Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

18 września 2019 r.
21:36

Trudno znaleźć szefa MOSiR w Puławach. Prezydent obniża wymagania dla kandydatów

1 34 A A
Majątek MOSiR po uruchomieniu nowej hali przekroczy 200 mln zł. Ośrodek już teraz jest jedną z największych jednostek administracyjnych miasta
Majątek MOSiR po uruchomieniu nowej hali przekroczy 200 mln zł. Ośrodek już teraz jest jedną z największych jednostek administracyjnych miasta (fot. Radosław Szczęch/ archiwum)

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Puławach po odejściu Antoniego Rękasa wciąż pozostaje bez dyrektora. Pierwszy konkurs nie przyniósł rozstrzygnięcia, więc Ratusz ogłosił nowy. Urzędnicy obniżyli wymagania stawiane kandydatom, zarówno te dotyczące doświadczenia, jak i znajomości poszczególnych ustaw.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Puławski MOSiR to jedna z największych miejskich jednostek organizacyjnych. Jej dyrektor pod swoim zarządem ma: stadion lekkoatletyczny, dwa boiska treningowe, halę z basenem i siłownią przy al. Partyzantów, aquapark, marinę (z przystanią jachtową, bosmanatem, plażą i polem kempingowym), wypożyczalnię rowerów i sprzętu wodnego (w tym łodzie motorowe, kajaki, tramwaj wodny), hotel Olimpic, korty tenisowe, a sezonowo również sztuczne lodowisko.

To majątek o wartości ponad 100 mln zł. Drugie tyle warta będzie nowa hala widowiskowo-sportowa budowa przy ul. Lubelskiej, a to jeszcze nie wszystko, bo w przyszłości na jej tyłach powstać ma kryta pływalnia. Dlatego nowym dyrektorem MOSiR-u powinna zostać osoba z odpowiednimi kompetencjami oraz doświadczeniem. Jej znalezienie nie jest jednak zadaniem łatwym, o czym przekonali się już puławscy urzędnicy.

Trzy lata zamiast pięciu

Pierwszy konkurs, który ogłoszono w lipcu, zakończył się brakiem rozstrzygnięcia. Obydwaj kandydaci, którzy dotarli do ostatniego etapu, czyli Andrzej Śliwa i Tomasz Lewtak, nie zdołali przekonać do siebie komisji oceniającej. Władze Puław liczą na to, że do drugiego konkursu przystąpią osoby lepiej przygotowane do zarządzania ośrodkiem. Równolegle obniżono kryteria formalne, co ma być receptą na niewielkie zainteresowanie pierwszym konkursem.

Zmieniono m.in. oczekiwania dotyczące doświadczenia zawodowego. Poprzednio kandydaci musieli udokumentować co najmniej 5-letni staż pracy na stanowisku kierowniczym lub taki sam okres prowadzenia działalności gospodarczej. Tym razem wystarczy 5-letni staż pracy (ogółem) i w tym 3-lata na stanowisku kierowniczym. Dopuszczone do dalszego etapu rekrutacji będą także osoby, które już nie przez 5, ale przez 3 lata prowadziły własną działalność (zbieżną ze swoim wykształceniem). Preferowane kierunki to: „sport i turystyka, prawo, ekonomia, zarządzanie i marketing, finanse”.

Dyspozycyjność zostaje, kreatywność znika

Znacznie skrócono przy okazji listę ustaw, z treści których kandydatów będzie przepytywać komisja. Poprzednio było ich aż 12 (w tym takie, jak ustawa o usługach hotelarskich, czy żegludze śródlądowej). Teraz wystarczy 8 najważniejszych, m.in. o samorządzie, sporcie, imprezach masowych, finansach publicznych, czy pracownikach samorządowych. Zredukowano również ilość wymagań dodatkowych, pozostawiając 15 z poprzednich 23. Usunięto całą serię ogólnych sformułowań takich jak: kreatywność, sumienność, bezstronność, rzetelność, czy też „łatwość nawiązywania kontaktów”. Pozostawiono natomiast dyspozycyjność, znajomość języka obcego, czy też doświadczenie w kierowaniu zespołem.

