Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

19 grudnia 2021 r.
12:31

"Działanie przeciwko Polsce, bycie pożytecznym idiotą Putina". Komentarze polityków do Lex TVN

38 12 A A

Pojawia się coraz więcej krytycznych komentarzy po przyjęciu przez Sejm Lex TVN. Wśród najważniejszych głosów są te ze Stanów Zjednoczonych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ameryka jest głęboko zaniepokojona i apeluje do prezydenta Andrzeja Dudy, by potwierdził wcześniejsze zapowiedzi i zawetował ustawę. I Stany Zjednoczone i Unia Europejska podkreślają, że wolność mediów to podstawa demokracji. Działania PiS krytykuje opozycja, a sami przedstawiciele partii rządzącej nie widzą problemu.

– To jest działanie przeciwko Polsce, to jest bycie pożytecznym idiotą Putina, jeżeli ktoś uderza w największą inwestycję amerykańską w momencie kiedy jest zagrożenie na wschodzie. Ale oni się z tym nie liczą – skomentowała Katarzyna Lubnauer z KO.

Wicepremier Piotr Gliński stwierdził, że Lex TVN ma na celu "realizację europejskich wartości dotyczących ładu medialnego".

– Prawo i Sprawiedliwość postanowiło otworzyć kolejny front - przy szeregu sporów z Unią Europejską, kryzysie na wschodzie, napiętej sytuacji, teraz potrafiło obrazić Amerykanów – naszego ważnego sojusznika – podsumowała Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z Nowej Lewicy.

