Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Sport

26 kwietnia 2019 r.
19:51

forBET Włókniarz Częstochowa był zbyt silny dla Speed Car Motoru Lublin

0 21 A A
(fot. Gosia Cieśluk/Speed Car Motor Lublin)

Mecz z forBET Włókniarzem Częstochowa nie poszedł po myśli zawodników Speed Car Motoru Lublin. Żółto-biało-niebiescy byli wyraźnie słabsi od rywali i przegrali 38:52. Szczególnie zawiedli Andreas Jonsson i Robert Lambert

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do zaskakującego rozstrzygnięcia doszło już w pierwszym biegu. Para Paweł Miesiąc-Mikkel Michelsen przewiozła Leona Madsena i Pawła Przedpełskiego. Lublinianie wygrali start i prowadzili od samego początku. Gospodarze odkuli się nieco, kiedy ich młodzieżowcy pojechali na remis. Gonitwę wygrał Wiktor Lampart, ale tuż za nim byli Michał Gruchalski i Jakub Miśkowiak. Podrażniona ambicja bywa cennym sprzymierzeńcem – już po trzecim wyścigu było po 9. Fredrik Lindgren i Adrian Miedziński zrobili swoje w starciu z Robertem Lambertem i Dawidem Lampartem.

Na torze w Częstochowie było widać, że dalej pewny siebie nie jest Andreas Jonsson. Szwed w pierwszej serii startów dał się ograć juniorowi Włókniarza i dwukrotnie oglądał też plecy Mateja Zagara. Potem nie było wcale lepiej. Bardzo podobnie sprawa wyglądała w przypadku kompletnie niewidocznego w tym mecz Lamberta. „Koziołki” miały jednak asa w swoich szeregach w osobie Pawła Miesiąca. Popularny „Łełek” czuł się dobrze pod Jasną Górą i nie mógł narzekać na sprzęt, który służył mu znakomicie. Kiedy już miał okazję, to efektownie mijał rywali.

Jednak nawet „Łełek” nie wytrzymywał presji. W biegu numer „osiem” chciał być szybszy również od taśmy startowej, co zakończyło się wykluczeniem. Zastępował go młodszy z braci Lampartów, ale dojechał do mety na ostatniej pozycji. Dwa punkty wywalczył za to Michelsen. „Lwy” prowadziły już 28:20. W kolejnej gonitwie Miesiąc dostał szansę na odkupienie od menedżera Motoru Jacka Ziółkowskiego, bo ten skorzystał z rezerwy taktycznej. Ta sztuka mu się udała – był wolniejszy jedynie od Leona Madsena, a tuż za nim finiszował Dawid Lampart.

Przepaść dzieląca oba zespoły niebezpiecznie szybko się powiększała. Lindgren i Madsen robili niemal wszystko to, co chcieli, a Miedziński pokazywał, co znaczy mieć duże doświadczenie. Lublinianie nie schowali się jednak w parku maszyn, tylko próbowali odrobić jak najwięcej punktów przed biegami nominowanymi. Rzeczywistość okazała się być bezlitosna – po 13 gonitwach goście przegrywali 33:45.

Z bardzo dobrej strony kibicom zgromadzonym na stadionie pokazał się Mikkel Michelsen. Duńczyk wystartował w sumie sześć razy – z czego dwukrotnie w biegach nominowanych – i uzbierał 11 punktów z bonusem. W całym spotkaniu zabrakło mu jednak wsparcia od pozostałych żużlowców, z wyjątkiem Miesiąca.

===

forBET Włókniarz Częstochowa – Speed Car Motor Lublin 52:38

Motor Lublin

  1. Michelsen 11+1 (2*,1,2,3,3,0)
  2. Miesiąc 12 (3,3,t,2,3,1)
  3. D. Lampart 5+1 (0,2,1*,1,1)
  4. Lambert 2 (1,0,-,1)
  5. Jonsson 3 (0,2,1,0,-)
  6. Trofimow 0 (0,0,-)
  7. W. Lampart 5 (3,1,0,0,1)

Włókniarz Częstochowa

  1. Madsen 13 (1,3,3,3,3)
  2. Przedpełski 3 (0,1,0,2)
  3. Lindgren 12+1 (3,2,3,2,2*)
  4. Miedziński 6+3 (2*,0,2*,2*,0)
  5. Zagar 10+1 (2*,3,3,0,2)
  6. Miśkowiak 2+1 (1*,1,0)
  7. Gruchalski 6 (2,3,1)
  8. Dróżdż ns

---

Bieg po biegu:

