Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 czerwca 2022 r.
6:33

Wzięła rządową dopłatę do telewizora, a teraz musi się tłumaczyć przed ministrem

81 15 A A
(fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

Państwo dopłaca 250 zł do zakupu nowego telewizora. Z pomocy mogą z tego skorzystać osoby mające sprzęt, który nie nadaje się do odbioru sygnału TV w nowej technologii. Jest jednak haczyk, który ściągnął na głowę pani Janiny z Lublina kłopoty: wybrała za drogi telewizor.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Ogłoszono sukces, a okazuje się, że nikt nie został w pełni doinformowany. Z tego są tylko kłopoty. Nie chodzi mi o te 250 złotych, ale o fakt, że w takiej sytuacji może się znaleźć wiele osób – mówi pan Krzysztof. Jego mama, Janina, kupiła niedawno telewizor. A po kilku tygodniach dostała wezwanie do złożenia wyjaśnień.

Albo nowy sprzęt, albo brak wizji

Możliwość skorzystania z rządowej dopłaty do zakupu dekodera lub telewizora związana jest ze zmianą standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. W poniedziałek 27 czerwca na terenie województwa lubelskiego zostanie wyłączony sygnał naziemnej telewizji cyfrowej. Będzie zastąpiony nowym standardem. Jeżeli ktoś nie ma nowocześniejszego telewizora lub dekodera, który obsługuje ten rodzaj sygnału, to w poniedziałek będzie odbierał programy jedynie TVP (w starym systemie publiczny operator może nadawać do końca 2023 r.).

Z szacunków rządu wynika, że około 2 mln gospodarstw domowych w Polsce nie ma właściwego sprzętu. Te osoby muszą albo kupić dekoder, albo wymienić telewizor na nowszy. Rząd, za zgodą parlamentu, wprowadził stosowne dopłaty. To 100 zł do dekodera lub 250 zł do telewizora. Trzeba tylko złożyć wniosek (przez internet lub w placówce pocztowej) i otrzymuje się specjalny kod do realizacji w sklepie z rządowej listy.

Tak zrobiła pani Janina. 79-latka z Lublina pod koniec kwietnia kupiła telewizor w jednej z popularnych sieci ze sprzętem elektronicznym. – Wybrała model za 4,5 tys. zł. Sam bym się na to nie zdecydował, ale to jej decyzja – opowiada syn kobiety, pan Krzysztof.

Bo za drogo

Kłopoty zaczęły się na przełomie maja i czerwca. Wtedy właśnie pani Janina otrzymała pismo od Janusza Cieszyńskiego, odpowiedzialnego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów za cyfryzację. Wobec pani Janiny zostało wszczęte postępowanie administracyjne. Władza chce od niej wyjaśnień. Urzędnicy uznali, że telewizor seniorki jest za drogi. „(…) uzyskane przez Panią świadczenie zostało przeznaczone na zakup telewizora w cenie co najmniej czterokrotnie wyższej niż telewizor posiadający podstawowe funkcjonalności i również umożliwiający dalszy odbiór bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej (…)”.

– Mama się przestraszyła. Jest już osobą starszą i każde takie urzędowe pismo ma na nią zły wpływ – opowiada syn kobiety. – Sam byłem w szoku. Mam wykształcenie prawnicze. Przed zakupem sprzętu, a także potem, zapoznałem się z warunkami programu. Przeczytałem też ustawę. Nigdzie tam nie ma wskazanej górnej granicy ceny telewizora – mówi nam pan Krzysztof.

W piśmie przytoczony jest ustawowy zapis wskazujący, że dopłata przysługuje „jeżeli trudna sytuacja materialna gospodarstwa domowego tej osoby uniemożliwia samodzielne poniesienie kosztów nabycia odbiornika cyfrowego”.

Limity, jakie limity?

