17:26

Motor Lublin - Garbarnia Kraków 1:1 (zapis relacji na żywo)

2 0 A A
(fot. Wojciech Szubartowski)

I znowu się nie udało. Wszyscy liczyli na pierwszy komplet punktów Motoru Lublin w domowym meczu, ale żółto-biało-niebiescy zremisowali z Garbarnią Kraków 1:1. Trzeba jednak przyznać, że zwłaszcza po przerwie to był remis ze wskazaniem na drużynę gości.

Relacja na żywo

automatyczne odświeżanie strony co 60 sekund

90+5' Jeszcze piłka w pole karne gości, ale łapie Kozioł. A po chwili koniec meczu! Znowu rozczarowanie na Arenie Lublin.

90+2' Po drugiej stronie boiska Masiuda fauluje Raka i będzie okazja na dośrodkowanie w pole karne. Niestety, nic z tego.

90+1' Fatalnie podawał Cichocki, ale za chwilę naprawił swój błąd.

90' Sędzia dolicza 4 minuty.

90' Kartka dla Sławomira Dudy.

89' Swędrowski blisko! Niby Kozioł podszedł bardzo spokojnie do całej sytuacji, ale uderzęnie "Swędro" z powietrza naprawdę nieznacznie minęło słupek.

86' Dwie kolejne zmiany w zespole z Krakowa: Serafin za Bąka i Laskoś za M. Dudę.

85' Motor próbuje coś zdziałać z przodu, ale niewiele wychodzi w drugiej połowie gospodarzom w ofensywie.

84' Rak w pole karne, ale za lekko i zbyt nisko. Tylko aut.

83' Wawszczyk fauluje Bąka, będzie centra w pole karne Motoru.

82' Michota schodzi ze skrzydła do środka boiska i strzela, ale wysoko nad bramką.

81' Kiepskie zachowanie Raka, który czekał na piłkę. Garbarnia w pole karne, ale na szczęście do nikogo.

80' Teraz faul w ataku gości i zacznie Motor.

79' Bąk faulowany przez Dudę.

79' Marszalik za Radwanka. Dobry występ tego drugiego. Napsuł defensorom Motoru sporo krwi.

77' Swędrowski pada w okolicach pola karnego, ale sędzia nie dopatrzył się faulu.

77' Dobry przechwyt w środku boiska Michała Króla.

75' Madejski znowu bez zarzutu wykonuje swoją robotę, tym razem pewnie łapie dośrodkowanie z rzutu wolnego.

74' Roszada w zespole z Krakowa. Malik za Wacławka.

72' Znowu dwie zmiany w Motorze: Ropski za Świderskiego i Wójcik za Ceglarza.

72' Michał Król odbiera piłkę Bruno Wacławkowi podaje do Rafał Króla, a ten uruchamia na skrzydle Piotra Ceglarza, który w swoim stylu schodzi do środka boiska i strzela na bramkę. Ponownie niecelnie.

70' Garbarnia cały czas przy piłce, słaby mecz rozgrywają gospodarze po przerwie. Po zmianie stron niewiele udaje się drużynie trenera Hajdy.

68' Świderski tyłem do bramki, odgrywa do Ceglarza, ale tym razem uderzenie skrzydłowego obok bramki.

66' Ariel Wawszczyk zmienia Dariusza Łukasika i debiutuje w drużynie Motoru. I od razu "wsadził" na minę Dudę, ale ten uprzedza rywala. Nietypowa zmiana stopera w końcówce meczu.

62' Kolejna udana akcja gości. Bąk w sytuacji sam na sam nie pakuje piłki do bramki. Gola i tak by jednak nie było, bo chorągiewka bocznego sędziego poszła w górę. A po chwili żółta kartka dla drugiego trenera Motoru - Tomasza Jasika.

61' To powinno być 1:2! Radwanek do Kuczaka, a ten drugi w sytuacji sam na sam z Madejskim strzela, ale bramkarz odbija piłkę ręką. Futbolówka na koniec odbija się jeszcze od słupka. Gospodarze mogą bardzo głęboko odetchnąć.

60' Rak fauluje w ataku.

59' Garbarnia próbowała zamiast wrzutki w pole karne wznowić grę z rzutu wolnego podaniem po ziemi. Przytomnie obrońcy Motoru zablokowali to zagranie, a po chwili pewnie dośrodkowanie łapie Madejski.

57' Świderski upadając już na murawę próbował strzelać jeszcze na bramkę, ale został zablokowany. Gospodarze domagali się rzutu rożnego, ale grę wznowi Garbarnia.

56' Dwie zmiany w Motorze. Duda za Kuncę i po chwili Rak za Kumocha.

56' Łukasik wygrywa pojedynek z Wacławkiem, ale znowu było groźnie.

