Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

19 grudnia 2021 r.
12:31

"Działanie przeciwko Polsce, bycie pożytecznym idiotą Putina". Komentarze polityków do Lex TVN

38 12 A A

Pojawia się coraz więcej krytycznych komentarzy po przyjęciu przez Sejm Lex TVN. Wśród najważniejszych głosów są te ze Stanów Zjednoczonych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ameryka jest głęboko zaniepokojona i apeluje do prezydenta Andrzeja Dudy, by potwierdził wcześniejsze zapowiedzi i zawetował ustawę. I Stany Zjednoczone i Unia Europejska podkreślają, że wolność mediów to podstawa demokracji. Działania PiS krytykuje opozycja, a sami przedstawiciele partii rządzącej nie widzą problemu.

– To jest działanie przeciwko Polsce, to jest bycie pożytecznym idiotą Putina, jeżeli ktoś uderza w największą inwestycję amerykańską w momencie kiedy jest zagrożenie na wschodzie. Ale oni się z tym nie liczą – skomentowała Katarzyna Lubnauer z KO.

Wicepremier Piotr Gliński stwierdził, że Lex TVN ma na celu "realizację europejskich wartości dotyczących ładu medialnego".

– Prawo i Sprawiedliwość postanowiło otworzyć kolejny front - przy szeregu sporów z Unią Europejską, kryzysie na wschodzie, napiętej sytuacji, teraz potrafiło obrazić Amerykanów – naszego ważnego sojusznika – podsumowała Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z Nowej Lewicy.

