1 grudnia 2021 r.
19:15

Motor Lublin - Legia Warszawa 1:2 (zapis relacji na żywo)

16 1 A A

Zapraszamy na relację na żywo z meczu 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski, w którym Motor Lublin zmierzy się z Legią Warszawa. Początek spotkania o godz. 20.

Relacja na żywo

automatyczne odświeżanie strony co 60 sekund

KONIEC MECZU! Motor Lublin postawił trudne warunki Legii Warszawa, ale musiał uznać wyższość mistrzów Polski przegrywając 1:2. Tym samym lubelski zespół zakończył zmagania na 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski

90+4 Zmiana w Legii. Kisiel w miejsce Luquinhasa

90+1 Vitinho miał na nodze piłkę na wagę dogrywki. Brazylijczyk uderzył po ziemi, ale minimalnie obok słupka bramki gości.

90' Mecz został przedłużony o cztery minuty

88' Zmiana w Legii. Za Skibickiego wchodzi Nawotka. Chwilę wcześniej po kontrze szansę miał Emreli, ale został zablokowany

88' Rzut rożny dla gospodarzy. Piłkę wybijają piłkarze z Warszawy

85' Motor próbuje zaatakować, ale bez efektu. Po faulu taktycznym żółta kartka dla Raka

83' Zmiany w Motorze. Za Ceglarza Ryczkowski, a za Swędrowskiego Król

80' Gościom po zdobyciu drugiej bramki się nie spieszy. Legia stara się dłużej utrzymać przy piłce i oddalić zagrożenie od własnego pola karnego

75' Piłka w siatce Motoru po kolejnej główce Włodarczyka, ale napastnik Legii był na minimalnym spalonym

72' GOOOOL DLA LEGII!!!! Po rzucie rożnym akcję skutecznym strzałem głową zamknął Włodarczyk

70' Podwójna zmiana w Motorze. Za Fidziukiewicza pojawia się Rak, a za Sędzikowskiego Firlej.

66' Motor stara się odpiowiedzieć. Ładnie sprzed pola karnego uderzał Sędzikowski, ale minimalnie obok słupka

63' Kolejna szansa Legii zakończona mocnym i minimalnie niecelnym strzałem Slisza. Po tej akcji doszło do zmiany w Legii. Za Pekharta na murawie pojawił się Włodarczyk

58' Żółta kartka dla Mladenovicia

56' GOOOOOL DLA LEGII!!! Kapitalne uderzenie z dystansu Luquinhasa z około 25 metrów. Brazylijczyk przymierzył idealni i "zdjął pajęczynę"

54' Kontra Legii. Podanie do Mladenovicia, a zawodnik gości zwlekał ze strzałem i akcja spaliła na panewce

50' Po pięciu minutach oba zespoły stworzyły sobie po jednej oskrzydlającej sytuacji, ale wynik nadal się nie zmienia

46' Zaczynamy drugą część spotkania!

Za chwilę rozpocznie się druga połowa spotkania. W Legii szykują się dwie zmiany. Za Martinsa na boisku pojawi sie Emreli a za Hołownię Mladenović

45+8 KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. W KOŃCÓWCE PIERWSZEJ CZĘŚCI SPOTKANIA PRZEWAGĘ OSIĄGNĘŁA LEGIA, ALE NIEWIELE Z TEGO WYNIKAŁO. MOTOR PO 45 MINUTACH PROWADZI WIĘC 1:0. CZEKAMY NA DALSZĄ CZĘŚĆ SPOTKANIA

45' Pierwsza połowa została przedłużona o osiem minut

45' Zmiana w Motorze. Za kontuzjowanego Kołbona Vitinho.

45' Josue przymierzył z rzutu wolnego. Madejski łapie piłkę "w koszyk"

43' Atak pozycyjny Legii zakończony podaniem do Pekharta. Ten zamiast strzelać będąc w polu karnym zwlekał i piłkę wybilł mu Moskwik!

39' W przeciągu trzech minut Josue strzelał jeszcze dwa razy, ale za każdym razem piłka mijała bramkę Madejskiego

36' Z dystansu strzelał Josue. Piłka poleciała nad poprzeczką

34'  Gramy dalej!

Po blisko 10 minutach sędzia zaprosił oba zespoły do szatni. Mecz zostanie wznowiony kiedy widoczność na stadionie się poprawi

27' Z powodu zadymienia boiska mecz zostaje przerwany.

26' Kibice Motoru prezentują efektowną oprawę. Tymczasem mamy przerwę w grze bo jednemu z legionistów udzielana jest pomoc medyczna.

22' Motor naciska i szuka kolejnej bramki. Na lewej flance szarżował Sędzikowski, ale zwlekał z dośrodkowaniem i gospodarze mieli tylko rzut rożny. W odpowiedzi po wrzutce strzelał głową Pekhart, ale bez powodzenia

20' Znów było groźnie w polu karnym Legii, ale tym razem defensorzy ze stolicy zdołali wybić piłkę

18' Legia stara się zareagować, ale póki co bez efektu. Z kolei Motor po strzelonej bramce coraz bardziej się napędza

Bardzo składna akcja gospodarzy zakończona zagraniem do Fidziukiewicza, a ten uderzył z półobroty niemal bez namysłu i otworzył wynik spotkania!

14' GOOOOOL DLA MOTORU!!!!

