Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 marca 2019 r.
18:15

Nie ma zgody TBV na wycieczki po górkach czechowskich. "Tam jest niebezpiecznie"

Autor: Zdjęcie autora drs
0 797 A A

Właściciel górek czechowskich (spółka TBV) nie zgadza się na „otwarte spacery przyrodnicze”, które chciało organizować Towarzystwo dla Natury i Człowieka przeciwne budowie bloków mieszkalnych planowanych przez TBV. Spółka wyjaśnia, że odmawia tylko ze względu na ryzyko nieszczęśliwych wypadków.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Towarzystwo dla Natury i Człowieka planowało całą serię spacerów przed kwietniowym referendum w sprawie dalszych losów górek czechowskich. Działacze tłumaczą, że marzec jest dobrym okresem na obserwacje ptaków żyjących na tym terenie.

– Od rana całą przestrzeń największej w mieście zielonej enklawy wypełnia ptasi śpiew – podkreślają przeciwnicy zabudowy w liście do naszej redakcji.

– Chcieliśmy zaprosić mieszkańców, aby przed podjęciem decyzji zobaczyli to miejsce na własne oczy, nie tylko w agitacyjnych materiałach – przekonują działacze. – W terenie można się zorientować jak dużą ingerencją będzie zabudowa, jak wąskie są wąwozy, które mają miastu zapewnić przewietrzanie i jak bardzo blokowiska zdominują krajobraz –wylicza towarzystwo, które wystąpiło do TBV z oficjalną prośbą o zgodę na takie spacery i dostało oficjalną odmowę.

– Nie możemy wydawać takiej zgody – wyjaśnia Marta Hordyj z TBV. – Wydając zgodę bralibyśmy na siebie odpowiedzialność za bezpieczeństwo uczestników takiego spaceru. Teren górek czechowskich jest nierówny, zdarzały się tam pożary, przebywają tam dziki. Jeżeli zdarzyłoby się, że ktoś dozna tu uszczerbku na zdrowiu, to bylibyśmy za to odpowiedzialni, gdybyśmy zgodzili się oficjalnie na taki spacer.

– Nasze działania zmierzają do tego, by mieszkańcy Lublina bez pytania nas o zgodę mogli swobodnie poruszać się po terenie górek czechowskich, bezpiecznym, gdy powstanie tam park – dodaje Hordyj.

Z kolei przeciwnicy budowy bloków przekonują, że naturalistyczny park na górkach już jest, tylko trzeba o niego zadbać i nie zgadzać się na zabudowanie części terenu blokami.

Przypomnijmy, że w referendum zwołanym na 7 kwietnia mieszkańcy mają się wypowiedzieć, czy akceptują proponowaną zmianę przeznaczenia części górek czechowskich określonego w obowiązującym planie zagospodarowania terenu.

Zmiana planu miałaby umożliwić spółce TBV budowę bloków mieszkalnych na 30 ha terenu. W zamian firma miałaby urządzić na pozostałych 75 ha naturalistyczny park i przekazać go miastu na własność.

