Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Praca

25 kwietnia 2018 r.
21:49

W tym zawodzie brakuje rąk do pracy w całym województwie lubelskim. A ile można zarobić?

0 19 A A

Nawet 40 pielęgniarek może znaleźć pracę w wojewódzkim szpitalu w Chełmie. Etaty zwalniają się też w innych placówkach. – Odchodzą na emerytury, ale potem wracają do pracy. Tylko to nas ratuje – przyznaje dyrektor jednego ze szpitali.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Pilnie potrzebujemy pielęgniarek na oddziale kardiologicznym. W ciągu najbliższego roku - dwóch duża część naszych pielęgniarek będzie odchodziła na emerytury i będziemy mieć duży problem z obsadą dyżurów. Podjęliśmy działania już teraz i rozpoczęliśmy nabór – mówi Michał Jedliński, p.o. dyrektor szpitala w Chełmie. – Docelowo pracę w naszym szpitalu może znaleźć nawet 40 pielęgniarek. Najbardziej potrzebne są na oddziale ortopedycznym i kardiologicznym oraz na bloku operacyjnym. Szukamy zarówno osób tuż po studiach jak i pielęgniarek z doświadczeniem – dodaje.

Czy chełmski szpital zamierza skusić pielęgniarki, by wybrały akurat te placówkę?

– Oferujemy umowę o pracę oraz szkolenia, by nowi pracownicy mogli zapoznać się z obowiązkami – mówi Jedliński. – Co do zarobków nie chcemy ujawniać tej informacji m.in. ze względu na konkurencję. Te kwestie będziemy ustalać indywidualnie – dodaje.

Podobny problem ma szpital w Kraśniku. Tam również zaczyna brakować pielęgniarek.

– Wiele z nich odchodzi na emerytury. Część jednak wraca do pracy. Gdyby nie to, to sądzę, że nie tylko nasz szpital, ale też inne, miałyby poważny problem – przyznaje Marek Kos, dyrektor SPZOZ w Kraśniku. – W naszym szpitalu jest kilkanaście takich osób. Dotyczy to przede wszystkim oddziału chorób wewnętrznych i kardiologicznego. To tam najbardziej są potrzebni nowi pracownicy.

W szpitalu w Kraśniku zasadnicze wynagrodzenie pielęgniarki to 2 tys.-2,4 tys. zł brutto. Do tego trzeba doliczyć dodatki np. za dyżury świąteczne czy tzw. zembalowe (pielęgniarki dostały już 1200 zł brutto brutto, a w sierpniu otrzymają kolejną ostatnią transzę - 400 zł brutto brutto.).

Problem z obsadą dyżurów wkrótce może mieć też szpital w Bełżycach. – W tym momencie jesteśmy w stanie układać grafiki, ale w związku z przechodzeniem części pracowników na emerytury to może się to zmienić – nie ukrywa Dariusz Kamiński, dyrektor SPZOZ w Bełżycach.

– Negatywną tendencję na rynku zauważamy po ilości podań o pracę. W porównaniu do tego, co było jeszcze kilka lat temu, to dziś ta rezerwa jest znikoma. Braki kadrowe jeszcze nas nie dotyczą, ale już staramy się znaleźć jakiś sposób na ten problem – mówi Marta Podgórska, rzeczniczka SPSK4 w Lublinie. – Może to być zatrudnienie na kontrakt. Pielęgniarka może wówczas lepiej zarobić więcej pracując.

Nie ma szpitala bez takiego problemu

Maria Olszak-Winiarska, przewodnicząca Zarządu Regionu Lubelskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych:

W tym momencie nie ma szpitala, który nie czekałby na pielęgniarki. Obsadzenie dyżurów jest możliwe tylko dlatego, że pielęgniarki pracują w kilku miejscach jednocześnie. To zawód, który nie kusi młodych ludzi. W niektórych placówkach powiatowych np. we Włodawie czy Szczebrzeszynie zasadnicze wynagrodzenie to 1640-1680 zł brutto. Sytuację ratuje tzw. zembalowe, ale brakuje ustawowego zapisu dotyczącego pensji zasadniczych. Niskie wynagrodzenia powodują, że pielęgniarki wyjeżdżają albo za granicę albo do innych części Polski gdzie mogą zarobić kilka razy więcej. W woj. dolnośląskim, mazowieckim czy zachodniopomorskim to ok. 4-5 tys. zł „na rękę”.

