Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

17 listopada 2021 r.
19:39

Zbigniew Ziobro zapowiada reformę sądów. Sędzia przypomina co stało się w Lublinie

1 18 A A
Ministerstwo Sprawiedliwości przekonuje, że po reformie sądy będą działać sprawniej. Ale przedstawiciele stowarzyszenia sędziowskiego Iustitia widzą wiele zagrożeń
Ministerstwo Sprawiedliwości przekonuje, że po reformie sądy będą działać sprawniej. Ale przedstawiciele stowarzyszenia sędziowskiego Iustitia widzą wiele zagrożeń (fot. Kazimierz Chmiel / archiwum)

Podporządkowanie wymiaru sprawiedliwości i możliwość usunięcia niewygodnych sędziów. To zagrożenia, jakie niosą ze sobą planowane przez PiS zmiany w prawie - oceniają sędziowie. Ministerstwo Sprawiedliwości przekonuje, że po reformie sądy będą działać sprawniej, a sędziowie staną się bardziej niezależni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zniknie funkcjonujący od lat podział na sądy apelacyjne, okręgowe i rejonowe. To jeden z głównych elementów zaprezentowanej przez Zbigniewa Ziobro reformy systemu sądownictwa. Po zmianach w prawie 350 miejscowościach mają powstać sądy regionalne i okręgowe.

– Żaden z sądów nie będzie zlikwidowany, ale zmieni się ich struktura, która będzie teraz prosta, przejrzysta i przyjazna dla obywatela – zapewnia resort sprawiedliwości.

Konstytucja pozwala w związku ze zmianą ustroju sądów na przeniesienie sędziego do innego sądu lub w stan spoczynku.

Reforma może więc doprowadzić do szybkiej „weryfikacji” sędziów i usunięciu tych, którzy krytykują wprowadzane w ostatnich latach zmiany w sądownictwie.

– Wydaje się to oczywiste dla każdego logicznie myślącego człowieka. Zmiany wprowadzane na przestrzeni ostatnich miały przede wszystkim wymiar personalny. Sądy nie działają sprawniej – ocenia sędzia Agnieszka Straub-Cegiełko, prezes lubelskiego oddziału Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia.

Jako przykład podaje Sąd Rejonowy Lublin-Zachód. Przed kilkoma laty był on w ścisłej krajowej czołówce, m.in. pod względem szybkości wyznaczania spraw.

– Prezes sądu został wówczas odwołany faksem. Teraz, jak wynika z prezentowanych niedawno statystyk, sprawność działania sądu znacznie spadła. Widać więc, że wprowadzane zmiany nie poprawiły sytuacji. Dotychczasowe reformy sprowadziły się do zmian kadrowych – dodaje sędzia Straub-Cegiełko.

Reforma ma wprowadzić zasadę równości zawodu sędziowskiego. Nie będzie podziału np. na sędziów sądu rejonowego czy okręgowego. Każdy sędzia stanie się sędzią sądu powszechnego. Wszyscy będą mieli taki sam status i możliwość orzekania w sądach obu instancji.

– Chcemy skończyć z tworzeniem sędziowskich grup interesu. Nie będzie oligarchii ani kast, ale jedno środowisko, gdzie każdy sędzia będzie równy – podkreślał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, prezentując założenia reformy sądownictwa.

Według resortu, zrównanie statusu sędziów ma wzmocnić ich niezawisłość i wyrównać drastycznie różnice w zarobkach. Przedstawiciele „Iustiti” ostrzegają jednak przed kolejnymi zagrożeniami.

– Nie wiadomo jak mają przebiegać te zmiany. Czy jednego dnia wszyscy przestaniemy być sędziami i ktoś nas będzie weryfikował, czy może będzie to wprowadzane etapami – dodaje Agnieszka Straub-Cegiełko. – Poza tym brak przypisania sędziego do konkretnego sądu może pozwolić na dowolne przenoszenie z miasta do miasta. Oczywiście może to być metodą nacisku. Takie zjawisko obserwujemy już w prokuraturze.