  1. Miesiąc, Michelsen, Madsen, Przedpełski (1:5)
  2. W. Lampart, Gruchalski, Miśkowiak, Trofimow (4:8)
  3. Lindgren, Miedziński, Lambert, D. Lampart (9:9)
  4. Gruchalski, Zagar, W. Lampart, Jonsson (14:10)
  5. Miesiąc, Lindgren, Michelsen, Miedziński (16:14)
  6. Zagar, D. Lampart, Miśkowiak, Lambert (20:16)
  7. Madsen, Jonsson, Przedpełski, Trofimow (24:18)
  8. Zagar, Michelsen, Gruchalski, W. Lampart/Miesiąc (t) (28:20)
  9. Madsen, Miesiąc, D. Lampart, Przedpełski (31:23)
  10. Lindgren, Miedziński, Jonsson, W. Lampart (36:24)
  11. Miesiąc, Przedpełski, D. Lampart, Zagar (38:28)
  12. Michelsen, Lindgren, W. Lampart, Miśkowiak (40:32)
  13. Madsen, Miedziński, Lambert, Jonsson (45:33)
  14. Michelsen, Zagar, D. Lampart, Miedziński (47:37)
  15. Madsen, Lindgren, Miesiąc, Michelsen (52:38)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ja / 27 kwietnia 2019 r. o 01:10
+13
Jonsson jedzie bardzo źle. W tamtym sezonie potrafił wjechać jak ktoś tylko kawałek miejsca zostawił i nie było dla niego straconych pozycji, a teraz jedzie jakby się bał. Lambert to jeszcze junior ale ewidentnie jego osiołki nie chcą jechać. Można teraz gdybać ale jakby nie potracone punkty na trasie to można byłoby bardziej optymistycznie podejść do bonusa.
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2019 r. o 06:30
+11
Szkoda tak wysokiej przegranej, jak dla mnie zabrakło punktów Jonnsona, Lamberta i Trofimowa. Wallka była i w kilku przypadkach nasz "pierwszo ligowy" skład mocno zawstydził potęgę z ekstraligi. Wszyscy skreślają Motorek na starcie, ale przypomnijmy sobie zabetonowany okres transferowy i mocno obrażonych działaczy ekstraligowych że musieli więcej zapłacić za gwiazdy bo im Beniaminek chce podkupić. Kolesiostwo i tyle, żeby za daleko nie jeździć na wschód i kilometrówek nie płacić. JESTEM DUMNY ŻE MOTOREK WALCZY W KAŻDYM SPOTKANIU!!! A nie ma co się oszukiwać Unia, Włókniarz i chyba Sparta w tym sezonie trochę poza zasięgiem, ale zobaczymy co Łaguta pokaże i kiedy Grzesio wróci do zdrowia, to trochę nam pokrzyżowało planie, cóż życie.
Szkoda tak wysokiej przegranej, jak dla mnie zabrakło punktów Jonnsona, Lamberta i Trofimowa. Wallka była i w kilku przypadkach nasz "pierwszo ligowy" skład mocno zawstydził potęgę z ekstraligi. Wszyscy skreślają Motorek na starcie, ale przypomnijmy sobie zabetonowany okres transferowy i mocno obrażonych działaczy ekstraligowych że musieli więcej zapłacić za gwiazdy bo im Beniaminek chce podkupić. Kolesiostwo i tyle, żeby za daleko nie jeździć na wschód i kilometrówek nie płacić. JESTEM DUMNY ŻE MOTOREK WALCZY W KAŻDYM SPOTKANIU!!!... rozwiń
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2019 r. o 22:45
+8
Ale Jonsson to sik okrutny dzisiaj. Miotał się jak Gosik...
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2019 r. o 23:03
+6
Jonsson, ani ze startu (tylko raz) ani na trasie. TRAGEDIA. Lambert coś tam próbował ale furmanka na 1 ligę. A i widać było że szanuję zdrowie (zero walki). Dla niedowiarków polecam Falubaz-Grudziądz. Super mecz.
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2019 r. o 22:01
+6
Każdy kto oglądał mecz wie że du.. dali Lambert z Jonssonem. Kolesie są do wyprowadzki na już. Tylko nie ma kogo. Wolę przegrać mecz z trzema Miesiącami i trzema Dawidami Lampartami oraz trzema Michelsenami. Kapitan cienki jak liść szczawiu. A niby 3 lata tam spędził.
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2019 r. o 21:31
+6
liczy się wynik końcowy, anie poczatek meczu
Avatar
marek / 27 kwietnia 2019 r. o 07:24