Kandydaci na dyrektora ośrodka swoje dokumenty aplikacyjne mogą składać do 8 października. 

e-Wydanie

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pisaty i cytaty / 18 września 2019 o 22:16
+25
Radna Jarząbek nie ma tam jeszcze jakiegoś zięcia, synowej, córki, wnuczki itp do objęcia samorządowej posadki?
Avatar
Bfh / 18 września 2019 o 22:03
+11
No to teraz jakiś karierowicz pisowski co parę plakatów rozwiesił już się załapie.
 Wczesniej farma  trolli jednym głosem ujadała że konkurs na 100 % ustawiony pod PiS i Śliwę. Wszystko okazało się kłamliwym jadem ale  bandyckie pomowienia i publiczne rozpowszechnianie nieprawdy trwa nadal.
Avatar
Konan / 19 września 2019 o 07:51
+10
W Kraśniku taka sama sytuacja
 Bo każdy kto ma łeb to zakłada własną firmę a nie słucha i czyta na DW że go wybrali po znajomości w ustawce i jest  pisowcem , peowcem, kodowcem, pedałem,  szmatą, nikim, złodziejem i powinien pracować za darmo  
Avatar
V. / 18 września 2019 o 22:09
+7
Obniżenie wymagań...obniżenie poziomu zarządzania miastem...niestety[/quote]  
[quote]No to teraz jakiś karierowicz pisowski co parę plakatów rozwiesił już się załapie.
Wczesniej farma  trolli jednym głosem ujadała że konkurs na 100 % ustawiony pod PiS i Śliwę. Wszystko okazało się kłamliwym jadem ale  bandyckie pomowienia i publiczne rozpowszechnianie nieprawdy trwa nadal.
 Wcześniej oprócz żekomej ustawki farma trolli  w co drugim komentarzu pisala że wymagania za wysokie i nikt ich nie spełni. Teraz będzie pisała że za niskie. To jest choroba.
 Wcześniej oprócz żekomej ustawki farma trolli  w co drugim komentarzu pisala że wymagania za wysokie i nikt ich nie spełni. Teraz będzie pisała że za niskie. To jest choroba. rozwiń
Avatar
Nffh / 19 września 2019 o 08:07
+6
W Kraśniku taka sama sytuacja
Bo każdy kto ma łeb to zakłada własną firmę a nie słucha i czyta na DW że go wybrali po znajomości w ustawce i jest  pisowcem , peowcem, kodowcem, pedałem,  szmatą, nikim, złodziejem i powinien pracować za darmo  
 Dowiedzialby sie też że jego ojciec był wampirem z Bytomia, matka ku.. ą z rynsztoka, dzieci splodzili mu kandydat na posła razem z alfonsem i zagrają patologi na melinie a żona poszła w ślady teściowej i ją przerosła w kunszcie kure...twa. Bandycka farma  trolli pisała tak nawet jakby nie miał żony i dzieci. Więc po to ma startować?
 Dowiedzialby sie też że jego ojciec był wampirem z Bytomia, matka ku.. ą z rynsztoka, dzieci splodzili mu kandydat na posła razem z alfonsem i zagrają patologi na melinie a żona poszła w ślady teściowej i ją przerosła w kunszcie kure...twa. Bandycka farma  trolli pisała tak nawet jakby nie miał żony i dzieci. Więc po to ma startować? rozwiń
Avatar
G / 19 września 2019 o 09:13
+5
moim zdaniem jeśli ktoś wygrywa wybory na prezydenta i dostaje mandat społeczny, dostaje jednocześnie zgodę na rządzenie kompleksowe a nie tylko w urzędzie miasta i nie powinno się urządzać takich szopek jak konkursy bo można zapędzić się w kozi róg szukając powodów do odrzucenia danego kandydata. no chyba że nie ma się zaplecza.
Pobajdurzyć, podburzyć, pokazać jak to moze być "lepiej" zawsze każda plota bajda może. Konkurs na dyrektora takiego jak na MOSIR jest obligatoryjne, wymagany prawnie jak i odpowiednią ustawą. Więc konkurs na te stanowisko musi być bo tak wymaga prawo polskie.