e-Wydanie

Komentarze 797

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
nika / 22 marca 2019 o 15:20
+22
Przejrzalam całe forum  i nie znalazłam ani jednej odpowiedzi na moje komentarze zamieszczane tu na wczesniejszych stronach ,tak ze 20 do 10 stron wstecz. Zaden zwolennik tbv, bo nie nazwę ich zwolennikami parku bo nie o park tu sie przeciez rozchodzi a o możliwość budowania blokow, nie zechcial podjac merytorycznej dyskusji.. kontynuowali jedynie trollowanie poprzez wklejanie glupich hasel o cudownym parku, a nie o prxekrecie 700lecia, kiedy to tbv swiadomie tanio kupuje teren zielony ale z myślą o budowie osiedli i szantazuje mieszkańców że jak nie zmienimy MPZP to teren pozostanie niezagospodarowany i nieuporządkowany. Potwierdza mnie to jedynie w przekonaniu by glosowac przeciw zamiarom dewelopera. Nie jestem przeciwnikiem parku, chcialam podkreślić, ale nie zgadzam się na taki dyktat warunkow przez cwaniakowz grubymi portfelami, którzy chcą się jeszcze więcej nachapac. Prawdziwy SZACH MAT NA MIESZKAŃCACH LUBLINA: w zamian za pozbycie się niewygodnych terenów, z których nie da się wycisnac ani zlotowki, a ktore trzeba utrzymać i płacić podatki, czyli w zamian za to że wspanialomyslnie pozbędą się kosztów utrzymania terenu i przerzuca je na miasto, chca uzyskać zmianę MPZP czyli zwielokrotnić swoje zyski! Mogą budować ale nie zarobią tyle na obiektach sportowych co blokach, mamią więc ludzi parkiem na ktory przeznacza tylko 10mln co jest kroplą w morzu kosztów budowy parku na tak rozległym terenie.... wiekszosc kosztów spadnie na miasto a potem bedzbę miasto ten teren utrzymywac gdy tymczasem tbv będzie liczyc zyski ze sprzedaży mieszkan... Kto pójdzie za taka oferta i zaglosuje za?????  foz
Przejrzalam całe forum  i nie znalazłam ani jednej odpowiedzi na moje komentarze zamieszczane tu na wczesniejszych stronach ,tak ze 20 do 10 stron wstecz. Zaden zwolennik tbv, bo nie nazwę ich zwolennikami parku bo nie o park tu sie przeciez rozchodzi a o możliwość budowania blokow, nie zechcial podjac merytorycznej dyskusji.. kontynuowali jedynie trollowanie poprzez wklejanie glupich hasel o cudownym parku, a nie o prxekrecie 700lecia, kiedy to tbv swiadomie tanio kupuje teren zielony ale z myślą o budowie osiedli i szantazuje mieszkańców ż... rozwiń
Avatar
gość / 21 marca 2019 o 22:02
+22
75 ha zabudowa i 30 ha park to uczciwa propozycja, szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę, że sprawa tyczy się terenu prywatnego. Tak, te 105 ha jest własnością prywatnej firmy, która w dodatku nie jest fundacją charytatywną, więc przestańmy bredzić o 105 ha parku i zacznijmy trzeźwo oceniać sytuację. W dodatku mówimy o firmie która ma w ręku MPZP i już teraz może na części terenu budować, nie oglądając się na nikogo, nikomu za nić nie płacąc. Lata dyskusji za nami a z poligonu jak nikt nie korzystał, tak dalej nikt nie korzysta, poza nielicznymi wyjątkami. Za to co roku ktoś ten teren podpala, co roku zwożone są tam śmieci i co roku przybywa nawłoci która już na wejściu odstrasza, żeby tam chodzić.