Na dzisiejsze popołudnie w wielu polskich miastach zaplanowano manifestacje w obronie TVN i innych wolnych mediów. W Lublinie manifestacja odbędzie się o godzinie 19 na placu Łokietka. Manifestacja w Puławach odbędzie się o godzinie 19 na pl. Chopina.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
TECZOWY_ZSL / 19 grudnia 2021 r. o 15:24
+40
Ojciec i matka Lubnauer - towarzysze z PZPR - pouczali Polaków jak żyć. Teraz córka. Komunistyczne korzenie zastępczyni Petru. kabaret demokracji....
Avatar
TECZOWY_ZSL / 19 grudnia 2021 r. o 15:22
+37
.... jeżeli to prawda co gada Bredzisław KOMORUSKI, że TVN to największa inwestycja amerykańska w Polsce, to już najwyższy czas aby to zakończyć.
Avatar
_miki_ / 19 grudnia 2021 r. o 13:51
+31
pierdu pierdu - ta słynna wolność słowa pokazana na przykładzie blokady trumpa
Avatar
Monisia / 19 grudnia 2021 r. o 12:54
+18
Warto nadmienić, że oburzeni są także nasi "K0ledzy" agent_srome_K_, Adam Wazelina sP0d Lublina oraz paliwacuch.
Avatar
Sir_Fred / 19 grudnia 2021 r. o 15:54
+15
Z czego będą żyły ciotowate pseudocelebryty jak Reżim odetnie Internet ?
Avatar
Paul / 20 grudnia 2021 r. o 11:06
+11
"Obiektywny " DW . Był milionowy Marsz Niepodległości a Dziennik zero informacji. Zgadzam się z "protestującymi" - chcemy wolnych mediów! dlatego nie polska, antypolska TVN niech spróbuje w Niemczech( zero szans!).
Avatar
Monisia / 19 grudnia 2021 r. o 13:16
+8
Hejka, paliwacuch !! A nie oburza cię fakt, że ZTM nie płaci tobie tantiemów za to, że twoje liczne wizerunki przyozdabiają przystanki mpk w Dziadogrodzie?
Avatar
Wielejebny / 20 grudnia 2021 r. o 22:11
+6
Transwestyta lubnałer potomek mend z pzpr będzie pouczać jak żyć i kto jest z putinem. Jeszcze kolejnych ku-rew z pzpr brakuje olejnik,morozowski,miszczak. Same demokraty i obrońcy praworządności. Kraśko ich przewiezie kolejny praworządny ***ina.
Avatar
Max... / 19 grudnia 2021 r. o 20:57
-3
Demokratycznej opozycji nadarza się doskonała okazja powiedzenia prezydentowi USA - sprawdzamy! Jeśli faktycznie tak bardzo bierze sobie do serca sprawy wolności gospodarczej, demokracji oraz wolnych mediów, to może już teraz zacząłby od ewakuacji swoich wojsk z terytorium państwa podążającego ku dyktaturze złodziejskich kanalii oraz zamrożenia polskich aktywów w zachodnim systemie bankowym? Najprawdopodobniej problem rozwiązałby się w ciągu tygodnia lub dwóch! Na razie zaś pozwolę sobie zasugerować Państwu ucieczkę od naszych krajowych środków płatniczych na rzecz walut obcych! To, co macie pod przysłowiowym materacem nie będzie łatwo ukraść!
Demokratycznej opozycji nadarza się doskonała okazja powiedzenia prezydentowi USA - sprawdzamy! Jeśli faktycznie tak bardzo bierze sobie do serca sprawy wolności gospodarczej, demokracji oraz wolnych mediów, to może już teraz zacząłby od ewakuacji swoich wojsk z terytorium państwa podążającego ku dyktaturze złodziejskich kanalii oraz zamrożenia polskich aktywów w zachodnim systemie bankowym? Najprawdopodobniej problem rozwiązałby się w ciągu tygodnia lub dwóch! Na razie zaś pozwolę sobie zasugerować Państwu ucieczkę od naszych krajowych śro... rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 19 grudnia 2021 r. o 13:29
-5
Hejka, paliwacuch !! A nie oburza cię fakt, że ZTM nie płaci tobie tantiemów za to, że twoje liczne wizerunki przyozdabiają przystanki mpk w Dziadogrodzie?
 Poproś centralę o nowszy tekst bo ten trochę się przejadł...
Avatar
Wielejebny / 20 grudnia 2021 r. o 22:11
+6
Transwestyta lubnałer potomek mend z pzpr będzie pouczać jak żyć i kto jest z putinem. Jeszcze kolejnych ku-rew z pzpr brakuje olejnik,morozowski,miszczak. Same demokraty i obrońcy praworządności. Kraśko ich przewiezie kolejny praworządny ***ina.
Avatar
Paul / 20 grudnia 2021 r. o 11:06
+11
"Obiektywny " DW . Był milionowy Marsz Niepodległości a Dziennik zero informacji. Zgadzam się z "protestującymi" - chcemy wolnych mediów! dlatego nie polska, antypolska TVN niech spróbuje w Niemczech( zero szans!).
Avatar
Max... / 19 grudnia 2021 r. o 20:57
-3
Demokratycznej opozycji nadarza się doskonała okazja powiedzenia prezydentowi USA - sprawdzamy! Jeśli faktycznie tak bardzo bierze sobie do serca sprawy wolności gospodarczej, demokracji oraz wolnych mediów, to może już teraz zacząłby od ewakuacji swoich wojsk z terytorium państwa podążającego ku dyktaturze złodziejskich kanalii oraz zamrożenia polskich aktywów w zachodnim systemie bankowym? Najprawdopodobniej problem rozwiązałby się w ciągu tygodnia lub dwóch! Na razie zaś pozwolę sobie zasugerować Państwu ucieczkę od naszych krajowych środków płatniczych na rzecz walut obcych! To, co macie pod przysłowiowym materacem nie będzie łatwo ukraść!
Demokratycznej opozycji nadarza się doskonała okazja powiedzenia prezydentowi USA - sprawdzamy! Jeśli faktycznie tak bardzo bierze sobie do serca sprawy wolności gospodarczej, demokracji oraz wolnych mediów, to może już teraz zacząłby od ewakuacji swoich wojsk z terytorium państwa podążającego ku dyktaturze złodziejskich kanalii oraz zamrożenia polskich aktywów w zachodnim systemie bankowym? Najprawdopodobniej problem rozwiązałby się w ciągu tygodnia lub dwóch! Na razie zaś pozwolę sobie zasugerować Państwu ucieczkę od naszych krajowych śro... rozwiń
Avatar
Sir_Fred / 19 grudnia 2021 r. o 15:54
+15
Z czego będą żyły ciotowate pseudocelebryty jak Reżim odetnie Internet ?
Avatar
TECZOWY_ZSL / 19 grudnia 2021 r. o 15:24
+40
Ojciec i matka Lubnauer - towarzysze z PZPR - pouczali Polaków jak żyć. Teraz córka. Komunistyczne korzenie zastępczyni Petru. kabaret demokracji....
Avatar
TECZOWY_ZSL / 19 grudnia 2021 r. o 15:22
+37
.... jeżeli to prawda co gada Bredzisław KOMORUSKI, że TVN to największa inwestycja amerykańska w Polsce, to już najwyższy czas aby to zakończyć.
Avatar
_miki_ / 19 grudnia 2021 r. o 13:51
+31
pierdu pierdu - ta słynna wolność słowa pokazana na przykładzie blokady trumpa
Avatar
Gutek / 19 grudnia 2021 r. o 13:32
-23
Zastanawiam się , czy po głosowaniu za lex TVN pan poseł Kukiz i pan poseł Mejza poszli razem na kielicha .
Avatar
Janusz_Paliwas / 19 grudnia 2021 r. o 13:29
-5
Hejka, paliwacuch !! A nie oburza cię fakt, że ZTM nie płaci tobie tantiemów za to, że twoje liczne wizerunki przyozdabiają przystanki mpk w Dziadogrodzie?
 Poproś centralę o nowszy tekst bo ten trochę się przejadł...
Avatar
Monisia / 19 grudnia 2021 r. o 13:16
+8
Hejka, paliwacuch !! A nie oburza cię fakt, że ZTM nie płaci tobie tantiemów za to, że twoje liczne wizerunki przyozdabiają przystanki mpk w Dziadogrodzie?
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rekordowa obsada 21. Turnieju Juniorów w futsalu o Puchar Starosty Świdnickiego