 Oj tam. Włodarz ma złamać przepisy prawa, ustawy i iść siedzieć bo tak chcą głupio mądrzy , podjudzacze-obrzydzacze. 
 Oj tam. Włodarz ma złamać przepisy prawa, ustawy i iść siedzieć bo tak chcą głupio mądrzy , podjudzacze-obrzydzacze.  rozwiń
Avatar
Gość / 19 września 2019 o 09:11
+5
Ustawa o naborze do jednostek samorządowych precyzuje konkretne wymagania. Z tego co widzę wymagania stawiane przez miasto kandydatom są dużo wyższe niż przewiduje ustawa. Ustawa nie wymaga np. by kandydat miał jakikolwiek staż na stanowisku kierowniczym czy prowadził firmę. Miasto dało że musi mieć taki staż co najmniej 3 lata. Więc jest większa poprzeczka niż wymagają tego przepisy prawa.
Avatar
Ty / 20 września 2019 o 09:25
+4
Ja proponuję aby Prezydent tak obniżył wymagania aby mogli startować w konkursach także Romowie to będzie zapowiadana przez Prezydenta aktywizacja i odrabianie przez nich zaległości finansowych.
Avatar
Nen / 19 września 2019 o 08:50
+4
moim zdaniem jeśli ktoś wygrywa wybory na prezydenta i dostaje mandat społeczny, dostaje jednocześnie zgodę na rządzenie kompleksowe a nie tylko w urzędzie miasta i nie powinno się urządzać takich szopek jak konkursy bo można zapędzić się w kozi róg szukając powodów do odrzucenia danego kandydata. no chyba że nie ma się zaplecza.
 Pobajdurzyć, podburzyć, pokazać jak to moze być "lepiej" zawsze każda plota bajda może. Konkurs na dyrektora takiego jak na MOSIR jest obligatoryjne, wymagany prawnie jak i odpowiednią ustawą. Więc konkurs na te stanowisko musi być bo tak wymaga prawo polskie.
 Pobajdurzyć, podburzyć, pokazać jak to moze być "lepiej" zawsze każda plota bajda może. Konkurs na dyrektora takiego jak na MOSIR jest obligatoryjne, wymagany prawnie jak i odpowiednią ustawą. Więc konkurs na te stanowisko musi być bo tak wymaga prawo polskie. rozwiń
Avatar
Vgn / 19 września 2019 o 08:27
+4
Może gdyby ujawnili widełki płacowe dla nowego dyrektora to zainteresowanie byłoby większe. Po co startować, kompletować dokumenty i tworzyć koncepcję pracy skoro na rozmowie można dowiedzieć się że zarabiać się będzie np. 5000 na rękę przy takiej odpowiedzialności?
 Przecież trolle stwierdza że to za duzo i powinien pracować za darmo albo za najniższą krajową 
Avatar
zly / 21 września 2019 o 18:13
+3
Maksymalnie obniżone kryteria? czyli sosiki, pyczki, kwapińskie, świszcze i inne gady mogą wreszcie zabłyszczeć. Pseudoeksperci z palcem w nosie
Avatar
Ty / 20 września 2019 o 09:25
+4
Ja proponuję aby Prezydent tak obniżył wymagania aby mogli startować w konkursach także Romowie to będzie zapowiadana przez Prezydenta aktywizacja i odrabianie przez nich zaległości finansowych.
Avatar
Zd / 19 września 2019 o 23:00
+1
Pierwszy konkurs był rozstrzygnięty. Ale obniżono punktację (były naciski) aby żaden z kandydatów nie uzyskał wymaganej liczby punktów
Avatar
Gość / 19 września 2019 o 21:41
+3
Co to za jaja z tym obniżeniem. Ciekawe czy jest już jakiś misiek z tym 3 letnim stażem który odlicza dni do rozpoczęcia pracy.
Avatar
Podpis / 19 września 2019 o 14:21
0