 Hej manipulant, sam oceń trzeźwo sytuacje! Wy chyba klikacie na niezłym rauszu, bo wypisujecie bzdury, albo liczycie na to, ze czytelnicy są pijani i nic nie rozumieją. Górki sa objete MPZP, który mieszkańcy Lublina dobrze znają, więc nie wciskajcie nam kitu. Niech TBV buduje zgodnie z obowiazującym planem, a może budować na ok 30 % ale nie osiedle mieszkaniowe, na pozostałym terenie (70%) nie moze budować NIC, bo to sa tereny zielone, nota bene OGÓLNODOSTĘPNE. Chcesz parku, to wymagaj go od TBV, ma na to zgodę planistyczną, niech działa. Nie wiem zatem z kim i o czym chcesz dyskutować? Jak sa tam śmiecie i ktos teren podpala, to znaczy, ze właściciel o ten teren nie dba, a zgodnie z prawem powinien i nalezy obłożyć go mandatami. 70% pod zabudowę i 30 % pod park, to kpina, niezgodna zreszta z MPZP. I nie jest to uczciwa propozycja, tylko czysto korupcyjna. Wam to się prokurator powinien dobrac do 4 liter i mam nadzeje, że tak sie stanie, a dodatkowo skarga do Brukseli, ze chcecie zniszczyć tereny chronione. Chcecie w Lublinie drugiej Rospudy? To ja będziecie mieli:)
 Hej manipulant, sam oceń trzeźwo sytuacje! Wy chyba klikacie na niezłym rauszu, bo wypisujecie bzdury, albo liczycie na to, ze czytelnicy są pijani i nic nie rozumieją. Górki sa objete MPZP, który mieszkańcy Lublina dobrze znają, więc nie wciskajcie nam kitu. Niech TBV buduje zgodnie z obowiazującym planem, a może budować na ok 30 % ale nie osiedle mieszkaniowe, na pozostałym terenie (70%) nie moze budować NIC, bo to sa tereny zielone, nota bene OGÓLNODOSTĘPNE. Chcesz parku, to wymagaj go od TBV, ma na to zgodę planistyczną, ... rozwiń
Avatar
:) / 22 marca 2019 o 12:09
+21
Czytam ten bełkot niby-mieszkańców za budową górek - wygląda mi to na kiepską robotę jakiejś trzeciorzędnej agencyjki PR z Wawy...
BO TO SĄ TACY LUBLINIANIE ZE MYSLĄ ZE W LUBLINIE JEST BURMISTRZ, PO CZECHOWIE JEZDZĄ TROLEJBUSY A GÓRKI SĄ W SAMYM CENTRUM MIASTA :)
    Prezes Tebewałka powinien wydać jakiś okólnik dla swoich trolli "Lublin w pigułce" czy cos takiego, moze wtedy jie robiliby ciągle takich smiesznych wpadek
Hahaha, dokładnie!!
ale oszukuje ten TBV....
  nie bez przyczyny dorobili się alternatywnej nazwy: TEBEWAŁ :D
  nie bez przyczyny dorobili się alternatywnej nazwy: TEBEWAŁ :D rozwiń
Avatar
gośc / 21 marca 2019 o 22:21
+21
TBV twierdzi,że teren jest nierówny ;  więc TBV ma obowiązek wytyczyć równe alejki ;  że zdarzały się pożary - TBV więc ma obowiązek ustawić kosze w przestrzeni publicznej, zieleni publicznej ogólnodostępnej (jak to nakazuje prawo miejscowe czyli MPZP z 2005 r.), sprzątać codziennie teren, kosić nawłoć i ją wywozić. TBV twierdzi ustami Pani Hordyj,że ich działania zmierzają do tego,by mieszkańcy mogli poruszać się bezpiecznie, po terenie Górek Czechowskich,gdy powstanie tam park.Informuję TBV,że na właścicielu terenu,będącego przestrzenią publiczną, ciąży szczególna odpowiedzialność, na bieżąco zapewnienia bezpieczeństwa ludziom, którzy mają prawo korzystać z przestrzeni publicznej,zieleni publicznej ogólnodostępnej,a nie dopiero w nieokreślonej przyszłości.
Jest podstawa do wywłaszczenia właściciela na cel publiczny.
TBV łamie podstawowe prawa obywatelskie,bo bezprawnie zakazuje wstępu na teren,który jest przestrzenią publiczną ogólnodostęp
Świadome narażanie zdrowia i życia ludzi przez właściciela,będącego zarządcą przestrzeni publicznej ogólnodostępnej ! To jest karalne !
 Podstaw do wywłaszczenia jest kilka, pozwala na to Konstytucja, oczywście za słusznym wynagrodzeniem dla właściciela. Grunty budowlane chodza w miescie po 400-500 zł/m2. Pod tereny zielone sa to o wiele mniejsze kwoty. Zatem niech się Zuk obudzi, wywłaszczy, zapłaci i tyle. Odwago panie prezydencie!