Sprawdzamy informacje umieszczone na rządowej stronie. 30 marca władza informuje: „Od dziś 250 zł dofinansowania do zakupu telewizora”. Nie ma tam ani słowa o tym, że istnieją jakieś limity dochodowe czy cenowe. Ale w informacji z 27 kwietnia pada zdanie: „O dofinansowanie do odbiornika cyfrowego (…) mogą ubiegać się gospodarstwa domowe, które posiadają trudną sytuację materialną”. I dalej: „W tym przypadku, biorąc pod uwagę składane oświadczenie we wniosku i poświadczenie nieprawdy, będą również składane wyjaśniania w toku przeprowadzanych postępowań administracyjnych, a w sytuacji stwierdzonych nieprawidłowości żądany będzie zwrot nienależnie pobranych świadczeń”.

– To bubel prawny – ocenia ustawę pan Krzysztof. – Wystarczyłoby wpisać do niej maksymalną cenę sprzętu i nie byłoby problemu. Tymczasem wiele osób może być teraz pociągniętych do odpowiedzialności. W poniedziałek byłem w markecie z elektroniką. Sprzedawca oferował klientom telewizor za 7 tys. zł. Mówił, że można skorzystać z dopłaty. To wskazuje, że nawet sprzedawcy nie wiedzą, że są jakieś ograniczenia – narzeka mężczyzna.

Napisał już do Kancelarii Premiera. Poprosił m.in. o określenie, ile telewizor dla jego mamy ma kosztować. Odpowiedzi jeszcze nie ma.

Na nasze pytania resort też nie odpowiedział. Zadzwoniliśmy zatem na numer rządowej infolinii obsługującą program. Odbiera kobieta o miłym głosie.

– Czy są jakieś limity cenowe?

– Jakie limity? – pyta konsultantka.

– Co do ceny sprzętu. W jakiej cenie muszę się zmieścić? Czy jest jakiś limit?

– Nie.

– Mogę kupić dowolny telewizor? – upewniamy się.