+5
Lambert bez jaj ? Lambert jechał na osiołku i to było widać. Bardzo słabo Jonsson i wcale nie ze startu ale na trasie, nie tylko, że gubił punkty na dystansie ale i nie pomógł Wiktorowi którego atakowało z każdej strony dwóch doświadczonych seniorów. Gdyby liczył się strat, pierwszy łuk a nawet pierwsze okrążenie, to wynik byłby na styku, gospodarze dużo zyskiwali na dystansie. Wiadomo znali odpowiednie ścieżki . W ogóle super się ogląda mecze naszej ekstraligi, dużo walki na dystansie, niewielkie odległości. Mecze są wyrównane i nikt tutaj nie zejdzie poniżej 35 punktów.
Lambert bez jaj ? Lambert jechał na osiołku i to było widać. Bardzo słabo Jonsson i wcale nie ze startu ale na trasie, nie tylko, że gubił punkty na dystansie ale i nie pomógł Wiktorowi którego atakowało z każdej strony dwóch doświadczonych seniorów. Gdyby liczył się strat, pierwszy łuk a nawet pierwsze okrążenie, to wynik byłby na styku, gospodarze dużo zyskiwali na dystansie. Wiadomo znali odpowiednie ścieżki . W ogóle super się ogląda mecze naszej ekstraligi, dużo walki na dystansie, niewielkie odległości. Mecze są wyrównane i nikt tutaj... rozwiń
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2019 r. o 20:44
+5
Żeby zatrzymać Ekstralige w Lublinie, trzeba będzie wygrywać przynajmniej mecze na swoim domowm torze. Ps.Owiele zamało punktów młodzieżowców Spyd Car Motoru Lublin żeby można wywieźć dobry wynik z Częstochowy.
Avatar
gg / 26 kwietnia 2019 r. o 21:53
+4
Miesiąc rządzi :)
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2019 r. o 20:44
+3
11 bieg to mistrzostwo świata. Dawid i Paweł pokazali, jak się jeździ parą. Majstersztyk!
Avatar
Motorfan / 29 kwietnia 2019 r. o 08:29
0
Zdecydowane NIE dla Hancocka w Motorze! Nie rozumiem jak po dwóch nieudanych meczach można już skreślać AJ! Dajmy mu szansę na powrót do optymalnej formy po tym koszmarnie wyglądającym upadku na meczu z GKM-em. Lambert dopiero co debiutuje w Ekstralidze i też potrzebuje czasu na znalezienie odpowiednuich ustawień. Chyba wypowiadający się na tym forum co niektórzy nie chodzili na zeszłoroczną 1 Ligę i nie widzieli co może dać nam duet AJ-Lambo. Stawiam że w najbliższym meczu AJ przywiezie min. 8 pkt a Lambo - 7. Proponuję też trochę wziąć na luz z tym hurraoptymizmem jeśli chodzi o wyjazdy i trzeźwo spojrzeć na nasze szanse w tych meczach. Będzie bardzo ciężko zdobyć tam 2 punkty. 
Zdecydowane NIE dla Hancocka w Motorze! Nie rozumiem jak po dwóch nieudanych meczach można już skreślać AJ! Dajmy mu szansę na powrót do optymalnej formy po tym koszmarnie wyglądającym upadku na meczu z GKM-em. Lambert dopiero co debiutuje w Ekstralidze i też potrzebuje czasu na znalezienie odpowiednuich ustawień. Chyba wypowiadający się na tym forum co niektórzy nie chodzili na zeszłoroczną 1 Ligę i nie widzieli co może dać nam duet AJ-Lambo. Stawiam że w najbliższym meczu AJ przywiezie min. 8 pkt a Lambo - 7. Proponuję też trochę wziąć na ... rozwiń
Avatar
Gość / 28 kwietnia 2019 r. o 13:33
0
Zakontraktować Hancocka, w maju będzie Grisza i jedziemy o Play-off skład meczowy: 9) M. Michelsen 10) Paweł Miesiąc 11) G.Hancock 12) D.Lampart 13) G.Laguta 14) W.Trofimow 15) W.Lampart 16) R.Lambert.... rezerwa: A.Jonsson i Zengota
Avatar
marek / 28 kwietnia 2019 r. o 09:25
0