Reforma ma doprowadzić do daleko posuniętej cyfryzacji sądownictwa. Resort zapowiada wprowadzenie rozpraw on-line, w których można będzie uczestniczyć przez smartfon. W gminach mają również powstać punkty sądowe. Będzie tam można uzyskać informacje o terminach rozpraw i stanie sprawy.

– Punkty będą też wyposażone w nowoczesny system elektroniczny do prowadzenia rozpraw zdalnych – zapowiedział Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości.

Przedstawiciele „Iustitii” podchodzą do tych zapowiedzi z ostrożnością. Zwracają uwagę, że obecnie nawet korzystanie z materiałów dowodowych w formie elektronicznej, czy prowadzenie rozpraw on-line nierzadko wiąże się z problemami technicznymi. Szybkie wprowadzenie rozwiązań cyfrowych może więc spowodować kolejne problemy. Pracownicy sądów musieliby również liczyć się z dodatkowymi obowiązkami, związanymi np. z digitalizacją akt.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
poker / 17 listopada 2021 r. o 20:55
Wystarczy zlikwidować immunitet i po sprawie. Zgodnie z Konstytucją: wszyscy powinni być równi wobec prawa.
Avatar
Max... / 17 listopada 2021 r. o 20:51
Wszystkim obywatelom przypominam o będących w posiadaniu szanujących się adwokatów listach sędziów nieprawidłowo powołanych! Jeśli więc okaże się, że w Waszym procesie orzekali takowi, to cała sprawa jest do ponownego rozpatrzenia! Z wyrokami się nie dyskutuje, ale należy dbać o to, abyście byli weryfikowani w sposób niepozostawiający żadnych wątpliwości !!! Wszak nawet wyrok zapadający na Wasza korzyść może być podważony właśnie z przyczyn proceduralnych! Roztropność przede wszystkim!
Avatar
_miki_ / 18 listopada 2021 r. o 08:57
wypuścili tego .. i trzeba było go sprowadzać z holandii
Avatar
TECZOWY_ZSL / 17 listopada 2021 r. o 22:01
... gen FIELDORF "NIL" pamiętacie ?? Główni winowajcy zabójstwa polskiego bohatera to: Fajga Mindla-Danielak, która zadecydowała o bezprawnym aresztowaniu . Wyrok śmierci na generała w sfabrykowanym procesie wydała Maria Gurowska z domu Sand, córka Moryca i Frajdy z domu Einseman. Dodajmy do tego żymskie pochodzenie trzech z czterech osób wchodzących w skład kolegium Sądu Najwyższego, które zatwierdziły wyrok śmierci na polskiego bohatera (sędziego dr. Emila Merza, sędziego Gustawa Auscalera i prokurator Pauliny Kern). Cała trójka później szczęśliwie i beztrosko dożywała ostatnich lat swego życia na cieplutkich Wzgórzach Golan.
... gen FIELDORF "NIL" pamiętacie ?? Główni winowajcy zabójstwa polskiego bohatera to: Fajga Mindla-Danielak, która zadecydowała o bezprawnym aresztowaniu . Wyrok śmierci na generała w sfabrykowanym procesie wydała Maria Gurowska z domu Sand, córka Moryca i Frajdy z domu Einseman. Dodajmy do tego żymskie pochodzenie trzech z czterech osób wchodzących w skład kolegium Sądu Najwyższego, które zatwierdziły wyrok śmierci na polskiego bohatera (sędziego dr. Emila Merza, sędziego Gustawa Auscalera i prokurator Pauliny Kern). Cała trójka... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 18 listopada 2021 r. o 11:59
Po upadku muru w BERLINIE w NRD zwolniono około 70 proc. sędziów i prokuratorów. U nas pozostawiono niemal wszystkich ... precz z komunistycznymi spadkobiercami reżimu PZPR w togach !!!
Avatar
TECZOWY_ZSL / 18 listopada 2021 r. o 11:58
