Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

BIEGI

28 lutego 2017 r.
14:49

Kowalczyk bez medalu. Bjoergen uciekła wszystkim

0 0 A A
Ani Justyna Kowalczyk, ani żadna inna biegaczka nie była w stanie dogonić we wtorek fenomenalnej Marit Bjoergen
Ani Justyna Kowalczyk, ani żadna inna biegaczka nie była w stanie dogonić we wtorek fenomenalnej Marit Bjoergen (fot. wikipedia)

Justyna Kowalczyk zakończyła mistrzostwa świata w Lahti bez medalu. Największe szanse miała we wtorek, ale nie udało się stanąć na podium biegu na 10 km techniką klasyczną.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Czekała na ten start z niecierpliwością. Miała wielkie nadzieje i dobrą formę. Ale to nie wystarczyło. Justyna Kowalczyk pobiegła znakomicie, lecz rywalki były szybsze. Polska Królowa Nart na swoim koronnym dystansie 10 km techniką klasyczną dobiegła jako ósma. Zwyciężyła Marit Bjoergen przed Szwedką Charlotte Kallą i swoją rodaczką Astrid Jacobsen.

– Przed startem byłam strasznie zdenerwowana. Uspokoiłam się dopiero na rozgrzewce, bo wiedziałam, że miałam znakomicie przygotowane narty. To mój ulubiony dystans, dlatego tym bardziej się cieszę z wygranej – powiedziała Eurosportowi Bjoergen.

W znacznie gorszym nastroju była Kowalczyk. – Na pewno jestem rozczarowana rezultatem, bo wydaje mi się, że stać mnie na dużo więcej niż ósme miejsce. Dwa pierwsze miejsca były poza zasięgiem. To nie podlega dyskusji. A dalej były dziewczyny, z którymi już w tym roku potrafiłam wygrywać. To był dobry bieg, ale nie wyszedł do końca tak, jak powinien. Być ósmą na świecie to nie jest wstyd, ale wiadomo, że wszyscy chcieliśmy nieco więcej i mieliśmy prawo tego się spodziewać. Zadecydowała dyspozycja dnia. To ona zadecydowała o tym, że nie byłam w stanie walczyć o trzecie miejsce. Przez ostatnie miesiące zachowywałam się najbardziej profesjonalnie w swoim życiu. Wszystko poświęciłam temu, żeby jak najlepiej przygotować się do tego biegu na 10 kilometrów w Lahti – stwierdziła najbardziej utytułowana polska biegaczka w rozmowie z portalem eurosport.onet.pl.

Kowalczyk, mimo ambitnych planów, nie liczyła się w walce o medale od samego początku. Na pierwszym pomiarze do trzeciej Charlotte Kalli traciła już około 8 sekund. Później strata jeszcze się powiększyła. Cały bieg zdominowała Marit Bjoergen, która zdeklasowała przeciwniczki. Wygrała z czasem 25.24,9 min, drugą Kallę wyprzedzając o 41 sekund, a trzecią Jacobsen o 55,5 sekundy. Kowalczyk, która dobiegła jako ósma, straciła 1.34,5.

– Cały czas miałam informację z trasy o moich czasach. W pewnym momencie zaczęłam się zastanawiać: co jest grane? Zaczęłam przecież szybko. Nie odcięło mi prądu tak, jak to miało miejsce w Otepaeae. Było widać od początku, że moje ciało nie pracuje tak, jak powinno, choć czułam, że oddałam z siebie wszystko na trasie – stwierdziła biegaczka z Kasiny Wielkiej. We wtorek nie narzekała na smarowanie. – Moje nartki były naprawdę bardzo dobre i dziękuję za to moim serwismenom. Mimo zmiennych warunków i ciężkiego śniegu do smarowania, spisali się fantastycznie. Jeżeli zatem gdziekolwiek szukać winnego słabszego startu, to tylko u mnie. Po prostu biegłam wolniej od innych dziewczyn – oceniła.

Pozostałe Polki były daleko. Kornelia Kubińska dobiegła 40., Ewelina Marcisz 42., a Martyna Galewicz 53. W Lahti zostanie rozegrany jeszcze bieg masowy, ale Kowalczyk nie weźmie w nim udziału. Zakończyła już udział w tegorocznych mistrzostwach świata i myśli o przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich.