– Dokładnie tak.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Izydor / 23 czerwca 2022 r. o 20:39
Tv droższy niż ma Guru, nie darują kobicie odbiorą Jarkowe, chałupę i talony na wyngiel.
Avatar
Mambolinski / 23 czerwca 2022 r. o 16:52
Już widzę jak 80letnia Babcia kupuję tv za 4,5k. Prędzej wnuczki Grażyna z Januszem którzy nie mają zarejestrowanego odbiornika( bo na babcię bez abonamentu, zresztą takiego wydatku nie wykażą bo skad) jeszcze emeryturę ze starowiny trzepią, dostają węgiel i socjale. Siedzą harnasie żłopią i śmieją się ze mnie głupiego..... Że pracuje... Przetrzepać, prześwietlic i nakaz pracy motyla noga!
Avatar
pb88 / 23 czerwca 2022 r. o 15:38
"Z pomocy mogą z tego skorzstać osoby..." Masakra... Czy naprawdę tak trudno jest przeczytać artykuł przed jego publikacją i poprawić błędy? A tyych w każdym artykule jest niestety multum...
Avatar
Janusz_Paliwas / 23 czerwca 2022 r. o 13:27
Typowe dla pewnej kategorii -  stać na drogi telewizor i jeszcze dopłaty szarpie. I tak zaraz po gwarancji się spi....
 Typowe dla pissowców. Mają nieprzebrane ilości gotówki, a jeszcze od obywateli pod przykrywką podatków szarpią...
Problem jest POtężny -250,00 PLN i jeszcze nie wiadomo jak się skończy.I masz rację Paliwasie PIS strzelił sobie w kolano, bo dał możliwość uzyskania dopłaty. Za Peło problemu by nie było - pinindzy nie było i miało nie być. POganiaj dalej rudego na białej chabecie ,wróci stare i TVP będzie jakie było kiedyś czyli  też swoi Kraśko,Olejnik,Lis ....
 Chodzi o zasady. Nawet jakby była to jedna złotówka. A ,,piniędzy'' nie ma i nie będzie. Wsztstko to pusta dodrukowana makulatura bez pokrytcia. I uważam że TVpiss powinna zostać zlikwidowana a nie obsadzana kolejną bandą kolesi.
 Chodzi o zasady. Nawet jakby była to jedna złotówka. A ,,piniędzy'' nie ma i nie będzie. Wsztstko to pusta dodrukowana makulatura bez pokrytcia. I uważam że TVpiss powinna zostać zlikwidowana a nie obsadzana kolejną bandą kolesi. rozwiń
Avatar
Gutek / 23 czerwca 2022 r. o 12:48
Typowe dla pewnej kategorii -  stać na drogi telewizor i jeszcze dopłaty szarpie. I tak zaraz po gwarancji się spi....
 Typowe dla pissowców. Mają nieprzebrane ilości gotówki, a jeszcze od obywateli pod przykrywką podatków szarpią...
Problem jest POtężny -250,00 PLN i jeszcze nie wiadomo jak się skończy.I masz rację Paliwasie PIS strzelił sobie w kolano, bo dał możliwość uzyskania dopłaty. Za Peło problemu by nie było - pinindzy nie było i miało nie być. POganiaj dalej rudego na białej chabecie ,wróci stare i TVP będzie jakie było kiedyś czyli  też swoi Kraśko,Olejnik,Lis ....
 A teraz „ pinindze " są ? Przecież to rozdawnictwo  jest z pożyczek ( jak wzrosło zadłużenie państwa przez ostatnie lata?) . Też tak prowadzisz budżet domowy , że twoje zadłużenie będą spłacać wnuki i prawnuki ?
 A teraz „ pinindze " są ? Przecież to rozdawnictwo  jest z pożyczek ( jak wzrosło zadłużenie państwa przez ostatnie lata?) . Też tak prowadzisz budżet domowy , że twoje zadłużenie będą spłacać wnuki i prawnuki ? rozwiń
Avatar
Gutek / 23 czerwca 2022 r. o 11:41
Komuna wraca centralizacja szpitali , bon z dopłatą na telewizor talon na węgiel . Co następne?
Avatar
luoi / 23 czerwca 2022 r. o 11:15
Pis won
Avatar
Askier / 23 czerwca 2022 r. o 10:18
Hahaha. Babinka się szarpnęła na tv nówkę nieśmiganą to teraz pisiory jej tą fanaberię wytłuką z głowy.. Jarosław!
Avatar
Gutek / 23 czerwca 2022 r. o 09:22
Czy jest jakaś ustawa wprowadzona przez PiS dobrze wykonana , aby nie trzeba było jej poprawiać ?
Avatar
kees22 / 23 czerwca 2022 r. o 09:21
Typowe dla pewnej kategorii -  stać na drogi telewizor i jeszcze dopłaty szarpie. I tak zaraz po gwarancji się spi....
  Typowe dla pissowców. Mają nieprzebrane ilości gotówki, a jeszcze od obywateli pod przykrywką podatków szarpią...
 Problem jest POtężny -250,00 PLN i jeszcze nie wiadomo jak się skończy.I masz rację Paliwasie PIS strzelił sobie w kolano, bo dał możliwość uzyskania dopłaty. Za Peło problemu by nie było - pinindzy nie było i miało nie być. POganiaj dalej rudego na białej chabecie ,wróci stare i TVP będzie jakie było kiedyś czyli  też swoi Kraśko,Olejnik,Lis ....
 Problem jest POtężny -250,00 PLN i jeszcze nie wiadomo jak się skończy.I masz rację Paliwasie PIS strzelił sobie w kolano, bo dał możliwość uzyskania dopłaty. Za Peło problemu by nie było - pinindzy nie było i miało nie być. POganiaj dalej rudego na białej chabecie ,wróci stare i TVP będzie jakie było kiedyś czyli  też swoi Kraśko,Olejnik,Lis .... rozwiń
Avatar
Izydor / 23 czerwca 2022 r. o 20:39