Na dzisiejsze popołudnie w wielu polskich miastach zaplanowano manifestacje w obronie TVN i innych wolnych mediów. W Lublinie manifestacja odbędzie się o godzinie 19 na placu Łokietka. Manifestacja w Puławach odbędzie się o godzinie 19 na pl. Chopina.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
TECZOWY_ZSL / 19 grudnia 2021 r. o 15:24
Ojciec i matka Lubnauer - towarzysze z PZPR - pouczali Polaków jak żyć. Teraz córka. Komunistyczne korzenie zastępczyni Petru. kabaret demokracji....
Avatar
TECZOWY_ZSL / 19 grudnia 2021 r. o 15:22
.... jeżeli to prawda co gada Bredzisław KOMORUSKI, że TVN to największa inwestycja amerykańska w Polsce, to już najwyższy czas aby to zakończyć.
Avatar
_miki_ / 19 grudnia 2021 r. o 13:51
pierdu pierdu - ta słynna wolność słowa pokazana na przykładzie blokady trumpa
Avatar
Monisia / 19 grudnia 2021 r. o 12:54
Warto nadmienić, że oburzeni są także nasi "K0ledzy" agent_srome_K_, Adam Wazelina sP0d Lublina oraz paliwacuch.
Avatar
Sir_Fred / 19 grudnia 2021 r. o 15:54
Z czego będą żyły ciotowate pseudocelebryty jak Reżim odetnie Internet ?
Avatar
Paul / 20 grudnia 2021 r. o 11:06
"Obiektywny " DW . Był milionowy Marsz Niepodległości a Dziennik zero informacji. Zgadzam się z "protestującymi" - chcemy wolnych mediów! dlatego nie polska, antypolska TVN niech spróbuje w Niemczech( zero szans!).
Avatar
Monisia / 19 grudnia 2021 r. o 13:16
Hejka, paliwacuch !! A nie oburza cię fakt, że ZTM nie płaci tobie tantiemów za to, że twoje liczne wizerunki przyozdabiają przystanki mpk w Dziadogrodzie?
Avatar
Wielejebny / 20 grudnia 2021 r. o 22:11
Transwestyta lubnałer potomek mend z pzpr będzie pouczać jak żyć i kto jest z putinem. Jeszcze kolejnych ku-rew z pzpr brakuje olejnik,morozowski,miszczak. Same demokraty i obrońcy praworządności. Kraśko ich przewiezie kolejny praworządny ***ina.
Avatar
Max... / 19 grudnia 2021 r. o 20:57
Demokratycznej opozycji nadarza się doskonała okazja powiedzenia prezydentowi USA - sprawdzamy! Jeśli faktycznie tak bardzo bierze sobie do serca sprawy wolności gospodarczej, demokracji oraz wolnych mediów, to może już teraz zacząłby od ewakuacji swoich wojsk z terytorium państwa podążającego ku dyktaturze złodziejskich kanalii oraz zamrożenia polskich aktywów w zachodnim systemie bankowym? Najprawdopodobniej problem rozwiązałby się w ciągu tygodnia lub dwóch! Na razie zaś pozwolę sobie zasugerować Państwu ucieczkę od naszych krajowych środków płatniczych na rzecz walut obcych! To, co macie pod przysłowiowym materacem nie będzie łatwo ukraść!
Demokratycznej opozycji nadarza się doskonała okazja powiedzenia prezydentowi USA - sprawdzamy! Jeśli faktycznie tak bardzo bierze sobie do serca sprawy wolności gospodarczej, demokracji oraz wolnych mediów, to może już teraz zacząłby od ewakuacji swoich wojsk z terytorium państwa podążającego ku dyktaturze złodziejskich kanalii oraz zamrożenia polskich aktywów w zachodnim systemie bankowym? Najprawdopodobniej problem rozwiązałby się w ciągu tygodnia lub dwóch! Na razie zaś pozwolę sobie zasugerować Państwu ucieczkę od naszych krajowych śro... rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 19 grudnia 2021 r. o 13:29
Hejka, paliwacuch !! A nie oburza cię fakt, że ZTM nie płaci tobie tantiemów za to, że twoje liczne wizerunki przyozdabiają przystanki mpk w Dziadogrodzie?
 Poproś centralę o nowszy tekst bo ten trochę się przejadł...
Avatar
Wielejebny / 20 grudnia 2021 r. o 22:11
Transwestyta lubnałer potomek mend z pzpr będzie pouczać jak żyć i kto jest z putinem. Jeszcze kolejnych ku-rew z pzpr brakuje olejnik,morozowski,miszczak. Same demokraty i obrońcy praworządności. Kraśko ich przewiezie kolejny praworządny ***ina.
Avatar
Paul / 20 grudnia 2021 r. o 11:06
"Obiektywny " DW . Był milionowy Marsz Niepodległości a Dziennik zero informacji. Zgadzam się z "protestującymi" - chcemy wolnych mediów! dlatego nie polska, antypolska TVN niech spróbuje w Niemczech( zero szans!).
Avatar
Max... / 19 grudnia 2021 r. o 20:57
Demokratycznej opozycji nadarza się doskonała okazja powiedzenia prezydentowi USA - sprawdzamy! Jeśli faktycznie tak bardzo bierze sobie do serca sprawy wolności gospodarczej, demokracji oraz wolnych mediów, to może już teraz zacząłby od ewakuacji swoich wojsk z terytorium państwa podążającego ku dyktaturze złodziejskich kanalii oraz zamrożenia polskich aktywów w zachodnim systemie bankowym? Najprawdopodobniej problem rozwiązałby się w ciągu tygodnia lub dwóch! Na razie zaś pozwolę sobie zasugerować Państwu ucieczkę od naszych krajowych środków płatniczych na rzecz walut obcych! To, co macie pod przysłowiowym materacem nie będzie łatwo ukraść!
Demokratycznej opozycji nadarza się doskonała okazja powiedzenia prezydentowi USA - sprawdzamy! Jeśli faktycznie tak bardzo bierze sobie do serca sprawy wolności gospodarczej, demokracji oraz wolnych mediów, to może już teraz zacząłby od ewakuacji swoich wojsk z terytorium państwa podążającego ku dyktaturze złodziejskich kanalii oraz zamrożenia polskich aktywów w zachodnim systemie bankowym? Najprawdopodobniej problem rozwiązałby się w ciągu tygodnia lub dwóch! Na razie zaś pozwolę sobie zasugerować Państwu ucieczkę od naszych krajowych śro... rozwiń
Avatar
Sir_Fred / 19 grudnia 2021 r. o 15:54
Z czego będą żyły ciotowate pseudocelebryty jak Reżim odetnie Internet ?
Avatar
TECZOWY_ZSL / 19 grudnia 2021 r. o 15:24
Ojciec i matka Lubnauer - towarzysze z PZPR - pouczali Polaków jak żyć. Teraz córka. Komunistyczne korzenie zastępczyni Petru. kabaret demokracji....
Avatar
TECZOWY_ZSL / 19 grudnia 2021 r. o 15:22
.... jeżeli to prawda co gada Bredzisław KOMORUSKI, że TVN to największa inwestycja amerykańska w Polsce, to już najwyższy czas aby to zakończyć.
Avatar
_miki_ / 19 grudnia 2021 r. o 13:51
pierdu pierdu - ta słynna wolność słowa pokazana na przykładzie blokady trumpa
Avatar
Gutek / 19 grudnia 2021 r. o 13:32
Zastanawiam się , czy po głosowaniu za lex TVN pan poseł Kukiz i pan poseł Mejza poszli razem na kielicha .
Avatar
Janusz_Paliwas / 19 grudnia 2021 r. o 13:29
Hejka, paliwacuch !! A nie oburza cię fakt, że ZTM nie płaci tobie tantiemów za to, że twoje liczne wizerunki przyozdabiają przystanki mpk w Dziadogrodzie?
 Poproś centralę o nowszy tekst bo ten trochę się przejadł...
Avatar
Monisia / 19 grudnia 2021 r. o 13:16
Hejka, paliwacuch !! A nie oburza cię fakt, że ZTM nie płaci tobie tantiemów za to, że twoje liczne wizerunki przyozdabiają przystanki mpk w Dziadogrodzie?
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Naukowczyni z UMCS alarmuje: Po Covid wzrasta ryzyko poważnych schorzeń