Coraz więcej pielęgniarek odchodzi na emerytury. Pod koniec ubiegłego roku w Lubelskiem zrobiło to 300 osób (fot. Archiwum)

Sonda: Jak oceniasz zarobki oferowane pielęgniarkom?

Liczba głosów: 1362
87.96%
Są zbyt niskie
6.39%
Są odpowiednie
5.65%
Są zbyt wysokie
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ona / 26 kwietnia 2018 r. o 21:33
+2
Czytam artykuł w przedmiotowej sprawie i nie mogę się nadziwić zasadnicze wynagrodzenie pielęgniarki to 2-2.4 zł brutto i dodatki za święta wooow sikam po nogach najniższa krajowa lub coś ponad i łaskawie płacą dodatek za święta i te niesamowite 1200 zł brutto brutto które netto są ok 720zł szał nic tylko brać i pracować dziwie się że chętni nie walą drzwiami i oknami:D:D:D:D i ta ich możliwość pracy na kontrakcie " Pielęgniarka może wówczas lepiej zarobić więcej pracując." no to już jak przeczytałam o mało z krzesła nie spadłam :D:D:D pewnie najlepiej robić 24 h na dobę:D
Czytam artykuł w przedmiotowej sprawie i nie mogę się nadziwić zasadnicze wynagrodzenie pielęgniarki to 2-2.4 zł brutto i dodatki za święta wooow sikam po nogach najniższa krajowa lub coś ponad i łaskawie płacą dodatek za święta i te niesamowite 1200 zł brutto brutto które netto są ok 720zł szał nic tylko brać i pracować dziwie się że chętni nie walą drzwiami i oknami:D:D:D:D i ta ich możliwość pracy na kontrakcie " Pielęgniarka może wówczas lepiej zarobić więcej pracując." no to już jak przeczytałam o mało z krzesła nie spadłam :D... rozwiń
Avatar
Osiol / 29 kwietnia 2018 r. o 09:39
+1
Minimum powinny zrobic 1200 € te pielegniarki
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2018 r. o 20:47
+1
wszyscy wyjeżdżają zagranicę. ale tylko w mediach, bo ciagle siedzą w polsce na ***. dlaczego? da die sprachkenntnisse haben muss... bez języka to te pielęgniarki nawet nie wezmą do sprzątania. tutaj te panie ładnie szprechają i chwalą sobie pracę. ja dziś za parę godzin skasowałem 48 € ;) w polsce tylko wybrane kasty godnie zarabiają i opowiadają coby zagranicą, by zdziałali. jakoś nie widzę polskich lekarzy w niemczech. przypadek? czy brak języka i stawiane tu wymagania mocno, by ich zdegradowało?
Avatar
znudzony / 27 kwietnia 2018 r. o 18:24
+1
pielegniarka po 40 latach pracy w chelmskim szpitalu z nockami dodatkami swiatecznymi 2300 zl na reke ....
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2018 r. o 17:43
+1
No to zobaczymy, czy naprawdę przyjmują. Może znów usłyszę, że nie ma miejsc. Złożyłam ponownie swoje CV do kancelarii i naczelnej p.
Avatar
Jagoda / 27 kwietnia 2018 r. o 11:05
+1
w ogóle mnie to nie dziwi. Lepiej zagranicę wyjechać i zarabiać lepsze pieniądze. Ja na wakcje wyjeżdżam do UK. Znalazłam letnia ofertę z promedica24 i mi podpasowała jedzie się na te 90 dni a kasę ładną można przywieść. Póki nie mam męża i dzieci to mogę sobie pozwolić na wyjazd
Avatar
Daniel / 26 kwietnia 2018 r. o 22:25
+1
2000 brutto? Ja po studiach, mam isc za 2000 brutto??? HAHAHAHAHAH!!!!!!! Powodzenia. Czas zamknąć oddział. 8000 brutto i znajdą sie pielegniarki! ;)
Avatar
Pielęgniarz / 26 kwietnia 2018 r. o 16:45
+1
Czemu nikt nie poprawi tej totalnej bzdury z tzw Zembalowym to wcale nie jest 1200 zł i nie będzie 1600 zł brutto. Kwoty wypłacane pracownikowi są dużo niższe i jest to podwójnie opodatkowane brutto brutto więc na rękę z "1200" wychodzi około 670 zł. Z jak wejdzie ostatnia podwyżka Zembalowa to z "1600" pewnie będzie okolo 900 zł
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2018 r. o 15:33
+1
Ile zarabiają lekarze w Kraśniku i pan dyrektor Kos?
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2018 r. o 12:08
+1
Przydał by się przegląd kadr zarządzających w szpitalach bo to oni często zniechęcają do pracy tak jak z naczelną i dyrektorem w PSK1, tym samym lecząc swoje chore aspiracje niszczą służbę zdrowia od środka zniechęcając do pracy lekarzy i pielęgniarki - także tych młodych. Dlatego teraz widoczna jest znieczulica - mówią a bo to nie jestem chory a to nie moja sprawa - ale jak się w końcu trafi do szpitala to wołanie do nieba o pomoc i oczekiwanie pomocy. Dlatego dalej bądźcie głusi na problemy służby zdrowia a obudzicie się wszyscy z ręką w nocniku