54' Bąk nie przejął piłki w polu karnym Motoru, zacznie Madejski.

53' Pierwsze minuty po przerwie wyrównane, ale ze wskazaniem na ekipę z Krakowa.

51' Ceglarz przerzuca piłkę do Kuncy, ten zagrywa w pole karne do Świderskiego, ale szybszy obrońca gości.

49' Szybka odpowiedź Góreckiego, który huknął zza pola karnego, ale na szczęście dla gospodarzy prosto w Madejskiego.

49' Fatalnie Garbarnia wyprowadza piłkę spod swojej bramki. Piłkę przejmuje Świderski, przerzuca sobie futbolówkę nad obrońcą, ale za mocno, bo pierwszy dopadł do niej Kozioł.

46' Zaczynamy drugą połowę.

45+1' Koniec pierwszej połowy. Motor miał naprawdę dobry fragment gry, ale kiedy goście przycisnęli także potrafili zagrozić bramce Sebastiana Madejskiego.

45' Rafał Król padł tuż przed polem karnym, ale po raz kolejny sędia nie dopatrzył się faulu na zawodniku Motoru.

44' Sędzia do regulaminowego czasu gry dolicza minutę.

43' Swędrowski z rożnego na bliższy słupek i strzał oddaje Rafał Król. Niestety, obok bramki.

42' Michota huknął zza pola karnego i Kozioł z wielkimi problemami odbija piłkę na rzut rożny. Dobry strzał, szkoda, że w środek bramki, bo bramkarz rywali nie miałby szans.

40' Kartka dla Swędrowskiego.

39' 1:1! Bardzo groźnie pod bramką Motoru. Najpierw Michał Król "wyłuskał" piłkę rywalowi. Po chwili Radwanek kiwał i kiwał tuż przed bramką, ale gospodarze zdołali wybić piłkę. Pechowo, bo ta trafiła pod nogi Jakuba Kowalskiego, który miał mnóstwo czasu i miejsca. Podrzucił sobie futbolówkę i wstrzelił ją w kierunku bramki. A tam Radwanek świetnie zgrał do Bąka i ten strzelił z bliska na 1:1.

38' Michał Król faulowany i Motor zaczyna pod swoją bramką.

36' Kunca do Świderskiego, a ten drugi znowu na spalonym.

34' Od kilku minut gra toczy się częściej na połowie Motoru, ale na razie niewiele z tego wynika.

31' Kartka dla Radwanka.

30' Kozioł uprzedza Świderskiego, a gdyby nie to "Świder" znalazłby się w sytuacji sam na sam z bramkarzem przyjezdnych.

25' Świetny przechwyt Rafała Króla, ale po chwili złe podanie na skrzydło do Ceglarza, który nie dogonił piłki.

24' Świderski na pozycji spalonej. Niepotrzebnie uderzył jeszcze do siatki, bo mógł obejrzeć za to żółtą kartkę.

22' 1:0! Motor pierwszy raz w tym sezonie jako pierwszy wychodzi na prowadzenie! I trzeba przyznać, że od dłuższego czasu zanosiło się na tego gola. Trener gości Łukasz Surma nie będzie jednak zadowolony. Marcin Michota wyrzucił piłkę z autu do Piotra Ceglarza, a ten chociaż mial obok siebie kilku rywali, to "zszedł" z futbolówką do środka boiska i uderzył do siatki.

18' Goście wybijają piłkę na uwolnienie.

17' Motor zamknął teraz Garbarnię na jej połowie.

16' Zbyt mocny przerzut Ceglarza do Swędrowskiego.

15' Motor coraz mocniej napiera rywali, w ostatnich minutach zdecydowanie lepiej radzą sobie lublinianie.

14' Świderski w ostatniej chwili zatrzymany przez obrońcę, ale piłka spada pod nogi Tomasza Swędrowskiego, a ten uderza po ziemi. Końcami palców broni jednak bramkarz gości.

12' Dalekie podanie do Dominika Kuncy, ale dobrze zastawia obrońca gości i piłka dla ekipy z Krakowa.

11' Teraz Michał Król na murawie, ale sędzia znowu nie dopatrzył się przewinienia.

10' Rafał Król prostopadle do Piotra Ceglarza, a ten wrzuca w pole karne, gdzie doskonale znalazł się Michał Król. Młodzieżowiec Motoru strzelił jednak z powietrza prosto w bramkarza, szkoda, bo to była bardzo dobra okazja dla gospodarzy.

9' Świderski po raz kolejny leży na boisku i znowu sędzia uznał, że nie było faulu gości.

7' Znowu kibice Motoru mogą głęboko odetchnąć. Dariusz Łukasik jako ostatni zawodnik przed Sebastianem Madejskim o mały włos nie stracił piłki po pressingu rywali.

5' Świderski wywalczył faul na środku boiska.