Skończyły się czasy kiedy różnice punktowe były bardzo duże i teraz za wysoką porażkę uważa się zdobycie niewiele mniej niż 40 punktów. Co raz mniej jest biegów gdzie jedzie się od startu do mety gęsiego, bez żadnych mijanek albo z dużymi różnicami pomiędzy rywalami. Nawet jak po stracie nie zmienia się kolejność na trasie, to jazda jest w kontakcie, różnice niewielkie i trzeba się dobrze napocić, żeby obronić się przed atakiem rywali i obronić pozycję. Fajnie się to ogląda. Fajnie się ogląda takiego Miesiąca i więcej tak przygotowanych torów jak na inaugurację w Lublinie, jak w meczu Grudziądza z CZ-wą i tak jak w ten piątek w CZ-wie.
Skończyły się czasy kiedy różnice punktowe były bardzo duże i teraz za wysoką porażkę uważa się zdobycie niewiele mniej niż 40 punktów. Co raz mniej jest biegów gdzie jedzie się od startu do mety gęsiego, bez żadnych mijanek albo z dużymi różnicami pomiędzy rywalami. Nawet jak po stracie nie zmienia się kolejność na trasie, to jazda jest w kontakcie, różnice niewielkie i trzeba się dobrze napocić, żeby obronić się przed atakiem rywali i obronić pozycję. Fajnie się to ogląda. Fajnie się ogląda takiego Miesiąca i więcej tak przygotowanych tor... rozwiń
Avatar
chris / 28 kwietnia 2019 r. o 09:14
+1
Pani redaktorze ! Gospodarze nie byli wyraźnie lepsi. Mało w którym biegu decydował start i pierwszy łuk. Doświadczeni zawodnicy gospodarzy - trzech uczestników tego rocznych GP plus jeżdżący już bardzo długo w ekstralidze Miedziński musiało się mocno napocić na dystansie, żeby wyprzedzić chociażby 18 -letniego Wiktora. Na forum żużlowym ktoś wyliczył, że gdyby o wyniku decydował nawet nie start i pierwszy łuk, tylko całe okrążenie, to przed 15 biegiem byłby remis 42:42. Nasi tez mieli kilka mijanek na trasie - Miesiąc i Michelsen ale gospodarze lubiący tory do walki robili to częściej. Na takim torze jak w Gorzowie niewiele by zrobili po przegraniu startu i pierwszego łuku a próba bardziej agresywnej jazdy i atakowania z tyłu mogłaby się skończyć upadkiem na tym dziurawym torze. Ta liga jest bardzo wyrównana i wkurza mnie wielu kibiców, komentatorów, ekspertów którzy już "wiedzą" kto spadnie i kto będzie mistrzem. Przecież już po 10 meczach widać, że nie ma dużej różnicy, nikt nie jest zdecydowanie lepszy, decydują niuanse, dyspozycja dnia, lepiej ustawiony sprzęt. Juniorzy Częstochowy tym razem, po dwóch nieudanych występach pojechali lepiej -zwłaszcza Gruchalski, trochę lepiej pojechali Miedziński i Zagar- ten ostatni mimo słabych startów. Na tak przygotowanym torze, z dobrze ustawionym sprzętem, z takimi walczakami - kilka innych zespołów przegrałoby tutaj jeszcze wyżej i stawiłoby mniejszy opór. Poległaby tutaj w piątek wyraźnie ta widziana w roli wielkiego faworyta Unia. A moim zdaniem na ten moment jeżdżąc bez Hampela oni wcale nie maja jakiegoś super składu ani ich jazda nie powala na kolana. Kubera jest słabszy niż sezon temu, Kurtz też jeździ słabo. Niech trafią na wyjeździe na tor do walki a nie taki gdzie o wszystkim decyduje start i sprawdzi się ich prawdziwa wartość.
Pani redaktorze ! Gospodarze nie byli wyraźnie lepsi. Mało w którym biegu decydował start i pierwszy łuk. Doświadczeni zawodnicy gospodarzy - trzech uczestników tego rocznych GP plus jeżdżący już bardzo długo w ekstralidze Miedziński musiało się mocno napocić na dystansie, żeby wyprzedzić chociażby 18 -letniego Wiktora. Na forum żużlowym ktoś wyliczył, że gdyby o wyniku decydował nawet nie start i pierwszy łuk, tylko całe okrążenie, to przed 15 biegiem byłby remis 42:42. Nasi tez mieli kilka mijanek na trasie - Miesiąc i Michelsen ale gospod... rozwiń
Avatar
marek / 27 kwietnia 2019 r. o 07:24
+5