  ... gen FIELDORF "NIL" pamiętacie ?? Główni winowajcy zabójstwa polskiego bohatera to: Fajga Mindla-Danielak, która zadecydowała o bezprawnym aresztowaniu . Wyrok śmierci na generała w sfabrykowanym procesie wydała Maria Gurowska z domu Sand, córka Moryca i Frajdy z domu Einseman. Dodajmy do tego żymskie pochodzenie trzech z czterech osób wchodzących w skład kolegium Sądu Najwyższego, które zatwierdziły wyrok śmierci na polskiego bohatera (sędziego dr. Emila Merza, sędziego Gustawa Auscalera i prokurator Pauliny Kern). Cała trójka później szczęśliwie i beztrosko dożywała ostatnich lat swego życia na cieplutkich Wzgórzach Golan.  
  A Ty nie kop tak głęboko, górniku szuwarowo bagienny. Bo się jeszcze do przodków swoich obsr...tęczowych gumioków dokopiesz. I do brzegu, do brzegu, pływaku! Zamiast bezmiaru bełkotu bez sensu - postaraj się choć cień związku tych bredni z tematem znaleźć. W       każdym        temacie.                                                                                                                    P.S. ZeroZbynio ze swoim przydupasem KnuroŚwięczkiem już nas doprowadzili do skraju wywalenia z UE, a sami wkrótce staną przed Trybunałem Sprawiedlwości UE za łamanie praw człowieka. Więc reformy (najlepiej damskie) niech sobie na łby powsadzają. Lepiej nie będzie, ale za to śmieszniej.
 prawda boli ?!.... jest jeszcze czas na zadośćuczynienie
 prawda boli ?!.... jest jeszcze czas na zadośćuczynienie rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 17 listopada 2021 r. o 22:04
"Między 1945 a 1949 rokiem w obozie w Jaworznie zmarło około 10 tysięcy więźniów". Te aż tak przerażające dane liczbowe brzmią wprost niewiarygodnie i wymagają gruntownego sprawdzenia, choć Chodakiewicz przytacza je za źródłową pracą M. Wyrwicha, (Łagier Jaworzno, Warszawa 1995). - ktoś ze sprawców poniósł konsekwencje tamtych zbrodni ??? Gruba kreska Mazowietzkiego działa do dzisiaj ?
Avatar
_XD_ / 17 listopada 2021 r. o 23:50
Wystarczy zlikwidować immunitet i po sprawie. Zgodnie z Konstytucją: wszyscy powinni być równi wobec prawa.
 I zacząć od rządu i parlamentu.
Avatar
___K___ / 21 listopada 2021 r. o 09:40
Po upadku muru w BERLINIE w NRD zwolniono około 70 proc. sędziów i prokuratorów. U nas pozostawiono niemal wszystkich ... precz z komunistycznymi spadkobiercami reżimu PZPR w togach !!!
Dzisiejsi sędziowie w Polsce mają srednią wieku ok, 40 lat. To znaczy, że zdecydwana większość z nich zna PRL tylko z książek, matole bez honoru!
Łżesz! Jak zwykle. I nie używaj pojęć, o których nie masz pojęcia.
Zarzucasz mi kłamstwo, więc udowodnij, że rzeczywiście kłamię. No, śmiało!
Zarzucasz mi kłamstwo, więc udowodnij, że rzeczywiście kłamię. No, śmiało! rozwiń
Avatar
_XD_ / 19 listopada 2021 r. o 00:27
Po upadku muru w BERLINIE w NRD zwolniono około 70 proc. sędziów i prokuratorów. U nas pozostawiono niemal wszystkich ... precz z komunistycznymi spadkobiercami reżimu PZPR w togach !!!
 Takie pytanie. Za jakiego systemu szkoliły się PiSdzieckie elyty? Dajmy na ten przykład "sędziów" trybunału kucharskiego? XD
Avatar
___K___ / 21 listopada 2021 r. o 09:40
Po upadku muru w BERLINIE w NRD zwolniono około 70 proc. sędziów i prokuratorów. U nas pozostawiono niemal wszystkich ... precz z komunistycznymi spadkobiercami reżimu PZPR w togach !!!
Dzisiejsi sędziowie w Polsce mają srednią wieku ok, 40 lat. To znaczy, że zdecydwana większość z nich zna PRL tylko z książek, matole bez honoru!
