Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Sport

19 grudnia 2018 r.
8:18

Konrad Czerniak (AZS UMCS Lublin): Dwadzieścia godzin w podróży

0 4 A A
(fot. Krzysztof Mazur)

ROZMOWA Z Konradem Czerniakiem, pływakiem AZS UMCS Lublin

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
  • Prosto z samolotu wskoczył pan do basenu w Lublinie, ale i tak udało się wywalczyć brązowy medal na 50 m stylem dowolnym...

– Nie do końca od razu z samolotu, bo wróciłem do kraju w poniedziałek (śmiech). Przyznaję jednak, że nie było łatwo. Dawno nie czułem się tak ociężale. Nie było tego powera. Ciężko było coś z siebie wykrzesać. Aczkolwiek udało się ostatecznie stanąć na podium, dlatego cieszę się, mam ten medal, nawet brązowy. W sumie można powiedzieć, że nie jest tak źle. Setka bardziej bolała, a wiadomo, że to był też mój ostatni start tego dnia, a trochę się ich nazbierało. Teraz przede wszystkim odpoczynek i w środę koncentruję się na startach w sztafetach, dopiero jednak po południu, więc trochę zdążę odsapnąć.

  • Jak wyglądała podróż powrotna z Chin?

– W sumie wyszło chyba około 20 godzin. 10 godzin lecieliśmy do Kataru, potem trzy godziny przesiadki i pięć godzin lotu do Warszawy. Na koniec jeszcze parogodzinna podróż do Lublina. Nie polecam nikomu, naprawdę można mieć dość wszystkiego. Na dodatek obudziłem się w nocy i ciężko było usnąć. Wiadomo, że jest siedem godzin różnicy, a organizm potrzebuje czasu, żeby znowu się do tego przyzwyczaić. Mam jednak nadzieję, że z każdym kolejnym dniem regeneracja będzie postępować i że będzie lepiej.

  • Jak można ocenić mistrzostwa świata w Chinach?

– Na pewno mogło być lepiej, nie byłem jednak w optymalnej dyspozycji. Przygotowania nie poszły po mojej myśli. Miałem dwie dłuższe przerwy, które wytrąciły mnie z treningu. Niestety, zdarzył się słabszy sezon zimowy, ale z drugiej strony ważniejszy będzie ten przyszły letni i mam nadzieję, że w tym przypadku pójdzie mi już zdecydowanie lepiej. Skupiam się już głównie na tym.

  • Jakie plany na imprezę w Lublinie? Czeka pana jeszcze jeden start indywidualny...

– Zgadza się. Mam jeszcze przed sobą występ na 50 metrów stylem motylkowym. A do tego sztafety. I chcemy powalczyć przede wszystkim tutaj. Mamy dobre składy i myślę, że spokojnie będziemy się liczyć w walce o medale.

  • Podobno trochę pan eksperymentował przy okazji przygotowań?

– To prawda, było sporo kombinowania. To na pewno mogło mieć wpływ na moje wyniki i spodziewałem się, że tak może się zdarzyć. Dlatego nie jestem jakoś bardzo zawiedziony. Moje rezultaty nie były mega dobre, czy mega złe. Trzeba na pewno wyciągnąć wnioski. Ja wierzę, że będę już mądrzejszy o te doświadczenia i że pokażę to przy okazji sezonu letniego.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 grudnia 2018 r. o 20:22
Koleś był v-ce mistrzem świata, przegrał tylko z Phelpsem, życzę frajerów, który nazywa go suchoklatesem choć 25% bycia na takim poziomie sportowym jak Konrad...
Avatar
Gość / 21 grudnia 2018 r. o 22:29
To nie są skoki narciarskie, bądź speedway, gdzie startuje kilka narodów...
Avatar
Opcja3 / 20 grudnia 2018 r. o 09:20
Bycie v-ce mistrzem niekoniecznie oznacza sukcesu - bo jeśli startowało dwóch>?>
Avatar
Gość / 19 grudnia 2018 r. o 09:10
Łojezu jaki suchoklates!!!! Beznadziejna mężczyzna! Jak ona wygląda? Jak hak!
Avatar
Gość / 21 grudnia 2018 r. o 22:29
To nie są skoki narciarskie, bądź speedway, gdzie startuje kilka narodów...
Avatar
Opcja3 / 20 grudnia 2018 r. o 09:20
Bycie v-ce mistrzem niekoniecznie oznacza sukcesu - bo jeśli startowało dwóch>?>
Avatar
Gość / 19 grudnia 2018 r. o 20:22
Koleś był v-ce mistrzem świata, przegrał tylko z Phelpsem, życzę frajerów, który nazywa go suchoklatesem choć 25% bycia na takim poziomie sportowym jak Konrad...
Avatar
Gość / 19 grudnia 2018 r. o 09:10
Łojezu jaki suchoklates!!!! Beznadziejna mężczyzna! Jak ona wygląda? Jak hak!
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego: Lider wciąż w formie

Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego: Lider wciąż w formie

Symbit udał się na świąteczną przerwę jako lider zmagań. Podopieczni Sławomira Łątki pokonali po emocjonującym spotkaniu Piąty Faul

Rządowy węgiel dla Lublina okazał się kiepski jakościowo. Za dużo miału

Rządowy węgiel dla Lublina okazał się kiepski jakościowo. Za dużo miału

Jest spory problem z jakością indonezyjskiego węgla rozprowadzanego przez miasto po niższej cenie w ramach rządowego programu. Paliwo nie jest sortowane po przywiezieniu i zawiera zbyt dużo miału.