Rekordowa obsada 21. Turnieju Juniorów w futsalu o Puchar Starosty Świdnickiego

W sobotę 29 stycznia, w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Świdniku, zostanie rozegrana 21. edycja Międzypowiatowego Turnieju Juniorów w futsalu o Puchar Starosty Świdnickiego

Największa ubojnia w regionie już działa, spłaca i chce zatrudniać

Największa ubojnia w regionie już działa, spłaca i chce zatrudniać

Na gospodarczą mapę gminy po dłuższej przerwie spowodowanej upadłością Pini Beef, wraca jego następca: Końskowola Meat. Największa ubojnia w regionie w zeszłym tygodniu uruchomiła działalność. W planach jest wzrost zatrudnienia i produkcji oraz częściowa spłata wierzytelności

Lublin: Miasto jednak nie sprzeda działek nad brzegiem Czerniejówki

Lublin: Miasto jednak nie sprzeda działek nad brzegiem Czerniejówki

Jednak nie dojdzie do sprzedaży miejskich gruntów na brzegu Czerniejówki koło dawnej drożdżowni. Prezydent wycofał ten pomysł z Rady Miasta. Teren, który chciał sprzedać deweloperowi, jest częścią Ekologicznego Systemu Obszarów Chronionych.

Jak buduję zespół MNP Super Team?

Jak buduję zespół MNP Super Team?

Prowadzenie agencji nieruchomości nie stanowi prostego przedsięwzięcia. Najważniejsze jest zadbanie o to, aby posiadać odpowiednich pracowników. Zespół MNP Super Team został stworzony ze świetnie wyszkolonych profesjonalistów, potrafiących odpowiedzieć na potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Jak udało mi się go skompletować?

Wideorejestratory w samochodach flotowych – jakie są zalety takiego rozwiązania? Jaki system wybrać?

Wideorejestratory w samochodach flotowych – jakie są zalety takiego rozwiązania? Jaki system wybrać?

Transport dalekobieżny zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem i wystąpieniem nieoczekiwanych zdarzeń na drodze. Większość nowoczesnych flot inwestuje w wideorejestratory, które pozwalają utrwalić niebezpieczne wydarzenia na drodze. Czym charakteryzują się takie urządzenia i dlaczego doskonale zabezpieczają interesy przewoźników?

Ministerstwo Edukacji i Nauki podaje termin powrotu uczniów do szkół. Najmłodsi też zdalnie?

Ministerstwo Edukacji i Nauki podaje termin powrotu uczniów do szkół. Najmłodsi też zdalnie?