Łżesz! Jak zwykle. I nie używaj pojęć, o których nie masz pojęcia.
Zarzucasz mi kłamstwo, więc udowodnij, że rzeczywiście kłamię. No, śmiało!
Zarzucasz mi kłamstwo, więc udowodnij, że rzeczywiście kłamię. No, śmiało! rozwiń
Avatar
poker / 20 listopada 2021 r. o 20:28
Po upadku muru w BERLINIE w NRD zwolniono około 70 proc. sędziów i prokuratorów. U nas pozostawiono niemal wszystkich ... precz z komunistycznymi spadkobiercami reżimu PZPR w togach !!!
Dzisiejsi sędziowie w Polsce mają srednią wieku ok, 40 lat. To znaczy, że zdecydwana większość z nich zna PRL tylko z książek, matole bez honoru!
 Łżesz! Jak zwykle. I nie używaj pojęć, o których nie masz pojęcia.
Avatar
___K___ / 20 listopada 2021 r. o 14:56
Po upadku muru w BERLINIE w NRD zwolniono około 70 proc. sędziów i prokuratorów. U nas pozostawiono niemal wszystkich ... precz z komunistycznymi spadkobiercami reżimu PZPR w togach !!!
Dzisiejsi sędziowie w Polsce mają srednią wieku ok, 40 lat. To znaczy, że zdecydwana większość z nich zna PRL tylko z książek, matole bez honoru!
Avatar
___K___ / 20 listopada 2021 r. o 14:55
"Między 1945 a 1949 rokiem w obozie w Jaworznie zmarło około 10 tysięcy więźniów". Te aż tak przerażające dane liczbowe brzmią wprost niewiarygodnie i wymagają gruntownego sprawdzenia, choć Chodakiewicz przytacza je za źródłową pracą M. Wyrwicha, (Łagier Jaworzno, Warszawa 1995).  - ktoś ze sprawców poniósł konsekwencje tamtych zbrodni ??? Gruba kreska Mazowietzkiego działa do dzisiaj ?
A kiedy w latach 2020-2021 w Polsce z powodu koronawirusa zmarło ponad 80.000 ludzi, to cieszysz się jak dziecko, że się nie zaszczepili. Czy mam cię w takim razie nazywać zbrodniarzem? I  jaki masz przekaz do rodzin osób, które zmarły w związku z Covidem? Zwłaszcza do rodzin osób, które się nie zaszczepiły, choć mogły? Konkretnie - co mógłbyś im napisać?
A kiedy w latach 2020-2021 w Polsce z powodu koronawirusa zmarło ponad 80.000 ludzi, to cieszysz się jak dziecko, że się nie zaszczepili. Czy mam cię w takim razie nazywać zbrodniarzem? I  jaki masz przekaz do rodzin osób, które zmarły w związku z Covidem? Zwłaszcza do rodzin osób, które się nie zaszczepiły, choć mogły? Konkretnie - co mógłbyś im napisać? rozwiń
Avatar
_XD_ / 19 listopada 2021 r. o 00:27
Po upadku muru w BERLINIE w NRD zwolniono około 70 proc. sędziów i prokuratorów. U nas pozostawiono niemal wszystkich ... precz z komunistycznymi spadkobiercami reżimu PZPR w togach !!!
 Takie pytanie. Za jakiego systemu szkoliły się PiSdzieckie elyty? Dajmy na ten przykład "sędziów" trybunału kucharskiego? XD
Avatar
Jasin / 18 listopada 2021 r. o 12:15
prawda boli ?!.... jest jeszcze czas na zadośćuczynienie
Chyba Ciebie - tęczowe obsr... gumioki uwierają i myślenie szwankuje. Przydałoby się zadośćuczenienie dla sponiewieranych gumioków...
Avatar
TECZOWY_ZSL / 18 listopada 2021 r. o 11:59
Po upadku muru w BERLINIE w NRD zwolniono około 70 proc. sędziów i prokuratorów. U nas pozostawiono niemal wszystkich ... precz z komunistycznymi spadkobiercami reżimu PZPR w togach !!!
Avatar
TECZOWY_ZSL / 18 listopada 2021 r. o 11:58