9' Powinno być 1:0 dla Legii. Świetne zagranie Josue do Andre Martinsa, ale ten drugi uderzył bezpośrednio z powietrza nad poprzeczką

5' Próbował Motor, ale strzał sprzed pola karnego bardzo, bardzo niecelny

3' Pierwsza groźna akcja oskrzydlająca gości kończy się przejęciem piłki przez Madejskiego

1' GRAMY!

Oba zespoły już na murawie, za chwilę początek spotkania

- Jest to dla nas bardzo ważny mecz. Starałem się wystawić jak najlepszy skład na Motor. Dla nas Fortuna Puchar Polski to droga do europejskich pucharów - zdradził Marek Gołębiewski, trener Legii

- Dla moich zawodników to fajny sprawdzian, a sam mecz jest wielkim wydarzeniem. W poniedziałek przed meczem pytałem zawodników o zdrowie i wszyscy byli gotowi do walki. Mam nadzieję, że kiedy zabrzmi pierwszy gwizdek kibice obejrzą dobry mecz - powiedział przed początkiem spotkania Marek Saganowski, trener Motoru.

To będzie pierwsze starcie Motoru z Legią od niemal 30 lat. Dodatkowo mistrzowie Polski są w tym roku w wielkim kryzysie i w lidze przegrali już 10 z 14 meczów. Czy drugoligowiec zdoła wykorzystać problemy rywala? Przekonamy się wieczorem.

------------------------------------------

Motor Lublin - Legia Warszawa 1:2 (1:0)

Bramki: Fidziukiewicz (14) - Luquinhas (56), Włodarczyk (73).

Motor: Madejski - Błyszko, Swędrowski, Fidziukiewicz, Moskiwk, Cichocki, Wójcik, Sędzikowski, Kołbon, Kusiński, Ceglarz.

Legia: Boruc – Hołownia, Josue, Luquinhas, Martins, Nawrocki, Pekhart, Ribeiro, Skibicki, Slisz, Wieteska.

Żółte kartki:

Sędziuje: Łukasz Kuźma (Bialystok).

Widzów: 14914 (rokord frekwencji na Arenie Lublin).

Studencie, zostań dawcą szpiku

Trwa wiosenna edycja projektu Helpers’ Generation. Do akcji, we współpracy z Fundacją DKMS włączyły się trzy lubelskie uczelnie.

Przed drugą turą w Zamościu. Niby debata, ale bez jednego kandydata
Wybory 2024

Rafał Zwolak nie przyjął propozycji Andrzeja Wnuka i nie stawił się we wtorek w samo południe na Rynku Wielkim, aby wziąć udział w otwartej dla mieszkańców debacie. Więc urzędujący prezydent sam odpowiadał na pytania przygotowane przez jego sztab.

Stal Kraśnik ma nowego trenera

Po porażce ze Startem Krasnystaw w Kraśniku zdecydowali się na zmianę trenera. Kamila Dydo zastąpił Kamil Witkowski, który jeszcze niedawno prowadził trzecioligowe Karpaty Krosno.

KOWR o wynikach audytu: Kilkanaście lat zajmie odbudowa renomy polskiej hodowli koni

Nie będzie już wyprzedaży cennych koni za wszelką cenę – zapowiada kierownictwo KOWR. Ale ośrodek, który nadzoruje stadniny, nie nastawia się też na spektakularne wyniki finansowe aukcji Pride of Poland. – Ważniejsza jest obecne odbudowa renomy polskiej hodowli, a to może potrwać kilkanaście lat – przyznaje Henryk Smolarz, dyrektor KOWR.

Ostatnia chwila na zgłoszenie swojego pomysłu ws. ogrodów społecznych

Tylko do 21 kwietnia potrwają konsultacje społeczne miejskiego projektu zakładania przez mieszkanki i mieszkańców Lublina wspólnych ogrodów społecznych.

Dziura na dziurze, jednak już niedługo się to zmieni

Miasto zabiera się za remont ulicy Pliszczyńskiej. Niedługo otwarty zostanie przetarg, w ramach którego wykonawca będzie miał za zadanie stworzyć projekt ulicy z chodnikami i zrealizować przebudowę.

Koncert z muzyką do filmu „Chłopi” w CSK
21 kwietnia 2024, 16:00

W niedzielę (21 kwietnia) odbędzie się wyjątkowy koncert z muzyką do filmu „Chłopi”, którą skomponował Łukasz „L.U.C.” Rostkowski.

3k6 Festiwal Gier: Skok w Świat Rozrywki!
20 kwietnia 2024, 10:00

Już niebawem, 20-21 kwietnia, Lubelski Park Naukowo-Technologiczny stanie się epicentrum najnowszego wydarzenia na mapie polskiej rozrywki – 3k6 Festiwal Gier! To zupełnie nowe doświadczenie dla wszystkich pasjonatów planszówek, RPG i szeroko pojętej kultury gier.

Skarby Kultury Przestrzeni: Zielona restauracja w centrum Lublina

Prezentujemy Skarby Kultury Przestrzeni: restauracja Chisza na Świętoduskiej. O lokalu opowiada Aramais Grigoryan, właściciel Chiszy.

Wrotki nie ma, Czart wysiaduje jaja. Co z sokołami na kominie elektrociepłowni?

Teoretycznie jutro ma się wykluć pierwsze jajo z lęgu Wrotki i Czarta mieszkających na kominie lubelskiej elektrociepłowni. Jednak obserwatorzy niepokoją się nieobecnością Wrotki. Gdzie jest sokolica?