Ostatniego dnia lutego jest powrót do nauki stacjonarnej we wszystkich typach szkół; nie zakładamy innego wariantu - powiedział w czwartek wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski. Nie przewidujemy możliwości zamknięcia przedszkoli ani klas od 1 do 4 - dodał.

Kiedy Dentysta Przyjmie Bez Kolejki

Kiedy Dentysta Przyjmie Bez Kolejki

W jakich sytuacjach wejdziemy do stomatologa poza kolejnością. Co zrobić w przypadku bólu zęba. Sprawdź, kiedy masz prawo do natychmiastowej wizyty!

Sportowiec 2021 roku: Cztery piłkarki MKS FunFloor Perła w grze o tytuł

Sportowiec 2021 roku: Cztery piłkarki MKS FunFloor Perła w grze o tytuł

Joanna Szarawaga, Weronika Gawlik, Kinga Achruk i Romana Roszak są nominowane w plebiscycie na Sportowca Roku 2021.

Puławy: Do urzędników pojedziemy windą

Puławy: Do urzędników pojedziemy windą

Budynek Urzędu Miasta w Puławach, mimo ostatnich inwestycji w poprawę jego dostępności przez osoby niepełnosprawne, wciąż nie jest łatwo dostępny dla osób mających problemy z poruszaniem się. Urzędnicy chcą dobudować zewnętrzną windę. Jej projekt ma kosztować ok. 50 tys. zł.

Zamykają sklep z tanią odzieżą, bo dobiły ich rachunki za prąd i ogrzewanie
Rozmowa

Zamykają sklep z tanią odzieżą, bo dobiły ich rachunki za prąd i ogrzewanie

– Nie jesteśmy już w stanie płacić rachunków, nie sięgając do własnych oszczędności. Rachunki za prąd i ogrzewanie – już za grudzień – są wyższe o około 50 proc. od tych w listopadzie, a to przecież nie koniec podwyżek – Rozmowa z Sylwestrem Iżowskim, współwłaścicielem sklepu z używaną odzieżą „Różana szafa” w Lublinie.

Od niemal roku walczą z plagą pluskiew. Czy problem uda się rozwiązać?
Reportaż Uwagi! TVN
film

Od niemal roku walczą z plagą pluskiew. Czy problem uda się rozwiązać?

- Wszystkie ubrania i pościel muszę dzień w dzień gotować w 90 stopniach, by zabić ich jaja, bądź żywego intruza – skarży się pani Małgorzata. Kobieta od blisko roku walczy z plagą pluskiew w jednej z łódzkich kamienic. Bezskutecznie. Od blisko roku sen z powiek kobiety i kilku jej sąsiadów spędza walka z plagą pluskiew.

"Anna & Anna" - koncert w puławskim Domu Chemika
18 lutego 2022, 19:00

"Anna & Anna" - koncert w puławskim Domu Chemika

W piątek, 18 lutego o godz. 19 w Domu Chemika w Puławach (ul. Wojska Polskiego 4) odbędzie się fabularyzowany koncert "Anna & Anna" poświęcony twórczości Anny German i Anny Jantar.

Lublin wyludnia się w galopującym tempie. Zaskakujące prognozy Ratusza
Pierwsza strona Dziennika

Lublin wyludnia się w galopującym tempie. Zaskakujące prognozy Ratusza

W zeszłym roku ubyło ponad 3200 zameldowanych mieszkańców. Chociaż miasto się kurczy, to jego władze bronią optymistycznego założenia, że mieszkańców będzie przybywać. Właśnie tym argumentem tłumaczyły przeznaczanie nowych terenów pod budownictwo.

Od dziś znowu lekcje z domu

Od dziś znowu lekcje z domu

Od dziś uczniowie starszych klas podstawówek oraz szkół ponadpodstawowych uczą się zdalnie. Do szkolnych ławek wrócą dopiero po feriach.

Muzeum wypożyczyło eksponat. Został zezłomowany

Muzeum wypożyczyło eksponat. Został zezłomowany

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie straciło jeden ze swoich eksponatów – ciężarówkę Star 660, która w przeszłości pracowała przy obsłudze lotniska. Pojazd po wypożyczeniu miał wrócić na miejsce, ale tak się nie stało. Człowiek, który przed laty zawarł umowę z muzeum twierdzi, że samochód został już zezłomowany.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!