 Podstaw do wywłaszczenia jest kilka, pozwala na to Konstytucja, oczywście za słusznym wynagrodzeniem dla właściciela. Grunty budowlane chodza w miescie po 400-500 zł/m2. Pod tereny zielone sa to o wiele mniejsze kwoty. Zatem niech się Zuk obudzi, wywłaszczy, zapłaci i tyle. Odwago panie prezydencie! rozwiń
Avatar
gość / 21 marca 2019 o 22:09
+21
Prawda jest taka, że od czasu tego zamieszania z terenem górek czechowskich najwięcej traca na tym mieszkańcy i same górki. Juz dawno powinno tu coś powstać
 Mieszkańcy nic nie traca, górki tez. To, zgdnie z MPZP, sa tereny zielone ogólnodostepne. Traci cierpliwość deweloper. Kupił tanio, Echo wydutkał przy pomocy ratusza, ale nie zarabia, czyli de facto traci:) Piszesz powinno powstać. Przecież może, TBV może tu budowć to i owo, tylko nie bloki mieszkalne, a to sie chłopcom marzy. Ale park moze jak najbardziej, oczywiscie naturalistyczny, bo takie jest przeznaczenie tego terenu.
 Mieszkańcy nic nie traca, górki tez. To, zgdnie z MPZP, sa tereny zielone ogólnodostepne. Traci cierpliwość deweloper. Kupił tanio, Echo wydutkał przy pomocy ratusza, ale nie zarabia, czyli de facto traci:) Piszesz powinno powstać. Przecież może, TBV może tu budowć to i owo, tylko nie bloki mieszkalne, a to sie chłopcom marzy. Ale park moze jak najbardziej, oczywiscie naturalistyczny, bo takie jest przeznaczenie tego terenu. rozwiń
Avatar
gość / 21 marca 2019 o 22:27
+20
Do rzeczy. Właściciel całego terenu górek już teraz może prowadzić na 30 ha obiekty komercyjne, galerie, biura, hale sportowe, pawilony, boiska. Nie przeraża was to co może zrobić z pozostałym gruntem może sprzedać., wydzierżawić i nici po pięknym parku.
 Nie przeraża, bo na pozostałych 70 % nie moze zrobic nic, ani on, ani nikt inny. To obszar pod teren zielony ogónodostepny.
Avatar
gość / 21 marca 2019 o 22:14
+19
Same chaszcze i śmieci. Teren jest trudno dostępny i nieatrakcyjny. Jedynie okoliczne żule i młodzież tam przychodzi jak potrzebuje spokojnego miejsca żeby się nayebac!
 No i ok, najwyrazniej TBV, jako włascicielowi to nie przeszkadza. Moze  posprzatać przeciez, ale jak lubi syf to jego sprawa, ale tez strazy miejskiej:) Straż zamiast bohatersko ganiac starowinki handlujące na chodniku pietruszką, niech ruszy na dewelopera, tam to dopiero mandaty byc mogą i zarobek dla miejskiej kasy jaki. No, chyba że wódz nie pozwala ruszyc koegów.
Avatar
Gerda M / 21 marca 2019 o 20:59
+19
TBV oficjalnie przyznał się do winy.Jest podstawa do tego,by stowarzyszenia mające w statucie ochronę przyrody i ochronę Górek Czechowskich, a także każdy obywatel Polski,wytaczał TBV sprawy do sądów,a wcześniej na Policję i Prokuraturę o to,że świadomie naraża na niebezpieczeństwo zdrowie i życie mieszkańców Lublina i odwiedzających nasze miasto turystów z Polski i całego świata ! Na jakiej podstawie ? Otóż teren Górek Czechowskich, pomimo,że jest terenem prywatnym,to jest jednocześnie przestrzenią publiczną ogólnodostępną, wg.Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla Górek Czechowskich z 2005 r.,cytuję: zieleń publiczna ogólnodostępna o charakterze parkowym. MPZP jest prawem miejscowym opartym na ustawach i Konstytucji RP, i jego przestrzeganie jest obowiązkiem właściciela terenu,a szczególnie dotyczy to właścicieli terenów,które są przestrzenią publiczną,bo ciąży na nich większa odpowiedzialność, za przygotowanie terenu w taki sposób,by był on bezpieczny dla użytkowników !