Avatar
Osiol / 29 kwietnia 2018 r. o 09:39
+1
Minimum powinny zrobic 1200 € te pielegniarki
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2018 r. o 20:47
+1
wszyscy wyjeżdżają zagranicę. ale tylko w mediach, bo ciagle siedzą w polsce na ***. dlaczego? da die sprachkenntnisse haben muss... bez języka to te pielęgniarki nawet nie wezmą do sprzątania. tutaj te panie ładnie szprechają i chwalą sobie pracę. ja dziś za parę godzin skasowałem 48 € ;) w polsce tylko wybrane kasty godnie zarabiają i opowiadają coby zagranicą, by zdziałali. jakoś nie widzę polskich lekarzy w niemczech. przypadek? czy brak języka i stawiane tu wymagania mocno, by ich zdegradowało?
Avatar
znudzony / 27 kwietnia 2018 r. o 18:24
+1
pielegniarka po 40 latach pracy w chelmskim szpitalu z nockami dodatkami swiatecznymi 2300 zl na reke ....
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2018 r. o 17:43
+1
No to zobaczymy, czy naprawdę przyjmują. Może znów usłyszę, że nie ma miejsc. Złożyłam ponownie swoje CV do kancelarii i naczelnej p.
Avatar
Jagoda / 27 kwietnia 2018 r. o 11:05
+1
w ogóle mnie to nie dziwi. Lepiej zagranicę wyjechać i zarabiać lepsze pieniądze. Ja na wakcje wyjeżdżam do UK. Znalazłam letnia ofertę z promedica24 i mi podpasowała jedzie się na te 90 dni a kasę ładną można przywieść. Póki nie mam męża i dzieci to mogę sobie pozwolić na wyjazd
Avatar
Daniel / 26 kwietnia 2018 r. o 22:25
+1
2000 brutto? Ja po studiach, mam isc za 2000 brutto??? HAHAHAHAHAH!!!!!!! Powodzenia. Czas zamknąć oddział. 8000 brutto i znajdą sie pielegniarki! ;)
Avatar
ona / 26 kwietnia 2018 r. o 21:33
+2
Czytam artykuł w przedmiotowej sprawie i nie mogę się nadziwić zasadnicze wynagrodzenie pielęgniarki to 2-2.4 zł brutto i dodatki za święta wooow sikam po nogach najniższa krajowa lub coś ponad i łaskawie płacą dodatek za święta i te niesamowite 1200 zł brutto brutto które netto są ok 720zł szał nic tylko brać i pracować dziwie się że chętni nie walą drzwiami i oknami:D:D:D:D i ta ich możliwość pracy na kontrakcie " Pielęgniarka może wówczas lepiej zarobić więcej pracując." no to już jak przeczytałam o mało z krzesła nie spadłam :D:D:D pewnie najlepiej robić 24 h na dobę:D
Czytam artykuł w przedmiotowej sprawie i nie mogę się nadziwić zasadnicze wynagrodzenie pielęgniarki to 2-2.4 zł brutto i dodatki za święta wooow sikam po nogach najniższa krajowa lub coś ponad i łaskawie płacą dodatek za święta i te niesamowite 1200 zł brutto brutto które netto są ok 720zł szał nic tylko brać i pracować dziwie się że chętni nie walą drzwiami i oknami:D:D:D:D i ta ich możliwość pracy na kontrakcie " Pielęgniarka może wówczas lepiej zarobić więcej pracując." no to już jak przeczytałam o mało z krzesła nie spadłam :D... rozwiń
Avatar
Pielęgniarz / 26 kwietnia 2018 r. o 16:45
+1
Czemu nikt nie poprawi tej totalnej bzdury z tzw Zembalowym to wcale nie jest 1200 zł i nie będzie 1600 zł brutto. Kwoty wypłacane pracownikowi są dużo niższe i jest to podwójnie opodatkowane brutto brutto więc na rękę z "1200" wychodzi około 670 zł. Z jak wejdzie ostatnia podwyżka Zembalowa to z "1600" pewnie będzie okolo 900 zł
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2018 r. o 15:33
+1
Ile zarabiają lekarze w Kraśniku i pan dyrektor Kos?
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2018 r. o 12:08
+1
Przydał by się przegląd kadr zarządzających w szpitalach bo to oni często zniechęcają do pracy tak jak z naczelną i dyrektorem w PSK1, tym samym lecząc swoje chore aspiracje niszczą służbę zdrowia od środka zniechęcając do pracy lekarzy i pielęgniarki - także tych młodych. Dlatego teraz widoczna jest znieczulica - mówią a bo to nie jestem chory a to nie moja sprawa - ale jak się w końcu trafi do szpitala to wołanie do nieba o pomoc i oczekiwanie pomocy. Dlatego dalej bądźcie głusi na problemy służby zdrowia a obudzicie się wszyscy z ręką w nocniku
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Awantura o maskotkę Lubelskiego Festiwalu Nauki. "Niesmak pozostaje" kontra "krzywdzące opinie"

