które można się wybrać za darmo bez wcześniejszych zapisów

Pobił Banglijczyka bo ten przez przypadek go dotknął? 49-latek przed sądem

Pobił Banglijczyka bo ten przez przypadek go dotknął? 49-latek przed sądem 0 10

Mieszkaniec Białej Podlaskiej zwyzywał i pobił młodego mężczyznę z Bangladeszu. Wszystko dlatego, że ten przed przypadek dotknął go podczas imprezy w klubie – dowodzą śledczy. Napastnik uderzył również Polaka, który bronił obcokrajowca.

Gala KSW 48 po raz pierwszy w Lublinie. Jakie walki zobaczymy?

Gala KSW 48 po raz pierwszy w Lublinie. Jakie walki zobaczymy? 0 3

W sobotę w hali Globus odbędzie się gala KSW 48. Po raz pierwszy w historii ta federacja pojawi się w Lublinie. Walką wieczoru będzie pojedynek Romana Szymańskiego z Saladinem Parnasse. W imprezie weźmie udział też dwóch zawodników z naszego regionu: Hubert Szymajda i Cezary Kęsik. Transmisję walki można oglądać w internecie i w telewizji

Barwny korowód przeszedł ulicami Lublina. Dzień Solidarności Międzypokoleniowej [wideo, zdjęcia]
galeria

Barwny korowód przeszedł ulicami Lublina. Dzień Solidarności Międzypokoleniowej [wideo, zdjęcia] 0 5

W czwartek w Lublinie odbył się po raz ósmy Dzień Solidarności Międzypokoleniowej. Z placu przed katedrą na plac Litewski przeszedł barwny korowód.

Wypadek w centrum Puław. Ranny 17-letni motocyklista

Wypadek w centrum Puław. Ranny 17-letni motocyklista 0 8

W czwartek, ok. godz. 13:30 na skrzyżowaniu Lubelskiej z Grabskiego w Puławach doszło do wypadku.

MKS Avia Świdnik zwolniła trenerów

MKS Avia Świdnik zwolniła trenerów 0 9

Sławomir Czarnecki i Piotr Maj nie będą już prowadzić drużyny MKS Avia Świdnik

Compensa w nowej siedzibie w Lublinie
galeria

Compensa w nowej siedzibie w Lublinie 0

Od minionego wtorku klienci indywidualni i biznesowi Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group są obsługiwani w nowej siedzibie lubelskiego oddziału przy ul. Nałęczowskiej 16. W uroczystym otwarciu uczestniczyli stali klienci towarzystwa, a także agenci i brokerzy. – Utrzymujemy sieć ponad 60 placówek w całej Polsce. Chcemy być jak najbliżej klienta i to się sprawdza od wielu lat – powiedział na otwarciu placówki w Lublinie Jarosław Szwajgier, zastępca prezesa zarządu Compensy, odpowiedzialny w spółce za sprzedaż.

Z Lublina do PEC w Lubartowie

Z Lublina do PEC w Lubartowie 0 7

Kolejny prezes z Lublina znalazł spokojną przystań w Lubartowie. We wtorek późnym popołudniem Rada Nadzorcza Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Lubartowie powołała Andrzeja Celejewskiego na stanowisko prezesa zarządu. Zastąpił na stanowisku Andrzeja Kardasza.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.