"Wykonanie Uchwały powierza się Prezydentowi".Takie stwierdzenie jest na końcu każdej Uchwały Rady Miasta,i takie jest w Uchwale dotyczącej Górek Czechowskich z 2005 r.Prezydenci Lublina nie dopełniają swoich obowiązków,ze szkodą dla interesu publicznego,bo nie egzekwują przestrzegania prawa miejscowego, od właściciela terenu, będącego przestrzenią publiczną.Właściciel publicznie przyznaje,że teren Górek jest niebezpieczny i świadomie nie podejmuje działań,by usunąć to niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia ludzi !!! Taka bierność jest karalna na podstawie Kodeksu Karnego !
 TBV świadomie łamie prawo !
 TBV świadomie łamie prawo ! rozwiń
Avatar
gość / 21 marca 2019 o 22:32
+18
Jetem za podpisaniem umowy z developerem i czystym układem, zmiana planu za budowę parku i oddanie miastu, i nam mieszkańcom tych pięknych terenów, ludzie wszyscy się tam zmieścimy teren jest wielki.
 A ja nie chce żadnych układów i układzików, żądam przestrzegania prawa.
Avatar
Gerard / 21 marca 2019 o 22:52
+17
TBV twierdzi,że teren jest nierówny ;  więc TBV ma obowiązek wytyczyć równe alejki ;  że zdarzały się pożary - TBV więc ma obowiązek ustawić kosze w przestrzeni publicznej, zieleni publicznej ogólnodostępnej (jak to nakazuje prawo miejscowe czyli MPZP z 2005 r.), sprzątać codziennie teren, kosić nawłoć i ją wywozić. TBV twierdzi ustami Pani Hordyj,że ich działania zmierzają do tego,by mieszkańcy mogli poruszać się bezpiecznie, po terenie Górek Czechowskich,gdy powstanie tam park.Informuję TBV,że na właścicielu terenu,będącego przestrzenią publiczną, ciąży szczególna odpowiedzialność, na bieżąco zapewnienia bezpieczeństwa ludziom, którzy mają prawo korzystać z przestrzeni publicznej,zieleni publicznej ogólnodostępnej,a nie dopiero w nieokreślonej przyszłości.
Jest podstawa do wywłaszczenia właściciela na cel publiczny.
TBV łamie podstawowe prawa obywatelskie,bo bezprawnie zakazuje wstępu na teren,który jest przestrzenią publiczną ogólnodostęp
Świadome narażanie zdrowia i życia ludzi przez właściciela,będącego zarządcą przestrzeni publicznej ogólnodostępnej ! To jest karalne !
Podstaw do wywłaszczenia jest kilka, pozwala na to Konstytucja, oczywście za słusznym wynagrodzeniem dla właściciela. Grunty budowlane chodza w miescie po 400-500 zł/m2. Pod tereny zielone sa to o wiele mniejsze kwoty. Zatem niech się Zuk obudzi, wywłaszczy, zapłaci i tyle. Odwago panie prezydencie!
 TBV oficjalnie przyznał się do łamania prawa, ze szkodą dla interesu publicznego,więc nie ma mowy o jakimkolwiek odszkodowaniu,lecz przeciwnie należy nałożyć karę i wywłaszczyć na cel publiczny.Deweloperzy muszą nauczyć się odpowiedzialności i działania w interesie publicznym,bo ich też obowiązuje prawo,jak każdego obywatela RP !
 TBV oficjalnie przyznał się do łamania prawa, ze szkodą dla interesu publicznego,więc nie ma mowy o jakimkolwiek odszkodowaniu,lecz przeciwnie należy nałożyć karę i wywłaszczyć na cel publiczny.Deweloperzy muszą nauczyć się odpowiedzialności i działania w interesie publicznym,bo ich też obowiązuje prawo,jak każdego obywatela RP ! rozwiń
Avatar
gość / 3 kwietnia 2019 o 21:23
-1
Halo, obrońcy? Kto was opłaca? Czy to jest jakiś inny deweloper? Ile wam płacą?
Avatar
Jadźka / 26 marca 2019 o 13:58
-4
Nie pozwolimy ci budować na twojej działce, bo chcemy sobie na tym terenie wycieczki organizować. To są jakieś żarty, chcecie sobie spacerować to napiszcie do Żuka żeby wam park czy co tam chcecie zbudował albo sami to wykupcie i zróbcie. Prawo własności to podstawowa, to tak jakby w waszych mieszkaniach wycieczki czy spotkania organizowali obcy ludzie.
Avatar
Gość / 26 marca 2019 o 12:29