Awantura o maskotkę Lubelskiego Festiwalu Nauki. "Niesmak pozostaje" kontra "krzywdzące opinie"

Zamieszanie wokół konkursu na maskotkę Lubelskiego Festiwalu Nauki. Autorka jednej z wyróżnionych prac zarzuca wykorzystanie swojego pomysłu, choć konkurs formalnie nie został rozstrzygnięty. Zdaniem organizatorów, zarzuty są nieprawdziwe, krzywdzące i godzą w wizerunek wydarzenia

Koncert Wojtka Władka w Restauracji Może
25 września 2021, 20:00

Koncert Wojtka Władka w Restauracji Może

Restauracja Może przy ul. Żeglarskiej 5a otwiera swoje wnętrze. 25 września o godz. 20 będzie można wziąć udział w koncercie Wojtka Władka i degustacji.

Polski Cukier Avia Świdnik zaczyna nowy sezon. Cel? Powtórzyć wynik z wiosny

Polski Cukier Avia Świdnik zaczyna nowy sezon. Cel? Powtórzyć wynik z wiosny

Spotkaniem u siebie z ZAKSĄ Strzelce Opolskie Polski Cukier Avia Świdnik rozpocznie nowe rozgrywki na zapleczu PlusLigi. Początek środowego meczu w hali Szkoły Podstawowej nr 7 o godzinie 18.

Biała Podlaska: Tytuł dla działaczki "Solidarności"? Zadecydują o tym radni

Biała Podlaska: Tytuł dla działaczki "Solidarności"? Zadecydują o tym radni

Władze Białej Podlaskiej chcą uhonorować Elżbietę Chaberską, działaczkę „Solidarności”. O przyznaniu jej tytułu „Zasłużonego dla Miasta” zdecydują radni.

Będzie nowe stanowisko sejmiku województwa w sprawie "ideologii LGBT". Co się zmieni?

Będzie nowe stanowisko sejmiku województwa w sprawie "ideologii LGBT". Co się zmieni?