Tv droższy niż ma Guru, nie darują kobicie odbiorą Jarkowe, chałupę i talony na wyngiel.
Avatar
Mambolinski / 23 czerwca 2022 r. o 16:52
Już widzę jak 80letnia Babcia kupuję tv za 4,5k. Prędzej wnuczki Grażyna z Januszem którzy nie mają zarejestrowanego odbiornika( bo na babcię bez abonamentu, zresztą takiego wydatku nie wykażą bo skad) jeszcze emeryturę ze starowiny trzepią, dostają węgiel i socjale. Siedzą harnasie żłopią i śmieją się ze mnie głupiego..... Że pracuje... Przetrzepać, prześwietlic i nakaz pracy motyla noga!
Avatar
pb88 / 23 czerwca 2022 r. o 15:38
"Z pomocy mogą z tego skorzstać osoby..." Masakra... Czy naprawdę tak trudno jest przeczytać artykuł przed jego publikacją i poprawić błędy? A tyych w każdym artykule jest niestety multum...
Avatar
Janusz_Paliwas / 23 czerwca 2022 r. o 13:27
Typowe dla pewnej kategorii -  stać na drogi telewizor i jeszcze dopłaty szarpie. I tak zaraz po gwarancji się spi....
 Typowe dla pissowców. Mają nieprzebrane ilości gotówki, a jeszcze od obywateli pod przykrywką podatków szarpią...
Problem jest POtężny -250,00 PLN i jeszcze nie wiadomo jak się skończy.I masz rację Paliwasie PIS strzelił sobie w kolano, bo dał możliwość uzyskania dopłaty. Za Peło problemu by nie było - pinindzy nie było i miało nie być. POganiaj dalej rudego na białej chabecie ,wróci stare i TVP będzie jakie było kiedyś czyli  też swoi Kraśko,Olejnik,Lis ....
 Chodzi o zasady. Nawet jakby była to jedna złotówka. A ,,piniędzy'' nie ma i nie będzie. Wsztstko to pusta dodrukowana makulatura bez pokrytcia. I uważam że TVpiss powinna zostać zlikwidowana a nie obsadzana kolejną bandą kolesi.
 Chodzi o zasady. Nawet jakby była to jedna złotówka. A ,,piniędzy'' nie ma i nie będzie. Wsztstko to pusta dodrukowana makulatura bez pokrytcia. I uważam że TVpiss powinna zostać zlikwidowana a nie obsadzana kolejną bandą kolesi. rozwiń
Avatar
Gutek / 23 czerwca 2022 r. o 12:48
Typowe dla pewnej kategorii -  stać na drogi telewizor i jeszcze dopłaty szarpie. I tak zaraz po gwarancji się spi....
 Typowe dla pissowców. Mają nieprzebrane ilości gotówki, a jeszcze od obywateli pod przykrywką podatków szarpią...
Problem jest POtężny -250,00 PLN i jeszcze nie wiadomo jak się skończy.I masz rację Paliwasie PIS strzelił sobie w kolano, bo dał możliwość uzyskania dopłaty. Za Peło problemu by nie było - pinindzy nie było i miało nie być. POganiaj dalej rudego na białej chabecie ,wróci stare i TVP będzie jakie było kiedyś czyli  też swoi Kraśko,Olejnik,Lis ....
 A teraz „ pinindze " są ? Przecież to rozdawnictwo  jest z pożyczek ( jak wzrosło zadłużenie państwa przez ostatnie lata?) . Też tak prowadzisz budżet domowy , że twoje zadłużenie będą spłacać wnuki i prawnuki ?
 A teraz „ pinindze " są ? Przecież to rozdawnictwo  jest z pożyczek ( jak wzrosło zadłużenie państwa przez ostatnie lata?) . Też tak prowadzisz budżet domowy , że twoje zadłużenie będą spłacać wnuki i prawnuki ? rozwiń
Avatar
Gutek / 23 czerwca 2022 r. o 11:41
Komuna wraca centralizacja szpitali , bon z dopłatą na telewizor talon na węgiel . Co następne?
Avatar
luoi / 23 czerwca 2022 r. o 11:15
Pis won
Avatar
Askier / 23 czerwca 2022 r. o 10:18
Hahaha. Babinka się szarpnęła na tv nówkę nieśmiganą to teraz pisiory jej tą fanaberię wytłuką z głowy.. Jarosław!
Avatar
Gutek / 23 czerwca 2022 r. o 09:22
Czy jest jakaś ustawa wprowadzona przez PiS dobrze wykonana , aby nie trzeba było jej poprawiać ?
Avatar
kees22 / 23 czerwca 2022 r. o 09:21
Typowe dla pewnej kategorii -  stać na drogi telewizor i jeszcze dopłaty szarpie. I tak zaraz po gwarancji się spi....
  Typowe dla pissowców. Mają nieprzebrane ilości gotówki, a jeszcze od obywateli pod przykrywką podatków szarpią...
 Problem jest POtężny -250,00 PLN i jeszcze nie wiadomo jak się skończy.I masz rację Paliwasie PIS strzelił sobie w kolano, bo dał możliwość uzyskania dopłaty. Za Peło problemu by nie było - pinindzy nie było i miało nie być. POganiaj dalej rudego na białej chabecie ,wróci stare i TVP będzie jakie było kiedyś czyli  też swoi Kraśko,Olejnik,Lis ....
 Problem jest POtężny -250,00 PLN i jeszcze nie wiadomo jak się skończy.I masz rację Paliwasie PIS strzelił sobie w kolano, bo dał możliwość uzyskania dopłaty. Za Peło problemu by nie było - pinindzy nie było i miało nie być. POganiaj dalej rudego na białej chabecie ,wróci stare i TVP będzie jakie było kiedyś czyli  też swoi Kraśko,Olejnik,Lis .... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zaginął mieszkaniec Lublina. Jego siostra prosi o pomoc w poszukiwaniach