  ... gen FIELDORF "NIL" pamiętacie ?? Główni winowajcy zabójstwa polskiego bohatera to: Fajga Mindla-Danielak, która zadecydowała o bezprawnym aresztowaniu . Wyrok śmierci na generała w sfabrykowanym procesie wydała Maria Gurowska z domu Sand, córka Moryca i Frajdy z domu Einseman. Dodajmy do tego żymskie pochodzenie trzech z czterech osób wchodzących w skład kolegium Sądu Najwyższego, które zatwierdziły wyrok śmierci na polskiego bohatera (sędziego dr. Emila Merza, sędziego Gustawa Auscalera i prokurator Pauliny Kern). Cała trójka później szczęśliwie i beztrosko dożywała ostatnich lat swego życia na cieplutkich Wzgórzach Golan.  
  A Ty nie kop tak głęboko, górniku szuwarowo bagienny. Bo się jeszcze do przodków swoich obsr...tęczowych gumioków dokopiesz. I do brzegu, do brzegu, pływaku! Zamiast bezmiaru bełkotu bez sensu - postaraj się choć cień związku tych bredni z tematem znaleźć. W       każdym        temacie.                                                                                                                    P.S. ZeroZbynio ze swoim przydupasem KnuroŚwięczkiem już nas doprowadzili do skraju wywalenia z UE, a sami wkrótce staną przed Trybunałem Sprawiedlwości UE za łamanie praw człowieka. Więc reformy (najlepiej damskie) niech sobie na łby powsadzają. Lepiej nie będzie, ale za to śmieszniej.
 prawda boli ?!.... jest jeszcze czas na zadośćuczynienie
 prawda boli ?!.... jest jeszcze czas na zadośćuczynienie rozwiń
Avatar
Jasin / 18 listopada 2021 r. o 10:12
... gen FIELDORF "NIL" pamiętacie ?? Główni winowajcy zabójstwa polskiego bohatera to: Fajga Mindla-Danielak, która zadecydowała o bezprawnym aresztowaniu . Wyrok śmierci na generała w sfabrykowanym procesie wydała Maria Gurowska z domu Sand, córka Moryca i Frajdy z domu Einseman. Dodajmy do tego żymskie pochodzenie trzech z czterech osób wchodzących w skład kolegium Sądu Najwyższego, które zatwierdziły wyrok śmierci na polskiego bohatera (sędziego dr. Emila Merza, sędziego Gustawa Auscalera i prokurator Pauliny Kern). Cała trójka później szczęśliwie i beztrosko dożywała ostatnich lat swego życia na cieplutkich Wzgórzach Golan.
A Ty nie kop tak głęboko, górniku szuwarowo bagienny. Bo się jeszcze do przodków swoich obsr...tęczowych gumioków dokopiesz. I do brzegu, do brzegu, pływaku! Zamiast bezmiaru bełkotu bez sensu - postaraj się choć cień związku tych bredni z tematem znaleźć. W   każdym   temacie.                                                                                                                    P.S. ZeroZbynio ze swoim przydupasem KnuroŚwięczkiem już nas doprowadzili do skraju wywalenia z UE, a sami wkrótce staną przed Trybunałem Sprawiedlwości UE za łamanie praw człowieka. Więc reformy (najlepiej damskie) niech sobie na łby powsadzają. Lepiej nie będzie, ale za to śmieszniej.
A Ty nie kop tak głęboko, górniku szuwarowo bagienny. Bo się jeszcze do przodków swoich obsr...tęczowych gumioków dokopiesz. I do brzegu, do brzegu, pływaku! Zamiast bezmiaru bełkotu bez sensu - postaraj się choć cień związku tych bredni z tematem znaleźć. W   każdym   temacie.                                                                                                                    P.S. ZeroZbynio ze swoim przydupasem KnuroŚwięczkiem już nas doprowadzili do skraju wywalenia z UE, a sami w... rozwiń
Avatar
_miki_ / 18 listopada 2021 r. o 08:57
wypuścili tego .. i trzeba było go sprowadzać z holandii
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mundial 2022: Piątek z rzutami karnymi, Argentyna strzelała lepiej od Holandii

Mundial 2022: Piątek z rzutami karnymi, Argentyna strzelała lepiej od Holandii

Wielkie emocje w końcówce meczu Argentyna – Holandia. Wydawało się, że „Abicelestes” bez problemu awansują do półfinału mundialu w Katarze. Jeszcze w 82 minucie Leo Messi i spółka prowadzili 2:0. „Pomarańczowi” zdążyli doprowadzić jednak do wyrównania. Gola na 2:2 strzelili w… 11 minucie doliczonego czasu gry po świetnie rozegranym rzucie wolnym. W efekcie, znowu trzeba było szukać rozstrzygnięcia w rzutach karnych. A te lepiej wykonywała Argentyna i wygrała ostatecznie 4:3.

Zamość. Poezja malowana. Nagrody dla uczennic Plastyka

Zamość. Poezja malowana. Nagrody dla uczennic Plastyka

Matylda Kowalczuk po mistrzowsku zinterpretowała „Taniec”, a Emilia Drzygało „Zimę”. Uczennice zamojskiego liceum plastycznego za swoje ilustracje wierszy Marii Konopnickiej zdobyły dwie główne nagrody w Ogólnopolskim Konkursie „Słowem Malowane 2022”.

Drogi, place zabaw i nowa fontanna, czyli Lubartów planuje wydatki w 2023 r.

Drogi, place zabaw i nowa fontanna, czyli Lubartów planuje wydatki w 2023 r.

Przyszłoroczne dochody miasta mają wynieść 104 mln zł, a wydatki przekroczą 110 mln zł. Zgodnie z projektem nowego budżetu na inwestycje trafi ponad 25 mln zł. Najwięcej na drogi, zbrojenie terenów przemysłowych, latarnie oraz ocieplenie II LO im. Piotra Firleja.

Parczew wygrał ze Skarbem Państwa. Chodziło o duże pieniądze

Parczew wygrał ze Skarbem Państwa. Chodziło o duże pieniądze

Parczew wygrał w sądzie ze Skarbem Państwa. Na konto miasta wpłynęło 1,2 mln zł.

Zamość. Organowy recital Tadeusza Barylskiego u Franciszkanów
10 grudnia 2022, 19:00

Zamość. Organowy recital Tadeusza Barylskiego u Franciszkanów

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Marii Pannie zapowiada ten koncert, jako wyjątkowe wydarzenie. W sobotę (10 grudnia, godz. 19) w zamojskim kościele Franciszkanów odbędzie się recital organowy Tadeusza Barylskiego. Jest organizowany dokładnie w 200. rocznicę urodzin Cesara Francka.

Lublin. Park Rury będzie mieć patrona

Lublin. Park Rury będzie mieć patrona

Park Rury położony w wąwozie między Czubami, a osiedlami LSM ma otrzymać imię Romualda Dylewskiego, wybitnego architekta i urbanisty zmarłego w 2019 r.

W szpitalu w Lublinie przez dwa dni nie było ciepłej wody
Alarm 24

W szpitalu w Lublinie przez dwa dni nie było ciepłej wody

Od środy wieczorem do piątku rano w szpitalu przy ul. Herberta w Lublinie (Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Wyszyńskiego) pacjenci byli pozbawieni dostępu do ciepłej wody. Powód? Awaria podczas przełączania instalacji w trakcie budowania nowej części szpitala.