+3
Nie będzie żadnego parku: gazeta.jawnylublin.pl/deweloperzy-obiecuja-pieniadze-ktore-nie-trafiaja-do-kasy-miasta/
Avatar
gość / 26 marca 2019 o 10:23
+5
Zobaczycie park, ale bloków jak na Melomanów i obok
Avatar
Bartek / 26 marca 2019 o 09:21
-5
hej mieszczuchy!!! Zdecydowaliście się mieszkać w mieście aby mieć wieś? Ogarnijcie się, miasto jest po to aby upchać was jak najwięcej jak tuczniki w chlewiku. Sami chcieliście mieszkać w takim skupisku, więc wara od prywatnej własności!!! Już moja sąsiadka na przedmieściach też chciała decydować czy mogę, czy nie postawić garaż i czy mogę posadzić drzewa... Powiedziałem jej: Poszła won! I wam też tak powinni wykrzyczeć :)
Avatar
Sylwester / 25 marca 2019 o 17:35
-3
Uważam że budowa parku to ważna sprawa i ten park powinien tam powstać z wielu względów jak chociażby aktywny wypoczynek rodziny na czystym terenie, pięknie zagospodarowanym.
Avatar
Gość / 25 marca 2019 o 13:34
-3
Tak w referendum! Tak dla zmian
Avatar
won z #blokowisko700lecia / 25 marca 2019 o 10:39
+1
Uważam, że park to dobre rozwiązanie. Matki z dziećmi w wozkawó będą mogły spokojnie wyjść na spacer. Obecnie nie ma takiej mozliwosci
 w sobotę widziałąm rodzinę z wózkiem i małym dzieckiem na Górkach, więc jak najbardziej taka możliwosc jest. co prawda nie wszędzie pani musi wleźć z wózkiem- czy planuje pani wykarczować puszczę Białowieską też pod tym pretekstem? 
Avatar
Dominika / 25 marca 2019 o 10:35
-3
Uważam, że park to dobre rozwiązanie. Matki z dziećmi w wozkawó będą mogły spokojnie wyjść na spacer. Obecnie nie ma takiej mozliwosci
Avatar
mig / 25 marca 2019 o 08:24
+8
Przejrzalam całe forum  i nie znalazłam ani jednej odpowiedzi na moje komentarze zamieszczane tu na wczesniejszych stronach ,tak ze 20 do 10 stron wstecz. Zaden zwolennik tbv, bo nie nazwę ich zwolennikami parku bo nie o park tu sie przeciez rozchodzi a o możliwość budowania blokow, nie zechcial podjac merytorycznej dyskusji.. kontynuowali jedynie trollowanie poprzez wklejanie glupich hasel o cudownym parku, a nie o prxekrecie 700lecia, kiedy to tbv swiadomie tanio kupuje teren zielony ale z myślą o budowie osiedli i szantazuje mieszkańców że jak nie zmienimy MPZP to teren pozostanie niezagospodarowany i nieuporządkowany. Potwierdza mnie to jedynie w przekonaniu by glosowac przeciw zamiarom dewelopera. Nie jestem przeciwnikiem parku, chcialam podkreślić, ale nie zgadzam się na taki dyktat warunkow przez cwaniakowz grubymi portfelami, którzy chcą się jeszcze więcej nachapac. Prawdziwy SZACH MAT NA MIESZKAŃCACH LUBLINA: w zamian za pozbycie się niewygodnych terenów, z których nie da się wycisnac ani zlotowki, a ktore trzeba utrzymać i płacić podatki, czyli w zamian za to że wspanialomyslnie pozbędą się kosztów utrzymania terenu i przerzuca je na miasto, chca uzyskać zmianę MPZP czyli zwielokrotnić swoje zyski! Mogą budować ale nie zarobią tyle na obiektach sportowych co blokach, mamią więc ludzi parkiem na ktory przeznacza tylko 10mln co jest kroplą w morzu kosztów budowy parku na tak rozległym terenie.... wiekszosc kosztów spadnie na miasto a potem bedzbę miasto ten teren utrzymywac gdy tymczasem tbv będzie liczyc zyski ze sprzedaży mieszkan... Kto pójdzie za taka oferta i zaglosuje za????? foz
 zgadzam się i też jestem przeciw nie parkowi, a układom tbv i cwaniactwu!
 zgadzam się i też jestem przeciw nie parkowi, a układom tbv i cwaniactwu! rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 797