Zaginął mieszkaniec Lublina. Jego siostra prosi o pomoc w poszukiwaniach

- Wczoraj (we wtorek - dop. aut.) z domu w Lublinie, około 8 rano, wyszedł mój brat Andrzej. Nie wziął ze sobą telefonu i nie mamy z nim od wczorajszego (wtorkowego - dop. aut.) ranka kontaktu - pisze pani Karolina na Facebooku. Kobieta prosi o pomoc w poszukiwaniach

Miliarder skończył budować cztery boiska piłkarskie w Lublinie. Co jeszcze obiecał?

Miliarder skończył budować cztery boiska piłkarskie w Lublinie. Co jeszcze obiecał?

Dzisiaj mija termin, w którym spółka miliardera Zbigniewa Jakubasa powinna zakończyć budowę czterech boisk piłkarskich na dzierżawionej od miasta części terenu po klubie jeździeckim. Spółka zameldowała ukończenie inwestycji nadzorowi budowlanemu.

"Rosja jest bezpośrednim zagrożeniem dla bezpieczeństwa i pokoju". Deklaracja szczytu NATO
film

"Rosja jest bezpośrednim zagrożeniem dla bezpieczeństwa i pokoju". Deklaracja szczytu NATO

Madryt, Hiszpania. W świetle wrogiej polityki i działań nie możemy uznać Rosji za partnera - napisano w koncepcji strategicznej NATO, którą przywódcy państw sojuszniczych przyjęli w czasie szczytu w Madrycie. Jak zaznaczono w dokumencie, Sojusz traktuje Rosję jako "najbardziej bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa". NATO chce jednak "zachować otwarte kanały komunikacji z Moskwą, by zapobiegać eskalacji i wzmocnić przejrzystość". W dokumencie znalazło się także sformułowanie, że "ambicje i represyjna polityka Chińskiej Republiki Ludowej stanowią wyzwanie dla interesów, bezpieczeństwa i wartości".

"Weekendlove" Puławy
2 lipca 2022, 17:00

"Weekendlove" Puławy

2 lipca w Marinie Puławy odbędzie się specjalne muzyczne wydarzenie we włoskim klimacie - "Weekendlove" Puławy. Organizatorzy zapraszają już od godz. 17.

Dziś ostatni dyżur na parkingu przy S17

Dziś ostatni dyżur na parkingu przy S17

Po czterech miesiącach nieustannej pomocy, tysiącach usmażonych naleśników, hektolitrach ugotowanych zup i setkach wydanych paczek – wolontariusze z Markuszowa, Puław i okolic kończą swoją charytatywną przygodę. Ostatni dyżur zaplanowano na czwartek.

