Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

INNE

21 kwietnia 2020 r.
19:06

Rafał Walczyk (prezes AZS UMCS Lublin): Sytuacja nie jest różowa

(fot. Michał Piłat/AZS UMCS Lublin)

Rozmowa z Rafałem Walczykiem, prezesem klubu AZS UMCS Lublin

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
  • Jak obecnie funkcjonuje klub?

– W większości praca biurowa odbywa się w systemie zdalnym. Każdy z nas ma jeden dzień dyżuru w siedzibie klubu. Biuro funkcjonuje normalnie, ale w ograniczonym składzie. Każda z sekcji radzi sobie na swój sposób. Pływanie i lekkoatletyka starają się prowadzić treningi na tyle, na ile mogą. Pływacy są w o tyle ciężkiej sytuacji, że nie korzystają z basenu, ale postaraliśmy się zapewnić im wszelkie dostępne środki do tego, aby mogli trenować w domu. Chodzi o ergometry, sprzęt związany z siłownią. To wszystko dostarczyliśmy im do domów.

  • Radzicie sobie z finansami?

– Zależy, o jakiej sekcji mówimy. Jeśli chodzi o koszykówkę kobiet, to nie ukrywam, że liczyliśmy na rozgrywki fazy play-off i kolejne wsparcie – czy to sponsorów czy lokalnych władz. Z uwagi na to, że te mecze zostały odwołane, to nie ma tych pieniędzy. Sytuacja jest na pewno niekomfortowa. Staramy się rozliczyć na tyle, na ile pozwala nam sytuacja.

Na pewno martwi nas brak, chociażby możliwości organizacji imprez. Już niedługo mieliśmy być organizatorem Głównych Mistrzostw Polski w pływaniu (20-24 maja – dop. red.). Mogę jasno powiedzieć, że na 99 procent ta impreza nie odbędzie się w wyznaczonym terminie. Oficjalnego pisma z Polskiego Związku Pływackiego nie mamy, ale trzeba patrzeć na to realnie. Dla nas to kolejny problem finansowy.

Części zadań, które zostały nam zlecone, w obecnej sytuacji nie udało się wykonać, na przykład zajęć z klas profilowanych. Nie załamujemy się, staramy się szukać rozwiązań. Nasi partnerzy – czy to miasto czy województwo – starają się nam pomóc, więc na pewno nie jesteśmy sami. Jednak cała sytuacja nie jest różowa.

  • Czy jacyś sponsorzy już się wycofali ze wspomagania klubu albo rozważają zmianę dotychczasowych zasad współpracy?

– Obecnie nie mamy takich informacji. Z każdym ze sponsorów, partnerów rozmawialiśmy. Rozmowy były raczej konstruktywne i doszliśmy do porozumienia. Straciliśmy za to możliwość na uzyskanie kolejnego wsparcia. Na ten moment nie mam informacji co do kolejnego sezonu. Prowadziliśmy rozmowy z Krajową Spółką Cukrową jeszcze przed całą tą sytuacją i były one dobre. Wszystko wskazywało na to, że ta współpraca będzie przedłużona. Liczę, że tak się stanie.

Na ten moment nie rozmawiamy jeszcze konkretnie o nowym sezonie. Nie mam informacji, aby któryś ze sponsorów chciał się wycofać. Jest kilka spraw, które jeszcze z ostatniego sezonu nie zostały pozamykane. Myślę, że początek maja to jest ten okres, kiedy zaczniemy już rozmawiać o najbliższej przyszłości.

  • Minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk chce, aby 20 kwietnia (rozmawialiśmy 18 kwietnia – dop. red.) zostały otwarte Centralne Ośrodki Sportu w Polsce. Mieliby się w nich przygotowywać olimpijczycy, a w tym gronie jest, między innymi, kulomiotka Paulina Guba z AZS UMCS Lublin. Zna pan szczegóły tego pomysłu?