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Speed Car Motor Lublin przegrał w Grudziądzu z MRGARDEN GKM, ale zostaje w lidze na kolejny rok

Speed Car Motor Lublin przegrał w Grudziądzu z MRGARDEN GKM, ale zostaje w lidze na kolejny rok 0 8

Speed Car Motor Lublin utrzymał się w światowej elicie na kolejny rok. „Koziołki” przegrały co prawda na wyjeździe z MRGARDEN GKM Grudziądz 38:52, ale uratowała ich wygrana żużlowców z Częstochowy w Gorzowie. Sezon zakończyły na szóstej lokacie

Speed Car Motor Lublin zostaje w PGE Ekstralidze! Zadecydował wynik spotkania Stali z Włókniarzem

Speed Car Motor Lublin zostaje w PGE Ekstralidze! Zadecydował wynik spotkania Stali z Włókniarzem 264 13

Speed Car Motor Lublin utrzymał się w PGE Ekstralidze jeszcze zanim lubelscy zawodnicy wyjechali na tor w Grudziądzu. W Gorzowie Wielkopolskim tamtejsza truly.work Stal zremisowała 45:45 z forBET Włókniarzem Częstochowa. Dzięki temu "Koziołki" nie muszą się już martwić o wynik swojego starcia z MRGARDEN GKM Grudziądz.

Speed Car Motor Lublin - MRGARDEN GKM Grudziądz 38:52. Wyraźna przewaga gospodarzy [zapis relacji na żywo]

Speed Car Motor Lublin - MRGARDEN GKM Grudziądz 38:52. Wyraźna przewaga gospodarzy [zapis relacji na żywo] 13 16

Speed Car Motor Lublin powalczy dzisiaj na wyjeździe z MRGARDEN GKM Grudziądz. Dla żółto-biało-niebieskich jest to niezwykle ważne spotkanie, bo zadecyduje o tym, czy utrzymają się oni bezpiecznie w PGE Ekstralidze. Jednocześnie lublinianie muszą jednak bacznie obserwować to, co dzieje się na torze w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie truly.work Stal podejmuje forBET Włókniarza Częstochowa. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo!

"Nie będziemy się skupiać tylko na samym mieście Lublin, tak jak było to wcześniej". PiS rozpoczął kampanię w Białej Podlaskiej

"Nie będziemy się skupiać tylko na samym mieście Lublin, tak jak było to wcześniej". PiS rozpoczął kampanię w Białej Podlaskiej 42 27

– To są listy śmierci, oczywiście w tym pozytywnym znaczeniu – stwierdził na inauguracji kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w Białej Podlaskiej poseł Marcin Duszek.

Był bardzo przekonujący. Jego ofiara, żeby stracić pieniądze oszukała nawet kasjerkę w banku

Był bardzo przekonujący. Jego ofiara, żeby stracić pieniądze oszukała nawet kasjerkę w banku 8 9

Prawie 16 tysięcy złotych straciła 55-letnia mieszkanka gminy Nałęczów, która uwierzyła oszustowi podającemu się za policjanta.