Nocą będą dymić w Ogrodzie Saskim

Nocą będą dymić w Ogrodzie Saskim

Pięć wieczorów ma trwać tegoroczna akcja oprysków przeciwko komarom opłacana przez miasto z budżetu obywatelskiego. W tym roku preparat ma być rozpylony na większym obszarze niż poprzedniego lata.

Gorąco, ale nie od ognia. Druhowie kłócą się o wozy strażackie
galeria

Gorąco, ale nie od ognia. Druhowie kłócą się o wozy strażackie

Z obu stron jest chęć porozumienia, ale wygląda na to, że szybko do kompromisu nie dojdzie. Zapowiadany na dzisiaj protest strażaków ochotników z Ignacowa (powiat lubelski) został zawieszony, ale wciąż może dojść do skutku.

"Proszę mocno dmuchnąć". "Nie, dziękuję", czyli poselskie podejście do trzeźwości na drodze
Wideo
film

"Proszę mocno dmuchnąć". "Nie, dziękuję", czyli poselskie podejście do trzeźwości na drodze

Zapowiedział, że wpłaci zadośćuczynienia na rzecz Fundacji Pomocy Ofiarom Wypadków i zrzeknie się immunitetu, by ponieść konsekwencje za swoją "nieprzepisową jazdę na rowerze" - to deklaracje posła Franciszka Sterczewskiego.

Górnik Łęczna – Puszcza Niepołomice 1:1. Trzeci mecz kontrolny bez porażki

Górnik Łęczna – Puszcza Niepołomice 1:1. Trzeci mecz kontrolny bez porażki

Za Górnikiem Łęczna trzeci tego lata mecz kontrolny. Tym razem w Busku Zdroju zielono-czarni zremisowali z Puszczą Niepołomice czyli rywalem z którym już niebawem zainaugurują rozgrywki na zapleczu PKO BP Ekstraklasy

Budowa S19 w Lubelskiem. Wybrali firmy na dwa odcinki

Budowa S19 w Lubelskiem. Wybrali firmy na dwa odcinki

W finalną fazę weszły przetargi na budowę dwóch kolejnych odcinków drogi ekspresowej numer 19. Wiadomo już z kim drogowcy chcą podpisać kontrakty.

Biała Podlaska ma hulajnogi elektryczne

Biała Podlaska ma hulajnogi elektryczne

Elektryczne hulajnogi dotarły do Białej Podlaskiej. Do dyspozycji mieszkańców jest na razie 25 pojazdów, ale będzie ich więcej.

Wójt niechcący nie dostał wotum zaufania. Radni zaskoczeni wynikiem głosowania

Wójt niechcący nie dostał wotum zaufania. Radni zaskoczeni wynikiem głosowania

Do nietypowej sytuacji doszło podczas poniedziałkowej sesji rady gminy Końskowola (powiat puławski). Samorządowcy niechcący nie przyznali wójtowi wotum zaufania. Zawiniła niska frekwencja.

Skład już skompletowany, budżet się dopina. Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin przed nowym sezonem

Skład już skompletowany, budżet się dopina. Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin przed nowym sezonem

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin ma już skompletowany skład na nadchodzący sezon w ekstraklasie i w europejskich pucharach. Budżet koszykarek pozostanie na zbliżonym poziomie co ostatnio

Zmiany w szkołach i przedszkolach w Lublinie. Kto zostaje, kto odchodzi. Lista
Zdjęcia
galeria

Zmiany w szkołach i przedszkolach w Lublinie. Kto zostaje, kto odchodzi. Lista

Lubelskie szkoły, przedszkola, bursy i poradnie mają nowych dyrektorów. W sumie 32.

Trzeci transfer Motoru Lublin, kolejne w drodze

Trzeci transfer Motoru Lublin, kolejne w drodze

W środę klub z Lublina pozyskał trzeciego piłkarza podczas letniego okienka transferowego. Do drużyny Stanisława Szpyrki dołączył Mariusz Rybicki, który ostatnio grał w Wigrach Suwałki. Drugoligowiec wycofał się jednak z rozgrywek z powodu kłopotów finansowych, a piłkarze dostali wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty