Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Praca

4 maja 2022 r.
20:28

Przeciążeni pracownicy Stokrotki proszą o więcej etatów. A sieć odpowiada o kasach samoobsługowych

44 6 A A
Pracownicy sieci Stokrotka chcą zwiększenia zatrudnienia
Pracownicy sieci Stokrotka chcą zwiększenia zatrudnienia (fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

Pracownicy sieci Stokrotka chcą zwiększenia zatrudnienia. Mówią o przeciążeniu pracą i cięciu etatów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W połowie kwietnia związkowcy Solidarności wysłali do prezesa sieci Stokrotka pismo, w którym informują o swoich problemach. – NSZZ „Solidarność” od pewnego czasu obserwuje spadek liczby pracowników zatrudnionych w ramach umowy o pracę w marketach i supermarketach naszej firmy. Spółka rozwija się, powstają nowe sklepy, lecz w placówkach handlowych (…) jest coraz mniej pracowników – podkreślali.

Dodawali, że najgorsza sytuacja jest w województwach lubelskim i podkarpackim, gdzie – ze względu na wojnę w Ukrainie oraz falę uchodźców – sklepy otwarte mogą być także w niedzielę.

– Obsada stanowisk w cztery dodatkowe dni w miesiącu odbywa się kosztem zmniejszenia obsady w pozostałe dni tygodnia. Dalsze otwieranie sklepów w niedziele służy raczej zwiększeniu zysków ich właścicieli – mówi Dziennikowi Alicja Symbor z NSZZ Solidarność w Stokrotce. Dodawała, że za pracę w niedzielę nie ma dodatkowego wynagrodzenia. Jest tylko dzień wolny. – My, pracownicy pracujemy w niedziele zwykle po 12 godzin. Zostaliśmy pozbawieni ustawowo chronionego prawa do niedzielnego odpoczynku z dziećmi i rodziną, czujemy się tu, na wschodzie, jak obywatele drugiej kategorii.

Ale na pomoc pracownikom przyszło… Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, które poinformowało, że od maja nie mamy już do czynienia z sytuacją nadzwyczajną i także w województwach przygranicznych sklepy w niedzielę mają być zamknięte.

– To ważne, ale nie rozwiązuje naszego problemu – komentuje Alicja Symbor. – W Stokrotce regularnie mamy do czynienia z cięciem etatów. Ostatni był na początku roku. Z roku na rok sytuacja jest coraz gorsza. Tak się nie da pracować. W przeciągu kilku lat w każdym sklepie mamy prawdopodobnie po kilka etatów mniej. Jest bardzo trudno.

Dlatego związkowcy opublikowali w internecie petycję w sprawie zwiększenia zatrudnienia w sklepach Stokrotka. Podpisało się pod nią na razie blisko 800 osób.

Co na to sieć? Spółka na nasze pytania odpowiedziała PR-owym komunikatem: – Stokrotka przestrzega przepisów prawa pracy i z najwyższą rzetelnością podchodzi do organizacji pracy w firmie. Na bieżąco monitorujemy sytuację w naszych sklepach i dopasowujemy obsadę do istniejących potrzeb – informuje Daria Raganowicz, specjalista ds. PR i komunikacji zewnętrznej Stokrotki. – Bardzo ważny jest dla nas komfort pracowników i klientów. Dlatego systematycznie wdrażamy kasy samoobsługowe jako dodatkową formę realizacji zakupów, przyczyniającą się do ich wygody i szybkości oraz mającą na celu ułatwienie pracy pracownikom.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Stan85 / 5 maja 2022 r. o 12:48
Co za bełkot,  ble...ble...ble....innymi słowy mamy was w d.....lub idac za klasykiem "nie mamy pańskiego płaszcza i co nam zrobi" i to się nazywa "polska sieć handlowa" ala ten ten jak on tam sasin chyba!!!  Nie lubię tej sieci bo drogo i sprzedają na malej powierzchni wszystko jak na chińskim bazarku mydło i powidło,  takie g...polska sieć handlowa
kolejny ruski troll wyskoczył jak królik z kapelusza
Napisz prawdę tak jak myślisz to cię zaraz oplują....zaraz po wojnie wyzywali od żydów,  później od Ukraińców a teraz od "ruskich trolli " a później się dziwią ze o Lublinie,  lubelskim i regionie mowie się w Polsce i za granicą "to nie miasto i czy województwo - to stan umysłu " :(
 Rzeczy należy nazywać po imieniu. Wiem że prawda boli. Onuca to onuca i smrodu się nie pozbędziesz.
 Rzeczy należy nazywać po imieniu. Wiem że prawda boli. Onuca to onuca i smrodu się nie pozbędziesz. rozwiń
Avatar
Robert011 / 5 maja 2022 r. o 11:30
Co za bełkot,  ble...ble...ble....innymi słowy mamy was w d.....lub idac za klasykiem "nie mamy pańskiego płaszcza i co nam zrobi" i to się nazywa "polska sieć handlowa" ala ten ten jak on tam sasin chyba!!!  Nie lubię tej sieci bo drogo i sprzedają na malej powierzchni wszystko jak na chińskim bazarku mydło i powidło,  takie g...polska sieć handlowa
kolejny ruski troll wyskoczył jak królik z kapelusza
 Napisz prawdę tak jak myślisz to cię zaraz oplują....zaraz po wojnie wyzywali od żydów,  później od Ukraińców a teraz od "ruskich trolli " a później się dziwią ze o Lublinie,  lubelskim i regionie mowie się w Polsce i za granicą "to nie miasto i czy województwo - to stan umysłu " :(
 Napisz prawdę tak jak myślisz to cię zaraz oplują....zaraz po wojnie wyzywali od żydów,  później od Ukraińców a teraz od "ruskich trolli " a później się dziwią ze o Lublinie,  lubelskim i regionie mowie się w Polsce i za granicą "to nie miasto i czy województwo - to stan umysłu " :( rozwiń
Avatar
Gutek / 5 maja 2022 r. o 09:37
Co za bełkot,  ble...ble...ble....innymi słowy mamy was w d.....lub idac za klasykiem "nie mamy pańskiego płaszcza i co nam zrobi" i to się nazywa "polska sieć handlowa" ala ten ten jak on tam sasin chyba!!!  Nie lubię tej sieci bo drogo i sprzedają na malej powierzchni wszystko jak na chińskim bazarku mydło i powidło,  takie g...polska sieć handlowa
 Stokrotka nie jest siecią handlową Polską , juz od kilku lat właścicielem jest konsorcjum litewskie . Co do cen masz rację , zawsze jest tu drożej niż w innych sklepach .
Avatar
Stan85 / 5 maja 2022 r. o 09:34
Co za bełkot,  ble...ble...ble....innymi słowy mamy was w d.....lub idac za klasykiem "nie mamy pańskiego płaszcza i co nam zrobi" i to się nazywa "polska sieć handlowa" ala ten ten jak on tam sasin chyba!!!  Nie lubię tej sieci bo drogo i sprzedają na malej powierzchni wszystko jak na chińskim bazarku mydło i powidło,  takie g...polska sieć handlowa
 kolejny ruski troll wyskoczył jak królik z kapelusza
Avatar
Barry / 5 maja 2022 r. o 08:00
Wolę jednak Stokrotkę niż Lidla.
Avatar
Robert011 / 5 maja 2022 r. o 07:51