Śmiertelny wypadek pod Chełmem. Rowerzysta wymusił pierwszeństwo

Śmiertelny wypadek pod Chełmem. Rowerzysta wymusił pierwszeństwo 0 2

Do tragicznego wypadku doszło w czwartek w miejscowości Depułtycze Królewskie (gm. Chełm).

Małżeństwo zaczęło podejrzewać nianię. Zainstalowali w mieszkaniu kamerę

Małżeństwo zaczęło podejrzewać nianię. Zainstalowali w mieszkaniu kamerę 2 8

W środę, policjanci przyjęli zgłoszenie od mieszkanki Lubartowa o kradzieży z jej mieszkania pieniędzy i biżuterii. Straty oszacowała na 5 tys. złotych.

Wisła Puławy w sobotę gra z liderem tabeli. To będzie zupełnie inny mecz?

Wisła Puławy w sobotę gra z liderem tabeli. To będzie zupełnie inny mecz? 0 1

Poza derbami w weekend jeszcze jedno spotkanie zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Wisła Puławy zagra przed własną publicznością z liderem tabeli – Siarką Tarnobrzeg (godz. 17)

Nowa atrakcja turystyczna koło Kazimierza Dolnego. Inwestor walczy o pozwolenie na budowę

Nowa atrakcja turystyczna koło Kazimierza Dolnego. Inwestor walczy o pozwolenie na budowę 7 11

Wieżę widokową z przeszklonym tarasem chce zbudować w Parchatce właściciel stoku narciarskiego i nowy najemca kawiarni Rynkowa. Sprawa pozwolenia na budowę trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Popularne leki na kaszel wycofane przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego

Popularne leki na kaszel wycofane przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego 0 2

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wstrzymał obrót leków zawierających fenspiryd.

Łęczna zdobyła pieniądze na basen. Ten sam, w którym kąpał się burmistrz

Łęczna zdobyła pieniądze na basen. Ten sam, w którym kąpał się burmistrz 0 3

Lech Włodarski, burmistrz Łęcznej, znów skoczył, ale tym razem po duże dofinansowanie do remontu basenu. Tego samego, w którym wykąpał się w ubraniu, co wzbudziło wątpliwości miejscowego sanepidu.

Avia Świdnik kontra Motor Lublin. Gospodarze muszą się wznieść na wyżyny

Avia Świdnik kontra Motor Lublin. Gospodarze muszą się wznieść na wyżyny 0 15

Derbowego początku nowego sezonu ciąg dalszy. W sobotę, w ramach czwartej serii gier Avia Świdnik zagra u siebie z Motorem Lublin (godz. 17)

Chmielaki Krasnostawskie 2019. Program koncertów i wydarzeń
23 sierpnia 2019, 16:00

Chmielaki Krasnostawskie 2019. Program koncertów i wydarzeń 25 6

Od piątku do niedzieli w Krasnymstawie odbywa się 49. Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów "Chmielaki 2019".

Program TV 23-25 sierpnia 2019. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

Program TV 23-25 sierpnia 2019. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji? 0 1

Trzecia część "Harry'ego Pottera", kolejna odsłona "X-Men" i kultowe "Gangi Nowego Jorku" to niektóre z filmowych propozycji na weekend. Sprawdź, jakie filmy będzie można zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej.

Lublin: Gdy właściciele psów zobaczyli nowy wybieg, ich radość zamieniła się w kpiący śmiech

Lublin: Gdy właściciele psów zobaczyli nowy wybieg, ich radość zamieniła się w kpiący śmiech 23 54

Jak to zobaczyłam, to stałam i się śmiałam. A inni psiarze ze mną – tak o urządzonym na Czubach nowym wybiegu dla psów opowiada nasza Czytelniczka. Nie tylko ją zastanawia, dlaczego ogrodzono tak mały teren. Okazuje się, że wszystko rozbiło się o pieniądze.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!