4' Pierwsza ofensywna akcja Motoru, ale Daniel Świderski zdecydował się na strzał zza pola karnego i strzał bardzo niecelny.

2' Akcja prawym skrzydłem Garbarni i świetna okazja gości! To powinno być 0:1. Rafał Górecki strzela głową, ale nie trafia w bramkę w doskonałej sytuacji po centrze Kamila Kuczaka!

1' Gramy!

----------------------------------------

Piłkarze Mirosława Hajdy chcą wreszcie zdobyć pierwszy komplet punktów na swoim boisku. Do tej pory Motor przegrał u siebie ze Zniczem Pruszków 1:2, a później w ostatnich minutach uratował remis z Błękitnymi Stargard (2:2).

Garbarnia w tym sezonie tylko raz zagrała na wyjeździe. I wygrała w Kaliszu z tamtejszym KKS 2:1.

-----------------------------------------

Motor Lublin - Garbarnia Kraków 1:1 (1:1)

Bramki: Ceglarz (22) - Bąk (39).

Motor: Madejski - M. Król, Cichocki, Łukasik (66 Wawszczyk), Michota, Kunca (56 S. Duda), Kumoch (57 Rak), Swędrowski, R. Król, Ceglarz (72 Wójcik), Świderski (72 Ropski).

Garbarnia: Kozioł - Kowalski, Górecki, Masiuda, Nakrosius, Bąk (86 Serafin), M. Duda (86 Laskoś), Kołbon, Wacławek (74 Malik), Kuczak, Radwanek (79 Marszalik).

Żółte kartki: Swędrowski, S. Duda - Radwanek, Masiuda.

Sędziował: Patryk Gryckiewicz (Toruń).

Rodzina w komplecie! Pisklęta wróciły do gniazda sokołów
Wideo

Nadszedł ten dzień, na który czekali wszyscy obserwatorzy ptasiej telenoweli z komina elektrociepłowni Wrotków. Do gniazda wróciły odchowane przez sokolnika pisklęta.

Bitwa o Europę nabiera tempa - czy Mirosław Piotrowski ma szansę  na mandat?
Dzień Wschodzi

Bitwa o Europę nabiera tempa - czy Mirosław Piotrowski ma szansę na mandat?

Opadł bitewny kurz walki o samorządy, a na horyzoncie kolejna bitwa. Tym razem o miejsca w parlamencie europejskim. Po przerwie do Brukseli chce wrócić prof. Mirosław Piotrowski. Był już europosłem przez 3 kadencje z poparcia Ligi Polskich Rodzin oraz Prawa i Sprawiedliwości. Tym razem kandyduje z listy Konfederacji. Z jakimi szansami na sukces? Zapraszamy do obejrzenia.

Za nami druga kolejka Piłkarskiej Amatorskiej Branżowej Ligi Orlikowej w Świdniku

Zwycięstwa odniosły Ekolodzy Eco-World, Kelnerzy MTS Akapelka i Piekarze Adampol Team

Gnojowica pod domem wójta Dorohuska

Wczoraj rolnicy przed domem wójta Dorohuska Wojciecha Sawy wylali gnojówkę i podpalili opony. Był to odwet za rozwiązanie protestu na granicy.

Rafał Zwolak: Pogodzimy Zamość, bo moją partią są ludzie
Wybory 2024

W pierwszej turze wyborów jego przewaga nad urzędującym prezydentem sięgnęła 2854 głosów. W drugiej była jeszcze większa. Różnica wyniosła 6035 głosów. O nocy wyborczej, planach na przyszłość, również kadrowych i jego konkurencie rozmawiamy z Rafałem Zwolakiem, zwycięzcą wyborów prezydenckich w Zamościu.

GIS ostrzega: tej mąki lepiej nie kupuj

Główny Inspektorat Sanitarny wycofał niektóre partie mąki migdałowej. Wszystko przez nadmiar aflatoksyn

Bogdanka LUK znowu lepsza od Trefla, europejskie puchary w Lublinie!

W spotkaniu rewanżowym o piąte miejsce Bogdanka LUK Lublin pokonała Trefl Gdańsk 3:1. Tym samym w przyszłym sezonie będzie reprezentować nasz kraj w Pucharze Challenge.

Jazz w DDK Węglin. Marek Pospieszalski solo
27 kwietnia 2024, 20:00

Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Peryferia. Tym razem wystąpi wystąpi saksofonista Marek Pospieszalski. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 27 kwietnia o godzinie 20.00.

Lubelski wieczór w Zgrzycie

W najbliższą sobotę w Fabryce Kultury Zgrzyt zobaczymy, co ciekawego dzieje się na lubelskiej scenie rockowo – metalowej. Zagrają dwie lubelskie kapele: Slave Keeper i Last Jump oraz gościnnie Iron Head.