– Sami pisaliśmy do pani minister prośbę o interwencję. Nie ma co ukrywać, zarówno pływacy jak i lekkoatleci są – wydaje się – najbardziej pokrzywdzeni. Po pierwsze, imprezą docelową były igrzyska, a po drugie sezon letni się dopiero rozpoczynał. Wszystko zostało przesunięte, a wypadałoby zachować ciągłość treningów. Gdyby pojawiło się światełko w tunelu w postaci zniesienia pewnych obostrzeń dla sportowców, wierzę, że przy współpracy z władzami samorządowymi jesteśmy w stanie zorganizować treningi w Lublinie dla najlepszych zawodników, czyli tych, którzy mieli już kwalifikację olimpijską. Przy zachowaniu pełnych standardów higieny i bezpieczeństwa.

Co do otwarcia COS-ów, to wydaje się to być najrozsądniejszy pomysł na ten moment. Wierzę, że cały projekt zostanie wdrożony bardzo szybko. Dla każdego sportowca tydzień bez treningów to ogrom czasu. My mamy już praktycznie miesiąc. Zawodnicy trenowali, jak mogli, ale efektywność była zupełnie inna.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Ryzykant wyprzedzał na wzniesieniu i podwójnej ciągłej. Dwa auta rozbite

Ryzykant wyprzedzał na wzniesieniu i podwójnej ciągłej. Dwa auta rozbite

62-latek na drodze w Wólce Hrusińskiej w gminie Krasnobród popełnił poważny błąd. Zaczął wyprzedzać na wzniesieniu i doprowadził do kolizji z autem jadącym z przeciwnej strony.

Mathieu Scalet od pierwszy od lutego pojawił się ostatnio w podstawowym składzie Motoru

Motor w piątek zagra sparing z Widzewem, kolejny mecz w lidze dopiero 9 maja

Motor kolejny mecz o punkty zagra dopiero 9 maja. Żótło-biało-niebiescy zmierzą się wtedy u siebie z Piastem Gliwice (godz. 18). To nie znaczy jednak, że piłkarze Mateusza Stolarskiego będą mieli wolne. W piątek o godz. 12 czeka ich sparing z Widzewem Łódź.

Wiec wyborczy Grzegorza Brauna zakończony skandalem. Usunęli flagę Ukrainy

Wiec wyborczy Grzegorza Brauna zakończony skandalem. Usunęli flagę Ukrainy

Wiec wyborczy Grzegorza Brauna w Białej Podlaskiej zakończył się skandalem. Przy pomocy swoich zwolenników kandydat na prezydenta Polski usunął z budynku Urzędu Miasta flagę Ukrainy.

Jarosław Gowin, były wicepremier i minister nauki w rządzie Mateusza Morawieckiego
samorząd

Jarosław Gowin wraca do gry. Nowa rola byłego wicepremiera w Chełmie

Jarosław Gowin, były wicepremier i minister nauki w rządzie Zjednoczonej Prawicy ma nową pracę. Został pełnomocnikiem ds. współpracy z uczelniami wyższymi oraz partnerstwa międzynarodowego w kancelarii prezydenta miasta Chełm, Jakuba Banaszka.

Kewin Sasak (Bogdanka LUK Lublin): W sobotę zagramy tak, jakby nadal było 0:0
galeria

Kewin Sasak (Bogdanka LUK Lublin): W sobotę zagramy tak, jakby nadal było 0:0

Pierwszy mecz finałowy PlusLigi dla drużyny z Lublina. Bogdanka LUK pokonała na wyjeździe ALuron CMC Wartę Zawiercie 3:0. Jak środowe spotkanie oceniają obie ekipy?

Uroczyste pochody pierwszomajowe. Jak kiedyś obchodzono 1-maja w Lublinie
Historia
galeria

Uroczyste pochody pierwszomajowe. Jak kiedyś obchodzono 1-maja w Lublinie

Święto Pracy, czyli 1-maja było jednym z najważniejszych świąt w czasach PRL, które obchodzono nad wyraz uroczyście, najczęściej z udziałem najwyższych władz partyjnych. O tym, w jaki sposób obchodzono to święto świadczą liczne, archiwalne fotografie.

Majówka czas start. Policja apeluje o rozwagę na drogach

Majówka czas start. Policja apeluje o rozwagę na drogach

Długi weekend majowy to czas, gdy Polacy tłumnie ruszają w drogę na zasłużony odpoczynek. Jednak policja apeluje, by w tym czasie nie wyłączać myślenia i pamiętać o zdrowym rozsądku podczas błogiego wypoczynku.