Trzy darmowe spektakle w ramach Przestrzeni Sztuki w Centrum Kultury w Lublinie
8 grudnia 2022, 19:30

Trzy darmowe spektakle w ramach Przestrzeni Sztuki w Centrum Kultury w Lublinie

W najbliższych dniach w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można uczestniczyć w próbach otwartych spektakli w ramach konkursu Przestrzeni Sztuki Teatr. Pierwszy pokaz dziś o godz. 19.30.

Straż miejska „nieefektywna” i już nie obsługuje fotoradaru. Zostanie rozwiązana

Straż miejska „nieefektywna” i już nie obsługuje fotoradaru. Zostanie rozwiązana

Nałęczowska straż miejska w przyszłym roku zostanie rozwiązana. Formację tworzą obecnie trzy osoby. Samorząd liczy na oszczędności, bo utrzymanie straży kosztuje nałęczowskich podatników ok. 300 tys. zł rocznie.

LNBA: Rozgrywki w Konferencji A wchodzą w decydującą fazę

LNBA: Rozgrywki w Konferencji A wchodzą w decydującą fazę

Tabeli przewodzą Symbit oraz Matematyka

Ślisko na drogach. Nie wszyscy kierowcy sobie poradzili

Ślisko na drogach. Nie wszyscy kierowcy sobie poradzili

Z powodu oblodzonej nawierzchni dróg dzisiaj w wielu miejscach regionu było bardzo ślisko.

"Pogranicze sztuki. Dwa narody w jednym brzmieniu". Ukraińskie i polskie kompozycje w Filharmonii Lubelskiej
10 grudnia 2022, 18:00

"Pogranicze sztuki. Dwa narody w jednym brzmieniu". Ukraińskie i polskie kompozycje w Filharmonii Lubelskiej

"Pogranicze sztuki. Dwa narody w jednym brzmieniu" to tytuł koncertu, który zostanie zorganizowany już w najbliższą sobotę o godz. 18 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5). Tego wieczora będzie można usłyszeć muzykę kompozytorów z Polski i Ukrainy.

Lublin. Okazałej lipy nie udało się uratować
Alarm 24

Lublin. Okazałej lipy nie udało się uratować

Nie ma ratunku dla kilkudziesięcioletniej lipy rosnącej przy ul. Chopina. Drzewo praktycznie pozbawiono korony, bo stwarzało zagrożenie dla ludzi. Miasto obiecuje nowe.

Festiwal filmów snowboardowych w DDK Węglin
10 grudnia 2022, 18:00

Festiwal filmów snowboardowych w DDK Węglin

Przed nami 15. edycja popularnego festiwalu filmów snowboardowych "Winter Is My Love". W Lublinie wydarzenie odbędzie się 10 grudnia o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a).

Nowoczesne meble ogrodowe – wygodne i stylowe dodatki do każdego ogrodu

Nowoczesne meble ogrodowe – wygodne i stylowe dodatki do każdego ogrodu

Meble ogrodowe to niezbędny element wyposażenia każdego ogrodu. Służą do wypoczynku i relaksu oraz stanowią doskonałe miejsce do spotkań z przyjaciółmi i rodziną. Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje mebli ogrodowych, w tym nowoczesne modele, które łączą w sobie wygodę i funkcjonalność z eleganckim designem.

Polski Cukier Start Lublin dziś podejmie u siebie King Szczecin

Polski Cukier Start Lublin dziś podejmie u siebie King Szczecin

Czy podopiecznym Artura Gronka uda się wreszcie przełamać serię porażek?

Ruszyła rozbiórka pomnika pierwszego rektora KUL. Uczelnia zapewnia, że to nie przez przyszłe sąsiedztwo
Zdjęcia
galeria

Ruszyła rozbiórka pomnika pierwszego rektora KUL. Uczelnia zapewnia, że to nie przez przyszłe sąsiedztwo

W czwartek rano rozpoczęły się prace przy rozbiórce pomnika ks. Idziego Radziszewskiego. O zgodę na jego demontaż wystąpiły władze Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Docelowo monument ma stanąć na terenie uczelnianego kampusu.

Powstanie nowa parafia w Białej Podlaskiej. A zamiast parku będą bloki

Powstanie nowa parafia w Białej Podlaskiej. A zamiast parku będą bloki

W Białej Podlaskiej ma powstać nowa parafia przy dużym osiedlu blokowisk. W tym celu, trzeba było opracować nowy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Mobilne zasilanie - powerbanki, stacje, panele - przygotuj się na problemy z prądem

Mobilne zasilanie - powerbanki, stacje, panele - przygotuj się na problemy z prądem

Stacja ładująca, power bank czy panel solarny to proste rozwiązanie wszystkich możliwych problemów w dostępie do energii elektrycznej - czy to w domu, na biwaku czy w podróży. Poznaj różne możliwości ładowania urządzeń i zapewnienia sobie awaryjnego zasilania w każdej sytuacji.

Zagłosowała na mural w budżecie obywatelskim. Nawet nie wiedziała, że będzie na nim jej dziadek
galeria

Zagłosowała na mural w budżecie obywatelskim. Nawet nie wiedziała, że będzie na nim jej dziadek

Zagłosowałam w budżecie obywatelskim na mural, nie mając świadomości, że będzie na nim mój dziadek. Był bardzo ciepłym, serdecznym człowiekiem. Tworzyli z babcią cudowną parę – mówi pani Anna, wnuczka Andrzeja Żubra ps. Jędruś. Wczoraj oficjalnie odsłonięto ścienne malowidło upamiętniające trójkę bohaterów z czasów II wojny światowej, związanych z polskim podziemiem niepodległościowym. Projekt BO „Świdnicki mural wizytówką miasta” zdobył poparcie 363 mieszkańców.