Co za bełkot, ble...ble...ble....innymi słowy mamy was w d.....lub idac za klasykiem "nie mamy pańskiego płaszcza i co nam zrobi" i to się nazywa "polska sieć handlowa" ala ten ten jak on tam sasin chyba!!! Nie lubię tej sieci bo drogo i sprzedają na malej powierzchni wszystko jak na chińskim bazarku mydło i powidło, takie g...polska sieć handlowa
Avatar
Stan85 / 5 maja 2022 r. o 12:48
Co za bełkot,  ble...ble...ble....innymi słowy mamy was w d.....lub idac za klasykiem "nie mamy pańskiego płaszcza i co nam zrobi" i to się nazywa "polska sieć handlowa" ala ten ten jak on tam sasin chyba!!!  Nie lubię tej sieci bo drogo i sprzedają na malej powierzchni wszystko jak na chińskim bazarku mydło i powidło,  takie g...polska sieć handlowa
kolejny ruski troll wyskoczył jak królik z kapelusza
Napisz prawdę tak jak myślisz to cię zaraz oplują....zaraz po wojnie wyzywali od żydów,  później od Ukraińców a teraz od "ruskich trolli " a później się dziwią ze o Lublinie,  lubelskim i regionie mowie się w Polsce i za granicą "to nie miasto i czy województwo - to stan umysłu " :(
 Rzeczy należy nazywać po imieniu. Wiem że prawda boli. Onuca to onuca i smrodu się nie pozbędziesz.
 Rzeczy należy nazywać po imieniu. Wiem że prawda boli. Onuca to onuca i smrodu się nie pozbędziesz. rozwiń
Avatar
Robert011 / 5 maja 2022 r. o 11:30
Co za bełkot,  ble...ble...ble....innymi słowy mamy was w d.....lub idac za klasykiem "nie mamy pańskiego płaszcza i co nam zrobi" i to się nazywa "polska sieć handlowa" ala ten ten jak on tam sasin chyba!!!  Nie lubię tej sieci bo drogo i sprzedają na malej powierzchni wszystko jak na chińskim bazarku mydło i powidło,  takie g...polska sieć handlowa
kolejny ruski troll wyskoczył jak królik z kapelusza
 Napisz prawdę tak jak myślisz to cię zaraz oplują....zaraz po wojnie wyzywali od żydów,  później od Ukraińców a teraz od "ruskich trolli " a później się dziwią ze o Lublinie,  lubelskim i regionie mowie się w Polsce i za granicą "to nie miasto i czy województwo - to stan umysłu " :(
 Napisz prawdę tak jak myślisz to cię zaraz oplują....zaraz po wojnie wyzywali od żydów,  później od Ukraińców a teraz od "ruskich trolli " a później się dziwią ze o Lublinie,  lubelskim i regionie mowie się w Polsce i za granicą "to nie miasto i czy województwo - to stan umysłu " :( rozwiń
Avatar
Gutek / 5 maja 2022 r. o 09:37
Co za bełkot,  ble...ble...ble....innymi słowy mamy was w d.....lub idac za klasykiem "nie mamy pańskiego płaszcza i co nam zrobi" i to się nazywa "polska sieć handlowa" ala ten ten jak on tam sasin chyba!!!  Nie lubię tej sieci bo drogo i sprzedają na malej powierzchni wszystko jak na chińskim bazarku mydło i powidło,  takie g...polska sieć handlowa
 Stokrotka nie jest siecią handlową Polską , juz od kilku lat właścicielem jest konsorcjum litewskie . Co do cen masz rację , zawsze jest tu drożej niż w innych sklepach .
Avatar
Stan85 / 5 maja 2022 r. o 09:34
Co za bełkot,  ble...ble...ble....innymi słowy mamy was w d.....lub idac za klasykiem "nie mamy pańskiego płaszcza i co nam zrobi" i to się nazywa "polska sieć handlowa" ala ten ten jak on tam sasin chyba!!!  Nie lubię tej sieci bo drogo i sprzedają na malej powierzchni wszystko jak na chińskim bazarku mydło i powidło,  takie g...polska sieć handlowa
 kolejny ruski troll wyskoczył jak królik z kapelusza
Avatar
Barry / 5 maja 2022 r. o 08:00
Wolę jednak Stokrotkę niż Lidla.
Avatar
Robert011 / 5 maja 2022 r. o 07:51
Co za bełkot, ble...ble...ble....innymi słowy mamy was w d.....lub idac za klasykiem "nie mamy pańskiego płaszcza i co nam zrobi" i to się nazywa "polska sieć handlowa" ala ten ten jak on tam sasin chyba!!! Nie lubię tej sieci bo drogo i sprzedają na malej powierzchni wszystko jak na chińskim bazarku mydło i powidło, takie g...polska sieć handlowa