Piłkarze Górnika nie dostają pensji na czas. Zarząd klubu wydał w tej sprawie kolejny komunikat

Piłkarze Górnika nie dostają pensji na czas. Zarząd klubu wydał w tej sprawie kolejny komunikat

Piłkarze Górnika Łęczna nie otrzymują na czas pensji wobec czego przed niedzielnym meczem z Odrą Opole na jego piłkarze w ramach protestu wyszli na murawę z kilkuminutowym opóźnieniem. Po zakończeniu spotkania kibice zielono-czarnych domagali się w mediach społecznościowych odpowiedzi zarządu klubu do zaistniałej sytuacji. Ta została opublikowana w środę wieczorem

Walka o mistrzostwo LNBA jest bardzo zacięta

LNBA: Matematyka pokonała Patobasket i wyrównała stan rywalizacji

Wydawało się, że już w niedzielę poznamy mistrza LNBA. Okazało się jednak, że stara gwardia jeszcze się dobrze trzyma, co pokazał niedzielny mecz. Matematyka wygrała z Patobasketem i o losach tytułu zadecyduje trzecie spotkanie.

Nie żyje Tomasz Jakubiak. Znany kucharz przegrał walkę z chorobą

Nie żyje Tomasz Jakubiak. Znany kucharz przegrał walkę z chorobą

Kucharz, juror Masterchefa i Masterchefa Juniora, Tomasz Jakubiak nie żyje. Miał 41 lat.

Stal Kraśnik powiększyła przewagę nad Lublinianką do sześciu punktów

Stal Kraśnik ucieka Lubliniance, Hetman Zamość podziękował trenerowi

W środę została rozegrana 26. kolejka Keeza IV ligi. Stal Kraśnik bez problemów wygrała mecz z Kłosem Gmina Chełm 4:0, a skoro Lublinianka zostawiła trzy punkty w Janowie Lubelskim, to lider powiększył przewagę nad ekipą z Wieniawy do sześciu punktów. Kolejnej porażki doznał Hetman Zamość, a działacze szybko po spotkaniu poinformowali, że Robert Wieczerzak i jego sztab zostali odsunięci od prowadzenia drużyny.

Courtney Ramey rozegrał znakomite zawody

PGE Start Lublin pewnie pokonał PGE Spójnia Stargard

Środowe popołudnie w hali Globus upłynęło kibicom w przyjemnej atmosferze. Podopieczni Wojciecha Kamińskiego zrehabilitowali się za klęskę w Słupsku i pewnie ograli PGE Spójnia Stargard 86:75.

Bogdanka LUK Lublin pokonała Aluron CMC Wartę Zawiercie 3:0 i prowadzi w finałowej rywalizacji 1-0
ZDJĘCIA
galeria

Pierwszy mecz finału: Bogdanka LUK Lublin lepsza od Aluron CMC Warty Zawiercie

W pierwszym spotkaniu finałowym o mistrzostwo Polski Bogdanka LUK Lublin pokonała Aluron CMC Wartę Zawiercie 3:0 i w rywalizacji do trzech wygranych prowadzi 1-0. Drugi mecz finału w sobotę, w Lublinie

Grupa Azoty "Puławy" traci pieniądze, zmniejsza zatrudnienie i zaciąga kredyty. Strata netto za rok 2024 przekracza 360 mln zł
biznes

Azoty nadal na hamulcu. Setki milionów złotych straty

Grupa kapitałowa Zakładów Azotowych pokazała wyniki finansowe za rok 2024. Nie ma powodów do radości. Spółki kontrolowane przez "Puławy" straciły w tym czasie ponad 367 mln zł. Sprzedaż krajowa spadła o jedną czwartą. Pracę straciło kilkaset osób.

Mitsune

Wschód Kultury - Inne Brzmienia 2025: Kto w lipcu zagra w Lublinie?

Międzygatunkowe eksploracje, muzyczne eksperymenty, japoński folk, improwizacje i na przykład muzyka połączona z archiwalnymi nagraniami NASA z misji księżycowej. Festiwal Wschód Kultury - Inne Brzmienia coraz bliżej, a organizatorzy prezentują kolejnych wykonawców.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!