– Na pewno jestem lepszą zawodniczką, niż byłam dwa lata temu. W tej chwili nie ma jednak co mówić o medalach w Pjongczangu. To jest bez sensu. Teraz trzecia była Astrid Jacobsen, ale za tydzień mogą już wyprzedzić. To, czy będą to udane dla mnie igrzyska, pokaże mi dopiero moje ciało, a przede wszystkim kolano. Jestem jednak pełna optymizmu – zapewniła Polska Królowa Nart.

Pozostałe informacje

Lublin zadba o cyberbezpieczeństwo

Lublin zadba o cyberbezpieczeństwo

Lublin otrzymał grant w wysokości ponad 900 tysięcy zł z funduszy europejskich i państwowych na wdrożenie rozwiązań informatycznych z zakresu cyberbezpieczeństwa. Szkoły w mieście otrzymają dostęp do bezpiecznej sieci bezprzewodowej, a infrastruktura sieciowa Urzędu Miasta będzie lepiej chroniona.

Poważny sprawdzian Padwy Zamość, AZS AWF Biała Podlaska zagra z Anilaną

Poważny sprawdzian Padwy Zamość, AZS AWF Biała Podlaska zagra z Anilaną

W 28. kolejce KPR Padwa Zamość zmierzy się już w piątek o godzinie 19 z Handball Stalą Mielec. W sobotę, o godzinie 18 przed swoimi kibicami zaprezentują się szczypiorniści AZS AWF Biała Podlaska.

Wreszcie będzie przyjemnie  -  pogoda na weekend
Pogoda na weekend
film

Wreszcie będzie przyjemnie - pogoda na weekend

Po chłodach wreszcie pogoda będzie bardziej przyjemna. Napływające ciepłe powietrze już odczuwamy. Tradycyjnie w piątkowe przedpołudnie prezentujemy prognozę pogody na weekend. Przygotowali ją meteorolodzy mgr Anna Brzozowska-Junak i dr Krzysztof Siwek z Instytutu Nauk o Ziemi i Środowisku UMCS. Prezentuje ją Gabriela Szewczyk.

Lubelscy łowcy głów złapali poszukiwanego przez Interpol
LUBLIN

Lubelscy łowcy głów złapali poszukiwanego przez Interpol

Policjanci z Lublina złapali mężczyznę, który ukrywał się przed organami ścigania przez ostatnie 5 lat. Wystawiona za nim została czerwona nota Interpolu oraz ENA. Mężczyzna został znaleziony na terenie Anglii i został ekstradowany do Polski.

Wisła Grupa Azoty Puławy chce przerwać złą passę w meczu ze Skrą Częstochowa

Wisła Grupa Azoty Puławy chce przerwać złą passę w meczu ze Skrą Częstochowa

Na pięć kolejek przed końcem sezonu piłkarze Wisły Grupy Azoty wciąż muszą zacięcie walczyć o utrzymanie. Po dwóch porażkach z rzędu ekipę trenera Mikołaja Raczyńskiego czeka kolejny arcyważny mecz. W sobotę puławianie zmierzą się u siebie ze Skrą Częstochowa.

Kolarze pojadą przez Lublin. Będą utrudnienia w ruchu

Kolarze pojadą przez Lublin. Będą utrudnienia w ruchu

W najbliższy weekend 27 i 28 kwietnia w Lublinie odbędą się 3 etapy XXVII Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Tandemów oraz V Hetman Paracycling Cup o Puchar Marszałka Lubelszczyzny. W związku z tym zamkniętych będzie kilka ulic, w tym także w centrum miasta.

Kulminacja Konkursu "Prima Aprilis" Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krasnymstawie
film

Kulminacja Konkursu "Prima Aprilis" Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krasnymstawie

W dniach od 1 do 18 marca 2024 roku, OSM Krasnystaw wraz z Katarzyną Bosacką, znaną z programu "Wiem co jem", zorganizowały konkurs kulinarny "Prima Aprilis".