Ustawa o naborze do jednostek samorządowych precyzuje konkretne wymagania.  Z tego co widzę wymagania stawiane przez miasto kandydatom są dużo wyższe niż przewiduje ustawa. Ustawa  nie wymaga np. by kandydat miał  jakikolwiek staż na stanowisku kierowniczym czy prowadził firmę. Miasto dało że musi mieć taki staż co najmniej 3 lata. Więc jest większa poprzeczka niż wymagają tego przepisy prawa.
 Jeśli to jest poziom wiedzy osób merytorycznie odpowiedzialnych to się już niczemu nie dziwię. przecież już w przypadku tego stanowiska w ogóle nie musi być konkursu.
 Jeśli to jest poziom wiedzy osób merytorycznie odpowiedzialnych to się już niczemu nie dziwię. przecież już w przypadku tego stanowiska w ogóle nie musi być konkursu. rozwiń
Avatar
Gość / 19 września 2019 o 12:42
+3
Trudno znaleźć chętnych do pracy w urzędach. Każdy chce żyć spokojnie i przyzwoicie. Praca w samorządzie straciła bardzo dużo na wartości.
Avatar
polonistka Miesiąca / 19 września 2019 o 12:02
0
moim zdaniem jeśli ktoś wygrywa wybory na prezydenta i dostaje mandat społeczny, dostaje jednocześnie zgodę na rządzenie kompleksowe a nie tylko w urzędzie miasta i nie powinno się urządzać takich szopek jak konkursy bo można zapędzić się w kozi róg szukając powodów do odrzucenia danego kandydata. no chyba że nie ma się zaplecza.
Pobajdurzyć, podburzyć, pokazać jak to moze być "lepiej" zawsze każda plota bajda może. Konkurs na dyrektora takiego jak na MOSIR jest obligatoryjne, wymagany prawnie jak i odpowiednią ustawą. Więc konkurs na te stanowisko musi być bo tak wymaga prawo polskie.
Znowu ta słowna maniera/błąd "... na te stanowisko... "  zamiast na to stanowisko. Poznajecie moi mili kto jest autorem? :)))) 
Znowu ta słowna maniera/błąd "... na te stanowisko... "  zamiast na to stanowisko. Poznajecie moi mili kto jest autorem? :))))  rozwiń
Avatar
Bfgh / 19 września 2019 o 11:28
+3
Tak trudno zrobić 1 rok okresu próbnego, zamiast do emerytury trzeba dyrektora trzymać, czy dobry, czy nie dobry, bądź następnej rudny wyborczej...
 To masz info ze będzie dozywotnio zatrudniony? Od kogo? Oj Janusza?
Avatar
koko / 19 września 2019 o 10:25
-1
Tak trudno zrobić 1 rok okresu próbnego, zamiast do emerytury trzeba dyrektora trzymać, czy dobry, czy nie dobry, bądź następnej rudny wyborczej...
Avatar
G / 19 września 2019 o 09:13
+5
moim zdaniem jeśli ktoś wygrywa wybory na prezydenta i dostaje mandat społeczny, dostaje jednocześnie zgodę na rządzenie kompleksowe a nie tylko w urzędzie miasta i nie powinno się urządzać takich szopek jak konkursy bo można zapędzić się w kozi róg szukając powodów do odrzucenia danego kandydata. no chyba że nie ma się zaplecza.
Pobajdurzyć, podburzyć, pokazać jak to moze być "lepiej" zawsze każda plota bajda może. Konkurs na dyrektora takiego jak na MOSIR jest obligatoryjne, wymagany prawnie jak i odpowiednią ustawą. Więc konkurs na te stanowisko musi być bo tak wymaga prawo polskie.
 Oj tam. Włodarz ma złamać przepisy prawa, ustawy i iść siedzieć bo tak chcą głupio mądrzy , podjudzacze-obrzydzacze. 
 Oj tam. Włodarz ma złamać przepisy prawa, ustawy i iść siedzieć bo tak chcą głupio mądrzy , podjudzacze-obrzydzacze.  rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Unia Hrubieszów – Huczwa Tyszowce 2:0. Nigdy nie wiadomo co wykombinują