Mundial 2022: Chorwacja – Brazylia 4:2 w rzutach karnych. Faworyt za burtą!

Mundial 2022: Chorwacja – Brazylia 4:2 w rzutach karnych. Faworyt za burtą!

Znamy pierwszego półfinalistę turnieju w Katarze. Chorwacja walczyła do końca i wyrzuciła za burtę mundialu głównego faworyta – Brazylię. Luka Modrić i spółka przegrywali od 105 minuty, ale w końcówce doprowadzili do wyrównania i rzutów karnych. A w serii jedenastek pokonali „Canarinhos” 4:2.

W tej szkole mówią, że jedna iskierka rozpala ognisko dobroci. To będzie Weekend Cudów
galeria

W tej szkole mówią, że jedna iskierka rozpala ognisko dobroci. To będzie Weekend Cudów

– Wystarczyło puścić iskierkę i za chwilę ogień gorących serc rozpalił ognisko dobroci – uśmiecha się Aleksandra Krzyżanowska, nauczycielka muzyki w Szkole Podstawowej nr 30 w Lublinie.

Biała Podlaska. Prezydent znowu chciał sprzedać, radni znowu mówią nie

Biała Podlaska. Prezydent znowu chciał sprzedać, radni znowu mówią nie

Bialscy radni idą na rekord i po raz kolejny odmawiają sprzedaży miejskich działek przy ulicach Elektrycznej i Brzegowej.

Bartosz Sadulski, autor powieści "Rzeszot" w Muzeum Czechowicza
10 grudnia 2022, 17:00

Bartosz Sadulski, autor powieści "Rzeszot" w Muzeum Czechowicza

Muzeum Józefa Czechowicza (ul. Złota 3) zaprasza na spotkanie autorskie z Bartoszem Sadulskim, które odbędzie się 10 grudnia o godz. 17.

Lubelscy politycy PiS tłumaczą dlaczego cały czas mówią o Donaldzie Tusku i Platformie Obywatelskiej

Lubelscy politycy PiS tłumaczą dlaczego cały czas mówią o Donaldzie Tusku i Platformie Obywatelskiej

Politycy Prawa i Sprawiedliwości przestrzegają przed powrotem Platformy Obywatelskiej do władzy. W piątek w całej Polsce, w tym także w Lublinie, zorganizowali w tej sprawie konferencje prasowe pod biurami poselskimi największej partii opozycyjnej.

Lublinianka straci ważnych zawodników?

Lublinianka straci ważnych zawodników?

Sytuacja organizacyjna Lublinianki się poprawia, ale i tak w zimie kilku piłkarzy może zdecydować się na opuszczenie drużyny. Oferty z wyższych lig ma Tomasz Tymosiak, a na testach w GKS Tychy przebywa Fryderyk Janaszek.

Nie widać końca konfliktu w Zarządzie Dróg Powiatowych w Lublinie. Starosta: we wtorek podejmę decyzję

Nie widać końca konfliktu w Zarządzie Dróg Powiatowych w Lublinie. Starosta: we wtorek podejmę decyzję

Pracownicy chcą, żeby starosta odwołał dyrektorkę Zarządu Dróg Powiatowych w Lublinie. Napisali kolejne, anonimowe pismo w tej sprawie. – Mam wrażenie, że wszyscy tam są zastraszeni i dzieje się z nimi coś złego – ocenia radny powiatowy, który zainteresował się sprawą i ma kontakt ze skonfliktowanymi. Starosta na wtorek zapowiada decyzję.

"Grawitacja" reż. Alfonso Cuaróna. Program TV 9-11 grudnia 2022
9 grudnia 2022, 20:00

"Grawitacja" reż. Alfonso Cuaróna. Program TV 9-11 grudnia 2022

W ten weekend w telewizji będzie można zobaczyć premierowo widowisko "Monster Hunter". Poniżej prezentujemy kilka wybranych opcji filmowych na weekend.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!