Zabezpiecz swoją inwestycję: Dlaczego audyt działki jest niezbędny?

Zabezpiecz swoją inwestycję: Dlaczego audyt działki jest niezbędny?

Audyt działki – pierwszy krok do bezpiecznej inwestycji

Zostawiłem w kopalni kawał serca
TYLKO U NAS

Zostawiłem w kopalni kawał serca

Mogę tylko powiedzieć, że nie jestem o nic podejrzany i na dzisiaj nie mam absolutnie pretensji do żadnych służb – wykonują po prostu swoją pracę. Nie mam sobie też nic do zarzucenia, w związku z czym nie martwię się tymi działaniami – ROZMOWA z Kasjanem Wyligałą, byłym prezesem LW Bogdanka

Orlen Oil Motor w piątek zmierzy się z Apatorem, czyli sprowadzić toruńskie Anioły na ziemię

Orlen Oil Motor w piątek zmierzy się z Apatorem, czyli sprowadzić toruńskie Anioły na ziemię

Po efektownej wygranej ze Stalą Gorzów, Orlen Oil Motor po raz drugi z rzędu wystąpi przed własną publicznością. W piątek do Lublina przyjedzie napędzony wysokim domowym zwycięstwem nad Fogo Unią Leszno Apator Toruń. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20.30, a transmisję będzie można obejrzeć na kanale Eleven Sports 1

Pierwsza Komunia Święta: pomysły na wartościowe upominki dla dziecka

Pierwsza Komunia Święta: pomysły na wartościowe upominki dla dziecka

Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowe święto. Jeden z najważniejszych dni w życiu dziecka, kiedy po raz pierwszy przyjmuje Ciało Chrystusa. Dla większości rodzin jest to także niezwykła okazja do świętowania, wspólnego radowania oraz dziękowania za ważny krok w duchowym życiu młodego człowieka. Jednym z nieodłącznych elementów tego wydarzenia bez wątpienia są prezenty, które dzieci otrzymują od przyjaciół domu oraz rodziny. Czym warto kierować się podczas wyboru upominku? Czy prezenty komunijne muszą wiązać się z ogromnymi wydatkami? Warto zastanowić się nad praktycznymi i znaczącymi podarkami o charakterze przede wszystkim sentymentalnym, które będą stanowiły pamiątkę na całe życie.

Zastosowanie miodu lipowego w kuchni

Zastosowanie miodu lipowego w kuchni

Miód pszczeli, jeden z najstarszych naturalnych słodzików, od wieków cieszy się uznaniem nie tylko ze względu na swój słodki smak, ale również dzięki rozmaitym właściwościom. Wśród różnorodnych odmian miodu, miód lipowy wyróżnia się jako wyjątkowy produkt pszczelarstwa.

Remonty domów i mieszkań - jak się do nich przygotować?

Remonty domów i mieszkań - jak się do nich przygotować?

Jak zaplanować remont mieszkania? Tego typu pytania pojawiają się wśród wielu osób przygotowujących się do metamorfozy wnętrz, bądź do ich wykończenia, kiedy odbierają je w stanie surowym. Od czego zacząć remont mieszkania, ile kosztuje remont mieszkania - pytań jest wiele. Jak odnaleźć się w ich gąszczu? Najlepiej wziąć głęboki oddech i zacząć od początku, czyli planu działania. Co dalej? Podpowiadamy.

Kolejne niewybuchy w Białej Podlaskiej

Kolejne niewybuchy w Białej Podlaskiej

W Białej Podlaskiej odnaleziono kolejne niewybuchy. Tym razem to około 18 granatów z zapalnikami.

Nawet 3 miliony do wzięcia – pomysły  w cenie
Dzień Wschodzi
film

Nawet 3 miliony do wzięcia – pomysły w cenie

Jest szansa na 600 tysięcy, a nawet 3 miliony złotych. Wschodni Akcelerator Biznesu 2 chce wesprzeć 200 startupów w opracowaniu przetestowanego na klientach modelu biznesowego. Gościem porannej rozmowy Dzień Wschodzi jest dr inż. Jakub Bis z Politechniki Lubelskiej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!