Unia Hrubieszów – Huczwa Tyszowce 2:0. Nigdy nie wiadomo co wykombinują 0 0

Takie rzeczy nie zdarzają się często. Beniaminek z Hrubieszowa od 37 minuty meczu z Huczwą grał w dziesiątkę. Mimo to po przerwie zdobył dwa gole i dopisał do swojego konta bardzo cenne, trzy punkty

KSZO – Chełmianka 3:0. Artur Bożyk żegna się z klubem

KSZO – Chełmianka 3:0. Artur Bożyk żegna się z klubem 0 4

Trwa kiepska passa klubu z Chełma. Biało-zieloni przegrali w Ostrowcu Świętokrzyskim z tamtejszym KSZO 0:3. Wszystkie bramki stracili w przeciągu pierwszy 38 minut. A po końcowym gwizdku zarząd Chełmianki podziękował za niemal 8 lat pracy trenerowi Arturowi Bożykowi.

Pogoda w niedzielę. To będzie słoneczny dzień

Pogoda w niedzielę. To będzie słoneczny dzień 0 0

W niedzielę tylko na W niedzielę tylko na Pomorzu Zachodnim i Wybrzeżu wystąpią słabe opady deszczu.

Avia – Wisła Puławy 0:1. Pierwsza porażka u siebie [zdjęcia]
galeria

Avia – Wisła Puławy 0:1. Pierwsza porażka u siebie [zdjęcia] 0 2

Avia przed meczem z Wisłą mogła się pochwalić passą siedmiu meczów bez porażki. Puławianie nie wygrali za to od sześciu kolejek. Kto triumfował w sobotę? Jednak druga z ekip, która pokonała żółto-niebieskich 1:0.

Światowy rozgłos przyniosło mu lądowanie na Okęciu. Kapitan Tadeusz Wrona odszedł na emeryturę
film

Światowy rozgłos przyniosło mu lądowanie na Okęciu. Kapitan Tadeusz Wrona odszedł na emeryturę 0 2

Osiem lat temu jego awaryjne lądowanie obserwowała cała Polska. Dziś już nie może siadać za sterami samolotów pasażerskich. Kapitan Tadeusz Wrona musiał odejść na emeryturę. Co będzie teraz robił?

Hetman Zamość – Wisłoka Dębica 0:2. Spadają coraz niżej

Hetman Zamość – Wisłoka Dębica 0:2. Spadają coraz niżej 0 14

Nie mogą wyjść z dołka piłkarze Jacka Ziarkowskiego. W sobotę Hetman przegrał na swoim boisku z Wisłoką Dębica 0:2. Gospodarze kończyli zawody w dziewiątkę, a w ostatnich sześciu kolejkach wywalczyli... punkcik. Wylądowali też dopiero na 13 miejscu w tabeli.