Naukowczyni z UMCS alarmuje: Po Covid wzrasta ryzyko poważnych schorzeń

Po przejściu COVID-19 około trzykrotnie wzrasta ryzyko wystąpienia takich chorób autoimmunologicznych, jak reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, łuszczyca, celiaklia czy cukrzyca typu 1 – mówi wirusolog prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska, odnosząc się do najnowszych badań.

Studenci z Lublina stawiają na Zbigniewa Wodeckiego. Będzie też piknik i badania
zdjęcia
galeria

Studenci z Lublina stawiają na Zbigniewa Wodeckiego. Będzie też piknik i badania

Wkrótce rozpocznie się realizacja pierwszej edycji akademickiego budżetu obywatelskiego. Studenci wybrali pięć najciekawszych ich zdaniem projektów zgłoszonych przez środowisko akademickie. A władze czterech zaangażowanych w przedsięwzięcie uczelni zapowiadają jego kontynuację.

25 lat sakry biskupiej Mieczysława Cisło. Uroczystość w lubelskiej archikatedrze. Zdjęcia
galeria

25 lat sakry biskupiej Mieczysława Cisło. Uroczystość w lubelskiej archikatedrze. Zdjęcia

Ksiądz biskup Mieczysław Cisło obchodził w czwartek 25. rocznicę sakry biskupiej. Uroczystości odbywały się w katedrze lubelskiej.

Caritas Archidiecezji Lubelskiej z nowym dyrektorem

Caritas Archidiecezji Lubelskiej z nowym dyrektorem

Dyrektorem Caritas Archidiecezji Lubelskiej został ks. dr Łukasz Mudrak. Zastąpił na stanowisku ks. Pawła Tomaszewskiego

Radni Lublina wyrzucili do kosza projekt mieszkańców

Radni Lublina wyrzucili do kosza projekt mieszkańców

Rada Miasta nie zgodziła się na wprowadzenie zmian w statucie, które zwiększyłyby uprawnienia rad dzielnic. Projekt uchwały osobiście zachwalał senator Jacek Bury, który stwierdził, że Lublin boryka się z "poważnym kryzysem demokracji". Słowa polityka Polski 2050 spotkały się ze stanowczą reakcją samorządowców.