Lambert bez jaj ? Lambert jechał na osiołku i to było widać. Bardzo słabo Jonsson i wcale nie ze startu ale na trasie, nie tylko, że gubił punkty na dystansie ale i nie pomógł Wiktorowi którego atakowało z każdej strony dwóch doświadczonych seniorów. Gdyby liczył się strat, pierwszy łuk a nawet pierwsze okrążenie, to wynik byłby na styku, gospodarze dużo zyskiwali na dystansie. Wiadomo znali odpowiednie ścieżki . W ogóle super się ogląda mecze naszej ekstraligi, dużo walki na dystansie, niewielkie odległości. Mecze są wyrównane i nikt tutaj nie zejdzie poniżej 35 punktów.
Lambert bez jaj ? Lambert jechał na osiołku i to było widać. Bardzo słabo Jonsson i wcale nie ze startu ale na trasie, nie tylko, że gubił punkty na dystansie ale i nie pomógł Wiktorowi którego atakowało z każdej strony dwóch doświadczonych seniorów. Gdyby liczył się strat, pierwszy łuk a nawet pierwsze okrążenie, to wynik byłby na styku, gospodarze dużo zyskiwali na dystansie. Wiadomo znali odpowiednie ścieżki . W ogóle super się ogląda mecze naszej ekstraligi, dużo walki na dystansie, niewielkie odległości. Mecze są wyrównane i nikt tutaj... rozwiń
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2019 r. o 06:30
+11
Szkoda tak wysokiej przegranej, jak dla mnie zabrakło punktów Jonnsona, Lamberta i Trofimowa. Wallka była i w kilku przypadkach nasz "pierwszo ligowy" skład mocno zawstydził potęgę z ekstraligi. Wszyscy skreślają Motorek na starcie, ale przypomnijmy sobie zabetonowany okres transferowy i mocno obrażonych działaczy ekstraligowych że musieli więcej zapłacić za gwiazdy bo im Beniaminek chce podkupić. Kolesiostwo i tyle, żeby za daleko nie jeździć na wschód i kilometrówek nie płacić. JESTEM DUMNY ŻE MOTOREK WALCZY W KAŻDYM SPOTKANIU!!! A nie ma co się oszukiwać Unia, Włókniarz i chyba Sparta w tym sezonie trochę poza zasięgiem, ale zobaczymy co Łaguta pokaże i kiedy Grzesio wróci do zdrowia, to trochę nam pokrzyżowało planie, cóż życie.
Szkoda tak wysokiej przegranej, jak dla mnie zabrakło punktów Jonnsona, Lamberta i Trofimowa. Wallka była i w kilku przypadkach nasz "pierwszo ligowy" skład mocno zawstydził potęgę z ekstraligi. Wszyscy skreślają Motorek na starcie, ale przypomnijmy sobie zabetonowany okres transferowy i mocno obrażonych działaczy ekstraligowych że musieli więcej zapłacić za gwiazdy bo im Beniaminek chce podkupić. Kolesiostwo i tyle, żeby za daleko nie jeździć na wschód i kilometrówek nie płacić. JESTEM DUMNY ŻE MOTOREK WALCZY W KAŻDYM SPOTKANIU!!!... rozwiń
Avatar
Ja / 27 kwietnia 2019 r. o 01:10
+13
Jonsson jedzie bardzo źle. W tamtym sezonie potrafił wjechać jak ktoś tylko kawałek miejsca zostawił i nie było dla niego straconych pozycji, a teraz jedzie jakby się bał. Lambert to jeszcze junior ale ewidentnie jego osiołki nie chcą jechać. Można teraz gdybać ale jakby nie potracone punkty na trasie to można byłoby bardziej optymistycznie podejść do bonusa.
Avatar
Reksio / 26 kwietnia 2019 r. o 23:27
-1
Zawiedli : juniorzy Motoru no i obiektywnie Jonsson ( niedawna kontuzja). Ale początek meczu był wyśmienity dla Lublina.
Avatar
Nn / 26 kwietnia 2019 r. o 23:26
+2
ciekawi mnie jedna rzecz , bo nie jestem w tym biegły może ktoś kto zna tą sprawę może mi napisać DLACZEGO UKOCHANY G. LAGUTA ( ZDRAJCA ROW RYBNIK ) NIE BYŁ OBECNY NA DZISIEJSZYM MECZU Z CZĘSTOCHOWĄ / LICZYŁ JUDASZOWĄ KASĘ ???????
 Jesteś pewny że nie był? Był 
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2019 r. o 23:13
-4
Lambert.........buhahaha........ Jonsson..........buhahaha........ KELNERZY......buhahaha........ Nikt nie pisał że wygramy, ale też nikt nie pisał że Lambert z Jonssonem nie będą punktować. Wręcz przeciwnie...