To jedyny taki zabytek w Lubelskiem. "Dlatego warto, przynajmniej częściowo ten piec zrekonstruować i wyeksponować"
ZDJĘCIA
galeria

To jedyny taki zabytek w Lubelskiem. "Dlatego warto, przynajmniej częściowo ten piec zrekonstruować i wyeksponować" 5 0

To jedyny XVI-wieczny piec do wypalania cegły zachowany, choć niestety częściowo w Lubelskiem. Znajduje się w pobliżu zalewu w Kraśniku. Na miejscu pracują archeolodzy, którzy inwentaryzują i dokumentują budowlę, ponieważ Urząd Miasta chciałby odpowiednio wyeksponować to znalezisko

CSM Bukareszt – MKS Perła Lublin 35:19. Bez szans w Rumunii

CSM Bukareszt – MKS Perła Lublin 35:19. Bez szans w Rumunii 0 1

W trzecimi meczu fazy grupowej rozgrywek Ligi Mistrzyń MKS Perła Lublin przegrała na wyjeździe z CSM Bukareszt różnicą 16 bramek

Neurolodzy z Lublina leczą dzieci z porażeniem mózgowym. Wykorzystują eksperymentalną metodę

Neurolodzy z Lublina leczą dzieci z porażeniem mózgowym. Wykorzystują eksperymentalną metodę 0 1

Neurolodzy z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie będą leczyć dzieci z porażeniem mózgowym z całej Europy przy użyciu eksperymentalnej wciąż metody polegającej na wykorzystaniu komórek macierzystych z krwi pępowinowej. Polski ośrodek jest jednym z dwóch na świecie, który wykonuje takie zabiegi, oprócz Uniwersytetu Duke w USA.

"Branża seksualna zabija". Aktywistki FEMEN protestowały w Berlinie. Zainscenizowały pogrzeb
film

"Branża seksualna zabija". Aktywistki FEMEN protestowały w Berlinie. Zainscenizowały pogrzeb 0 5

Berlin, Niemcy. Aktywistki FEMEN zainscenizowały pogrzeb przed halą w Berlinie, w której odbywają się targi branży erotycznej Venus Erotic Fair. Happening był formą protestu przeciwko branży seksualnej.

Takiego znaleziska chyba nikt się nie spodziewał. Niewybuch ujawniony podczas rozładunku buraków

Takiego znaleziska chyba nikt się nie spodziewał. Niewybuch ujawniony podczas rozładunku buraków 0 7

To był granat moździerzowy kaliber 82 mm. Niewybuch z czasów II wojny światowej został znaleziony pomiędzy burakami cukrowymi w czasie rozładunku.

Chełm. Darmowe szczepienia dla seniorów 65+

Chełm. Darmowe szczepienia dla seniorów 65+ 0 3

Mieszkańcy miasta urodzeni w roku 1954 i starsi mogą się bezpłatne zaszczepić przeciko grypie.

Zioła na jesień. Na co pomoże nagietek i pokrzywa a kiedy przypada się dziewanna?
Magazyn

Zioła na jesień. Na co pomoże nagietek i pokrzywa a kiedy przypada się dziewanna? 2 2

Idzie jesień, szukamy ziół na poprawę odporności, przeziębienie i grypę - Rozmowa z dr hab. n. farm. Agnieszką Ludwiczuk z Katedry i Zakładu Farmakognozji, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Technologiczny przełom na scenie Domu Chemika

Technologiczny przełom na scenie Domu Chemika 0 13

Prądożerne reflektory halogenowe, które przez wiele lat oświetlały scenę sali widowiskowej puławskiego Domu Chemika odejdą do lamusa. Zastąpi je nowy system scenicznych świateł LED nowej generacji z ruchomymi głowicami i konsoletą do programowania przeróżnych efektów

Poszukiwani średniowieczni wojownicy. Przyjdź na spotkanie w niedzielę

Poszukiwani średniowieczni wojownicy. Przyjdź na spotkanie w niedzielę 0 2

Walczą na miecze, włócznie i topory, sami dziergają przeszywanice, kolczugi i tarcze – to mężczyźni, bo w drużynie panie, czyli białogłowy, strzelają z łuku i dzielnie wspomagają swych obrońców.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.