Automatyczna, kontenerowa i na kwadrans

Automatyczna, kontenerowa i na kwadrans

W Białej Podlaskiej brakuje miejskiego szaletu. To się miało zmienić w ubiegłym roku, ale przetarg unieważniono. Miasto po raz kolejny szuka wykonawcy „automatycznej toalety kontenerowej”.

Lublin zbiera świece dla Ukrainy

Lublin zbiera świece dla Ukrainy

ŚwiatłoZLublina – pod takim hasłem trwa zbiórka świec dla mieszkańców Ukrainy. Trafią one do ukraińskich miast i miejscowości z regionów, gdzie w wyniku rosyjskich ataków infrastruktura energetyczna uległa największym uszkodzeniom.

Lublin. Co za wpadka. Podejrzanego taksówkarza zauważyło policyjne małżeństwo

Lublin. Co za wpadka. Podejrzanego taksówkarza zauważyło policyjne małżeństwo

Ogromnego pecha miał mężczyzna, który na dachu swojego samochodu miał koguta taksówki.

Wielki protest rolników w Dorohusku. „W stodole mam tony zboża z ubiegłorocznych zbiorów”
dużo zdjęć
galeria

Wielki protest rolników w Dorohusku. „W stodole mam tony zboża z ubiegłorocznych zbiorów”

Do Dorohuska–Okopy, bazy protestu, zmierza kolumna ciągników rolniczych i oflagowanych samochodów osobowych. Czuć jest atmosferę protestu zorganizowanego przez Stowarzyszenie „Oszukana Wieś”. Tak zaczyna się czwartkowy poranek przed przejściem granicznym w Dorohusku.

Straż Miejska pokazuje mistrzów parkowania. Miejsce 1. w pełni zasłużone. Zdjęcia
galeria

Straż Miejska pokazuje mistrzów parkowania. Miejsce 1. w pełni zasłużone. Zdjęcia

Strażnicy zapowiadają, że takie zdjęcia będą przedstawiali cyklicznie. Na razie jest trzech mistrzów.

Kierowca volkswagena śmiertelnie potrącił kobietę. Przechodziła przez jezdnię poza pasami

Kierowca volkswagena śmiertelnie potrącił kobietę. Przechodziła przez jezdnię poza pasami

Piesza była reanimowana, ale nie udało się jej uratować. Przechodziła przez jezdnię w dobrze oświetlonym miejscu.

Dęblin. Ruszają zmiany przy dworcu. Najpierw chodnik i zatoka

Dęblin. Ruszają zmiany przy dworcu. Najpierw chodnik i zatoka

Jeszcze tej zimy mieszkańcy doczekają się remontu zatoki autobusowej oraz nowego chodnika wzdłuż ul. Dworcowej. Inwestorem są Polskie Koleje Państwowe S.A. To pierwszy etap zmian w tej części miasta. W planach są już kolejne zadania, w tym remont dworca.

W "Orfeuszu" na Czechowie działa nowa firma. To ukraińska poczta

W "Orfeuszu" na Czechowie działa nowa firma. To ukraińska poczta

Nie wyjeżdżając z Lublina można pójść na ukraińską pocztę. Kurierska firma ze wschodu ma u nas dwa oddziały. Kadra i klienci: z obu stron granicy.

"One RoMan Show" w Centrum Kongresowym UP
10 lutego 2023, 20:00

"One RoMan Show" w Centrum Kongresowym UP

W piątek, 10 lutego o godz. 20 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego (ul. Akademicka 15) wystąpi Roman Żurek z programem "Tapioka".

Nowy partner Lublina. To rodzinne miasto prezydenta Ukrainy i najdłuższe miasto w Europie

Nowy partner Lublina. To rodzinne miasto prezydenta Ukrainy i najdłuższe miasto w Europie

Krzywy Róg będzie miastem partnerskim Lublina. Zgodę na podpisanie umowy z rodzinnym miastem prezydenta Ukrainy wyrazili lubelscy radni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!