Zapadła decyzja dotycząca stanowiska sejmiku województwa w sprawie „ideologii LGBT”. Kontrowersyjny dokument nie zostanie uchylony. – Zmienimy jego treść tak, by nie było pola do nadinterpretacji – mówi Marek Wojciechowski, sekretarz sejmikowego klubu Prawa i Sprawiedliwości

Lublin: Pożar w wieżowcu przy Niepodległości [zdjęcia]
galeria

Lublin: Pożar w wieżowcu przy Niepodległości [zdjęcia]

Cztery zastępy straży walczyły z pożarem, który wybuchł w jednym z mieszkań w wieżowcu przy Niepodległości 11

Michał Oleksiejczuk i Cezary Kęsik już znają swoich przeciwników

Michał Oleksiejczuk i Cezary Kęsik już znają swoich przeciwników

Zdecydowane trudniejsze zadanie będzie miał pochodzący spod Łęcznej Oleksiejczuk. Popularny „Lord” 30 października w Abu Zabi zmierzy się z Szamilem Gamzatowem na gali UFC 267.

"Pogranicza języka, muzyki i kultury popularnej" - spotkanie z Bartkiem Chacińskim
24 września 2021, 17:00

"Pogranicza języka, muzyki i kultury popularnej" - spotkanie z Bartkiem Chacińskim

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza na kolejną odsłonę projektu "Muzyka. Kultura. Książka. Biblioteka". W piątek, 24 września o godz. 17 w Filii nr 2 przy ul. Peowiaków 12 odbędzie się spotkanie autorskie Bartkiem Chacińskim pt. "Polifonia - Pogranicza języka, muzyki i kultury popularnej".

Poszedł na grzyby i zabłądził. 76-latka szukała policja

Poszedł na grzyby i zabłądził. 76-latka szukała policja

Mieszkaniec Puław do lasu wybrał się w poniedziałek. Gdy do wieczora nie pojawił się w domu, jego syn powiadomił policję. Na nogi postawiono całą jednostkę. W poszukiwaniach wzięli udział także strażnicy leśni wyposażeni w noktowizory.

Skuteczna obsługa stron internetowych, czyli jak efektywnie reprezentować markę w Internecie

Skuteczna obsługa stron internetowych, czyli jak efektywnie reprezentować markę w Internecie

Do zapewnienia trwałej pozycji strony www w Internecie konieczny jest jej stały rozwój techniczny, optymalizacja treści, regularne aktualizacje oraz przemyślana strategia SEO. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie wykonać te działania samodzielnie, bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia.

Pobyt dzienny seniora w domu opieki, dlaczego warto?

Pobyt dzienny seniora w domu opieki, dlaczego warto?

Opieka dzienna nad seniorem pozwala zapewnić bezpieczne środowisko dla osób starszych. Może stanowić skuteczne antidotum na samotność i brak stymulujących zajęć umożliwiających zachowanie aktywności umysłowej i fizycznej.

Trzy kursy kosmetyczne, które warto mieć w ofercie gabinetu kosmetycznego

Trzy kursy kosmetyczne, które warto mieć w ofercie gabinetu kosmetycznego

Kosmetologia oraz medycyna estetyczna wciąż się rozwijają. Nowe technologie, innowacyjne preparaty, ale również zmiana postrzegania zabiegów z zakresu medycyny estetycznej sprawiają, że rośnie zainteresowanie nimi przede wszystkim wśród płci pięknej, ale nie tylko.

Artur Sowiński z Pogoni Mostostal Puławy blisko podium w Gdyni

Artur Sowiński z Pogoni Mostostal Puławy blisko podium w Gdyni

Dość nieoczekiwanie w Pucharze Polski w maratonie MTB w Gdyni wystartował Artur Sowiński. Zawodnik Pogoni Mostostal Puławy to specjalista od wyścigów na szosie. Na dużo cięższym rowerze spisał się jednak równie dobrze.

Amerykańskie Herculesy latały nad Białą Podlaską. Ćwiczyli z nimi żołnierze GROM [zdjęcia]
galeria

Amerykańskie Herculesy latały nad Białą Podlaską. Ćwiczyli z nimi żołnierze GROM [zdjęcia]